آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آموزش ساخت زمین در متاورس

آموزش ساخت زمین در متاورس

آموزش ساخت زمین در متاورس، تا به حال به این فکر کرده اید که بتوانید در متاورس اقدام به ساخت و ساز ملک و املاک کنید؟ در حال حاضر، این تکنولوژی هر روز در حال پیشرفت است. این موضوع باعث شده است تا کاربران به راحتی بتوانند فعالیت های بسیاری را در دنیای متاورس انجام دهند.

در دنیای زیبای متاورس شما می توانید در برخی از پلتفرم ها زمین های خود را بسازید و از این طریق کسب درآمد داشته باشید. ساخت و ساز زمین در برخی از پلتفرم ها بسیار ساده است و شما بدون هر گونه مشکلی می توانید به راحتی ملک و املاک خود را بسازید.

در صورتی که شما اقدام به خرید زمین در پلتفرم های سندباکس، دیسنترالند، آپلند کرده اید و قصد ساخت و ساز دارید، حتماً این مطلب را تا انتها دنبال کنید. طریقه ساخت و ساز ملک و املاک در هر پروژه متفاوت است. به همین دلیل، در ادامه به صورت کامل و جامع طریقه ساخت ملک در پروژه های نام برده را آموزش خواهیم داد. همراه ما باشید.

آموزش ساخت زمین در دنیای متاورس

نیم نگاهی به ساخت زمین در دنیای متاورس
نیم نگاهی به ساخت زمین در دنیای متاورس

همانطور که گفتیم، در این مقاله قصد داریم تا به شما طریقه ساخت و ساز در متاورس را آموزش دهیم؛ اما قبل از شروع مقاله لازم است به عناوین دیگری نیز اشاره کنیم.

زمانی که شما در یک پلتفرم اقدام به خرید زمین می کنید، زمین فوق به مرور با توجه با پیشرفت های پلتفرم با افزایش قیمت رو به رو می شود. در نتیجه، از این راه شما می توانید به راحتی سود های بسیاری کسب کنید؛ اما وقتی شما در همان زمین ساخت و سازی انجام می دهید، جز افزایش قیمت زمین به مرور، ملکی که در آن ساخته اید نیز با افزایش قیمت رو به رو می شود.

در نتیجه تمامی این موارد باعث می شود تا بتوانید سود بسیاری از ملکی که خریده اید کسب کنید. البته باید به یاد داشته باشید که در نهایت خرید خوب باعث چنین سودی می شود. در صورتی که شما خرید خوبی نداشته باشید، یعنی ملک خود را با قیمت بالایی تهیه کرده باشید، قطعاً دیرتر به سود خواهید رسید.

با توجه به این موضوع، شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که چگونه می توانم یک زمین با قیمت خوب خریداری کنیم؟ شما اگر در این زمینه تخصص دارید، می توانید با بررسی های میدانی، به راحتی بهترین زمین را شناسایی کنید. در صورتی که تخصص کافی ندارید، به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله اختصاصی مشاوره خرید زمین در متاورس مراجعه کنید. در این مقاله ما به صورت کامل و جامع شما را برای خرید یک زمین خوب راهنمایی کرده ایم.

شما می توانید با ساخت یک زمین در متاورس، محدودیت های تخیل خود را آزمایش کنید. همانطور که می دانید، ساخت ملک املاک در دنیای واقعی محدودیت هایی دارد و شما باید طبق آن ها ملک خود را بسازید؛ اما در متاورس بدون محدودیت می توانید تصورات داخل تخیل خود را اجرا کنید و از این موضوع لذت ببرید. البته لازم به ذکر است که چنین ساخت و ساز هایی تنها در برخی از پلتفرم ها امکان پذیر است که در ادامه به آن خواهیم رسید.


ساخت زمین در متاورس به صورت رایگان

ساخت زمین در متاورس به صورت رایگان
ساخت زمین در متاورس به صورت رایگان

با توجه به اینکه فعالیت در متاورس نیاز به پرداخت های دلاری دارد، شاید برخی از افراد علاقه ای به پرداخت هزینه برای ساخت و ساز نداشته باشند و برایشان این سؤال پیش بیاید که آیا می توان در متاورس زمین رایگان ساخت؟

پاسخ کوتاه: بله شما می توانید در برخی از پلتفرم های متاورسی به صورت کامل رایگان اقدام به ساخت و ساز زمین خود کنید.

پاسخ کامل: زمانی که در برخی از پلتفرم ها اقدام به خرید زمین می کنید، در همان زمین نیز می توانید ساخت و ساز مورد نظرتان را انجام دهید. برای مثال اگر شما در بازی آپلند اقدام به خرید زمین کرده اید و حال قصد ساخت و ساز آن را دارید، نیازی نیست که هزینه ای بابت این کار پرداخت کنید. تنها موردی که شما باید در هنگام ساخت زمین در آپلند پرداخت کنید «اسپارک» یا «Spark» می باشد.

جز پلتفرم آپلند، شما می توانید در متاورس دیسنترالند نیز اقدام به ساخت و ساز زمین به صورت رایگان کنید. در ادامه به صورت کامل و جامع طریقه انجام این کار را در هر دو پلتفرم نام برده شده آموزش خواهیم داد. همراه ما باشید.


معرفی پلتفرم های ساخت و ساز ملک در متاورس

معرفی پلتفرم های ساخت و ساز ملک در متاورس
معرفی پلتفرم های ساخت و ساز ملک در متاورس

برای اینکه شما بتوانید در متاورس ملک و املاک خرید کنید، پلتفرم های بسیاری است اما معروف ترین آن ها سندباکس، دیسنترالند و آپلند می باشد. در ادامه نیز ما قصد داریم تا به شما طریقه ساخت و ساز ملک در سه پلتفرم فوق را آموزش دهیم.

توجه: در این بخش ما تنها قصد داریم تا توضیحاتی درباره ساخت و ساز در هر پلتفرم بدهیم. پس از اینکه با ساخت و ساز زمین در پلتفرم های فوق آشنا شدید، در ادامه به سراغ آموزش ساخت و ساز در پلتفرم های معرفی شده می رویم.

 • ساخت و ساز زمین در پلتفرم متاورسی سندباکس:

در پلتفرم سندباکس امکان ساخت و ساز زمین (مثل خانه، شرکت، محل کار و…) در حال حاضر وجود ندارد و شما نمی توانید چنین فعالیت هایی را بر روی زمین های خود انجام بدهید. با توجه به این موضوع، شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که با خرید زمین در پلتفرم سندباکس چه کاری می توانیم کنیم؟

برای اینکه بتوانیم پاسخ به این سؤال را به صورت دقیق بیان کنیم، به سراغ وایت پیپر یا white paper این پروژه رفتیم. در وایت پیپر پلتفرم سندباکس به صورت دقیق بیان شده است که با یک زمین چه کاری می توانید انجام دهید. در این بخش مواردی بیان شده است که صاحبان ملک می توانند با استفاده از زمین خود موارد فوق را انجام دهند. در ادامه به تمامی موارد موجود اشاره خواهیم کرد.

 1. میزبانی برای بازی ها:

یکی از وظایف زمین ها در پلتفرم سندباکس این است که به طراحان بازی (چه با تجربه و چه بی تجربه) اجازه طراحی، ساخت و انتشار و کسب درآمد از بازی های دیجیتالی را می دهد. اگر علاقه مند به انجام این کار هستید، شما می توانید با استفاده از نرم افزارهایی مثل GameMaker Studio به راحتی اقدام به طراحی بازی کنید و در زمین خود منتشر نمایید.

با توجه به این موضوع، شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که پس از طراحی بازی بحث درآمدی چگونه مشخص می شود؟ آیا می توانیم از بازیکنان برای بازدید از بازی هزینه دریافت کنیم؟

بله. طبق گفته تیم توسعه دهنده این پلتفرم این موضوع بستگی به سازنده دارد. در صورتی که قصد دارید تا یک فضای رقابتی ایجاد کنید، می توانید به صورت رایگان بازی خود را منتشر کنید اما در غیر این صورت می توانید هزینه ای منصفانه دریافت نمایید. در صورتی که هزینه ای غیر منطقی برای بازی خود در نظر بگیرید، بازیکنان می توانند برای بازی به جای دیگری بروند.

 1. بازی کردن:

. شما جز اینکه می توانید در زمین های خود بازی بسازید، می توانید بازی نیز کنید. برای بازی کردن، بنا بر سلیقه طراح، همانطور که در بخش قبل گفتیم، می توانید هزینه پرداخت کنید و یا اینکه بدون هزینه بازی های مختلف را انجام دهید. در صورتی که در این باره برایتان سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

 1. سهام گذاری:

شاید تا به حال عبارت سهام گذاری و یا استیک Stake را در دنیای کریپتو شنیده باشید. زمانی که شما در سندباکس اقدام به خرید زمین می کنید، می توانید به راحتی با استیکینگ توکن سند، پاداش هایی از جمله Gem و یا … که کمیاب و مورد علاقه کاربران هستند را دریافت نمایید.

 1. اجاره دادن ملک:

شما به عنوان مالک زمین می توانید زمین ها و یا املاک خود را به یک طراح بازی اجاره دهید. انجام این کار به مالک زمین این امکان را می دهد که اگر مایل به ایجاد بازی در زمین نیست، بتواند از طریق اجاره زمین خود کسب درآمد کند. البته طبق وایت پیپر این پروژه در زمان نگارش این مقاله امکان اجاره زمین وجود ندارد و در آینده این امکان قرار است به پلتفرم سندباکس اضافه شود.

با توجه به اینکه قیمت زمین ها در سندباکس کمی بالا است و هر فردی توانایی خرید ندارد، شاید برای علاقه مندان به بازی این سؤال پیش بیاید که آیا می توان به جای خرید زمین، اقدام به اجازه زمین کنیم و در آن بازی بسازیم؟ بله. شما می توانید با اجاره زمین به راحتی بازی مورد نظر خود را بسازید و سپس منتشر کنید.

حال، برخی از کاربران از ما می پرسند که قیمت اجاره زمین در پلتفرم سندباکس چه مقدار است؟ اینکه قیمت اجاره زمین ها در پلتفرم سندباکس چه مقدار است بستگی به مالک زمین دارد. مالکان زمین تصمیم می گیرند که چه مقدار برای زمین خود اجاره تعیین کنند. در هنگام قیمت گذاری زمین برای اجاره مالکان باید به چندین فاکتور دقت کنند. برخی از این فاکتور ها عبارت اند از: نزدیکی ملک مورد اجاره به ملک های شرکا و یا خریداران مشهور، اندازه زمین، موقعیت زمین و… . توجه داشته باشید که اگر شما مالک زمین هستید و قصد اجاره زمین خود را دارید، حتماً باید یک قیمت معقول به صرفه ای در نظر بگیرید چراکه اگر قیمت شما بالا باشد، قطعاً هیچ فردی از شما زمین اجاره نخواهد کرد.

درباره اجازه و یا سخت بازی در پلتفرم سندباکس ممکن است برایتان سؤالات مختلفی ایجاد شود. جهت دریافت پاسخ سؤال های خود می توانید به انتهای این مقاله بخش سؤالات متداول مراجعه کنید. در صورتی که سؤال شما در بین سؤالات بخش فوق نبود، می توانید سؤال مورد نظرتان را از ما در بخش نظرات بپرسید.

 1. میزبانی مسابقات و هدایا:

یکی دیگر از کارهایی که شما می توانید در زمین های خود انجام دهید، میزبانی از مسابقات و هدایا می باشد. برای مثال، شما می توانید یک بازی در زمین خود بسازید و یک مسابقه برگزار کنید و به ۳ گیمر برتر که در سریع‌ترین زمان بازی را به پایان می رساند هدیه اهدا کنید. تمامی فعالیت های فوق را می توانید در زمین های متاورسی سندباکس انجام دهید.

 1. و…

همانطور که مطالعه کردید، در پلتفرم سندباکس شما به جای ساخت و ساز خانه می توانید به راحتی بازی بسازید و از این طریق کسب درآمد کنید. در صورتی که قصد خرید زمین و سپس ایجاد یک بازی در این پلتفرم را دارید اما از این موضوع مطلع نیستید، می توانید درخواست خود را در بخش نظرات اعلام کنید تا کارشناسان زوم ارز طبق درخواست به شما آموزش های لازم را بدهند.

 • ساخت و ساز زمین در پلتفرم متاورسی دیسنترالند:

در پلتفرم دیسنترالند شما می توانید به راحتی بر روی زمین خود ساخت و ساز کنید و از این کار لذت ببرید. یکی از نکات جالبی که در این بخش وجود دارد این است که شما حتی بدون خرید زمین نیز می توانید در پلتفرم دیسنترالند ساخت و ساز انجام دهید. این کار به سادگی انجام پذیر است اما نیاز به کمی حوصله دارد. در صورتی که حوصله و فرصت کافی ندارید، نمی توانید به خوبی در این پلتفرم عملیات ساخت و ساز را انجام دهید.

شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که ساخت و ساز در پلتفرم دیسنترالند نیاز به تخصص دارد؟ خیر. شما می توانید بدون داشتن هیچ دانش و تخصصی، به راحتی عملیات ساخت و ساز را پیش ببرید. در صورتی که شما تجربه ای داشته باشید و یا به نوعی یک طراح با تجربه باشید، می توانید با استفاده از ابزار SDK به راحتی سازه های مورد علاقه خود را ساخته و سپس به این پلتفرم اضافه کنید تا بتوانید در زمین خود از آن ها استفاده نمایید. در کل این ویژگی به شما کمک می کند تا بتوانید طراحی هایی که در ذهن خود دارید اما در واقعیت امکان اجرای آن ها وجود ندارد را به این پلتفرم اضافه کنید.

پس از اینکه شما در این پلتفرم اقدام به ایجاد یک زمین و یا صحنه کردید، می توانید آن را به اشتراک بگذارید تا بازیکنان دیگر این پلتفرم از آن استفاده کنند. تمامی بازیکنانی که در پلتفرم دیسنترالند حاضر هستند می توانند به راحتی به صحنه افراد مختلف سر بزنند و آن ها را مشاهده کنند.

شاید برایتان این سؤال پیش بیاید زمینی که ما اقدام به طراحی آن می کنیم به صورت کامل رایگان برای ما می شود؟ آیا می توانیم آن را بفروشیم؟ خیر. صفحه ای که شما طراحی می کنید تنها یک طرح از آن چیزی که در ذهن شما است می باشد. برای اینکه بتوانید طرحی که ایجاد کرده اید را در یک زمین ایجاد کنید، باید شما مالک آن زمین باشید. در صورتی که مالک زمینی در دیسنترالند نیستید و زمینی طراحی کرده اید، می توانید با دریافت مجوز از مالک، طرح خود را در زمین وی پیاده سازی کنید.

با توجه به این موضوع، برخی از کاربران از ما می پرسند که چه صحنه هایی را می توان در این پلتفرم طراحی کرد؟ شما می توانید هر چه که در ذهن خود را دارید در زمین های متاورسی دیسنترالند پیاده سازی کنید. برای مثال اگر نقاش هستید، می توانید یک گالری نقاشی طراحی کنید. پس از طراحی کالری نقاشی، حال می توانید اقدام به خرید زمین کنید و سپس با پیاده سازی طرح خود در زمین از این راه درآمد کسب کنید.

در صورتی که علاقه مند به یادگیری طراحی صحنه در پلتفرم دیسنترالند هستید این مقاله را تا انتها دنبال کنید. در ادامه به صورت کامل و جامع طریقه ساخت و ساز یک زمین را در دیسنترالند آموزش خواهیم داد.

 • ساخت و ساز زمین در پلتفرم متاورسی آپلند:

جز پلتفرم های سند باکس و همچنین دیسنترالند، پلتفرم آپلند یکی دیگر از معروف ترین پلتفرم های متاورسی می باشد که کاربران در آن اقدام به خرید زمین های متاورسی می کنند. با توجه به پیشرفت حوزه تکنولوژی و متاورس در پلتفرم آپلند به تازگی امکان ساخت و ساز زمین خریداری شده اضافه شده است. شما می توانید بدون کمترین اذیتی در این پلتفرم زمین بخرید و آن را به صورت آپارتمانی، ویلایی، لوکس و… بسازید و از آن کسب درآمد کنید.

در این پلتفرم، برای اینکه بتوانید ساخت و ساز انجام دهید، همانطور که گفتیم باید صاحب یک ملک و یا زمین باشید. در غیر این صورت امکان ساخت و ساز در پلتفرم آپلند وجود ندارد. شما می توانید قبل از شروع ساخت، نوع ساخت و ساز خود را مشخص کنید. برای مثال همانطور که گفتیم شما می توانید اقدام به ساخت خانه شهری کوچک با یک واحد مسکونی، خانه ویلایی با یک واحد مسکونی، خانه شهری بزرگ با سه واحد مسکونی و ساختمان آپارتمان با ۸ واحد مسکونی کنید.

شما برای اینکه بتوانید ساخت ساز مورد نظر را در این بازی انجام دهید، به هیچ عنوان نیازی به طی نمودن مراحل سختی ندارید. شما تنها با یک کلیک می توانید زمین خود را بسازید و از این ساخت ساز کسب درآمد کنید. یکی از بزرگ‌ترین معایبی که ساخت و ساز در این پلتفرم دارد این است که زمان ساخت و ساز زمین بسیار طولانی می باشد. برای مثال ساخت یک آپارتمان که ۸ واحد مسکونی دارد تقریباً ۱ سال و یا به عبارتی بین ۲۰۰ الی ۴۰۰ روز زمان صرف می شود. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید دلیل اختلاف روزهای فوق در چیست؟

مدت زمان هر سازه بنا بر میزان اسپارکی Spark که مشخص می کنید تعیین می شود. هر سازه حداقل و حداکثری اسپارکی Spark دارد که شما باید بین مقدار های تعیین شده اسپارک Spark ساخت و ساز خود را مشخص کنید. هر چه اسپارک انتخابی شما بیشتر باشد، مدت زمان ساخت و ساز ساختمان شما نیز کمتر می شود؛ اما هر چه از تعداد اسپارک کم کنید، مدت زمان ساخت و ساز سازه طولانی تر می شود. مثلاً اگر اسپارک Spark شما ۰.۰۶ مشخص شده باشد، در صورتی که این میزان را به ۰.۰۴ تبدیل کنید، ممکن است زمان ساخت ساز از ۱ ماه به ۲ سال و یا بلکن بیشتر تغییر پیدا کند. در صورتی که به خوبی متوجه این موضوع نشده اید، مطالعه ادامه این مقاله را از دست ندهید، در ادامه به صورت کامل و جامع این موضوع را آموزش خواهیم داد.

اگر برای بار اول است که با این پلتفرم آشنا می شوید، شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که اسپارک Spark در این بازی دقیقه به چه چیزی گفته می شود؟

اسپارک ارزی است که به توسعه هر نوع شیء سه بعدی در پلتفرم آپلند قدرت می دهد. برای مثال برای اینکه بتوانید یک ساختمان را در این بازی توسعه دهنده و وسایل برای آن تهیه کنید، باید اسپارک خرج کنید. حال که متوجه شدید اسپارک چیست، شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که چگونه می توانیم اسپارک به دست بیاوریم؟ آیا اسپارک خرید کردنی است؟

بله شما می توانید در صورت تمایل این ارز را در فروشگاه پلتفرم آپلند خریداری کنید. البته جز خرید، می توانید آن را به صورت رایگان نیز به دست بیاورید. برای کسب این ارز شما می بایست ابتدا سطح خود را به آپلندر یا Uplander ارتقا دهید. پس از ارتقا سطح حال می توانید از طریق چالش های درون بازی و شرکت در بخش گنج یابی آن را به دست بیاورید. ارز اسپارک قابل معامله نیست و شما تنها می توانید از آن برای سرمایه گذاری در ساختمان های در حال ساخت استفاده کنید.

با توجه به مطلب فوق، شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که چگونه می توان با شرکت در چالش ها، اقدام به کسب ارز اسپارک کرد؟ اگر به سایت رسمی این پلتفرم مراجعه کنید، در انتهای سایت در بخش اخبار شما می توانید با چالش هایی که در حال برگزاری است و یا اینکه در آینده قرار است برگزار شود آشنا شوید.

پس از مشاهده انواع چالش ها، شما می توانید به چالش اسپارک مراجعه و قوانین را مطالعه کنید. معمولاً چالش هایی که برای کسب اسپارک برگزار می شود یک هفته ای هستند. این موضوع به آن معناست که شما تنها یک هفته مهلت شرکت در این چالش را دارید. برای مثال زمانی که ما در حال نگارش این مقاله بودیم (۱۶ ژوئیه)، طبق برنامه ها زمان برگزاری چالش ۱۸ ژوئیه ساعت ۹ صبح اعلام شده بود. این چالش تا روز دوشنبه ژوئیه ساعت ۹ صبح ادامه داشت. همانطور که گفتیم و از تاریخ مشخص است، زمان برگزاری چالش فوق یک هفته می باشد.

زمانی که شما در این بازی اقدام به ساخت و ساز می کنید، اسپارک هایی که خرج می کنید قفل می شود. در صورتی که درخواست برداشت اسپارک های خود را ارسال کنید، عملیات ساخت و ساز ساختمان لغو می شود و اسپارک ها به حساب شما در داخل بازی واریز می شود.

با توجه به موضوعات فوق، شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که جز ساخت و ساز ساختمان، اسپارک به چه کار دیگری می آید؟

جدا از اینکه شما می توانید اسپارک ها را برای ساخت و ساز ساختمان ها استفاده کنید، اسپارک ها برای ساخت و ساز آیتم های سه بعدی دیگر نیز در این بازی به کار می آید. همانطور که می دانید آیتم های موجود در بازی آپلند به نوعی NFT به حساب می آیند؛ بنابراین اسپارک ها مهم هستند و به عنوان یکی از ارزشمندترین منابع برای اقتصادی پلتفرم آپلند به حساب می آید.

تا به این بخش از مقاله همانطور که مطالعه کردید، به صورت کامل و جامع با پلتفرم های معروفی که شما می توانید در آن ها اقدام به ساخت و ساز زمین کنید آشنا شدید. در ادامه قصد داریم تا برای آشنایی بیشتر شما عزیزان، طریقه ساخت ساز در پلتفرم های دیسنترالند و همچنین آپلند را آموزش دهیم. در صورتی که در هنگام مطالعه آموزش برایتان سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات مطرح کنید. در ادامه همراه ما باشید.


آموزش ساخت زمین در آپلند

آموزش ساخت و ساز زمین در آپلند
آموزش ساخت و ساز زمین در آپلند

در همین ابتدای آموزش به سراغ پلتفرم آپلند می رویم تا به شما نحوه ساخت و ساز در این پلتفرم را آموزش دهیم. همانطور که گفتیم، شما می توانید در آپلند به راحتی زمین خود را بسازید و از این طریق کسب درآمد کنید. قطعاً شما با ساخت و سازی بر روی زمین خود انجام می دهید، ارزش آم زمین را چند برابر می کنید. بدون فوت وقت و بی معطلی به سراغ آموزش ساخت و ساز زمین در پلتفرم متاورس برویم.

قبل از اینکه بخواهیم به سراغ ارائه آموزش برای افرادی که در این بازی فعالیت می کنند برویم، لازم است تا مروری بر این بازی داشته باشیم برای افراد مبتدی. اگر تا به حال در پلتفرم آپلند ثبت نام نکرده اید، ابتدا باید ثبت نام خود را در این پلتفرم تکمیل کنید. پس از ثبت نام شما می بایست یک زمین خریداری کنید. خرید زمین بسیار آسان است و شما می توانید به راحتی پس از انتخاب زمین اقدام به خرید آن کنید.

در صورتی که موجود شما کمتر از قیمت زمین ابتدا، ابتدا باید از طریق فروشگاه بازی حساب خود را شارژ کنید. پس از شارژ حساب، به سراغ زمین مورد نظر بروید و آن را خریداری کنید. پس از خرید زمین در صورتی که سطح شما از VISITOR به UPLANDER تغیر پیدا کرده باشد، پس از کسب اسپارک می توانید عملیات ساخت و ساز را انجام دهید. در صورتی که برای انجام مراحل فوق به راهنمایی نیاز دارید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً به مقاله اختصاصی آموزش بازی آپلند در سایت زوم ارز مراجعه کنید. ما در این مقاله به صورت کامل و جامع طریقه ثبت نام و همچنین خرید زمین را به شما آموزش داده ایم.

در صورتی که از قبل در این بازی ثبت نام کرده و اقدام به خرید زمین کرده اید، حال باید سطح خود را به آپلندر Uplander تغییر دهید. در صورتی که سطح شما به آپلندر تغییر کرده است، حال باید اقدام به کسب اسپارک کنید. در صورتی که موجودی اسپارک شما صفر است، می توانید از روش هایی که کمی پیش‌تر گفتیم برای به دست آوردن اسپارک اقدام کنید.

حال ما فرض را بر این می گذاریم تا تمامی موارد تکمیل است و تنها باید به سراغ انجام مراحل ساخت و ساز برویم. در اولین قدم ابتدا بر روی زمین خود کلیک کنید تا اطلاعات زمین نمایش داده شود. (همانند تصویر ذیل)

آموزش ساخت زمین در آپلند-1
آموزش ساخت زمین در آپلند-۱

ما برای اینکه بتوانیم مراحل را به شما بهتر توضیح دهیم زبان پلتفرم آپلند را به فارسی تبدیل کرده ایم. شما نیز اگر قصد دارید تا زبان پلتفرم آپلند را به فارسی تغییر دهید می توانید با نصب افزونه گوگل ترنسلیت بر روی مرورگر خود، به راحتی این کار را انجام دهید.

در ادامه برای ورود به بخش ساخت و ساز ابتدا بر روی گزینه بیشتر یا More کلیک کنید. حال در مرحله جدید باید گزینه ساختن و یا Build را انتخاب نمایید. شما می توانید نمایی از این صفحه را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

آموزش ساخت زمین در آپلند-2
آموزش ساخت زمین در آپلند-۲

در صفحه جدید، برای شما انواع ساختمان ها نمایش داده شده. شما می توانید به راحتی ساختمان مورد نظر خود را انتخاب کنید. قبل از انتخاب ساختمان، با توجه به مدت زمان و همچنین میزان اسپارک موجودی خود توجه کنید. همانطور که در تصویر ذیل مشاهده می کنید، هر ساختمان توضیحاتی دارد. برای مثال اگر به توضیحات ساختمان آپارتمان نگاهی بیندازید، مشاهده می کنید که امتیاز اسپارک سازه فوق ۵۸۰۰ می باشد.

پس از مشاهده میزان امتیاز سازه، باید به میزان اسپارکی که باید برای ساخت و ساز پرداخت و یا استیک کنید توجه نمایید. میزان اسپارک همانطور که گفتیم قابل تغییر است و شما می توانید در ادامه مراحل آن را کمتر و یا بیشتر کنید. در این بخش به صورت پیش‌فرض میزان اسپارک پرداختی بر روی عدد ۰.۴ می باشد. این موضوع به این معناست که شما برای تکمیل فرآیند ساخت و ساز نیاز به ۰.۴ اسپارک دارید.

اگر دقت کنید، در بخش دیگری از توضیحات تعداد واحد های مسکونی که در این آپارتمان وجود دارد توضیح داده شده است. اگر این ساختمان را بسازید، شما می توانید ۸ واحد مسکونی دریافت کنید. در آینده با آپدیت هایی که این پلتفرم می شود، احتمال اینکه شما بتوانید هر واحد را اجاره دهید وجود دارد. در نتیجه اگر بودجه مورد نظر را دارید می توانید به سراغ ساخت و ساز این ساختمان بروید.

در صورتی که نوع ساختمان مورد نظرتان را مشخص کردید، برای ادامه مراحل باید بر روی گزینه انتخاب کنید کلیک نمایید. شما می توانید نمایی از صفحه فوق را در تصویر ذیل مشاهده نمایید.

آموزش ساخت زمین در آپلند-3
آموزش ساخت زمین در آپلند-۳

 در صفحه جدید، باید موقعیت مکانی ساختمان خود را تنظیم کنید. همانطور که در تصویر ذیل مشاهده می کنید، در بخش (۱) ساختمان وارد نقشه شده است و باید آن را جا به جا کنیم. در بخش (۲) گزینه هایی وجود دارد که می توانیم با استفاده از آن ها ساختمان را جا به جا کنیم. در بخش (۳) توسط سیستم کاربر راهنمایی شده است و در نهایت گزینه تأیید نیز در این بخش قرار دارد. در صورتی که ساختمان خود را در موقعیت مناسب قرار دادید، می توانید با کلیک بر روی گزینه تأیید مکان نهایی قرارگیری ساختمان را تأیید کنید.

آموزش ساخت زمین در آپلند-4
آموزش ساخت زمین در آپلند-۴

در نهایت پس از جا به جایی های مختلف، ما بخشی از زمین را برای جایگذاری سختمان انتخاب نمودیم. در تصویر ذیل شما می توانید موقعیت مکانی ساختمان را مشاهده کنید. به دلیل اینکه زمین خریداری شده ناهنجاری هایی دارد، بخش هایی از زمین اضافه آماده است. در صورتی که برای شما نیز چنین چیزی اتفاق افتاده باشد، باید منتظر باشید و ببینید که در آینده آیا تیم توسعه دهنده پلتفرم آپلند فکری به حال این بخش ها می کند یا خیر! ممکن است در آینده با ایجاد یک فضای سبز بتوانیم بخش های اضافه را پوشش دهیم.

آموزش ساخت زمین در آپلند-5
آموزش ساخت زمین در آپلند-۵

در مرحله جدید، باید رنگ ساختمان را انتخاب کنید. در ابتدا رنگ دیواره ها و پنجره باید انتخاب شود. پس از اینکه رنگ مورد نظرتان انتخاب شد بر روی گزینه تأیید کلیک کنید. شما می توانید در تصویر ذیل نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

آموزش ساخت زمین در آپلند-6
آموزش ساخت زمین در آپلند-۶

در بخش بعد، باید رنگ سقف ساختمان را مشخص کنید. در تصویر ذیل شما می توانید نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

آموزش ساخت زمین در آپلند-7
آموزش ساخت زمین در آپلند-۷

پس از انتخاب رنگ دیوار های اصلی و سقف ساختمان، باید رنگ ما بین دیواره های اصلی را انتخاب نمایید. در تصویر ذیل شما می توانید صفحه فوق را مشاهده کنید. اگر برای انتخاب رنگ ها کمی حساس هستید، با دقت این بخش ها را انتخاب کنید. در آینده هنگامی که ساختمان ساخته شود، نمی توانید رنگ های انتخاب شده را تغییر دهید. حتی در زمان ساخت و ساز نیز نمی توانید این کار را انجام دهید چراکه در این صورت باید کل مراحل ساخت و ساز را لغو کنید. در نتیجه هنگام انتخاب رنگ بسیار دقت داشته باشید.

آموزش ساخت زمین در آپلند-8
آموزش ساخت زمین در آپلند-۸

پس از اینکه رنگ ها و مکان ساختمان شما مورد تأیید بود، با پیغامی مبنی بر این که موقعیت و رنگ های ساخت و ساز فوق را بررسی کنید. در صورت تأیید شما، باید بر روی گزینه تأیید کلیک کنید. همانند تصویر ذیل

آموزش ساخت زمین در آپلند-9
آموزش ساخت زمین در آپلند-۹

این بخش یکی از مهم ترین بخش های ساخت و ساز ساختمان در آپلند می باشد. همانطور که مشاهده می کنید در سمت چپ میزان امتیاز اسپارک مشخص شده است. همچنین در سمت راست تصویر نیز میزان زمانی که طول می کشد تا این سازه تکمیل شود نمایش داده شده است. همانطور که در اواسط مقاله گفتیم، هر چه شما میزان اسپارک را بیشتر کنید، میزان زمان فوق کمتر می شود. مثلاً ممکن است از ۴۰۰ روز به ۲۰۰ روز تغییر پیدا کند.

شما برای اینکه بتوانید میزان اسپارک پرداختی را مدیریت کنید، در این بخش باید بر روی گزینه «مدیریت کنید» کلیک نمایید. شما می توانید نمایی از صفحه فوق را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

آموزش ساخت زمین در آپلند-10
آموزش ساخت زمین در آپلند-۱۰

در صفحه جدید، همانطور که در تصویر ذیل مشاهده می کنید، شما می توانید با کلیک بر روی علامت های – و + میزان اسپارک مورد نظر خود را مشخص کنید. با تغییر اسپارک تعداد روز های ساخت و ساز سازه نیز تغییر پیدا می کند. پس از اینکه تعداد اسپارک مورد نظرتان را مشاهده کردید، باید بر روی گزینه شروع به ساخت و ساز کلیک کنید.

آموزش ساخت زمین در آپلند-11
آموزش ساخت زمین در آپلند-۱۱

در صفحه جدید، از شما تأیید گرفته می شود که قصد دارید ۰.۶ اسپارک برای ساخت سازه فوق استیک کنید؟ در صورت تأیید بر روی گزینه تأیید کلیک کنید.

آموزش ساخت زمین در آپلند-12
آموزش ساخت زمین در آپلند-۱۲

در صفحه جدید با پیغام اینکه ساخت و ساز سازه با موفقیت آغاز شد رو به رو می شوید. برای عبور از این صفحه بر روی ضربدر کلیک کنید. همانند تصویر ذیل.

آموزش ساخت زمین در آپلند-13
آموزش ساخت زمین در آپلند-۱۳

حال باید کمی صبر کنید تا موقعیت های ساخت سازه به نقشه اضافه گردد. شما می توانید نمایی از این صفحه را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

آموزش ساخت زمین در آپلند-14
آموزش ساخت زمین در آپلند-۱۴

در آخر ساختمان شما به نقشه اضافه می گردد و شما در تمام مدت مشخص شده باید صبر کنید تا ساختمان شما تکمیل شود. همانند تصویر ذیل

آموزش ساخت زمین در آپلند-15
آموزش ساخت زمین در آپلند-۱۵

همانطور که مشاهده کردید، به راحتی توانستید در پلتفرم آپلند اقدام به ساخت و ساز زمین های خود کنید. با مطالعه این بخش، ممکن است برایتان سؤالات مختلفی ایجاد شود. برای دریافت پاسخ های سؤالاتتان پیشنهاد می کنیم که به انتهای مقاله (سؤالات متداول) مراجعه کنید. در صورتی که سؤال مورد نظر شما در بخش فوق نبود، می توانید سؤال مورد نظرتان را در قسمت نظرات از ما بپرسید.

در ادامه قصد داریم تا به سراغ ساخت و ساز زمین در پلتفرم دیسنترالند برویم. در صورتی که قصد آشنایی با ساخت و ساز زمین در این پلتفرم پرطرفدار را دارید، حتماً ادامه این مقاله را مطالعه کنید.


آموزش ویدیویی ساخت زمین در دیسنترالند

 

 


آموزش ساخت زمین در دیسنترالند

آموزش ساخت و ساز زمین در دیسنترالند
آموزش ساخت و ساز زمین در دیسنترالند

ساخت و ساز در دیسنترالند نسبت به پلتفرم های دیگر کمی بیشتر مطرح تر می باشد. شما می توانید بدون داشتن هیچ دانش خاصی به راحتی زمین های مختلفی را ایجاد کنید و از آن درآمد داشته باشید. در ابتدا هنگامی که پروژه دیسنترالند به متاورس پیوست، تنها کاربرانی می توانستند اقدام به ساخت و ساز زمین کنند که در این پروژه برای خود ملک خریده بودند؛ اما امروزه پلتفرم دیسنترالند این فرصت را به همه داده است تا تمامی افراد بتوانند سازه های مورد نظر خود را بسازند و از انجام این کار لذت ببرند.

همانطور که در اواسط مقاله گفتیم، شما در پروژه دیسنترالند نه تنها خانه بلکه می توانید سازه های دیگری را نیز بسازید. برای مثال اگر خواننده هستید، می توانید یک نمایشگاه از موزیک های خود بسازید و از این راه کسب درآمد کنید. حتی اگر هنرمند نیستید و به گیم علاقه دارید، می توانید با استفاده از امکاناتی که این پلتفرم در اختیار شما قرار می دهد، یک بازی بدون کد نویسی طراحی کنید و از این طریق کاربران مختلف را جذب کنید تا از زمین شما استفاده کنند.

تمامی فعالیت های فوق برای شما که مالک زمین در پلتفرم دیسنترالند نیستید امکان پذیر است. تنها در صورتی که قصد دارید تا از امکانات مورد نظر کسب درآمد کنید باید به سراغ خرید زمین بروید.

همانطور که اطلاع دارید، در ادامه قصد داریم تا به سراغ آموزش ساخت و ساز در پلتفرم دیسنترالند برویم. شما می توانید با مطالعه این بخش به صورت کامل، به صورت تخصصی با ساخت و ساز در پلتفرم دیسنترالند آشنا شوید.

برای شروع ساخت و ساز سازه، ابتدا وارد سایت رسمی دیسنترالند شوید. پس از ورود از بین تب های موجود در بالای صفحه بر روی گزینه Builder کلیک کنید. شما می توانید در تصویر ذیل نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

آموزش ساخت زمین در دیسنترالند-1
آموزش ساخت زمین در دیسنترالند-۱

در صفحه جدید، همانطور که مشاهده می کنید باید کیف پول افزونه ای خود را به سایت دیسنترالند متصل کنید. برای انجام این کار شما می توانید از کیف پول های متامسک، ربی و همچنین ولت های مرتبط با پروتکل Wallet connect استفاده نمایید. در این بخش پیشنهاد ما کیف پول ربی می باشد. البته لازم به ذکر است که بهتر است خودتان کمی درباره ولت های فوق تحقیق کنید و سپس ولت مورد نظرتان را انتخاب کنید. ما در ادامه از کیف پول ربی برای استفاده در پلتفرم دیسنترالند استفاده کرده ایم.

برای اینکه بتوانید عملیات اتصال ولت را انجام دهید، همانطور که در تصویر ذیل مشاهده می کنید باید بر روی گزینه Sign in کلیک کنید. به محض کلیک بر روی این گزینه، لیست ولت هایی که این پلتفرم از آن ها پشتیبانی می کند برایتان نمایش داده می شود. شما نیز تنها کافی است تا کیف پول مورد نظر خود را انتخاب کنید.

آموزش ساخت زمین در دیسنترالند-2
آموزش ساخت زمین در دیسنترالند-۲

پس از اینکه ولت شما به پلتفرم دیسنترالند متصل شد، همانطور که در تصویر ذیل مشاهده می کنید، این بار به جای گزینه Sign in با گزینه Click here (1) رو به رو می شوید. با کلیک بر روی این گزینه شما می توانید در یک صحنه یا Scenes جدید زمین خود را بسازید. قبل از اینکه بخواهیم به سراغ اصل مطلب برویم لازم است اشاره کنیم که در بخش (۲) شما می توانید دیگر زمین هایی که توسط افراد مختلف ساخته شده است را در این قیمت مشاهده کنید. در ادامه بیشتر درباره این قسمت صحبت خواهیم کرد.

برای شروع ساخت و ساز زمین در پلتفرم دیسنترالند بر روی گزینه Click here کلیک کنید.

آموزش ساخت زمین در دیسنترالند-3
آموزش ساخت زمین در دیسنترالند-۳

در صفحه جدید شما می بایست برای صحنه و یا زمین خود یک نام انتخاب کنید و سپس کمی توضیحات بنویسید. پس از اینکه فیلد های تصویر ذیل تکمیل شد، نوبت به این رسیده است که بر روی گزینه Next کلیک کنید.

آموزش ساخت زمین در دیسنترالند-4
آموزش ساخت زمین در دیسنترالند-۴

در بخش بعد، شما می بایست سایز صحنه خود که قرار است طرح مورد نظرتان را در آن پیاده سازی کنید را انتخاب کنید. حداقل سایز هر زمین ۱*۱ و حداکثر سایز هر زمین ۶*۶ پارسل یا Parcele می باشد. پس از اینکه سایز زمین خود را تعیین کردید، باید بر روی گزینه Create کلیک کنید.

یکی از سؤالاتی که ممکن است برایتان پیش بیاید این است که میزان سایز فوق را بنا بر چه اندازه باید مشخص کنیم؟ در صورتی که قصد خرید زمین در پلتفرم دیسنترالند را دارید، باید نسبت به متراژ زمین خود، سایز صحنه را انتخاب کنید. در ادامه سایز انتخابی ما ۲*۲ می باشد. در تصویر ذیل شما می توانید نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

آموزش ساخت زمین در دیسنترالند-5
آموزش ساخت زمین در دیسنترالند-۵

پس از انتخاب سایز و کلیک بر روی گزینه Create با صفحه ای همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید. به دلیل اینکه ابزار های موجود به صورت ابزار های موجود به صورت ۳D و یا سه بعدی هستند کمی در این بخش باید صبر کنید چراکه اگر برای بار اول وارد این صفحه می شوید کمی باید صبر پیشه کنید.

آموزش ساخت زمین در دیسنترالند-6
آموزش ساخت زمین در دیسنترالند-۶

در نهایت پس از دقایقی، صحنه شما با سایز انتخابی ایجاد می شود. حال باید صحنه خود را طراحی کنید. به دلیل اینکه با عکس نمی توان به خوبی این پلتفرم را آموزش داد تا جایی که امکان داشته باشد ما ابزار های این پلتفرم را معرفی خواهیم کرد. در ابتدا اول از همه باید کف زمین خود را بسازیم. برای انجام این کار سمت راست صفحه بخش Ground را انتخاب می کنیم. سپس باید به دلخواه ابزاری که قصد دارید تا با آن کف زمین خود را بپوشانید را انتخاب کنید. ما در این بخش از چمن استفاده کرده ایم.

برای اینکه بتوانید ابزار های سمت چپ را وارد زمین کنید دو راه وجود دارد. یکی از راه های موجود این است که ابزار مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس به سمت زمین بکشید و یا به اصطلاح درگ اند دراپ drag and drop کنید. دومین راهی که وجود دارد این است که بر روی ابزار مورد نظر خود دو بار کلیک کنید تا ابزار انتخابی وارد زمین شما شود.

آموزش ساخت زمین در دیسنترالند-7
آموزش ساخت زمین در دیسنترالند-۷

پس از انتخاب زمین، حال می توانید ابزار های دیگر را وارد زمین خود کنید تا بتوانید صحنه مورد نظر خود را بسازید. ما در ادامه یک کیوسک میوه را وارد زمین کرده ایم. شما می توانید در تصویر ذیل کیوسک میوه فوق را مشاهده کنید.

آموزش ساخت زمین در دیسنترالند-8
آموزش ساخت زمین در دیسنترالند-۸

معمولاً اجسامی که وارد زمین می کنید سایز نسبتاً کوچکی دارند و یا اینکه شاید جسم فوق با زاویه زمین شما یکسان نباشد. برای اینکه بتوانید اجسام را در این بخش بزرگ و یا کوچک کنید و یا اینکه زاویه آن ها را تغییر دهید باید از سه گزینه ای که در بالای صفحه قرار گرفته است استفاده کنید. در تصویر ذیل به دلیل اینکه کیوسک میوه کمی کوچک است، ما از ابزار فوق برای بزرگ نمایی این جسم استفاده می کنیم. در تصویر ذیل می توانید نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

آموزش ساخت زمین در دیسنترالند-9
آموزش ساخت زمین در دیسنترالند-۹

پس از بزرگ نمایی کیوسک میوه، حال قصد داریم برای حفاظت از وسایل خود، دور تا دور زمین را دیوار و یا حصار بکشیم. ما در این بخش از فنس های موجود استفاده کرده ایم. شما می توانید به جای فنس از دیوار، فنس های چوبی، دیوار نامرئی و… استفاده نمایید.

برای اینکه بتوانید دور تا دور زمین خود را حصار بکشید، باید از دو روش اقدام کنید. روش اول این است که شما یک فنس و یا دیوار در زمین قرار دهید و سپس به اندازه کل طول و یا عرض زمین دیوار و یا فنس و یا… را بزرگ کنید. در صورتی که موافق انجام این کار نیستید، می توانید به صورت تکی دور زمین خود را حصار و یا فنس بکشید. این کار نیاز به کمی حوصله دارد و تقریباً زمان زیادی را از شما می گیرد.

یکی از سؤالاتی که ممکن است در این قسمت برای شما ایجاد شود، این است که برای تغییر جهت فنس در کناره های زمین باید چه کاری انجام داد؟ همانطور که در بخش قبل گفتیم، شما می توانید با آیکون های تغییر جهت، نوع جهت خود را مشخص کنید و دیوار و یا فنس و یا… را به جهت دلخواه تغییر موقعیت دهید. اگر در این رابطه برایتان سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را از ما بپرسید.

آموزش ساخت زمین در دیسنترالند-10
آموزش ساخت زمین در دیسنترالند-۱۰

پس از گذشت تقریباً ۳۰ دقیقه، به صورت کامل با استفاده از فنس ها دور زمین محافظ قرار داده شد. حال، همانند دنیای واقعی، باید بخشی از زمین را به عنوان قسمت ورود و خروج انتخاب کنیم. ما در این صفحه به اندازه یک فنس دیواره ها را خالی نگه داشتیم تا بتوانیم از درب استفاده کنیم. همانطور که در تصویر ذیل مشاهده می کنید، به واسطه فنس هایی که به صورت درب هستند یک درب قرار داده شد.

جز درب و دیواره هایی که قرار دادیم، در طول طراحی صحنه یک میز به همراه دو صندلی به زمین خود اضافه نمودیم. همچنین در کنار فنس ها، دو عدد نیمکت دیگر برای نشستن اضافه نمودیم. شما می توانید در تصویر ذیل نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

آموزش ساخت زمین در دیسنترالند-11
آموزش ساخت زمین در دیسنترالند-۱۱

برای اینکه بتوانید درب را بر روی حالت باز و بسته قرار دهید، باید از درب های متحرک استفاده کنید. زمانی که شما یک درب متحرک در داخل زمین قرار می دهید، بخش تنظیمات درب برای شما در سمت راست تصویر نمایش داده می شود. حال می توانید تنها با چند کلیک به درب دستور بدهید که چگونه باز و بسته شود و یا اینکه پس از باز شدن چه اتفاقی بی افتد و یا اینکه پس از بسته شدن چه عملی انجام دهد. تمامی دستورات فوق را تنها می توانید با چند کلیک به دربی که وارد زمین خود کرده اید بدهید. شما می توانید در تصویر ذیل نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

یکی از سؤالاتی که ممکن است برایتان ایجاد شود این است که چگونه می توانیم وارد بخش تنظیمات درب شویم؟ در بین ابزار های موجود درب های بسیاری وجود دارد. از درب های متحرک گرفته است تا درب های ثابت. شما در این بخش برای اینکه بتوانید چنین تنظیماتی انجام دهید باید از درب های متحرک استفاده کنید. جز درب، اجسام دیگری نیز در این پلتفرم وجود دارد که به صورت متحرک می باشد. در ادامه به شما خواهیم گفت که دقیقاً چه اجسامی مترک هستند و شما می توانید از آن ها استفاده کنید.

آموزش ساخت زمین در دیسنترالند-12
آموزش ساخت زمین در دیسنترالند-۱۲

یکی از نکاتی که باید به آن دقت کنید این است که در هر بخش از طراحی بهتر است برای عیب یابی تا قسمتی که ساخته اید، به صحنه خود مراجعه کنید تا بتوانید مشکلات را بیابید. برای وارد شدن به صحنه و تست اجسامی که گذاشته اید کافی است یک بار بر روی آیکون چشم که در بالای صفحه قرار دارد کلیک کنید. شما می توانید در تصویر ذیل نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

آموزش ساخت زمین در دیسنترالند-13
آموزش ساخت زمین در دیسنترالند-۱۳

به محض اینکه بر روی چشم کلیک کنید، وارد زمینی که طراحی کرده اید می شود. حال می توانید به راحتی با کلیک های جهت نما و همچنین چرخاندن ماوس به راحتی در زمین خود بگردید و تمامی امکانات را مورد تست قرار دهید. برای مثال ما در این بخش قصد داریم تا از نحوه کارکرد درب در زمین مطلع شویم به همین دلیل در ابتدا به سراغ درب می رویم.

توجه داشته باشید که با توجه به حصار کشی های دور زمین، هر فردی که قصد ورود به زمین ما را داشته باشد باید با باز نمودن درب وارد شود. در غیر این صورت هیچ راهی برای ورود وجود ندارد. شما می توانید دربی انتخاب کنید که فردی نتواند آن را باز کند و تنها افرادی که مشخص می کنید بتوانند این کار را انجام دهند و یا اینکه می توانید دربی را انتخاب کنید که هر فردی بتواند آن را باز کند. دربی که ما در این بخش انتخاب کرده ایم را هر فردی می تواند باز کند.

آموزش ساخت زمین در دیسنترالند-14
آموزش ساخت زمین در دیسنترالند-۱۴

برای تست باز و بسته شدن درب به جلوی درب می رویم. همانطور که مشخص است عبارت Open/Close نمایش داده شده است. برای اینکه درب شود باید یک بار بر روی دکمه سمت چپ ماوس خود کلیک کنید.

آموزش ساخت زمین در دیسنترالند-15
آموزش ساخت زمین در دیسنترالند-۱۵

پس از کلیک چپ، همانطور که مشاهده می کنید درب باز می شود و می توانید وارد شوید. هر فرد دیگری نیز می تواند به همین راحتی وارد زمین شود. پس از ورود به زمین می توانید مجدد با کلیک بر روی دکمه سمت چپ ماوس، به راحتی درب را ببندید.

آموزش ساخت زمین در دیسنترالند-16
آموزش ساخت زمین در دیسنترالند-۱۶

حال در این بخش از باز و بسته شدن درب مطمئن شدیم. وارد زمین می شویم تا باقی اجسامی که بر روی زمین منتقل کرده ایم را مشاهده کنیم. تمامی اجسام ها در جای خود و در سایز مناسب قرار گرفته اند. شما می توانید نمایی از زمینی که طراحی کرده ایم را در تصویر ذیل مشاهده کنید. در صورتی که قصد دارید تا از این بخش خارج شوید، باید بر روی علامت ضربدر که در سمت راست صفحه وجود دارد کلیک کنید.

آموزش ساخت زمین در دیسنترالند-17
آموزش ساخت زمین در دیسنترالند-۱۷

کمی قبل تر من باب اینکه چگونه می توانید اجسام متحرک را پیدا کرد سؤالی ایجاد شد. پیدا نمودن اجسام متحرک در بین ابزار ها کار بسیار آسانی است چراکه اجسامی که متحرک هستند نشانه ای که در تصویر ذیل مشاهده می کنید را دارند. ضمناً شما می توانید برای اینکه کار خود را آسان تر کنید، بر روی لوگو انجام متحرک که در تصویر ذیل نشانه گذاری شده است کلیک کنید. با انجام این کار به راحتی می توانید اجسام متحرک را در یک لیست مشاهده کنید.

آموزش ساخت زمین در دیسنترالند-18
آموزش ساخت زمین در دیسنترالند-۱۸

در بخش های دیگر زمین، شما می توانید با استفاده از گزینه های موجود اقدامات مختلفی انجام دهید. برای مثال اگر به سمت راست صفحه در بخش بالا نگاه کنید، گزینه های مختلفی را مشاهده می کنید. از بین تمام گزینه های فوق ۴ گزینه به عنوان مهم ترین گزینه های این بخش می باشد که کمی پیش‌تر یکی از آن ها را شرح دادیم. در این قسمت از مقاله قصد داریم تا به سه گزینه مهم دیگر بپردازیم. برای اینکه بهتر بتوانیم هر یک از گزینه های فوق را توضیح دهیم، هر گزینه را با شماره مشخص کرده ایم. در ادامه نیز طبق شماره گذاری فوق گزینه های پیش رو را توضیح خواهیم داد.

 1. آموزش ساخت زمین در دیسنترالند-19
  آموزش ساخت زمین در دیسنترالند-۱۹

  اگر بر روی این گزینه کلیک کنید، می توانید طرحی که بر روی زمین فوق اجرا کرده اید را دانلود کنید. پس از دانلود می توانید از طرح خودت نگهداری کنید تا اگر زمانی به این طرح دسترسی نداشتید، بتوانید از پوشه دانلودی طرح خود را بازیابی کنید. پس از کلیک بر روی این گزینه یک فایل زیپ برای شما دانلود می شود که می توانید آن را ذخیره کنید و یا در صورت تمایل اگر برای طرح خود مشتری داشید، می توانید آن را بفروشید و از این طریق به مشتری خود طرح را تحویل دهید.

 2. اگر بر روی این گزینه کلیک کنید، می توانید طرح خود را با دوستانتان به اشتراک بگذارید. برای مثال اگر برای فردی یک صحنه طراحی کرده اید، می توانید از این طریق در هر مرحله نمونه ای از کار را به کارفرما نشان بدهید. جز این موضوع، استفاده های دیگری را نیز می توانید از این قیمت داشته باشید.

بخش (۳) یکی از مهم ترین بخش های این قسمت می باشد. در صورتی که شما در پلتفرم دیسنترالند اقدام به خرید زمین کرده باشید، پس از اینکه طرح خود را تکمیل نمودید، با کلیک بر روی این گزینه می توانید طرح خود را به زمین خریداری شده منتقل کنید. البته در صورتی که زمین نیز اجاره کرده باشید، از همین طریق می توانید طرح مورد نظر را به زمین منتقل کنید. برای انجام این کار کافی است پس از اتمام طرح بر روی این گزینه کلیک کنید. به محض کلیک با صفحه ای همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید.

آموزش ساخت زمین در دیسنترالند-20
آموزش ساخت زمین در دیسنترالند-۲۰

در این صفحه همانطور که مشخص است شما می توانید دو کار انجام دهید. در صورتی که بر روی بخش (۱) کلیک کنید، می توانید طرح خود را بر روی یک زمین اجاره ای بارگذاری کنید؛ اما اگر برای خود اقدام به خرید زمین کرده اید، می توانید با کلیک بر روی گزینه Publish to land یا بخش (۲) به راحتی طرح خود را بر روی زمین بارگذاری کنید تا هم شما بتوانید از آن استفاده نمایید و هم کاربران دیگر.

شاید برایتان این سؤال باشد که اگر این مراحل را انجام دهیم می توانیم یک کسب و کار در متاورس دیسنترالند راه اندازی کنیم؟ بله. شما می توانید به همین راحتی یک فروشگاه طراحی کنید و سپس آن را با بارگذاری در زمین خود از این طریق، کسب و کار متاورسی خود را راه اندازی کنید و به نوعی اولین نفر باشید که این کار را انجام داده است. اگر در این زمینه سؤالی داشتید و یا نیازمند راهنمایی بودید، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

تقریباً، به تمام بخش های ساخت زمین در پلتفرم متاورسی دیسنترالند اشاره کردیم. به دلیل اینکه این مطلب یک مقاله است، نمی توان به تمام اجسام موجود و یا امکانات اشاره کرد. به همین دلیل اگر در هنگام کار با مشکلی رو به رو شدید و یا طریقه کار یک گزینه را نمی دانستید، می توانید مشکل خود را در بخش نظرات برای ما مطرح کنید.

در ادامه قصد داریم تا به سراغ زمین هایی که دیگران در پلتفرم دیسنترالند طراحی کرده اند برویم. شما می توانید با انجام این کار با ابزار های مختلف موجود آشنا شوید و همچنین ایده برای طراحی بگیرید. برای اینکه بتوانید این کار را انجام دهید ابتدا باید چند مرحله به صفحه قبل برگردید. (شما می توانید نمایی از صفحه مورد نظر را در تصویر ذیل مشاهده کنید).

آموزش ساخت زمین در دیسنترالند-21
آموزش ساخت زمین در دیسنترالند-۲۱

همانطور که در تصویر فوق مشاهده می کنید، در بخش (۱) شما می توانید زمین و یا زمین های خود را که طراحی کرده اید مشاهده کنید. در صورتی که قصد دارید تا زمین دانلود شده به زمین های خود اضافه کنید و یا شروع به طراحی یک زمین جدید کنید، می توانید از علامت های + و همچنین علامت فلش یا استفاده نمایید.

در بخش (۲) نیز شما می توانید زمین هایی که توسط کاربران دیگر طراحی شده است را ببینید و از آن ها ایده بگیرید. تقریباً هر روز زمین هایی که در این بخش مشاهده می کنید تغییر پیدا می کند و شما روزانه زمین های جدیدی را مشاهده می کنید.

برای اینکه بتوانید به سراغ طراحی ها بروید و یا از نزدیک آن ها را مشاهده کنید شما می توانید از همین قسمت بر روی زمین مورد نظر خود کلیک کنید. اگر قصد دارید تا زمین های بیشتری را مشاهده نمایید باید گزینه View more (2) را انتخاب کنید.

آموزش ساخت زمین در دیسنترالند-22
آموزش ساخت زمین در دیسنترالند-۲۲

همانطور که در تصویر ذیل مشاهده می کنید، زمین های بسیار زیادی در این قسمت نمایش داده شده است. تعداد زمین ها و طراحی ها بسیار است و شما می توانید ساعت ها در بین زمین ها بگردید و ایده بگیرید و با ابزار های مختلف آشنا شوید. برای اینکه بتوانید یکی از زمین های فوق را از نزدیک ببینید، کافی است بر روی زمین مورد نظرتان یک بار کلیک کنید.

آموزش ساخت زمین در دیسنترالند-23
آموزش ساخت زمین در دیسنترالند-۲۳

پس از کلیک بر روی زمین منتخب با صفحه دیگری همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این صفحه شما می توانید نام طراح و همچنین توضیحات آن را مشاهده کنید. اگر به بالای صفحه نگاه کنید، در سمت چپ می توانید تعداد لایک های طراحی انجام شده را مشاهده نمایید. در صورتی که قصد دارید تا به عنوان بازدید کننده وارد نقشه شوید، کافی است تا بر روی آیکون چشم که در سمت راست صفحه قرار دارد کلیک کنید.

آموزش ساخت زمین در دیسنترالند-24
آموزش ساخت زمین در دیسنترالند-۲۴

حال همانطور که در تصویر ذیل مشاهده می کنید، می توانید به صورت کامل در زمین فوق گشت و گذار کنید و ایده بگیرید تا بتوانید شما نیز یک زمین مشابه زمین فوق طراحی کنید. در حال حاضر زمین با طرح های مختلفی وجود دارد و شما می توانید به راحتی با گرفتن ایده مشابه آن ها را بسازید. حتی اگر جستجو کنید در بین تمامی زمین ها می توانید یک زمین که در آن بازی طراحی شده است را پیدا کنید و سپس از آن ایده بگیرید و مشابه آن بازی را ایجاد کنید تا بتوانید افراد زیادی را به سمت زمین خود جذب کنید.

آموزش ساخت زمین در دیسنترالند-25
آموزش ساخت زمین در دیسنترالند-۲۵

همانطور که مشاهده کردید، به همین راحتی می توانید در پلتفرم معروف و محبوب متاورسی دیسنترالند یک زمین طراحی کنید و از آن استفاده کنید. اگر این کار را به صورت حرفه ای یاد بگیرید و به آن مسلط شوید، می توانید در دنیای واقعی به عنوان یک طراح زمین در پلتفرم دیسنترالند کسب درآمد کنید.


سؤالات متداول

اگر مقاله فوق را تا به این بخش با دقت مطالعه کرده باشید، در برخی از قسمت ها ممکن است برایتان سؤالات مختلفی ایجاد شود. در این قسمت از مطلب قصد داریم تا به سؤالات متداول شما عزیزان پاسخ دهیم. در صورتی که سؤال شما در بین سؤالات ذیل نبود، می توانید سؤال مورد نظرتان را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید تا در اولین فرصت به آن ها پاسخ دهیم.

 1. پس از اینکه در آپلند ساختمان خود را ایجاد کردیم، آیا می توانیم آن را بفروشیم؟

بله. حتی ساخت و ساز سازه در بازی آپلند باعث افزایش قیمت زمین می شود. شما می توانید به راحتی پس از اینکه ساختمان شما ساخته شد، آن را با قیمت بیشتری برای فروش بگذارید و از این طریق به راحتی کسب درآمد کنید. اگر به دنیای متاورسی و کسب درآمد از آن علاقه مندید، این کار را می توانید انجام دهید.

 1. چگونه می توانیم در دنیای واقعی از طراحی زمین در پلتفرم دیسنترالند کسب درآمد کنیم؟

همانطور که گفتیم، اگر در طراحی زمین حرفه ای شوید، می توانید به راحتی طرح های مختلفی را پیاده سازی کنید و از این طریقه به درآمد برسید. برای اینکه این کار به شما پیشنهاد می کنیم که ابتدا چندین زمین برای خود طراحی کنید و یا به اصطلاح برای خود رزومه ایجاد کنید. پس از اینکه رزومه ایجاد کردید، حال می توانید در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام، تلگرام، فیس‌بوک، توییتر و… به راحتی تبلیغات انجام دهید. در زمان نگارش این مقاله کمتر فردی پیدا می شود که بتواند این کار را انجام دهد. اگر همین حالا یادگیری و تمرین را شروع کنید، در سال های آینده احتمالاً درآمد خوبی از این راه کسب خواهید کرد.

 1. من یک گرافیست هستم، چگونه می توانم در پلتفرم دیسنترالند کسب درآمد کنم؟

در پلتفرم دیسنترالند و سایر پلتفرم ها برای مشاغلی همچون طراحی گرافیک کار های بسیاری وجود دارد. برای مثال شما می توانید بر حسب سلیقه NFT های گرافیکی طراحی کنید. پس از اینکه یک کالکشن برای خود ایجاد کردید، حال می توانید با ورود به محیط دیسنترالند برای خود یک نمایشگاه طراحی کنید. حال باید طرح های گرافیکی خود را در نمایشگاهی که ایجاد کرده اید بارگذاری کنید تا در نهایت بتوانید از این راه کسب درآمد کنید. البته کسب درآمد از این راه به همین سادگی ها نیست و نیاز به کمی تخصص و مشورت دارد. اگر قصد انجام این کار را دارید و نیازمند مشاوره هستید، می توانید با کارشناسان تیم زوم ارتباط برقرار کنید.

 1. پس از ساخت و ساز یک سازه در پلتفرم آپلند چه کاری می توانیم با سازه فوق انجام دهیم؟

پس از اینکه سازه فوق تکمیل شد، همانطور که کمی پیش‌تر گفتیم می توانید زمین خود را با قیمتی بیشتر از زمانی که خریداری کرده اید بفروشید. جز این کار در حال حاضر هیچ کاری دیگری نمی توانید انجام دهید و باید منتظر آپدیت های این پلتفرم باشید. خوشبختانه پلتفرم آپلند یکی از پلتفرم هایی است که مدام در حال پیشرفت می باشد؛ بنابراین می توانید کمی صبر کنید تا ببینید تیم توسعه دهنده چه تصمیماتی خواهند گرفت.

 1. چگونه می توان در سندباکس یک خانه برای زندگی در متاورس ساخت؟

همانطور که گفتیم، در سندباکس در حال حاضر امکان ساخت خانه، نمایشگاه و… وجود ندارد. تنها شما می توانید در این پلتفرم با استفاده از نرم افزار های مخصوص بازی بسازید و از کاربران دیگر دعوت کنید تا از بازی شما دیدن کنند و در مسابقات شما شرکت کنند. در صورتی که این مقاله را به صورت کامل مطالعه نکرده اید، به شما پیشنهاد می کنیم که برای آشنایی بیشتر با پلتفرم سندباکس، به اواسط مقاله مراجعه کنید.

 1. در صورتی که ابزار مورد نیاز ما برای طراحی زمین در پلتفرم دیسنترالند وجود نداشت، آیا باید ابزار های دیگر را خریداری کنیم؟

خیر. نیازی به خرید هیچ ابزاری در پلتفرم دیسنترالند نیست. در صورتی که ابزار مورد نظر شما برای طراحی در بین ابزار های آماده بازی وجود نداشت، اگر مسلط به طراحی با نرم افزار های مخصوص هستید، می توانید به راحتی طرح خود را در نرم افزار مورد نظر انجام دهید و سپس از طریق یک فایل زیپ در پروژه خود پیاده سازی کنید. طریقه انجام این کار بسیار آسان است. اگر پس از طراحی در هنگام بارگذاری با مشکل رو به رو شدید، می توانید مشکل خود را در بخش نظرات برای ما مطرح کنید.

 1. آیا می توان متاورس دیسنترالند یک ساختمان چند طبقه طراحی کرد؟

بله. شما هر چیزی را که در ذهن دارید می توانید در پلتفرم دیسنترالند طراحی کنید. تنها برای انجام این کار نیاز به کمی خلاقیت دارید که اگر طرحی مورد نظرتان نیست می توانید با مشاهده طرح افراد مختلف به راحتی ایده های بسیار زیادی بگیرید.

 1. در صورتی که تخصص نداشته باشیم آیا می توانیم در سندباکس اقدام به ساخت بازی کنیم؟

پاسخ به این سؤال را نه می توان با بله داد و نه می توان با خیر داد چراکه اگر مبتدی نیز باشید ممکن است بتوانید با آموزش هایی که در پلتفرم سندباکس داده شده است بتوانید یک بازی طراحی کنید. در صورتی که نیاز به آموزش های بیشتر دارید باید به سراغ منابع موجود در گوگل بروید تا بتوانید به راحتی با استفاده از آن ها یک بازی در سندباکس طراحی کنید.

 1. پس از اینکه زمین خود را در پلتفرم دیسنترالند طراحی نمودیم، آیا کاربران این پلتفرم با آواتار هایشان می توانند به زمین ما مراجعه کنند؟

خیر. پس از اینکه زمین خود را طراحی نمودید، هیچ فردی نمی تواند با آواتاری که ایجاد کرده است وارد زمین شما شود چراکه هنوز شما در متاورس دیسنترالند هیچ زمینی خریداری نکرده اید و طرح شما تنها یک نمایی از زمین می باشد. برای اینکه بتوانید بازدید کننده داشته باشید، باید ابتدا یک زمین در دیسنترالند خریداری کنید و سپس طرح خود را طبق آموزشی که دادیم به زمین خود منتقل کنید. حال افراد مختلف در سراسر جهان می توانند با آواتار هایشان در زمینی که شما طراحی کرده اید حضور پیدا کنند.

 1. چگونه می توانیم با آواتار هایی که در پلتفرم دیسنترالند طراحی کرده ایم وارد زمین های دیگران شویم؟

در صورتی که فردی زمینی که طراحی کرده است را منتشر کرده باشد، شما می توانید با ورود به محیط متاورسی دیسنترالند به راحتی از زمین های مختلف با آواتار اختصاصی تان دیدن کنید. به دلیل اینکه قیمت خرید زمین در دیسنترالند کمی بالا است، در ایران افراد کمی پیدا می شوند که اقدام به خرید زمین کرده باشند. در نتیجه به دنبال طراح های ایرانی بهتر است نباشید.


سخن آخر درباره آموزش ساخت زمین در متاورس

همانطور که مطالعه کردید، در دنیای متاورس می توان به راحتی همانند دنیای واقعی ساخت و ساز انجام داد و از این طریق کسب درآمد کرد. اگر علاقه مند به ساخت و ساز دارید، همین حالا می توانید در پلتفرم هایی همانند دیسنترالند به راحتی آنچه در که در ذهن دارید را پیاده سازی کنید. فرقی نمی کند که در طراحی حرفه ای هستید یا مبتدی چراکه در هر سطحی که باشید می توانید به راحتی سازه های خود را طراحی کنید.

ممنون که تا پایان مقاله “آموزش ساخت زمین در متاورس” همراه ما بودید.

 

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید:

 

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.

19 دیدگاه دربارهٔ «آموزش ساخت زمین در متاورس;

  • در حال حاضر زمین ها در پلتفرم شیبا صرفا به فروش گذاشته می شود
   اینکه در اینده بتوان ساخت یا خیر …..معلوم نیست

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده