لایت فارکس

قیمت زمین در متاورس

قیمت زمین در متاورس

در سال های نه چندان دور، هیچ فردی فکر اینکه بتواند در یک فضای مجازی زمین و یا خانه بخرد نمی کرد حتی شاید در آن زمان وقتی از این موضوع صحبتی می شد، این‌گونه افراد را بی عقل خطاب می کردند. با توجه به پیشرفت روز افزون تکنولوژی در دنیا، نه تنها خرید زمین در فضای مجازی بلکه امروزه برگزاری مراسم عروسی نیز در فضای مجازی با حضور اقوام امکان پذیر شده است.

شاید نام متاورس را شنیده اید. این روزها عجیب این نام در فضای مجازی، محل کار و… احتمالاً به گوشتان خورده است. اگر از متاورس اطلاعات ندارید، به شما پیشنهاد می کنیم که بدون وقفه انداختن به سراغ مقاله متاورس چیست؟ در سایت زوم ارز بروید. پس از اینکه اطلاعاتتان درباره متاورس تکمیل شد، مجدد به این مقاله مراجعه کنید و ادامه آن را دنبال نمایید.

با وجود تکنولوژی متاورس، شما می توانید در یک فضای مجازی با حضور خودتان و یا اقوام به راحتی عروسی برگزار کنید. حتی شما می توانید در این فناوری اقدام به خرید زمین و یا خانه نیز کنید. این دو مورد، تنها بخشی از فعالیت هایی بود که شما می توانید در متاورس انجام دهید.

اگر درباره متاورس اطلاعات نداشته باشید، شاید برایتان باور اینکه می توانید در متاورس رستوران بروید نیز سخت باشد. حتی شما می توانید در این تکنولوژی به عنوان کارمند یک رستوران نیز مشغول به فعالیت شوید. در کل دنیای متاورس یک دنیای جذاب است که شما می توانید در آن زندگی کنید.

البته لازم به ذکر است که در حال حاضر این فناوری تکمیل نیست و بسیار جای پیشرفت دارد. در آینده ممکن است انسان ها در متاورس بتوانند یک زندگی کامل دیگری را شروع کنند و یا حتی فراتر از این موضوع!

حال شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که چگونه می توانیم وارد متاورس شویم؟ این سؤال تقریباً برای هر فردی که قصد دارد وارد متاورس شود ایجاد می شود. برای اینکه بتوانید وارد متاورس شوید، راه های مختلفی وجود دارد. ما در یک مقاله به صورت کامل و جامع انواع روش های ورود به متاورس را توضیح داده ایم. شما می توانید با مراجعه به مقاله چگونه وارد متاورس شویم؟ سایت زوم ارز، به راحتی مطلب فوق را مطالعه کنید و اطلاعاتتان را در این زمینه افزایش دهید.

یکی از راه های ورود به متاورس که بسیار طرفدار دارد، خرید زمین می باشد. در حال حاضر پلتفرم های مختلفی به شما امکان خرید زمین در بستر متاورس را ارائه می دهند. در صورتی که از زمین خرید در متاورس اطلاعاتی ندارید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً به مقاله اختصاصی خرید زمین در متاورس سایت زوم ارز مراجعه کنید. پس از مطالعه این مقاله، طریقه خرید زمین در پلتفرم های معروف را به صورت کامل آموزش می بینید.

حال ممکن است برایتان سؤال ایجاد شود که برای خرید زمین چه مقدار باید هزینه کنیم؟ و یا اینکه قیمت زمین در متاورس چقدر است؟ برای اینکه بتوانید پاسخ این سؤال را دریافت کنید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً ادامه این مطلب را دنبال کنید. در ادامه به سراغ پلتفرم های مختلف برای خرید زمین می رویم و قیمت هر پلتفرم را با پلتفرم دیگر بررسی می کنیم.

نیم نگاهی به زمین های متاورسی

نیم نگاهی به زمین های متاورسی
نیم نگاهی به زمین های متاورسی

قبل از اینکه بخواهیم به سراغ اصل مطلب برویم، لازم است ابتدا کمی شما را با عناوین مقدماتی آشنا کنیم. به همین منظور، در این بخش از مقاله قصد داریم تا بررسی کنیم که دقیقاً زمین های متاورسی چه چیزی است و دقیقاً چه کارهایی می توانیم با خرید این نوع زمین ها انجام دهیم.

ملک های متاورسی زمین هایی هستند که شما می توانید در یک پلتفرم آن را خریداری و سپس استفاده کنید. در برخی از پلتفرم ها شما می توانید زمین خود را بسازید و در آن فعالیت های مختلف انجام دهید. یکی از افراد معروفی که در حال حاضر در متاورس زمین خریداری کرده و همچنین فعالیت خود را راه اندازی کرده است، اسنوپ داگ می باشد. اگر پیگیر اخبار متاورسی باشید، احتمالاً نام آن را شنیده اید.

اسنوپ داگ در ملکی که خریده است درحال توسعه «Snoopverse» می باشد. اون فرآیند انجام این کار را در پلتفرم سندباکس انجام می دهد. اسنوپ داگ قصد دارد تا پلتفرمی مخصوص سرگرمی و بازی طراحی کند تا کاربران بتوانند از اسنوپ ورس استفاده کنند.

شما نیز می توانید به راحتی با خرید زمین همانند اسنوپ داگ، آن را طراحی کنید و به یک مرکز خرید و یا نمایشگاه و یا خانه تبدیل کنید. البته تنها در برخی از پلتفرم ها چنین امکانی وجود دارد که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

پس از اینکه زمین مورد نظر خود را خریداری کردید، می توانید آن را تبدیل به یک نمایشگاه کنید. برای اینکه این موضوع را بهتر درک کنید بگذارید تا برایتان یک مثال بزنیم. اگر شما یک هنرمند (نقاش، طراح و یا…) هستید، می توانید به راحتی آثار خود را به NFT تبدیل کنید و سپس در نمایشگاه خود برای تماشا و فروش بگذارید. در اصل با انجام این کار برای خود یک کسب و کار متاورسی راه اندازی می کنید.

البته اگر علاقه مند به انجام این کار نیستید، می توانید پس از خرید زمین از آن نگه داری کنید و به عنوان یک سرمایه گذاری به آن نگاه کنید. در کل خرید یک زمین در متاورس کاربردهای مختلفی دارد و شما می توانید بنا بر سلیقه خود به راحتی یکی از فعالیت های مورد نظرتان را انتخاب کنید.


آشنایی با پلتفرم های خرید زمین در متاورس

آشنایی با پلتفرم های خرید زمین در متاورس
آشنایی با پلتفرم های خرید زمین در متاورس

همان‌طور که اشاره کردیم، در حال حاضر پلتفرم های مختلفی برای خرید زمین وجود دارد. در این مقاله ما سعی داریم تا به سراغ پلتفرم های معروف و مطرح برویم تا شما بیشتر بتوانید با آن ها آشنا شوید. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که چرا باید به سراغ پلتفرم های مطرح برویم؟ آیا نمی توانیم از پلتفرم هایی که مطرح نیستند استفاده و سرمایه گذاری کنیم تا در آینده سود بیشتری کسب کنیم؟

یک نکته ای که در همین ابتدا باید به آن اشاره کنیم این است که اگر به فکر سود هستید، به فکر ضرر نیز باشید! در صورتی که به سراغ پلتفرم های غیر مطرح بروید، ممکن است پس از مدتی آن پلتفرم شکست بخورد و یا اسکم از آب دربیاید. به همین دلیل، اگر این اتفاق رخ دهد، تمام سرمایه شما نابود می شود. در صورتی که چنین اتفاقی رخ ندهد نیز ممکن است سرعت رشد قیمت زمین در آن پلتفرم بسیار کمتر نسبت به سایر پلتفرم ها باشد. به همین دلیل، با توجه به این موضوع شما دیرتر به سود خواهید رسید. در نتیجه، به شما پیشنهاد می کنیم که همیشه به سراغ پلتفرم های مطرح بروید و با اطمینان سرمایه گذاری کنید.

برخی از پلتفرم های مطرحی که شما می توانید در آن ها اقدام به خرید زمین متاورسی کنید عبارت اند از:

  1. پلتفرم دیسنترالند Decentraland
  2. پلتفرم سندباکس Sandbox
  3. پلتفرم آپلند Upland

شاید برایتان سؤال پیش بیاید که کدام یک از پلتفرم های فوق معتبر تر هستند و اولویت انتخاب دارند؟ تمامی ۳ پلتفرم فوق معتبر می باشد و شما می توانید یکی را به سلیقه خود انتخاب کنید. پیشنهاد ما به شما این است که قبل از انتخاب هر یک از پلتفرم های فوق ابتدا خوب درباره آن تحقیق کنید تا ببینید که کدام یک از آن ها بیشتر مستعد رشد هستند و در نهایت با بررسی عوامل دیگر، انتخاب خود را انجام دهید.

الزامات خرید زمین در متاورس

الزامات خرید زمین در متاورس
الزامات خرید زمین در متاورس

خرید زمین در متاورس الزاماتی دارد که باید به آن توجه کنید. در این بخش از مقاله قصد داریم تا به الزامات خرید زمین در متاورس بپردازیم. پس از بررسی این عنوان ، در نهایت به سراغ اصل مطلب یعنی قیمت زمین در متاورس می رویم. همراه ما باشید.

الزامات خرید زمین در متاورس عبارت اند از:

  • انتخاب پلتفرم:

در اولین مرحله شما باید پلتفرم مورد نظر خود را انتخاب کنید. همان‌طور که در بخش قبل مطالعه کردید، از بین پلتفرم های فوق، می توانید یکی را انتخاب نمایید. در صورتی که با هر یک از پلتفرم ها به خوبی آشنا نیستید، می توانید نام پلتفرم مورد نظرتان را در سایت زوم ارز جستجو کنید. با انجام این کار می توانید به راحتی یک مقاله کامل و جامع درباره پلتفرم مورد نظر مطالعه کنید.

  • دانلود و نصب کیف پول:

در صورتی که پلتفرم مورد نظر شما برای ورود نیاز به یک کیف پول داشت، شما باید یکی از ولت هایی که پلتفرم شما از آن پشتیبانی می کند را نصب کنید. برای مثال اگر قصد استفاده از پلتفرم دیسنترالند را دارید، می توانید از کیف پول های افزونه ای متامسک Metamask و یا ربی Rabby استفاده کنید. برای انجام این کار، ابتدا باید کیف پول مورد نظر خود را از استور مرورگرتان دانلود کنید. پس از دانلود، باید نوبت به نصب آن رسیده است. معمولاً نصب کیف پول های افزونه ای سختی خاصی ندارد و به راحتی می توانید آن ها را نصب کنید. در صورتی که قصد استفاده از کیف پول متامسک و یا ربی را دارید، می توانید با جستجوی نام هر وقت در سایت، مقاله آموزش هر یک را به صورت کامل مشاهده کنید.

  • ایجاد یک ایمیل جدید:

برخی از پلتفرم ها نیازی به اتصال کیف پول ندارد اما به جای این کار شما باید با استفاده از ایمیل یک حساب کاربری ایجاد کنید. برای مثال اگر قصد خرید زمین در پلتفرم آپلند دارید، ابتدا باید با یک ایمیل حساب کاربری خود را ایجاد کنید و پس از آن از طریق حساب کاربری خود وارد پلتفرم می شوید.

پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد سرمایه گذاری در پلتفرم های این‌چنینی دارید، حتماً یک ایمیل جدید ایجاد نمایید و سپس از آن استفاده کنید. این کار باعث می شود تا امنیت شما چندین پله افزایش پیدا کند. در صورتی که ایمیل مخصوصی برای این کار دارید و از آن مطمئن هستید، می توانید به راحتی از آن استفاده کنید.

  • واریز مبلغ مورد نیاز در کیف پول و یا پلتفرم:

پس از اینکه تمامی موارد فوق آماده شد، حال باید مبلغ مورد نیاز خرید زمین را تهیه کنید. برای اینکه بتوانید با قیمت خرید زمین در متاورس آشنا شوید، ادامه این مقاله را دنبال کنید. در ادامه به صورت کامل به این موضوع می پردازیم و در تمامی پلتفرم ها خرید زمین را بررسی خواهیم کرد.


قیمت زمین در متاورس های مختلف

قیمت خرید زمین در متاورس سندباکس Sandbox

قیمت خرید زمین در متاورس سندباکس Sandbox
قیمت خرید زمین در متاورس سندباکس Sandbox

پلتفرم سندباکس یکی از معروف ترین پلتفرم ها برای خرید زمین های متاورسی می باشد. شما می توانید به راحتی در این پلتفرم، هر قطعه زمینی که علاقه دارید را خریداری کنید.

در کل خرید و فروش زمین در این پلتفرم آسان است و شما برای انجام کار مراحل سختی را در پیش ندارید. جز خرید زمین، در پلتفرم سندباکس شما می توانید اقدامات دیگری مثل بازی و… انجام دهید. همچنین در این پلتفرم شما می توانید از خرید و فروش NFT ها نیز کسب درآمد کنید. قبل از اینکه بخواهیم به سراغ بررسی قیمت زمین در سند باکس برویم، لازم است تا مراحل اولیه را به شما آموزش دهیم.

برای ورود به مارکت این پلتفرم ابتدا باید داخل سایت ثبت نام کنید. برای ثبت نام در این سایت شما هم می توانید از کیف پول استفاده کنید و از ایمیل. فرقی نمی کند که کدام یک از این دو را انتخاب می کنید چراکه در ادامه باید از هر دو استفاده کنید. به همین منظور، پس از ورود به سایت رسمی سندباکس، باید برای ثبت نام بر روی گزینه Sign in که در سمت راست تصویر قرار داد کلیک کنید.

مراحل مشاهده قیمت خرید زمین در متاورس سندباکس Sandbox-1
مراحل مشاهده قیمت خرید زمین در متاورس سندباکس Sandbox-1

در صفحه جدید همان‌طور که مشاهده می کنید، نوبت به اتصال ولت و یا ثبت ایمیل رسیده است. یکی از گزینه ها را به دلخواه انتخاب کنید. قبل از اینکه بخواهیم به سراغ بخش بعد برویم باید به یک نکته اشاره کنیم.

اگر اطلاع داشته باشید کیف پول متامسک چندی پیش ورود کاربران ایرانی را ممنوع اعلام کرد. به همین دلیل، اگر قصد دارید از کیف پول متامسک استفاده کنید، حتماً باید نرم افزار تغییر ای پی نصب داشته باشید. در غیر این صورت ممکن است در هنگام استفاده با مشکل رو به رو شوید.

برای حل این موضوع، به شما پیشنهاد می کنیم که به جای استفاده از کیف پول متامسک، ولت ربی را نصب کنید. شما می توانید با نصب کیف پول ربی، بله راحتی از آن جایگزین کیف پول متامسک استفاده نمایید. پس از اینکه کیف پول ربی نصب شد، با کلیک بر روی گزینه کیف پول متامسک، ولت ربی فراخوانی می شود و شما می توانید ادامه مراحل را با آن انجام دهید.

مراحل مشاهده قیمت خرید زمین در متاورس سندباکس Sandbox-2
مراحل مشاهده قیمت خرید زمین در متاورس سندباکس Sandbox-2

در مرحله جدید، دو فیلد وجود دارد که باید آن ها را تکمیل کنید. در اولین فیلد باید یک ایمیل وارد کنید و در فیلد دوم نیز باید یک نام برای حساب کاربری خود انتخاب کنید. پس از اینکه هر دو را وارد کردید ، باید بر روی گزینه Continue ضربه بزنید. شما می توانید نمایی از صفحه فوق را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

مراحل مشاهده قیمت خرید زمین در متاورس سندباکس Sandbox-3
مراحل مشاهده قیمت خرید زمین در متاورس سندباکس Sandbox-3

در مرحله بعد، همان‌طور که مشخص است باید رمز عبور برای حساب کاربری خود انتخاب کنید. پس از وارد نمودن رمز مناسب، بر روی گزینه Save کلیک کنید.

مراحل مشاهده قیمت خرید زمین در متاورس سندباکس Sandbox-4
مراحل مشاهده قیمت خرید زمین در متاورس سندباکس Sandbox-4

در صفحه جدید، همان‌طور که مشاهده می کنید، حساب کاربری شما ایجاد شد. در سمت راست تصویر ذیل شما می توانید اطلاعات کاربری حساب خود را مشاهده نمایید. حال نوبت به این رسیده است که به سراغ بررسی قیمت خرید زمین در پلتفرم سندباکس برویم. در ادامه همراه ما باشید.

مراحل مشاهده قیمت خرید زمین در متاورس سندباکس Sandbox-5
مراحل مشاهده قیمت خرید زمین در متاورس سندباکس Sandbox-5

برای خرید زمین در این پلتفرم شما باید ابتدا به بخش مارکت Market و سپس به بخش زمین Land مراجعه کنید. در تصویر ذیل می توانید راهنمای مراجعه تا به این قسمت را دریافت کنید.

مراحل مشاهده قیمت خرید زمین در متاورس سندباکس Sandbox-6
مراحل مشاهده قیمت خرید زمین در متاورس سندباکس Sandbox-6

پس از انتخاب گزینه زمین یا Land با صفحه ی دیگری همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این بخش شما می توانید تمامی زمین های فروشی در پلتفرم سند باکس را مشاهده کنید.

مراحل مشاهده قیمت خرید زمین در متاورس سندباکس Sandbox-7
مراحل مشاهده قیمت خرید زمین در متاورس سندباکس Sandbox-7

همان‌طور که مشاهده می کنید، زمین های موجود در سندباکس تماماً در مارکت اوپن سی Opensea خرید و فروش می شود. شما برای اینکه بتوانید در این پلتفرم زمین خریداری کنید، نیاز دارید تا در سایت اوپن سی ابتدا ثبت نام کنید. برای انجام این کار تنها نیاز به یک کیف پول دارید. شما می توانید به راحتی تنها با یک کیف پول متامسک Metamask و یا ربی Rebby به راحتی حساب کاربری در این سایت ایجاد کنید.

قبل از اینکه بخواهید در سایت ربی ثبت نام کنید، باید به یک نکته توجه داشته باشید. متأسفانه سایت اوپن سی Opensea به دلیل پیروی از قوانین بین المللی، ورود کاربران ایرانی را به سایت خود ممنوع کرده است. به همین دلیل، شما نمی توانید با ای پی ایران وارد سایت ربی شوید. برای اینکه مشکلی در این زمینه برای شما ایجاد نشود، شما می بایست قبل از ورود ای پی خود را به یکی از کشور های تحریم نشده تغییر دهید. پس از انجام این کار، می توانید به راحتی وارد سایت اوپن سی شوید. توجه داشته باشید که در آینده اگر مجدد قصد استفاده از پلتفرم اوپن سی را داشتید، باید حتماً از ای پی همان کشور مجدد استفاده کنید.

اگر به تصویر فوق دقت کنید، قیمت تمامی زمین ها به همراه اطلاعات آن مشخص شده است. شما می توانید به راحتی زمین های فوق را مشاهده و در صورت تمایل خرید خود را انجام دهید. زمین ها در سند باکس با اتریوم خرید فروش می شود. همان‌طور که مشاهده می کنید، قیمت هر زمین در صفحه ابتدایی بین ۱.۳ اتریوم تا ۱.۵ اتریوم می باشد.

شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که موقعیت زمین های فوق را چگونه می توانیم مشاهده کنیم؟ برای انجام این کار شما ابتدا باید لوکیشن زمین خود را بیابید. لوکیشن هر زمین در بالای قیمت زمین فوق درج شده است. حال می توانید همانند تصویر ذیل در سمت چپ صفحه گزینه نقشه یا MAP را انتخاب کنید. پس از انتخاب این گزینه، می بینید که تمامی زمین ها برای شما نمایش داده شده است. در تصویر ذیل شما می توانید نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

مراحل مشاهده قیمت خرید زمین در متاورس سندباکس Sandbox-8
مراحل مشاهده قیمت خرید زمین در متاورس سندباکس Sandbox-8

حال اگر به سمت چپ تصویر نگاهی بیندازید گزینه هایی وجود دارد تا شما بتوانید با اعمال فیلتر هایی به راحتی زمین خود را بیابید. از بین گزینه های موجود در این مرحله شما باید گزینه Coordinates را انتخاب کنید. حال باید مختصات زمین خود را در این بخش وارد کنید و در آخر بر روی گزینه Apply ضربه بزنید. حال مشاهده می کنید که زمین برایتان نمایش داده می شود و شما می توانید موقعیت زمین خود را در نقشه مشاهده کنید.

حال مجدد به صفحه قبل برمی‌گردیم تا کمی بیشتر با قیمت زمین ها در سند باکس آشنا شویم. اگر به تصویر ذیل دقت کنید، صفحه به ۳ بخش تقسیم شده است. در بخش شماره (۱) شما می توانید تعداد زمین هایی که برای فروش وجود دارد را مشاهده کنید. در زمان مطالعه شما این عدد قطعاً کمتر و یا زیادتر می شود. در بخش شماره (۲) نیز می توانید زمین های فروشی به همراه قیمت و مختصات آن را مشاهده کنید. در بخش شماره (۳) نیز می توانید بین صفحات مختلف بگردید تا بتوانید بهترین قیمت زمین را بیابید. به همین راحتی شما می توانید در این بخش فعالیت کنید.

همان‌طور که گفتیم، اگر به تصویر ذیل دقت کنید، قیمت زمین ها بین ۱.۳ اتریوم تا ۱.۵ اتریوم می باشد. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که آیا زمین با قیمت کمتری نیز می توانیم در سندباکس خریداری کنیم؟ پاسخ به این سؤال را نمی توان با بله داد چراکه اگر به دنبال خرید زمین با قیمت کمتر هستید، باید در بین تمامی صفحات بگردید تا بتوانید زمین با قیمت مورد نظرتان را پیدا کنید.

مراحل مشاهده قیمت خرید زمین در متاورس سندباکس Sandbox-9
مراحل مشاهده قیمت خرید زمین در متاورس سندباکس Sandbox-9

در کل باید بگوییم که هر چه مختصات زمین شما نزدیک به زمین یک برند معروف مثل بایننس و یا آتاری باشد، قیمت آن زمین بیشتر و گران تر است و شما باید هزینه زیادتری را نسبتاً پرداخت کنید. در صورتی که به دنبال خرید یک زمین با قیمت کم هستید، به شما پیشنهاد می کنیم که از برند های معروف فاصله بگیرید و در بخش های دیگر به دنبال زمین باشید.

در آخر باید اضافه کنیم که اگر قصد خرید یکی از زمین های فوق را داشتید، طبق راهنمایی که هایی که کمی پیش‌تر کردیم، باید در سایت اوپن سی ثبت نام کنید. پس از ثبت نام به سراغ سایت سندباکس بروید و بر روی قیمت زمین مورد نظر کلیک کنید. حال به سایت اوپن سی منتقل می شود و می توانید پیشنهاد قیمتی خود را ثبت کنید. در صورتی که پیشنهاد قیمت شما مورد تأیید باشد، می توانید زمین مورد نظر را خریداری کنید. شما می توانید نمایی از سایت اوپن سی را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

مراحل مشاهده قیمت خرید زمین در متاورس سندباکس Sandbox-10
مراحل مشاهده قیمت خرید زمین در متاورس سندباکس Sandbox-10

نتیجه گیری قیمت خرید زمین در پلتفرم سند باکس

همان‌طور که مشاهده کردید، برای خرید زمین در سند باکس نیاز به حداقل ۱.۴ اتریوم دارید. با توجه به قیمت اتریوم و قیمت دلار در ایران، شما می توانید به راحتی قیمت خرید زمین را محاسبه کنید. برای اینکه این موضوع را بهتر درک نمایید، بگذارید تا برایتان یک مثال بزنیم.

در صورتی که قیمت خرید یک زمین در سندباکس ۱.۴ واحد اتریوم باشد، با قیمت اتریوم فعلی تقریباً باید ۱۵۷۰ دلار پرداخت کنیم. حال اگر این مبلغ را در دلار ۳۰ هزارتومانی ضرب کنیم، با مبلغی معادل ۴۷ میلیون تومان رو به رو می شویم. تقریباً باید بگوییم که خرید زمین در پلتفرم سندباکس نیازمند حداقل ۴۷ میلیون تومان می باشد. البته لازم به ذکر است همان‌طور که گفتیم تمامی قیمت های فوق با قیمت های امروز که در حال نگارش مقاله هستیم محاسبه شده است؛ بنابراین در زمان مطالعه شما این مبلغ می تواند کمتر و یا بیشتر شود.

حال که با قیمت خرید زمین در سند باکس آشنا شدید، نوبت به این رسیده است که به سراغ یکی دیگر از پلتفرم های موجود برویم. در ادامه قصد داریم تا قیمت خرید زمین در پلتفرم دیسنترالند یا Decentraland را بررسی کنیم. در نتیجه اگر قصد دارید تا از این موضوع مطلع شوید، ادامه این مقاله را مطالعه کنید.

قیمت خرید زمین در متاورس دیسنترالند Decentraland

قیمت خرید زمین در متاورس دیسنترالند Decentraland
قیمت خرید زمین در متاورس دیسنترالند Decentraland

پلتفرم ‌دیسنترالند یکی دیگر از پلتفرم های متاورسی می باشد که شما می توانید در آن اقدام به خرید زمین کنید. البته در این پلتفرم، تنها خرید زمین ممکن نیست بلکه شما می توانید فعالیت های دیگری را نیز انجام دهید. برای مثال این پلتفرم از بازی های مختلفی پشتیبانی می کند و شما می توانید با استفاده از این پلتفرم بازی های مختلف را اجرا کنید.

در کل باید بگوییم که پلتفرم دیسنترالند امکانات بسیار زیادی دارد که اگر به سایت رسمی این پلتفرم مراجعه کنید، می توانید به صورت کامل و جامع با پلتفرم متاورسی دیسنترالند آشنا شوید. در ادامه همان‌طور که اطلاع دارید قصد داریم تا قیمت خرید زمین در این پلتفرم را بررسی کنیم تا ببینیم که برای خرید زمین در دیسنترالند نیازمند چه مقدار سرمایه ای هستید. برای اینکه بتوانیم به سراغ بخش زمین یا Land در پلتفرم دیسنترالند بروید ابتدا باید وارد سایت رسمی این پلتفرم شوید.

پس از ورود، باید بر روی گزینه مارکت پلیس یا Merketplace کلیک کنید. در این قسمت با صفحه جدیدی رو به رو می شوید. در این صفحه باید از بین تب های موجود، بر روی Land کلیک نمایید. شما می توانید در تصویر ذیل نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

مراحل مشاهده قیمت خرید زمین در متاورس دیسنترالند-1
مراحل مشاهده قیمت خرید زمین در متاورس دیسنترالند-۱

حال همان‌طور که در تصویر ذیل مشاهده می کنید، می توانید زمین های موجود که برای فروش هستند را مشاهده نمایید. در صورتی قصد خرید زمین دارید، تنها باید به سراغ زمین هایی بروید که به رنگ آبی کمرنگ می باشند. همان‌طور که مشاهده می کنید، سایز تمامی زمین ها با هم متفاوت است. به همین دلیل، قیمت دقیقی را نمی توان برای خرید زمین مشخص کرد. در نتیجه ما در این بخش از مقاله تنها به کمترین قیمت خرید زمین خواهیم پرداخت. شما می توانید نمایی از صفحه فوق را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

مراحل مشاهده قیمت خرید زمین در متاورس دیسنترالند-2
مراحل مشاهده قیمت خرید زمین در متاورس دیسنترالند-۲

در صورتی که قصد دارید تا بدون وارد شدن به صفحه جدید اطلاعات زمین مورد نظرتان نظیر از نام مالک، قیمت و… را ببینید، می توانید موس خود را بر روی قطعه مورد نظر برده و اطلاعات نمایش داده شده را مطالعه کنید. همان‌طور که در تصویر ذیل مشخص است برای خرید زمینی که انتخاب کرده ایم باید تقریباً ۲.۵۰۰.۰۰۰ توکن مانا داشته باشید.

مراحل مشاهده قیمت خرید زمین در متاورس دیسنترالند-3
مراحل مشاهده قیمت خرید زمین در متاورس دیسنترالند-۳

پس از اینکه زمین مورد نظر خود را انتخاب کردید، یک بار بر روی قطعه انتخاب شده کلیک کنید. پس از کلیک در صفحه جدید با تصویر ذیل رو به رو می شوید. همان‌طور که مشاهده می کنید در این صفحه می توانید با زمین انتخابی خود به صورت کامل آشنا شوید. برای اینکه بهتر با بخش های این قسمت آشنا شوید، به ترتیب شماره گذاری آن ها را برایتان شرح خواهیم داد.

در بخش (۱) همان‌طور که مشاهده می کنید قیمت زمین به همراه شبکه ای که زمین در آن قرار داد نوشته شده است. قیمت زمین فوق برابر با ۱۷۵۰۰۰ مانا می باشد. همان‌طور که مشخص است این زمین بر روی شبکه اتریوم لانچ شده است. برای اینکه بتوانید این زمین را خریداری کنید، باید مستقیماً بر روی گزینه Buy کلیک کنید؛ اما در صورتی که احساس می کنید قیمت فوق کمی بالا است و پیشنهاد قیمت پایین تری دارید، می توانید با کلیک بر روی گزینه BID پیشنهاد قیمتی خود را ثبت کنید. در صورتی که توسط مالک پیشنهاد شما تأیید شود، می توانید عملیات خرید را انجام دهید.

اگر دقت کنید، در بخش (۲) می توانید نام مالک زمین را مشاهده کنید. در بخش (۳) میز می توانید پیشنهاد های قیمت منتشر شده برای این زمین را مشاهده کنید. در صورتی که شما پیشنهادی ثبت کنید، پیشنهاد شما در این بخش نمایش داده می شود. شما می توانید نمایی از این صفحه را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

مراحل مشاهده قیمت خرید زمین در متاورس دیسنترالند-4
مراحل مشاهده قیمت خرید زمین در متاورس دیسنترالند-۴

 نکته: اگر به تصویر فوق دقت کنید، گزینه ای با نام Jump in را مشاهده می کنید. در صورتی که قصد دارید تا با آواتار خود این زمین را در محیط دیسنترالند مشاهده کنید، کافی است یک بار بر روی گزینه فوق کلیک کنید. با انجام این کار به محیط متاورسی دیسنترالند فرستاده می شوید و می توانید موقعیت زمین انتخاب شده را در متاورس مشاهده کنید.

نتیجه گیری قیمت خرید زمین در پلتفرم دیسنترالند

در پلتفرم دیسنترالند قیمت زمین ها بسیار با یک دیگر متفاوت است. ما در این مقاله حداقل قیمت زمین را در نظر خواهیم گرفت. در زمان نگارش این مقاله حداقل قیمت زمین در پلتفرم دیسنترالند برابر با ۷۰۰۰ مانا می باشد. با توجه به قیمت ۰.۹۰ دلار هر واحد مانا، تقریباً برای خرید این زمین نیاز به ۶.۳۰۰ دلار سرمایه نیاز دارید. اگر بخواهیم این مبلغ را به تومان تبدیل کنیم، تقریباً باید ۱۹۵ میلیون تومان هزینه پرداخت کنید.

البته لازم به تاکید است که این قیمت، یکی از زمین های ارزان این پلتفرم می باشد و زمین های گران‌تری نیز در پلتفرم دیسنترالند وجود دارد. در صورتی که با قیمت های بالای ۳ یا ۴ میلیارد برخورد کردید تعجب نکنید. به دلیل اینکه پلتفرم دیسنترالند نسبت به دیگر پلتفرم ها بیشتر مستعد رشد می باشد، قیمت زمین در آن کمی بالاتر می باشد.

تا به این قسمت از مقاله با قیمت زمین در پلتفرم های سندباکس و دیسنترالند آشنا شدید، در بخش بعد قصد داریم تا به سراغ پلتفرم آپلند برویم و قیمت زمین را در این پلتفرم بررسی کنیم. در صورتی که قصد دارید تا با قیمت های خرید زمین در این پلتفرم آشنا شوید، حتماً ادامه این مقاله را مطالعه کنید.

قیمت خرید زمین در متاورس آپلند Upalnd

قیمت خرید زمین در متاورس آپلند Upalnd
قیمت خرید زمین در متاورس آپلند Upalnd

تا به این قسمت از مقاله به صورت کامل با قیمت زمین در پلتفرم های سند باکس و دیسنترالند آشنا شدید. در ادامه قصد داریم تا به سراغ آخرین پلتفرم یعنی بازی آپلند برویم و قیمت زمین را در این پلتفرم نیز بررسی کنیم.

در پلتفرم آپلند هم شما می توانید همانند دیگر پلتفرم های دیگر زمین خرید و فروش کنید. لازم به ذکر است با توجه به آپدیت های این پلتفرم، شما می توانید به راحتی در پلتفرم آپلند زمین مورد نظر خود را بسازید و یا در اصل ساخت و ساز انجام دهید. در صورتی که قصد انجام این کار را در پلتفرم آپلند دارید به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله آموزش ساخت زمین در سایت زوم ارز مراجعه کنید. در این مقاله به صورت کامل و جامع طریقه ساخت زمین را به شما آموزش داده ایم.

قبل از هر کاری برای اینکه بتوانید وارد این پلتفرم برای خرید زمین بشوید، لازم است در آن ثبت نام کنید. ما در مقاله آموزش بازی آپلند به صورت کامل طریقه ثبت نام و ورود به این بازی را آموزش داده ایم. در ادامه نیز به صورت کلی اشاره ای به طریقه ثبت نام در این پلتفرم خواهیم کرد. در ابتدا باید وارد سایت رسمی پلتفرم آپلند شوید. قبل از ورود به سایت رسمی این بازی، حتماً ای پی خود را از ایران به یکی از کشور های تحریم نشده تغییر دهید. متأسفانه به دلیل تحریم های آمریکا، توسعه دهندگان این پلتفرم ای پی کاربران ایرانی را مسدود کرده اند. در صورتی که با ای پی ایران وارد بازی شوید، احتمال اینکه حساب کاربری شما مسدود شود وجود دارد. همیشه سعی کنید برای ورود به این بازی از ای پی ثابت استفاده کنید تا مشکلی برای شما ایجاد نشود.

پس از ورود با صفحه ای همچون تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این صفحه اگر علاقه مند هستید تا درباره این پلتفرم اطلاعات بیشتری کسب کنید می توانید اطلاعات موجود را مطالعه کنید. در غیر این صورت برای ورود بر روی گزینه مشخص شده (Enter upland) کلیک کنید.

مراحل مشاهده قیمت خرید زمین در متاورس آپلند-1
مراحل مشاهده قیمت خرید زمین در متاورس آپلند-۱

در صفحه جدید، باید در این پلتفرم ثبت نام کنید. در صورتی که از قبل در این بازی اقدام به ساخت حساب کرده اید، در این بخش باید بر روی گزینه LOGIN کلیک کنید. در غیر این صورت باید در فیلد های موجود اطلاعات خواسته شده را تکمیل کنید. پس از تکمیل اطلاعات باید گزینه Signup را انتخاب کنید.

لازم به ذکر است که این پلتفرم نیازی به اتصال کیف پول ندارد بلکه شما می توانید تنها با یک ایمیل حساب کاربری خود را در پلتفرم آپلند ایجاد نمایید. البته لازم به ذکر است که ایمیل شما باید معتبر باشد.

مراحل مشاهده قیمت خرید زمین در متاورس آپلند-2
مراحل مشاهده قیمت خرید زمین در متاورس آپلند-۲

پس از اینکه اطلاعات خود را وارد نمودید، سپس برای شما یک ایمیل تأیید ارسال می شود که باید آن ایمیل را تأیید کنید. پس از تأیید ایمیل، حساب کاربری شما با موقعیت فعال می شود. حال به صفحه Login پلتفرم آپلند بروید و سپس اطلاعات خود را وارد کنید و در نهایت وارد حساب کاربری خود شوید. شما می توانید در تصویر ذیل نمایی از صفحه Login یا ورود پلتفرم آپلند را مشاهده کنید.

مراحل مشاهده قیمت خرید زمین در متاورس آپلند-3
مراحل مشاهده قیمت خرید زمین در متاورس آپلند-۳

نکته: پس از ورود به حساب پنجره های مختلفی برای شما باز می شود. هر پنجره یادآور یک موضوعی به شما در بازی می شود. بهتر است به تمامی نکاتی که ارائه می شود دقت کنید تا بتوانید نهایت استفاده را از بازی ببرید. ضمناً شما می توانید با ورود به مقاله اصلی این بازی، به راحتی با مراحل ورود به این پلتفرم آشنا شوید.

پس از اینکه به صورت کامل وارد پلتفرم آپلند شدید، حال می توانید زمین مورد نظر خود را انتخاب و سپس آن را خریداری کنید. در حال حاضر همان‌طور که در تصویر ذیل مشاهده می کنید زمین های بسیاری برای خرید وجود دارد. شما می توانید با توجه به بودجه ای که قرار است وارد بازی کنید، قطعه مورد نظر را انتخاب نمایید.

در پلتفرم آپلند هر نوع زمینی وجود دارد. شما می توانید به راحتی با بودجه های کم و یا بودجه های بسیار زیاد در این پلتفرم اقدام به انتخاب زمین کنید. به همین دلیل، قیمت مشخصی را نمی توان برای خرید زمین در متاورس آپلند عنوان کرد؛ اما در ادامه ما به یک زمین مراجعه می کنیم تا متوجه شویم که محدوده قیمتی خرید زمین در این پلتفرم چه مقدار است. شما می توانید در تصویر ذیل نمای کلی زمین های موجود در این پلتفرم را مشاهده کنید.

مراحل مشاهده قیمت خرید زمین در متاورس آپلند-4
مراحل مشاهده قیمت خرید زمین در متاورس آپلند-۴

همان‌طور که در تصویر مشخص است، هر زمین با رنگ خاصی نمایش داده شده است. برای مثال، زمین هایی که ره رنگ سبز پررنگ هستند، توسط افرادی در گذشته خریداری شده است و حال آن ها قصد فروش این زمین را کرده اند. معمولاً این نوع زمین ها قیمت بسیاری دارند چراکه فردی در گذشته آن را با یک قیمت دیگر خریده است و حال برای اینکه بتواند سود خوبی کند آن را با قیمت بیشتری برای فروش گذاشته است.

برخی از زمین های دیگر هستند که رنگ سبز کمرنگ دارند. این زمین ها برای اولین بار به فروش گذاشته می شود؛ یعنی اگر شما این نوع زمین ها را خریداری کنید، اولین صاحب آن شما هستید. این نوع زمین ها توسط بازی آپلند قیمت گذاری می شوند و معمولاً قیمت کمتری نیز دارند.

همان‌طور که در تصویر فوق مشاهده می کنید، در حال حاضر هیچ کدام از زمین ها به رنگ سبز کمرنگ نیستند و ما بالاجبار به سراغ زمین هایی می رویم که قبلاً توسط فرد دیگری خریداری شده اند. همان‌طور که تصویر ذیل مشاهده می کنید، ما یکی از زمین ها را به صورت رندوم انتخاب کرده ایم.

مراحل مشاهده قیمت خرید زمین در متاورس آپلند-5
مراحل مشاهده قیمت خرید زمین در متاورس آپلند-۵

در کادر باز شده شما می توانید مشخصات زمین را به صورت کامل مشاهده کنید. برای مثال در قسمت بالایی می توانید آدرس و موقعیت مکانی زمین مورد نظر را مشاهده نمایید. همان‌طور که مشخص است این زمین در ایالات لس‌آنجلس می باشد. در بخش Owner نیز نام صاحب زمین نوشته شده است. در سمت راست تصویر شما می توانید سایز زمین را مشاهده کنید. سایز زمین مورد نظر ما ۵۲ می باشد. همچنین در سمت چپ نیز قیمت زمین مشخص شده است. در حال حاضر قیمت زمین فوق برابر با ۵۰ هزار توکن UPX می باشد. این موضوع به این معنا است که برای خرید این زمین باید حدوداً ۵۰ هزار UPX هزینه کنید.

برای اینکه بتوانیم قیمت این زمین را به دلار محاسبه کنیم به سراغ فروشگاه این پلتفرم می رویم. در فروشگاه قیمت ۵۰ هزار توکن UPX برابر با ۵۰ دلار می باشد. تقریباً قیمت این زمین برای ما با توجه به کارمزد ها کمی بیشتر از ۵۰ دلار تمام می شود.

 اگر به نقشه پلتفرم آپلند دقت کنید بر روی برخی از زمین ها عبارت FSA نوشته شده است. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که منظور از این عبارت چیست؟ زمین هایی که بر روی آن ها این عبارت نوشته شده است، به معنی زمین هایی است که قیمت مقرون به صرفه ای دارد. برای مثال اگر به دو زمین کنار هم دقت کنید، قیمت ملکی که این عبارت را دارد با آن ملکی که ندارد متفاوت است.

در این بخش از مقاله نیز ما به یکی از زمین هایی که این عبارت را دارد نیز نگاهی می اندازیم. همان‌طور که در تصویر ذیل مشاهده کنید بر روی زمین مورد نظر ما عبارت FSA هک شده است. سایز زمین فوق نیز برابر با ۱۶ می باشد. همچنین قیمت آن ۱۹ هزار توکن UPX می باشد. اگر به فروشگاه این بازی مشاهده کنید، می بینید که برای خرید ۱۹ هزار UPX باید یک بسته ۲۰ هزارتایی خریداری کنید. در حال حاضر یک بسته ۲۰ هزارتایی در این پلتفرم قیمتی معادل ۲۰ دلار دارد.

مراحل مشاهده قیمت خرید زمین در متاورس آپلند-6
مراحل مشاهده قیمت خرید زمین در متاورس آپلند-۶

در صورتی که قصد دارید تا با زمین های بیشتری در این بازی آشنا شوید، می توانید با کلیک بر روی آیکون آپارتمان شکل که در سمت راست تصویر در بخش پایین وجود دارد، لیست کامل ملک های منطقه ای که هستید را مشاهده کنید. شما می توانید در تصویر ذیل نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

مراحل مشاهده قیمت خرید زمین در متاورس آپلند-7
مراحل مشاهده قیمت خرید زمین در متاورس آپلند-۷

نتیجه گیری قیمت خرید زمین در پلتفرم آپلند

همان‌طور که گفتیم، نمی توان قیمت دقیقی را برای زمین های متاورسی در داخل پلتفرم آپلند مشخص کرد چراکه شما می توانید حتی با کمترین سرمایه یعنی حدوداً ۱ میلیون تومان نیز در این بازی اقدام به خرید زمین کنید؛ اما برای اینکه متوجه رنج قیمت زمین در پلتفرم آپلند شوید، در بخش قبل برای شما دو مثال از ملک های موجود زدیم.

در صورتی که قصد خرید زمین در پلتفرم آپلند دارید، می توانید با ارسال درخواست به پشتیبانی تیم زوم ارز، برای انتخاب بهترین زمین راهنمایی و یا مشاوره دریافت کنید. در صورتی که برایتان سؤالی نیز ایجاد شد می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.


مقایسه قیمت زمین در پلتفرم های متاورسی

مقایسه قیمت زمین در پلتفرم های متاورسی
مقایسه قیمت زمین در پلتفرم های متاورسی

در این بخش از مقاله قصد داریم تا در یک جدول به صورت کامل و جامع قیمت زمین در پلتفرم های سندباکس، دیسنترالند، آپلند را شرح دهیم. در صورتی که هنوز مقاله فوق را مطالعه نکرده اید، به شما پیشنهاد می کنیم که پس از مشاهده جدول زیر مقاله فوق را به صورت کامل مطالعه کنید.

نام پلتفرم محدوده قیمتی توضیحات
پلتفرم متاورسی سندباکس طبق بررسی هایی که انجام شد، در حال حاضر برای خرید زمین در این پلتفرم شما نیاز به حداقل بیشتر از یک واحد اتریوم دارید. همان‌طور که اشاره کردیم، حداقل قیمت خرید زمین در این پلتفرم برابر با ۱.۴ واحد اتریوم می باشد. طبق امکاناتی که این پلتفرم در اختیار کاربران گذاشته است شما تنها امکان ساخت بازی در این پلتفرم ها را دارید. اگر قصد ساخت و ساز منزل و یا… در زمین خود دارید، بهتر است به پلتفرم های دیگر مراجعه کنید.
پلتفرم متاورسی دیسنترالند قیمت خرید زمین در این پلتفرم نسبت به پلتفرم های سندباکس و آپلند بسیار بیشتر است. در صورتی که قصد خرید زمین در این پلتفرم را دارید، باید سرمایه زیادی را در نظر بگیرید. همان‌طور که گفتیم، تقریباً برای خرید زمین در این پلتفرم باید ۵۰۰۰ الی ۷۰۰۰ مانا را در نظر بگیرید. با توجه به قیمت بالای خرید زمین در متاورس دیسنترالند، امکانات بسیاری نیز در اختیار شما می باشد. هر فردی می تواند به راحتی دنیای متاورسی خود را در زمین های این پلتفرم پیاده سازی کند و به راحتی به تمامی امکانات دسترسی پیدا کند.
پلتفرم متاورسی آپلند قیمت خرید زمین در پلتفرم آپلند بسیار کمتر از سندباکس و دیسنترالند می باشد. شما در آپلند می توانید با۱ میلیون تومان و یا حتی کمتر به راحتی زمین خریداری کنید. اما توجه داشته باشید که قیمت زمین در آپلند بسیار متغیر است و به همین دلیل نمی توان حداقل و یا حداکثر قیمت برای آن مشخص کرد. با توجه به آپدیت هایی که این پلتفرم در اختیار کاربران قرار می دهد، در حال حاضر شما می توانید پس از خرید زمین آن را بسازید. البته ساخت و ساز زمین در پلتفرم آپلند نیاز به کمی اطلاعات دارد که مقاله آموزش ساخت و ساز زمین در متاورس به صورت کامل طریقه انجام این کار را به شما آموزش داده ایم.


سخن آخر درباره قیمت زمین در متاورس

همان‌طور که در این مقاله مطالعه کردید، قیمت زمین در تمامی پلتفرم ها متفاوت است و به هیچ عنوان نمی توان قیمت مشخصی را برای هر پلتفرم عنوان کرد. شما می توانید با توجه به بودجه ای که دارید به سراغ پلتفرم مورد نظر بروید و نسبت به بودجه خود یکی از قطعه های مناسب را انتخاب کنید. اگر قصد دارید تا به عنوان یک سرمایه گذاری اقدام به خرید زمین کنید، حتماً در انتخاب خود دقت کنید چراکه اگر انتخاب خوبی نداشته باشید، نمی توانید به سود خوبی برسید و یا اینکه ممکن است با ضرر نیز رو به رو شوید. اگر در هر بخش از این مقاله برایتان سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

 

ممنون که تا پایان مقاله “قیمت زمین در متاورس” همراه ما بودید.

 

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید:


از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.

16 دیدگاه دربارهٔ «قیمت زمین در متاورس;

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده