آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

کسب درآمد از متاورس بدون سرمایه

کسب درآمد در متاورس بدون سرمایه

کسب درآمد از متاورس بدون سرمایه، اگر در حوزه رمز ارز ها فعال باشید، احتمالاً نام فناوری متاورس را بسیار شنیده اید. این فناوری، امروزه در دنیای کریپتو بسیار سر و صدا کرده است و به موجب این موضوع، افراد بسیاری در حوزه کریپتو به سراغ آن رفته و همچنین در آن سرمایه گذاری کرده اند. اگر شما که در حال مطالعه این مقاله هستید، از فناوری متاورس مطلع نیستید، برای درک بهتر این مقاله به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً مقاله متاورس چیست؟ سایت زوم ارز را مطالعه کنید. در این مقاله ما به صورت کامل و جامع فناوری فوق را مورد بررسی قرار داده ایم.

اگر بخواهیم در کل یک اشاره کوچکی به متاورس داشته باشیم، این‌گونه باید بگوییم که متاورس یک دنیای مجازی دائمی است که به کمک بلاکچین به افراد اجازه حضور و همچنین کسب درآمد می دهد. کاربران مختلف می توانند در دنیای متاورس خرید کنند، عروسی بروند، درآمد داشته باشند و همچنین با خانواده گشت و گذار کنند و… . البته ممکن است تعریف های مختلفی از متاورس شنیده باشید، اما این تعریف یک تعریف کلی بود تا بتوانیم کمی درک شما را نسبت به مطلب فوق بالا ببریم.

همان‌طور که اشاره کردیم، گسترش این حوزه باعث شد تا افراد زیادی به سراغ این تکنولوژی و سرمایه گذاری در آن بروند و همچنین بسیاری از افراد توانستند از این تکنولوژی کسب درآمد کنند؛ اما برخی ها به دلیل اینکه این فناوری نوپا است، نتوانستند به آن اعتماد کنند و به همین دلیل به دنبال یک سرمایه گذاری بدون سرمایه هستند. به همین دلیل، ما تصمیم گرفتیم تا در این مقاله به شما روش های سرمایه گذاری و همچنین کسب درآمد بدون سرمایه در دنیای متاورس را توضیح دهیم.

در ادامه ابتدا قصد داریم تا به تمام روش های کسب درآمد و همچنین سرمایه گذاری در متاورس اشاره کنیم و در آخر به سراغ روش های کسب درآمد بدون سرمایه برویم و آن ها را به صورت کامل شرح دهیم. قبل از اینکه بخواهیم به سراغ اصل مطلب برویم، لازم است به برخی از مقدمات اشاره کنیم. در نتیجه در صورتی که علاقه مند هستید، می توانید عناوین مقدماتی را مطالعه کنید در غیر این صورت از لیست عنوان می توانید به سراغ عناوین اصلی این مطلب بروید.


مزیت های ورود به متاورس

مزیت های ورود به متاورس
مزیت های ورود به متاورس

همان‌طور که گفتیم این فناوری نوپا است. به همین دلیل، قبل از هرچیزی باید بررسی کنیم تا ببینیم که ورود به متاورس چه مزایایی می تواند داشته باشد. قبل از اینکه بخواهیم به سراغ توضیحات برویم، باید به مزیت اصلی این فناوری اشاره کنیم. اصلی ترین مزیت ورود به متاورس کسب درآمد است. شما می توانید به راحتی با ورود به متاورس و انجام فعالیت های مختلف که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد کسب درآمد کنید. حال برای اینکه با دیگر امتیاز های ورود به متاورس آشنا شوید، ادامه این مقاله را مطالعه کنید.

 1. برتری نسبت به دیگران:

همان‌طور که در این مطلب چندین بار اشاره کردیم، این تکنولوژی نوپا است. به همین دلیل، نسبت به جمعیتی که در دنیا وجود دارد افراد کمی به سراغ فعالیت در این حوزه رفته اند و این افراد به نوعی ورودی های اول این فناوری به حساب می آید. این موضوع باعث می شود تا در آینده افرادی که از قبل (همین حالا) در این حوزه فعالیت می کردند، نسبت به دیگر افراد که جدیداً وارد تکنولوژی متاورس می شوند بیشتر سود کسب کنند.

در نتیجه، اگر علاقه مند به این هستید که جزء اولین ها باشید، حتماً همین حالا با کمی تحقیق و بررسی، بخش مورد علاقه خود از خرید زمین گرفته است تا استفاده از بازی های متاورسی انتخاب کرده و سپس از آن طریق وارد متاورس شوید تا در آینده جزء اولین های این حوزه به حساب بیایید.

 1. خرید و فروش دارایی های واقعی به صورت مجازی:

در دنیای متاورس، شما می توانید دارایی های واقعی خود را تبدیل به NFT کنید و آن را در پلتفرم های واسط برای فروش بگذارید. شاید در گذشته فکر چنین اتفاقی نیز وجود نداشت اما در حال حاضر، انجام این کار امکان پذیر است. برای اینکه این موضوع را بهتر متوجه شوید، بگذارید تا برایتان یک مثال بزنیم.

اگر شما نقاش هستید و یک اثر هنری دارید، می توانید در بستر متاورس و بلاکچین اثر هنری خود را تبدیل به NFT کنید و آن را برای فروش بگذارید. پس از اینکه اثر هنری شما فروخته شد، مالکیت آن اثر برای همیشه به فردی که آن را خریداری کرده است تعلق می گیرد و در بستر بلاکچین آن اثر هیچ کپی دیگری نمی تواند داشته باشد.

ورود به فناوری متاورس دقیقاً چنین مزیتی دارد. حال در این بخش ما تنها به اثر نقاشی اشاره داشتیم اما شما اگر هنر دیگری مثل قالی بافی، سفالگری و… دارید، می توانید به راحتی از این طریق به صورت مجازی محصولات خود را در تکنولوژی متاورس بفروشید و کسب درآمد کنید.

 1. تعامل و برقراری ارتباط با دیگر کاربران در جهان:

در بستر متاورس می توانید به راحتی با افراد دیگر در هر کجا از جهان ارتباط بگیرید و با آن ها گفتگو کنید. برای مثال شما می توانید با مراجعه به متاورس هایی همچون دیسنترالند، به راحتی در یک فضای اشتراکی بین افراد مختلف در کشور های مختلف حاضر شوید. از این راه شما می توانید حتی با عقد قرارداد هایی درآمد های دلاری خوبی کسب کنید.

همچنین از این طریق شما می توانید در کنسرت ها، سمینارها و… در خارج از کشور حضور پیدا کنید. البته برای انجام این کار، فعالیت مورد نظر تماماً باید در متاورس انجام شود. برای مثال اگر قصد دارید تا در آلمان یک کنسرت شرکت کنید، کنسرت فوق باید در متاورس برگزار شود. در غیر این صورت انجام چنین کاری امکان پذیر نخواهد بود.

 1. و…

در آخر لازم به ذکر است که مزیت های فوق، تنها برخی از امتیاز های ورود به متاورس بود. در صورتی که مزیت دیگری به نظر شما جالب است آن را با ما در بخش نظرات این مطلب به اشتراک بگذارید تا در اسرع وقت در این بخش آن را منتشر کنیم.


کسب درآمد از متاورس برای ایرانیان

کسب درآمد از متاورس برای ایرانیان
کسب درآمد از متاورس برای ایرانیان

همان‌طور که اطلاع دارید، در چندین سال اخیر کشور ایران گرفتار تحریم های ظالمانه آمریکا می باشد. به همین دلیل، اکثر پلتفرم ها در حوزه کرپیتو مخصوصاً صرافی ها به کاربران ایرانی خدمات نمی دهند. با این وجود، برای برخی از افراد این سؤال پیش می آید که آیا کاربران ایرانی نیز می توانند از متاورس کسب درآمد کنند؟

در برخی از پلتفرم ها بله و در برخی های دیگر خیر!

با وجود تحریم ها برخی از پلتفرم ها مثل آپلند، کریزی دیفنس، اوپن سی و… در حوزه متاورس، به کاربران ایرانی خدمات نمی دهند. در کل باید بگوییم که استفاده از پلتفرم هایی که به کاربران ایرانی خدمات نمی دهند به دو دسته تقسیم می شود.

 • برخی از پلتفرم ها به صورت کامل با اجبار در احراز هویت دسترسی کاربران ایرانی را منع کرده اند و کاربران ایرانی به همین عنوان نمی توانند از آن استفاده و یا کسب درآمد کنند. همانند بازی کریزی دیفنس
 • برخی از پلتفرم های دیگر به دلیل قوانین، تنها ورود ای پی های ایرانی را منع کرده اند. به همین جهت شما می توانید در صورت تمایل با استفاده از یک نرم افزار تغییر ای پی از آن ها مجدد استفاده کنید. مثل پلتفرم اوپن سی و آپلند. این دو پلتفرم تنها ای پی کاربران ایرانی را منع کرده است. در صورتی که قصد استفاده از دو پلتفرم فوق را دارید، باید از ای پی کشور هایی که در لیست تحریم نیستند استفاده کنید.

با توجه به این موضوع، شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که چه کشور هایی تحریم نیست و می توانیم با ای پی آن ها وارد شویم؟ برای اینکه بتوانید با کشور های تحریم نشده آشنا شوید، لازم است به بخش قوانین پلتفرم فوق مشاهده کنید و لیست کشور های تحریم شده را ببینید. حال شما برای ورود به پلتفرم مورد نظر می توانید از ای پی کشور هایی که در لیست فوق وجود ندارند به راحتی استفاده کنید.

جز موارد فوق، برخی از پلتفرم های دیگر هستند که به کاربران ایرانی به صورت کامل خدمات می دهند و در حال حاضر با ورود کاربران ایرانی مشکلی ندارند اما اگر قصد استفاده از آن ها را دارید باید تمام امنیتی را رعایت کنید. در کل به شما پیشنهاد می کنیم که برای حفظ اطمینان در هنگام استفاده از پلتفرم های فوق حتماً از نرم افزار های تغییر ای پی استفاده کنید و ای پی خود را تغییر دهید.


انواع روش های کسب درآمد از متاورس

انواع روش های کسب درآمد از متاورس
انواع روش های کسب درآمد از متاورس

تا به این بخش از مقاله با مقدماتی آشنا شدید که برای درک بهتر ادامه مطلب لازم بود. حال در ادامه قصد داریم تا به سراغ اصل مطلب یعنی انواع روش های کسب درآمد برویم. همان‌طور که گفتیم، در این بخش به تمام راه و روش های کسب درآمد اشاره خواهیم کرد اما در بخش بعدی، روش هایی که می توانید بدون سرمایه از آن کسب درآمد کنید را به شما به صورت کامل توضیح خواهیم داد.

همچنین، در برخی از مواردی که در ادامه با آن ها آشنا می شوید، می توانید سرمایه گذاری نیز کنید. در بخش توضیحات هر روش به طریقه سرمایه گذاری و همچنین کسب درآمد اشاره خواهیم کرد. همراه ما باشید.

 1. استفاده از بازی های بلاکچینی:

یکی از راه های معروف و پر تقاضا کسب درآمد در متاورس بازی های بلاکچینی و متاورسی می باشد. امروزه تقریباً اکثر افراد علاقه مند ورود به صنعت گیمینگ هستند. در حال حاضر بازی های بسیار زیادی وجود دارد که شما بتوانید از آن ها استفاده کنید و در آمد کسب کنید. البته لازم به ذکر است که برخی از بازی ها نیاز به سرمایه اولیه دارند اما برخی های دیگر خیر و شما می توانید به راحتی و بدون سرمایه اولیه بازی کنید و درآمد داشته باشید.

تقریباً در هر سبکی یک نوع بازی وجود دارد و شما می توانید به راحتی سبک گیم مورد علاقه تان را انتخاب کنید و پس از بررسی شرایط به بازی کردن بپردازید. البته لازم به ذکر است که اگر به این شکل نوع بازی مورد نظر خود را انتخاب می کنید، باید گیم مورد نظر را به صورت کامل بررسی کنید تا ببینید نحوه کسب درآمد در آن چگونه است.

یکی از سؤالاتی که ممکن است برایتان پیش بیاید این است که از بازی های بلاکچینی تا چه مقدار می توان درآمد کسب کرد؟ پاسخ به این سؤال دقیقاً مشخص نیست چراکه پاسخ این سؤال به موارد مختلفی بستگی دارد. مثلاً، برای اینکه بتوانید درآمد یک بازی را محاسبه کنید باید ببینید که نوع درآمد زایی بازی به چه شکل است؟ پس از این موضوع، می توانید به صورت تقریبی درآمد بازی را محاسبه کنید.

اگر قصد دارید تا با بازی هایی که می توانید بدون سرمایه اولیه درآمد کسب کنید آشنا شوید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید. در ادامه به شما چند بازی معرفی خواهیم کرد که بتوانید به راحتی بدون سرمایه و یا با سرمایه بسیار اندک تنها برای پرداخت کارمزد اقدام به بازی کردن کنید.

 1. خرید و فروش محصولات NFT:

خرید و فروش محصولات NFT یکی دیگر از راه های کسب درآمد در دنیای متاورس می باشد. شما می توانید به راحتی با خرید و فروش NFT در دنیای متاورس در آمد کسب کنید. البته برای اینکه بتوانید در این راه موفق باشید، باید به سراغ محصولاتی بروید که تقاضای بیشتری در بازار دارند.

برای مثال، برخی از بازی ها محصولات NFT دارند که نسبتاً پر تقاضا هستند. شما می توانید وارد این‌گونه از بازی ها شوید و NFT های آن ها را به دست بیاورید و سپس در پلتفرم های مخصوص فروش NFT مثل اپن سی Opencea و زورا Zora و… برای فروش بگذارید.

جز اینکه بخواهید از فروش محصولات NFT بازی ها کسب درآمد کنید، شما می توانید از فروش NFT های انحصاری خودتان درآمد داشته باشید. البته این موضوع ممکن است کمی دیرتر شما را به درآمد برساند چراکه اگر محصول شما تقاضای خرید نداشته باشد، قطعاً به فروش نمی رود و یا زمان زیادی برای فروش آن صرف می شود. اگر از طریقه انجام این کار بی خبر هستید، ادامه این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. در ادامه بیشتر این موضوع را بررسی خواهیم کرد.

 1. خرید و فروش زمین و یا دلالی ملک:

خرید و فروش زمین یکی از موارد پرطرفدار در دنیای متاورس می باشد. البته لازم به ذکر است که جز دنیای متاورس، امروزه خرید و فروش زمین در دنیای واقعی نیز طرفداران بسیاری دارد.

در حال حاضر، اگر قصد خرید ملک در متاورس دارید، از پلتفرم های مختلفی می توانید استفاده کنید. یکی از سؤالاتی که بسیار از ما پرسیده می شود این است که چگونه می توانیم به صورت رایگان اقدام به دریافت زمین کنیم و سپس آن را بفروشیم؟ در حال حاضر، برای اینکه شما بتوانید در متاورس ملک به دست بیاورید، باید با سرمایه اولیه ملک مورد نظر را خریداری کنید. در غیر این صورت، نمی توانید به صورت رایگان در برخی از پلتفرم ها زمین و یا ملک به دست بیاورید.

در صورتی که علاقه مند به دست آوردن زمین به صورت رایگان هستید، حتماً این مقاله را تا انتها مطالعه کنید چراکه در ادامه به شما پلتفرمی را معرفی خواهیم کرد که بتوانید بدون هیچ سرمایه ای یک ملک کسب کنید و آن را در نهایت بفروشید و از این راه کسب درآمد داشته باشید.

شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که خرید زمین در متاورس به چه شکل انجام می شود؟ شما برای اینکه بتوانید در متاورس زمین خریداری کنید، ابتدا باید پلتفرم مورد نظر خود را انتخاب کنید. پس از انتخاب پلتفرم، باید قطعه که ای قصد خرید را پیدا کنید. در نهایت پس از تأیید تمام موارد، باید مبلغ مورد نیاز را به ولت افزونه ای خود انتقال دهید و سپس زمین و یا ملک مورد نظرتان را خریداری کنید. به همین راحتی شما می توانید اقدام به خرید زمین و یا ملک کنید.

برای خرید ملک، شما می توانید از پلتفرم های مثل دیسنترالند Decentraland، سندباکس Sandbox، آپلند Upland و… استفاده کنید. در صورتی که برای خرید زمین در پلتفرم های فوق با مشکل رو به رو شده اید، می توانید مشکل خود را در بخش نظرات برای ما مطرح کنید.

 1. برگزاری همایش و یا کنسرت:

احتمالاً تا به حال شنیده اید که در محیط دیسنترالند و یا سند باکس کنسرت و یا همایش برگزار شده است. شما می توانید با اجاره و یا خرید ملک به راحتی چنین کاری را انجام دهید و از آن کسب درآمد کنید. البته لازم است بدانید که این کار هزینه هایی دارد که باید آن ها را پرداخت کنید.

حتی اگر شما بتوانید در یکی از پلتفرم های فوق زمین خریداری کنید، می توانید با اجاره دادن آن ها جهت برگزاری همایش و یا کنسرت درآمد نیز کسب کنید. البته انجام موارد فوق نیاز به کمی سرمایه دارد که اگر قصد سرمایه گذاری در تکنولوژی متاورس را ندارید بهتر است به سراغ انجام این کار نروید.

 1. راه اندازی کسب و کار:

با استفاده از فناوری متاورس و همچنین NFT ها شما می توانید به راحتی کسب و کار های مختلفی در متاورس راه اندازی کنید. یکی از این نوع کسب و کار ها خرید و فروش NFT با استفاده از آثار هنری شما می باشد. در صورتی که هنرمند هستید و یک محصول تولید می کنید، می توانید محصول خود را به عنوان یک NFT برای فروش بگذارید و از این طریق بدون سرمایه حتی با سرمایه اندک تنها برای پرداخت کارمزد کسب درآمد کنید.

در حال حاضر هنرمندانی هستند که برخی از آثار خود را به NFT تبدیل کرده اند و در پلتفرم های مربوطه برای فروش گذاشته اند. برای مثال، اگر پیگیر اخبار حوزه کریپتو و متاورس باشید، احتمالاً شنیده اید که چندی پیش خوانندگان معروف ایرانی برخی از قطعه های هنری خود را به عنوان یک محصول NFT برای فروش گذاشته اند. به همین راحتی شما می توانید در حوزه متاورس کسب و کار راه اندازی کنید.

 1. برگزاری نمایشگاه مجازی:

برگزاری نمایشگاه در متاورس، یکی دیگر از روش های راه اندازی کسب و کار می باشد. در صورتی که شما آثار هنری مثل نقاشی و یا… دارید، می توانید به راحتی با اجاره یک مکان و ایجاد یک نمایشگاه کسب درامد کنید. البته لازم به ذکر است که در حال حاضر انجام این کار نیازمند کمی تخصص می باشد و هر فردی ممکن است نتواند این اقدام را انجام دهد، می توانید با کارشناسان زوم ارز در تماس باشید تا راهنمایی های مورد نیاز را دریافت کنید.

 1. مشاهده تبلیغات در بستر های متاورسی:

برخی از پلتفرم ها هستند که به کاربران اجاره مشاهده تبلیغات در بستر متاورس را می دهند. با انجام این کار بدون سرمایه می توانید به راحتی کسب درآمد کنید. البته توجه داشته باشید که درآمد حاصل از این کار نسبتاً کم می باشد و امکان دارد نسبت به وقتی که برای انجام این کار می‌گذارید ارزشش کمتر باشد. البته لازم به ذکر است که برخی از پلتفرم هایی که به کاربران در ازای مشاهده تبلیغات هزینه پرداخت می کنند قوانینی نیز دارد و شما نسبت به رعایت آن قوانین می توانید کسب درآمد کنید.

برای اینکه بهتر بتوانید با این موضوع آشنا شوید، می توانید به پلتفرم متاورسی Bloktopia مراجعه کنید. این پلتفرم با همکاری شرکت های مد و فشن و همچنین برند های مطرح تبلیغاتی را آماده کرده است که کاربران می توانند با مشاهده آن به راحتی کسب درآمد کنند. در صورتی که درباره این موضوع برایتان سوالی وجود دارد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

 1. خرید و فروش رمز ارز های متاورسی:

یکی دیگر از راه های کسب درآمد در حوزه متاورس خرید و فروش رمز ارز های متاورسی است. البته این راه نیاز به کمی سرمایه دارد و شما نمی توانید بدون داشتن سرمایه این کار را انجام دهید. شما می توانید به راحتی با هولد و یا نوسان گیری از توکن های موجود در حوزه متاورس سود کسب کنید. البته شایان ذکر است که قبل از انجام این کار حتماً باید توکن مورد نظر خود را بررسی و همچنین تحلیل کنید.

برای مثال اگر قصد خرید توکن دیسنترالند را دارید، ابتدا باید تحلیل تکنیکال و همچنین فاندامنتال آن را مشاهده کنید. در صورتی که تأییدیه گرفته شد، می توانید نسبت به ریسک خود خرید را انجام دهید.

یکی از مواردی که باید به آن اشاره کنیم این است که با توجه به اینکه توکن های متاورسی به صورت اختصاصی برای پلتفرم های فوق هستند، امکان رشد آن ها نسبت به دیگر توکن ها بیشتر است. به همین دلیل در این بخش برای کسب درآمد خرید و فروش توکن های متاورسی نیز پیشنهاد شده است. در صورتی که با توکن های متاورسی آشنا نیستید، می توانید به سایت کوین مارکت کپ مراجعه و سپس بخش متاورس یا metaverse را بارگذاری کنید تا تمامی توکن های این حوزه به شما نمایش داده شود. برای اینکه بهتر بتوانید با توکن های متاورسی آَنا شوید در ادامه برخی از آن ها را به ترتیب رتبه شما معرفی خواهیم کرد.

برخی از توکن های متاورسی عبارت اند از:

 • دیسنترالند-مانا Decentraland-MANA
 • سند باکس-سند The Sandbox-SAND
 • ایپ کوین-ایپ ApeCoin-APE
 • تتا نتورک-تتا Theta Network-THETA
 • اکسی اینفینیتی-ای ایکس اس Axie Infinity-AXS
 • و… .

بیشتر بخوانید:بهترین ارزهای متاورسی برای سرمایه گذاری

 1. استخدام در شرکت های متاورسی:

کی دیگر از راه های کسب درآمد از متاورس بدون سرمایه استخدام در شرکت های متاورسی می باشد. اگر تا به حال به صورت فریلنسری کار کرده باشید، دقیقاً در شرکت های متاورسی نیز باید به همین شکل فعالیت کنید. برای اینکه این موضوع را کمی بهتر درک کنید بگذارید تا برایتان یک مثال بزنیم.

برخی از شرکت ها شعبه متاورسی خود را در یکی از پلتفرم ها راه اندازی کرده اند. شما می توانید به عنوان تولید کننده محتوا، گرافیست و… به صورت فریلنسری در شرکت های فوق فعالیت کنید. اگر پیگیر اخبار این حوزه باشید، چندی پیش خبر جذب تعدادی نیز در یکی از شرکت های متاورسی منتشر شد.

 1. شرکت در ایردراپ های متاورسی:

برخی از پلتفرم های متاورسی نوپا و یا قدیمی ایردراپ هایی را برگزار می کنند. در صورتی که در ایردراپ های فوق شرکت کنید، می توانید به صورت کاملاً رایگان توکن های مربوطه را کسب کنید و از آن طریق کسب درآمد داشته باشید. البته جز پلتفرم های متاورسی، در گاهی از مواقع صرافی های آنلاین نیز ایردراپ های در زمینه متاورس و یا به صورت اسپانسری برگزار می کنند که شما می توانید به راحتی در آن ها شرکت و توکن های مربوطه را در صورت برنده شدن کسب کنید.

در این بخش سعی داشتیم تا به صورت کامل با روش های کسب درآمد در حوزه متاورس شما را آشنا کنیم. در ادامه قصد داریم تا از روش های فوق، آن هایی که نیاز به سرمایه ندارند را به شما معرفی کنیم تا بهتر بتوانید با آن ها آشنا شوید. در صورتی که در این بخش از مطلب برایتان سوالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.


کسب درآمد از متاورس بدون سرمایه

کسب درآمد از متاورس بدون سرمایه
کسب درآمد از متاورس بدون سرمایه

شما می توانید بدون اینکه سرمایه وارد متاورس کنید و یا با حداقل سرمایه به راحتی از فناوری متاورس کسب درآمد کنید. قبل از اینکه بخواهیم به سراغ پروژه های فوق برویم لازم است به یک نکته اشاره کنیم.

برخی از پروژه هایی که نیاز به سرمایه ندارند برای کسب درآمد معمولاً مراحل سخت و پیچیده ای طراحی کرده اند. به همین خاطر، ممکن است برای کسب درآمد از پروژه های فوق وقت زیادی را صرف کنید. به همین دلیل، در این مقاله صرفاً هدف ما معرفی پروژه می باشد نه پیشنهاد استفاده! در صورتی که قصد استفاده از پروژه های فوق را دارید، قبل از هر چیزی تحقیق بسیار انجام دهید و در صورتی که تأییدیه دریافت کردید، می توانید از پروژه های مورد نظر استفاده کنید.

 1. کسب درآمد از بازی های متاورسی بدون سرمایه:

همان‌طور که گفتیم، یکی از بهترین و پرطرفدار ترین راه های کسب درآمد از متاورس، استفاده از بازی های بلاکچینی می باشد. شما می توانید با استفاده از بازی های بلاکچینی به راحتی در متاورس فعالیت و همچنین کسب درآمد کنید. در حال حاضر از بین تمام بازی ها، تنها در برخی از گیم ها می توان بدون سرمایه کسب درآمد کرد.

معمولاً در اکثر بازی های رایگان برای کسب درآمد دو روش وجود دارد. روش های فوق عبارت اند از:

 • خرید و فروش NFT از داخل بازی:

برخی از بازی ها محصولات NFT دارند و شما می توانید با استفاده از خرید و فروش محصولات NFT کسب درآمد کنید. حال شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که آیا باید محصولات NFT فوق را خریداری کنیم؟ خیر. در اکثر بازی ها جز خرید و فروش راه های دیگری برای کسب NFT نیز وجود دارد. برای مثال در بازی بلاکچینی league of kingdoms شما برای اینکه بتوانید کسب درآمد کنید، نیازی به خرید NFT ندارید چراکه می توانید با بازی کردن به راحتی NFT های مورد نیاز را جمع آوری کنید و پس از جمع آوری و به حد نصاب رسیدن میزان NFT مورد نظر، آن را در پلتفرم های مربوطه برای فروش بگذارید و کسب درآمد کنید.

جز بازی فوق، گیم های دیگری نیز هستند که شما به این شکل می توانید به راحتی از آن ها بدون سرمایه کسب درآمد کنید. در ادامه برخی از بازی های فوق را به شما معرفی خواهیم کرد.

 • کسب امتیاز و دریافت توکن اختصاصی بازی:

در صورتی که روش کسب درآمد بازی از طریق خرید و فروش NFT نباشد، حتماً شما باید با کسب امتیاز های بالا درآمد کسب کنید. معمولاً روش بازی های اینچنینی با هم متفاوت است. برای مثال در بازی کریزی دیفنس crazy defense heroes شما پس از کسب امتیازات روزانه از طریق بازی نمودن می توانید اقدام به دریافت توکن Tower که توکن اختصاصی بازی می باشد کنید.

بازی های مختلف دیگری نیز هستند که شما می توانید در آن ها به این روش کسب درآمد کنید. در ادامه به برخی از بازی های فوق اشاره خواهیم کرد. در صورتی که قصد آشنایی با آن ها را دارید، در ادامه همراه ما باشید.

 1. کسب درآمد از خرید و فروش NFT بدون سرمایه:

همان‌طور که گفتیم، اگر شما هنرمند هستید، می توانید با تبدیل آثار هنری خود به NFT آن ها را در پلتفرم های مرتبط برای فروش بگذارید. برای اینکه بتوانید این کار را انجام دهید، اگر اثر هنری شما یک نقاشی است، باید از آن اثر یک تصویر با کیفیت تهیه کنید. پس از تهیه تصویر فوق، حال می توانید به یکی از پلتفرم های مورد نظر که پیش‌تر معرفی شد مراجعه کنید.

حال می توانید، به راحتی NFT خود را ثبت و سپس برای آن یک قیمت تعیین کنید. انجام تمامی مراحل فوق به صورت کاملاً رایگان انجام می شود و تنها شما باید کارمزد تراکنشی که قرار است بر روی بلاکچین انجام دهید را پرداخت کنید. در هنگام انجام این کار به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً از شبکه هایی مثل پالیگان و… که کارمزد کمتری دارند استفاده کنید.

در صورتی که از انجام این مراحل مطلع نیستید، می توانید با مراجعه به مقاله آموزش ساخت NFT در سایت زوم ارز، به راحتی طریقه ایجاد یک NFT را در پلتفرم اوپن سی OpenCea آموزش ببینید. لازم به ذکر است که استفاده از پلتفرم اوپن سی نیاز به نرم افزار تغییر ای پی دارد و حتماً باید ای پی خود را از ایران به یکی از کشور هایی که در لیست تحریم های آمریکا قرار ندارد، تنظیم کنید.

شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که آیا می توان موزیک را نیز به عنوان یک محصول NFT ثبت کرد و از فروش آن درآمد داشت؟ بله. فرقی نمی کند که شما چه هنری دارید. در صورتی که هنر شما قابلیت تبدیل به یک محصول NFT داشته باشد، می توانید به راحتی آن را به NFT تبدیل کنید و از فروش آن کسب درآمد کنید.

در پایان این بخش باید ذکر کنیم که تماماً فعالیت های فوق به نوعی در متاورس انجام می شود و شما از این طریق در متاورس کسب درآمد خواهید کرد. البته باید یادآور شویم که جز فروش NFT های شخصی، همان‌طور که در بخش کسب درآمد از بازی ها گفتیم، شما می توانید از فروش NFT گیم های بلاکچینی نیز در فضای متاورس کسب درآمد کنید. در صورتی که در این باره برایتان سوالی ایجاد شد، در بخش نظرات سؤال خود را مطرح کنید.

 1. کسب درآمد از خرید و فروش زمین بدون سرمایه:

همان‌طور که اشاره کردیم، شما می توانید از خرید و فروش زمین های متاورسی به راحتی کسب درآمد کنید اما یک مشکلی که در این بین وجود دارد این است که در اکثر پلتفرم ها شما نمی توانید بدون سرمایه اولیه زمین خریداری کنید. در نتیجه با وجود این اتفاق شما نیاز به سرمایه اولیه دارید!

ما در این قیمت از مقاله قصد داریم تا به شما پلتفرمی را معرفی کنیم که بدون سرمایه اولیه می توانید به راحتی از آن زمین خریداری کنید. اگر پیگیر خرید زمین در متاورس باشید، احتمالاً با بازی متاورسی آپلند آشنا هستید. در این بازی شما می توانید به راحتی بدون سرمایه اولیه اقدام به خرید زمین کنید. برای انجام این کار ابتدا نیاز است تا بازی آپلند را اجرا و در آن ثبت نام کنید. در صورتی که از طریقه انجام این کار مطلع نیستید می توانید به مقاله اختصاصی آموزش بازی آپلند در سایت زوم ارز مراجعه کنید.

نکته: متأسفانه به دلیل تحریم های کشور آمریکا، این پلتفرم به کاربران ایرانی خدمات نمی دهد. به همین دلیل اگر ای پی خود را تغییر ندهید، در هنگام ورود با مشکل رو به رو می شوید و به شما اجازه ورود داده نمی شود. در نتیجه برای اینکه به این مرحله نرسید، در همان ابتدا ای پی خود را به یکی از کشور های تحریم شده تغییر دهید و سپس سایت رسمی بازی آپلند را بارگذاری کنید. توجه داشته باشید با ای پی هر کشوری که در بازی ثبت نام می کنید، باید در دفعات بعدی نیز با ای پی همان کشور وارد بازی شوید. در اصل باید بگوییم که باید از نرم افزار های تغییر ای پی ثابت استفاده کنید.

پس از اینکه در سایت ثبت نام کردید، به شما ۴۵۰۰ توکن UPX تعلق می گیرد. منظور از توکن UPX، توکن های داخل بازی می باشد که آن ها غیرقابل فروش هستند و تنها در بازی آپلند از آن ها استفاده می شود. پس از دریافت توکن، حال در مرحله ای از شما سؤال پرسیده می شود که در کدام بخش قصد خرید زمین و یا ملک دارید؟

در این قسمت، شما باید بخشی را انتخاب کنید که قیمت ملک در آن کمتر از ۴۵۰۰ UPX است. پس از اینکه بخش مورد نظر را به درستی انتخاب کردید، حال می بینید که می توانید با راهنمایی هایی که بازی انجام می دهد، به راحتی با همان مقداری که گیم به شما هدیه داده است اقدام به خرید زمین و ملک کنید.

برای اینکه بتوانید این بازی را انجام دهید و یا کلم خود را بفروشید این بازی شرایط و قوانینی دارد که تمامی آن ها را به صورت کامل در مقاله اختصاصی این گیم که کمی پیش‌تر به شما معرفی شد، توضیح داده شده است. شما می توانید با مراجعه به مطلب فوق به صورت کامل از خرید و فروش و … در این بازی مطلع شوید. در کل باید اشاره کنیم که اگر وقت و حوصله داشته باشید، می توانید تنها با پرداخت مقداری کارمزد، به راحتی از این بازی درآمد کسب کنید. ضمناً اگر برایتان در رابطه با کسب درآمد بدون سرمایه در بازی آپلند سوالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید.

 1. کسب درآمد از شرکت در ایردراپ های متاورسی بدون سرمایه:

همان‌طور که کمی پیش‌تر گفتیم، از این طریق نیز شما می توانید بدون سرمایه اولیه به راحتی درآمد داشته باشید. در این بخش نسبت به بخش قبلی قصد داریم تا به صورت کامل تر به این موضوع بپردازیم.

اگر اطلاع داشته باشید، شرکت در ایردراپ ها معمولاً به صورت کاملاً رایگان انجام می شود و شما نیازی به پرداخت هیچ هزینه ای ندارید. البته ممکن است برخی از پلتفرم ها برای شرکت در ایردراپ ممکن است از کاربران اقدام به دریافت هزینه کنند. در همین ابتدا باید بگوییم که تمام پلتفرم های اینچنینی معمولاً کلاه‌بردار هستند. در صورتی که یک پلتفرم از شما برای شرکت در ایردراپ درخواست هزینه کرد، ابتدا به صورت کامل پلتفرم را بررسی کنید و در صورت تأیید، مبلغ درخواست شده را واریز کنید.

اگر قصد دارید تا بدون سرمایه از متاورس کسب درآمد کنید، می توانید به سراغ ایردراپ های متاورسی بروید. معمولاً این نوع ایردراپ ها در سایت های مخصوص که ایردراپ ها را منتشر می کنند قابل رویت است. البته ناگفته نماند که شما می توانید با مراجعه به صفحه ایردراپ های سایت زوم ارز به راحتی به تمامی ایردراپ ها دسترسی پیدا کنید. در صورتی که یک ایردراپ متعلق به پروژه های متاورسی باشد، می توانید از بخش توضیحات ایردراپ، این موضوع را متوجه شوید.

پس از اینکه توانستید یک ایردراپ معتبر متاورسی پیدا کنید، حال باید به تمام اقداماتی که گفته شده است توجه کنید و تمام آن ها را به ترتیب انجام دهید. در آخر پس از تکمیل موارد خواسته شده، طبق شرایط در ایردراپ شرکت داده خواهید شد و در صورت برقراری شروط جوایز خود را دریافت می کنید.

اگر تا به حال در ایردراپ ها شرکت نکرده باشید، شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که شرایط شرکت در یک ایردراپ برای دریافت هدیه چیست؟

شما می توانید با مراجعه به صفحه ایردراپ های سایت زوم ارز که کمی پیش‌تر به شما معرفی شد، به صورت کامل درباره ایردراپ ها اطلاعات کسب کنید؛ اما در کل اگر بخواهیم طریقه شرکت در ایردراپ ها را توضیح دهیم، برای اینکه این موضوع را بهتر درک کنید این‌گونه باید بگوییم که شما برای شرکت در ایردراپ ها نیاز به پرداخت هزینه، مالیات، کارمزد و یا … . ندارید و می توانید در اکثر ایردراپ های معتبر به صورت رایگان ثبت نام کنید. برای شرکت در ایردراپ، شما تنها باید به خواسته های پلتفرم مورد نظر توجه کنید. معمولاً تمامی آن ها از شما درخواست می کنند تا تمامی شبکه های اجتماعی پلتفرم مورد نظر را دنبال کنید. باقی مراحل نیز معمولاً مشابه یکدیگر می باشند.

به همین راحتی شما می توانید از طریق ایردراپ ها کسب درآمد داشته باشید. در پایان لازم به ذکر است تفاوتی ندارد که حتماً ایردراپ مورد نظر متاورسی باشد یا خیر! شما می توانید در هر ایردراپی که تمایل دارید شرکت کنید.

حال که با روش های کسب درآمد از متاورس بدون سرمایه آشنا شدید، در ادامه قصد داریم تا در راستای آشنایی شما با بازی های رایگان، چند بازی بلاکچینی که نیاز به سرمایه اولیه ندارد را معرفی کیم تا بتوانید از آن ها استفاده و کسب درآمد کنید. در ادامه هماره ما باشید.


معرفی بازی های متاورسی بدون نیاز به سرمایه اولیه

معرفی بازی های متاورسی بدون نیاز به سرمایه اولیه
معرفی بازی های متاورسی بدون نیاز به سرمایه اولیه

در این بخش از مقاله قصد داریم تا به بازی های رایگان و همچنین نیمه رایگان اشاره کنیم. بازی های نیمه رایگان نیاز به سرمایه بسیار کمی دارند. برای مثال، بازی پگاکسی یک بازی نیمه رایگان است چراکه در هنگام اجاره اسب، تنها از شما کارمزد تراکنش دریافت می شود و شما نیازی به پرداخت هیچ هزینه دیگری ندارید. برای آشنایی با بازی های فوق، در ادامه همراه ما باشید.

 • معرفی بازی متاورسی پگاکسی pegaxy:

بازی متاورسی پگاکسی یک گیم autoplay است که شما در هدایت اسب هیچ نقشی ندارید. اگر به سایت رسمی این بازی مراجعه کنید، می بینید که توسعه دهندگان بازی ادعا دارند که این گیم در متاورس انجام می شوند. به همین دلیل کاربران نمی توانند مسابقات را تماشا کنند.

برای اینکه بخواهید در این بازی فعالیت کنید، یکی از راه های آن خرید اسب که به عنوان NFT بازی محسوب می شود است. از دیگر راه های شرکت در مسابقات بازی پگاکسی اجاره اسب است. شما می توانید به جای خرید اسب، آن ها را اجاره کتید و در بازی شرکت نمایید.

برای اجاره اسب شما نیازی به هیچ سرمایه زیادی ندارید و تنها باید هزینه کارمزد تراکنش که بر روی بلاکچین پالیگان اتفاق می افتد را پرداخت کنید. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که با توجه به این موضوع پس چگونه هزینه اجاره اسب را باید پرداخت کنیم؟

هزینه اجاره اسب در بازی پگاکسی با درآمد خود اسب از مسابقات پرداخت می شود. برای اینکه این موضوع را بهتر متوجه شوید بگذارید تا مسئله را یکم برایتان بهتر عنوان کنیم.

بازی پگاکسی دو توکن اختصاصی دارد. توکنی که شما در این بازی به عنوان جایزه دریافت می کنید VIS نام دارد. شما می توانید پس از کسب این توکن از فروش آن درآمد داشته باشید.

زمانی که شما یک اسب اجاره می کنید، بسته به توافقی که شده است، شما پس از بازی هر مقدار توکن VIS که کسب کرده باشید، بین شما و صاحب اسب تقسیم می شود. برای مثال ممکن است طبق قرارداد میزان تقسیم توکن VIS، ۴۰/۶۰ اتفاق بی افتد. حال می شود در این بازی ۴۰ درصد برای شما باشد و یا ۶۰ درصد برای صاحب است و یا بلعکس!

در صورتی که علاقه مند هستید تا با این بازی بیشتر آشنا شوید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً به مقاله اختصاصی آموزش بازی پگاکسی مراجعه کنید. در این بازی شما می توانید به صورت کامل و جامع طریقه کار با این بازی را آموزش ببینید.

 • معرفی بازی متاورسی لیک اف کینگدامز league of kingdoms:

تنها سرمایه ای که شما باید وارد این بازی کنید، برای پرداخت کارمزد در شبکه پالیگان و یا اتریوم می باشد. درآمد زایی در این گیم از طریق خرید و فروش NFT های بازی اتفاق می افتد. برای اینکه کمی بیشتر با بازی آشنا شوید، بگذارید تا کمی بهتر آن را برایتان توضیح دهیم.

اگر تا به حال بازی کلش اف کلنز را بازی کرده باشید، قطعاً این بازی را نیز می توانید به راحتی و با علاقه فراوان انجام دهید. تقریباً این بازی مشابه گیم کلنش اف کلنز است. تفاوت این دو بازی در این است که در گیم league of kingdoms شما می توانید غنیمت هایی که جمع آوری می کنید را به NFT تبدیل و در مارکت های مخصوص برای فروش بگذارید.

در این بازی غنیمت های مختلفی مثل طلا، ذرت، چوب، سنگ و… وجود دارد. شما می توانید با ایجاد کارخانه هایی این موارد را تولید کنید و یا در جنگ ها غنیمت دریافت کنید و یا اینکه آن ها را استخراج کنید. به همین شکل می توانید به راحتی غنیمت های بازی را جمع آوری کنید.

حال پس از جمع آوری غنیمت ها، نوبت به این رسیده است که برای فروش آن ها اقدام کنید. انجام این کار ملزم به این است که شما محصول مورد نظر خود را ابتدا به NFT تبدیل کنید. پس از اینکه محصول شما به NFT تبدیل شد، حال می توانید به راحتی آن را مینت mint کنید و در مارکت هایی همچون اوپن سی Opencea برای فروش بگذارید.

با توجه به این موضوع، شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که محصولات این بازی را چه مقدار می توانیم بفروشیم؟ این موضوع بستگی به این دارد که چگونه قیمت محصول خود را تعیین می کنید. آن ها هیچ قیمت ثابتی ندارند و شما می توانید هر قیمتی را برای محصولات خود انتخاب کنید.

در صورتی که علاقه مند به انجام این کار هستید اما از طریقه انجام این بازی و همچنین تبدیل محصولات بی خبرید، می توانید به مقاله اختصاصی آموزش بازی league of kingdoms در سایت زوم ارز مراجعه کنید. ما در این مقاله به صورت کامل و جامع و تصویری بازی فوق را آموزش داده ایم.

 • معرفی بازی متاورسی موباکس Mobox:

بازی بلاکچینی موباکس از چند بازی تشکیل شده است که اصلی ترین بازی آن استخراج توکن Mbox می باشد. شما می توانید در این بازی با استخراج توکن Mbox به راحتی کسب درآمد کنید. اگر علاقه مند به استخراج ارزهای دیجیتال هستید، شاید این بازی بتواند نظر شما را جلب کند. توجه داشته باشید که انجام این بازی در متاورس انجام می شود و شما در مراحل استخراج هیچ نقشی ندارید.

البته لازم به ذکر است که درآمدزایی در بازی موباکس از طریق استخراج توکن Mbox نیاز به سرمایه اولیه دارد. به همین دلیل اگر به دنبال یک بازی بدون سرمایه اولیه هستید، این بخش از بازی مناسب شما نیست.

برای اینکه بتوانید از بازی موباکس بدون سرمایه اولیه کسب درآمد کنید، باید به سراغ دیگر بازی های موجود در این پلتفرم بروید. همان‌طور که گفتیم در پلتفرم موباکس بازی های مختلفی وجود دارد. باقی بازی های این اکوسیستم نیازی به سرمایه اولیه ندارند و شما می توانید با همان آیتم هایی که بازی در اختیار شما قرار می دهد به راحتی درآمد کسب کنید.

البته توجه داشته باشید که کسب درآمد از این طریق در بازی موباکس زمان بسیار زیادی از شما می گیرد؛ بنابراین اگر زمان برایتان مهم است، این بازی نمی تواند انتخاب اول شما باشد. در نتیجه باید به سراغ یکی دیگر از بازی های موجود بروید.

در صورتی که شما علاقه مند به انجام این بازی هستید و نیاز به آموزش دارید، می توانید به مقاله اختصاصی تیم زوم ارز با عنوان آموزش بازی بلاکچینی موباکس مراجعه کنید. در این مقاله به صورت کامل و جامع طریقه انجام این بازی شرح داده شده است.


سخن آخر دریاره کسب درامد از متاورس

همان‌طور که در این مقاله مطالعه کردید، شما می توانید به راحتی و از روش های مختلف از متاورس کسب درآمد کنید. اگر در نظر دارید تا روند کسب درآمد شما در متاورس زودتر اتفاق بی افتد، ملزم این هستید که سرمایه ای وارد کنید. تا زمانی که این کار را انجام ندهید، نمی توانید در مدت کوتاه و به خوبی کسب درآمد کنید. مخصوصاً در مدت کوتاه!

در صورتی که علاقه مند به سرمایه گذاری در متاورس نیستید اما تمایل به کسب درآمد از آن دارید، باید از روش های فوق استفاده کنید و مدت زمان طولانی را تجربه کنید. در صورتی که در این باره برایتان سوالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را از ما بپرسید تا در اولین فرضت به سؤال شما پاسخ دهیم.

 

ممنون که تا پایان مقاله “کسب درآمد از متاورس” همراه ما بودید.

 

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید:

 

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
13 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
اعظم
1 سال قبل

آیا بدون هیچ سرمایه ای می توان از متاورس کسب درامد کرد؟

جواد
1 سال قبل

سپاس فراوان از شما زوم ارز های عزیز

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  جواد
1 سال قبل

ممنون از همراهی شما دوست عزیز

مینا
1 سال قبل

ممنون از محتوای خوب شما

حمیدرضا
1 سال قبل

در سال ۲۰۲۲ می شه از متاورس کسب درامد کرد

مهنیا
1 سال قبل

روش های جدید کسب درامد از متاورس کدام هستند

هانیه
1 سال قبل

چقدر می توان در متاورس سود کرد؟

یاسر
1 سال قبل

درامد روزانه از متاورس چقدر است؟

فهیمه
1 سال قبل

ایا در حال حاضر فردی از متاورس پول دراورده؟

نیکا
1 سال قبل

درامد ماهیانه از متاورس چقدر می تونه باشه

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  نیکا
1 سال قبل

بستگی به نوع کاری که مشخص میکنید و قصد انجامش را دارید، متفاوت است

بوربور
1 سال قبل

چگونه از متاورس کسب درامد کنم

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  بوربور
1 سال قبل

انواع کسب درامد در متاورس متفاوت است
ابتدا با آنها بهتر آشنا شوید

آخرین مقالات منتشر شده