آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آموزش ساخت آواتار در متاورس

نحوه ثبت نام و ساخت آواتار در متاورس

آموزش ساخت آواتار در متاورس، با گرم شدن تب و تاب نام متاورس احتمالاً شما نیز نام این تکنولوژی جذاب و جدید را شنیده اید. در حال حاضر، متاورس در حوزه کریپتو بسیار سر و صدا کرده است و به نوعی ترند ترین تکنولوژی مرتبط به کریپتو می باشد.

در متاورس شما می توانید به راحتی همانند دنیای واقعی (اما در دنیای مجازی) گشت گذار کنید، خانه بخرید، لباس بپوشید و یا به رستوران بروید و یا هزاران کار دیگری که می توانید در دنیای واقعی آن ها را انجام دهید.

طی آخرین اخباری که منتشر شده است حتی شما می توانید در متاورس به بیمارستان نیز بروید و اقدامات درمانی دریافت کنید. شاید با شنیدن این جمله تعجب کنید اما در حال حاضر کشور امارات صاحب این ایده است و در حال راه اندازی اولین بیمارستان متاورسی می باشد.

یکی از سؤالاتی که ممکن است برایتان ایجاد شود، این است که چگونه باید از خدمات این بیمارستان استفاده کرد؟ اصلاً می توان وارد بیمارستان فوق شد؟ بله. شما می توانید به راحتی با آواتار شخصی خود وارد بیمارستان فوق شوید و از خدمات آن استفاده کنید.

حال با توجه به این موضوع، شاید برای برخی ها این سؤال پیش بیاید که آواتار چیست؟ در متاورس برای اینکه بتوانید زندگی کنید و یا از امکانات موجود استفاده نمایید، شما نیاز به یک آواتار مشابه خودتان دارید. با استفاده از پلتفرم های موجود شما می بایست آواتار مورد نظر خود را ایجاد و سپس از آن استفاده کنید.

نحوه ساخت آواتار در متاورس بسیار راحت و آسان می باشد. برای انجام این کار شما ابتدا باید پلتفرم مورد نظرتان را انتخاب کنید. پس از انتخاب پلتفرم، نوبت به این رسیده است که آواتار خود را ایجاد نمایید. به همین سادگی می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن آواتار شخصی خود راه اندازی نمایید.

در ادامه این مقاله، ما قصد داریم تا به شما طریقه ایجاد یک آواتار در متاورس را آموزش دهیم. در صورتی که برای انجام این کار با مشکل رو به رو شده اید و یا از طریقه انجام این کار مطلع نیستید، مطالعه ادامه این مقاله را به هیچ عنوان از دست ندهید.


آواتار در متاورس چیست؟

آواتار در متاورس چیست؟
آواتار در متاورس چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم به سراغ اصل مطلب برویم لازم است تا کمی به اینکه آواتار چیست بپردازیم و آواتار های موجود را مورد بررسی قرار دهیم.

شما که در حال مطالعه این مطلب هستید، احتمالاً شبکه های اجتماعی مختلفی را دارید و در آن ها فعالیت می کنید. همان‌طور که مطلع هستید، هر شبکه اجتماعی یک پروفایل کاربری دارد که شما می بایست اطلاعات خود را وارد کنید. اطلاعات شما شامل نام، نام خانوادگی، شماره موبایل، عکس و… می باشد.

یکی از مهم ترین شاخصه هایی که معرف شما در شبکه اجتماعی مورد نظر است عکس پروفایل می باشد. زمانی که برای خود یک عکس پروفایل انتخاب کنید، در اصل به حساب کاربری خوب هویت می بخشید.

در فضای متاورس نیز دقیقاً این موضوع صدق می کند اما اینجا به جای عکس پروفایل تک بعدی، یک آواتار سه بعدی خواهید داشت. آواتار در فضای متاورس حکم هویت شما را به صورت مجازی دارد. آواتار نمی تواند همانند عکس پروفایل دقیقاً تصویری از خودتان باشد بلکه شما باید یک آواتار با توجه به هویت خود به صورت مجازی ایجاد کنید.

در تمامی پلتفرم های متاورسی برای طراحی آواتار شما می توانید به راحتی برای تمامی بخش های اعضای بدن را خودتان انتخاب کنید. اگر تا به حال از AREmoji گوشی های هوشمند خود استفاده کرده باشید، دقیقاً به همان شکل باید آواتار مورد نظر خود را طراحی و سپس از طریق آن وارد پلتفرم مورد نظر شوید.

یکی از سؤالاتی که ممکن است برایتان پیش بیاید این است که آیا آواتار موجود در متاورس حتماً باید مشابه چهره خودمان طراحی شود؟ خیر. شما می توانید هر آواتاری را در متاورس برای خود طراحی و یا انتخاب کنید اما اگر در صدد نشان دادن هویت خود هستید، بهتر است آواتاری طراحی کنید که بیشتر مشابه شما می باشد.


با استفاده از آواتار ها در متاورس چه کاری می توانیم انجام دهیم؟

با استفاده از آواتار ها در متاورس چه کاری می توانیم انجام دهیم؟
با استفاده از آواتار ها در متاورس چه کاری می توانیم انجام دهیم؟

حال که با ساخت آواتار آشنا شدید. ممکن است برایتان این سؤال پیش بیاید که پس از ایجاد آواتار و ورود به پلتفرم چه کاری می توانیم با آواتار انجام دهیم؟

پس از اینکه آواتار مورد نظر خود را ایجاد کردید و وارد پلتفرم متاورسی مورد نظر شدید، می توانید به راحتی در آن پلتفرم گشت و گذار کنید، خرید بروید، رستوران بروید و هزاران کار دیگر نیز انجام دهید.

با توجه به این موضوع، یکی از سؤالات پرتکرار کاربران زوم ارز این است که آیا برای هر پلتفرم باید یک آواتار جداگانه ایجاد کرد؟ بله. در اکثر پلتفرم های متاورسی شما باید یک آواتار جداگانه برای خود تعریف کنید؛ اما برخی از پلتفرم ها با یکدیگر لینک شده اند. این موضوع باعث می شود تا شما یک بار در پلتفرم مرکزی برای خود آواتار ایجاد کنید و سپس در تمام پلتفرم ها از آن استفاده نمایید.

برای مثال اگر شما کاربر Meta Quest هستید، می توانید از آواتار مرکزی خود در بازی هایی همچون Epic Roller Coasters و Topgolf with Pro Putt استفاده کنید.

جز موضوعات فوق، با توجه به اینکه متاورس آینده روشنی دارد، ادامه راه ممکن است شما بتوانید از آواتار های خود در برخی از شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک و یا اینستاگرام نیز استفاده کنید. طبق گفته آقای مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا (فیسبوک سابق) در آینده آواتار های متاورس به فیسبوک و اینستاگرام نیز گسترش پیدا خواهد کرد.


انواع آواتار در متاورس

انواع آواتار در متاورس
انواع آواتار در متاورس

آواتار ها در متاورس به صورت کلی به دو دسته تقسیم می شود. در برخی از پلتفرم ها شما می توانید آواتار نوع یک و در برخی از پلتفرم ها شما می توانید آواتار نوع دوم را طراحی کنید.

 1. آواتار کامل یا به اصطلاح تمام بدنه:

این نوع آواتار تمام قسمت های بدن یک انسان را شامل می شود. شما در زمان طراحی باید برای آواتار خود کفش، جوراب، شلوار، بلوز و… انتخاب کنید. شما با انتخاب این نوع از آواتار تقریباً آزادی حرکت بیشتری در دنیای مجازی دارید چراکه می توانید از تمامی اندام های انسان برای تعامل با محیط استفاده کنید.

در حال حاضر اکثر پلتفرم های متاورسی از این نوع آواتار استفاده می کنند و در زمان طراحی شما باید یک انسان را به صورت کامل شبیه سازی کنید. در ادامه نیز به شما طریقه ایجاد یک آواتار تمام بدنه را آموزش خواهیم داد.

 1. آواتار های واقعیت مجازی یا VR:

آواتار های واقعیت مجازی به آواتار های نیم تنه می گویند که برعکس آواتار های تمام بدنه تنها نیمه بالایی آن ها فعال می باشد. در این نوع از آواتار اگر از هدست های واقعیت مجازی استفاده کنید، جهان را می توانید از دیدگاه خود ببینید. در این نوع پلتفرم ها، شما جز خودتان، باقی افراد را نیز می توانید تنها از بالا تنه مشاهده کنید. در حال حاضر، برای اینکه کاربران حس و حال بهتری تجربه کنند، پلتفرم های متاورسی کمتر از این نوع استفاده می کنند و بیشتر به سراغ آواتار های تمام بدنه می روند.


نحوه ساخت آواتار در متاورس

برای ثبت نام و ساخت آواتار در ابتدا باید متاورس خود را انتخاب کنید، سپس در پلتفرم مورد نظر به ساخت آواتار خود بپردازید. ما نیز در این مقاله در ابتدا به شما می گوییم که چطور می توانید آواتار اختصاصی خود را ایجاد کنید سپس به آموزش ساخت آواتار در پلتفرم دیسنترالند به صورت کامل می پردازیم، پس همراه ما باشید.

چگونه می توانیم آواتار اختصاصی خود را ایجاد کنیم؟

چگونه می توانیم آواتار اختصاصی خود را ایجاد کنیم؟
چگونه می توانیم آواتار اختصاصی خود را ایجاد کنیم؟

برای ایجاد آواتار همان‌طور که اشاره کردیم باید به سراغ پلتفرم هایی بروید که این امکان را در اختیار شما قرار می دهند. در حال حاضر شما می توانید در اکثر پلتفرم های متاورسی آواتار اختصاصی خود را ایجاد و سپس در پلتفرم مورد نظر فعالیت کنید. یکی از سؤالاتی که ممکن است برایتان پیش بیاید این است که در چه پلتفرم هایی می توانیم اقدام به ایجاد آواتار اختصاصی کنیم؟

برای ایجاد آواتار همان‌طور که گفتیم از پلتفرم های مختلفی می توانید اقدام کنید؛ اما در حال حاضر تنها یکی از پلتفرم های فوق معروف و محبوب است. پلتفرم دیسنترالند یکی از پلتفرم های معروف متاورسی است که شما می توانید با استفاده از آن اقدام به ساخت آواتار کنید و سپس در محیط آن گشت و گذار نمایید.

البته لازم به ذکر است که جز دیسنترالند شما می توانید در پلتفرم سندباکس نیز آواتار مورد نظر خود را ایجاد کنید. توجه داشته باشید که در هر پلتفرم ایجاد آواتار مزایا و معایبی دارد که شما نسبت به آن ها و همچنین امکانات پلتفرم می توانید انتخاب خود را انجام دهید.

برای مثال اگر بخواهیم به معایب و مزایا ایجاد آواتار در دو پلتفرم سندباکس و دیسنترالند اشاره کنیم این‌گونه باید بگوییم که:

در پلتفرم دیسنترالند شما می توانید به راحتی تمامی اجزای آواتار خود را به راحتی تغییر دهید و همچنین کیفیت آواتار ها در پلتفرم دیسنترالند بیشتر می باشد؛ اما اگر به پلتفرم سندباکس مراجعه کنید، می بینید که آواتار شما به صورت پیکسلی نمایش داده می شود که این موضوع برای برخی از کاربران خوشایند نیست؛ همچنین شما در پلتفرم سندباکس تنها می توانید چهره، لباس و کفش آواتار خود را انتخاب کنید که نسبت به پلتفرم دیسنترالند این موضوع محدودیت هایی را دارد.

حال اگر بخواهیم کمی از مزایا پلتفرم سندباکس بگوییم باید اشاره کنیم که شما برای انتخاب چهره، لباس و کفش، گزینه های بیشتری نسبت به پلتفرم دیسنترالند دارید. در پلتفرم سند باکس حتی شما می توانید رنگ لباس و… را نیز تغییر دهید که در پلتفرم دیسنترالند امکان انجام این کار وجود ندارد.

در صورتی که قصد دارید تا با دو پلتفرم فوق بیشتر آشنا شوید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً به پلتفرم مورد نظر مراجعه کنید تا بتوانید موارد فوق و همچنین موارد دیگر را مشاهده کنید. البته لازم به ذکر است که در ادامه ما طریقه ایجاد یک آواتار در پلتفرم دیسنترالند را به صورت کامل و جامع آموزش خواهیم داد. همراه ما باشید.


آموزش ویدیویی ساخت آواتار در متاورس


آموزش ایجاد آواتار در پلتفرم دیسنترالند

آموزش ایجاد آواتار در پلتفرم دیسنترالند
آموزش ایجاد آواتار در پلتفرم دیسنترالند

در این بخش از مقاله قصد داریم تا به سراغ اصل مطلب برویم. در ادامه به شما آموزش خواهیم داد که چگونه می توانید در پلتفرم دیسنترالند اقدام به ایجاد آواتار کنید. طریقه انجام این کار بسیار آسان می باشد و شما می توانید به راحتی با هر سطح دانشی یک آواتار در پلتفرم دیسنترالند ایجاد کنید. اگر در حین آموزش برایتان سؤال ایجاد شد، ابتدا به شما پیشنهاد می کنیم که به بخش سؤالات متداول مراجعه کنید. در صورتی که پاسخ سؤال خود در آن قسمت دریافت نکردید می توانید مشکل و یا سؤال خود را در بخش نظرات مطرح کنید.

برای ایجاد آواتار در پلتفرم دیسنترالند مراحل زیر را طی نمایید:

در مرحله اول باید وارد سایت دیسنترالند شوید. شما می توانید در تصویر ذیل آدرس این پلتفرم را مشاهده کنید. پس از ورود به سایت با صفحه ای همانند تصویر زیر رو به رو می شوید. در این صفحه همان‌طور که مشخص است باید بر روی گزینه Get Started کلیک کنید. قبل از اینکه بخواهیم به سراغ ادامه ماجرا برویم لازم است به یک نکته یادآور شویم.

همراهان عزیز زوم ارز، در صورتی که قصد دارید تا وارد هر یک از پلتفرم های فوق شوید، حتماً به آدرس سایت دقت کنید. متأسفانه با توجه گسترش حوزه کریپتو، تعداد سوءاستفاده گران نیز بیشتر شده است. در صورتی که نتوانید آدرس درست را تشخیص دهید ممکن است با جا به جایی یک حرف به راحتی به اشتباه بیافتید و در نتیجه هک شوید. قبل از ورود به هر سایتی حتماً به آدرس و یا URL سایت دقت کنید.

مرحله1-آموزش ایجاد آواتار در پلتفرم دیسنترالند
مرحله۱-آموزش ایجاد آواتار در پلتفرم دیسنترالند

در مرحله بعد، از شما درخواست می شود تا به سراغ نرم افزار پلتفرم دیسنترالند بروید. در حال حاضر تنها نسخه بتا این نرم افزار معرفی شده است. به همین دلیل این نسخه ممکن است باگ هایی داشته باشد و یا اینکه کند و یا با لگ عمل کند. به شما پیشنهاد می کنیم که اگر در حالت عادی تنها قصد ورود به دیسنترالند و همچنین ساخت آواتار را دارید، از نسخه تحت وب این پلتفرم استفاده کنید. برای ورود به پلتفرم تحت وب دیسنترالند باید بر روی بخش (۲) کلیک کنید. در غیر این صورت برای دانلود نرم افزار دیسنترالند نیز باید بر روی بخش (۱) کلیک نمایید. در تصویر ذیل می توانید نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

مرحله2-آموزش ایجاد آواتار در پلتفرم دیسنترالند
مرحله۲-آموزش ایجاد آواتار در پلتفرم دیسنترالند

در بخش بعد باید انتخاب کنید که قصد دارید تا با حساب کاری مهمان وارد شوید و یا حساب کاربری خود را ایجاد کنید. برای ایجاد حساب کاربری در این پلتفرم شما نیاز به یک کیف پول دارید؛ بنابراین بهتر است در همین ابتدا ولت خود را متصل کنید تا در ادامه با مشکلی رو به رو نشوید. به همین منظور در این بخش بر روی قسمت Play using your wallet کلیک کنید. در صورتی که قصد دارید تا با حساب کاربری مهمان نیز وارد شوید، باید گزینه Play as guest را انتخاب نمایید.

مرحله 3-آموزش ایجاد آواتار در پلتفرم دیسنترالند
مرحله ۳-آموزش ایجاد آواتار در پلتفرم دیسنترالند

در صورتی که گزینه Play using your wallet را انتخاب کنید، در صفحه جدید با تصویر ذیل رو به رو می شوید. شما می توانید از بین کیف پول های فوق، ولت مورد نظر خود را انتخاب کنید. پیشنهاد ما این است که یا از طریق گزینه Wallet connect به یکی از کیف پول های موبایلی مثل تراست ولت متصل شوید و یا اینکه از کیف پول افزونه ای ربی استفاده کنید. با شنیدن این جمله شاید برایتان سؤالاتی مختلفی پیش بیاید. در ادامه ما به دو سؤال احتمالی که ممکن است در این بخش برایتان ایجاد شود پاسخ می دهیم.

 • آیکون کیف پول ربی وجود ندارد. چگونه می توان آن را انتخاب کرد؟

برای اینکه بتوانید کیف پول ربی را برای اجرا فراخوانی کنید، باید بر روی آیکون متامسک کلیک کنید. حال اگر کیف پول افزونه ای ربی را نصب داشته باشید این ولت فراخوانی می شود و شما می توانید ادامه مراحل را با استفاده از کیف پول ربی انجام دهید. در صورتی که از طریقه کار و یا نصب کیف پول ربی مطلع نیستید، به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله اختصاصی آموزش کیف پول ربی در سایت زوم ارز مراجعه کنید. ما در این مقاله به صورت کامل و جامع طریقه کار با این ولت را به شما آموزش داده ایم.

 • با توجه به وجود کیف پول متامسک چرا باید به سراغ کیف پول های دیگر مثل ربی یا تراست ولت برویم؟

اگر خبر های حوزه کریپتو را دنبال کرده باشید، احتمالاً خبر دارید که تقریباً چند ماه پیش توسعه دهندگان این ولت اعلام کردند که قصد ارائه خدمات به کاربران ایرانی را ندارند. به همین دلیل، اگر از ولت فوق استفاده کنید، ممکن است برای دارایی شما مشکلاتی ایجاد شود. در نتیجه برای پیشگیری از رخ دادن اتفاقات ناگوار به شما پیشنهاد می کنیم که به سراغ کیف پول های دیگر مثل ربی یا تراست ولت بروید.

در صورتی که از کیف پول ربی اطلاعات و یا به آن اطمینان ندارید، می توانید از کیف پول تراست ولت استفاده کنید و ولت فوق را به پلتفرم دیسنترالند متصل کنید. اگر در هنگام انجام این کار با مشکل رو به رو شدید، مشکل خود را در بخش نظرات برای ما مطرح کنید.

در ادامه ما برای ورود به این پلتفرم از کیف پول ربی استفاده کردیم. در نتیجه برای ادامه مراحل بر روی کیف پول متامسک کلیک می کنیم تا کیف پول ربی فراخوانی شود. در تصویر ذیل شما می توانید نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

مرحله 4-آموزش ایجاد آواتار در پلتفرم دیسنترالند
مرحله ۴-آموزش ایجاد آواتار در پلتفرم دیسنترالند

در مرحله جدید، همان‌طور که مشخص است برای ادامه مراحل باید بر روی گزینه Sign کلیک کنید و سپس کمی صبر نمایید تا عملیات اتصال ولت با موفقیت انجام شود. در تصویر ذیل شما می توانید نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

مرحله 5-آموزش ایجاد آواتار در پلتفرم دیسنترالند
مرحله ۵-آموزش ایجاد آواتار در پلتفرم دیسنترالند

پس از اینکه با صفحه فوق رو به رو شدید، عملیات اتصال ولت با موفقیت به پایان رسیده است و حال باید آواتار خود را طراحی کنید. در سمت راست تصویر شما می توانید نمونه آواتار پیش‌فرض را مشاهده کنید.

همان‌طور که در بالای صفحه می بینید، شما می توانید جنسیت، سر، بلوز، شلوار، کفش، اکسسوری و… را به آواتار خود اضافه کنید. در صورتی که فرصت طراحی آواتار ندارید، می توانید با کلیک بر روی گزینه Randomize که در پایین صفحه قرار دارد، به صورت رندوم آواتار های مختلف را مشاهده و در صورت تأیید یکی از آن ها را انتخاب کنید.

با وجود این گزینه شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که آیا می توان آواتار های رندوم را تغییر داد؟ بله. شما می توانید هر بخشی از آواتار که خواستید را از گزینه های موجود تغییر دهید. پس از اینکه آواتار رندوم شما مورد تأیید قرار گرفت، با انتخاب گزینه Done می توانید وارد مرحله بعدی شوید.

همان‌طور که می دانید در این بخش قصد ما طراحی آواتار است. در نتیجه با استفاده از گزینه های موجود به سراغ طراحی آواتار می رویم. شما می توانید تصویر تمامی توضیحات فوق را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

مرحله 6-آموزش ایجاد آواتار در پلتفرم دیسنترالند
مرحله ۶-آموزش ایجاد آواتار در پلتفرم دیسنترالند

در بخش اول به سراغ Body (1) می رویم تا بتوانیم جنسیت و رنگ پوست آواتار را مشخص کنیم. در اینجا ما آواتار مرد (۲) را انتخاب می کنیم و سپس بر روی رنگ مورد نظر (۳) کلیک می کنیم. شما می توانید در تصویر ذیل نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

مرحله 7-آموزش ایجاد آواتار در پلتفرم دیسنترالند
مرحله ۷-آموزش ایجاد آواتار در پلتفرم دیسنترالند

برای انتخاب نوع و رنگ مو، ابرو، چشم و… به سراغ بخش Head (1) می رویم. پس از کلیک بر روی این گزینه همان‌طور که مشاهده می کنید می توانید در بخش (۲) قسمت های مختلف سر را انتخاب کنید. همچنین در بخش (۳) می توانید رنگ مو و ریش و… را انتخاب نمایید. در بخش (۴) نیز باید نوع مو و سپس باقی اجزا را انتخاب نمایید.

شما می توانید با کلیک بر روی هر قسمت، به راحتی اجزا صورت خود را انتخاب کنید. ممکن است مدل مو، ابرو و یا لب و یا ریش شما در این پلتفرم وجود نداشته باشد. اگر چنین مشکلی بود شما می بایست نزدیک ترین گزینه را به اجزا صورت خود انتخاب کنید. در تصویر ذیل می توانید نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

مرحله 8-آموزش ایجاد آواتار در پلتفرم دیسنترالند
مرحله ۸-آموزش ایجاد آواتار در پلتفرم دیسنترالند

پس از اینکه اجزای صورت توسط شما انتخاب و تکمیل شد، نوبت به این رسیده است که پیراهن و یا بلوز خود را انتخاب کنید. برای انجام این کار باید بر روی گزینه TOP کلیک کنید. پس از کلیک بر روی این گزینه همان‌طور که مشاهده می کنید، مدل های مختلف تی‌شرت، کاپشن و… برایتان نمایش داده می شود. حال می توانید بنا به سلیقه خود یکی از موارد فوق را انتخاب کنید. در تصویر ذیل می توانید نمایی از این صفحه را به صورت کامل مشاهده کنید.

مرحله 9-آموزش ایجاد آواتار در پلتفرم دیسنترالند
مرحله ۹-آموزش ایجاد آواتار در پلتفرم دیسنترالند

پس از انتخاب بلوز، می بایست به سراغ انتخاب شلوار بروید. در بخش Bottom شلوار، شلوارک های مختلفی برای انتخاب وجود دارد. شما می توانید بنا بر سلیقه و همچنین نوع پوشش خودت یکی از شلوار/شلوارک های موجود را انتخاب کنید. در تصویر ذیل می توانید این صفحه را به صورت کامل مشاهده نمایید.

مرحله 10-آموزش ایجاد آواتار در پلتفرم دیسنترالند
مرحله ۱۰-آموزش ایجاد آواتار در پلتفرم دیسنترالند

شاید در این بخش برایتان این سؤال پیش بیاید که ایا نمی توانیم رنگ بلوز و یا شلوار را تغییر دهیم؟ خبر. دقیقاً این، یکی از محدودیت های ساخت آواتار در پلتفرم دیسنترالند است. در صورتی که شما برای ساخت آواتار به سراغ پلتفرم سندباکس بروید این محدودیت برای شما وجود ندارد و می توانید به راحتی رنگ بلوز و یا شلوار خود را تغییر دهید.

در بخش Shose نیز می توانید کفش مورد نظر خود را انتخاب کنید. در این بخش از کفش ها و همچنین دمپایی های مختلفی استفاده شده است. بنا بر سلیقه و همچنین پوشش خود می توانید به راحتی دمپایی و یا کفش و یا کتانی مورد نظرتان را انتخاب کنید. متأسفانه شما نمی توانید همانند بخش های قبل رنگ کفش های خود را تغییر دهید و باید طبق رنگ های آماده انتخاب خود را انجام دهید. در تصویر ذیل شما می توانید نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

مرحله 11-آموزش ایجاد آواتار در پلتفرم دیسنترالند
مرحله ۱۱-آموزش ایجاد آواتار در پلتفرم دیسنترالند

پس از انتخاب کفش، شلوار، بلوز و… نوبت به اکسسوری ها می شود. اکسسوری ها در این پلتفرم شامل عینک، گوشواره، ماسک صورت، کلاه و… می شود. در صورتی که تمایل دارید، می توانید از متعلقات ذیل استفاده نمایید. شما می توانید با انتخاب بخش (۱) وارد این صفحه شوید و سپس نوع اکسسوری مورد نظر خود را از بخش (۲) انتخاب کنید و در نهایت نوع عینک، گوشواره، کلاه و… را از بخش (۳) انتخاب نمایید. شما می توانید در تصویر ذیل نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

مرحله 12-آموزش ایجاد آواتار در پلتفرم دیسنترالند
مرحله ۱۲-آموزش ایجاد آواتار در پلتفرم دیسنترالند

در بخش بعدی شما می توانید متعلقات اضافه از مارکت پلیس یا Market place پلتفرم دیسنترالند خریداری و به آواتار خود اضافه کنید. در صورتی که وسیله ای توسط شما خریداری شود، در این بخش می توانید از وسیله مورد نظر استفاده کنید. اگر قصد خرید دارید، می توانید با کلیک بر روی گزینه Marketpalce که با رنگ قرمز نمایش داده شده است، به راحتی محصول مورد نظر خود را خریداری کنید. شما می توانید نمایی از این صفحه را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

مرحله 13-آموزش ایجاد آواتار در پلتفرم دیسنترالند
مرحله ۱۳-آموزش ایجاد آواتار در پلتفرم دیسنترالند

پس از اینکه آواتار خود را ایجاد کردید، نوبت به این رسیده است که آن را تأیید و به سراغ مرحله بعد بروید. برای انجام این کار همان‌طور که در تصویر فوق مشخص است باید بر روی گزینه done کلیک کنید. پس از کلیک بر روی این گزینه با صفحه دیگری همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این بخش همان‌طور که مشخص است می توانید فعالیت هایی را نیز انجام دهید.

در صورتی که قصد دارید تا شکل و شمایل آواتار خود را تغییر دهید باید بر روی گزینه Editavavtar یا بخش (۱) کلیک کنید. در غیر این صورت با انتخاب یک نام برای خود در بخش (۲) می توانید وارد پلتفرم دیسنترالند شوید. لازم به ذکر است که از طریق بخش (۳) نیز می توانید ایمیل خود را وارد کنید که انجام این کار نیازی نیست. در نهایت برای ادامه مراحل بر روی گزینه Next کلیک کنید.

مرحله 14-آموزش ایجاد آواتار در پلتفرم دیسنترالند
مرحله ۱۴-آموزش ایجاد آواتار در پلتفرم دیسنترالند

در مرحله جدید باید قوانین پلتفرم دیسنترالند را تأیید کنید. برای انجام این کار می بایست صفحه را تا انتها به سمت پایین اسکرول کنید و در نهایت پس از فعال شدن گزینه A agree بر روی این گزینه کلیک کنید. در تصویر ذیل شما می توانید نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

مرحله 15-آموزش ایجاد آواتار در پلتفرم دیسنترالند
مرحله ۱۵-آموزش ایجاد آواتار در پلتفرم دیسنترالند

در صفحه جدید باید صبر کنید تا به صورت کامل این پلتفرم برای شما لود و یا بارگذاری شود. این صفحه به چند دقیقه ای زمان نیاز دارد. (همانند تصویر ذیل)

مرحله 16-آموزش ایجاد آواتار در پلتفرم دیسنترالند
مرحله ۱۶-آموزش ایجاد آواتار در پلتفرم دیسنترالند

حال همان‌طور که مشاهده می کنید، به همراه آواتاری که طراحی کرده اید وارد فضای پلتفرم دیسنترالند شدید. در بخش (۱) همان‌طور که مشخص است یک ربات وظیفه آموزش به شما را دارد. در صورتی که به آموزش های فوق نیازی ندارید می توانید با کلیک بر روی کلید F بر روی کیبورد از این مرحله عبور کنید.

مرحله 17-آموزش ایجاد آواتار در پلتفرم دیسنترالند
مرحله ۱۷-آموزش ایجاد آواتار در پلتفرم دیسنترالند

همان‌طور که مشاهده می کنید، به واسطه آواتاری که ایجاد کرده ایم، در فضای دیسنترالند در حال گشت و گذار هستیم. اگر به تصویر دقت کنید، می توانید افراد دیگر که از سراسر جهان در این پلتفرم هستند را مشاهده کنید. در تصویر ذیل می توانید صفحه فوق را تماشا کنید.

مرحله 18-آموزش ایجاد آواتار در پلتفرم دیسنترالند
مرحله ۱۸-آموزش ایجاد آواتار در پلتفرم دیسنترالند

همان‌طور که مشاهده کردید، به همین راحتی می توانید یک آواتار ایجاد کنید و وارد پلتفرم دیسنترالند شوید. در صورتی که در هنگام انجام این کار با مشکل رو به رو شدید، می توانید مشکل خود را در بخش نظرات برای ما مطرح کنید.


سؤالات متداول

تا به این بخش از مقاله به صورت کامل و جامع با آواتار متاورس آشنا شدید. حال ممکن است در حین مطالعه مقاله سؤالات مختلفی برایتان ایجاد شده باشد. در این بخش از مقاله قصد داریم تا به سؤالات متداول شما کاربران عزیز پاسخ دهیم. در صورتی که سؤال شما جزء سؤالات ذیل نبود می توانید سؤال مورد نظر خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

 1. آیا آواتار متاورس را می توانیم به عنوان یک محصول NFT برای فروش بگذاریم؟

امکان این کار در پلتفرم های که در آن اقدام به ساخت آواتار می کنید وجود ندارد اما شما می توانید برای انجام این کار از یک ترفند دیگری استفاده کنید. در صورتی که قصد دارید تا آواتار خود را به یک NFT تبدیل کنید و برای فروش بگذارید، می توانید از آواتار خود عکس های مختلفی تهیه کنید و سپس عکس آواتار ایجاد شده را در پلتفرم هایی مثل اوپن سی Opensea برای فروش بگذارید.

البته اگر قصد انجام چنین کاری دارید باید به نوع فروش NFT خود نیز فکر کنید. در کل باید به آواتار خود ارزش بدهید تا یک فرد عادی به سراغ خرید آن برود. در غیر این صورت آواتار شما فروش نخواهد رفت و تمامی هزینه هایی که برای کارمزد و … کرده اید نابود می شود.

 1. آیا خرید آواتار متاورس منطقی است؟

خیر. خرید آواتار به هیچ عنوان منطقی نیست. شما می توانید به صورت کاملاً رایگان در هر پلتفرمی که خواستید اقدام به ایجاد آواتار کنید. حتی ما خرید اکسسوری را در پلتفرم دیسنترالند برای آواتار را نیز پیشنهاد نمی کنیم چراکه ممکن است در آینده نتوانید آن را برای فروش بگذارید و از انجام این کار پشیمان شوید.

 1. چگونه با گوشی موبایل آواتار ایجاد کنیم؟

پاسخ این سؤال بستگی به پلتفرم مورد نظر شما دارد. برای مثال در پلتفرم دیسنترالند نمی توانید در گوشی موبایل اقدام به ساخت آواتار کنید و برای انجام این کار حتماً باید از سیستم عامل های دسکتاپ استفاده کنید. البته این موضوع تنها در زمان نگارش این مقاله صحت دارد چراکه ممکن است در آینده چنین امکانی را در پلتفرم خود پیاده سازی کند.

 1. آیا می توانیم از آواتار های فیسبوک و اینستاگرام در متاورس استفاده کنیم؟

این سؤال بستگی به این دارد که شرکت متا (فیسبوک سابق) تا چه حدی پیشرفت کند. طبق گفته های مارک زاکربرگ در آینده احتمالاً این اتفاق صورت بگیرد و شما بتوانید از آواتار هایی که داخل فیسبوک و یا اینستاگرام استفاده می کنید، در فضای متاورس نیز استفاده نمایید. در صورتی که چنین اتفاقی رخ دهد، شما می توانید خبر این موضوع را در بخش اخبار فوری سایت زوم ارز مشاهده کنید. در نتیجه به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً به صورت روزانه به صفحه اخبار فوری سایت زوم ارز مراجعه و اخبار را مرور کنید.

 1. آیا در یک پلتفرم می توانم چند آواتار ایجاد کنم؟

بله؛ اما شما نمی توانید با یک حساب کاربری این کار را انجام دهید. در صورتی که قصد دارید تا در پروژه های سندباکس و یا دیسنترالند آواتار های مختلفی طراحی کنید، باید هر کدام از آواتار های فوق متعلق به یک حساب کاربری باشد. در کل باید بگوییم که هر حساب کاربری تنها می تواند یک آواتار طراحی کند.

 1. چگونه می توانم از ساخت آواتار کسب درآمد کنم؟

یکی از راه های کسب درآمد از آواتار ها خرید و فروش آن ها به صورت محصولات NFT می باشد. در صورتی که بتوانید به درستی بازاریابی کنید، می توانید به راحتی آواتار مورد نظر که به NFT تبدیل کرده اید را بروشید.

دومین راهی که می توانیم به شما پیشنهاد دهیم این است که از طریق ایجاد آواتار برای افراد مبتدی می توانید درآمد کسب کنید. برخی از افراد به دلیل اینکه به تازگی وارد دنیای کریپتو و متاورس شده اند، طریقه انجام این کار را نمی دانند. به همین جهت شما می توانید به راحتی با این نوع افراد ارتباط بگیرید و از این راه کسب درآمد کنید.

 1. آیا بدون استفاده از عینک واقعیت مجازی می توان از آواتار ها استفاده کرد؟

بله. فرقی ندارد که شما از عینک استفاده می کنید یا خیر. شما می توانید به راحتی چه با عینک و چه بدون عینک از آواتار ها استفاده کنید. با توجه به این موضوع شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که تفاوت این دو در چیست؟

زمانی که شما از عینک های واقعیت مجازی استفاده می کنید، حس و حال واقعی تری نسبت به محیط پیرامون خود در پلتفرم مورد نظر دارید. به همین خاطر، ممکن است افراد به شما پیشنهاد بدهند که از عینک های واقعیت مجازی استفاده کنید. با این حال اگر تمایل به خرید عینک های واقعیت مجازی ندارید، می توانید بدون عینک وارد پلتفرم شوید.

ضمناً اگر قصد خرید عینک دارید و با عینک های واقعیت مجازی آشنا نیستید و یا اطلاعاتی درباره آن ها ندارید، می توانید با مراجعه به مقاله اختصاصی خرید عینک متاورس در سایت زوم ارز، به راحتی با عینک های مطرح واقعیت مجازی آشنا شوید.

 1. پس از ایجاد آواتار آیا می توانم مجدد آواتار مورد نظر را تغییر دهم؟

این موضوع بستگی به این دارد که از چه پلتفرمی استفاده می کنید. در صورتی که پلتفرم شما چنین امکانی را در اختیارتان قرار دهد، می توانید به راحتی آواتار خود را هر زمانی که خواستید تغییر دهید و به آواتار مورد نظر تبدیل کنید. در حال حاضر پلتفرمی هایی مثل دیسنترالند و سندباکس به شما اجاره چنین کاری را نمی دهند.

 1. بدون ایجاد آواتار نمی توان وارد متاورس شد؟

چرا که نه! شما می توانید بدون ایجاد آواتار به راحتی از طریق بازی ها و پلتفرم های مشابه وارد متاورس شوید؛ اما اگر قصد گشت گذار، شرکت در کنسرت، جلسه و یا … را دارید باید یک آواتار برای خود طراحی کنید تا بتوانید با استفاده از آواتار مورد نظر در برنامه های موجود شرکت کنید. در غیر این صورت نمی توانید بدون آواتار به مکان های نام برده شده بروید.

 1. چرا باید آواتار ایجاد شده شبیه به خودمان باشد؟

زمانی که آواتار طراحی شده شبیه به خودتان باشد، افراد می توانند از شکل آواتار شما را بشناسند. در کل باید عنوان کنیم که شکل آواتار می تواند شخصیت شما را در پلتفرم نشان دهد. در کل بهتر است که در هنگام طراحی آواتار، حتماً از چهره و اندام خودتان استفاده کنید.


سخن آخر نحوه ساخت آواتار در متاورس

در این مقاله به صورت کامل و جامع با آواتار در فضای متاورس آشنا شدید. همان‌طور که مطالعه کردید، شما می توانید با استفاده از آواتار ها به راحتی در فضاهای مختلف حضور پیدا کنید و از حس حضور در متاورس لذت ببرید. آواتار ها به صورت کاملاً رایگان در پلتفرم ها طراحی می شوند و شما برای انجام این کار نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای ندارید.

ممکن است برخی از سایت ها با ترفند های مختلف شما را وارد به پرداخت هزینه برای طراحی آواتار کنند اما به یاد داشته باشید که در هیچ پلتفرمی مثل سندباکس، بلوکتوپیا، دیسنترالند و… شما نیازی به پرداخت هزینه ندارید و می توانید به صورت کاملاً رایگان از تمامی امکانات مربوط به طراحی آواتار در سایت های فوق استفاده کنید.

در صورتی که در این باره برایتان سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید تا در اولین فرصت به سؤالات و یا مشکلات شما پاسخ دهیم.

 

ممنون که تا پایان مقاله “ساخت آواتار در متاورس” همراه ما بودید.

 

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید:

 

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.

17 دیدگاه دربارهٔ «آموزش ساخت آواتار در متاورس;

 1. مراحل ساخت آواتار کامل بود. مرحله به مرحله پیش رفتم تونستم یه آواتار بسازم ممنون از شما فقط ای کاش میشد از این آواتار استفاده های زیادی کرد. نه فقط توی یک برنامه

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده