آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آموزش سرمایه گذاری در متاورس برای سود بیشتر

آموزش سرمایه گذاری در متاورس برای سود بیشتر

آموزش سرمایه گذاری در متاورس، متاورس یک دنیای مجازی می باشد که از واقعیت مجازی و همچنین واقعیت افزوده و رسانه های اجتماعی استفاده می کند و به کاربران اجازه می دهد تا در هر کجای دنیا که هستند بتوانند در جوامع آنلاین در کنار یکدیگر باشند و با هم تعامل برقرار کنند. در متاورس موقعیت های بسیاری برای سرمایه گذاری وجود دارد. شما می توانید به راحتی، طبق استراتژی خود نوع سرمایه گذاری مورد نظرتان را انتخاب و سپس در آن پروژه سرمایه گذاری کنید.

برای سرمایه گذاری در متاورس، شما می توانید از بخش های مختلف اقدام کنید. برای مثال می توانید زمین بخرید، سهام های شرکت متاورسی را خریداری کنید و یا توکن های مربوط به حوزه متاورس را خرید و فروش کنید. همچنین شما می توانید در پروژه های شرکت های دنیای واقعی نیز برای حضور در متاورس سرمایه گذاری کنید. در ادامه بیشتر درباره نحوه سرمایه گذاری در متاورس صحبت خواهیم کرد.

قبل از سرمایه گذاری در متاورس باید به یک نکته بسیار مهم دقت کنید. با توجه به اینکه تکنولوژی متاورس نوپا است، ممکن است رشد و یا توسعه متاورس یک دهه و یا بیشتر طول بکشد. به همین جهت، اگر همین حالا قصد سرمایه گذاری در متاورس دارید، باید بسیار صبور باشید چراکه ممکن است به زودی زود، به آنچه که در نظر دارید نرسید. در کل باید بگوییم که متاورس هنوز در مراحل اولیه توسعه خود است؛ بنابراین هنوز برای سرمایه گذاری در متاورس خیلی دیر نشده است.

اگر علاقه مند به متاورس و سرمایه گذاری در آن هستید، این مطلب را تا انتها مطالعه کنید. در این مقاله تمام آنچه که باید برای سرمایه گذاری در متاورس بدانید را آموزش خواهید دید، همراه ما باشید.

نگاهی به متاورس

نگاهی به متاورس
نگاهی به متاورس

قبل از هر چیزی بد نیست تا نیم نگاهی به متاورس داشته باشیم. در صورتی که قصد دارید تا درباره متاورس اطلاعات کاملی به دست بیاورید، می توانید به مقاله اختصاصی متاورس چیست سایت زوم ارز مراجعه کنید. ما در این مقاله به صورت کامل و جامع متاورس را توضیح داده ایم.

برخی از افراد پس از شنیدن نام متاورس خیال می کنند که متاورس تنها یک بازی و یا مفهوم گسترده آینده اینترنت است! اما در این بخش باید بگوییم که این‌طور نیست. در اصل متاورس همگرایی زندگی فیزیکی و دیجیتالی است. این تکنولوژی با ترکیب فناوری های واقعیت مجازی VR و واقعیت افزوده AR کار می کند.

در حال حاضر، شرکت و یا کمپانی های بزرگی وارد متاورس شده اند و در آن سرمایه گذاری کرده اند. شما نیز اگر علاقه مند هستید، می توانید وارد متاورس شوید و در آن سرمایه گذاری کنید.

یکی از سؤالاتی که همیشه از ما پرسیده می شود این است که خالق متاورس کیست؟ چه کسی متاورس را خلق کرده است؟ مالک تکنولوژی متاورس چه فرد و یا افرادی است؟

در پاسخ به این سؤال که خالق متاورس کیست باید بگوییم که متاورس توسط هیچ فرد، گروه و یا افرادی ایجاد نشده است و به هیچ یک از موارد گفته شده ارتباطی ندارد. متاورس از سال‌های قبل (تقریباً سال ۱۹۹۲) وجود داشت اما امروزه به دلیل تغییر نام متا (فیس‌بوک سابق) اصطلاح متاورس بر سر زبان ها افتاده است. در اصل باید بگوییم که از این اصطلاح برای اولین بار در سال ۱۹۹۲ در یک رمان علمی تخیلی نام برده شد.

با توجه به این موضوع، برخی ها بر این باوراند که شرکت متا (فیس‌بوک سابق) متاورس را راه اندازی کرده است اما همان‌طور که گفتیم این‌طور نیست. طبق گفته مدیران شرکت متا، آن ها قصد ندارند تا متاورس را به تنهایی بسازند و مالک آن باشند. در حال حاضر این شرکت برنامه ریزی های مختلفی برای حضور در متاورس کرده است و در توسعه آن نیز پیشرو خواهد بود.


آیا باید در متاورس سرمایه گذاری کرد؟

آیا باید در متاورس سرمایه گذاری کرد؟
آیا باید در متاورس سرمایه گذاری کرد؟

شما که در حال مطالعه این مقاله هستید، احتمالاً برایتان این سؤال پیش بیاید که آیا باید در متاورس سرمایه گذاری کرد؟ در این بخش از مقاله قصد داریم تا به سؤال فوق پاسخ دهیم.

سرمایه گذاری در متاورس برای همه مناسب نیست. در هنگام سرمایه گذاری در این صنعت همانند دیگر سرمایه گذاری ها باید به موارد مختلف توجه کنید. در حال حاضر به دلیل اینکه متاورس در مراحل اولیه می باشد، همه چیز در آن تا حدودی حدس و گمان است و مشخص نیست که کدام یک از پروژه های فوق باقی می ماند.

بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که قبل از سرمایه گذاری در متاورس با یک مشاور مشورت کنید. همچنین سعی کنید برای سرمایه گذاری در متاورس از سرمایه ای استفاده کنید که در حال حاضر به آن احتیاج ندارید. چراکه اگر سرمایه شما از بین رفت و یا ضرر کردید، حسرت دارایی از دست رفته را نخورید.


چه سرمایه گذاری هایی را می توان در متاورس انجام داد؟

چه سرمایه گذاری هایی را می توان در متاورس انجام داد؟
چه سرمایه گذاری هایی را می توان در متاورس انجام داد؟

حال که تقریباً با متاورس آشنا شدید، نوبت به این رسیده است که به سراغ اصل مطلب برویم. در حال حاضر متاورس فرصت های سرمایه گذاری زیادی را به علاقه مندان ارائه می دهد. برخی از سرمایه گذاری هایی که می توانید در متاورس انجام دهید عبارت اند از:

 1. خرید زمین و یا ملک و مستغلات
 2. خرید NFT و یا توکن های غیرقابل تعویض (Non-fungible tokens)
 3. خرید رمز ارز های متاورسی مثل SAND یا MANA
 4. خرید سهام شرکت های متاورسی
 5. همکاری در پروژه های متاورسی در دنیای واقعی

شما می توانید، نسبت به ریسک و همچنین استراتژی خود در بازار های مالی، به راحتی یکی از موارد و یا برخی از موارد فوق را انتخاب و سپس در آن ها سرمایه گذاری کنید. هر یک از موارد بالا مزایای منحصر به فرد خود را برای سرمایه گذاری دارند. در ادامه بیشتر درباره موارد فوق صحبت خواهیم کرد. همراه ما باشید.


آموزش سرمایه گذاری در متاورس

آموزش سرمایه گذاری در متاورس
آموزش سرمایه گذاری در متاورس

همان‌طور که در بخش قبل مطالعه کردید، با برخی از روش های سرمایه گذاری در دنیای متاورس آشنا شدید. در حال حاضر، کاربران ایرانی می توانند در اکثر آن ها بدون هیچ دغدغه ای سرمایه گذاری کنند. در ادامه برای آشنایی با هر یک از بخش های فوق همراه ما باشید.

 • سرمایه گذاری در خرید زمین و یا ملک و مستغلات

این روزها خرید و همچنین ساخت و ساز زمین در متاورس، یکی از روش های سرمایه گذاری پرطرفدار در بین کاربران می باشد. شما نیز اگر علاقه مند به خرید ملک و مستغلات دارید، می توانید برای سرمایه گذاری در متاورس از این روش استفاده کنید.

البته لازم به ذکر است که خرید خانه در متاورس به همین راحتی ها هم نیست چراکه اگر قصد دارید تا از انجام این کار سود خوبی کسب کنید، باید بسیار محتاطانه عمل کنید و بسیار در این باره تحقیق کنید. در غیر این صورت، ممکن است در سرمایه گذاری خود ضرر کنید. در متاورس برعکس دنیای واقعی، خرید ملک و مستغلات جزء سرمایه گذاری های امن و یا کم ریسک به حساب نمی آید چراکه ممکن است پلتفرم مورد نظر شما ورشکسته شود و یا اینکه از بین برود.

برای خرید زمین در متاورس، در حال حاضر پلتفرم های بسیار زیادی وجود دارد. برای مثال، شما می توانید در پلتفرم هایی همانند Upland یا آپلند، Sandbox یا سندباکس، Decentraland یا دیسنترالند به راحتی اقدام به خرید زمین کنید. یکی از سؤالاتی که اکثر کاربران از ما می پرسند این است که کدام یک از پلتفرم های فوق زمین های ارزان تر و بهتری دارند؟

پیشنهاد ما به شما این است که برای خرید زمین، به دنبال زمین ارزان قیمت نباشید بلکه به دنبال خرید زمین با بهترین قیمت باشید. برای اینکه این موضوع را بهتر درک کنید بگذارید تا برایتان یک مثال بزنیم.

اگر شما در پلتفرم سندباکس قصد خرید زمین داشته باشید، می توانید با مراجعه به لبه های نقشه یا به اصطلاح با مراجعه به مکان های دور افتاده، به راحتی یک زمین با قیمت ارزان را خریداری کنید. در صورتی که چنین کاری انجام دهید، برای اینکه زمین شما رشد کند و قیمت آن بالاتر برود، ممکن است مدت زیادی را منتظر باشید.

اما در صورتی که این‌گونه عمل نکنید و به جای زمین ارزان قیمت به دنبال زمین هایی که بهترین قیمت را دارند و در یک موقعیت خوبی قرار دارند باشید، می توانید انتظار صبر مدت زمان کمتری را برای رشد قیمتی زمین خود داشته باشید.

اگر علاقه مند به خرید ملک و مستغلات در متاورس باشید، شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که قیمت حداقل خرید ملک در متاورس چقدر است؟ در صورتی که این سؤال نیز جزء سؤالات شما می باشد، ادامه این مطلب را دنبال کنید چراکه پس از توضیحات این بخش به سؤال فوق پاسخ خواهیم داد.

در صورتی که قصد خرید زمین و یا سرمایه گذاری در زمین های متاورسی دارید، می توانید به مقاله مشاوره خرید زمین در متاورس سایت زوم ارز مراجعه کنید. ما در این مقاله به صورت کامل شما را راهنمایی کرده ایم که چگونه می توانید در متاورس اقدام به خرید زمین کنید.

قبل از مراجعه به مقاله فوق، برای اینکه در همین قسمت کمی با فرآیند خرید زمین آشنا شوید، در این باره توضیحاتی خواهیم داد. شما برای خرید زمین ابتدا می بایست پلتفرم مورد نظر خود را انتخاب کنید. از بین پلتفرم های فوق و یا دیگر پلتفرم های موجود، می توانید به راحتی انتخاب خود را انجام دهید.

پس از انتخاب پلتفرم باید در آن ثبت نام کنید. فرآیند ثبت نام در هر یک از پلتفرم های فوق متفاوت است. برای مثال شما برای ثبت نام در پلتفرم آپلند حتماً باید از یک ایمیل استفاده کنید اما برای ثبت نام در پلتفرم دیسنترالند شما تنها نیاز است تا یک ولت افزونه ای به پلتفرم فوق متصل کنید تا حساب کاربری شما ایجاد شود. پس از انجام این کار، باید به سراغ انتخاب زمین که مهم ترین بخش این کار است بروید.

پس از اینکه زمین مورد نظر خود را انتخاب کردید، دیگر باید مراحل خرید را طی کنید. در صورتی که برای انجام این کار نیاز به راهنمایی دارید، می توانید مشکل و یا سؤال خود را در بخش نظرات این مقاله مطرح کنید.

 • سرمایه گذاری با خرید NFT یا توکن های غیرقابل تعویض

ورود به دنیای NFT ها و خرید آن ها برای بسیاری از افراد جالب است. زمانی که شما در متاورس یک زمین خریداری می کنید، در اصل شما یک NFT خریداری کرده اید. در نتیجه اگر برای سرمایه گذاری در دنیای متاورس به سراغ خرید زمین بروید، در اصل با یک تیر دو نشان زده اید چراکه با خرید یک زمین، همان‌طور که گفتیم شما NFT نیز خریداری کرده اید.

جز NFT زمین های متاورسی، در حال حاضر NFT های بسیاری برای خرید و فروش و یا سرمایه گذاری وجود دارد. شما می توانید به راحتی با توجه به تجربه ای که دارید، NFT مورد نظر خود را انتخاب و سپس آن را خریداری کنید. برخی از NFT های موجود که می توانید بر روی آن ها سرمایه گذاری کنید عبارت اند از: NFT های هنری، محصولات بازی های بلاکچینی، آثار هنرمندان موسیقی، نقاش و… .

شاید با مطالعه این بخش، برایتان این سؤال پیش بیاید که برای خرید NFT ها چه اقداماتی باید انجام دهیم؟ برای خرید و یا سرمایه گذاری NFT ابتدا باید ببینید که از NFT شما کدام یک از پلتفرم های موجود پشتیبانی می کند. پس از اینکه از این موضوع مطلع شدید، نوبت به این رسیده است که به سراغ پلتفرم مورد نظر بروید. در حال حاضر، مارکت های بسیاری برای خرید و فروش NFT وجود دارند که معروف ترین آن ها Opensea می باشد.

شما می توانید به راحتی با مراجعه به این مارکت، اقدام به خرید و سرمایه گذاری بر روی NFT های مختلف کنید. البته سرمایه گذاری و خرید NFT به همین سادگی ها هم نیست چراکه شما برای انجام این کار باید کمی اطلاعات داشته باشید تا بتوانید ارزشمند ترین NFT را خریداری کنید.

اگر تا به حال به سراغ بازی های بلاکچینی رفته باشید و یا اینکه از آن ها استفاده کرده باشید، شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که آیا می توانیم بر روی NFT بازی های بلاکچینی نیز سرمایه گذاری کنیم؟ بله. امکان سرمایه گذاری بر روی برخی از NFT های بازی های بلاکچینی وجود دارد. برای مثال اگر تا به حال نام بازی Stepn را شنیده باشید، در این بازی شما باید یک کفش خریداری کنید. کفش ها در پلتفرم فوق به عنوان نوعی NFT هستند. به همین دلیل، شما می توانید به راحتی با خرید کفش های فوق، بر روی آن ها سرمایه گذاری کنید.

با توجه به این موضوع، در صورتی که تعداد کاربران این بازی نیز رشد کنند، NFT های بازی فوق به طور طبیعی کمیاب تر و ارزشمند تر می شود. از این رو می توانید به راحتی سود کنید و درآمد داشته باشید. البته اگر قصد انجام این کار را دارید بهتر است ابتدا به صورت کامل این موضوع را بررسی کنید. در این بخش ما تنها این بازی را مثال زدیم. در صورتی که درباره سرمایه گذاری در NFT ها برایتان سؤالی به وجود آمده است، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

 • سرمایه گذاری با خرید توکن های متاورسی

سرمایه گذاری در توکن های متاورسی همانند سرمایه گذاری در دیگر رمز ارز های بازار کریپتو می باشد. شما می توانید به راحتی، رمز ارز های متاورسی مستعد رشد را انتخاب و سپس بر روی آن ها سرمایه گذاری کنید. در صورتی که با رمز ارز های فوق آشنا نیستید، به شما پیشنهاد می کنیم با مراجعه به سایت کوین مارکت کپ و سپس بخش متاورس، به راحتی با تمام رمز ارز های متاورسی آشنا شوید.

در حال حاضر بیش از ۲۳۰ توکن متاورسی در این سایت لیست شده است. توجه داشته باشید که تمامی توکن های فوق معتبر نیستند و اگر بر روی آن ها سرمایه گذاری کنید، ممکن است سرمایه تان را از دست بدهید. پیشنهادی که در این بخش می توانیم به شما بدهیم این است که برای سرمایه گذاری در توکن ها متاورسی به سراغ ۵۰ توکن اول لیست سایت کوین مارکت کپ بروید.

از بین ۵۰ توکن برتر سایت کوین مارکت کپ، تنها چند توکن ارزش سرمایه گذاری دارند که بهتر است آن ها را بررسی کنید. در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد.

 1. Decentraland (MANA)
 2. The Sandbox (SAND)
 3. Axie Infinity (AXS)
 4. ApeCoin (APE)
 5. Theta Network (THETA)
 6. Ontology (ONT)
 7. و…

جز اینکه شما می توانید از رمز ارز های فوق برای سرمایه گذاری استفاده کنید، حتی برای خرید های داخل متاورس نیز رمز ارز های فوق به کار شما می آید. رمز ارز های فوق، در اکثر صرافی های دیجیتال معروف پشتیبانی می شوند و شما می توانید به راحتی آن ها را در صرافی مورد نظرتان معامله کنید. البته لازم به ذکر است که حتماً توجه داشته باشید که اگر قصد معامله و یا خرید رمز ارز های متاورسی و یا دیگر رمز ارز ها را دارید، باید به سراغ صرافی هایی بروید که به کاربران ایرانی خدمات می دهند. اگر از بحث صرافی فاکتور بگیریم، لازم است تا اشاره ای به کیف پول های توکن های متاورسی داشته باشیم.

همانند صرافی ها، در حال حاضر کیف پول های بسیاری نیز از رمز ارز های فوق پشتیبانی می کنند. در صورتی که در ولت مورد نظر نتوانستید توکن مورد نظرتان را بیابید، لازم است تا با استفاده از Contracts Address توکن فوق، آن را به لیست توکن های شبکه مورد نظر اضافه کنید. از این طریق می توانید به راحتی توکن مورد نظر خود را ذخیره سازی کنید. برخی از ولت های معروفی که شما می توانید توکن های متاورسی را در آن ها ذخیره سازی کنید عبارت اند از: کیف پول نرم افزاری سیف پل Safepal، کیف پول نرم افزاری تراست ولت Trust، کیف پول نرم افزاری اتمیک Atomic، کیف پول سخت افزاری لجر نانو ایکس Ledger nano x و… .

در صورتی که قصد خرید توکن های متاورسی برای سرمایه گذاری دارید، ابتدا باید توکن فوق را به خوبی بررسی کنید. بررسی های انجام شده باید از نظر تکنیکال و یا فاندامنتال باشد تا بتوانید تصمیم درستی بگیرید. اگر برای انجام این کار نیاز به راهنمایی دارید، می توانید درخواست خود را در بخش نظرات برای ما ثبت کنید.

 • سرمایه گذاری در متاورس با خرید سهام شرکت های متاورسی

 اگر فردی فعال در زمینه خرید سهام شرکت ها هستید، می توانید با انجام این کار در متاورس سود دریافت کنید. برای مثال، شما می توانید با خرید سهام متاورسی شرکت متا، به راحتی در آن سرمایه گذاری کنید. در حال حاضر، شرکت های مختلفی در متاورس سهام خود را برای فروش گذاشته اند. برخی از شرکت هایی که می توانید سهام آن ها را در متاورس خریداری کنید عبارت اند از: شرکت متا Meta، شرکت انویدیا NVIDIA، شرکت روبلوکس Robrox، شرکت نایک nike، شرکت مایکروسافت Microsoft و… .

تمامی شرکت های فوق معتبر هستند و شما می توانید با اطمینان سهام شرکت آن ها را در متاورس خریداری کنید. برخی از شرکت ها همانند متا (فیس‌بوک سابق) در معرض کلی رشد صنعت متاورس قرار دارد. این موضوع به این معناست که سهام این نوع شرکت ها نسبت به دیگر شرکت ها بیشتر مستعد رشد می باشند. از طرفی جز شرکت متا، انویدیا نیز به همین شکل است.

در حال حاضر تراشه های شرکت اندویدیا اکنون برای تأمین انرژی پروژه های مختلف متاورس استفاده می شوند. طبیعتاً، با گسترش متاورس و روی آوردن پروژه‌های بیشتر به تراشه‌های انویدیا، به سود نهایی این شرکت و قیمت سهام آن کمک خواهد کرد.

یکی از سؤالاتی که در همین بخش ممکن است برایتان پیش بیاید این است که آیا کاربران ایرانی می توانند سهام شرکت های فوق را خریداری کنند؟ پاسخ به این سؤال را نمی توان به صورت قطعی داد چراکه این موضوع بستگی به آن دارد که سهام متاورسی شرکت های فوق در چه پلتفرمی خرید و فروش می شود. در صورتی که پلتفرم فوق ورود کاربران ایرانی را محدود نکرده باشد، شما می توانید به راحتی وارد پلتفرم مورد نظر شوید و سهام متاورسی شرکت فوق را خریداری کنید.

در آخر باید اشاره کنیم که سرمایه گذاری در سهام های متاورسی می تواند جز یکی از بهترین راه های سرمایه گذاری در متاورس باشد. در صورتی که علاقه مند به خرید سهام هستید می توانید این راه را برای سرمایه گذاری امتحان کنید.

 • سرمایه گذاری در پروژه های متاورسی در دنیای واقعی

جز خرید سهام برخی از شرکت ها، شما می توانید در پروژه های در حال ساخت متاورسی نیز سرمایه گذاری کنید. برای مثال، شما می توانید با توجه به پروژه های موجود، آن دسته از پروژه هایی که در متاورس در حال ساخت هستند را پیدا و سپس در صورت تمایل سهام راه اندازی آن ها را خریداری کنید. البته انجام این کار برای اکثر (تقریباً ۹۰ درصد) کاربران ایرانی ممکن است. به همین دلیل، ممکن است تا به حال این نوع سرمایه گذاری در متاورس را نشنیده باشید اما برای اطلاع ما در نظر داشتیم تا این روش را نیز در این قسمت بیان کنیم.


بهترین راه سرمایه گذاری در متاورس کدام است؟

بهترین راه سرمایه گذاری در متاورس کدام است؟
بهترین راه سرمایه گذاری در متاورس کدام است؟

در بخش قبل تقریباً با ۵ روش برای سرمایه گذاری در متاورس آشنا شدید. حال ممکن است برایتان این سؤال پیش بیاید که بهترین روش برای سرمایه گذاری در متاورس کدام یک از روش های فوق می باشد؟

اینکه بخواهیم به شما پاسخ قطعی بدهیم که برای مثال به سراغ خرید زمین های متاورسی بروید اشتباه است چراکه ممکن است علایق و همچنین استراتژی شما با این روش از سرمایه گذاری سازگار نباشد. همانند تصمیم گیری در مورد هر نوع سرمایه گذاری، بهترین را برای سرمایه گذاری در متاورس همان چیزی است که با آن احساس راحتی می کنید. برای مثال عده ای از مردم به دلیل راحتی در خرید و فروش رمز ارز ها به سراغ خرید توکن های متاورسی برای سرمایه گذاری می روند.

اما عده ای دیگر هستند که علاقه ای به انجام این کار ندارند و بیشتر مشغول بازی و خرید و تعامل در متاورس هستند. معمولاً این‌گونه افراد باید به سراغ خرید ملک و مستغلات و همچنین خرید NFT ها بروند.

توجه داشته باشید که هر نوع سرمایه گذاری در حوزه رمز ارز ها ریسک مخصوص به خودش را دارد؛ بنابراین نمی توانید بگویید که هیچ یک از سرمایه گذاری های فوق ریسک ندارد. در صورتی که در پلتفرمی و یا توسط فردی چنین جمله ای شنیدید، بهتر است سریعاً محل مورد نظر را ترک کنید.


چگونه پروژه های متاورسی مستعد رشد را برای سرمایه گذاری پیدا کنیم؟

چگونه پروژه های متاورسی مستعد رشد را برای سرمایه گذاری پیدا کنیم؟
چگونه پروژه های متاورسی مستعد رشد را برای سرمایه گذاری پیدا کنیم؟

همان‌طور که برای خرید و یا سرمایه گذاری رمز ارز ها تحقیق می کنید، باید برای خرید و یا سرمایه گذاری در پروژه های متاورسی نیز تحقیق کنید. در ادامه قصد داریم تا به برخی از موارد اشاره کنیم تا شما با بررسی آن ها بتوانید پروژه های پر پتانسیل و همچنین مستعد رشد را شناسایی کنید. برخی از این موارد عبارت اند از:

 1. وایت پیپر و نقشه راه را مرور کنید

یکی از راه هایی که می توان از طریق آن پروژه های متاورسی پر پتانسیل را شناسایی کرد، مطالعه نقشه راه و همچنین وایت پیپر آن پروژه می باشد. این دو عنصر برای طول عمر یک پروژه بسیار مهم هستند چراکه به سرمایه گذاران اجازه می دهند تا بدانند در ماه ها و سال های آینده چه چیزی در انتظار پروژه است. در صورتی که یک پروژه وایت پیپر و یا نقشه راه مناسبی داشته باشد، می توان از دو عنصر فوق تا حدودی پتانسیل آن پروژه را برای رشد متوجه شد.

 1. از رسانه شبکه های اجتماعی استفاده کنید

رسانه های اجتماعی مثل اینستاگرام، لینکدین، تویتر، یوتیوب و… یک منبع عالی برای شناسایی پروژه های متاورسی مستعد رشد می باشد. بسیاری از پروژه های برتر در بازار کریپتو اکنون فعالیت های بسیاری در رسانه های اجتماعی مخصوصاً تویتر دارند. شما می توانید با مراجعه به حساب کاربری رسانه های اجتماعی پروژه های مورد نظرتان، ضمن تعامل با دیگر سرمایه گذاران، از نقاط ضعف و قوت پروژه فوق نیز مطلع شوید.

 1. به دنبال پتانسیل درآمد غیرفعال باشید

انتخاب پروژه متاورسی با پتانسیل درآمد غیرفعال راه بسیار خوبی برای بازدهی و همچنین بهره مندی از افزایش ارزش پروژه می باشد. در هنگام انتخاب پروژه های متاورسی برای سرمایه گذاری سعی داشته باشید تا از پروژه های استفاده کنید که درآمد غیر فعال دارند. این موضوع همان‌طور که گفتیم باعث افزایش ارزش پروژه می شود.

 1. شرکت های مرتبط با متاورس را در نظر بگیرید

اگر قصد دارید تا در متاورس سرمایه گذاری کنید، بهتر است به سراغ پروژه هایی بروید که مرتبط با متاورس هستند. این موضوع به این معنا است که پروژه های فوق درگیر مسائل کریپتویی و… نیستند. معمولاً این نوع از پروژه ها که به صورت متمرکز در حوزه متاورس فعالیت می کنند، بهتر می توانند رشد کنند. این موضوع در نهایت باعث می شود تا سرمایه گذاران نیز سود خوبی کسب کنند. برای اینکه این موضوع را بهتر متوجه شوید بگذارید تا برایتان یک مثال بزنیم.

پروژه خرید زمین آپلند، تنها در حوزه متاورس فعالیت می کند و هیچ ارتباط مستقیمی در حال حاضر با کریپتو ندارد. با توجه به این موضوع تا حدودی می توانیم این پروژه را مستعد رشد بدانیم چراکه از این موضوع پیروی می کند.


معرفی فرصت های سرمایه گذاری متاورس در ایران

معرفی فرصت های سرمایه گذاری متاورس در ایران
معرفی فرصت های سرمایه گذاری متاورس در ایران

یکی از مشکلاتی که کاربران ایرانی دچار آن هستند این است که در انتخاب پروژه های متاورسی به دلیل تحریم ها سردرگم هستند و برایشان سؤال است که در چه پروژه های متاورسی می توانند سرمایه گذاری کنند؟

در حال حاضر، از بین تمام روش های سرمایه گذاری در متاورس که کمی پیش‌تر معرفی شدند، کاربران ایرانی می توانند از تمامی روش ها جز آخرین روش یعنی «سرمایه گذاری در پروژه های متاورسی در دنیای واقعی» استفاده کنند.

البته لازم به ذکر است که برای سرمایه گذاری در هر یک از روش های فوق پلتفرم هایی وجود دارند. برخی از پلتفرم های فوق به دلیل تحریم ها مسدود هستند و اما معمولاً شما می توانید تنها با یک نرم افزار تغییر ای پی تحریم های اعمال شده را دور بزنید. برای اینکه این موضوع را بهتر متوجه شوید بگذارید تا برایتان چند مثال بزنیم.

 • مثال یک:

اگر قصد خرید زمین در پلتفرم آپلند دارید، باید حتماً قبل از ورود به پلتفرم از یک نرم افزار تغییر ای پی IP استفاده کنید. متأسفانه پلتفرم آپلند ورود کاربران ایرانی و همچنین کشور های تحریم شده را مسدود کرده است. به همین دلیل شما باید همیشه در هنگام ورود نرم افزار تغییر ای پی خود را فعال کنید تا مشکلی برای حساب و همچنین دارایی شما ایجاد نشود. به یاد داشته باشید همان‌طور که گفتیم شما برای هر بار ورود باید ای پی خود را تغییر دهید.

توجه کنید که ای پی شما در هر بار باید ثابت از یک کشور باشد. در غیر این صورت اگر ای پی شما متغیر باشد پلتفرم آپلند می تواند شما را به عنوان یک ربات و یا یک فرد مخرب شناسایی کند و حساب کاربری شما را مسدود کند. در صورتی که قصد سرمایه گذاری در پلتفرم آپلند دارید اما از موضوعات فوق به صورت دقیق مطلع نیستید می توانید با ثبت درخواست خود در بخش نظرات از کارشناسان زوم ارز راهنمایی دریافت کنید.

 • مثال دو:

در صورتی که قصد سرمایه گذاری بر روی توکن های متاورسی دارید، همان‌طور که می دانید باید خرید خود را از صرافی های دیجیتال انجام دهید. در حال حاضر متأسفانه اکثر صرافی های دیجیتال خارجی به کاربران ایرانی به دلیل تحریم ها خدمات نمی دهند. معمولاً صرافی های فوق به دو دسته تقسیم می شوند.

دسته اول صرافی هایی هستند که نیاز به احراز هویت دارند و دسته دوم صرافی هایی هستند که نیاز به احراز هویت ندارند بلکه تنها ورود کاربران ایرانی را مسدود کرده اند. اگر قصد دارید تا برای خرید توکن های متاورسی از صرافی های دیجیتال استفاده کنید، باید به سراغ صرافی هایی بروید که نیاز به احراز هویت ندارند و تنها کاربران ایرانی را مسدود کرده اند. برای استفاده از این صرافی ها حتماً باید از نرم افزار های تغییر ای پی استفاده کنید.

 توجه داشته باشید که نرم افزا تغییر ای پی شما باید ثابت باشد و با هر بار اتصال، کشوری که از آن استفاده می کنید تغییر پیدا نکند. در غیر این صورت صرافی ممکن است حساب شما را مسدود کند و تنها به شما اجازه برداشت بدهد. در برخی از مواقع نیز متأسفانه دید شده است که صرافی حتی اجازه چنین کاری را نیز به کاربران خود نمی دهد.

اگر علاقه ای به دردسر های فوق ندارید و نمی توانید از نرم افزار های تغییر ای پی استفاده کنید، در نهایت می توانید برای خرید توکن های متاورسی به جای صرافی های خارجی به سراغ صرافی های ایرانی بروید و از صرافی های ایرانی خرید خود را انجام دهید. در صورتی که مبتدی هستید و تنها قصد سرمایه گذاری در بازار رمز ارز ها را دارید، به شما پیشنهاد می کنیم که از همان صرافی های ایرانی برای خرید خود استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که پس از خرید به هیچ عنوان رمز ارز های خریداری شده را در ولت صرافی نگه داری نکنید و بلافاصله پس از اتمام فرآیند خرید، تمامی توکن های خریداری شده را به یکی از ولت های معتبر انتقال دهید.

در صورتی که با صرافی های ایرانی آشنا نیستید، شما می توانید با مراجعه به صفحه مقایسه قیمت صرافی های داخلی سایت زوم ارز، ضمن آشنایی با صرافی های ایرانی، قیمت توکن مورد نظرتان را در هر صرافی محاسبه کنید و سپس در صرافی که قیمت ارزان تری نسبت به بقیه دارد توکن خود را خریداری کنید. اگر در این باره برایتان سؤالی ایجاد شد می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.


سرمایه گذاری مستقیم در متاورس

سرمایه گذاری مستقیم در متاورس
سرمایه گذاری مستقیم در متاورس

در متاورس راه های مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد. شما می توانید درست مانند زندگی واقعی در متاورس زمین بخرید و زندگی خود را بسازید. در این فضای دیجیتالی شما می توانید با ارزهای دیجیتال و یا گاهی ارزهای فیات وسیله خریداری کنید.

زمین های متاورسی یک تجربه سه بعدی بهینه در اختیار کاربران قرار می دهد. یکی از مسائل مهم در زمین های متاورسی ادعای مالکیت زمین ها می باشد. پس از اینکه شما برای سرمایه گذاری زمین خریداری می کنید، دارایی شما به NFT تبدیل می شود و در بلاکچین نیز ثبت خواهد شد. با انجام این کار دیگر هیچ فردی نمی تواند ادعای مالکیت ملک شما را کند.

تقریباً خرید زمین در متاورس، به عنوان یک سرمایه گذاری مستقیم تلقی می شود و نسبت به باقی نوع های سرمایه گذاری پرطرفدار تر است. شما می توانید به راحتی اقدام به خرید زمین در متاورس کنید. فرآیند انجام این کار آسان است و شما برای خرید زمین تنها به یک پلتفرم نیازمند هستید. در حال حاضر همان‌طور که معرفی کردیم، شما می توانید در پلتفرم هایی همچون سندباکس Sandbox، دینسترالند Decentraland، آپلند Upland اقدام به خرید زمین کنید.

یکی از سؤالاتی که ممکن است برایتان پیش بیاید این است که آیا خرید توکن های متاورسی نیز جزء سرمایه گذاری های مستقیم در متاورس تلقی می شود؟ بله. شما با خرید توکن های متاورسی نیز به صورت مستقیم در متاورس سرمایه گذاری می کنید. اتفاقاً نکته ای که باید در این بخش به آن ذکر کنیم این است که ریسک این نوع سرمایه گذاری نسبت به خرید املاک در متاورس کم ریسک تر است. در نتیجه اگر علاقه ای به خرید زمین در متاورس ندارید می توانید با خرید توکن های متاورسی به صورت مستقیم در متاورس سرمایه گذاری کنید.


سؤالات متداول

تا به این بخش از مقاله تقریباً با اطلاعات بسیاری درباره سرمایه گذاری در متاورس آشنا شدید. با توجه به موضوعاتی که بیان شد، در این بخش قصد داریم تا به سراغ پاسخ به سؤالات متداول کاربران برویم. در صورتی که سؤال مورد نظر شما در بین سؤالات ذیل نبود می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

 1. سرمایه گذاری در متاورس چه خطراتی به همراه دارد؟

همان‌طور که در طول مقاله بارها اشاره کردیم، متاورس در مراحل ابتدایی خود است. به همین دلیل ما نمی دانیم چه شرکت هایی موفق خواهند شد. ممکن است برخی ها موفق شوند و برخی ها نیز ورشکست! اگر قرار است در متاورس سرمایه گذاری کنید، باید به تمامی خطرات آگاه باشید و همچنین ریسک انجام این کار را بپذیرید.

 1. چگونه می توان در متاورس سرمایه گذاری کرد؟

همان‌طور که کمی پیش‌تر توضیح داده شد، شما می توانید به راحتی از طریق روش های مختلف در متاورس سرمایه گذاری و سود کسب کنید. در صورتی که علاقه مند به انجام این کار هستید، حتماً از یک مشاور کمک بگیرید.

 1. آیا سرمایه گذاری در متاورس خوب است؟

سرمایه گذاری در متاورس ممکن است مؤثر باشد چراکه این صنعت پتانسیل عظیمی برای آینده نشان می دهد. اگر چه متاورس هنوز در مراحل اولیه و رشد است اما به عنوان یک تکنولوژی نوظهور در سال های آینده در نظر گرفته می شود.

 1. آیا متاورس به تنهای برای سرمایه گذاری سهام دارد؟

خیر. متاورس یک پلتفرم و یا یک شرکت نیست که سهام داشته باشد. متاورس همان‌طور که گفتیم یک تکنولوژی است و به دست هیچ فرد و یا افرادی و یا شرکتی توسعه داده نشده است. اگر قصد دارید تا در متاورس سهام بخرید، می توانید به یکی از شرکت هایی که نام برده شد مراجعه کنید و سهام متاورسی آن ها را خریداری کنید.

 1. آیا توکن های متاورسی سرمایه گذاری خوبی هستند؟

اگر بتوانید به درستی زمان خرید توکن های متاورسی را مشخص کنید و همچنین بتوانید در بهترین موقعیت پس از خرید آن ها را بفروشید، قطعاً سرمایه گذاری در توکن های متاورسی نسبت به باقی روش ها بیشترین سود را به شما می دهد. با انجام این کار، بهتر می توانید سرمایه گذاری انجام دهید. در نظر داشته باشید که این بخش سیگنال استفاده از توکن های متاورسی برای سرمایه گزاری نیست بلکه تنها یک نظر است!

 1. چگونه باید سهام شرکت های متاورسی را خریداری کنیم؟

برای خرید سهام شرکت های متاورسی همان‌طور که گفتیم باید به سراغ شرکت مورد نظر بروید و ببینید که نحوه خرید سهام آن شرکت چگونه است؟ معمولاً این موضوع یا از طریق پلتفرم های متاورسی اتفاق می افتد و یا از طریق کارگزاری های خارجی! برای اینکه بتوانید این موضوع را بررسی کنید، باید به سایت رسمی شرکت مورد نظر مراجعه کنید.

 1. آیا می توان در متاورس با پول کم سرمایه گذاری کرد؟

بله. شما هم می توانید در بخش خرید ملک و مستغلات و هم در بخش خرید توکن های متاورسی با سرمایه کم سرمایه گذاری کنید. برای مثال اگر قصد خرید ملک در متاورس را دارید، می توانید با مراجعه به پلتفرم آپلند upland به راحتی زمین های متاورسی را با حداقل قیمت نسبت به دیگر پلتفرم ها خریداری کنید. در کل باید بگوییم که شما می توانید حتی با یک میلیون تومان در پلتفرم آپلند زمین خریداری کنید. البته لازم به ذکر است که اگر چنین زمینی در پلتفرم آپلند خریداری می کنید، انتظار رشد آن‌چنانی سرمایه تان را نباید داشته باشید.

 1. آینده سرمایه گذاری در متاورس چه می شود؟

اینکه آینده سرمایه گذاری در متاورس چه می شود را نمی توان به صورت دقیق پاسخ داد اما در کل باید بگوییم همان‌طور که در توضیحات متاورس مطالعه کردید، متاورس آینده اینترنت است. در نتیجه با توجه به این توضیح و همچنین توضیحات فوق تا حدودی می توان به آینده متاورس امیدوار بود. در صورتی که قصد سرمایه گذاری در متاورس دارید، همان‌طور که گفتیم سعی کنید تا بهترین پروژه ها را برای سرمایه گذاری انتخاب کنید.

 1. چگونه در متاورس شرکت اپل سرمایه گذاری کنیم؟

در حال حاضر خبری از سهام کمپانی اپل در متاورس نیست. به همین دلیل در این باره نمی توانیم آموزش و یا نظری ارائه دهیم. در صورتی که قصد دارید تا سهام کمپانی اپل را خریداری کنید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً خبر های دنیای متاورس را به صورت روزانه دنبال کنید. با انجام این کار می توانید به راحتی از زمان برگزاری فروش سهام اپل در متاورس مطلع شوید. در صورت تمایل به دنبال نمودن اخبار دنیای متاورس و کریپتو می توانید به صفحه خبر های فوری سایت زوم ارز مراجعه کنید.

 1. حداقل میزان سرمایه گذاری در متاورس چقدر است؟

همان‌طور که کمی قبل تر گفتیم، شما حتماً می توانید با یک میلیون تومان نیز زمین خریداری کنید و در آن سرمایه گذاری کنید. حتماً شما می توانید با ۵۰۰ هزار تومان نیز در متاورس سرمایه گذاری کنید. اگر قصد دارید تا به سراغ سرمایه گذاری با ارقام پایین بروید، نباید انتظار سود زیادی داشته باشید. برای مثال اگر قرار است تنها با ۵۰۰ هزار تومان اقدام به خرید توکن های متاورسی کنید، نباید انتظار رشد زیادی داشته باشید.


سخن آخر

در این مقاله همان‌طور که مطالعه کردید، با نحوه سرمایه گذاری در متاورس به صورت کامل و جامع آشنا شدید. در این مطلب ما سعی داشتیم تا به تمامی روش های سرمایه گذاری در تکنولوژی متاورس بپردازیم. اگر به دنبال سرمایه گذاری در متاورس هستید، تحقیقات خود را همانند هر سرمایه گذاری دیگری انجام دهید.

فراموش نکنید که متاورس یک مفهوم و یا یک تکنولوژی نوپا است به همین دلیل، سرمایه گذاری در آن ممکن است ریسک بیشتری نسبت به سرمایه گذاری در دیگر بخش های حوزه کریپتو داشته باشد.

همان‌طور که گفتیم، در متاورس شما می توانید NFT های خاص و یا زمین های مجازی بخرید و در آن سرمایه گذاری کنید. در صورتی که بیشتر علاقه مند به سرمایه گذاری در سهام های متاورسی هستید، سعی کنید به سراغ سهام های معروف همانند متا، مایکروسافت و… بروید و سهام آن ها را خریداری کنید.

اگر در این باره برایتان سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید تا در اسرع وقت بتوانیم به سؤالات شما در زمینه آموزش سرمایه گذاری در متاورس برای سود بیشتر پاسخ دهیم.

 

ممنون که تا پایان مقاله “سرمایه گذاری در متاورس” همراه ما بودید.

 

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید:


از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها