لایت فارکس

صرافی OpenSea | آموزش کار با صرافی غیرمتمرکز OpenSea

صرافی OpenSea چیست؟

صرافی OpenSea  ، آیا تا به حال درباره صرافی غیر متمرکز ” OpenSea ” شنیده اید؟ آیا در این زمینه اطلاعاتی دارید؟ در این مقاله قصد داریم تا به صورت کامل درباره این صرافی با شما عزیزان گفتگو کنیم. اگر به سایت OpenSea مراجعه کنید می بینید که این صرافی خود را یک صرافی غیر متمرکز  همچنین پیشگام در بخش خرید و فروش ” ترید ” همتا به همتا یا ” P2P ” توکن های غیر قابل تعویض یا ” NFT ” بر اساس اتریوم معرفی کرده است. با شنیدن ” توکن های غیر قابل تعویض شاید برایتان این سوال پیش بیاید که توکن های غیر قابل تعویض به چه معنا است؟ اگر قصد دارید تا با توکن های غیر قابل تعویض و همچنین صرافی غیر متمرکز همتا به همتا OpenSea آشنا شوید، مطالعه ادامه این مقاله را از دست ندهید.

توکن های غیر قابل تعویض چیست؟

در ابتدا قبل از هرچیزی به توضیح کوتاهی درباره توکن های غیر قابل تعویض خواهیم پرداخت تا اگر با این موضوع آشنا نیستید ابتدا آشنا شوید و سپس ادامه مقاله را دنبال کنید. به صورت کلی توکن های غیر قابل تعویض به توکن هایی گفته می شود که به علت امضا و یا نماد های خاص، منحصر به فرد هستند و از بسته های خاص جدا می شود. این موضوع باعث می شود تا بازار های ثانویه زیادی برای خرید و فروش سرمایه های منحصر به فرد ایجاد شود و این نوع بازار ها با ورود افراد بیشتر به این مجموعه در حال گسترش می باشد. به صورت کلی، این تعریف بهترین تعریفی بود که می توانستیم برای توکن های غیر قابل تعویض بیان کنیم. در ادامه همراه ما باشید تا با صرافی OpenSea بیشتر آشنا شوید.


نیم نگاهی به صرافی OpenSea

صرافی OpenSea یک بازار جهانی است که مختص خرید و فروش ارز های دیجیتال است. جز ارز های دیجیتال، شما می توانید به خرید و فروش آیتم های دیجیتال نیز بپردازید. منظور از آیتم های دیجیتال کالاهایی هستند که مربوط به بازی و هنر و …. می باشند که بر اساس استاندارد های اتریوم ( ERC721 و ERC 1155 ) اتریوم ساخته شده باشد. در حال حاضر می توان گفت که بازار OpenSea یکی از بزرگترین بازار های غیر متمرکز برای ارز های دیجیتال و کالاهای دیجیتال است. به صورت کلی در بازار OpenSea می توانید به خرید و فروش و همچنین مبادله این توکن ها با افراد جهان بپردازید.

کالاهای دیجیتال انواع محتلف و زیادی دارند و همچنین به صورت کامل توکنیزه هستند. زمانی که بابت این توکن ها پول پرداخت می کنید، دیگر به شما تعلق می گیرد. بر خلاف کالا های فیزیکی، این نوع کالا ها را کسی نمی تواند از شما سرقت کند و سابقه مالکیت آن ها برای همیشه به نام شما در بلاکچین ذخیره می شود. معامله در پلتفرم OpenSea از طریق قرار داد هوشمند انجام می شود. این موضوع بدین معنی است که شما برای خرید و فروش و یا ترید توکن های غیر قابل تعویض خود نیازی به فرد و یا یا اشخاص ثالثی ندارید. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که از توکن های غیر قابل تعویض در کجا می توانیم نگه داری کنیم؟

برای نگهداری توکن های غیر قابل تعویض می توانید از کیف پول های نرم افزاری ” Enjin ” و یا اینکه از کیف پول ” Metamask ” استفاده کنید. البته لازم به ذکر است که کیف پول متامسک یک نسخه برای افزونه گوگل کروم نیز دارد و شما می توانید از نرم افزار و یا افزونه این مرورگر استفاده کنید. در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر با OpenSea آشنا شوید.


طریقه استفاده از OpenSea

آموزش صرافی OpenSea
آموزش صرافی OpenSea

در این قسمت از مقاله قصد داریم تا نحوه استفاده از بازار OpenSea به شما به صورت متنی آموزش دهیم. متاسفانه به دلیل محدودیت های موجود از ارائه آموزش تصویری در این مقاله معذوریم. در ابتدای کار، یکی از کیف پولی که پیش تر معرفی کرده ایم را دانلود و سپس نصب می کنید. پس از نصب کیف پول، یک اکانت در آن ایجاد می کنید. ما در این مقاله از کیف پول متامسک استفاده کرده ایم و مراحل آموزش را طبق مراحل موجود در این کیف پول به شما عزیزان آموزش می دهیم.

پس از اینکه در کیف پول متامسک حساب کاربریتان را ایجاد کنید، باید بر روی آیکونی که در گوشه سمت راست قرار گرفته است به OpenSea متصل شوید. با انجام این کار، پلتفرم OpenSea به صورت اتوماتیک کیف پول شما را برای هرچیزی که دارید و یا هر دارایی که برای خرید محصولات در بازار لازم دارید را بررسی می کند.

در این پلتفرم شما می توانید اقدام به مطالعه پست ها کنید و یا اینکه به جستجوی امکانات منحصر به فرد بپردازید. یکی از امکاناتی که این پلتفرم به شما می دهد این است که در یک حراج شرکت کنید. حتی شما امکان این را هم دارید تا یک حراج برای خود ایجاد کنید. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که منظور از حراج چیست؟

در این پلتفرم اکثر کالاهای دیجیتال با یک قیمت مشخصی تعیین شده اند. در این حراج ها شما می توانید امکاناتی را بیاوردید که در بازار کمیاب می باشند. زمانی که در این پلتفرم، حق مالیک یک کالا به نام شما شد، می توایند دیگر با خیال راحت اقدام به فروش آن کنید. شاید قبل از اینکه بخواهید با بازار شروع به کار کنید، مشتاق باشید تا کمی درباره تاریخچه این پلتفرم اطلاعات داشته باشید. در ادامه همراه ما باشید تا به صورت کامل به این موضوع اشاره کنیم.


نگاهی اجمالی به تاریخچه OpenSea

تاریخچه صرافی OpenSea
تاریخچه صرافی OpenSea

پلتفرم OpenSea در سال ۲۰۱۸ توسط دو قرد که هر دوی آنها متخصص در شرکت های گوگل و فیسبوک هستند ایجاد شد. تقریبا طبق گفته های موجود این پلتفرم بیش از ۴ میلیون دلار سرمایه جذب کرده است. شاید برایتان جالب باشد تا دو بنیانگذار این پلتفرم را بشناسید. آقای ” الکس اتالا ” Alex Atallah ” و ” دوین فینزر ” Devin Finzer ” دو فرد با سابقه ای هستند که این پلتفرم را ایجاد کرده اند. در تیم پلتفرم OpenSea افراد قوی و با دانش دیگری نیز هستند که فعالیت می کنند. در کل این تیم تقریاب یک تیم بسیار قوی و قدرتمند است که اطلاعات زیادی نیز دارند.


در پلتفرم OpenSea چگونه می توان به خرید و یا مزایده توکن های غیرقابل تعویض یا NFT پرداخت؟

در صفحه ابتدایی سایت این پلتفرم شما می توانید توکن های غیر قابل تعویض یا همان NFT زیادی را مشاهده کنید که تمامی آن ها برای فروش گذاشته شده است. تمامی این توکن ها طبقه بندی شده اند و در هر طبقه مواردی مانند: بازی، هنر و… قرار دارد. یکی از امکانات دیگری که در این قسمت وجود دارد این است که می توانید تاریخچه فروش این توکن ها را مشاهده کنید و ببینید که افراد دیگر چه مقدار برای آن ها هزینه پرداخت کرده اند.

پلتفرم OpenSea برای مزایده از ” Wrapped ETH ” استفاده می کند. این امکان باعث می شود تا کاربر بتواند به مزایده آیتم های مختلف در استخر اتریوم اقدام کند. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که برای شروع مزایده باید چه کاری انجام دهیم؟

برای اینکه بتوانید مزایده را آغاز کنید ابتدا وارد حساب کاربری خود در OpenSea شوید و سپس بخش ” Bids ” را انتخاب کنید. پس از وارد شدن به بخش Bids مراحل ذیل را دنبال کنید.

 1. در اولین قسمت باید آیتم مورد نظر خود را انتخاب کنید. پس از انتخاب آیتم برای شروع مزایده بر روی ” Make an Offer ” ضربه بزنید. حال مقداری که مایل هستید تا برای آن پرداخت انجام دهید را وارد کنید.
 2. زمانی که بر روی Continue کلیک می کنید، ETH به WETH تبدیل می شود و به منظور اینکه مزایده های بیشتری انجام شود، این پلتفرم ۰.۰۵ WETH ارتقا داده می شود. این نکته را فراموش نکنید که اگر برای اولین بارتان است که ETH خود را ارتقا می دهید، باید دو تراکنش را انجام بدهید.
 3. در مرحله سوم، به محض تایید تراکنش ها، مقدار پیشنهادی را اضافه کرده و بر روی Confirm Offer ضربه بزنید. پس از وارد نمودن مزایده، مزایده شما پست شده است.
 4. در انتهای کار تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک ایمیل فعال از خود به اشتراک بگذارید. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که این ایمیل به چه کاری می آید؟ در صورتی که مزایده شما پذیرفته شود، از طریق ایمیل خواهید فهمید. به عبارتی این ایمیل جهت مطلع سازی شما از شما گرفته می شود.

در پلتفرم OpenSea چگونه می توانیم توکن های NFT یا غیر قابل تعویض برای فروش را لیست کنیم؟

برای انجام این کار ابتدا باید وارد حساب کاربری خود در OpenSea شوید و سپس در گوشه سمت راست بر روی ” My Items ” کلیک کنید تا گزینه مورد نظرتان پیدا شود. حال تنها کاری که باید انجام دهید این است که بر روی ” Sell ” کلیک کنید. در این قسمت می توانید به راحتی قیمت و همچنین مدت معامله را پیدا کنید.


سوالات متداول

با پایان رسیدن توضیحات این مقاله نسبت به پاسخ به برخی از سوالات احتمالی که ممکن است برایتان پیش بیاید می پردازیم. در صورتی که سوال پیش آمده برای شما در بین این سوالات نبود می توانید سوال خود را در قسمت نظرات برای ما ارسال کنید.

 1. آیا لیست کردن یک آیتم در OpenSea هزینه دارد؟

خیر، لیست کردن یک آیتم در این بخش بدون هیج هزینه ای انجام می شود اما اگر بتوانید با موفقیت یک کالا بفروشید، پلتفرم OpenSea از شما کارمزدی با مقدار ۲.۵ درصد از قیمت فروش کسر می کند.

 1. سابقه پلتفرم OpenSea از گذشته تا به امروز چطور بوده است؟

پلتفرم OpenSea دارای سابقه بسیار خوبی است و همانطور که گفتیم خود را یک پلتفرم برای دارایی های بلاکچین خاص معرفی و اثبات کرده است.

 1. آیا پلتفرم OpenSea امنیت مناسبی دارد؟

خوشبختانه امنیت این پلتفرم مناسب است و در جاهای مختلفی حرف از امنیت این پلتفرم شده است که تا حدودی رضایت بخش می باشد.


نتیجه گیری صرافی OpenSea

در این مقاله، همانطور که مطالعه کردید با پلتفرم OpenSea به صورت کامل آشنا شدید. این پلتفرم در فضای ارز های دیجیتال ارزش بسیاری دارد. OpenSea توانسته است تا یک بازار راحت و با آسان برای کاربران فراهم کند. نکته ای که در این بین قابل ذکر است این می باشد که استفاده از این پلتفرم نیز آسان است و به راحتی انجام می شود.

ممنون از اینکه تا پایان ” صرافی OpenSea  ” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.

39 دیدگاه دربارهٔ «صرافی OpenSea | آموزش کار با صرافی غیرمتمرکز OpenSea;

 1. سلام من تو اوپن سی یه ان اف تی دارم که بهم هدیه شده اما هر کاری می کنم تو کیف پول تراست والت ظاهر نمیشه مشکل اینجاست اول کار ادرس اتریوم کیف پول تراست والت رو دادم جای متاماسک چون اطلاعات دقیق در مورد ان اف تی و کیف پول های ساپورترش نداشتم الان هم هرچی کانترکت ادرس ان اف تی رو میزنم تو تراست والت قسمت اد کاستوم توکن ظاهر نمیشه اصلا نمیاره بالا اینم بگم فعلا ان اف تی مورد نظر بدون نام هست به شکل untitled collection# ظاهر شده تو اوپن سی ولی داره لیست میشه برای فروش نمیدونم چی کار کنم که بیاد تو کیف پولم

  پاسخ
  • برای بررسی رمز ارز های پشتیبانی شده در صرافی شما میتونید در قسمت مقایسه قیمت صرافی های ارز دیجیتال نام ارز های دیجیتال خود را سرچ کنید نام صرافی های پشتیبانی کننده ی آن رمز ارز برای شما به همراه قیمت خرید و فروش آن برای شما نمایش داده می‌شود

   پاسخ
 2. سلام وقت بخیر ، نوشتید اگر اولین بارتان است چیزی را برای فروش میزارید باید ۲ تراکنش رایگان انجام بدید، این یعنی چی چیکار باید بکنیم من توی سایت گیر کردم راستش

  پاسخ
 3. آیا من میتونم یک نقاشی دیجیتال رو برای فروش بذارم در صورتیکه قبلا هیچ ارزی نخریدم؟ جایی خوندم که اول باید مقداری هزینه کنم تا بتونم اثرم رو برای فروش بذارم ایا صحت داره؟

  پاسخ
 4. سلام خسته نباشید…سروش هیچکس از طریق همین پلتفورم تونست کاور آلبوم خودشو بفروشه…آیا منم میتونم مثلا چندتا آهنگ یا عکس خواننده دیگه رو از طریق پلتفروم اوپن سی آ به فروش برسونم؟؟؟ضمنا چه جوری بعد از فروش بتونیم پول موردنظر رو به کیف پول تراست والت یا صرافی دیگه انتقال بدیم

  پاسخ
  • سروش هیچکس یک فرد شناخته شده هست .که افراد تمایل به خرید محصولات آن را دارند.شما می خواهید محصول شخص دیگر را بفروشید بنظر شما کسی خریدار آن خواهد بود؟ :))))

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده