لایت فارکس

ثبت نام در متاورس چگونه است؟

ثبت نام در متاورس چگونه است؟

ثبت نام در متاورس چگونه است؟، آیا می توانیم در متاورس به صورت رایگان ثبت نام کنیم؟ با توجه به تحریم ها آیا کاربران ایرانی می توانند در متاورس ثبت نام کنند؟ آیا بدون ثبت نام می توان در متاورس فعالیت کرد؟

زمانی که بحث ثبت نام در متاورس پیش می آید، احتمالاً سؤال های فوق و بسیاری از سؤالات دیگر برایتان پیش بیاید. اگر بخواهیم در همین ابتدا یک نگاه کلی به ثبت نام در متاورس بی اندازیم، باید بگوییم که ثبت نام در هر متاورس مختلف است. به همین دلیل نمی توان به صورت کلی فرآیند ثبت نام در متاورس را شرح داد.

در ادامه این مقاله جز اینکه به سؤال های فوق پاسخ خواهیم داد، فرآیند ثبت نام در متاورس های مختلف را توضیح می دهیم. در نهایت، با توجه به آموزش های ذیل شما می توانید به راحتی، در کمتر از چند دقیقه در متاورس های مختلف ثبت نام کنید. قبل از هر چیزی برای شروع یک ایمیل و یک کیف پول دیجیتال برای خود نصب کنید و ادامه این مقاله را با دقت مطالعه کنید.و اگر سوالی داشتید حتما از بچه های پشتیبانی تیم زوم ارز بپرسید.

ثبت نام در متاورس چگونه است؟

ثبت نام در متاورس چگونه است؟
ثبت نام در متاورس چگونه است؟

ثبت نام در پلتفرم های متاورسی بسیار آسان است. شما می توانید به راحتی در پلتفرم مورد نظر خود ثبت نام کنید و وارد متاورس شوید. همان‌طور که اشاره کردیم ثبت نام در هر پلتفرم متفاوت است و به همین دلیل نمی توان مراحل دقیقی را برای انجام این کار شرح داد؛ اما در کل، برای ثبت نام در متاورس شما نیاز به ایمیل و یا کیف پول و همچنین گذرواژه دارید. به همین دلیل، برای اینکه بتوانید در تمامی پلتفرم های متاورسی یک ثبت نام موفقیت آمیز داشته باشید، باید الزاماتی را رعایت کنید. در ادامه به الزاماتی که شما برای ثبت نام در متاورس نیاز دارید اشاره خواهیم کرد.

الزامات ثبت نام در متاورس

در حال حاضر، سه پیش نیاز مهم برای ثبت نام در هر پلتفرم متاورسی وجود دارد که در این بخش از مقاله همان‌طور که مطلع هستید قصد داریم تا به آن ها اشاره کنیم. در ادامه همراه ما باشید.

 • نصب کیف پول مورد نیاز

برخی از پلتفرم ها به دلیل خرید درون برنامه ای و یا کسر کارمزد نیاز به این دارند که شما کیف پول خود را به سایت در هنگام ورود متصل کنید. به همین منظور شما موظف هستید تا یکی از کیف پول های افزونه ای را انتخاب کنید. در حال حاضر کیف پول های افزونه ای بسیار زیادی وجود دارد که تنها شما می توانید برخی از آن ها را انتخاب کنید. البته لازم به ذکر است که تقریباً اکثر پلتفرم های متاورسی از ولت های که در ادامه معرفی می کنیم پشتیبانی می کنند. در ادامه برای اینکه شما با کیف پول های مورد نظر بیشتر آشنا شوید، برخی از آن ها را شرح خواهیم داد.

 • کیف پول متامسک Metamask:

کیف پول متامسک یکی از ولت های افزونه ای معروف می باشد که احتمالاً نام آن را زیاد شنیده اید و یا از آن استفاده کرده اید. متأسفانه توسعه دهندگان کیف پول متامسک، ورود کاربران ایرانی را ممنوع کرده اند و طبق اطلاعیه اعلام شده گفتند که دیگر به کاربران ایرانی خدمات نمی دهند. در صورتی که شما تمایل دارید تا از این ولت استفاده کنید، می توانید با استفاده از یک نرم افزار تغییر ای پی به راحتی ای پی خود را از ایران به یکی دیگر از کشور هایی که تحریم نشده است تغییر دهید و از این ولت استفاده نمایید.

در صورتی که قصد انجام چنین کاری ندارید می توانید از کیف پول های دیگر که در ادامه آن ها را به شما معرفی خواهیم کرد استفاده کنید. ضمناً اگر قصد دارید تا بیشتر با این ولت آشنا شوید، می توانید به مقاله اختصاصی کیف پول متامسک Metamask در سایت زوم ارز مراجعه کنید.

 • کیف پول ربی Rabyy:

کیف پول ربی یکی دیگر از ولت هایی است که شما می توانید در برخی از پلتفرم ها از آن استفاده کنید. نکته ای که لازم است در این بخش اضافه کنیم این است که امکان دارد برخی از پلتفرم ها نام کیف پول ربی را در بین کیف پول های پشتیبانی کننده نداشته باشند. به همین دلیل این موضوع مبنی بر این نیست که پلتفرم مورد نظر از کیف پول ربی پشتیبانی نمی کند.

به دلیل سازگاری های کیف ربی با کیف پول متامسک، در این مواقع شما می توانید با کلیک بر روی گزینه کیف پول متامسک به راحتی کیف پول ربی را اجرا و سپس این ولت را به پلتفرم مورد نظر متصل کنید. در صورتی که در هنگام انجام این کار با مشکل رو به رو شدید، می توانید مشکل خود را در بخش نظرات برای ما مطرح کنید. ضمناً لازم به ذکر است که ما در یک مقاله به صورت کامل طریقه نصب و کار با کیف پول ربی را آموزش داده ایم. شما می توانید با مراجعه به مقاله آموزش کیف پول ربی در سایت زوم ارز، طریقه کار با این ولت را آموزش ببینید.

 • پروتکل WalletConnect:

برخی ها با مشاهده نام WalletConnect فکر می کنند که این پروتکل یک ولت است اما این‌طور نیست! همان‌طور که گفتیم WalletConnect یک پروتکل است که شما می توانید به واسطه آن به دیگر کیف پول هایی که نسخه افزونه ای ندارند و در گوشی موبایل شما نصب هستند متصل شوید. برای مثال اگر قصد استفاده از کیف پول های ربی و یا متامسک را ندارید، می توانید با استفاده از پروتکل WalletConnect به راحتی پلتفرم مورد نظر خود را به کیف پول تراست ولت که در گوشی تلفن همراه خود نصب دارید متصل کنید. با انجام این کار دیگر نیازی به استفاده از کیف پول های افزونه ای ندارید. با توجه به کارایی، این پروتکل مزایا و معایبی دارد که باید به آن ها توجه کنید.

 1. ایجاد ایمیل جدید

در صورتی که پلتفرم مورد نظر شما نیازی به اتصال کیف پول نداشته باشد، برای ثبت نام قطعاً به یک ایمیل احتیاج دارد. البته در مواقعی ممکن است که یک پلتفرم از شما درخواست وارد نمودن ایمیل و اتصال کیف پول به صورت هم‌زمان کند که باید به این موضوع دقت کنید. مثلاً در هنگام ثبت نام در پلتفرم متاورسی دیسنترالند ابتدا از شما درخواست اتصال ولت می شود اما در ادامه ثبت نام باید یک ایمیل را نیز وارد کنید؛ و یا اینکه مثلاً پلتفرم آپلند از شما درخواست اتصال کیف پول نمی کند اما برای ثبت نام در این پلتفرم حتماً باید یک ایمیل معتبر داشته باشید.

پیشنهاد ما به شما این است که اگر پلتفرم مورد نظر شما نیاز به ایمیل داشت، حتماً از یک ایمیل جدید و به روز استفاده کنید. سعی داشته باشید از ایمیل های قدیمی خود استفاده نکنید چراکه اگر ایمیل های شما منتشر شود و یا به آن دسترسی پیدا کند، ممکن است بتواند وارد حساب کاربری شما در پلتفرم شود و این موضوع در نهایت باعث می شود تا حساب کاربری و یا حتی سرمایه شما از بین برود.

در صورتی که از امنیت ایمیل خود مطمئن هستید، می توانید از ایمیل فعلی خود استفاده کنید؛ اما اگر از این موضوع اطمینان ندارید، باید به سراغ یک ایمیل جدید بروید. همان‌طور که گفتیم، پیشنهاد ما ایجاد یک ایمیل جدید مختص به پلتفرم های متاورسی می باشد.

 1. تهیه نرم افزار تغییر ای پی

برخی از پلتفرم ها به دلیل تحریم ها آمریکا، ورود کاربران ایرانی را مسدود کرده اند. به همین دلیل، کاربران ایرانی به هیچ عنوان نمی توانند از پلتفرم های فوق استفاده کنند. برای مثال اگر با ای پی ایران وارد پلتفرم آپلند شوید، مشاهده می کنید که در همان ابتدا پیغام می دهد که شما نمی توانید از خدمات ما استفاده کنید. برای حل این مشکل، تنها شما باید از نرم افزار های تغییر ای پی استفاده کنید.

در نتیجه برای انجام این ابتدا یک نرم افزار تغییر ای پی فعال کنید. پس از فعال‌سازی، حال می توانید وارد پلتفرم مورد نظر شوید و از خدمات آن استفاده نمایید. البته لازم به ذکر است که سعی کنید تا حتماً از نرم افزار های تغییر ای پی ثابت استفاده نمایید. در صورتی که ای پی شما ثابت نباشد و هر سری برای ورود ای پی متغیر داشته باشید، ممکن است پلتفرم مورد نظر شما را یک ربات تشخیص دهد و حساب کاربریتان را مسدود کند.

شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که برای انجام این کار آیا می توانیم از نرم افزار های تغییر ای پی رایگان استفاده کنیم؟ فرقی نمی کند که نرم افزاری که از آن استفاده می کنید رایگان است یا غیر رایگان مهم نکته ای است که کمی پیش‌تر به آن اشاره کردیم. هر نرم افزاری که استفاده می کنید با دقت کنید که یک ای پی ثابت در اختیار شما قرار می دهد. با توجه به نرم افزار های تغییر ای پی رایگان موجود، اکثر آن ها ای پی های متغیر دارند و مناسب استفاده برای این کار نیستند. به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً به سراغ نرم افزار های تغییر ای پی غیر رایگان و یا اشتراکی بروید. در صورتی که من‌باب این موضوع برایتان سؤالی ایجاد شده است، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

پس از ثبت نام در متاورس چه فعالیتی می توانیم انجام دهیم؟

پس از ثبت نام در متاورس چه فعالیتی می توانیم انجام دهیم؟
پس از ثبت نام در متاورس چه فعالیتی می توانیم انجام دهیم؟

اینکه پس از ثبت نام در متاوس چه فعالیتی می توانید انجام دهید بستگی به متاورسی که در آن ثبت نام کرده اید دارد. در حال حاضر هر پلتفرم متاورسی به شما امکانات به خصوصی ارائه می دهد که می توانید از آن استفاده کنید. در ادامه برای اینکه بیشتر با متاورس آشنا شوید، برخی از فعالیت های متاورسی را توضیح خواهیم داد. همراه ما باشید.

 1. خرید ملک و مستغلات

یکی از فعالیت هایی که این روزها در متاورس زیاد به گوش می خورد، خرید ملک و املاک است. شما می توانید در برخی از پلتفرم ها پس از ثبت نام ملک و املاک بخرید و سرمایه گذاری کنید. خرید ملک و املاک در متاورس همانند دنیای واقعی نیاز به یک مشاور دارد. چراکه اگر برای سرمایه گذاری قرار است این کار را انجام دهید، باید اطلاعاتی در این باره داشته باشید. در صورتی که قصد دریافت مشاوره برای خرید ملک و املاک در متاورس دارید، به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله بهترین مشاوره خرید زمین در متاورس مراجعه کنید. ما در این مقاله راهنمایی کرده ایم که چگونه می توانید یک مشاور برای خرید ملک انتخاب کنید.

 1. ایجاد آواتار و گشت و گذار

جز خرید ملک در متاورس، شما می توانید پس از ثبت نام در برخی از پلتفرم ها آواتار طراحی کنید و در محیط متاورسی پلتفرم مورد نظر گشت و گذار کنید. در حال حاضر، پلتفرم های مختلفی برای ایجاد آواتار وجود دارد که مهم‌ترین آن دیسنترالند می باشد. در صورتی که قصد دارید پس از ثبت نام در متاورس آواتار ایجاد کنید، می توانید وارد این پلتفرم شوید.

در پلتفرم دیسنترالند شما می توانید پس از اتصال ولت خود به سایت و ثبت نام آواتار مورد نظرتان را طراحی کنید. بعد از اینکه آواتار مورد نظر شما تکمیل شد، حال می توانید از طریق آن و همچنین عینک های واقعیت مجازی در متاورس فعالیت کنید. با توجه به این بخش، شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که برای ورود به متاورس حتماً باید از عینک های واقعیت مجازی استفاده کنیم؟ خیر. شما می توانید بدون عینک های واقعیت مجازی یا VR از متاورس استفاده کنید اما اگر این نوع هدست ها را داشته باشید، فضای متاورس را بهتر می توانید درک کنید.

شما می توانید با آواتار هایی که ایجاد می کنید به راحتی در رویداد ها، کنسرت ها، مراسم ها و… شرکت کنید. حتی شما می توانید با آواتار هایی که ایجاد کرده اید به مراکز خرید بروید و خرید های خود را انجام دهید. در ادامه درباره این موضوع توضیحات بیشتری خواهیم داد. همراه ما باشید.

 1. انجام بازی های مختلف و کسب درآمد

جز موارد فوق، شما می توانید پس از ثبت نام در متاورس هایی که از بازی های بلاکچینی پشتیبانی می کنند کسب درآمد نیز کنید. برای انجام این کار کافی است تا به سراغ بازی های متاورسی بروید. پس از ورود به پلتفرم مورد نظر، یا از طریق اتصال ولت و یا از طریق وارد نمودن کیف پول ثبت نام خود را انجام دهید و سپس وارد بازی شوید. حال می توانید با توجه به قوانین و همچنین سیاست های بازی، به راحتی کسب درآمد کنید و لذت ببرید. در صورتی که قصد دارید تا با بازی های متاورسی آشنا شوید، به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه بازی های متاورس در سایت زوم ارز مراجعه کنید. ما در این بخش به اکثر بازی های متاورسی معروف اشاره کرده ایم و طریقه انجام آن ها را به شما آموزش داده ایم.

 1. شرکت در رویداد ها و یا خرید کردن

پس از ثبت نام در برخی از پلتفرم های متاورسی همان‌طور که کمی قبل تر گفتیم شما می توانید در رویداد و یا کنسرت های مختلف شرکت کنید. همچنین می توانید با استفاده از آواتاری که طراحی کرده اید به خرید و بروید و برای خود در متاورس خرید انجام دهید. البته در حال حاضر برخی از پلتفرم های متاورسی تا به این اندازه گسترش پیدا نکرده است اما با توجه به آپدیت های متاورس، احتمالاً در آینده شاهد موارد گفته شده در متاورس باشیم. در صورتی که برایتان در این باره سؤالی ایجاد شد می توانید سؤال خود را در بخش نظرات برای ما مطرح کنید.

 1. آغاز زندگی پس از ثبت نام در متاورس

یکی دیگر از فعالیت های مهمی که شما می توانید در متاورس پس از ثبت نام انجام دهید، زندگی در پلتفرم مورد نظر می باشد. برای مثال، شما می توانید پس از ثبت نام در متاورس و خرید ملک، برای خود در آن خانه بسازید و زندگی خود را در متاورس آغاز کنید. البته همان‌طور که در بخش قبل گفتیم، هنوز امکانات کامل برای زندگی در متاورس راه اندازی نشده است و شما اگر قصد زندگی در متاورس را دارید باید کمی صبر داشته باشید.


آموزش ویدیویی ثبت نام در متاورس


چگونه می توانیم در متاورس های مختلف ثبت نام کنیم؟

چگونه می توانیم در متاورس های مختلف ثبت نام کنیم؟
چگونه می توانیم در متاورس های مختلف ثبت نام کنیم؟

همان‌طور که گفتیم، ثبت نام در هر پلتفرم متاورسی متفاوت است. به همین دلیل، نمی توان مراحل دقیقی را عنوان کرد. برای مثال، در ادامه به صورت مختصر به طریقه ثبت نام در پلتفرم متاورسی دیسنترالند اشاره خواهیم کرد. در صورتی که قصد دارید تا به صورت کامل و همچنین تصویری با نحوه ثبت نام و ورود به پلتفرم های متاورسی مختلف آشنا شوید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً به مقاله چگونه وارد متاورس شویم؟ مراجعه کنید. ما در این مطلب به نحوه ثبت نام در سه پلتفرم مطرح متاورسی اشاره کرده ایم.

برای اینکه بتوانید در پلتفرم متاورسی دیسنترالند ثبت نام کنید، ابتدا باید وارد سایت رسمی این پلتفرم شوید. اگر نام این پلتفرم را در گوگل جستجو کنید ممکن است به اشتباه وارد سایت های فیشینگ شوید و در نهایت از این طریق امکان دارد سرمایه تان را از دست دهید. برای اینکه چنین اتفاقی رخ ندهد به شما پیشنهاد می کنیم برای مراجعه به پلتفرم دیسنترالند و یا باقی پلتفرم ها از سایت های کمکی معتبر استفاده کنید.

برای مثال، شما می توانید با مراجعه به سایت کوین مارکت کپ و جستجوی نام ارز دیجیتال مانا MANA (توکن رسمی پلتفرم دیسنترالند)، در صفحه جدید بر روی آدرس سایت رسمی این توکن کلیک کنید. برای اینکه بهتر متوجه این بخش شوید، می توانید همانند تصویر ذیل عمل کنید.

ثبت نام در دیسنترالند
ثبت نام در دیسنترالند

حال، از این طریق می توانید به راحتی و با اطمینان از سایت مورد نظر استفاده کنید. در صورتی که در این رابطه برایتان سؤالی ایجاد شد و یا در دام سایت های فیشینگ افتادید می توانید مشکل خود را در بخش نظرات برای ما مطرح کنید.

پس از ورود به سایت رسمی دیسنترالند، باید بر روی گزینه Start Exploring که در سمت چپ صفحه قرار دارد کلیک کنید. پس از کلیک بر روی این گزینه در صفحه جدید باید انتخاب کنید که در نظر دارید تا از نرم افزار این پلتفرم استفاده کنید و یا از طریق سایت؟ به دلیل اینکه نرم افزار دیسنترالند به تازگی ایجاد شده است، به شما پیشنهاد می کنیم که در این بخش سایت را انتخاب کنید. پس از انتخاب گزینه سایت، حال در صفحه جدید با دو بخش رو به رو می شوید.

در این بخش نیز باید بر روی گزینه Create an account کلیک کنید. با کلیک بر روی این صفحه لیست کیف پول ها برای شما نمایش داده می شود. حال طبق سلیقه خود، همان‌طور که کمی پیش‌تر توضیح داده شد می توانید یکی از کیف پول های فوق را انتخاب کنید. پس از انتخاب کیف پول در صفحه جدید باید کمی صبر کنید تا صفحه دیگری برایتان بارگذاری شود.

در این قسمت دیگر نوبت به طراحی آواتار خود رسیده است. تقریباً مراحل ثبت نام شما در این پلتفرم تکمیل شده است و حال باید آواتار خود را ایجاد کنید. اگر برای ساخت آواتار نیاز به راهنمایی دارید، به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله ساخت آواتار در متاورس مراجعه کنید. ما در این مقاله به صورت کامل و جامع طریقه ایجاد یک آواتار در پلتفرم دیسنترالند را به شما آموزش داده ایم.


آیا کاربران ایرانی مجاز به ثبت نام در متاورس هستند؟

آیا کاربران ایرانی مجاز به ثبت نام در متاورس هستند؟
آیا کاربران ایرانی مجاز به ثبت نام در متاورس هستند؟

این سؤال، یکی از سؤالات پرتکرار کاربران می باشد. با توجه به این موضوع، در این بخش از مقاله قصد داریم تا به این سؤال پرتکرار پاسخ دهیم. اینکه کاربران ایرانی می توانند در متاورس ثبت نام کنند یا نه بستگی به متاورس مورد نظر دارد. برای مثال، اگر پلتفرم متاورسی مورد نظر شما با کاربران ایرانی به دلیل تحریم ها مشکل داشته باشد و احراز هویت نیز در آن اجباری باشد، نمی توانید به هیچ عنوان با هویت ایرانی در پلتفرم مورد نظر ثبت نام کنید.

اما در صورتی که پلتفرم مورد نظر شما با ورود کاربران ایرانی مشکل داشته باشد اما احراز هویت در آن پلتفرم اجباری نباشد، می توانید تنها با یک نرم افزار تغییر ای پی، ای پی خود را تغییر دهید و سپس از پلتفرم مورد نظر استفاده کنید. برای اینکه متوجه منظور ما در این بخش شوید، بهتر است از دو پلتفرم متاورسی مثال بزنیم.

اگر تا به حال به سراغ بازی های متاورسی رفته باشید، احتمالاً با بازی متاورسی کریزی دیفنس crazy defense heroes آشنا هستید. این بازی در اوایل پس از انتشار، به کاربران تمامی کشور ها خدمات خود را ارائه می داد؛ اما پس از مدتی تیم توسعه دهنده این بازی اعلام کردند که زین پس تنها به کاربرانی خدمات می دهند که احراز هویت کنند. بنابر این اطلاعیه، از آن به بعد دیگر کاربران ایرانی نتوانستند از بازی فوق کسب درآمد کنند چراکه به دلیل تحریم ها آن ها نمی توانستند احراز هویت خود را ثبت کنند.

در نتیجه ثبت نام در این پلتفرم و همچنین پلتفرم های مشابه در دنیای متاورس منتفی می شود و کاربران ایرانی نمی توانند به دلیل تحریم ها در آن ها ثبت نام و یا احراز هویت کنند.

حال برعکس این موضوع، پلتفرم آپلند که برای خرید زمین در دنیای متاورس می باشد، احراز هویت را اجباری نکرده است و تنها در هنگام ورود اخطار می دهد که کاربران با ای پی ایران نمی توانند وارد این پلتفرم شوند. در این مواقع، اگر شما با استفاده از یک نرم افزار تغییر ای پی، ای پی خود را تغییر دهید، می توانید به راحتی وارد پلتفرم مورد نظر شوید و در آن ثبت نام کنید. البته لازم به ذکر است که برای استفاده از چنین پلتفرم هایی به چند نکته مهم اشاره کنیم.

 • اگر به سراغ این نوع پلتفرم ها می روید، حتماً از نرم افزار های تغییر ای پی ثابت استفاده کنید. در صورتی که ای پی شما متغیر باشد، ممکن است پس از مدتی با مشکل رو به رو شوید.
 • پس از هر بار اتصال، مراقب باشید تا ای پی شما تغییر نکند و یا با ای پی ایران وارد نشوید. پایداری اینترنت در این موضوع بسیار مهم است. در صورتی که نرم افزار تغییر ای پی شما فعال باشد اما اینترنت شما قطعی های زیادی داشته باشد، ممکن است در مواقعی ای پی شما با ایران ثبت شود که اگر چنین اتفاقی رخ دهد قطعاً حساب شما مسدود خواهد شد.

در صورتی که درباره ورود کاربران ایرانی در پلتفرم های متاورسی مختلف برایتان سؤالی ایجاد شده است، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید تا در اسرع وقت پاسخ سؤال خود را دریافت کنید.


سؤالات متداول

تا به این بخش از مقاله با اطلاعات مختلفی آشنا شدید. در طی مطالعه این مطلب، ممکن است برایتان سؤالات مختلفی ایجاد شده باشد. به همین دلیل تصمیم گرفته ایم تا در این بخش به سؤالات پرتکرار شما پاسخ دهیم. در صورتی که سؤالات شما در این بخش ذکر نشده بود، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات برای ما مطرح کنید.

 1. ثبت نام در متاورس آپلند چگونه است؟

ثبت نام در این پلتفرم بسیار راحت است. برای ثبت نام در متاورس آپلند شما تنها نیاز به یک ایمیل دارید. پس از اینکه ثبت نام شما در پلتفرم آپلند انجام شد، نوبت به این رسیده است که ایمیل خود را تأیید کنید. پس از تأیید ایمیل حال می توانید وارد حساب کاربری خود شوید و از خدمات متاورس آپلند استفاده کنید. لازم به ذکر است که ما در مقاله آموزش بازی آپلند به صورت کامل طریقه ثبت نام در این پلتفرم را به شما آموزش داده ایم.

 1. ثبت نام در متاورس قانونی است؟

در حال حاضر هیچ صحبتی دراین باره برای ثبت نام و یا حضور در متاورس انجام نشده است. به همین دلیل پاسخ دقیقی را نمی توان برای این سؤال داد؛ اما در کل ثبت نام و حضور در متاورس هیچ محدودیت قانونی ندارد و شما می توانید با اطمینان و خیال راحت در متاورس ثبت نام کنید. در صورتی که درباره این موضوع بسیار حساس هستید، می توانید به یکی از مراجع قانونی مراجعه کنید و سپس سؤال خود را در این باره بپرسید.

 1. آیا با گوشی می توانیم در متاورس ثبت نام کنیم؟

این موضوع بستگی به پلتفرم انتخابی شما دارد. برخی از پلتفرم ها از سیستم عامل گوشی هوشمند پشتیبانی نمی کنند. به همین دلیل شما نمی توانید با استفاده از موبایل خود وارد پلتفرم های مورد نظر شوید و یا در آن ها ثبت نام کنید. برای مثال اگر با گوشی همراه به پلتفرم دیسنترالند مراجعه کنید، با پیغامی مبنی بر اینکه هنوز سایت برای استفاده در گوشی توسعه داده نشده است رو به رو می شوید. البته ما در زمان نگارش این مقاله پس از ورود به سایت رسمی دیسنترالند با چنین پیغامی رو به رو شدیم. طبق گفته های توسعه دهندگان این پلتفرم در آینده چنین امکانی برای کاربران فراهم می شود.

برعکس پلتفرم دیسنترالند، برخی دیگر از پلتفرم ها از سیستم عامل های گوشی هوشمند پشتیبانی می کنند و شما می توانید به راحتی از طریق گوشی موبایل خود وارد متاورس شوید. برای مثال پلتفرم آپلند دارای یک نرم افزار متناسب با سیستم عامل های اندروید و آیفون می باشد. شما می توانید به راحتی از طریق موبایل خود وارد آپلند شوید و در آن ثبت نام کنید.

در آخر باید اضافه کنیم پیشنهاد ما این است که برای ورود به متاورس حتماً از طریق یک کامپیوتر و یا لپ تاپ و یا در نهایت یک تب لپ اقدام کنید. معمولاً به دلیل سخت افزار گوشی های هوشمند، نمی توان بر روی آن ها حساب ویژه ای باز کرد.

 1. برای حضور در متاورس ثبت نام ضروری است؟

بله. شما برای اینکه بتوانید در هر پلتفرمی فعالیت کنید، ابتدا باید در آن ثبت نام کنید. در غیر این صورت، اجازه فعالیت به شما داده نمی شود و یا اینکه اگر داده شود، محدودیت های بسیاری برایتان اعمال می شود. در نهایت، باید بگوییم که معمولاً چنین چیزی وجود ندارد و تمامی پلتفرم ها از شما درخواست دارند تا برای ادامه کار خود ابتدا ثبت نام کنید.

 1. برای ثبت نام در متاورس حتماً باید از جیمیل استفاده کنیم؟

خیر. شما می توانید از هر ایمیل دیگری مثل یاهو و یا… استفاده کنید. در بخش ایمیل تنها چیزی که مهم است، امنیت ایمیل مورد نظر می باشد. در صورتی که ایمیل شما امنیت خوبی نداشته باشد، قطعاً با مشکل رو به رو می شوید و یا در نتیجه این موضوع باعث از دست رفتن سرمایه شما ممکن است شود.

 1. سایت اصلی ثبت نام در متاورس کدام سایت است؟

شما برای اینکه بتوانید در متاورس ثبت نام کنید همان‌طور که گفتیم ابتدا باید پلتفرم خود را انتخاب کنید. پس از انتخاب پلتفرم حال می توانید در سای رسمی پلتفرم مورد نظر ثبت نام کنید.

 1. آیا ثبت نام در متاورس شامل هزینه می شود؟

خیر. هیچ یک از پلتفرم های متاورسی در حال حاضر در هنگام ثبت نام از شما درخواست پرداخت وجه نمی کند. به همین دلیل شما می توانید با خیال راحت در تمامی پلتفرم های متاورسی ثبت نام کنید. در صورتی که مشاهده کردید یک پلتفرم از شما در هنگام ثبت نام درخواست وجه کرده است، قبل از واریز و یا پرداخت مبلغ مورد نظر، ابتدا پلتفرم فوق را به خوبی بررسی کنید. چراکه ممکن است پلتفرم فوق یک سایت فیشینگ باشد و در نهایت پس از اتصال ولت و یا وارد کردن مشخصات، تمام دارایی شما را به سرقت ببرد. در صورتی که با چنین پلتفرم هایی رو به رو شدید، سریعاً سایت مورد نظر را ببندید و آن را مسدود کنید.


سخن آخر درباره ثبت نام در متاورس چگونه است؟

همان‌طور که در این مقاله مطالعه کردید، ثبت نام در پلتفرم های متاورسی بسیار آسان است و شما می توانید به راحتی در هر یک از پلتفرم هایی که خواستید ثبت نام کنید. البته در این میان ممکن است برخی از پلتفرم ها به دلیل سیاست های کاری کمی در هنگام ثبت نام سخت گیری کنند اما معمولاً تعداد این نوع پلتفرم ها انگشت شمار است.

با توجه به این که در چند وقت اخیر در تمام دنیا بحث متاورس کمی داغ شده است، سوءاستفاده کنندگان زیادی نیز به دنبال کلاه‌برداری آمده اند. در نهایت اگر قصد ورود به سایت های متاورسی دارید، حتماً به آدرس یا URL آن ها دقت کنید تا به اشتباه وارد سایتی نشوید. در صورتی که وارد سایت دیگری جز سایت اصلی شوید و اطلاعات خود را وارد کنید، ممکن است هک شوید و یا مورد حمله فیشینگ قرار بگیرید. در صورتی که درباره نحوه ثبت نام در پلتفرم های متاورسی برای شما سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

 

ممنون که تا پایان مقاله “ثبت نام در متاورس چگونه است؟” همراه ما بودید.

 

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید:


از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.

16 دیدگاه دربارهٔ «ثبت نام در متاورس چگونه است؟;

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده