آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

بهترین ارزهای متاورسی برای سرمایه گذاری

بهترین ارزهای متاورسی برای سرمایه گذاری

بهترین ارزهای متاورسی برای سرمایه گذاری، اگر در حوزه رمز ارز ها فعال باشید، احتمالاً نام متاورس را زیاد شنیده اید. متاورس یکی از تکنولوژی های نوپا است که امروزه کاربران بسیاری را جذب کرده است. اگر بخواهیم درباره متاورس یک تعریف کلی داشته باشیم، این‌گونه می گوییم که متاورس ساختاری از یک دنیای مجازی مبتنی بر بلاکچین می باشد که شما می توانید در آن گشت گذار کنید، کنسرت بروید، جلسه و یا اجلاس برگزار کنید، عروسی بروید و حتی کسب درآمد کنید. دسترسی به متاورس از طریق عینک های واقعیت مجازی و یا VR و همچنین کامپیوتر ها امکان پذیر است.

اگر درباره متاورس اطلاعات ندارید و به تازگی با آن آشنا شدید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً به مقاله اختصاصی متاورس چیست؟ در سایت زوم ارز مراجعه کنید. ما در این مقاله، به صورت کامل و جامع تکنولوژی متاورس را توضیح داده ایم. همچنین اگر قصد دارید تا درباره ورود به دنیای متاورس اطلاعات کسب کنید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً به مقاله اختصاصی چگونه وارد متاورس شویم؟ مراجعه کنید. ما در این مقاله به صورت کامل بیان کرده ایم که از چه راه هایی می توانید وارد تکنولوژی متاورس شوید و در آن فعالیت کنید.

شما برای اینکه بتوانید در متاورس زندگی کنید، همانند دنیای واقعی نیاز به پول دارید. حال برای پرداخت هزینه های موجود، شما می توانید از رمز ارز های متاورسی استفاده کنید. البته لازم به ذکر است که رمز ارز های متاورسی تنها در دنیای متاورس کاربرد ندارد بلکه شما می توانید این توکن ها را در دنیایی ارزهای دیجیتال خرید و فروش و از آن ها کسب درآمد کنید.

همان‌طور که تعداد زیادی متاورس وجود دارد، انبوهی از رمز ارز ها نیز وجود دارد که آگاهی از آن ها و اطلاع از تمایزاتشان و همچنین معایب و مزایا هر یک از آن ها به شما کمک می کند تا بهترین تصمیم سرمایه گذاری را برای خود بگیرید.

با توجه به این موضوع، تصمیم داریم تا در این مقاله به سراغ معرفی بهترین رمز ارز های متاورسی برویم. در حال حاضر، رمز ارز های متاورسی مختلفی وجود دارد که اکثر آن ها متعلق به پروژه های اختصاصی خودشان می باشد؛ اما شما می توانید به صورت جداگانه آن ها را خرید و فروش و یا سرمایه گذاری کنید. اگر قصد دارید تا با این نوع از رمز ارز ها بیشتر آشنا شوید، ادامه این مقاله را حتماً مطالعه کنید.

توکن های متاورسی چیست و چه تفاوتی با دیگر رمز ارز ها دارند؟

توکن های متاورسی چیست و چه تفاوتی با دیگر رمز ارز ها دارند؟
توکن های متاورسی چیست و چه تفاوتی با دیگر رمز ارز ها دارند؟

توکن های متاورسی را بهتر است این‌گونه تعریف کنیم که این توکن ها، نوعی ارز دیجیتال هستند که بیشتر در فضای متاورس استفاده می شوند. برای مثال اگر در یک پلتفرم متاورسی قصد فعالیت داشته باشید، با استفاده از توکن های اختصاصی پلتفرم، ممکن است بتوانید در کارمزد ها تخفیف بگیرید. البته لازم به ذکر است که این مثال تنها یکی از کارایی توکن ها متاورسی می باشد.

برخی از تحلیلگران بر این باور اند که توکن های متاورسی به دلیل اینکه بر بستر یک پلتفرم فعالیت می کنند، با رشد آن پلتفرم، توکن اختصاصی آن نیز رشد بسیاری می کند و این موضوع می تواند به کاربران و همچنین سرمایه گذاران حوزه رمز ارز ها بسیار سود برساند.

یکی از سؤالاتی که ممکن است برایتان پیش بیاید این است که توکن های متاورسی با دیگر رمز ارز ها چه تفاوتی دارند؟ تفاوت توکن های متاورسی با دیگر رمز ارز ها می تواند در کارکرد و همچنین کاربرد آن ها باشد. برای مثال ممکن است یک ارز دیجیتال در مقابل یک توکن متاورسی، کاربرد های بسیاری مثل پرداخت و یا… داشته باشد. همان‌طور که گفتیم، به دلیل اینکه توکن های متاورسی معمولاً به صورت اختصاصی متعلق به یک پلتفرم هستند، ممکن است کارایی دیگری در دنیای کریپتو نداشته باشد.


بهترین ارز های متاورسی برای سرمایه گذاری

بهترین ارز های متاورسی برای سرمایه گذاری
بهترین ارز های متاورسی برای سرمایه گذاری

تا به این قسمت از مقاله با موارد مختلف آشنا شدید. این بخش از مطلب قصد داریم تا به صورت کامل و جامع بهترین توکن های متاورسی را به شما عزیزان معرفی کنیم. در صورتی که قصد خرید هر یک از توکن های فوق را دارید، بهتر است ابتدا کمی درباره آن تحقیق کنید و در صورت تأیید توکن مورد نظرتان را خریداری کنید. اگر در رابطه با هر توکن برایتان سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

معرفی توکن دیسنترالند MANA 

معرفی توکن دیسنترالند MANA 
معرفی توکن دیسنترالند MANA

دیسنترالند یکی از پلتفرم های معروف در حوزه متاورس می باشد که احتمالاً نام آن را زیاد شنیده باشید. در حال حاضر، کاربران بسیاری از بازی و همچنین فضای سه بعدی و متاورسی این بازی استفاده می کنند و به همین دلیل، توکن این پلتفرم که مانا یا MANA می باشد. نسبت به باقی توکن ها پیشرفت کرده است.

پلتفرم دیسنترالند در کل یک پلتفرم واقعیت افزوده می باشد که به کاربران خود امکان خرید، تجارت و همچنین مدیریت دارایی مجازی را می دهد. با توجه به این موضوع، می توان گفت که شما کنترل کاملی بر نحوه تغییر و همچنین رشد دنیای خود دارید. شما برای انجام این کار باید از تلفن؛ کامپیوتر و یا هدست های واقعیت مجازی استفاده کنید.

در برخی از بخش های این پلتفرم، شما برای شروع نیاز به سرمایه دارید. سرمایه خود را در پلتفرم دیسنترالند باید از طریق توکن بومی آن یعنی مانا تزریق کنید. مانا یک ارز دیجیتال معروف و محبوب در حوزه متاورس می باشد که افراد مختلفی با آن آشنا هستند. در صورتی که این توکن را نمی شناسید این بخش از مقاله را حتماً مطالعه کنید.

در زمان نگارش این مقاله، حجم بازار توکن مانا برابر با ۱,۸۰۳,۳۰۳,۴۴۷ دلار می باشد. همچنین میزان عرضه کل توکن مانا برابر با ۲,۱۹۳,۶۳۶,۰۲۷ است و عرضه در گردش این توکن نیز برابر با ۱,۸۴۹,۲۲۲,۹۴۱ می باشد. دامیننس و یا تسلط این توکن در بازار کریپتو نیز ۰.۱۹ درصد است.

تمامی اعداد و ارقام فوق تنها در زمان نگارش این مقاله معتبر است. در صورتی که قصد دارید تا از جدیدترین اطلاعات این مطلع شوید، به شما پیشنهاد می کنیم که به یکی از سایت های مطرح مثل کوین مارکت کپ مراجعه کنید.

در پلتفرم دیسنترالند شما می توانید به راحتی در جلسات شرکت کنید، خرید کنید، کنسرت بروید و همچنین زمین خریداری کنید. تمام این امکانات باعث می شود تا کاربران بسیاری به سمت استفاده از این پلتفرم بروند و در نهایت این موضوع باعث رشد چشمگیر پلتفرم دیسنترالند می شود.

یکی از سؤالاتی که در این بخش ممکن است برای عده ای کاربران ما ایجاد شود، این است که آیا می توانیم توکن دیسنترالند (مانا MANA) را خرید و فروش کنیم؟ بله. توکن مانا MANA یک توکن تحلیل پذیر است. شما می توانید این توکن را به صورت تکنیکال و فاندامنتال تحلیل و سپس در موقعیت های مناسب آن را خرید و فروش کنید. در حال حاضر تریدر های مختلفی بر روی این توکن معامله می کنند. در زمان نگارش این مقاله، حجم معاملات این توکن در یک روز گذشته برابر با ۲۷۱,۴۳۲,۵۷۰.۰۶ دلار بوده است.

یکی از مواردی که سرمایه گذاران به آن اهمیت زیادی می دهند، امنیت این پروژه و همچنین توکن مانا می باشد. خوشبختانه توکن مانا MANA امنیت مناسبی دارد چراکه این توکن بر روی شبکه اتریوم با استاندارد ERC-20 لانچ شده است. همان‌طور که احتمالاً اطلاع دارید، اتریوم توسط یک شبکه غیرمتمرکز عظیم است که از سوی ماینر ها به نوعی ایمن می شود.

حال که کمی با ارز دیجیتال مانا آشنا شدید، در ادامه قصد داریم تا نگاهی به تاریخچه این توکن و همچنین پروژه دیسنترالند بی اندازیم. پروژه دیسنترالند در سال ۲۰۱۵ توسط دو آرژانتینی با نام های Esteban Ordano و Ariel Meilich مطرح شد که در سال ۲۰۱۷ توسط آن ها راه اندازی شد؛ اما در حال حاضر هیچ یک از افراد فوق دیگر در این پروژه مشغول به کار نیستند و کناره گیری کرده اند. لازم به ذکر است که این پروژه قبل از راه اندازی، یک سازمان غیرمتمرکز DAO راه اندازی کرد تا مدیریت پروژه را به کاربران پلتفرم واگذار کند.

این پروژه در سال ۲۰۱۷ توانست در عرضه اولیه کوین خود ICO حدود ۲۶ میلیون دلار سرمایه جمع آوری کند. این پروژه بیشتر در سال ۲۰۲۱ طی افزایش محبوبیت NFT ها شناخته شد. در حال حاضر، در بخش املاک و مستغلات این پلتفرم، افراد و همچنین شرکت های مختلفی مثل سامسونگ، آدیداس، آتاری و… اقدام به خرید زمین کرده اند.

همچنین جز موارد فوق، در مارس ۲۰۲۲ پلتفرم دیسنترالند میزبان هفته مد بود که در متاورس این پروژه مراسمی با حضور برند های مد بزرگ مثل Gabbana، Elie Saab و… برگزار شد.

در صورتی که قصد دارید تا با پلتفرم دیسنترالند و همچنین توکن مانا بیشتر آشنا شوید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً به مقاله اختصاصی ارز مانا MANA چیست مراجعه کنید. ما در این مقاله به صورت کامل و جامع ارز مانا و همچنین پلتفرم دیسنترالند را بررسی کرده ایم. همچنین شما می توانید با مراجعه به مقاله آموزشی بازی Windemine، یکی از بازی های این پلتفرم که نیازی به سرمایه اولیه ندارد آشنا شوید. اگر در این رابطه برایتان سؤالی ایجاد شد می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید. ضمناً شما می توانید با مشاهده اطلاعات جدول ذیل، به صورت کلی با ارز دیجیتال مانا MANA آشنا شوید.

نام اختصاری ارز استاندارد شبکه حجم بازار کل توکن های عرضه شده صرافی ها مناسب معامله کیف پول ها مناسب ذخیره سازی
MANA ERC-20 1.812.290.404 2.193.636.027 کوکوین، هیوبی، یونی سواپ و… سیف پل، متامسک، تراست ولت، لجر نانو اس و ایکس و…

معرفی توکن سندباکس Sand

معرفی توکن سندباکس Sand 
معرفی توکن سندباکس Sand

سندباکس نیز یک پلتفرم مشابه دیسنترالند می باشد. این پلتفرم نیز یک دنیای مجازی است و شما می توانید به راحتی در آن زمین مجازی خرید و فروش کنید و همچنین آواتار مورد نظر خود را ایجاد نمایید. پروژه سندباکس توسط سافت بنک SoftBank که یکی از سازمان های قدرتمند سرمایه گذاری دیجیتال جهان است پشتیبانی می شود. پروژه سند باکس همانند دیسنترالند بر روی بلاکچین اتریوم لانچ شده است که این موضوع خیال کاربران را نسبت به امنیت این پروژه و توکن راحت می سازد.

میزان عرضه کل توکن سند یا Sand برابر با ۳ میلیارد است. شما می توانید از توکن سند برای انجام هر نوع تراکنش و تعامل در اکوسیستم سندباکس استفاده کنید. در کل باید بگوییم که شما می توانید برای هر اقدامی مثل خرید زمین، ساخت آواتار و یا تجارت دارایی و… در پروژه سندباکس از توکن این مجموعه یعنی سند Sand استفاده کنید.

پروژه سندباکس کاربرد های بسیاری دارد. این پروژه به شما کمک می کند تا در فضای متاورس به صورت رایگان یا نیمه رایگان از راه های مختلفی کسب درآمد کنید. برای مثال شما می توانید با استفاده از نرم افزار Voxedit در پروژه سند باکس اقدام به ساخت آواتار کنید و آن را به عنوان یک محصول NFT در مارکت پلیس یا Marketplace سندباکس برای فروش بگذارید.

شاید با شنیدن نام این نرم افزار برایتان این سؤال پیش بیاید که نرم افزار Voxedit چیست و چگونه می توان از آن کسب در آمد کرد؟ این نرم افزار به گونه ای عمل می کند که شما می توانید در آن اقدام به ساخت کاراکتر های سه بعدی پیکسلی با نام واکسل کنید و همان‌طور که گفتیم آن ها را به عنوان یک محصول NFT برای فروش بگذارید.

همچنین جز این نرم افزار، شما می توانید در پروژه سندباکس از نرم افزار دیگری با نام Gamemaker استفاده کنید. با استفاده از این برنامه شما می توانید بازی های سه بعدی اختصاصی خود را بدون داشتن هیچ دانش کدنویسی پیاده سازی کنید.

دو مورد فوق، تنها بخشی از کاربرد های پروژه سندباکس و همچنین توکن سند می باشد. در صورتی که قصد دارید تا با توکن سندباکس بیشتر آشنا شوید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً به سراغ مقاله اختصاصی ارز دیجیتال سند Sand چیست در سایت زوم ارز مراجعه کنید. ما در این مطلب اختصاصی، به صورت کامل و جامع توکن سند را مورد بررسی قرار داده ایم.

یکی از سؤالاتی که ممکن است برای علاقه مندان این پروژه ایجاد شود این است که آیا توکن سند Sand قابلیت خرید و فروش دارد؟ و یا اینکه این توکن را در چه صرافی هایی می توانیم خرید و فروش کنیم؟

در حال حاضر، صرافی های مختلفی از توکن سند Sand برای خرید و فروش و یا معامله پشتیبانی می کند. در ادامه شما می توانید با برخی از صرافی هایی که نیاز به احراز هویت ندارند، برای خرید توکن سند آشنا شوید.

 • صرافی متمرکز کوکوین
 • صرافی متمرکز هیوبی
 • صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ
 • و…

با توجه به تمام مزایا توکن و همچنین پروژه سندباکس، این پروژه معایبی را نیز دارد. برای مثال یکی از معایب آن کارمزد بسیار بالای توکن می باشد. البته لازم به ذکر است که اگر این توکن را در بستر های دیگری مثل سولانا و یا پالیگان معامله کنید، مقداری از هزینه های شما کاهش می یابد.

در آخر لازم است تا کمی به سراغ آینده این پروژه برویم و آن را برای شما توضیح دهیم. اگر به وایت پیپر این پروژه مراجعه کنید، می توانید آینده این پروژه را مطالعه کنید اما در این بخش از مطلب ما اشاره ای به این موضوع خواهیم کرد.

طبق آن چیزی که درباره آینده این پروژه اعلام شده است، با توجه به سرمایه گذاران قدرتمندی که این بازار دارا است، هدف حیاتی این پلتفرم ایجاد انقلاب در صنعت گیم و فناوری بلاکچین می باشد. با توجه به نوع کارکرد این پروژه و همچنین برخی از کاربران قدرتمند آن، به نظر می رسد که این پلتفرم می تواند آینده جذاب و خوبی را برای خود رقم بزند. البته لازم به ذکر است که اگر علاقه مند به سرمایه گذاری بر روی این توکن هستید، قبل از هرکاری ابتدا باید خوب درباره این پروژه تحقیق کنید. در صورتی که دراین باره برایتان سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید. شما می توانید با مشاهده جدول ذیل، بیشتر با توکن سندباکس SAND آشنا شوید.

نام اختصاری ارز استاندارد شبکه حجم بازار کل توکن های عرضه شده تسلط بر بازار کیف پول ها مناسب ذخیره سازی
SAND ERC-20 1.472.715.853 3.000.000.000 0.15% سیف پل، متامسک، تراست ولت، لجر نانو اس و ایکس و…

معرفی توکن اکسی اینفینیتی AXS

معرفی توکن اکسی اینفینیتی AXS 
معرفی توکن اکسی اینفینیتی AXS

اگر پیگیر بازی های بلاکچینی باشید، احتمالاً نام بازی اکسی اینفینیتی را بسیار شنیده اید. این بازی یک گیم بلاکچینی است که شما می توانید در این بازی کسب درآمد کنید. تقریباً طبق اطلاعات به دست آمده روزانه بیش از یک چهارم میلیون نفر بازی اکسی اینفینیتی را انجام می دهند. توکن رسمی این بازی AXS نام دارد که متعلق به بازیکنان می باشد. بازیکنان در این بازی می توانند پادشاهی کنند، به دنبال منابع کمیاب باشند و همچنین صندوق های گنج بسازند. در نهایت در به فعال ترین بازیکنان از طریق بلاکچین پاداشی اهدا می شود. به همین دلیل بازی اکسی اینفینیتی یک بازی بلاکچینی به حساب می آید.

جز بازی کردن این گیم جذاب، شما در صورت تمایل می توانید توکن اختصاصی این بازی را خرید و فروش کنید. توکن AXS یک توکن تحلیل پذیر است و می توانید آن را به صورت تکنیکال و همچنین فاندامنتال تحلیل و سپس خرید و فروش کنید. یکی از سؤالاتی که در این زمینه ممکن است برای کاربران مختلف ایجاد شود، این است که پس از خرید در چه کیف پول هایی می توانیم از توکن اکسی یا AXS نگه داری کنیم؟

در وهله اول باید بگوییم که این توکن بر روی بلاکچین اتریوم لانچ شده است. به همین دلیل، شما می توانید در اکثر ولت هایی که از بلاکچین اتریوم پشتیبانی می کنند این توکن را ذخیره سازی کنید. برای اینکه با ولت های این توکن بیشتر آشنا شوید، در ادامه به شما چند کیف پول مطرح توکن اکسی یا AXS را معرفی خواهیم کرد.

 • کیف پول نرم افزاری اتمیک Atomic
 • کیف پول نرم افزاری تراست Trust
 • کیف پول نرم افزاری متامسک Metamask
 • کیف پول نرم افزاری سیف پل Safepal
 • کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس Ledger Nano S
 • و… .

در ادامه قصد داریم تا کمی به عملکرد پروژه اکسی اینفینیتی و همچنین توکن آن بپردازیم. همان‌طور که گفتیم این بازی، یک بازی بلاکچینی است که بر روی بلاکچین اتریوم لانچ شده است. در این بازی شخصیت هایی وجود دارد که شما می توانید با استفاده از آن ها بازی را پیش ببرید. شخصیت های فوق در این بازی اکسی یا Axies نام دارند. در اصل باید بگوییم که اکسی ها در این بازی همان توکن های غیرقابل تعویض و یا NFT ها هستند که با خرید آن ها می توانید به صورت دائمی مالک شخصیت های داخل بازی باشید. البته لازم به ذکر است که همانند یک محصول NFT شما می توانید از خرید و فروش اکسی ها کسب درآمد کنید.

دانلود و همچنین نصب این بازی برای تمام افراد جهان امکان پذیر است. یکی از نکاتی که باید درباره این بازی بدانید این است که گیم اکسی اینفینتی رایگان نیست و شما باید برای ورود به این بازی هزینه پرداخت کنید و اکسی خریداری نمایید. یکی از سؤالاتی که ممکن است برایتان پیش بیاید این است که برای شروع بازی اکسی اینفینیتی چه مقدار سرمایه اولیه نیاز داریم؟ اکسی ها در این بازی قیمت های مختلفی دارد. به همین دلیل نمی توان در این بخش از مطلب قیمتی برای آن ها مشخص کرد. در صورتی که علاقه مند به اطلاع از قیمت های اکسی هستید، می توانید به مارکت پلیس یا Marketplace این بازی مراجعه کنید.

شیوه بازی اکسی اینفینیتی این‌گونه است که شما در بازی اکسی و یا هیولای های کوچک را خریداری می کنید و آن ها را تربیت و آموزش می دهید تا رشد کنند. در نهایت آن ها قابلیت تولید مثل پیدا می کنند و شما می توانید در این بازی آن ها را برای فروش بگذارید و کسب درآمد کنید. البته کل بازی تنها به این توضیح کوتاه ختم نمی شود چراکه ما تنها اشاره ای به آن داشتیم.

یکی از سؤالات پرتکرار هرکاری نسبت به یک پروژه در حوزه کریپتو در رابطه با امنیت آن می باشد. شاید برایتان این سؤال ایجاد شود که امنیت این پروژه و همچنین توکن پروژه به چه شکل است؟ همان‌طور که اشاره شد، با توجه به اینکه این پروژه بر روی بلاکچین اتریوم پیاده سازی شده است، خوشبختانه امنیت خوبی دارد. لازم به ذکر است که از زمان فعالیت این پروژه تا به امروز، هیچ گزارش هک و یا… از بازی اکسی اینفینیتی گزارش نشده است. در صورتی که قصد استفاده از این بازی و همچنین توکن را دارید، حتماً اقدامات امنیتی حساب خود را تکمیل کنید. شما می توانید در جدول ذیل به صورت کلی با توکن بازی اکسی اینفینیتی آشنا شوید.

نام اختصاری ارز استاندارد شبکه حجم بازار کل توکن های عرضه شده تسلط بر بازار صرافی های مناسب معامله
AXS ERC-20 1.423.437.394 270.000.000 0.15% کوکوین، هیوبی، یونی سواپ، پنکیک سواپ

معرفی توکن انجین ENJ

معرفی توکن انجین ENJ 
معرفی توکن انجین ENJ

ارز ENJ، از دیگر رمز ارز های معروف متاورسی می باشد که مختص به پروژه انجین است. این پروژه یک مجموعه از محصولات یکپارچه را ارائه می دهد که توسعه و همچنین تجارت و کسب درآمد با تکنولوژی بلاکچین را برای همه کاربران آسان می کند. این پروژه به کاربران خود اجاره می دهد تا موارد موجود در گیمینگ را در بلاکچین اتریوم که این پروژه بر روی آن لانچ شده است ثبت کنند.

در این اکوسیستم شما می توانید کالاهای مجازی ایجاد کرده و آن ها را ذخیره کنید و درنهایت با فروش کالا های مورد نظر کسب درآمد کنید. در این پلتفرم توسعه دهندگان باید یک قرارداد هوشمند با استفاده از توکن ENJ ایجاد کنند تا ارزش کالا های مجازی خود را تعیین نمایند.

پس از تعیین قیمت، بازیکنان می توانند، کالاهای جازی را مطابق شرایط قرارداد معامله کنند و از این راه درآمد کسب کنند. این پلتفرم، یک تجربه منحصر به فرد را از بازار به کاربران خود ارائه می دهد. کاربران و همچنین کسب و کار ها می توانند با استفاده از NFT یا توکن های غیرقابل تعویض و همچنین کد های QR که این پلتفرم در اختیار آن ها می گذارند با سایر کاربران از طریق آپ، وب سایت، بازی و… تجارت خود را گسترش دهند.

حال که کمی با پروژه انجین آشنا شدید، در ادامه قصد داریم تا کمی به تاریخچه این پروژه و همچنین توکن انجین اشاره کنیم. اکوسیستم انجین توسط دو شخص Maxim Blagov و Witek Radomski تأسیس شد. ایده اولیه این پروژه اولین بار توسط اقای Radomski مطرح شد. او علاقه زیادی به بیت کوین داشت و در نهایت شرکتی که در آن فعال بود را متقاعد کرد تا این کوین معروف را به عنوان یک گزینه پرداخت بپذیرد.

پس از اینکه اقای Radomski کمی بیشتر با رمز ارز ها آشنا شد و از اتریوم و قرارداد های هوشمند آن مطلع شد، تصمیم گرفت تا نرم افزار یکپارچه با بلاکچین خود را ایجاد کند که سرانجام این تصمیم خلق پروژه انجین Enjin شد.

انجین کوین از برخی قراردادهای هوشمند استفاده می کند که توسعه دهندگان گیمینگ در این پروژه، توکن ENJ را برای ساخت توکن های جدید و منحصر به فرد و همچنین قابل تعویض و غیرقابل تعویض استاندارد ERC-1155 می فرستند. کاربران می توانند این نوع توکن ها را در مارکت پلیس انجین یا Enjin Marketplace معامله کنند. لازم به ذکر است که این مارکت پلیس Marketplace در سال ۲۰۱۹ راه اندازی شد.

این توکن، همانند دیگر رمز ارز ها معایب و مزایایی دارد که ما در این بخش قصد داریم تا برخی از ویژگی یا مزایای توکن ENJ را بررسی کنیم. برخی از ویژگی های این توکن عبارت اند از:

 1. ایجاد و همچنین مدیریت کالاهای مجازی
 2. پشتیبانی از درگاه پرداخت غیر متمرکز
 3. کیف پول اختصاصی و هوشمند
 4. پشتیبانی از افینیتی یا Efinity برای سرعت بیشتر و همچنین کارمزد کمتر در تراکنش ها

تمامی ویژگی های فوق، تنها برخی از ویژگی های توکن انجین بود که در این مطلب ترجیح بر این بود تا تنها به موارد فوق اشاره شود. یکی از سؤالاتی که ممکن است درباره این توکن ایجاد شود، این است که در چه صرافی هایی می توانیم Enjin کوین را معامله و یا ترید کنیم؟ همان‌طور که احتمالاً اطلاع دارید، معامله در بسیاری از صرافی ها نیاز به احراز هویت دارد و به همین دلیل کاربران ایرانی نمی توانند در آن صرافی ها معامله کنند. در ادامه به معرفی چند صرافی خواهیم پرداخت که شما بدون احراز هویت می توانید در آن ها این توکن را معامله و یا ترید کنید. برخی از صرافی های این توکن عبارت اند از:

 • صرافی متمرکز کوکوین Kucoin
 • صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ Uniswap

در آخر لازم است تا کمی آینده ارز دیجیتال انجین کوین را بررسی کنیم. همان‌طور که در طول این بخش توضیح داده شد، این توکن مبتنی بر بلاکچین اتریوم می باشد و در ایجاد برنامه های کاربردی در صنعت گیم و بازی مشهور می باشد. همچنین در این اکوسیستم محصولات بازی می تواند توسط توسعه دهندگان اجرا شود.

با توجه به تمام موارد فوق و همچنین مواردی که پیش‌تر به آن اشاره شد، می توان به آینده این توکن امیدوار بود اما اگر قصد سرمایه گذاری در این ارز دیجیتال را دارید، حتماً ابتدا کمی نسبت به آن تحقیق کنید و سپس اقدامات مورد نظر را انجام دهید. در صورتی که قصد دارید تا درباره این توکن اطلاعات بیشتری کسب کنید، می توانید به مقاله اختصاصی ارز دیجیتال انجین Enjin چیست در سایت زوم ارز مراجعه کنید. در آخر، شما می توانید در جدول زیر با مشخصات این توکن به صورت کلی آشنا شوید.

نام اختصاری ارز استاندارد شبکه حجم بازار کل توکن های عرضه شده تسلط بر بازار کیف پول ها مناسب ذخیره سازی
ENJ ERC-20 529.623.608 1.000.000.000 0.05% لجر نانو اس و ایکس، تراست، سیف پل

معرفی توکن گالا گیمز GALA Games

معرفی توکن گالا گیمز GALA Games 
معرفی توکن گالا گیمز GALA Games

همان‌طور که از نام این پروژه مشخص است، در این پروژه شما باید به بازی کردن بپردازید. گیمر ها در بازی گالاگیمز امکان کنترل کامل گیم پلی خود را دارند. در این اکوسیستم، بازیکنان می توانند NFT یا توکن های غیرقابل تعویض خود را نگه دارند تا بتوانند برای مقاصد مختلف از آن ها استفاده نمایند. همچنین بازیکنان می توانند این NFT ها را بفروشند و یا به بازیکنان دیگر هدیه بدهند.

همانند دیگر پروژه های متاورسی که به این بخش از مطلب به شما معرفی کرده ایم، پروژه گالا گیمر یک توکن اختصاصی به نام گالا GALA دارد که ما در ابن بخش هدفمان معرفی این توکن می باشد. قبل از هر چیزی، لازم به ذکر است که ما در سایت زوم ارز یک مقاله کامل و جامع با موضوع ارز گالا چیست منتشر کرده ایم. شما می توانید با مراجعه به این مقاله، به صورت خیلی کامل و جامع با این توکن آشنا شوید.

اگر بخواهیم یک تعریف کلی از بازی گالا گیمر داشته باشیم، این‌گونه می گویم که گالاگیمز مجموعه ای بازی ها می باشد. در اصل مأموریت گالاگیمز ساخت بازی های بلاکچینی است. در حال حاضر این اکوسیستم بیش از ۱.۳ میلیون کاربر فعال دارد که هدف توسعه دهندگان این است که کاربران کنترل بیشتری بر بازی هایشان داشته باشند. طبق اطلاعات موجود در سایت رسمی گالا تا به حال ۲۶ هزار NFT فروخته شده است. همچنین گران ترین NFT فروخته شده در این پلتفرم معادل ۳ میلیون دلار می باشد و تیم توسعه گالاگیمز بیش از ۹۰ نفر اعضاء دارد. شما می توانید تمامی این اطلاعات را در سایت زوم ارز و یا سایت رسمی گالا مشاهده کنید.

پلتفرم گالا در سال ۲۰۱۹ با شعار دنیای بازی راه اندازی شد. توسعه دهندگان این پروژه عنوان کردند که ما واقعاً در حال ساختن بزرگ‌ترین پلتفرم بازی غیرمتمرکز در جهان هستیم. در حال حاضر، این پروژه در روز های ابتدایی خودش به سر می برد چراکه اکثر بازی های آن در حال توسعه هستند. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که چگونه می توانیم با بازی های پروژه گالا آشنا شویم؟

به منظور آشنایی با بازی های پروژه گالا نیاز است تا وارد سایت رسمی این پروژه شوید. پس از بارگذاری کامل سایت، باید تب Games را انتخاب کنید. حال همان‌طور که در صفحه جدید مشاهده می کنید، لیست بازی های این پلتفرم نمایش داده شده است. در زمان نگارش این مقاله، اکثر بازی های موجود در وضعیت «در حال تست» و یا «در حال توسعه» بوده است؛ و تنها گیم های Spider Tanks و Town Star و Mirandus قابل استفاده می باشند.

جز استفاده از پلتفرم گالاگیمز، شما می توانید در صورت تمایل از توکن این مجموعه برای معاملات خود استفاده کنید و از آن سود دریافت نمایید. توکن گالا قابل معامله در صرافی های ذیل می باشد.

 • صرافی متمرکز کوکوین
 • صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ
 • صرافی غیرمتمرکز سوشی سواپ

یکی از سؤالاتی که ممکن است برای کاربران در بخش ایجاد شود، این است که چرا تعداد صرافی هایی که از توکن فوق پشتیبانی می کنند نسبت به دیگر رمز ارز‌ ها کمتر است؟

این اشتباهی است که برخی از کاربران مرتکب آن می شوند. صرافی هایی که از ارز گالا پشتیبانی می کنند تعداد کمی ندارند اما کاربران ایرانی تنها می توانند در صرافی های فوق این ارز را خرید و فروش کنند چراکه به دلیل احراز هویت اجباری در ۹۹ درصد صرافی ها، کاربران ایرانی امکان استفاده از آن صرافی ها را ندارند. به همین دلیل نمی توانند از صرافی فوق استفاده نمایند.

همان‌طور که اشاره کردیم، این بازی دارای یک استور Store یا فروشگاه اختصاصی می باشد که شما می توانید در آن اقدام به خرید و فروش NFT های مختلف کنید. برای خرید NFT از این فروشگاه باید مبلغ مورد نیاز را به گالا پرداخت کنید. در نتیجه شما قبل از مراجعه به این بخش حتماً باید در کیف پول خود ارز گالا یا GALA داشته باشید.

در صورتی که نسبت به این توکن و یا پروژه برایتان سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید. ضمناً شما می توانید در جدول ذیل، اطلاعات کلی توکن گالا GALA را مشاهده نمایید.

نام اختصاری ارز استاندارد شبکه حجم بازار کل توکن های عرضه شده تسلط بر بازار کیف پول ها مناسب ذخیره سازی
GALA ERC-20 474.172.399 35.240.112.493 0.05% لجر نانو اس و ایکس، تراست، سیف پل

معرفی توکن ایلوویوم ILV

معرفی توکن ایلوویوم ILV 
معرفی توکن ایلوویوم ILV

ایلوویوم یک بازی نقش آفرینی یا RPG می باشد که در حال حاضر نسخه بتا Beta آن منتشر شده است. شما می توانید در این بازی، در مناطق وسیع و همچنین زیبا کاوش کنید. توکن پلتفرم ایلوویوم یا ILV بر روی بلاکچین اتریوم بلانچ شده است. شما می توانید به راحتی این توکن را در برخی از کیف پول هایی که از شبکه اتریوم پشتیبانی می کنند نیز ذخیره کنید. در ادامه به چند ولت اشاره خواهیم کرد. توکن ILV کاربرد های مختلفی دارد. برخی از کاربرد های این توکن عبارت اند از:

 1. کاربرانی که در این گیم بازی می کنند، می توانند با کسب دستاورد و همچنین موفقیت های مختلف اقدام به کسب توکن ILV به عنوان پاداش کنند.
 2. یکی از قابلیت های این پلتفرم و همچنین توکن ILV استیکینگ این توکن می باشد. شما می توانید توکن ILV را استیک کنید و از این راه سود بیشتری دریافت نمایید.
 3. کاربرانی که اقدام به خرید این توکن کنند، می توانند در حاکمیت اکوسیستم ایلوویوم شرکت کنند.

اگر به سایت رسمی این پروژه مراجعه کرده باشید ممکن است برایتان این سؤال پیش بیاید که آیا این بازی تنها یک توکن اختصاصی (ILV) دارد؟ خیر. اکوسیستم ایلوویوم از توکن دیگری با نام SILV پشتیبانی می کند اما این توکن تنها مخصوص داخل بازی است؛ یعنی به نوعی باید بگوییم که این توکن ارز دیجیتال درون بازی می باشد.

در ادامه برای اینکه بیشتر با این توکن و پروژه آشنا شوید، بهتر است به سراغ تاریخچه آن برویم. توسعه دهندگان این پلتفرم از سال ۲۰۲۰ توسعه آن را شروع و همچنان در حال ادامه آن می باشند. همان‌طور که گفتیم اگر به سایت رسمی این گیم برای شروع بازی مراجعه کنید می بینید که در نسخه بتا این بازی اجرا می شود.

تیم توسعه پلتفرم ایلوویوم تنها از کشور تشکیل نشده است بلکه این تیم، یک تیم جهانی متشکل از؛ بیش از ۴۰ نفر است. آقایان کاربران وارویک و آرون وارویک دو برادری هستند که به عنوان بنیان‌گذاران این پلتفرم به حساب می آیند. هر دو، از عناوین و همچنین چهره های شاخص شرکت های مختلف بودند و همچنین در زمینه بازی سازی نیز تجربیات بسیاری داشتند.

یکی از سؤالاتی که ممکن است نسبت به این توکن برای شما ایجاد شود، این است که آیا می توانیم توکن ILV را خرید و فروش کنیم؟ بله. شما می توانید همانند دیگر رمز ارز ها این توکن را در صرافی های مختلف که در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد معامله و یا ترید کنید. جز معامله، امکان ذخیره این کیف پول نیز در برخی از کیف پول های نرم افزاری و سخت افزاری امکان پذیر است. برای اینکه شما بیشتر با ولت های این توکن آشنا شوید، در ادامه چند ولت را به صورت رندوم به شما معرفی خواهیم کرد.

 • کیف پول نرم افزاری متامسک Metamask
 • کیف پول نرم افزاری سیف پل Safepal
 • کیف پول نرم افزاری تراست Trust
 • کیف پول سخت افزاری لجر نانو ایکس Ledger nano X
 • و… .

در صورتی که تا به بخش از توضیحات توکن ILV برایتان جذاب بوده است، شما می توانید با مراجعه به مقاله اختصاصی ارز دیجیتال ILV چیست؟ در سایت زوم ارز، به صورت کامل و جامع با این توکن آشنا شوید و همچنین بررسی روند قیمتی این توکن را از ابتدا تا به حال مطالعه کنید.

اگر از استیکینگ رمز ارز ها اطلاع داشته باشید، شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که چگونه می توانیم توکن ILV را استیک کنیم؟ برای اینجا بتوانید از امکان استیکینگ و همچنین امکانات دیگر این پلتفرم استفاده کنید، ابتدا نیاز است تا وارد سایت رسمی پلتفرم ایلوویوم شوید. حال اگر به تب های موجود دقت کنید، گزینه ای با عنوان Staking را مشاهده می کنید.

اگر بر روی این گزینه کلیک کنید، می توانید عملیات استیکینگ، مطالبه پاداش و… را انجام دهید. همچنین جز موارد فوق، شما می توانید با مراجعه به این بخش، میزان کارمزد شبکه را به صورت بروز مشاهده کنید. طبق اطلاعیه ای که در این بخش آورده شده است، گس فی های موجود بسته به شلوغی شبکه متغیر است. در جدول ذیل شما می توانید به صورت کلی اطلاعات این توکن را مشاهده کنید.

نام اختصاری ارز استاندارد شبکه حجم بازار کل توکن های عرضه شده تسلط بر بازار صرافی های مناسب معامله
ILV ERC-20 120.132.341 7.000.000 0.01% کوکوین، سوشی سواپ

معرفی توکن ایلینز ورلد TLM

 معرفی توکن ایلینز ورلد TLM 
معرفی توکن ایلینز ورلد TLM

پروژه ایلینزورلد «دنیای بیگانه» یا Alien Worlds یک گیم دیفای است که شما می توانید در آن اقدام به استخراج کنید. در نتیجه اگر علاقه مند به استخراج در حوزه کریپتو هستید، مطالعه این بخش از مقاله را از دست ندهید.

اگر بخواهیم یک تعریف کلی نسبت به این گیم داشته باشیم، این‌گونه می گوییم که ایلینزورلد یک بازی متاورسی مبتنی بر بلاکچین اتریوم می باشد که بازیکنان برای منابع کمیاب در جامعه مبارزه می کنند. اگر علاقه مند به شرکت در این بازی هستید، قبل از هرکاری باید یک کیف پول وکس کلاد یا WAXCloud نصب کنید. متأسفانه با توجه به تحریم های موجود، ممکن است برای اتصال به این ولت با مشکل های مختلفی رو به رو شوید. در نتیجه باید کمی صبور باشید.

پس از اینکه وارد این بازی شدید و اقدام به خرید تجهیزات مورد نیاز کردید، می توانید بازی را آغاز کنید و اقدام به کسب توکن TLM نمایید. البته در این بخش از مقاله ما قصد داریم تا بیشتر به توضیحات توکن این پلتفرم که TLM است بپردازیم. در صورتی که قصد دارید تا با بازی ایلینزورلد بیشتر آشنا شوید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً به مقاله اختصاصی آموزش بازی الین ورلدز Alien Worlds مراجعه کنید. ما در این مقاله به صورت کامل و جامع و همچنین تصویری طریقه انجام این بازی را آموزش داده ایم.

توکن TLM تقریباً در اوایل سال ۲۰۲۱ عرضه شد و همچنین TLM جزء توکن هایی است که شما می توانید آن را در صرافی های مختلف خرید و فروش کنید. یکی از سؤالاتی که ممکن است برایتان پیش بیاید این است که این توکن در چه صرافی هایی خرید و فروش می شود؟

در حال حاضر صرافی های مختلفی از این توکن پشتیانی می کنند؛ اما با توجه به اینکه در اکثر آن ها احراز هویت اجباری است، کاربران ایرانی نمی توانند از آن ها استفاده کنند. به همین دلیل، در این بخش ما تنها می توانیم به شما دو صرافی از بین تمام صرافی های موجود را معرفی کنیم. دو صرافی فوق نیازی به احراز هویت ندارد و شما می توانید تنها با یک نرم افزار تغییر ای پی ثابت از آن ها استفاده کنید. صرافی های توکن TLM عبارت اند از:

 1. صرافی متمرکز کوکوین
 2. صرافی غیرمتمرکز پنکیک سواپ

یکی از سؤالاتی که درباره این توکن بسیار پرسیده می شود، بحث آینده توکن TLM است. با توجه به تعداد توکن های عرضه شد کل و همچنین بلاکچین این توکن و امر نقدینگی بیشتر، می توان تا حدودی به اقتصاد این بازی امیدوار بود. البته لازم به ذکر است که در حال حاضر به لطف صدها هزار حساب فعال در روز، این بازی کمی در حال رونق می باشد. در صورتی که قصد دارید تا به صورت کلی با توکن TLM آشنا شوید، می توانید نگاهی به جدول ذیل بیندازید.

نام اختصاری ارز استاندارد شبکه حجم بازار کل توکن های عرضه شده تسلط بر بازار کیف پول ها مناسب ذخیره سازی
TLM ERC-20 82.192.757 5.617.135.616 0.00% تراست، متامسک

آیا توکن های متاورسی مناسب خرید و سرمایه گذاری هستند؟

آیا توکن های متاورسی مناسب خرید و سرمایه گذاری هستند؟
آیا توکن های متاورسی مناسب خرید و سرمایه گذاری هستند؟

اینکه آیا توکن های متاورسی برای خرید مناسب هستند یا خیر بستگی به استراتژی و تحمل ریسک شما دارد. جز این موضوع، باید ببینید که آیا به تحقق فناوری متاورس معتقد هستید یا خیر؟

سرمایه گذاری در متاورس و همچنین خرید توکن های متاورسی، به شما این امکان را می دهد تا در معرض فناوری های جدید مثل بلاکچین، واقعیت افزوده و همچنین NFT قرار بگیرید. البته باید به یاد داشته باشید که ان اف تی NFT ها و بلاکچین و… همگی نوسانات بسیار بالایی را از خود نشان می دهد؛ همچنین در این بین باید خطر کلاه‌برداری را در نظر بگیرید که متأسفانه تا حدودی در برخی از فناوری های بلاکچین رایج بوده است.

البته اگر موارد فوق را فاکتور بگریم و به نکات مثبت توجه کنیم، در صورتی که توکن های متاورسی رشد خوبی کنند، بازده قابل توجهی برای سرمایه گذاران اولیه ایجاد می شود.

البته جز موارد فوق، مسائلی دیگری همانند توجه کاربران و… را می توانید در این زمینه بیان کرد. برای اینکه این موضوع را بهتر متوجه شوید بگذارید تا برایتان یک مثال بزنیم.

در حال حاضر پلتفرم و همچنین گیم های متاورسی مختلفی وجود دارد اما تنها چند پلتفرم در بین کاربران بیشتر محبوب شده است. این موضوع در نهایت باعث شده است تا توکن های اختصاصی پلتفرم های فوق رشد بسیاری را تجربه کنند. در حال حاضر پلتفرم هایی مثل دیسنترالند و سند باکس نسبت به باقی پروژه ها کاربران بسیاری را جذب کرده است.

این موضوع در نهایت باعث شده است تا توکن های آن ها نسبت به باقی رمز ارز ها رشد بیشتری را تجربه کند. در صورتی که قصد سرمایه گذاری بر روی توکن های متاورسی دارید، به شما پیشنهاد می کنیم که دو پلتفرم فوق را به عنوان یکی از انتخاب هایتان قرار دهید و آن ها را بررسی کنید و در نهایت اگر با توجه به استراتژی شما تأیید شد، بر روی پروژه های فوق سرمایه گذاری کنید.

البته باید در نظر داشته باشید که به دلیل نوپا بودن صنعت متاورس، ممکن است پروژه های دیگری ایجاد شوند و جایگزین پروژه های فوق شوند. در نتیجه این موضوع باعث می شود تا پی ببریم که در این زمینه نباید هیچ عجله ای کنید.


رمز ارز های متاورسی چگونه خرید و فروش می شوند؟

metaverse crypto 3رمز ارز های متاورسی همانند دیگر کوین و توکن های موجود در بازار خرید و فروش می شوند. شما برای انجام این کار باید مراحل ذیل را دنبال کنید.

 1. ابتدا باید توکن و یا ارز مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 2. پس از انتخاب توکن و یا ارز مورد نظر، باید به سراغ یکی از صرافی های متمرکز و یا غیر متمرکز بروید.
 3. حال نوبت به این رسیده است که جفت ارز خود را انتخاب و سپس خرید و یا فروش را انجام دهید.

به همین راحتی همانند دیگر رمز ارز ها می توانید توکن های متاورسی را خرید و فروش کنید. یکی از سؤالات پرتکرار کاربران این است که هر توکن متاورس را در چه صرافی هایی می توانیم خرید و فروش کنیم؟ برای خرید و فروش توکن های متاورسی از صرافی های بسیاری می توانید استفاده کنید. در بخش توضیحات هر کوین که در ادامه با آن ها آشنا می شوید، به شما خواهیم گفت که چه توکنی را می توانید در کدام صرافی معامله کنید.

اما قبل از اینکه به سراغ این موضوع برویم، باید اشاره کنیم که تنها قصد ما در این مقاله معرفی صرافی ها است و به هیچ عنوان به شما پیشنهاد استفاده نمی دهیم. شما برای اینکه بتوانید بهترین صرافی را انتخاب کنید، باید به موارد مختلفی دقت کنید تا بتوانید یک انتخاب درست داشته باشید. در ادامه به شما چند مورد مهم در انتخاب صرافی را خواهیم گفت.

 • حجم معاملات مناسب
 • امنیت فوق العاده و همچنین پایدار
 • رابط کاربری جذاب و کاربرپسند
 • پشتیبانی از رمز ارز های مختلف
 • پشتیبانی از امکانات متعدد
 • و… .

توکن های متاورسی را در چه کیف پول هایی می توان ذخیره کرد؟

توکن های متاورسی را در چه کیف پول هایی می توان ذخیره کرد؟
توکن های متاورسی را در چه کیف پول هایی می توان ذخیره کرد؟

برای ذخیره توکن های متاورسی، ابتدا باید ببینید که کدام کیف پول از توکن مورد نظر شما پشتیبانی می کند. برای انجام این کار، یکی از فعالیت هایی که در پیش دارید این است که ابتدا بررسی کنید توکن مورد نظر شما بر روی کدام شبکه لانچ شده است. پس از بررسی این موضوع، حالا یکی از انتخاب های شما برای آن توکن، استفاده از کیف پول های همان شبکه می باشد.

برای مثال اگر توکن مورد نظر بر روی شبکه اتریوم لانچ شده است، یکی از انتخاب های شما برای ذخیره آن توکن اکثر کیف پول های اتریوم مثل متامسک می باشد. در بخش توضیحات هر توکن، ما به کیف پول هایی که شما می توانید آن توکن را در آن ذخیره کنید اشاره خواهیم کرد. همراه ما باشید.


چگونه می توانیم رمز ارز های متاورسی را به صورت رایگان کسب کنیم؟

چگونه می توانیم رمز ارز های متاورسی را به صورت رایگان کسب کنیم؟
چگونه می توانیم رمز ارز های متاورسی را به صورت رایگان کسب کنیم؟

برای کسب رمز ارز های متاورسی به صورت رایگان، دو راه وجود دارد. راه اول این است که شما باید به سراغ بازی های که نیاز به سرمایه اولیه ندارند بروید. شما می توانید به راحتی در بازی های فوق توکن های متاورسی را به صورت کاملاً رایگان به دست بیاورید. حال با مطالعه این بخش، شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که کدام یک از بازی های متاورسی رایگان است و نیاز به سرمایه اولیه ندارد؟

در حال حاضر، نیمی از بازی های بلاکچینی یا نیاز به سرمایه اولیه دارند و یا نیمه رایگان هستند. منظور از بازی های نیمه رایگان، گیم هایی است که در برخی از مراحل شما باید هزینه پرداخت کنید.

به همین خاطر، تعداد بازی هایی که کاملاً رایگان است بسیار اندک می باشد. برای مثال یکی از این نوع بازی ها، پگاکسی یا Pegaxy است. این بازی نیمه رایگان است چراکه اگر بخواهید در بازی پگاکسی برای خود NFT خریداری کنید باید هزینه بدهید؛ اما اگر بخواهیم بدون سرمایه بازی کنید و به صورت رایگان توکن به دست بیاورید، باید به بخش اجاره ای این بازی مراجعه و با اجاره یک NFT در بازی کسب درآمد کنید. به همین راحتی شما می توانید توکن های متاورسی را به صورت کاملاً رایگان به دست بیاورید.

البته لازم به ذکر است که جز بازی پگاکسی، بازی های دیگری نیز وجود دارد که شما بتوانید از آن ها به صورت رایگان استفاده و همچنین توکن های متاورسی رایگان به دست بیاورید. برخی از این نوع بازی ها عبارت اند از:

 1. بازی متاورسی آپلند
 2. بازی متاورسی دیسنترالند
 3. بازی متاورسی کریزی دیفنس
 4. و… .

دومین راه برای کسب توکن های متاورسی شرکت در ایردراپ ها می باشد. برخی از پلتفرم ها برای جذب کاربر ایردراپ های مختلفی برگزار می کنند و در آن ایردراپ توکن هایی را به کاربران تقدیم می کنند. شما می توانید به راحتی به ایردراپ های فوق مراجعه کرده و در آن ها شرکت کنید. در صورتی که در ایردراپ مورد نظر برنده شوید، به راحتی می توانید توکن متاورسی رایگان به دست بیاورید.


سؤالات متداول

اگر این مطلب را تا به این قسمت به صورت کامل مطالعه کرده باشید، احتمالاً برایتان سؤالات مختلفی ایجاد شده است. در این بخش از مقاله ما قصد داریم تا به برخی از سؤالات پرتکرار پاسخ دهیم. در صورتی که سؤال شما جزء سؤالات ذیل نبود، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

 1. چگونه می توان از توکن های متاورسی کسب درآمد کرد؟

برای کسب درآمد با استفاده از توکن های متاورسی شما می توانید آن ها را معامله کنید. برای معامله هر توکن باید طبق معامله دیگر توکن های بازار عمل کنید. برای مثال اگر قصد دارید تا از طریق توکن مانا کسب درآمد کنید، می توانید با مراجعه به صرافی مورد نظر، این توکن را در بازار آتی و یا بازار آنی ترید کنید.

 1. کدام یک از توکن های متاورسی معروف است؟

این موضوع بستگی به پروژه هر توکن دارد. هر توکن که پروژه قدرتمندی داشته باشد، قطعاً توکن آن نیز در بین کاربران معروف و محبوب می شود. اگر در بازار رمز ارز ها معروف باشید، قطعاً نام توکن های مانا MANA و یا سند SAND را نسبت به باقی توکن ها بیشتر شنیده اید چراکه توکن های فوق مربوط به پروژه های بسیار قدرتمند در تکنولوژی متاورس هستند.

 1. آیا ارز مانا برای خرید بلند مدت مناسب است؟

اینکه شما می توانید این توکن را برای بلند مدت خرید کنید یا نه را نمی توان به همین سادگی پاسخ داد. شما ابتدا تحلیل این توکن را در تایم بلند مدت مشاهده کنید. پس از مشاهده تحلیل، باید میزان تحمل ریسک خود را بررسی کنید. در صورتی که تمامی موارد فوق مورد تأیید بود، می توانید نسبت به ریسک خود ارز مانا را خریداری کنید. در صورتی که قصد مشاهده تحلیل این توکن را دارید، شما می توانید به صفحه تحلیل مانا MANA سایت زوم ارز مراجعه کنید. ما در این بخش از سایت به صورت هفتگی تحلیل این توکن را منتشر می کنیم.


سخن آخر درباره بهترین ارز های متاورسی

در حال حاضر، با توجه به گسترش تکنولوژی متاورس، رمز ارز های مختلفی در حوزه متاورس فعالیت می کنند اما در این مقاله ما تصمیم بر این داشتیم تا تنها به شما رمز ارز های فوق را معرفی کنیم. چنانچه قصد دارید تا تحلیل هر یک از توکن های فوق را مشاهده کنید، تنها کافی ست نام توکن مورد نظر را در سایت زوم ارز جستجو کنید. ما به صورت هفتگی، تحلیل رمز ارز هایی همانند مانا MANA، سند SAND، اکسی AXS و… را در سایت زوم ارز منتشر می کنیم. در صورتی که درباره توکن های متاورسی برایتان سؤالی ایجاد شد؛ می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

ممنون که تا پایان مقاله “بهترین ارز های متاورسی” همراه ما بودید.

 

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید:

 

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
11 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سودابه
1 سال قبل

توکن های متاورسی قابل سرمایه گذاری هستند

نسرین
1 سال قبل

تشکر

خراسانیان
1 سال قبل

ارز های متاورسی را برای چه مدت بخرم؟

هانیه
1 سال قبل

به نظر من در حال حاضر ارز های متاورسی ترند هستند و بعدش افت دارند

حمید
1 سال قبل

آینده دارترین ارز های متاورسی کدامند

موسی
1 سال قبل

کدام ارز متاورسی را بخرم

رها
1 سال قبل

بهترین ارز متاورسی کدام است؟

جواد
1 سال قبل

ممنون از محتوای خوب شما

رامین
1 سال قبل

گرانترین ارز های متاورسی کدامند

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  رامین
1 سال قبل

از آنجایی که قیمت ارز ها متفاوت است
لطفا قیمت ها را روزانه بررسی نمایید

فاطمه
1 سال قبل

ارزانترین ارز های متاورسی کدامند

آخرین مقالات منتشر شده