آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

مزایده زمین در متاورس و طریقه شرکت در پلتفرم ها

مزایده زمین در متاورس و طریقه شرکت در پلتفرم ها

مزایده زمین در متاورس، اگر پیگیر مسائل مرتبط با دنیای متاورس باشید، احتمالاً با خرید و فروش زمین در دنیای متاورس آشنا هستید. در حال حاضر، در پلتفرم های مختلفی می توانید اقدام به خرید و فروش ملک و مستغلات کنید. با توجه به اینکه قیمت خرید زمین در برخی از پلتفرم ها بالا است، برای برخی از کاربران ما این سؤال پیش می آید که آیا نمی توانیم با قیمت کمتر اقدام به خرید زمین کنیم؟

برای اینکه بتوانید یک زمین را با قیمت کمتر خریداری کنید تنها دو راه دارید. در ادامه به راه های فوق اشاره خواهیم کرد.

 1. برای اینکه بتوانید یک زمین با قیمت کم خریداری کنید، باید در پلتفرم مورد نظر به دنبال زمینی باشید که کمترین هزینه را برای خرید دارد. شما می توانید با اعمال فیلتر های موجود که در قسمت های مختلفی مارکت پلیس Marketplace پلتفرم مورد نظر دارد، به راحتی به ترتیب زمین ها را از کمترین قیمت به بیشترین قیمت مشاهده کنید.
 2. دومین راهی که برای خرید زمین با قیمت کم وجود دارد این است که به سراغ زمین های مورد علاقه تان بروید و در مزایده قیمتی آن ها شرکت کنید. برخی از زمین ها جز قیمت اصلی که مالک برای زمین تعیین می کند، شما و یا دیگر افراد نیز می توانند پیشنهاد قیمتی خود را برای خرید زمین ارسال کنند. با انجام این کار شما می توانید پیشنهاد خود را من باب قیمت خرید زمین مطرح کنید. در صورتی که مالک زمین موافق پیشنهاد شما باشد، معامله خرید زمین بین شما و مالک زمین انجام می شود و می توانید به راحتی زمین مورد نظر را با قیمت مورد نظر خریداری کنید.

اگر به بخش متاورس سایت زوم ارز مراجعه کنید، می توانید با نحوه خرید زمین های متاورسی به صورت کامل آشنا شوید. در مطالب فوق، ما طریقه فیلتر کردن قیمت در هر پلتفرم را نیز به شما آموزش داده ایم. حال اگر از این موضوع فاکتور بگیریم، در ادامه این مقاله قصد داریم تا به سراغ شرکت در مزایده زمین های متاورسی برویم. در متاورس نیز همانند دنیای واقعی برخی از زمین ها در مزایده قرار می گیرند تا کاربران بتوانند پیشنهاد قیمتی خود را ارسال کنند.

در ادامه همراه ما باشید تا ابتدا کمی با مزایده زمین در متاورس آشنا شوید و سپس به سراغ آموزش شرکت در مزایده زمین های متاورسی برویم. در ادامه همراه ما باشید.

مزایده زمین در متاورسmetaverse mm 1

قبل از اینکه بخواهیم به سراغ اصل مطلب برویم، لازم است به کمی مقدمه اشاره کنیم تا ابتدا با مزایده چه در دنیای واقعی چه در دنیای متاورس بیشتر آشنا شوید. مزایده در دنیای واقعی و دنیای متاورس به یک معنا می باشد. اگر بخواهیم به صورت کلی بگوییم، زمانی که در دنیای واقعی بر روی یک کالا مزایده اجرا می شود، هر فرد قیمت مورد نظرش را اعلام می کند. در نهایت پس از اعلام تمامی قیمت ها، مالک می تواند کالا خود را به آن فردی که بیشتری و یا منطقی ترین قیمت را داده است بفروشد. البته لازم به ذکر است که مزایده در دنیای واقعی انواع مختلفی دارد. در ادامه برای اینکه بیشتر با مزایده در دنیای واقعی آشنا شوید، انواع آن ها را شرح خواهیم داد.

 1. مزایده اختیاری
 2. مزایده اجباری
 3. مزایده خصوصی و محدود
 4. مزایده عمومی

در دنیای واقعی، مزایده می تواند جز یکی از دسته بندی های فوق باشد اما در دنیای متاورس ما تنها یک مزایده عمومی داریم و تمامی کاربران می توانند در مزایده های عمومی شرکت کنند. همانطور که گفتیم، در متاورس نیز مزایده دقیقاً چنین معنی می دهد. شما می توانید ملک و یا NFT خود را در مارکت مورد نظر به مزایده بگذارید و به بالاترین پیشنهاد و یا به منطقی ترین پیشنهاد ملک و یا کالا و یا NFT خود را بفروشید.

طریقه انجام این کار بسیار آسان است و شما می توانید به راحتی NFT و یا کالا خود را در دنیای متاورس برای مزایده بزارید. در این مقاله همانطور که گفتیم قصد ما آموزش شرکت در مزایده می باشد. به همین دلیل، در ادامه تنها به این موضوع اشاره خواهیم کرد. در صورتی که محصولی دارید و قصد دارید تا برای آن یک مزایده برگزار کنید، می توانید درخواست خود را در بخش نظرات مطرح کنید تا در اسرع وقت طریقه انجام این کار را به شما آموزش دهیم.

حال که با معنی مزایده در متاورس آشنا شدید، در بخش های بعدی این مطلب قصد داریم تا کمی بیشتر درباره مزایده در متاورس صحبت کنیم و در نهایت آموزش طریقه انجام این کار را توضیح دهیم. در نتیجه تا انتها همراه ما باشید.


الزامات شرکت در مزایده زمین های متاورسی

الزامات شرکت در مزایده زمین های متاورسی
الزامات شرکت در مزایده زمین های متاورسی

برای اینکه بتوانید در مزایده زمین های متاورسی شرکت کنید، باید به پیش نیاز های آن دقت کنید. در این بخش از مقاله قصد داریم تا به پیش نیاز های شرکت در مزایده زمین های متاورسی اشاره کنیم تا بهتر بتوانید از پلتفرم های مورد نظر استفاده کنید. لازم به ذکر است که در ادامه ما تنها به برخی از پیش نیاز ها اشاره خواهیم کرد. در صورتی که پلتفرم مورد نظر شما نیازمند پیش‌نیاز دیگری بود، باید به آن نیز دقت کنید.

 1. نصب کیف پول های افزونه ای و یا ایجاد ایمیل:

برای اینکه بتوانید وارد اکثر پلتفرم های متاورسی شوید، باید یک کیف پول نصب داشته باشید و یا اینکه از یک ایمیل استفاده کنید. به همین منظور ایجاد ایمیل و یا نصب کیف پول یکی از پیش نیاز های ابتدایی و مهم می باشد. در صورتی که تمایل به استفاده از ایمیل در پلتفرم متاورسی مورد نظر دارید، حتماً به سراغ ایجاد یک ایمیل جدید بروید. همیشه سعی کنید تا از ایمیل هایی که قبلاً داشته اید استفاده نکنید. چراکه اگر فرد و یا افرادی به ایمیل شما دسترسی پیدا کند، می تواند در سریع‌ترین زمان ممکن حساب پلتفرم های متاورسی و یا… را خالی از هرگونه دارایی با ارزشی کند. در نتیجه به این موضوع دقت کنید.

اگر از ایجاد ایمیل فاکتور بگیریم، در صورتی که استفاده از کیف پول نیز دارید، بهتر است یک کیف پول اختصاصی برای انجام فعالیت خود انتخاب کنید. شما می توانید برای انجام این کار، از کیف پول های متامسک Metamask، ربی Rabby و همچنین پروتکل Wallet connect استفاده کنید. در صورتی که با ولت های فوق آشنا نیستید، به شما پیشنهاد می کنیم که نام کیف پول مورد نظر خود را در سایت زوم ارز جستجو کنید تا بتوانید ضمن آشنایی با ولت مورد نظر، با آموزش طریقه کار آن ولت نیز آشنا شوید.

در انتخاب کیف پول مورد نظر سعی کنید کمی دقت داشته باشید، کیف پول تقریباً یکی از پیش‌نیاز های مهم می باشد که در هر بخش ممکن است به آن نیاز داشته باشید. در صورتی که برای انتخاب کیف پول نیاز به راهنمایی دارید، می توانید مشکل و یا سؤال خود را در بخش نظرات برای ما مطرح کنید.

 1. نصب نرم افزار تغییر ای پی IP:

همانطور که در بخش قبل اشاره کردیم، برخی از پلتفرم ها و یا مارکت پلیس ها Marketplace ها ورود کاربران ایرانی را مسدود کرده اند. شما برای اینکه بتوانید وارد سایت های فوق شوید لازم است تا ای پی خود را از ایران به یک کشور دیگر تغییر دهید. به همین منظور شما نیازمند نصب نرم افزار های تغییر ای پی هستید.

یکی از سؤالاتی که ممکن است برایتان در این بخش ایجاد شود این است که آیا می توانیم از هر نرم افزار تغییر ای پی استفاده کنیم؟ خیر. بهتر است برای انجام این کار به سراغ پلتفرم هایی بروید که پس از هر بار اتصال به شما یک ای پی ثابت می دهند. مثلاً شما با هر بار که به سیستم مورد نظر متصل می شوید، ای پی کشور هلند برای شما فعال می شود. این نوع از نرم افزار های تغییر ای پی معمولاً اشتراکی هستند و شما باید اشتراک آن ها را خریداری کنید.

نرم افزارهایی که به صورت رایگان در سطح اینترنت برای دانلود وجود دارند همانند VPN های رایگان، پس از هر بار اتصال به شما یک ای پی می دهند. این کار باعث می شود تا پس از چند بار اتصال، پلتفرم مورد نظر حساب کاربری شما را مسدود کند. در نهایت اگر این اتفاق رخ دهد، ممکن است دارایی شما از بین برود و یا اینکه در پلتفرم مورد نظرتان بلوکه شود. در کل اگر به فکر سرمایه و دارایی خودتان هستید، حتماً به موضوعات مهم این‌چنینی دقت کنید.

 1. واریز سرمایه به کیف پول:

پس از اینکه ولت خود را انتخاب کردید و همچنین نرم افزار تغییر ای پی خود را نصب کردید، نوبت به این رسیده است که به سراغ شارژ کیف پول خود بروید. شما برای اینکه بتوانید در مزایده قیمتی اکثر پلتفرم ها شرکت کنید، باید میزان پیشنهادی که برای قیمت می دهید را در کیف پول خود موجود داشته باشید. برای اینکه این بخش را بهتر توضیح دهیم بگذارید تا یک مثال بزنیم.

اگر قصد شرکت در مزایده زمین های متاورسی پلتفرم دیسنترالند را داشته باشید، باید مقدار پیشنهادی که قصد دارید تا آن را عنوان کنید در ولت خود موجود داشته باشید. مثلاً اگر قیمت زمین فوق توسط مالک ۲ میلیون مانا تعیین شده است و شما تنها قصد دارید تا ۱ میلیون مانا برای پیشنهاد خرید درخواست ارسال کنید، باید ۱ میلیون مانا در ولت خود موجود داشته باشید. در غیر این صورت نمی توانید در مزایده شرکت کنید. در ادامه بیشتر درباره این موضوع صحبت خواهیم کرد. همراه ما باشید.


آموزش ویدیویی شرکت در مزایده زمین های متاورس


آموزش شرکت در مزایده پلتفرم های مختلف

آموزش شرکت در مزایده پلتفرم های مختلف
آموزش شرکت در مزایده پلتفرم های مختلف

تا به این بخش از مقاله، با مزایده در دنیای متاورس به صورت کامل و جامع آشنا شدید. حال در ادامه قصد داریم تا به سراغ آموزش شرکت در مزایده زمین در دو پلتفرم متاورسی برویم. در ابتدا نحوه شرکت در مزایده پروژه سندباکس و سپس پروژه دیسنترالند را بررسی می کنیم. در صورتی که قصد دارید تا با نحوه مزایده زمین های متاورسی با این دو پلتفرم آشنا شوید، حتماً این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

نحوه شرکت در مزایده زمین در سندباکس Sandbox

نحوه شرکت در مزایده زمین در سندباکس Sandbox
نحوه شرکت در مزایده زمین در سندباکس Sandbox

شرکت در مزایده زمین پلتفرم متاورسی سندباکس بسیار آسان است و شما می توانید به راحتی در مزایده فوق شرکت کنید. قبل از اینکه به سراغ آموزش برویم، بهتر است کمی درباره این پلتفرم پرطرفدار توضیح دهیم.

پلتفرم سندباکس، یکی از پروژه های مشهور در متاورس می باشد. اگر پیگیر دنیای متاورس باشید، احتمالاً نام این پروژه را زیاد شنیده اید. در پلتفرم سندباکس شما می توانید اقدام به خرید زمین کنید و سپس در زمین خود فعالیت هایی انجام دهید. برعکس دیگر پلتفرم ها، سندباکس از ساخت زمین متاورسی در حال حاضر پشتیبانی نمی کند. این موضوع به این معناست که شما نمی توانید در این پروژه بر روی زمین خود یک خانه و یا یک فروشگاه و یا… بسازید. در زمان نگارش این مقاله هنوز چنین قابلیتی در پروژه سندباکس پیاده سازی نشده است.

با توجه به این موضوع، شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که با خرید زمین در این پلتفرم چه کارهایی می توان انجام داد؟ پس از اینکه خرید زمین شما تکمیل شد و مالکیت زمین به نام شما در بلاکچین خورد، یکی از کارهایی که می توانید کنید این است که در زمین خود یک بازی طراحی کنید و سپس از طریق بازی کسب درآمد داشته باشید. در صورتی که مایل به انجام این کار نبودید، می توانید پس از خرید زمین خود را اجاره دهید تا افراد دیگر بتوانند از این موقعیت استفاده کنند.

در صورتی که قصد دارید تا درباره ساخت و ساز زمین در پلتفرم سندباکس اطلاعات بیشتری کسب کنید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً به مقاله آموزش ساخت زمین در متاورس سایت زوم ارز مراجعه کنید. ما در این مقاله به صورت کامل و جامع طریقه ساخت زمین در این پلتفرم را به شما آموزش داده ایم. اگر در این رابطه برایتان سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در مقاله اختصاصی ساخت زمین در متاورس از کارشناسان زوم ارز بپرسید.

خرید زمین در سندباکس از بین ۳ پلتفرم برتر از لحاظ قیمتی رتبه ۲ را دارد چراکه تقریباً قیمت خرید زمین در این پلتفرم از سطح متوسط رو به بالا می باشد. در کل برای اینکه شما بتوانید در پلتفرم سندباکس اقدام به خرید زمین کنید، باید حداقل ۱.۴ اتریوم را در نظر بگیرید. البته در صورتی که در مزایده شرکت کنید، شاید بتوانید با قیمت کمتری نیز زمین خریداری کنید؛ اما معمولاً در مارکت این بازی قیمت زمین های موجود از ۱.۴ واحد اتریوم به بالا می باشد.

در پروژه سندباکس، جز خرید و فروش زمین شما می توانید آواتار نیز طراحی کنید و در محیط متاورسی آن گشت و گذار کنید. همچنین در این پلتفرم بازی هایی وجود دارند که شما می توانید با آن ها بازی کنید و درآمد داشته باشید. در صورتی که من باب موضوعات فوق برایتان سؤالی ایجاد شد می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

حال که تا حدودی با پروژه سندباکس آشنا شدید، در ادامه بهتر است به سراغ بحث اصلی یعنی آموزش شرکت در مزایده پلتفرم سندباکس برویم. برای انجام این کار ابتدا باید:

وارد سایت رسمی پروژه سندباکس شوید. در صورتی که آدرس این پلتفرم را از قبل داشته اید، حال می توانید به راحتی وارد شوید اما اگر قصد دارید برای اولین بار وارد سایت پلتفرم سندباکس شوید، به شما پیشنهاد می کنیم که پس از ورود به سایت حتماً آدرس و یا URL سایت مورد نظر را چک کنید تا مبادا گرفتار سوءاستفاده کنندگان نشوید.

پس از اینکه وارد سایت شدید، با صفحه ای همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این بخش شما می توانید بر روی گزینه مارکت یا Market که در سمت چپ تصویر قرار دارد کلیک کنید.

نحوه شرکت در مزایده زمین در سندباکس Sandbox-1
نحوه شرکت در مزایده زمین در سندباکس Sandbox-1

به محض کلیک بر روی این گزینه با صفحه دیگری رو به رو می شوید. در صفحه جدید باید بر روی گزینه Land & estate کلیک کنید. با کلیک بر روی این گزینه وارد صفحه ای می شوید که تماماً زمین های پلتفرم سندباکس برای شما نمایش داده می شود.

نحوه شرکت در مزایده زمین در سندباکس Sandbox-2
نحوه شرکت در مزایده زمین در سندباکس Sandbox-2

همانطور که گفتیم، در این بخش شما می توانید زمین های مختلف را مشاهده کنید و از بین تمامی زمین ها، زمین و یا Land مورد نظر خود را انتخاب کنید. به دلیل اینکه ما تنها قصد ما در این بخش آموزش می باشد، به صورت رندم بر روی یکی از زمین ها کلیک می کنیم.

نحوه شرکت در مزایده زمین در سندباکس Sandbox-3
نحوه شرکت در مزایده زمین در سندباکس Sandbox-3

نکته: توجه داشته باشید که این پلتفرم مارکت اختصاصی که بتوانید در آن زمین ها را خرید و فروش کنید ندارد و پس از انتخاب زمین در این قسمت شما را به سایت اوپن سی یا Opensea هدایت می کند. در این سایت، شما می توانید جز خرید زمین فوق، زمین های دیگر و یا NFT های دیگر را نیز خریداری کنید. البته لازم به ذکر است که متأسفانه پلتفرم اوپن سی OpenSea ورود کاربران ایرانی را مسدود کرده است. به همین دلیل، در هنگام ورود با ای پی ایران با ارور مواجه می شوید. بهتر است قبل از هر اقدامی ابتدا یک نرم افزار تغییر ای پی ثابت نصب کنید و سپس وارد این پلتفرم شوید. اگر این مقاله از ابتدا مطالعه نکرده اید، کمی قبل تر در این رابطه به صورت کامل توضیح داده ایم. شما می توانید با مراجعه به بخش مورد به راحتی درباره نرم افزار های تغییر ای پی اطلاعات کسب کنید.

پس از فعال‌سازی نرم افزار تغییر ای پی ثابت، با صفحه ای همچون تصویر ذیل در سایت اوپن سی opensea رو به رو می شوید. در این صفحه قسمت های مختلفی وجود دارد که ما آن ها را به صورت مجزا مشخص کرده ایم. در هر بخش شما می توانید اطلاعاتی درباره خرید خود به دست بیاورید. برای مثال در اولین کادر از بالای صفحه می توانید موقعیت زمین را مشاهده کنید.

نحوه شرکت در مزایده زمین در سندباکس Sandbox-4
نحوه شرکت در مزایده زمین در سندباکس Sandbox-4

برای اینکه بتوانید در این پلتفرم در مزایده خرید زمین فوق شرکت کنید، باید بر روی گزینه Makeoffer که در تصویر بالا مشاهده می کنید کلیک کنید. پس از کلیک بر روی این صفحه، همانطور که مشاهده می کنید از شما درخواست می شود تا ابتدا کیف پول خود را به سایت متصل کنید. همانطور که در تصویر ذیل مشاهده می کنید، ولت های مختلفی برای استفاده وجود دارد. شما می توانید طبق سلیقه خود و همچنین نیاز خود یکی از ولت های فوق را انتخاب کنید.

یکی از سؤالاتی که همیشه از ما پرسیده می شود این است که کدام یک از کیف پول های فوق را بهتر است انتخاب کنیم؟ اینکه کدام کیف پول انتخاب شود بستگی به خودتان دارد اما بهتر است به سراغ ولت هایی بروید که دردسر کمتری دارند. برای مثال در حال حاضر توسعه دهندگان کیف پول متامسک اعلام کردند که زین پس قصد خدمات دهی به کاربران ایرانی را ندارند. به همین دلیل، اگر قصد استفاده از این ولت را دارید، باید همانند پلتفرم های این چنینی از نرم افزار تغییر ای پی استفاده کنید؛ اما اگر قصد ندارید تا به گرفتاری های این‌چنینی دچار شوید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً به سراغ ولت های دیگری مثل ربی یا rabby بروید.

البته لازم به ذکر است که قبل از شروع استفاده شما نیز به شخصه کمی درباره ولت فوق تحقیق کنید تا بتوانید نتیجه بهتری از استفاده این ولت بگیرید. در کل اگر قصد استفاده از ولت ربی و یا ولت های مشابه را دارید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً مسائل امنیتی را نیز رعایت کنید. در این بخش منظور از مسائل امنیتی این است که هیچ گاه اطلاعات خصوصی ولت خود را همانند عبارت بازیابی برای فردی ارسال نکنید و یا سرمایه زیادی را در داخل ولت نگه داری نکنید. در کل اگر موارد فوق و همچنین مشابه را رعایت کنید می توانید با اطمینان از کیف پول های مورد نظر استفاده کنید.

نحوه شرکت در مزایده زمین در سندباکس Sandbox-5
نحوه شرکت در مزایده زمین در سندباکس Sandbox-5

اگر قصد استفاده از کیف پول ربی را داشته باشید، با مشاهده تصویر فوق شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که چرا نام این ولت در لیست کیف پول ها وجود ندارد؟ با توجه به این وضعیت چگونه می توانیم آن را انتخاب کنیم؟ در اکثر پلتفرم های این‌چنینی نام کیف پول ربی Rabby وجود ندارد اما شما می توانید با کلیک بر روی کیف پول متامسک، به راحتی کیف پول ربی را اجرا و سپس متصل کنید. به دلیل ارتباط هایی که بین این دو ولت هست، شما به محض کلیک بر روی آیکون کیف پول متامسک مشاهده می کنید که کیف پول ربی برای شما اجرا می شود.

پس از اتصال ولت، حال نوبت به این رسیده است که به سراغ شرکت در مزایده برویم. برای انجام این کار، پس از اتصال ولت و کلیک بر روی گزینه Makeoffer با صفحه ای همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید. برای اینکه بهتر بتوانیم تصویر فوق را توضیح دهیم، می توانید طبق شماره گذاری های و همچنین تصویر ذیل ادامه مطلب را دنبال کنید.

 1. نحوه شرکت در مزایده زمین در سندباکس Sandbox-6
  نحوه شرکت در مزایده زمین در سندباکس Sandbox-6

  اگر بر روی این بخش کلیک کنید، چندین نام توکن برایتان نمایش داده می شود. شما نیز باید با توجه به دارایی موجود در ولت خود انتخاب کنید که قصد دارید تا از کدام یک از کوین های موجود برای خرید این زمین استفاده کنید. معمولاً اگر توکن ها موجود از استیبل کوین ها هستند. در نتیجه، در این بخش باید کوین مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 2. در این بخش باید میزان مبلغ پیشنهادی خود را وارد کنید. برای مثال همانطور که کمی قبل تر مشاهده کردید، قیمت این زمین برابر با ۱ واحد اتریوم می باشد. در صورتی که شما قصد دارید تا کمتر از این مقدار زمین فوق را خریداری کنید، باید در این بخش عدد مورد نظرتان را بنویسید.
 3. در این بخش موجودی کیف پول شما نمایش داده می شود که می توانید نسبت به آن میزان قیمت خود را مشخص کنید. همانطور که کمی پیش‌تر گفتیم، در صورتی که موجودی شما در این بخش ۰ باشد، نمی توانید هیچ پیشنهادی را ارسال کنید چراکه برای ارسال پیشنهاد و شرکت در مزایده باید مبلغی که برای خرید این زمین مد نظر دارید را در ولت خود داشته باشید تا اگر مالک پیشنهاد شما را قبول کرد، پلتفرم به صورت خودکار مبلغ را پرداخت کند و زمین را برای شما خریداری کند.
 4. در این بخش، مبلغی که در بخش ۲ را وارد کرده اید به دلار و یا توکن مورد نظر نمایش می دهد که می توانید آن را مشاهده کنید.
 5. در این قیمت باید زمان انقضای پیشنهاد خود را مشخص کنید. از این بخش شما می توانید زمان های از پیش تعیین شده را انتخاب کنید. در صورتی که قصد انتخاب زمان های از پیش تعیین شده را ندارید، می توانید در بخش بعدی خودتان از روی تقویم زمان مورد نظر را انتخاب نمایید.
 6. همانطور که در بخش قبل اشاره کردیم، در صورتی که علاقه به استفاده از زمان های آماده ندارید، می توانید با کلیک بر روی این بخش از تقویم موجود، زمان مورد نظرتان را انتخاب و آن را تأیید کنید.
 7. در صورتی که تمامی موارد به صورت دقیق کامل شد، حال با کلیک بر روی این قسمت یا گزینه Makeoffer می توانید پیشنهاد خود را نسبت به خرید این زمین ارسال کنید و به نوعی در مزایده زمین شرکت کنید.

همانطور که مشاهده کردید، به همین راحتی می توانید در مزایده زمین های متاورسی پلتفرم سندباکس شرکت کنید. در صورتی که در انجام مراحل فوق برایتان سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از کارشناسان زوم ارز بپرسید. در ادامه همراه ما باشید تا به سراغ آموزش شرکت در مزایده زمین های متاورسی پلتفرم دیسنترالند برویم.

طریقه شرکت در مزایده زمین در دیسنترالند Decentraland

طریقه شرکت در مزایده زمین در دیسنترالند Decentraland
طریقه شرکت در مزایده زمین در دیسنترالند Decentraland

در پلتفرم دیسنترالند نیز شما می توانید در مزایده زمین های متاورسی شرکت کنید و در صورت تأیید آن ها را خریداری نمایید. انجام این کار در این پروژه همانند پروژه سندباکس بسیار آسان است و شما می توانید به راحتی این کار را انجام دهید؛ اما برای صرفه جویی در وقت و همچنین رفع سؤالات احتمالی ما تصمیم به توضیح انجام این کار گرفته ایم؛ اما قبل از اینکه بخواهیم به سراغ اصل مطلب و یا آموزش برویم، بهتر است کمی درباره پلتفرم متاورسی دیسنترالند توضیح دهیم.

همانطور که احتمالاً آشنا هستید پلتفرم دیسنترالند یکی از پلتفرم های متاورسی محبوب و معروف می باشد که نام آن این روزها در بین کاربران مختلف زیاد شنیده می شود. شما می توانید با اطمینان، در این پروژه فعالیت کنید و از انجام این کار لذت ببرید. تقریباً نسبت به اکثر پروژه های متاورسی این پلتفرم کیفیت بیشتری دارد به همین دلیل کاربران احساس بهتری در هنگام گشت و گذار در این پلتفرم دارند.

در پلتفرم دیسنترالند شما می توانید آواتار مورد نظر خود را ایجاد کنید و با استفاده از آواتاری که ساخته اید در محیطی که وجود دارد گشت و گذار کنید. همچنین در این محیط می توانید اقدام به خرید زمین کنید و بر روی زمین خود ساخت و ساز انجام دهید. یکی از قابلیت های بسیار مهم و خوب این پلتفرم که باعث شده است تا با دیگر پروژه ها متمایز شود این است که هر فردی می توانید زمین مورد نظر خود را بسازد بدون اینکه زمینی خریداری کرده باشد! در این پلتفرم شما می توانید به سراغ ساخت زمین بروید و بر روی زمین مورد نظر با متراژ مشخص شده هر طرحی که علاقه دارید ایجاد کنید. اگر تمایل دارید می توانید یک خانه بسازید و یا یک نمایشگاه و یا یک مغازه و یا حتی یک بازی!

تمام این کار ها در این پلتفرم امکان پذیر است و تماماً رایگان می توانید فعالیت مورد نظر خود را انجام دهید. با شنیدن این موضوع، شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که اگر می توانیم بدون خرید زمین، اقدام به ساخت آن کنیم، پس چه نیازی است که هزینه کنیم تا زمین خریداری نماییم؟

توجه داشته باشید زمینی که شما بدون هزینه در این پلتفرم می سازید، تنها یک نما است و هیچ کاربری نمی تواند از آن بازدید کند. در کل باید بگوییم که شما با انجام این کار تنها ماکت زمین خود را ایجاد می کنید. برای اینکه بتوانید کسب و کاری راه اندازی کنید و یا اینکه کاربری بخواهد از زمین شما دیدن کند، پس از ساخت و طراحی باید طرح خود را به زمینی که خریداری کرده اید منتقل کنید. با انجام این کار، به راحتی کاربران دیگر می توانند با آواتار اختصاصی خود به زمین شما مراجعه کنند.

در صورتی که قصد دارید تا با ساخت و ساز در پلتفرم دیسنترالند بیشتر آشنا شوید، به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله ساخت و ساز زمین در متاورس که کمی قبل تر به شما معرفی کرده ایم در سایت زوم ارز مشاهده کنید. ما در مقاله فوق به صورت کامل و جامع و تصویری تمامی مراحل ساخت و ساز زمین به همراه نکات مورد نیاز را به شما توضیح داده ایم.

از این موضوع که فاکتور بگیریم، در ادامه قصد داریم تا کمی درباره قیمت خرید زمین در متاورس دیسنترالند صحبت کنیم. متأسفانه گران ترین زمین های متاورسی در این پلتفرم وجود دارد. شما برای خرید زمین در پلتفرم دیسنترالند باید حداقل بیشتر از ۶۰۰۰ توکن مانا یا MANA هزینه کنید. در زمان نگارش این مقاله قیمت هر واحد از توکن مانا برابر با ۱ دلار می باشد. در مجموع یعنی شما برای خرید زمین در پلتفرم دیسنترالند نیازمند ۶ هزار دلار هستید. اگر بخواهیم این مبلغ را به تومان محاسبه کنیم با دلار ۳۱ هزار تومان تقریباً بیشتر از ۱۸۰ میلیون تومان باید پرداخت کنید.

این موضوع به ما نشان می دهد که در ایران ممکن است افراد کمتری اقدام به خرید زمین در این پلتفرم کنند اما به هر حال شما می توانید در صورت تمایل این کار را انجام دهید. قطعاً انجام چنین کاری نیاز به مشاوره و برنامه ریزی درست دارد. در نتیجه حتماً قبل از خرید زمین در این پلتفرم از افراد خبره مشاوره بگیرید. در صورت تمایل شما می توانید با کارشناسان زوم ارز به صورت رایگان در این باره صحبت کنید و مشاوره دریافت کنید.

حال که کمی با پلتفرم دیسنترالند آشنا شدید، در ادامه قصد داریم تا به سراغ اصل مطلب یعنی شرکت در مزایده زمین های متاورسی پلتفرم دیسنترالند برویم. در صورتی که قصد دارید تا با فرآیند انجام این کار آشنا شوید، مطالعه ادامه مقاله را به هیچ عنوان از دست ندهید.

در ابتدا برای شروع باید وارد سایت رسمی پلتفرم دیسنترالند شوید. برای انجام این کار یکی از کارهایی که می توانید انجام دهید این است که نام این پلتفرم را به انگلیسی در گوگل جستجو کنید. پس از جستجوی نام این پروژه به صورت انگلیسی در گوگل، به نتایج دقت کنید. در صورتی که آدرس و یا URL سایت صحیح بود، می توانید وارد سایت شوید. به محض ورود با صفحه ای همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید.

همانطور که در این صفحه مشاهده می کنید، گزینه های مختلفی وجود دارد اما برای خرید زمین باید به سراغ گزینه مارکت پلیس یا marketplace بروید. در تصویر ذیل این گزینه نشانه گذاری شده است.

طریقه شرکت در مزایده زمین در دیسنترالند Decentraland-1
طریقه شرکت در مزایده زمین در دیسنترالند Decentraland-1

در صفحه جدید، از بین تب های موجود، باید گزینه Land یا زمین را انتخاب کنید. پس از انتخاب این گزینه، همانند تصویری که مشاهده می کنید، زمین های پروژه دیسنترالند برای شما نمایان می شود. حال باید زمین مورد نظر خود را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که اگر قصد دارید تا به صورت لیست زمین های فروشی را مشاهده کنید، باید بر روی بخش (۱) که در سمت راست تصویر علامت گذاری شده است کلیک کنید.

طریقه شرکت در مزایده زمین در دیسنترالند Decentraland-2
طریقه شرکت در مزایده زمین در دیسنترالند Decentraland-2

پس از انتخاب زمین، باید یک‌بار بر روی قطعه مورد نظر کلیک کنید. به محض کلیک با صفحه دیگری همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این صفحه، اطلاعات مختلفی وجود دارد که در ادامه به ترتیب شماره گذاری های انجام شده توضیحات خواهیم داد.

 1. طریقه شرکت در مزایده زمین در دیسنترالند Decentraland-3
  طریقه شرکت در مزایده زمین در دیسنترالند Decentraland-3

  در این بخش می توانید موقعیت زمین و یا ملک خود را در سطح نقشه پلتفرم دیسنترالند مشاهده کنید.

 2. در این قسمت توضیحاتی ارائه شده است که می توانید آن ها را مطالعه کنید. یکی از توضیحاتی که در این بخش وجود دارد، نام مالک این زمین می باشد. شما می توانید در بخش Ower نام مالک زمین را مشاهده کنید.
 3. در بخش ۳ قیمت به همراه نوع شبکه و گزینه های خرید و پیشنهاد وجود دارد. در ادامه مجدد به این بخش مراجعه خواهیم کرد.
 4. در این قسمت شما می توانید مدت منقضی شدن فروش فوق را مشاهده کنید. طبق نوشته ای که در این بخش وجود دارد، ۵ ماه مانده است تا زمان فروش این قطعه به پایان برسد.

برای اینکه بتوانید در مزایده شرکت کنید، باید در این بخش بر روی گزینه Bid یا پیشنهاد کلیک کنید. به محض کلیک بر روی این گزینه از شما درخواست می شود تا ابتدا ولت خود را به پلتفرم دیسنترالند متصل کنید. برای انجام این کار همانطور که در تصویر ذیل مشاهده می کنید باید بر روی گزینه Sign in کلیک کنید.

طریقه شرکت در مزایده زمین در دیسنترالند Decentraland-4
طریقه شرکت در مزایده زمین در دیسنترالند Decentraland-4

در صفحه جدید، باید بر روی گزینه Connect کلیک نمایید. شما می توانید نمایی از این صفحه را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

طریقه شرکت در مزایده زمین در دیسنترالند Decentraland-5
طریقه شرکت در مزایده زمین در دیسنترالند Decentraland-5

در صفحه جدید، نام کیف پول های مختلف نمایان شده است. شما می توانید، طبق سلیقه و همچنین توضیحاتی که کمی پیش‌تر گفتم، ولت مورد نظر خود را انتخاب کنید. در از انتخاب ولت باید مراحل نصب را طی کنید. مراحل نصب کیف پول های افزونه ای معمولاً آسان هستند و هر کاربری می تواند به راحتی آن ها را انجام دهد. اگر در هنگام بارگذاری با مشکل رو به شدید، می توانید مشکل خود را در بخش نظرات مطرح کنید تا به آن بررسی کنیم. در تصویر ذیل شما می توانید نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

طریقه شرکت در مزایده زمین در دیسنترالند Decentraland-6
طریقه شرکت در مزایده زمین در دیسنترالند Decentraland-6

پس از اینکه ولت متصل شد، حال به صفحه قبل برگردید و مجدد بر روی گزینه BID کلیک کنید. پس از کلیک بر روی این گزینه با صفحه ای همچون تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این صفحه، در بخش Price باید مبلغ پیشنهادی خود را وارد کنید. برای مثال اگر قصد دارید تا زمین فوق را با ۳۰۰۰ دلار خریداری کنید، در این بخش باید مبلغ ۳۰۰۰ دلار را وارد کنید. توجه داشته باشید همانطور که گفتیم، شما باید هر مقداری که در این بخش وارد می کنید را در کیف پول خود داشته باشید وگرنه در این بخش با ارور مواجه می شوید.

پس از مشخص شدن قیمت، در بخش بعد باید مدت اعتبار پیشنهاد خود را مشخص کنید. پس از مدت مشخص شده پیشنهاد شما غیر فعال و ناپدید می شود و هیچ فردی دیگر نمی تواند آن را مشاهده کند. در آخر پس از اینکه تمامی فیلد های فوق تکمیل شد، می توانید برای ثبت پیشنهاد قیمت بر روی گزینه BID کلیک کنید.

طریقه شرکت در مزایده زمین در دیسنترالند Decentraland-7
طریقه شرکت در مزایده زمین در دیسنترالند Decentraland-7

همانطور که مشاهده کردید، طریقه شرکت در مزایده زمین در متاورس دیسنترالند به همین راحتی انجام می شود. به هیچ عنوان انجام این کار سخت و دشوار نیست و شما می توانید به راحتی تمامی مراحل را طی کنید. در صورتی که در حین انجام این کار با مشکل مواجه شدید، می توانید مشکل خود را در بخش نظرات برای ما مطرح کنید تا در اولین فرضت به مشکل شما پاسخ دهیم.


آیا کاربران ایرانی می توانند در مزایده زمین های متاورسی شرکت کنند؟

آیا کاربران ایرانی می توانند در مزایده زمین های متاورسی شرکت کنند؟
آیا کاربران ایرانی می توانند در مزایده زمین های متاورسی شرکت کنند؟

اینکه کاربران ایرانی می توانند در مزایده زمین های متاورسی شرکت کنند یا خیر بستگی به پلتفرم مورد نظر دارد. برای اینکه بخواهیم این عنوان را توضیح دهیم بهتر است با یک مثال شروع کنیم.

در حال حاضر، برای خرید‌ زمین در متاورس سندباکس، شما می توانید مزایده نیز برگزار کنید و یا در مزایده افراد دیگر شرکت کنید. حال مزایده خرید و فروش زمین پلتفرم سندباکس در مارکت پلیس یا Marketplace پلتفرم اوپن سی یا Opensea برگزار می شود. در نهایت شما برای اینکه بتوانید در مزایده های پلتفرم سندباکس شرکت کنید باید به سراغ پلتفرم اوپن سی Opensea بروید.

با توجه به این موضوع، اگر به پلتفرم اوپن سی Opensea مراجعه کنید، مشاهده می کنید که این پلتفرم ورود کاربران ایرانی را مسدود کرده است. به همین دلیل، اگر کاربران ایرانی با ای پی ایران وارد این پلتفرم شوند قطعاً نمی توانند در مزایده ای شرکت کنند. در نهایت برای انجام این کار باید از یک نرم افزار تغییر ای پی استفاده کنند تا بتوانند بدون مشکل وارد پلتفرم اوپن سی شوند.

تمامی موارد فوق را توضیح دادیم تا بگوییم که فرآیند شرکت کاربران ایرانی در مزایده تماماً بستگی به نوع پلتفرم مورد نظر دارد. اگر پلتفرم مورد نظر شما همانند اوپن سی ورود کاربران ایرانی را مسدود کرده باشد، هیچ کاربر ایرانی نمی تواند با ای پی ایران وارد این پلتفرم شود و همانطور که گفتیم تنها راه ورود به این نوع پلتفرم ها استفاده از نرم افزار تغییر ای پی می باشد.

البته این موضوع تا زمانی صحیح است که پلتفرم مورد نظر برای خرید و فروش و یا شرکت در مزایده نیازی به احراز هویت نداشته باشد. در صورتی که سایت مورد نظر، از شما درخواست احراز هویت کرد، باید از آن پلتفرم خداحافظی کنید چراکه به دلیل تحریم های آمریکا امکان احراز هویت در پلتفرم های فوق امکان پذیر نمی باشد.

در صورتی که پس از ورود به یکی از پلتفرم ها متوجه مسدودی ای پی کاربران ایرانی شدید، می توانید با طرح مشکل خود در نظرات از کارشناسان زوم ارز در این باره درخواست کمک کنید تا در اسرع وقت به شما پاسخ دهیم.


چه نوع کاربرانی می توانند در مزایده زمین های متاورسی شرکت کنند؟

چه نوع کاربرانی می توانند در مزایده زمین های متاورسی شرکت کنند؟
چه نوع کاربرانی می توانند در مزایده زمین های متاورسی شرکت کنند؟

همانطور که در بخش های پیش‌تر اشاره کردیم، مزایده زمین های متاورسی همانند دنیای واقعی انواع خاصی ندارد. به همین دلیل، هر کاری که تمایل به شرکت داشته باشد، می تواند در مزایده مورد نظر شرکت کند؛ اما لازم است اشاره کنیم که این موضوع تا همیشه مورد تأیید نیست. ممکن است در آینده برخی از پلتفرم ها به دلیل شرایط و سیاست های کاری، محدودیت هایی را برای این موضوع اعمال کنند.

برای مثال شاید یک پلتفرم قانونی را تعریف کند که کاربرانی که احراز هویت نکرده اند، نمی توانند در مزایده شرکت کنند و یا امثالهم! در نتیجه، برای اینکه متوجه شوید در هر پلتفرم چه کاربری می تواند در مزایده شرکت کند، بهتر است به قوانین پلتفرم مورد نظر مراجعه کنید؛ اما در کل باید عنوان کنیم که پلتفرم هایی مثل اوپن سی OpenSea و یا مارکت اختصاصی پلتفرم دیسنترالند Decentraland اجازه شرکت هر کاربری را در مزایده هایشان می دهد.


سؤالات متداول

در این مقاله به صورت کامل و جامع با نحوه شرکت در مزایده زمین های متاورسی آشنا شدید. در حین مطالعه این مطلب شاید برایتان سؤالات مختلفی ایجاد شده باشد. در ادامه قصد داریم تا به برخی از سؤالات احتمالی شما پاسخ دهیم. در صورتی که سؤال شما جزء سؤالات ذیل نبود می توانید سؤال خود را در بخش نظرات مطرح کنید.

 1. آیا می توان از مزایده زمین کسب درآمد کرد؟

بله. در صورتی که به خرید و فروش زمین در متاورس مسلط باشید، می توانید به راحتی از مزایده زمین های متاورسی کسب درآمد کنید. در صورتی که مهارت کافی ندارید، بهتر است به سراغ انجام این کار نروید.

 1. من قصد خرید زمین از طریق مزایده دارم، چگونه می توانم بهترین انتخاب را داشته باشم؟

برای اینکه بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید باید به موارد مختلفی دقت کنید. تنها در یکی یا دو خط نمی توان پاسخ این سؤال را داد. در صورتی که تصمیم جدی برای انجام این کار گرفته اید می توانید در بخش نظرات درخواست خود را به همراه یک راه ارتباطی برای تیم زوم ارز ارسال کنید تا کارشناسان ما به صورت کامل شما را راهنمایی کنند.

 1. آیا از طریق مزایده می توانیم زمین اجاره کنیم؟

خیر. در حال حاضر هیچ کدام از پلتفرم های متاورسی این امکان را برای کاربران خود فعال‌سازی نکرده اند اما در آینده ممکن است چنین اتفاقی رخ دهد. در متاورس تقریباً همه چیز امکان پذیر است. اگر علاقه مند به انجام این کار هستید به شما پیشنهاد می کنیم که از اخبار فوری سایت زوم ارز غافل نشوید. در صورتی که یک پلتفرم چنین قابلیتی پیاده سازی کند ما در بخش اخبار این موضوع را عنوان خواهیم کرد.

 1. چگونه می توانیم بهترین زمین متاورسی را در مزایده خریداری کنیم؟

همانطور که کمی قبل تر گفتیم، برای انتخاب بهترین زمین متاورسی باید به نکات مختلفی دقت کنید. در صورتی که قصد دارید تا یک زمین در مزایده خرید کنید، حتماً باید ابتدا مشاوره بگیرید. برای انجام این کار می توانید درخواست خود را در بخش نظرات برای ما مطرح کنید.

 1. شرکت در مزایده زمین های متاورسی قانونی است؟

بله. در حال حاضر هیچ ممنوعیت برای انجام این کار ذکر نشده است. در کل حضور در متاورس چه در داخل ایران و چه در خارج ایران قانونی است و برای انجام این کار هیچ ممنوعیتی عنوان نشده است. در صورتی که پیغامی مبنی بر ممنوعیت حضور در متاورس مشاهده کردید، حتماً آن را برای ما ارسال کنید تا از صحت خبر فوق مطمئن شویم.


سخن آخر درباره مزایده زمین در متاورس

همانطور که در این مقاله مطالعه کردید، سعی داشتیم تا به صورت کامل و جامع با نحوه شرکت در مزایده زمین های متاورسی در پلتفرم های مطرح آشنا شوید. در صورتی که این مقاله را با دقت تا انتها مطالعه کرده باشید، تقریباً هیچ جای ابهامی وجود نخواهد داشت.

در صورتی که قصد خرید زمین در متاورس را دارید، در کل بهتر است بدون شرکت در مزایده زمین مورد نظر خود را خریداری کنید. معمولاً کاربرانی که در مزایده شرکت می کنند قیمت های نسبتاً پایینی ارائه می دهند به همین دلیل مالک زمین کمتر پیش می آید تا زمین خود را با قیمت های اعلام شده بفروشد.

در آخر لازم است اشاره کنیم که ما در این مقاله تنها به دو پلتفرم سندباکس و دیسنترالند برای شرکت در مزایده اشاره کردیم؛ اما در حال حاضر پلتفرم های دیگری نیز وجود دارند که شما می توانید از طریق شرکت در مزایده اقدام به خرید زمین کنید. برای مثال پلتفرم آپلند از دیگر پلتفرم هایی است که امکان شرکت در مزایده برای کاربران آن فراهم می باشد؛ اما در کل همانطور که گفته شد، اکثر کاربران از طریق خرید مستقیم زمین های مورد نظر خود را خریداری می کنند.

ممنون که تا پایان مقاله “مزایده زمین در متاورس” همراه ما بودید.

 

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید:


از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.

15 دیدگاه دربارهٔ «مزایده زمین در متاورس و طریقه شرکت در پلتفرم ها;

  • مزایده در لغت به‌ معنای «در معرض فروش گذاشتن چیزی، به‌نحوی است که هر خریداری که قیمت بیشتر را پیشنهاد کرد، کالا به وی فروخته شود»

   حالا در متاورس نیز شما می توانید زمین خود را اینگونه برای فروش بگذارید

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده