آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آینده متاورس در ایران و جهان چگونه خواهد بود؟

آینده متاورس در ایران

آینده متاورس، اگر کریپتو و حوزه های مختلف را دنبال کنید، احتمالاً نام متاورس را زیاد شنیده اید. این روزها افراد مختلفی در پی ورود به متاورس هستند. در حال حاضر، یکی از بخش های پرطرفدار متاورس، خرید زمین های دیجیتالی می باشد. اگر تا به حال درباره زمین های دیجیتال متاورس نشنیده اید و یا از آن اطلاعاتی ندارید، می توانید با مراجعه به بخش متاورس سایت زوم ارز، به راحتی با مقاله های مختلفی با موضوعات مرتبط با زمین های دیجیتال آشنا شوید.

البته خرید زمین تنها امکان متاورس نمی باشد بلکه شما در تکنولوژی متاورس می توانید کارهای بسیاری کنید. به نوعی در آینده ممکن است انسان ها برای زندگی به متاورس بروند. شما در متاورس می توانید، اکثر کارهایی که در دنیای واقعی انجام می دهید را انجام دهید. برای مثال در متاورس پس از خرید زمین امکان ساخت و ساز آن مهیا می شود؛ یا اینکه شما می توانید در متاورس به کنسرت و یا عروسی بروید و کارهای دیگری که در ادامه کمی به آن ها اشاره خواهیم کرد. حال که صحبت از آینده شد، شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که با توجه به موضوعات فوق و پیشرفت متاورس، آینده این صنعت در ایران و یا در خارج از ایران چه می شود؟

برای اینکه بتوانیم آینده تکنولوژی متاورس را در ایران و یا در خارج از ایران بررسی کنیم، لازم از به عناوین مختلفی توجه شود. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات در این باره هستید، به شما پیشنهاد می کنیم که هرگز مطالعه ادامه این مقاله را از دست ندهید.

نیم نگاهی به صنعت متاورس

نیم نگاهی به صنعت متاورس
نیم نگاهی به صنعت متاورس

قبل از اینکه بخواهیم به سراغ اصل مطلب برویم، لازم است ابتدا کمی به متاورس چیست اشاره کنیم تا اگر به صورت تصادفی این مقاله را مطالعه می کنید تا حدودی نسبت به متاورس اطلاعات کسب کنید.

اگر بخواهیم یک تعریف کلی از متاورس داشته باشیم، این‌گونه باید بگوییم که متاورس تقارب زندگی فیزیکی و زندگی دیجیتالی است. در واقع متاورس اینترنت جدیدی (Web3) است که ما شاهد ترکیب دو دنیای فوق در آن هستیم.

همان‌طور که اشاره کردیم، در متاورس می توانید به راحتی ازدواج و یا زندگی کنید. حتی در متاورس می توانید خرید نیز انجام دهید. در صورتی که در دنیای واقعی ازدواج کرده اید، می توانید مراسم عروسی خود را در متاورس برگزار کنید. شاید برایتان این موضوع جالب باشد و سؤال کنید که چگونه انجام چنین کاری امکان پذیر است؟

متاورس با هم آمیزی واقعیت مجازی VR و همچنین واقعیت افزوده AR کار می کند. شما می توانید با استفاده از واقعیت مجازی، به راحتی در متاورس مراسم عروسی خود را با تمامی مهمانان خود برگزار کنید. در صورتی که از این موضوع اطلاعاتی ندارید و یا برایتان جالب است که اطلاعات بیشتری در این باره کسب کنید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً به مقاله اختصاصی متاورس چیست سایت زوم ارز که کمی پیش‌تر معرفی شد مراجعه کنید. ما در این مقاله به صورت کامل و جامع متاورس را توضیح داده ایم.

متاورس یک دنیای همیشگی است که به افراد مختلف اجازه حضور می دهد. در این تکنولوژی شما میتوانید به واسطه بلاکچین هزینه وسایلی که در دنیای فوق استفاده می کنید را پرداخت کنید. برای مثال اگر در بلاکچین به فروشگاه برای خرید لباس می روید، می توانید به واسطه رمز ارز های متاورسی و یا رمز ارز های دیگر که در شبکه بلاکچین فعالیت می کنند، پرداخت های خود را انجام دهید.

برخی از کاربرانی که به تازگی نام متاورس را شنیده اند، بر این باور هستند که متاورس به تازگی پس از تغییر نام فیس بوک به متا به وجود آمده است اما اینطور نیست. متاورس از سال های قبل نیز وجود داشته است و تنها پس از این اتفاق، متاورس در میان کاربران کمی پررنگ تر شد. حتی در سال های بسیار دور نیز نام متاورس برای برخی ها آشنا می باشد چراکه اصطلاح متاورس در سال ۱۹۹۲ از یک رمان علمی تخیلی با نام Snow crash (سقوط برفی) شکل گرفت. متاورس عبارتی مقتبس از دو کلمه Meta به معنای فراتر و Verse که از کلمه Universe گرفته شده است و به معنای جهان می باشد. در زبان پارسی نیز متاورس یا Metaverse به معنای جهان فراتر معنی می شود.

تئوری متاورس:

تئوری متاورس:
تئوری متاورس:

در این بخش از مقاله قصد داریم تا با تئوری متاورس بیشتر آشنا شویم و آن را بررسی کنیم. در ادامه ما تئوری متاورس را به ۳ بخش تقسیم می کنیم. آن ها عبارت اند از:

 1. متاورس به عنوان یک محصول و یا خدمات

در ژانویه سال ۲۰۲۰ آقای متیوبال Matthew Ball نویسنده و سرمایه گذار، مرسوم ترین تعریف ارجاع شده را منتشر کرد. او گفت «متاورس شبکه ای گسترده از جهان سه بعدی و شبیه سازی از دنیای دائمی می باشد که به طور هم‌زمان تعداد بسیار نامحدود کاربران می توانند آن را با یک حس حضور فردی تجربه کنند.

طبق تعریف های آقای متیوبال، متاورس یک محصول و یا خدمت می باشد. این تکنولوژی دارای هفت خصوصیت اصلی از جمله هم‌زمانی، پایداری و قابلیت همکاری است. با توجه به این موضوع، آقای بن تامپسون Ben Thompson، استراتژیست فناوری استدلال کرده است که توصیف فوق، در اصل با آنچه که در اینترنت حال حاضر وجود دارد، فاضله چندانی ندارد.

 1. متاورس به عنوان یک مکان

تکنولوژی متاورس به عنوان مکانی توصیف شده است که در آن افراد می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و یا تعامل داشته باشند. همچنین آن ها می توانند خود و یا وسایلشان را در چندین مکان دیجیتال انتقال دهند. در حال حاضر، نمونه های متاورسی مختلفی در این زمینه وجود دارند. مثلاً در گیم هایی همانند Manticore Games’ Core، Epic Games و… بازیکنان می توانند با آواتار های شخصی به صورت بهم پیوسته از دنیای به دنیایی دیگر منتقل شوند.

 1. متاورس در حال حاضر

اخیراً آقای شان پوری Shaan Puri، یک کارآفرین استارت آپی تعریف دیگری را ارائه کرده است. او متاورس را به عنوان نقطه ای در زمان توصیف می کند. به طور خاص، تکنولوژی متاورس، لحظه ای است که در آن زندگی دیجیتالی ما، هویت های آنلاین، تجربیات و روابط و همچنین دارایی ها، برای ما معنادارتر از زندگی فیزیکی مان می شود.

حال در ادامه قصد داریم به متاورس در بازه های زمانی مختلف بپردازیم و تعریفی از متاورس در حال حاضر داشته باشیم، همچنین تعریفی از متاورس در بازه های زمانی مختلف در آینده:

متاورس در واقعیت

تعریفی که از آقای شان پوری مطالعه کردید تا حدودی قانع کننده است. متاورس اغلب مورد استفاده افرادی قرار می گیرد که آن را می سازد و همچنین از آن استفاده می کنند. که البته سوالاتی برای افراد پیش می آید، مانند چگونگی ظاهر متاورس، حس افراد درون متاورس، و همچنین ویژگی و یا خصوصیت های آن که پاسخ به این سؤالات می تواند، دیدگاه های مفیدی برای پیشبینی جهت تغییرات، اجتماعی و اقتصادی باشد.

در متاورس در سال گذشته پیشرفت هایی اتفاق افتاده است که آن ها می توانند اولین گام های تحقق متاورس برای سال های آینده باشد. پیشرفت های فوق تا حدودی به بهبود روز افزون واحد های پردازش گرافیکی، موتور های سه بعدی، تولید محتوای سریع تر و… کمک می کند.

متاورس امروز

طبق پیشبینی ها و موارد موجود، انتظار می رود که متاورس تا چندسال آینده خود را بیشتر از طریق واقعیت مجازی نشان دهد. متاورس دنیایی جایگزین و دیجیتالی که می تواند برای اهداف مختلف شخصی و سازمانی مورد استفاده قرار گیرد. اعلامیه های اخیر پلتفرم متا (فیسبوک سابق)، مایکروسافت، شرکت سونی و… نشان می دهند که هدست هایی همانند Meta Quest و Sony PSVR توسط شرکت های فوق برای مصرف کننده ها تولید شده است.

واقعیت مجازی بر ایجاد حس دیجیتالی از حضور متمرکز می باشد. آقای مارک زاکربرگ Mark Zuckerberg مالک شرکت متا ادعا می کند که متاورس در قالب بازی های ویدیویی محبوب توسعه داده شده است. جمع کثیری از کارشناسان تکنولوژی انتظار دارند که متا در سال ۲۰۲۲، پس از خرید ۶۸.۷ میلیارد دلاری Activision Blizzard توسط مایکروسافت و خرید ۳.۶ میلیارد دلاری Bungie توسط سونی، شاهد به دست آوردن یک امتیاز بزرگ در سال ۲۰۲۲ باشند.

این فرهنگ، جدایی بین خود دیجیتالی و فیزیکی ما را حفظ می کند. واقعیت مجازی تنها جانشین جنبه های خاصی از تجربه انسانی خواهد شد. منتقدان ادعا می‌کنند که تکیه بر تعداد معدودی از تولیدکنندگان دستگاه‌های VR و محتوا برای ساخت متاورس که امروزه در اینترنت وجود دارد تکرار یا حتی تقویت می‌کند.

متاورس در کوتاه مدت

اگر پیگیر حوزه کریپتو و متاورس باشید، احتمالا دیده اید که امروزه جمع انبوهی از مردم درباره متاورس صحبت می کنند. آقای جان هانکه John Hanke مدیرعامل شرکت فناوری Niantic در یکی از پست های وبلاگ خود نوشته است «فناوری های دیجیتال نباید با واقعیت فیزیکی رقابت کنند. اکثر مردم از تجربیات طولانی در دنیای مجازی لذت نمی برند. در اصل متاورس باید به تجارب انسان ها بهبود بخشد.»

البته لازم به ذکر است که اضافه کنیم تنها آقای هانکه این نظر را ندارد بلکه آقای فیلیپ روزدیل Philip Rosedale، که یکی از مسئولین نظارتی پلتفرم Second Life می باشد گفته است که «متاورس برای همه نیست. اما دیدگاه شرکت Niantic، که مبتنی بر واقعیت افزوده یا AR می باشد. شایان ذکر است ارزش این شرکت به مبلغ ۹ میلیارد دلار ارزیابی شده و نشان می دهد بسیاری از سرمایه گذاری این شرکت موفق بوده است این می باشد که متاورس آینده مبتنی بر دنیای فیزیکی و دیجیتال خواهد بود.»

متاورس در بلند مدت

شاید گسترده ترین چشم انداز برای متاورس مربوط به رابط های مغز یا کامپیوتر (BCI) باشد. تمامی مدل های XR یا extended reality (واقعیت گسترده) امروزه به صفحه نمایش و سیستم های کنترل سنتی متکی هستند، حتی اگر برخی از دستگاه ها با حس لامسه و بویایی نیز کارکرده باشند. تارگت و یا هدف BCI ها جایگزینی کامل صفحه نمایش و سخت افزار فیزیکی می باشد.

محققان از طریق فناوری Neuralink، کاشت دستگاه هایی در مغز که نیاز به جراحی مغز و اعصاب دارند، موفق به بازیابی توانایی صحبت کردن و نوشتن در افرادی که دچار از دست دادن گفتار هستند، شده اند.


چه فاکتور هایی آینده متاورس را هدایت می کند؟

چه فاکتور هایی آینده متاورس را هدایت می کند؟
چه فاکتور هایی آینده متاورس را هدایت می کند؟

آینده متاورس در ایران

آینده متاورس در ایران
آینده متاورس در ایران

متاورس یک پدیده رو به پیشرفت است و تمامی افراد علاقه مند به این تکنولوژی منتظر روزی هستند که همانند دنیای واقعی بتوانند در آن زندگی کنند. خوشبختانه متاورس طرفداران بسیاری در ایران دارد چراکه یکی از مزایای متاورس کسب درآمد از آن می باشد. شما می توانید به راحتی با راه اندازی کسب کار در متاورس کسب درآمد کنید.

متاورس در ایران، با سرعت بسیار اندکی در حال شناخته شدن می باشد. با توجه به این که رسانه های مختلفی در این زمینه فعالیت می کنند، اما همچنان تغییری در سرعت آشنایی کاربران با متاورس ایجاد نشده است. البته این موضوع کمی به بحث اعتماد سازی نیز مربوط است چراکه هنوز برخی ها به این تکنولوژی اعتماد ندارند و برایشان سؤال است که چرا باید در یک دنیای مجازی پول خرج کنند در صورتی که منفعتی برای جسم فیزیکی آن ها ندارد. برای اینکه این موضوع را بهتر متوجه شوید بگذارید تا در این باره برایتان یک مثال بزنیم.

با توجه به قیمت بسیار بالا زمین در برخی از پلتفرم ها، هنوز برخی ها قانع به سرمایه گذاری در متاورس نشده اند چراکه آن ها عنوان می کنند بهتر است این هزینه را صرف خرید زمین در دنیای فیزیکی کنیم!

برای اینکه این موضوع را بهتر درک کنید که چرا در متاورس زمین خریداری کنید بهتر است کمی مطالعه کنید تا بتوانید با مزایا خرید زمین در متاورس آشنا شوید. خرید زمین در متاورس را نمی توان با دنیای واقعی مقایسه کرد چراکه با یک دیگر تفاوت هایی دارد. برای مثال خرید زمین در متاورس یک سرمایه نسبتاً پر ریسک است اما در دنیای فیزیکی این سرمایه گذاری به عنوان یک سرمایه گذاری کم ریسک یا امن تلقی می شود.

در کل خرید زمین یکی از دلایل اعتماد کاربران نسبت به متاورس بود چراکه این موضوع دلایل دیگری نیز دارد. اگر در این زمینه سؤالی دارید، بهتر است سؤال خود را در بخش نظرات برای ما مطرح کنید تا به آن ها پاسخ دهیم.


آینده متاورس در جهان

آینده متاورس در جهان
آینده متاورس در جهان

حال که کمی با آینده متاورس در ایران آشنا شدید، برای اینکه بهتر بتوانید آینده متاورس را درک کنید بهتر است از نظر بین المللی نیز به متاورس نگاهی بیندازیم. از آنجایی که متاورس در حال ترکیب با فناوری Web3 است و همچنین با بلاکچین نیز در ارتباط می باشد، می توان آینده آن را از جهات بسیاری به دنیای واقعی ما شبیه سازی کرد. حتی در آینده ای نزدیک ممکن است برخی از فعالیت ها در متاورس جایگزین دنیای واقعی شود. همان‌طور که اشاره شد، امروزه ما در حال حاضر با نسخه نوپایی از متاورس رو به رو هستیم و در آینده با توجه به ویژگی های موجود، متاورس می تواند رشد چشمگیری داشته باشد.

از طرفی، اگر از موارد فوق فاکتور بگیریم، ورود شرکت های مختلف از جمله متا (فیسبوک سابق) و شرکت های دیگر به این تکنولوژی، می توانند آینده متاورس را روشن کنند. در حال حاضر، شرکت ها و افراد بزرگی از جمله صرافی بایننس، کمپانی آتاری، اسنوپ داگ و… در این تکنولوژی سرمایه گذاری کرده اند.


بررسی نظر کاربران فعال کریپتو درباره متاورس

بررسی نظر کاربران فعال کریپتو درباره متاورس
بررسی نظر کاربران فعال کریپتو درباره متاورس

یکی از راه هایی که می توان آینده متاورس را در ایران از آن تشخیص داد، بررسی نظرات کاربران فعال در حوزه کریپتو می باشد چراکه با مطالعه نظرات کاربران مختلف می توانیم تا حدودی به علاقه و اعتماد مردم در ایران به این تکنولوژی پی ببریم.

با توجه به محدودیت هایی که متأسفانه در ایران وجود دارد، برخی از افراد از پیشرفت و آینده این تکنولوژی در ایران ناامید هستند. در حال حاضر برای کاربران ایرانی هیچ محدودیتی تعریف نشده است که چگونه وارد متاورس شوند و یا چگونه از آن استفاده کنند. حتی برای متاورس در ایران هنوز قانونی نیز تعریف نشده است.

از طرفی، هنوز کاربران ایرانی، به برخی از پلتفرم ها اعتماد نکرده اند. برای مثال، عده از مردم معتقد هستند که پلتفرم های خرید و فروش زمین کلاه‌برداری هستند. این موضوع باعث است که نظرات آن ها بر روی نظرات دیگران تأثیر بگذارد و درنهایت همگی به پلتفرم های معرفی شده بی اعتماد شوند.

اگر از نظرات منفی بگذریم و به سمت نظرات مثبت برویم، خوشبختانه کاربران مختلفی به پیشرفت و آینده متاورس در ایران امیدوار هستند. برخی از کاربران برعکس عده که می گویند خرید زمین کلاه‌برداری است هستند و اعتقاد دارند که حال حاضر بهترین فرصت برای خرید زمین می باشد؛ چراکه در آینده ای نزدیک قیمت زمین ها بسیار افزایش پیدا می کند.

اگر به کمی قبل تر بروید و قیمت زمین را در ماه های گذشته مشاهده کنید، متوجه رشد قیمت ها خواهید شد؛ بنابراین، بهتر است به دور از نظرات کاربران دیگر، خودتان درباره این موضوع تحقیق کنید تا بتوانید به نتیجه های مثبت و یا منفی برسید. در صورتی که در این با مشکل رو به رو شدید و یا سؤالی برایتان به وجود آمد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات برای ما مطرح کنید.


در صنعت متاورس چه کارهایی می توانیم انجام دهیم؟

در صنعت متاورس چه کارهایی می توانیم انجام دهیم؟
در صنعت متاورس چه کارهایی می توانیم انجام دهیم؟

همان‌طور که اشاره کردیم، در متاورس شما می توانید فعالیت های بسیاری همچون فعالیت های دنیای فیزیکی انجام دهید. تکنولوژی متاورس هر لحظه در حال پیشرفت است و طبق گفته ها ممکن است این موضوع در نهایت باعث شود تا متاورس، آینده را در بر بگیرد چراکه آینده اجتناب ناپذیر می باشد.

متاورس جایی خواهد بود تا شما بتوانید در آن ورزش کنید، خرید بروید، معاشرت کنید و یا فیلم ببینید. در متاورس شما می توانید با ایجاد یک آواتار اختصاصی به کنسرت بروید، در عروسی دوستان و آشنایان شرکت کنید و یا برای خود خرید کنید. همچنین اگر علاقه به ساخت و ساز داشته باشید می توانید در متاورس با خرید زمین اقدام به ساخت و ساز کنید.

در کل همان‌طور که از نام متاورس مشخص است، این دنیا یک جهان فراتر از آنچه که فکرش را می کنید است و تقریباً هر کاری را می توانید در این دنیا انجام دهید. البته لازم به ذکر است که متاورس در حال حاضر به آن چیزی که همه می گویند به صورت کامل دست پیدا نکرده است به همین دلیل اگر همین حالا وارد متاورس شوید شاید برخی از فعالیت ها را نتوانید انجام دهید.

به دلیل اینکه متاورس با واقعیت مجازی و واقعیت افزوده ترکیب شده است، برای برخی از کاربران ممکن است این سؤال پیش بیاید که برای استفاده از امکانات فوق در متاورس حتماً باید هدست های واقعیت مجازی خریداری کنیم؟

خیر. برای اینکه بتوانید فعالیت های گفته شده را در متاورس انجام دهید، حتماً نیازی به عینک های واقعیت مجازی ندارید. شما می توانید بدون استفاده از هدست ها به راحتی وارد پلتفرم مورد نظر شوید و فعالیت خود را آغاز کنید اما برای اینکه بتوانید تجربه بهتری از متاورس داشته باشید به شما پیشنهاد می کنیم که به سراغ هدست های واقعیت مجازی بروید چراکه اگر این کار را انجام دهید، حس بهتری از حضور در متاورس خواهید گرفت.

برای اینکه حس استفاده از هدست ها را بهتر بتوانیم در این مطلب بیان کنیم، بهتر است کمی استفاده از آن را تصور کنید. فرض کنید در یک عروسی در متاورس قصد شرکت دارید. شما می توانید بدون استفاده از هدست نیز وارد پلتفرم مورد نظر شوید و سپس به عروسی بروید اما هیچ تحرک خاصی نمی توانید جز راه رفتن داشته باشید.

حال در صورتی که با هدست در عروسی فوق شرکت کنید، می توانید با استفاده از کنتلرر های هدست به راحتی حرکت های مختلفی را انجام دهید. مثلاً می توانید دست های آواتار خود را به بالا بیاورید و در هدست حس بهتری را تجربه کنید. در کل اگر قصد فعالیت جدی در متاورس دارید، به شما پیشنهاد می کنیم که به سراغ خرید هدست های واقعیت مجازی بروید تا بتوانید بهترین تجربه زندگی در متاورس را کسب کنید.

تا به این قسمت از مقاله تقریباً با متاورس تا حدودی آشنا شدید. در ادامه قصد داریم تا همان‌طور که در ابتدا گفتیم به سراغ آینده متاورس برویم تا ببینیم که قرار است در ایران و جهان چه اتفاقی برای متاورس بی افتد. اگر قصد دارید تا با این موضوع بهتر آشنا شوید، به شما پیشنهاد می کنیم که ادامه این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.


کدام یک از پروژه های متاورسی آینده بهتری دارند؟

کدام یک از پروژه های متاورسی آینده بهتری دارند؟
کدام یک از پروژه های متاورسی آینده بهتری دارند؟

در حال حاضر، پروژه های مختلفی در متاورس فعالیت می کنند اما همه ی آن ها معتبر نیستند بلکه تنها به قصد سوءاستفاده از کاربران تازه وارد در این عرضه پا گذاشته اند. در صورتی که قصد فعالیت در پروژه های متاورس دارید، بهتر است کمی درباره آن ها تحقیق کنید تا ضمن اعتبار پروژه مد نظر، به این نتیجه برسید که آیا پروژه فوق آینده ای دارد یا خیر! در صورتی که نتوانستید درباره یک پروژه به نتایج مطلوبی برسید، بهتر است به سراغ پروژه دیگری بروید. در کل باید بگوییم که بهتر است در هنگام بررسی پروژه ها تنها از دیدی که می خواهید به پروژه نگاه نکنید.

در ادامه ما تنها به دو پروژه آینده دار متاورسی اشاره خواهیم کرد. در صورت تمایل، شما می توانید وارد پروژه های فوق شوید و فعالیت خود را آغاز کنید. البته لازم به ذکر است که تنها به توضیحات این بخش اکتفا نکنید. در این قسمت از مقاله شما تنها می توانید پلتفرم مورد نظر خود را انتخاب کنید. حال پس از انتخاب همان‌طور که گفتیم، نوبت به این رسیده است که به صورت کامل پروژه مورد نظر را بررسی کنید.

 1. آینده متاورس دیسنترالند:

دیسنترالند یکی از پروژه های معروف متاورسی می باشد که طرفداران بسیاری دارد. در حال حاضر این پلتفرم از امکانات متاورسی مختلفی پشتیبانی می کند و همین موضوع باعث شده است تا کاربران بسیاری جذب کند. گرافیک دیسنترالند نسبت به اکثر پلتفرم های متاورسی بیشتر است و کاربران می توانند لحاظ خوشی را در این محیط متاورسی تجربه کنند.

در فضای متاورسی دیسنترالند شما می توانید با استفاده از آواتار شخصی خود به قسمت های مختلف بروید و از امکانات گوناگون استفاده کنید. اگر در دیسنترالند اقدام به خرید زمین کنید، می توانید زمین خود را به راحتی بسازید و از آن کسب در آمد کنید. البته با توجه به قیمت های خرید زمین در این پلتفرم، انجام این کار برای کاربران ایرانی کمی سخت می باشد.

اگر بخواهیم کمی به آینده این پلتفرم اشاره کنیم باید بگوییم که با توجه به امکانات و همچنین طرفدارانی که این پلتفرم دارد، می توان تا حدودی به آینده دیسنترالند امیدوار بود. خوشبختانه افراد مختلفی به سراغ این پلتفرم آمده اند. اگرچه قیمت خرید زمین در دیسنترالند بالا است اما کاربران از امکانات دیگر آن مثل گشت گذار، طراحی زمین به صورت رایگان و… استفاده می کنند.

در کل، اگر به فکر سرمایه گذاری در زمین های متاورسی هستید، این پلتفرم می تواند یکی از گزینه های شما باشد. البته باید توجه داشته باشید که انجام این کار همان‌طور که گفتیم یک سرمایه گذاری پرریسک به حساب می آید.

 1. آینده متاورس سندباکس:

پروژه سندباکس، از دیگر پروژه های معروف متاورسی می باشد که شما می توانید در آن اقدام به خرید زمین و ساخت بازی و همچنین فعالیت های دیگر کنید. در صورتی که با سندباکس آشنا نیستید، به شما پیشنهاد می کنیم که ابتدا کمی درباره این پروژه مطالعه کنید و سپس به سراغ این بخش بیاید. برای فعالیت در این پروژه هیچ محدودیتی برای شما وجود ندارد و می توانید بدون هر گونه محدودیتی فعالیت مورد نظر خود را انجام دهید.

آینده این پلتفرم نیز همانند دیسنترالند روشن است. شما می توانید، با کمی تحقیق و بررسی بهترین سرمایه گذاری را در سندباکس انجام دهید. در صورتی که برایتان مشکلی ایجاد شده است، می توانید مشکل خود را با ما مطرح کنید تا در اسرع وقت به آن پاسخ دهیم.

سرمایه گذاری برای خرید زمین در این پلتفرم نیز همانند دیسنترالند یک سرمایه گذاری پرریسک به حساب می آید. به همین دلیل، قبل از انجام این کار باید به خوبی پروژه را بررسی کنید. در صورتی که خرید زمین و یا فعالیت در آن را مناسب دیدید، می توانید کار خود را آغاز کنید.


آیا متاورس در ایران فیلتر می شود؟

آیا متاورس در ایران فیلتر می شود؟
آیا متاورس در ایران فیلتر می شود؟

متاورس تنها یک پلتفرم نیست که بتوان آن را فیلتر کرد بلکه متاورس یک تکنولوژی است که پلتفرم های مختلفی در این زمینه فعالیت می کنند. برای اینکه ایران بتواند متاورس را فیلتر کند، باید دسترسی به تمامی پلتفرم های متصل به متاورس را مسدود کند که انجام این کار تقریباً هزینه سنگینی را در بر دارد.

با توجه به این موضوع، شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که اگر پلتفرم های متاورسی در ایران فیلتر شود، آیا نمی توان از آن ها استفاده کرد؟ اینکه پلتفرم های متاورسی توسط ایران فیلتر شود احتمال بسیار کمی دارد اما اگر چنین اتفاقی رخ دهد، شما باید طبق قوانین ایران پیش بروید. البته لازم به ذکر است که اگر در بستر متاورسی رخدادی اتفاق بی افتد، احتمال دارد به جای فیلترینگ، محدودیت های مختلفی برای آن ایجاد شود.

در صورتی که در ایران خبر تازه ای نسبت به تکنولوژی متاورس منتشر شود، شما می توانید در سایت زوم ارز به صورت لحظه اخبار مربوطه را دنبال کنید. اگر در این زمینه برایتان سؤال نیز ایجاد شد، می توانید سؤال خود را از کارشناسان سایت زوم ارز بپرسید.


سؤالات متداول

تقریباً تا به این بخش از مقاله، با اطلاعات مختلفی درباره آینده متاورس چه در دنیا و چه در خارج آشنا شدید. در ادامه قصد داریم تا به برخی از سؤالات متداول احتمالی شما پاسخ دهیم. در صورتی که سؤال مورد نظر شما جزء سؤالات ذیل نبود، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

 1. در صورتی که متاورس در ایران فیلتر شود چه اتفاقی رخ می دهد؟

همان‌طور که گفتیم، متاورس تنها یک پلتفرم نیست که بتوان آن را فیلتر کرد. طبق احتمالات اگر چنین اتفاقی بخواهد رخ دهد، متاورس فیلتر نمی شود بلکه ممکن است با توجه به امکانات تکنولوژی متاورس محدودیت هایی برای استفاده از آن ترتیب دهند. در آخر اگر این اتفاق رخ داد، شما باید طبق قوانین از تکنولوژی متاورس استفاده کنید.

 1. آینده رمز ارز های متاورسی چگونه است؟

این سؤال، یکی از سؤال های مهمی است که باید در این مقاله به آن پاسخ داده شود. تقریباً رمز ارز های بسیاری در حوزه متاورس فعالیت می کنند. هر توکن مختص به یک پلتفرم می باشد. درباره آینده توکن ها نیز باید به نوع پلتفرم آن ها توجه کرد. برای مثال با توجه به پیشرفت هایی که پلتفرم دیسنترالند دارد، می توان به آینده توکن این مجموعه امیدوار بود.

برای اینکه بتوانید از آینده هر توکن مطلع شوید، در وهله اول باید به سراغ پلتفرم آن بروید. در هنگام بررسی باید وایت پیپر پلتفرمی که انتخاب کرده اید را بررسی کنید. پس از بررسی وایت پیپر باید به سراغ نقشه راه آن بروید. در کل پس از اینکه پلتفرم، توکن مورد نظر را بررسی کردید، حال باید به سراغ بررسی توکن آن پلتفرم بروید و آن را تحلیل کنید. در صورتی که وایت پیپر و همچنین نقشه راه پلتفرم مورد نظر خود را بررسی کردید اما نمی توانید توکن آن پلتفرم را تحلیل کنید، می توانید در خواست تحلیل خود را در بخش نظرات برای ما مطرح کنید و یا نام توکن متاورسی مورد نظر خود را در سایت زوم ارز جستجو نمایید.

 1. آیا متاورس در آینده از بین می رود؟

پاسخ به چنین سؤالی را نمی توان قطعی داد چراکه هر تکنولوژی ممکن است روزی از بین برود؛ اما با توجه به امکانات و همچنین نقشه راه تکنولوژی متاورس، احتمالاً رخ دادن چنین چیزی بسیار و بسیار کم می باشد. اگر به متاورس علاقه مند هستید و قصد ورود به این تکنولوژی را دارید، همین حالا نسبت به شرایط و استراتژی خود اقدام کنید.

 1. چگونه می توانیم برای آینده در متاورس سرمایه گذاری کنیم؟

برای انجام این کار، شما باید به سراغ خرید زمین و یا خرید توکن های متاورسی و یا… بروید. هر یک از فعالیت های فوق که علاقه مند بودید را می توانید نسبت به استراتژی شخصی خود انجام دهید. قبل از اینکه بخواهید سرمایه گذاری انجام دهید باید بسیار تحقیق کنید. در حال حاضر به دلیل اینکه این تکنولوژی کمی نوپا است، سرمایه گذاری در آن ریسک های خاص خودش را دارد.

 1. در آینده ممکن است ایران برای استفاده از متاورس محدودیت هایی را اعمال کند؟

این که متاورس در آینده در ایران محدود شود یا خیر بستگی به عوامل مختلفی از جمله امکانات این تکنولوژی دارد. همان‌طور که گفتیم تکنولوژی متاورس نوپا است و هنوز به صورت کامل تکامل پیدا نکرده است. به همین دلیل، اگر امکاناتی که در آینده به این تکنولوژی افزوده می شود خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد، ممکن است محدودیت هایی برای آن اعمال شود. البته این موضوع تنها یک احتمال است و نباید روی آن حساب کنید.

 1. آینده خرید زمین در متاورس چه می

  شود؟

در حال حاضر، اکثر کاربران ایرانی به واسطه پلتفرم هایی مثل آپلند که هزینه خرید ملک و مستغلات در آن ها کمتر است، اقدام به خرید زمین می کنند. جز کاربران ایرانی، در حال حاضر کاربران خارجی بسیاری نیز در این پلتفرم زمین مجازی خریداری کرده اند. به همین دلیل، اگر پلتفرم های مشابه به خوبی عمل کنند، می توانیم آینده خوبی را تا حدودی برای خرید زمین در متاورس پیش‌بینی کنیم.


سخن آخر درباره آینده متاورس

همان‌طور که در این مطلب مطالعه کردید، با آینده متاورس در خارج و همچنین ایران آشنا شدید. با توجه به مقاله فوق، می توان به آینده متاورس امیدوار بود اما به هر حال اگر قصد سرمایه گذاری در پلتفرم های متاورسی دارید، احتیاط کنید و قبل از انجام این کار حسابی نوع سرمایه گذاری خود را بررسی کنید. در صورتی که درباره آینده متاورس برایتان سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات برای ما بنویسید.

ممنون که تا پایان مقاله “آینده متاورس” همراه ما بودید.

 

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید:


از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.

2 دیدگاه دربارهٔ «آینده متاورس در ایران و جهان چگونه خواهد بود؟;

 1. باعرض سلام وخداقوت
  ممنون از سایت خوب تان.
  می خواستم ببینم مجموعه شما می تواند در مورد خرید زمین های دیجیتال مشاوره خصوصی بدهد؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده