آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

بهترین بازی های متاورسی برای کسب درآمد کدامند؟

بهترین بازی های متاورسی برای کسب درآمد کدامند؟

بهترین بازی های متاورسی، شما که در حال مطالعه این مقاله هستید، احتمالاً نام متاورس و بازی های متاورسی را زیاد شنیده اید. با توجه به گسترش این فناوری در ماه های اخیر، محبوبیت این تکنولوژی بسیار افزایش پیدا کرده است. با توجه به این موضوع برخی ها بر این باوراند که پیوستن به متاورس و بازی های متاورسی دیر شده است اما این‌طور نیست. شما همین حالا نیز می توانید به دنیای جذاب متاورس و همچنین بازی های متاورسی به پوندید و از آن کسب درآمد کنید.

چند سال پس از ظهور رمز ارز ها، بازی های بلاکچینی که امروزه به عنوان بازی های متاورسی نامیده می شوند نیز وارد کار شدند اما به دلیل اینکه جذابیت و کارایی لازم را نداشتند، نتوانستند کاربران مختلف را جذب کنند. پس از اینکه متاورس وارد عرضه شد و توسعه دهندگان بازی های بلاکچینی نیز بر روی پلتفرم های خود تغییراتی ایجاد کردند و از طریق متاورس به کاربران این حوزه معرفی شدند.

تعداد بازی های متاورسی در حال حاضر بسیار زیاد است و شما می توانید به راحتی، طبق علایق و شرایط خود یکی از آن ها را انتخاب کنید. در ادامه این مقاله قصد داریم تا به معرفی و نحوه کسب درآمد از بازی های بلاکچینی بپردازیم. شما می توانید پس از آشنایی با هر یک از بازی های فوق، در صورت تمایل به مقاله اختصاصی گیم مورد نظر مراجعه کنید تا بتوانید به صورت کامل و جامع با آن آشنا شوید. اگر قصد دارید تا از نحوه کسب درآمد گیم های متاورسی اطلاع پیدا کنید و همچنین با بازی های متاورسی رایگان آشنا شوید، حتماً این مقاله را تا انتها دنبال کنید.


منظور از بازی های متاورسی چیست؟

منظور از بازی های متاورسی چیست؟
منظور از بازی های متاورسی چیست؟

قبل از هر چیزی بهتر است خیلی کوتاه با بازی های متاورسی آشنا شوید. در کل اگر بخواهیم یک تعریف کامل داشته باشیم، باید این‌گونه بگوییم که منظور از بازی های متاورسی و یا بازی های بلاکچینی، گیم هایی است که بر بستر بلاکچین و همچنین متاورس راه اندازی شده است و شما می توانید با بازی کردن به راحتی کسب درآمد کنید. البته در این بخش لازم به ذکر است که برخی از بازی های بلاکچینی نیاز به سرمایه اولیه دارند و برخی های دیگر خیر، چراکه شما می توانید به صورت کاملاً رایگان و یا یک مبلغ جزئی با بازی کردن کسب درآمد کنید.

یکی از سؤالاتی که ممکن است برایتان پیش بیاید این است که بازی های بلاکچینی تنها برای کامپیوتر مورد استفاده قرار می گیرد یا موبایل؟ هر بازی بلاکچینی مختص به یک سیستم عامل و یا دو سیستم عامل توسعه داده شده است. برای اینکه بتوانید از نسخه های سیستم عامل مورد نظر خود مطلع شوید، نیاز است تا به سایت رسمی گیم مورد نظر مراجعه کنید تا متوجه این موضوع شوید.

حال که با مقدمه ای از بازی های بلاکچینی آشنا شدید، در ادامه لازم است تا به سراغ عناوین اصلی برویم. در ابتدا قصد داریم تا به نحوه کسب درآمد از بازی های متاورسی بپردازیم. پس از بررسی این موضوع، بهتر است با الزامات ورود به بازی های متاورسی آشنا شوید. تمام موارد فوق و همچنین دیگر موارد مورد نیاز در ادامه به آن ها اشاره خواهد شد.

بیشتر بخوانید: معرفی بازی های NFT


نحوه کسب درآمد از بازی های متاورسی

نحوه کسب درآمد از بازی های متاورسی
نحوه کسب درآمد از بازی های متاورسی

نحوه کسب درآمد از بازی های بلاکچینی متفاوت است. در هر بازی شما راه و روش های مختلفی برای کسب درآمد دارید. در ادامه برای اینکه بیشتر با این موضوع آشنا شوید، قصد داریم تا به ۴ روش برای کسب درآمد از بازی های متاورسی اشاره کنیم.

در برخی از بازی، ممکن است تنها از یک روش درآمد زایی استفاده شود اما در برخی های دیگر نه تنها یک روش بلکه از چند روش برای کسب درآمد استفاده شود. در این مواقع شما می توانید روش مورد نظر خود را انتخاب و سپس از آن طریق درآمد کسب کنید.

 1. ایجاد توکن های غیرقابل تعویض یا NFT:

در برخی از بازی های متاورسی، شما می توانید از طریق ایجاد NFT اقدام به کسب درآمد کنید. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که انجام این کار چگونه صورت می گیرد. برای اینکه این موضوع را بهتر متوجه شوید بگذارید تا برایتان یک مثال بزنیم.

در بازی پگاکسی، یکی از راه های کسب درآمد مسابقه با اسب می باشد. جز این راه، شما می توانید در این بازی با خلق NFT نیز کسب درآمد کنید. برای انجام این کار شما نیاز به یک اسب نر و یک اسب ماده دارید. حال می توانید با مراجعه به قیمت زادوولد در این بازی، از طریق زادوولد دو اسب فوق، یک اسب دیگر تولید کنید. با انجام این کار شما در بازی پگاکسی یک NFT خلق کردید. حال می توانید از طریق فروش NFT خلق شده به درآمد برسید.

یا اینکه در بازی league of legends شما باید اقدام به جمع آوری منابع کنید. پس از اینکه مقدار منابع جمع آوری شده به میزان مشخص رسید، حال می توانید منابع خود را در بازی تبدیل به NFT کنید و در سایت هایی مثل اوپن سی Opencea برای فروش بگذارید. در این بازی نیز در اصل شما یک NFT برای خود خلق کردید. به همین راحتی می توانید در این‌گونه بازی ها NFT خلق کنید و کسب درآمد کنید.

حال یکی از سؤالاتی که در این بین ممکن است برای شما ایجاد شود، این است که آیا کسب درآمد از این طریق در بازی های بلاکچینی رایگان است؟ پاسخ به این سؤال را نه می توان با بله داد و نه می توان خیر داد. چراکه در بخری از بازی ها شما می توانید به صورت رایگان NFT ایجاد کنید و در برخی از بازی های دیگر نیاز به سرمایه اولیه دارید. برای مثال در دو بازی فوق که معرفی شدند، شما برای خلق NFT در بازی پگاکسی نیاز به سرمایه اولیه دارید اما در بازی league of legends نیازی به سرمایه ندارید و می توانید به صورت کاملاً رایگان NFT مورد نظر خود را خلق کنید.

 1. خرید و فروش توکن های غیرقابل تعویض یا NFT:

یکی دیگر از راه های کسب درآمد از بازی های متاورسی خرید و فروش NFT می باشد. در این روش از کسب درآمد شما می توانید NFT های خلق شده خود را بفروشید و یا اینکه NFT های داخل بازی را خریداری و سپس اقدام به فروش آن ها کنید. تقریباً می توان گفت که این روش، یکی از روش های معروف در اکثر بازی های بلاکچینی است. برای اینکه با نحوه انجام این کار آشنا شوید، بگذارید تا برایتان یک مثال بزنیم.

اگر تا به حال به سراغ خرید زمین های متاورسی رفته باشید، قطعاً از این روش استفاده کرده اید. چرا که خرید و فروش زمین های متاورسی، این روش محسوب می شود. شما با خرید زمین در یکی از پلتفرم های موجود، در اصل NFT خریداری کرده اید. حال با فروش NFT خریداری شده، می توانید درآمد کسب کنید. البته خرید و فروش زمین یکی از راه های کسب درآمد از این طریق می باشد. برای انجام این کار راه های دیگری نیز وجود دارد که در بخش معرفی بازی به آن ها اشاره خواهیم کرد.

شاید برایتان این سؤال ایجاد شود که در کجا می توانیم NFT بخریم و یا اینکه NFT های خریداری شده را بفروشیم؟ برای خرید و فروش NFT راه های مختلفی وجود دارد. در صورتی که پلتفرم مورد نظر شما مارکت پلیس Marketplace اختصاصی نداشته باشید، باید از پلتفرم های خرید و فروش NFT مثل اوپن سی Opencea و… استفاده کنید. در صورتی که پلتفرم مورد نظر شما مارکت پلیس اختصاصی داشت، می توانید به راحتی در آن اقدام به خرید و فروش NFT های مورد نظرتان کنید.

برای مثال اگر قصد خرید و فروش زمین در بازی سندباکس را داشته باشید، می توانید به راحتی از مارکت پلیس اختصاصی بازی استفاده کنید و دیگر نیازی به مارک پلیس های دیگر ندارید. در ادامه به صورت کامل به بخش مارکت پلیس این بازی خواهیم پرداخت.

 1. استخراج رمز ارز داخل بازی یا توکن شبکه:

در برخی از بازی شما می توانید با استخراج توکن و یا ارز داخل شبکه درآمد کسب کنید. برای انجام این کار معمولاً شما باید ابزار مناسب استخراج را تهیه کنید. با انجام این کار در برخی از پلتفرم ها در اصل شما اقدام به خرید یک NFT می کنید که حتی از طریق خرید و فروش آن نیز می توانید درآمد کسب کنید.

پس از خرید ابزار مورد نیاز، می توانید اقدام به استخراج آن ارز و یا توکن داخل پلتفرم کنید. برای اینکه با این روش بیشتر آشنا شوید بهتر است در این باره نیز برایتان مثال بزنیم.

بازی موباکس یکی از بازی های چند منظوره است که شما جز بازی با دیگر گیم ها می توانید از استخراج توکن MBOX نیز درآمد کسب کنید. شما برای اینکه در اینکه بازی بتوانید استخراج کنید، ابتدا باید شخصیت های بازی که MOMO نام دارند را خریداری کنید. پس از خریداری مومو می توانید وارد بخش استخراج شوید و توکن MBOX را استخراج کنید.

پس از اینکه توکن های استخراج شده به کیف پول داخل بازی شما واریز شد، می توانید توکن ها را به کیف پول اصلی خود واریز کنید و در صورت تمایل به یکی دیگر از رمز ارز ها و یا تتر تبدیل کنید. به همین راحتی از این طریق می توانید درآمد کسب کنید.

در صورتی که پس از مدت های قصد استفاده از این بازی را نداشتید، می توانید مومو خریداری شده را در مارکت پلیس یا Marketplace بازی برای فروش بگذارید. با توجه به این موضوع، در این زمینه ممکن است برایتان سؤالات مختلفی ایجاد شود. در ادامه همراه ما باشید تا به پاسخ سؤالات خود برسید.

 1. مبارزه و یا مسابقه:

نحوه کسب درآمد در برخی از بازی ها متفاوت است چراکه شما در این نوع بازی ها باید با مسابقه دادن و یا مبارزه کردن درآمد کسب کنید. این موضوع به این معناست که شما پس از اتمام مسابقه و یا مبارزه مقداری کوین و یا توکن دریافت می کنید که می توانید با فروش آن ها درآمد داشته باشید. البته بعضی از بازی ها از روش های ترکیبی استفاده می کنند؛ یعنی شما می توانید از چندین روش درآمد کسب کنید که یکی از روش های آن ها مبارزه و یا مسابقه می باشد.

برای اینکه با این راه نیز بیشتر آشنا شوید، بهتر است برایتان مثالی بزنیم. بازی کریزی دیفنس یکی از بازی های بلاکچینی می باشد. در این بازی شما می توانید با مبارزه کردن به راحتی توکن تاور Tower کسب کنید. این توکن، توکن اختصاصی بازی می باشد. پس از کسب توکن تاور، می توانید آن را در صرافی هایی که از آن پشتیبانی می کنند بفروشید و درآمد کسب کنید.

البته لازم به ذکر بود که این بازی در این قسمت تنها یک مثال بود. متاسفانه در حال حاضر امکان استفاده از بازی کریزی دیفنس وجود ندارد چراکه چندی پیش توسعه دهندگان این بازی احراز هویت را برای برداشت جوایز اجباری کردند. با توجه به تحریم های کشور ایران و عدم توانایی کاربران ایرانی برای احراز هویت، شما نمی توانید از این بازی کسب درآمد کنید و تنها امکان استفاده از این گیم برای شما فراهم است.

جز بازی کریزی دیفنس، گیم های دیگری همانند این بازی وجود دارند که شما بتوانید از آن ها درآمد داشته باشید. برخی از این بازی ها عبارت اند از: موباکس، پگاکسی، league of legends و… . در ادامه با بازی های فوق و بهترین بازی های بلاکچینی بیشتر آشنا خواهید شد.


 چگونه وارد بازی های متاورس شویم؟

 چگونه وارد بازی های متاورس شویم؟
چگونه وارد بازی های متاورس شویم؟

یکی از سؤالات پرتکرار این روزها، این است که چگونه وارد بازی های متاورسی شویم؟ برای ورود به بازی های متاورسی نیاز به مواردی است که باید به آن ها دقت کنید. در ادامه به صورت تک به تک به الزامات مورد نیاز برای ورود به بازی های متاورسی اشاره و تمام آن ها را توضیح خواهیم داد. همراه ما باشید.

الزامات ورود به بازی های متاورسی

 1. برقراری اینترنت مناسب:

برای استفاده از برخی بازی ها نیاز به اینترنت قدرتمند و یا حداقل پایدار دارید. به همین خاطر، حتماً از اینترنت های پایداری جهت بازی با گیم های بلاکچینی استفاده کنید. در صورتی که اینترنت شما قطع و وصل شود، ممکن است به درستی نتوانید بازی را انجام دهید. با شنیدن این مورد، شاید برای برخی ها این سؤال پیش بیاید که اینترنت با سرعت مناسب چه فایده ای دارد؟

برای اینکه بتوانیم به این سؤال پاسخ دهیم بگذارید تا برایتان یک مثال بزنیم. بازی پگاکسی همان‌طور که گفتیم یک بازی اسب سواری است. برای شروع این بازی نیاز به این دارید تا اسب خریداری کنید. متاسفانه قیمت اسب های مناسب در این بازی کمی بالا است و هر فردی توانایی خرید اسب ندارد. حال توسعه دهندگان بازی فکر این بخش را کرده اند و بخش را با عنوان اسب های اجاره ای توسعه داده اند. شما می توانید با مراجعه به این بخش به راحتی کاملاً رایگان اسب اجاره کنید و سپس با آن مسابقه دهید.

حال برای اجاره اسب در این بازی نیاز به یک اینترنت قدرتمند دارید چراکه این بازی جهانی است و هر اسبی که در این بخش به عنوان اسب اجاره ای منتشر شود، سریعاً توسط دیگر کاربران اجاره می شود. حال اگر اینترنت شما سرعت کافی نداشته باشد، نمی توانید در این بخش اسب اجاره کنید و عملاً انجام این بازی برای شما مقدور نخواهد بود.

 1. تهیه نرم افزار تغییر ای پی مناسب:

متاسفانه با توجه تحریم های کشور آمریکا، برخی از بازی ها به کاربران ایرانی خدمات نمی دهند. به همین دلیل، نمی توان از آن ها با ای پی IP ایران استفاده کرد. در نتیجه اگر قصد استفاده از بازی های فوق را داشته باشید، باید یک نرم افزار تغییر ای پی نصب کنید. برای مثال، اگر نرم افزار تغییر ای پی نداشته باشید و وارد بازی آپلند شوید، در همان صفحه ابتدایی با پیغام خطا مبنی بر اینکه کاربران ایرانی نمی توانند وارد بازی شوند رو به رو می شوید؛ اما در صورتی که نرم افزار تغییر ای پی خود را فعال کنید، دیگر بدون مشکل می توانید وارد بازی شوید.

یکی از سؤالاتی که ممکنه در این قسمت برایتان ایجاد شود این است که آیا برای استفاده از بازی ها، همانند صرافی ها باید از نرم افزار های ای پی ثابت استفاده کنیم؟ پاسخ به این سؤال را می توان نه با بله داد و نه با خیر! در این باره دقیقاً پاسخ مشخصی نمی توان داد چراکه هر دو مورد توسط تیم زوم ارز تست شده است و هیچ مشکلی در هیچ یک از موارد فوق پیش نیامده است؛ اما در صورتی که شما سرمایه ای وارد بازی کرده اید، بهتر است از نرم افزار های تغییر ای پی ثابت استفاده کنید تا با خیال راحت تر بتوانید بازی را ادامه دهید.

 1. نصب کیف پول تحت وب و نرم افزاری:

تقریباً اکثر بازی ها برای شروع نیاز دارند تا به یک کیف پول متصل شوند. به همین دلیل، شما باید حتماً یک کیف پول افزونه ای و یا نرم افزاری نصب داشته باشید. اینکه کدام یک از کیف پول های فوق را نصب کنید بستگی به نوع بازی و همچنین نسخه ی سیستم عاملی که از آن استفاده می کنید. دارد. برای مثال اگر از نسخه تحت وب بازی هایی مثل موباکس، پگاکسی و… استفاده می کنید، حتماً باید یک کیف پول افزونه ای بر روی مرورگر خود نصب داشته باشید. در غیر این صورت نمی توانید وارد بازی شوید.

حال ممکن است برایتان این سؤال پیش بیاید که بهتر است از کدام یک کیف پول های افزونه ای استفاده کنیم؟ در حال حاضر، کیف پول های افزونه ای مختلفی وجود دارد؛ اما برای اینکه بتوانید پاسخ این سؤال را دریافت کنید، باید ببینید که بازی مورد نظر شما از چه کیف پول هایی پشتیبانی می کند؟ معمولاً اکثر بازی ها از نسخه افزونه ای دو ولت متامسک و ربی پشتیبانی می کند و شما می توانید به راحتی آن ها را نصب کنید.

با توجه به اینکه در حال حاضر کیف پول متامسک کاربران ایرانی را تحریم کرده است، به شما پیشنهاد می کنیم که تا حد امکان از کیف پول ربی استفاده کنید. در صورتی که بازی مورد نظر شما از کیف پول ربی پشتیبانی نمی کند، می توانید با استفاده از نرم افزار تغییر ای پی، کیف پول متامسک خود را به بازی متصل کنید.

نکته:

برخی از پلتفرم ها، نام کیف پول ربی را در بین کیف پول های پشتیبانی کننده قرار نداده اند. به همین دلیل ممکن است فکر کنید که پلتفرم فوق از کیف پول ربی پشتیبانی نمی کند اما این‌طور نیست. در صورتی که شما نام کیف پول متامسک را مشاهده کردید، می توانید بر روی آن کلیک کنید چراکه اگر کیف پول ربی را نصب داشته باشید، به جای کیف پول متامسک، ولت ربی برای شما اجرا می شود و می توانید از آن استفاده نمایید.

 1. ایجاد یک ایمیل مجزا:

ورود به برخی از بازی های متاورسی نیاز به یک ایمیل دارد. اگر تا به حال مقالات سایت زوم ارز را مطالعه کرده باشید، قطعاً مشاهده کرده اید که همیشه تأکید ما در این مواقع استفاده از یک ایمیل مجزا می باشد. در صورتی که قصد دارید از بازی های متاورسی استفاده کنید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً از یک ایمیل مجزا استفاده کنید.

انجام این کار در وهله اول به امنیت شما بسیار کمک می کند. زمانی که ایمیل جدید ایجاد می کنید، می توانید با اطمینان بیشتر بازی را انجام دهید چراکه ایمیل فوق جدید است و هیچ فردی جز شما به آن ایمیل دسترسی ندارد. در صورتی که از ایمیل خود مطمئن هستید و قصد ایجاد ایمیل جدید ندارید می توانید از همان ایمیل مورد نظرتان استفاده نمایید.

 1. واریز مقداری سرمایه به کیف پول های نصب شده:

برخی از بازی ها نیاز به سرمایه اولیه دارند. در صورتی که قصد استفاده از بازی های فوق را داشته باشید، باید میزان سرمایه مورد نیاز را به صورت مستقیم وارد بازی کنید و یا اینکه ابتدا به کیف پول خود واریز کنید تا بازی از داخل ولت سرمایه مورد نیاز را برداشت بزند.

برخی از بازی ها نیز نیازی به سرمایه اولیه ندارند اما شما برای اینکه بخواهید از آن ها استفاده کنید باید تراکنشی بر روی بلاکچین انجام دهید. انجام این کار نیز نیاز به کارمزد دارد؛ بنابراین شما برای پرداخت کارمزد مورد نیاز باید مقداری سرمایه در ولت خود داشته باشید. برای اینکه این موضوع را بهتر درک کنید بگذارید تا برایتان یک مثال بزنیم.

همان‌طور که به این قسمت بارها نام بازی پگاکسی را آوردیم، در این بخش نیز قصد داریم تا مثالی از این بازی بزنیم. شما برای اینکه در این بازی بخواهید اسب و یا پگا (نام اسب در داخل بازی) اجاره کنید، باید یک تراکنش بر روی بلاکچین این بازی انجام دهید. حال همان‌طور که گفتیم این تراکنش مقداری کارمزد دارد. برای اینکه بتوانید اجاره اسب را نهایی کنید، شما باید کارمزد بازی را پرداخت نمایید. به همین دلیل باید به اندازه هر کارمزد در ولت خود موجودی داشته باشید.

پس از اینکه تمامی الزامات فوق را نسبت به موارد مورد نیاز برای بازی مورد نظر فراهم نمودید، می توانید باز را آغاز و کسب درآمد از آن را شروع کنید. در صورتی که در این باره برایتان سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.


کدام بازی متاورسی رایگان است؟

کدام بازی متاورسی رایگان است؟
کدام بازی متاورسی رایگان است؟

به صورت کلی بازی های متاورسی به ۳ دسته تقسیم می شوند:

 • بازی های رایگان
 • بازی های نیمه رایگان
 • بازی های غیر رایگان

بازی های نیمه رایگان و همچنین غیر رایگان نیاز به مقداری سرمایه دارند. به همین دلیل ممکن است اکثر کاربران نتوانند از پس سرمایه های مورد نیاز بر بیایند. آن دسته از افراد باید به سراغ بازی های رایگان متاورسی بروند تا بتوانند به صورت کاملاً رایگان از آن ها استفاده کنند. اصطلاحاً به این نوع گیم ها، بازی های متاورس بدون سرمایه اولیه می گویند. در حال حاضر متاسفانه تعداد بازی هایی که کاملاً رایگان هستند و یا نیازی به سرمایه اولیه ندارند بسیار کم می باشند و البته مشکلاتی هم دارند. برای مثال یکی از مشکلات بازی های کاملاً رایگان این است که مدت به درآمد رسیدن شما بسیار طولانی می شود. به همین دلیل این موضوع می توانید از حوصله برخی ها خارج شوند و به مشکل برخورد کنند.

در ادامه قصد داریم تا به شما بهترین بازی های متاورسی را معرفی و سپس توضیح دهیم. اگر توضیحات هر یک از بازی های فوق را با دقت مطالعه کنید، به صورت کامل با بازی هایی که کاملاً رایگان هستند آشنا می شوید. در نتیجه، مطالعه ادامه این مقاله را از دست ندهید.


 بازی های متاورس رایگان برای موبایل و دسکتاپ

 بازی های متاورس رایگان برای موبایل و دسکتاپ
بازی های متاورس رایگان برای موبایل و دسکتاپ

یکی از سؤالاتی که توسط کاربران مختلف از ما پرسیده می شود این است که بهترین بازی های پول‌ساز متاورس متعلق به کدام یک از سیستم عامل های موبایلی و یا دسکتاپی است؟

در حال حاضر، تقریباً برخی از بازی از دو نسخه دسکتاپ و موبایل پشتیبانی می کنند؛ اما معمولاً به دلیل ماهیت بازی های بلاکچینی و متاورسی، اکثر بازی ها عملکرد بهتری در نسخه سیستم عامل های کامپیوتری دارند. البته باید اشاره کرد که نیمی از بازی های متاورسی نسخه مخصوص متناسب با سیستم عامل های دسکتاپی ندارند بلکه به صورت تحت وب بر روی دسکتاپ اجرا می شوند.

در آخر باید اشاره کنیم که متاسفانه نمی توان گفت که کدام بازی بیشتر از همه پول‌ساز است چراکه شما اگر هر بازی را به صورت مستمر انجام دهید، قطعاً به سرمایه مناسبی خواهید رسید. اگر در این باره سؤالی دارید، می توانید در بخش نظرات از ما بپرسید تا به آن پاسخ دهیم.


معرفی بهترین بازی های متاورس برای کسب درآمد

معرفی بهترین بازی های متاورس برای کسب درآمد
معرفی بهترین بازی های متاورس برای کسب درآمد

حال که با مقدمات بازی های متاورسی به صورت کامل و جامع آشنا شدید، در ادامه قصد داریم تا به معرفی چند بازی متاورسی به صورت کامل بپردازیم. ضمناً تیم زوم ارز به صورت کامل بازی هایی که در ادامه با آن ها آشنا می شوید را آموزش داده است. شما می توانید با کلیک بر روی لینک هر یک از بازی های ذیل به صورت مستقیم به مقاله اختصاصی آن مراجعه کنید و سپس آموزش کار با آن را مشاهده کنید. همراه ما باشید.

معرفی بازی متاورسی پگاکسی Pegaxy

معرفی بازی متاورسی پگاکسی Pegaxy
معرفی بازی متاورسی پگاکسی Pegaxy

اگر این مطلب را تا به این قسمت با دقت مطالعه کرده باشید، احتمالاً با بازی متاورسی پگاکسی آشنا هستید. همان‌طور که گفتیم این گیم یک بازی اسب سواری است. در این بازی شما می توانید اسب سواری کنید و مسابقه دهید و جایزه کسب کنید. جز مسابقه با اسب ها در این گیم روش درآمدی دیگری نیز وجود دارد که آن روش خلق NFT است. شما می توانید با خرید اسب نر و اسب ماده در این بازی زادوولد کنید و یک اسب دیگر که به نوعی NFT تلقی می شود را خلق کنید. پس از خلق NFT جدید می توانید آن را برای فروش بگذارید تا از این راه نیز جز مسابقه دادن کسب درآمد کنید.

طبق گفته توسعه دهندگان این گیم، بازی اسب سواری پگاکسی در فضای متاورس انجام می شود. پس از اینکه مسابقه شما شروع شد، شما هیچ دخالتی ندارید و تنها می توانید مسابقه را تماشا کنید. در اصل باید بگوییم که شما در افزایش و کاهش سرعت اسب هیچ دست‌کاری نمی توانید انجام دهید. در نتیجه باید بگوییم که بازی متاورسی پگاکسی به صورت autoplay انجام می شود.

برای شروع بازی، شما نیاز به این دارید که یک اسب خریداری و یا اجاره کنید. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که برای خرید یک اسب در بازی پگاکسی نیاز به چه مقدار سرمایه می باشد؟ برای اینکه بتوانید پاسخ این سؤال را دریافت کنید، بهتر است به مارکت پلیس Marketplace این بازی مراجعه کنید؛ اما در کل حداقل سرمایه مورد نیاز برای خرید اسب در زمان نگارش این مقاله حداقل بین ۱۰ الی ۲۰ تتر می باشد.

پس از پرداخت هزینه اسب و خرید آن، حال می توانید با مراجعه به تب Racing مسابقه را آغاز کنید. هر مسابقه ۳ برنده دارد که به ترتیب برنده های آن نفرات اول تا سوم می باشند. به هر برنده در این بازی مقداری توکن Vigorus یا VIS که توکن داخلی بازی می باشد تعلق می گیرد. شما در نهایت می توانید این توکن را بفروشید و از فروش آن کسب درآمد کنید.

جز توکن VIS این بازی توکن دیگری با نام PGX یا Pegaxy دارد که شما این توکن را نیز می توانید به صورت جداگانه خرید و فروش کنید اما از داخل بازی نمی توانید آن را به دست بیاورید. در صورتی که قصد دارید تا درباره هر توکن اطلاعات بیشتری کسب کنید، می توانید به سایت کوین مارکت کپ مراجعه نمایید.

همان‌طور که در ابتدای این بخش گفتیم، ما در سایت زوم ارز به صورت کامل و جامع بازی اسب سواری پگاکسی را آموزش داده ایم. شما می توانید با مراجعه به مقاله اختصاصی این بازی، به صورت کامل طریقه کار با این پلتفرم را آموزش ببینید. در صورتی که سؤالی برای شما ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

معرفی بازی متاورسی دیسنترالند decentraland

معرفی بازی متاورسی دیسنترالند decentraland
معرفی بازی متاورسی دیسنترالند decentraland

اگر بخواهیم از دیسنترالند یک تعریف داشته باشیم، این‌گونه می گوییم که دیسنترالند یک فضای آنلاین ترکیبی از واقعیت مجازی و همچنین فناوری بلاکچین می باشد. در نتیجه نمی توانیم به این پلتفرم تنها بازی بگوییم چراکه دیسنترالند فراتر از یک بازی متاورسی می باشد. در پلتفرم دیسنترالند گیم های مختلفی وجود دارد که شما بتوانید با آن ها بازی کنید. برای مثال یکی از گیم های این پلتفرم Wandermine نام دارد که استخراج منابع با استفاده از کاراکتر شخصی شبیه سازی شده است.

جز بازی در پلتفرم دیسنترالند، شما می توانید در محیطی که برای شما آماده سازی شده است گشت و گذار کنید و کارهای مختلف انجام دهید. برای مثال کنسرت بروید، عروسی بروید، خرید کنید و… موارد دیگری که شما می توانید در محیط متاورس آن ها را انجام دهید.

یکی از سؤالاتی که توسط کاربران بسیاری از ما پرسیده می شود این است که آیا برای استفاده از دیسنترالند باید از عینک های واقعیت مجازی یا VR استفاده کنیم؟ خیر. شما برای استفاده از این پلتفرم، حتماً نیازی به عینک های واقعیت مجازی ندارید و می توانید بدون عینک نیز از این پلتفرم استفاده کنید.

با توجه به تمام امکانات دیسنترالند، این بازی یک توکن اختصاصی با نام مانا یا MANA دارد که شما می توانید این توکن را خرید و فروش و همچنین در ولت های مختلف ذخیره سازی نمایید.

برای شروع کار در پلتفرم دیسنترالند شما ابتدا باید آواتار سه بعدی شبیه به خودتان را ایجاد کنید. پس از ایجاد آواتار، وارد فضای اولیه پلتفرم دیسنترالند می شوید. حال می توانید در همان بخش به تنهایی با کاربران دیگر به گشت و گذار بپردازید و یا اینکه به سراغ مکان ها و یا بازی های موجود بروید.

اگر قصد دارید تا از پلتفرم دیسنترالند استفاده کنید اما از طریقه کار با آن اطلاعی ندارید، می توانید به مقاله اختصاصی سایت زوم ارز با عنوان آموزش بازی دیسنترالند و واندر ماینر مراجعه کنید. ما در این مقاله به صورت کامل از ساخت آواتار تا طریقه استخراج منابع در بازی واندر ماین Wandermine را به شما توضیح داده ایم.

معرفی بازی متاورسی آپلند Upland

معرفی بازی متاورسی آپلند Upland
معرفی بازی متاورسی آپلند Upland

اگر تا به حال پیگیر خرید زمین در متاورس شده باشید، قطعاً یک بار نام بازی آپلند را شنیده اید. شما می توانید با استفاده از پلتفرم آپلند در متاورس اقدام به خرید یک زمین و یا یک ملک کنید. تقریباً طریقه کار با این بازی نسبتاً آسان است و شما می توانید به راحتی در بازی آپلند فعالیت کنید و اقدام به خرید و فروش زمین نمایید.

شما برای خرید زمین در این بازی، ابتدا باید تنها با یک ایمیل و بدون استفاده از هرگونه ولتی یک حساب کاربری ایجاد کنید. توجه داشته باشید که متاسفانه به دلیل تحریم های موجود علیه ایران، این بازی به کاربران کشور ایران و همچنین چندین کشور دیگر خدمات نمی دهد. به همین دلیل برای استفاده از این بازی حتماً باید از نرم افزار تغییر ای پی استفاده کنید تا توسعه دهندگان بازی متوجه هویت شما نشوند.

به محض ورود به بازی، به شما در زمان نگارش این مطلب ۴۵۰۰ توکن UPX تعلق می گیرد. این توکن متعلق به بازی است و به عنوان توکن داخلی بازی آپلند محسوب می شود. شما نمی توانید این توکن را در صرافی های آنلاین خرید و فروش کنید چراکه غیرقابل خرید و فروش است و تنها در بازی معتبر می باشد.

پس از دریافت هدیه، حال باید محدوده ای که قصد ورود به آن را دارید انتخاب کنید. معمولاً در بین توضیحات هر محدوده، نرخ خرید زمین با کمترین قیمت نیز نمایش داده می شود. حتماً سعی کنید محدوده ای را انتخاب کنید که نرخ خرید زمین در آن از ۴۵۰۰ توکن UPX کمتر است. با انجام این کار، شما می توانید با همان سرمایه اولیه که بازی در اختیار شما قرار می دهد اقدام به خرید زمین کنید.

پس از اینکه موفق به خرید زمین شدید، حال ملک شما در بازی برای همیشه نام حساب کاربری شما ثبت می شود و می توانید تا ابد زمین فوق را به عنوان یک سرمایه گذاری برای خود داشته باشید.

اما قبل از هر چیزی لازم است در این زمینه به یک نکته مهم اشاره کنیم. بازی آپلند از چند سطح تشکیل شده است. این موضوع به این معناست که هر کاربر پس از ثبت نام تا زمانی که در این بازی فعالیت می کند، وارد سطح های مختلف می شود. در ابتدا سطح تمامی کاربران Visa است. این سطح محدودیت هایی را دارد. برای مثال یکی از محدودیت های آن این است که در سطح Visa شما نمی توانید ملکی را برای فروش بگذارید و تنها می توانید ملک خریداری کنید.

برای اینکه بتوانید قفل فروش ملک را باز کنید، باید سطح خود را به Uplander تغییر دهید. پس از تغییر سطح به آپلندر، می توانید به راحتی خرید و فروش زمین را انجام دهید.

بازی متاورسی آپلند نکات بسیار زیادی دارد که اگر قصد فعالیت در آن را دارید، باید از تمامی نکات و همچنین قوانین بازی مطلع شوید. ما در سایت زوم ارز در یک مقاله اختصاصی به صورت کامل و جامع بازی آپلند را توضیح داده ایم. شما می توانید با مراجعه به مقاله فوق، به راحتی از صفر تا صد این بازی را آموزش ببینید. در صورتی که برایتان سؤالی وجود داشت می توانید سؤال خود را از ما بپرسید.

معرفی بازی متاورسی موباکس MoBox

معرفی بازی متاورسی موباکس MoBox
معرفی بازی متاورسی موباکس MoBox

پلتفرم موباکس، یک مجموعه ای از چند بازی می باشد. شما می توانید با ورود به این پلتفرم، جز بازی اصلی که بحث استخراج است، چندین بازی دیگر را نیز انجام دهید و از آن ها کسب درآمد کنید. این بازی بر روی بستر BNB لانچ شده است و شما اکثر خرید های خود را باید با BUSD انجام دهید.

موباکس تقریباً یک بازی نیمه رایگان محسوب می شود که اگر هیچ سرمایه ای وارد بازی نکنید، در مدت زمان بسیار طولانی به درآمد خواهید رسید که این موضوع می تواند از حوصله برخی افراد خارج باشد.

اگر علاقه مند به استخراج ارزهای دیجیتال هستید، می توانید به راحتی با استفاده از بازی موباکس، این کار را انجام دهید. در ابتدا ما به سراغ توضیحات استخراج توکن Mbox در این بازی می رویم و سپس به باقی توضیحات می پردازیم؛ اما قبل از شروع توضیحات باید عنوان کنیم که اگر قصد دارید تا با این بازی به صورت کامل و جامع آشنا شوید، می توانید به مقاله اختصاصی بازی موباکس در سایت زوم ارز مراجعه کنید. ما در مطلب فوق به صورت کامل این بازی را به صورت تصویری بررسی کرده ایم. در صورتی که درباره این بازی برایتان سؤالی وجود داشت می توانید در بخش نظرات مقاله فوق مطرح کنید.

همان‌طور که گفتیم استخراج اصلی ترین فعالیتی است که کاربران می توانند در این بازی انجام دهند. شما برای شروع عملیات استخراج همانند دنیای واقعی نیاز به تجهیزات دارید اما نه تجهیزات مختلف!

در این بازی کاراکتر هایی با نام مومو MOMO وجود دارند که شما باید از آن ها برای استخراج استفاده کنید. به نوعی مومو ها مسئول استخراج توکن Mbox در این بازی هستند. هر مومو قدرت متفاوتی دارد و شما نسبت به سختی شبکه این پلتفرم، باید مومو مناسب را خریداری کنید.

شاید برایتان سؤال ایجاد شود که آیا از مومو های فوق تنها می توانیم برای استخراج استفاده کنیم؟ خیر، در صورتی که شما در این بازی اقدام به خرید مومو کنید، می توانید در بازی های دیگر این پلتفرم نیز از مومو های خریداری شده استفاده کنید.

حال که کمی با بحث استخراج در این بازی آشنا شدید، بهتر است به سراغ توضیحات بازی های دیگر برویم. در این پلتفرم بازی های مختلفی وجود دارد که شما می توانید از طریق آن ها نیز کسب درآمد کنید. برخی از بازی های این پلتفرم عبارت اند از:

 1. Momoverse
 2. ChainZ Arena
 3. MOland Defense
 4. Block Brawler
 5. Token Master

در حال حاضر، پلتفرم موباکس ۵ گیم فوق را توسعه داده است. شما می توانید بسته به علایق خود یکی از آن ها را انتخاب و بازی را آغاز کنید. شاید برایتان سؤال پیش بیاید که آیا تنها می توانیم یک بازی را انجام دهیم؟ خیر اگر علاقه مند به پلتفرم موباکس هستید، می توانید تمام بازی های فوق را بدون هرگونه محدودیتی انجام دهید.

معرفی بازی متاورسی اکسی اینفینیتی axie infinity

معرفی بازی متاورسی اکسی اینفینیتی axie infinity
معرفی بازی متاورسی اکسی اینفینیتی axie infinity

بازی اکسی اینفینیتی یکی از گیم های معروف در حوزه متاورس است که احتمالاً نام آن را بسیار شنیده اید. برای کسب درآمد در بازی اکسی اینفینیتی، شما هم می توانید NFT خرید و فروش کنید و هم می توانید با دیگران مبارزه انجام دهید.

گیم اکسی اینفینیتی توسط استودیو بازی سازی (اسکای میویس یا Sky Mavis) که یک استودیو خصوصی می باشد طراحی و تولید شده است. بازی اکسی اینفینیتی از دو بازی معروف کریپتویی با نام های کریپتو کیتیز یا Crypto Kitties و پوکی مون Pokemon الهام گرفته شده است.

شما در این بازی می توانید هیولاهای کوچک که اکسی نام دارند را خریداری کنید و سپس آن ها را پرورش دهید. اکسی ها می توانند زادوولد کنند و سپس یک اکسی جدید و یا به نوعی یک NFT جدید خلق کنند. با انجام این کار شما می توانید پس از خلق NFT و یا اکسی جدید، آن را در مارکت بازی برای فروش بگذارید و سپس از آن کسب درآمد کنید.

یکی از سؤالاتی که ممکن است برایتان پیش بیاید این است که بازی اکسی اینفینیتی را در چه سیستم عامل هایی می توانیم نصب کنیم؟ شما می توانید بازی اکسی اینفینیتی را برای سیستم عامل های “ویندوز Windows”، ” اندروید Android “، ” ای او اس IOS ” و ” مک MAC ” دانلود و نصب کنید. در صورتی که شما در طول روز بیشتر سرگرم گوشی موبایل خود هستید، پیشنهاد می شود که از نسخه موبایل این بازی استفاده کنید تا بتوانید از اوقات فراغت خود نیز درآمد کسب نمایید.

در بازی اکسی اینفینیتی همان‌طور که گفتیم، جز زادوولد شما می توانید در حالت های دیگر مثل حالت ماجراجویانه یا Adventure و حالت مبارزه تن به تن یا Arena بازی کنید. برای اینکه با هر یک از حالت های فوق بیشتر آشنا شوید، کمی آن ها را به شما توضیح خواهیم داد. البته لازم به ذکر است که اگر قصد دارید تا با این بازی بیشتر آشنا شوید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً به مقاله بازی اکسی اینفینیتی در سایت زوم ارز مراجعه کنید. ما در مطلب فوق به صورت کامل و جامع این بازی را به شما آموزش داده ایم.

 • بررسی حالت ماجراجویانه یا Adventure:

این حالت به صورت مرحله ای می باشد. مانی که حالت ماجراجویانه را انتخاب می کنید، شما پس از عبور از هر مرحله با موفقیت، می توانید مقداری توکن SLP به دست بیاورید. طبق اطلاعات موجود، در صورتی که به صورت مستمر این بازی را انجام دهید، می توانید روزانه تا ۱۰۰ توکن SLP کسب کنید.

 • بررسی حالت مبارزه تن به تن یا Arena:

در این حالت، همان‌طور که از نامش پیداست اکسی ها با یکدیگر مبارزه می کنند و از مبارزه های انجام شده درآمد کسب می کنند. این حالت نیز به صورت مرحله ای است.

معرفی بازی متاورسی استپن Stepn

معرفی بازی متاورسی استپن Stepn
معرفی بازی متاورسی استپن Stepn

تا به حال به این فکر کرده اید که می توانید راه بروید و پول دریافت کنید؟ به لطف فناوری بلاکچین و همچنین متاورس، امروزه این امکان محیا شده است. شما می توانید به راحتی با استفاده از بازی استپن راه بروید، پیاده روی تند کنید و یا اینکه بدوید تا کسب درآمد کنید.

بازی استپن یک بازی غیر رایگان است و شما برای شروع این بازی باید سرمایه اولیه داشته باشید. میزان سرمایه اولیه که این بازی نیاز دارد کمی بالا است به همین دلیل امکان دارد تا افراد بسیار کمی بتوانند از آن استفاده کنند. برای شروع پیاده روی و یا دویدن در بازی استپن، شما باید اقدام به خرید یک کتانی در این بازی کنید.

کتانی های موجود در این بازی با ارز دیجیتال سولانا خرید و فروش می شوند و قیمت آن ها بستگی به قیمت سولانا و همچنین دلار دارد. در صورتی که قصد خرید کتانی دارید، باید هزینه تقریباً ۳۰ میلیونی را در نظر بگیرید. البته کتانی های ارزان قیمت تری نیز وجود دارند اما به نسبت آن ها ارزش خرید کمتری دارند.

زمانی که به سراغ این بازی می روید، باید فکر تقلب را از سر خود بیرون کنید. بازی بلاکچینی استپن مجهز به انتی چیت یا anti cheat است و به شما اجازه تقلب نمی دهد. برای مثال شما در هنگام پیاده روی و… حتماً باید در یک محوطه باز این کار را انجام دهید؛ اما برخی از افراد در اوایل این کار را بر روی یک تردمیل انجام می دادند. این نوع تقلب و دیگر تقلب ها باعث شد تا توسعه دهندگان بازی استپن به سراغ anti cheat و … بروند.

یکی از بزرگ‌ترین معایب بازی استپن این است که شما برای ورود به این بازی باید یک کد دعوت داشته باشید و تا زمانی که به این کد دسترسی پیدا نکنید، نمی توانید وارد بازی شوید. معمولاً اکثر کاربران در این مرحله باقی می مانند و نمی توانند وارد بازی شوند. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که چگونه می توانیم به کد دعوت برای ورود به بازی استپن برسیم؟ یکی از راه های رسیدن به این کد، عضویت در شبکه های اجتماعی بازی است. با انجام این کار شما می توانید با کاربران دیگر ارتباط بگیرید و از آن ها درخواست دریافت این کد را کنید. اگر قصد انجام این کار را داشتید، حتماً به موارد امنیتی توجه کنید و مراقب باشید تا با اطلاعات دیگر، حساب ولت های شما را خالی نکنند. در صورتی که در این باره برایتان سؤالی ایجاد شد، می توانید در بخش نظرات سؤال خود را با ما مطرح کنید. ضمناً ناگفته نماند که تیم زوم ارز در یک مقاله به صورت کامل و جامع و همچنین تصویری این بازی را آموزش داده است. شما می توانید با مراجعه به مقاله اختصاصی آموزش بازی استپن Stepn طریقه کار با این بازی را از صفر تا صد آموزش ببینید.

معرفی بازی متاورسی لیگ اف کینگدام league of kingdoms

معرفی بازی متاورسی لیگ اف کینگدام league of kingdoms
معرفی بازی متاورسی لیگ اف کینگدام league of kingdoms

تا به حال بازی معروف و محبوب موبایلی کلش اف کلنز یا clash of clans را بازی کرده اید؟ اگر این بازی را تا به حال انجام داده باشید، احتمالاً به بازی league of kingdoms نیز علاقه مند می شوید. این بازی تقریباً مشابه کلش اف کلنز است اما با قابلیت درآمد زایی. شما می توانید به راحتی این بازی را در گوشی موبایل و یا کامپیوتر به صورت تحت وب انجام دهید و از آن کسب درآمد کنید.

در این بازی شما باید همانند بازی کلش اف کلنز منابع جمع آوری کنید. پس از جمع آوری منابع، می توانید آن ها را به NFT تبدیل کنید و در بازارهای معاملاتی همانند پلتفرم اوپن سی OpenCea به فروش بگذارید.

در بازی league of kingdoms شما باید همانند بازی کلش اف کلنز ساختمان های منابع خود را ایجاد کنید و آن ها را آپدیت کنید. سرباز بسازید و به دیگر دهکده ها حمله کنید تا بتوانید غنیمت جمع آوری نمایید. در صورتی که این بازی را تا به حال انجام نداده باشید، شاید کمی در ابتدا کمی سخت به نظر بیاید اما این بازی کاملاً آسان است.

در صورتی که نیاز به آموزش دارید، می توانید به مقاله آموزشی و اختصاصی بازی league of kingdoms در سایت زوم ارز مراجعه کنید. ما در این مقاله به صورت کامل و جامع این بازی را بررسی و به شما آموزش داده ایم.

برای ورود به این بازی، شما تنها به یک ایمیل نیاز دارید. پس از وارد نمودن ایمیل و همچنین تأیید قوانین و انتخاب اسم، می توانید وارد بازی شوید و در آن فعالیت کنید. در این گیم جذاب شما می توانید یک کلن ایجاد کنید و افراد مختلف را در آن جمع کنید و با یک دیگر به بازی کردن بپردازید.

شما در این بازی می توانید جز جمع آوری منابع، می توانید آن ها را نیز استخراج کنید. برای انجام این کار ابتدا باید وارد بخش جهانی بازی league of kingdoms شوید. سپس می توانید با سرباز هایی که در اختیار دارید به سراغ منابع مختلف از جمله بلال، سنگ، چوب و… بروید تا آن ها را بتوانید جمع آوری کنید.

پس از اینکه میزان منابع شما، به تعداد منابع مورد نظر بازی رسید، می توانید آن ها را مینت کنید. پس از مینت منابع آن ها تبدیل به یک محصول NFT می شوند. حال باید با استفاده از کیف پول، NFT خود را به یکی از پلتفرم های معاملاتی مثل اوپن سی Opencea منتقل کنید. در نهایت پس از قیمت گذاری در صورتی که منابع شما به فروش برسد، می توانید از این بازی کسب درآمد کنید. در حال حاضر، تنها راه کسب درآمد در بازی league of kingdoms به همین شکل می باشد.

معرفی بازی متاورسی کریزی دیفنس crazy defense

معرفی بازی متاورسی کریزی دیفنس crazy defense
معرفی بازی متاورسی کریزی دیفنس crazy defense

بازی کریزی دیفنس یکی دیگر از بازی های بلاکچینی می باشد که شما می توانید با بازی کردن به درآمد برسید. این بازی تقریباً گیم پلی جذابی دارد و همین موضوع باعث شد تا کاربران بسیاری را جذب کند.

در این بازی شما باید با قرار دادن برج و همچنین نیروهای دفاعی، از خروج دشمن جلوگیری کنید و باید دشمن را در همان لحظات اولیه نابود کنید. برای مبارزه با دشمن ها شما می بایست از کارت های مختلفی استفاده کنید که در هر مرحله با باز کردن صندوق ها می توانید آن ها را دریافت کنید.

پس از بازی و کسب امتیاز در بازی کریزی دیفنس، شما می توانید به سراغ دریافت جوایز بروید و به صورت روزانه جایزه دریافت کنید. جایزه ها در این بازی با توکن تاور یا Tower به کاربران پرداخت می شود. پس از دریافت توکن تاور شما می توانید توکن ها را در صرافی ها برای فروش بگذارید و کسب درآمد کنید.

البته لازم به ذکر است که متاسفانه بازی کریزی دیفنس چندی پیش احراز هویت کاربران را برای برداشت توکن اجباری نمود. این موضوع باعث شد تا کاربران ایرانی دیگر نتوانند از این بازی کسب درآمد کنند چراکه اگر بخواهید درآمد خود را نقد کنید حتماً باید احراز هویت انجام دهید و متاسفانه انجام این کار برای کاربران ایرانی غیر ممکن است.

اما در کل باید بگوییم که شما می توانید این بازی را بدون کسب درآمد در اوقات فراغت خود به صورت تفریحی انجام دهید. در صورتی که قصد دارید تا به صورت کامل طریقه کار با این بازی را آموزش ببینید، می توانید به مقاله آموزشی بازی کریزی دیفننس در سایت زوم ارز مراجعه کنید. ما در این مقاله به صورت کامل و جامع و تصویری این بازی را آموزش داده ایم.

معرفی بازی متاورسی سورر sorare

معرفی بازی متاورسی سورر sorare
معرفی بازی متاورسی سورر sorare

اگر عاشق فوتبال هستید این بازی را نباید از دست بدهید. بازی بلاکچینی سورر یک بازی فوتبالی می باشد که اگر پیگیر فوتبال های جهان باشید، قطعاً می توانید این بازی را به خوبی انجام دهید.

در این بازی قرار نیست شما فوتبال بازی کنید و یا بازیکنی را هدایت کنید. تقریباً نوع این بازی با تمام بازی های فوتبالی موجود متفاوت است. شما برای اینکه بتوانید در این بازی فعالیت کنید باید تعدادی کارت به دست بیاورید.

در بازی سورر، نوع کارت ها متفاوت است. نوع کارت هایی که شما در این بازی می توانید انتخاب کنید عبارت اند از: منحصر به فرد، فوق العاده کمیاب، کمیاب و رایج. هر کارت متعلق به یک بازیکن با پست واقعی آن می باشد. پس از اینکه کارت های بازی را کسب کردید، نوبت به این رسیده است که چینش تیم خود را انجام دهید. حال شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که انجام این کار چه اتفاقی رخ می دهد؟

پس از اینکه شما تیم خود را با بازیکنان مربوطه مرتب کردید، حال باید منتظر بازی، بازیکنان انتخابی در واقعیت باشید. در صورتی که بازیکنان انتخابی شما در واقعیت بهترین بازی را داشته باشند، شما طبق پیش‌بینی که کرده اید در این بازی جایزه دریافت می کنید. در اصل شما در این بازی طبق عملکرد بازیکنان در واقعیت درآمد خواهید داشت. پس در هنگام انتخاب بازیکنان بسیار دقت کنید.

در حال حاضر، این پلتفرم از؛ بیش از ۲۴۵ باشگاه خارجی پشتیبانی می کند. برخی از باشگاه هایی که شما می توانید در این بازی از آن ها استفاده کنید عبارت اند از: بایرمونیخ، رئال مادرید، بارسلونا، یوونتوس، پاری سن ژرمن و… .

توجه داشته باشید که این بازی به هیچ عنوان قمار و یا شرط‌بندی خطاب نمی شود و تنها شما در این بازی یک پیش‌بینی می کنید و نسبت به پیش‌بینی خود جوایز دریافت می کنید. طریقه کار با این بازی بسیار آسان است و شما می توانید به راحتی تمامی مراحل را در این بازی پشت سر بگذارید. در صورتی که مشکلی برای شما در هنگام کار با این پلتفرم ایجاد شد، می توانید مشکل خود را در بخش نظرات برای ما مطرح کنید.

البته لازم به ذکر است که همانند دیگر گیم های معرفی شده در این مطلب، ما در سایت زوم ارز بازی سورر را به صورت کامل و جامع به شما آموزش داده ایم. شما می توانید با مراجعه به مقاله آموزش بازی بلاکچینی سورر، صفر تا صد کار با این بازی را آموزش ببینید.


سؤالات متداول

اگر این مقاله را تا به این قسمت با دقت مطالعه کرده باشید، احتمالاً برایتان سؤالات مختلفی ایجاد شده است. ما در طول مقاله سعی داشتیم به سؤالات مهم پاسخ دهیم. در این قسمت نیز قصد داریم تا به برخی از سؤالات مهم دیگر بپردازیم. در صورتی که به سؤال شما در این مقاله پاسخ داده نشده بود، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

 1. آیا بازی های متاورسی برای سرمایه گذاری امنیت دارند؟

این سؤال ممکن است برای خیلی از شما عزیزان پیش آمده باشد. اینکه یک بازی متاورسی امنیت دارد یا خیر بستگی به پروژه آن بازی دارد. در صورتی که پروژه با کاربران خود شفاف باشد، قطعاً می توان اطلاعات بسیاری از آن پروژه کسب کرد. البته لازم به ذکر است که برای بررسی امنیت یک پروژه تنها شفافیت کارساز نیست. در این بخش این موضوع تنها یک مثال بود.

شما برای اینکه به امنیت یک پروژه پی ببرید، باید به مواردی مختلفی از جمله: سابقه فعالیت، شرکا، توسعه دهندگان، تاریخچه و… دقت کنید. در صورتی که در این باره نیاز به راهنمایی بیشتر دارید، می توانید مشکل خود را در بخش نظرات مطرح کنید.

 1. چگونه می توان بازی های متاورسی را دانلود کرد؟

در صورتی که بازی مورد نظر شما برای سیستم عامل های موبایلی و یا دسکتاپ توسعه داده شده باشد، شما می توانید با مراجعه به سایت رسمی سایت پروژه، به راحتی بازی مورد نظر را دانلود و سپس نصب کنید. در همین ابتدا نیاز است تا اشاره کنیم که حتماً نرم افزار های بازی را از سایت های اختصاصی دانلود کنید چراکه اگر این کار را از سایت های متفرقه انجام دهید، ممکن است با مشکل رو به رو شوید و یا اینکه در نهایت نرم افزار های فیک در اختیار شما قرار بگیرد.

 1. کدام بازی متاورسی موتور سواری است؟

در حال حاضر هیچ یک از بازی های متاورسی مشابه موتور سواری و یا ماشین سوار نیست؛ اما با توجه به گسترش این صنعت، ممکن است در آینده نزدیک چنین بازی متاورسی ایجاد و منتشر شود.

 1. در کدام بازی متاورسی می توان زمین و یا ملک خریداری کرد؟

همان‌طور که در این بازی معرفی کردیم، شما می توانید در بازی هایی همانند آپلند، سندباکس و… اقدام به خرید زمین و یا ملک متاورسی کنید. در حال حاضر بیشتر از همه پلتفرم ها، خرید زمین در سندباکس معروف تر می باشد.

 1. آیا کسب درآمد از بازی های متاورسی حرام است؟

در کل پاسخ به این سؤال خیر است. در صورتی که به این موضوع حساس هستید، شما می بایست به مرجع تقلید خود مراجعه و سؤال فوق را مطرح کنید.

 1. چگونه می توانم در بازی های متاورسی زمین رایگان کسب کنم؟

در حال حاضر، در هیچ پلتفرمی زمین رایگان در اختیار هیچ فردی قرار نمی گیرد. تنها راهی که برای دریافت زمین رایگان وجود دارد این است که شما به بازی آپلند مراجعه کنید و با همان سرمایه اولیه اقدام به خرید زمین کنید.

سخن آخر

همان‌طور که در این مقاله مطالعه کردید، ما به شما بهترین بازی های متاورس که شما می توانید از آن ها کسب درآمد کنید را معرفی نمودیم. برای انتخاب یکی از گیم های فوق باید ابتدا تصمیم بگیرید که قصد واریز سرمایه به بازی را دارید یا خیر؟ در صورتی که قصد داریم تا به صورت کاملاً رایگان بازی کنید، باید به سراغ بازی های رایگان مثل league of kingdoms و یا بازی های نیمه رایگان مثل آپلند، پگاکسی، موباکس و… بروید.

 

ممنون که تا پایان مقاله “بهترین بازی های متاورسی” همراه ما بودید.

 

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید:

 

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
15 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهناز
1 سال قبل

ممنون از تیم خوب شما

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  مهناز
1 سال قبل

ممنون از همراهی شما زوم ارزی عزیز

هادی
1 سال قبل

بهترین بازی های متاورسی سال ۲۰۲۲ کدام هستند؟

جعفر
1 سال قبل

بازی های متاورسی روی چه سیستمی امکان پذیر است؟

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  جعفر
1 سال قبل

سیستم کانفیگ مناسب میخواد
نیاز به سیستم خیلی خیلی قوی نیست
یک سیستم که گرافیک خوبی داشته باشه

ماندانا
1 سال قبل

برای بازی های متاورسی باید سرمایه داشت؟

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  ماندانا
1 سال قبل

سلام

دوست عزیز بسیاری از بازی ها را می توانید رایگان انجام دهید

پویا
1 سال قبل

بهترین بازی متاورسی برای کسب درامد کدام است؟

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  پویا
1 سال قبل

سلام
دوست عزیز داخل مقاله به تمام موارد اشاره شده است

علیار
1 سال قبل

بازی های متاورسی بیشتر برای اندروید است یا IOS

آتنا
1 سال قبل

بازی های متاورسی را از کجا دانلود کنم

جمشیدی
1 سال قبل

نصب بازی های متاورسی چگونه است؟

حمیدرضا
1 سال قبل

میتوانم از بازی های متاورسی کسب درامد کنم

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  حمیدرضا
1 سال قبل

سلام بله
اما باید بازی ها را بهتر بررسی کنید

ما بسیاری از بازی ها را در کتگوری بازی در سایت زوم ارز اموزش دادیم

محسن
1 سال قبل

بازی های متاورسی موبایل کدامند