آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز دوج کوین چیست؟

ارز دوج کوین چیست؟

ارز دوج کوین dogecoin، در حال حاضر ارزهای دیجیتال از محبوبیت خاصی در میان کاربران برخوردار هستند. اگر تجربه ی انجام معاملات و سرمایه گذاری در حوزه ی ارزهای دیجیتال را داشته باشید، می دانید که هرکدام عملکرد مخصوص به خود را دارا می باشند. هر کدام از ارزها از ویژگی منحصر به فرد خود برخوردار هستند.

می توان گفت دنیای رمز ارزها شامل طیف گسترده ای از انواع ارزهای دیجیتال می باشد که در این مقاله قصد داریم به شرح یکی از آنها بپردازیم. در حال حاضررمز ارز دوج کوین (Dogecoin) از محبوبیت خاصی در میان کاربران برخوردار است. در دسامبر ۲۰۱۳ چهارسال پس از استخراج بلاک اول بیت کوین، دوج کوین ایجاد شد. و توسط برنامه نویسی به نام بیلی مارکوس،‌ برنامه‌نویسی شد.

در ادامه مطالب قصد داریم شما را با این رمز ارز آشنا کنیم. اگر شما می خواهید اطلاعاتی در ارتباط با ویژگی این رمز ارز، عملکرد و قیمت آن به دست آورید در ادامه مطالب با ما همراه باشید. به طور خلاصه قصد داریم در این مقاله شما را با تاریخچه این رمز ارز نیز آشنا کنیم.

شما کاربر عزیز می توانید مقالات تحلیل دوج کوین DOGE و کیف پول هایی دوج کوین و آموزش خرید دوج کوین را در پایگاه اطلاع رسانی زوم ارز مطالعه نمایید، همچنین می توانید در صفحه قیمت لحظه ای دوج کوین در پایگاه خبری زوم ارز، (قیمت دوج کوین | قیمت Dogecoin) را مشاهده نمایید.


بررسی ویدیویی ارز دوج کوین


ارز دیجیتال دوج کوین Dogecoin چیست؟

ارز دیجیتال دوج کوین Dogecoin چیست؟
ارز دیجیتال دوج کوین Dogecoin چیست؟

ارز دیجیتال دوج کوین بر اساس یک شوخی به وجود آمده است. دوج کوین یک ارز پایه می باشد که مبتنی بر لاکی کوین (LuckyCoin) است. به عبارت دیگر می توان گفت این ارز تحت فورک لاکی کوین ایجاد شده است و خود لاکی کوین یک فورک ایجاد شده توسط لایت کوین می باشد. و این ارز دیجیتال در اصل به گونه ای طراحی شده است تا بتواند یک جایگزین مناسب برای بیت کوین، لایت کوین و سایر ارزهای پایه باشد. به همین دلیل شباهت های زیادی با بیت کوین و سایر ارزها دارد.

این ارز دیجیتال همانند بیت کوین، معاملات نظیر به نظیر را در سراسر یک شبکه غیرمتمرکز امکان پذیر می کند. همچنیین این ارز دیجیتال از الگوریتم اثبات کار یا همان POW استفاده می کند و همانند بیت کوین قابلیت استخراج را دارد. اما تنها نکته ای که در ارتباط با این رمز ارز وجود دارد این است که این ارز دیجیتال از الگوریتم Scrypt استفاده می کند و بیت کوین در پلتفرم خود از الگوریتم SHA-256 استفاده می کند و این تنها تفاوت آن با بیت کوین می باشد.

دوج کوین یک سال پس از معرفی در سال ۲۰۱۴، موفق شد ۶۰ میلیون دلار سرمایه جذب کند. و این روند همچنان ادامه پیدا کرد تا اینکه در اواخر ۲۰۱۷ ارزش سرمایه آن به یک میلیارد دلار رسید. در مقام مقایسه با دیگر ارزهای رمز پایه، دوج کوین نرخ انتشار بالایی دارد. و تا اواسط سال ۲۰۱۵ نزدیک به ۱۰۰ میلیون دوج کوین استخراج شده‌است.
در دسامبر سال ۲۰۱۳، هر بیت‌کوین حدود ۱۰۸۰ دلار قیمت داشت. و دنیا شروع به جدی‌گرفتن ارزهای دیجیتال کرده بود. اما دو نفر با نام‌های Billy Markus و Jackson Palmer با خود فکر کردند جدی‌گرفتن ارزهای رمزنگاری‌شده توسط دنیا، بیش از حد شده است. آنها معتقد بودند ارزهای رمزنگاری‌شده باید یک سرگرمی باشد و نباید به چشم پول واقعی به آن نگریست. بنابراین تصمیم گرفتند کوین خودشان را با نام دوج‌کوین ایجاد کنند. که به عنوان یک جوک اینترنتی به همگان معرفی شد.

دوج‌کوین در ۶ دسامبر ۲۰۱۳ ایجاد شد. نام دوج  Doge  مربوط به یک نژاد سگ با عنوان Shiba Inu است و نوع تلفظ آن از یک شو اینترنتی تقلید شده است. تصویر سگی که روی این کوین درج شده نیز تصویر همان سگ با نژاد Shiba Inu (نژاد سگ بومی ژاپن) است. دوج کوین (Dogecoin) با نماد Ð ارز رمزی است که در سال ۲۰۱۳ میلادی معرفی شد. و قصد دارد به عنوان پول َ شبکه‌های اجتماعی برای ارسال پاداش و انعام در این فضا استفاده شود.

یکی از دلایلی که دوج کوین را تبدیل به یکی از ارزهای محبوب برای پاداش و کمک های خیرخواهانه کرده است. این است که مدت انجام تراکنش های دوج کوین بسیار سریعتر از بیت کوین یا لایت کوین است.
توسعه‌دهندگان زیادی روی دوج کوین کار نمی‌کنند. و روند پیشرفت فناوری آن کاملا نامعلوم است. مدت‌هاست که به‌روزرسانی مهمی در گیت‌هاب دوج کوین صورت نگرفته و اکثریت مدیریت جامعه دوج کوین را افراد داوطلب برعهده گرفته‌اند.
حتی جکسون پالمر چندی پیش گفته بودکه عاشق دوج کوین است اما افزایش شدید قیمت آن را یک حباب و طرح پامپ دانسته بود. با این وجود یکی از توسعه دهندگان فعلی دوج کوین، راس نیکول گفته که در حال کار بر روی نسخه جدید کد دوج کوین است که آن‌ را با ثبات ‌تر و امن‌تر می کند.


تاریخچه و بنیان گذاران دوج کوین Dogecoin

تاریخچه و بنیان گذاران دوج کوین Dogecoin
تاریخچه و بنیان گذاران دوج کوین Dogecoin

این ارز دیجیتال توسط مهندسان نرم افزار همچون بیلی مارکوس (Billy Markus) و جکسون پالمر (Jackson Palmer) بنیان گذاری شده است. هر دوی آنها تصمیم گرفتند تا یک سیستم پرداخت فوری را ایجاد کنند. آنها از نماد سگ Shiba lnu که یک سگ شکاری در ژاپن می باشد، برای آرم خود استفاده کردند.

Dogecoin در ۶ دسامبر سال ۲۰۱۳ راه اندازی شد. همانطور که گفتیم این ارز دیجیتال به عنوان یک شوخی آغاز شد و پس از آن به جامعه ی بزرگ ارزهای دیجیتال وارد شد. این ارز دیجیتال از زمان موفقیت خود به خاطر کمک های خیرخواهانه و سایر اهداف خوب شناخته شده است.


عملکرد دوج کوین Dogecoin چگونه است؟

عملکرد دوج کوین Dogecoin چگونه است؟
عملکرد دوج کوین Dogecoin چگونه است؟

همانطور که در قسمت های قبلی مقاله گفته شد، دوج کوین Dogecoin یک نسخه از لاکی کوین Luckycoin است که خود فورکی از لایت کوین Litecoin می باشد. فورک زمانی اتفاق می افتد که یک بلاکچین به دو مسیر بالقوه تقسیم می شود و می تواند منجر به تغییر کامل پروتکل و در نهایت یک ارز رمزنگاری شده جدید شود. در سال ۲۰۱۷، بیت کوین کش پس از یک هاردفورک در بلاکچین بیت کوین ایجاد شد.

بلاکچین دوج کوین می تواند حدود ۳۰ تراکنش در ثانیه را پردازش کند که بسیار بیشتر از بیت کوین است. از الگوریتم گواه اثبات کار یا PoW استفاده می کند، که می توان دوج DOGE را استخراج کرد. پاداش های اولیه بلاک دوج کوین به صورت تصادفی طراحی شده و بین صفر تا یک میلیون دوج متغیر است و این امر ادامه یافت تا زمانی که به ۱۰۰ میلیارد رسید و در فوریه ۲۰۱۸ اتفاق افتاد. از آن زمان، هر بلاک استخراج شده ۱۰۰۰۰ دوج پاداش می دهد.

هر دقیقه یک بلاک استخراج می شود و دوج کوین محدودیت عرضه ندارد. پالمر اظهار داشت که این یک اشتباه بوده و سقف عرضه باید ۱۰۰ میلیارد تعیین می شد. دوج کوین نیز مانند لایت کوین، از فناوری اسکریپت Scrypt استفاده می کند که دارای هش های کمتر است و از انرژی کمتری نسبت به الگوریتم استخراج SHA-256 بیت کوین استفاده می کند. به طور کلی، دوج کوین با بیت کوین که سقف عرضه آن ۲۱ میلیون کوین است بسیار متفاوت می باشد.


معرفی ویژگی های دوج کوین Dogecoin

معرفی ویژگی های دوج کوین Dogecoin
معرفی ویژگی های دوج کوین Dogecoin

در این قسمت از مقاله به معرفی چند نمونه از ویژگی های این رمز ارز خواهیم پرداخت.

  1. دوج کوین یک ارز open source است که در سال ۲۰۱۳ توسط جکسون پالمر و بیلی مارکوس راه اندازی شد.
  2. یکی از مهم ترین ویژگی های ارز دیجیتال دوج کوین این است که تراکنش ها و تایید آن به سرعت انجام می شود.
  3. دوج کوین دارای یک جامعه وفادار است که ان را معامله می کنند و از آن به عنوان یک پول رایج برای محتوای رسانه های اجتماعی استفاده می کنند.
  4. عرضه نامحدود از دیگر ویژگی های ارز دیجیتال دوج کوین است. در ابتدا دوج کوین دارای ۱۰۰ میلیارد کوین بود، اما بعدا به عرضه نامحدود تغییر یافت.

هدف دوج کوین Dogecoin

هدف رمز ارز دوج کوین
بررسی اهداف پروژه دوج کوین

برخلاف بیت کوین و بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر، برای دوج کوین هیچگونه محدودیت تعداد کوین مشخص نشده است. و استخراج آن می‌تواند تا ابد ادامه پیدا کند. تعداد بیت کوین‌های قابل استخراج محدود به ۲۱ میلیون واحد است. ولی در حال حاضر بیش از ۱۱۶ میلیارد واحد دوج کوین در گردش وجود دارد. حال ببینیم که چطور چگونه از این ارز استفاده شده است. جامعه دوج کوین از سرمایه خود برای اهداف حمایتی و مناسب استفاده می کند.

• در سال ۲۰۱۴ انجمن دوج کوین ۵۰ هزار دلار به تیم تیراندازی جامائیکا برای رفتن به بازی های المپیک زمستانی سوچی کمک کردند.
• در روز جهانی آب در سال ۲۰۱۴، هواداران دوج کوین(Shibes) 30 هزار دلار برای ساخت تصفیه آب چاه در تانا ولی کنیا کمک کردند.
• در مارس ۲۰۱۴ نیز جامعه دوج کوین در مسابقات اتومبیل رانی NASCAR به عنوان اسپانسر، به فردی به نام جاش ویس ۵۵ هزار دلار پرداخت کردند.

دوج کوین در رسانه های اجتماعی دنبال کننده های زیادی دارد. .اما ارزش دوج کوین به عنوان یک ارز چقدر است؟


فناوری دوج کوین Dogecoin

dogecoin 1تمام ارزهای رمزنگاری بر اساس فناوری بلاکچین هستند. بلاکچین ها پایگاه های داده های دیجیتالی عظیمی هستند که اطلاعات تراکنش ها را ذخیره می کنند. (گاهی اوقات به بلاکچین دفتر حساب کل نیز گفته می شود). هر تراکنشی که با دوج کوین انجام شود در بلاکچین دوج کوین ثبت می شود.

اطلاعات بلاکچین در یک جا ذخیره نمی شود. این اطلاعات بر روی هزاران رایانه که “نود” نامیده می شوند، ذخیره شده است. به همین دلیل است که بلاکچین ها شبکه های غیرمتمرکز نامیده می شوند. در واقع بلاکچین در یک سرور متمرکز کار نمی کند. بیایید نگاهی به چگونگی انجام تراکنش ها در بلاکچین دوج کوین بیاندازیم. در اینجا از یک مثال انتقال بین المللی استفاده می کنیم.فرض کنید که جکسون در المان زندگی می کند. و می خواهد برای مایک که در کانادا است پول ارسال کند. وی می خواهد این کار را بدون استفاده از بانک و پرداخت هزینه انجام دهد.

جکسون برای این منظور قصد دارد که از دوج کوین استفاده کند

  1.  جکسون ۱۰ دوج کوین برای مایک ارسال می کند.
  2. رایانه ها یا نودها در بلاکچین دوج کوین، حساب جکسون را بررسی کرده تا مطمئن شوند وی ۱۰ دوج کوین برای ارسال در حساب خود دارد. اگر بیش از ۵۰ درصد از نودها در شبکه تایید کنند که جکسون ۱۰ دوج کوین برای ارسال دارد، تراکنش انجام می شود. تراکنش حالا به بلاکچین اضافه می شود.
  3. مایک ۱۰ دوج کوین دریافت می کند.

نودها برای بررسی و چک کردن تراکنش ها پاداش دریافت می کنند. پاداش آنها دوج کوین های جدید است. این عمل اصطلاحا استخراج نامیده می شود.


امنیت دوج کوین Dogecoin

امنیت ارز دیجیتال dogecoin
بررسی امنیت دوج کوین

دوج کوین از زمان راه اندازی چندین مشکل امنیتی داشته است. در ۲۵ دسامبر ۲۰۱۴، یک کیف پول دوج کوین به نام دوج ولت هک شد. هکرها ۲۱ میلیون دوج کوین، به ارزش ۱۲ هزار دلار را سرقت کردند. با این حال انجمن دوج کوین برای جبران خسارت کاربران ۱۳ هزار دلار پرداخت کرد.
هنگامی که دوج کوین برای اولین بار راه اندازی شد، در معرض خطر حمله ۵۱ درصدی قرار داشت. توسعه دهندگان این ارز برای جلوگیری از این امر در سال ۲۰۱۴ عملیات استخراج آن را بوسیله لایت کوین انجام دادند. اکنون می توان هر دو ارز را با هم استخراج کرد.
این امر امنیت هر دو شبکه را افزایش می دهد. حمله ۵۱ درصدی زمانی است که بیش از نیمی از بلاکچین، تحت کنترل یک نفر یا یک گروه قرار گیرد. اگر این اتفاق رخ دهد این گروه یا فرد می توانند تراکنش های نامعتبر را به بلاکچین اضافه کنند. این نوعی تقلب است و برای هر ارز رمزنگاری که قربانی این حمله شود، بسیار بد است.


تفاوت دوج کوین Dogecoin و بیت کوین Bitcoin

تفاوت دوج کوین Dogecoin و بیت کوین Bitcoin
تفاوت دوج کوین Dogecoin و بیت کوین Bitcoin

در حال حاضر مشاهده می شود که ارز دیجیتال دوج کوین به یکی از پر سر و صداترین ارزهای رمزنگاری شده در کنار بیت کوین تبدیل شده است. اما این دو ارز رمزنگاری شده تفاوت عمده ای با هم دارند. در این قسمت به سه تفاوت مهم بین دوج کوین و بیت کوین خواهیم پرداخت.

۱.تفاوت های مهمی بین دوج کوین و بیت کوین وجود دارد. یکی از مهمترین تفاوت ها عرضه هر کدام است.  به عنوان مثال در هر دقیقه از روز ۱۰۰۰۰ دوج کوین صادر می شود. این مقدار تقریبا ۱۵ میلیون دوج در روز یا بیش از ۵ میلیارد دوج در سال است. سقف نامحدود بر عرضه می تواند بر ارزش در طول زمان تاثیر منفی بگذارد. از سوی دیگر بیت کوین دارای ۲۱ میلیون عرضه محدود است که باعث کمیابی می شود. به دلیل این تفاوت مشاهده می شود که اکثر مردم دوج را به صورت کوتاه مدت معامله می کنند.

۲.تفاوت دیگر بین دوج کوین و بیت کوین فرضیه ای است که هر کدام بر اساس آن ایجاد شده اند. بیت کوین در سال ۲۰۰۹ با یک وایت پیپر بسیار دقیق نوشته شده توسط ساتوشی ناکاموتو راه اندازی شد. قصد ناکاموتو این بود بیت کوین به یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز برجسته تبدیل شود. طرفداران بیت کوین این ارز رمزنگاری شده را طلای دیجیتالی می دانند.

در مقایسه با بیت کوین، دوج کوین در سال ۲۰۱۳ توسط مهندسان نرم افزار بیلی مارکوس و جکسون پالمر به عنوان یک شوخی ایجاد شد. مارکوس و پالمر ان را بر اساس الگوی رفتاری دوج که یک سگ شیبا اینو را به تصویر می کشد، پیاده سازی کردند و قصد نداشتند آن را جدی بگیرند.

۳.بیت کوین دارای یک اکوسیستم خوب است. اگرچه سالهاست دوج کوین توسط مهندسانی طراحی شده است که کد دقیق را از نرم افزار بیت کوین کپی کرده اند، اما بیت کوین دارای یک اکوسیستم گسترده و با بودجه خوب است که در دوج کوین وجود ندارد


رمز ارز Dogecoin در چه مواردی استفاده می شود ؟

موارد استفاده ارز دوج کوین
موارد استفاده ارز دوج کوین

در درجه اول رمز ارز Dogecoin به عنوان یک سیستم اطلاع رسانی در twitter و Reddit می باشد به صورتی که این رمز ارز در صورت ایجاد محتوای با کیفیت و یا به اشتراک گذاری محتوا  به صورت پاداش به کاربران داده می شود.

در جامعه ای که ارزهای دیجیتال رو به گسترش می باشند شما می توانید Dogecoin را دریافت کنید و برای دریافت این ارز دیجیتال یکی از راه ها خرید آن می باشد و دیگری استخراج آن است. اگر شما قصد خرید این رمز ارز را دارید خواندن ادامه مطالب خالی از لطف نیست .


کیف پول های ارز دیجیتال Dogecoin

کیف پول های ارز دیجیتال Dogecoin
کیف پول های ارز دیجیتال Dogecoin

همانطور که در مقالات متعدد ارزهای دیجیتال خوانده اید، می دانید که کیف پول های دیجیتالی مکانی برای ذخیره سازی ارز دیجیتال مورد نظر شما هستند. در دنیای رمز ارزها، کیف پول ها همانند حساب بانکی شما در دنیای واقعی می باشند. هر کدام از این کیف پول ها آدرسی دارند که آن آدرس همانند شماره حساب شما عمل می کند. در واقع زمانی که شما می خواهید ارز دیجیتال خود را ذخیره نمایید از آن آدرس استفاده می کنید. کیف پول های ارز دیجیتال در دو نوع سخت افزاری و نرم افزاری می باشد. در این قسمت ما تعدادی از کیف پول هایی که از ارز دوج کوین پشتیبانی می کنند برای شما فراهم آورده ایم .

کیف پول های ارز دوج کوین :

۱.کیف پول Ledger Nano S :

این کیف پول یک کیف پول سخت افزاری می باشد و از محبوبیت خاصی در میان کاربران برخوردار است. این کیف پول این امکان را به شما می دهد تا ارزهایی همچون بیت کوین، ایاس، لایت کوین و … را در آن ذخیره نمایید .

۲.کیف پول KeepKey :

یکی دیگر از کیف پول های سخت افزاری می باشد. این کیف پول در سال ۲۰۱۵ راه اندازی شد و از ارزهایی همچون بیت کوین، دوج کوین ، اتریوم و … پشتیبانی می کند .

۳.کیف پول Coinomi :

این کیف پول از جمله کیف پول های نرم افزاری است که بسار کاربر پسند است. این کیف پول قابلیت ذخیره سازی ارزهایی همچون بیت کوین، اتریوم، زی کش و … را دارد .

۴.کیف پول Jaxx :

این کیف پول یک کیف پول نرم افزاری است و یکی از گزینه های محبوب برای هرکس که قصد ذخیره سازی ارز دوج کوین را دارد، می باشد. این کیف پول در سال ۲۰۱۴ راه اندازی شد و از ارزهایی همچون بیت کوین، اتریوم، لایت کوین، دوج کوین و … پشتیبانی می کند.

انتظار می رود تا اینجای مطالب با نحوه ذخیره سازی این ارز دیجیتال و کیف پول هایی که امکان ذخیره سازی دوج کوین را دارند، آشنا شده باشید.


روند قیمت ارز دیجیتال دوج کوین Dogecoin

در زمان نگارش این مقاله قیمت ارز دیجیتال دوج کوین DOGE برابر با ۰.۲۸۰۱۸۰ دلار است و حجم معاملات این رمز ارز در ۲۴ ساعت گذشته برابر با ۱،۷۷۹،۸۱۷،۲۴۲ دلار می باشد. رمز ارز دوج کوین در ۲۴ ساعت گذشته ۱.۷۷ درصد افزایش قیمت داشته است و در حال حاضر رتبه ۷ را به خود اختصاص داده است. شما می توانید با کلیک بر روی قیمت لحظه ای، قیمت این رمز ارز را مشاهده نمایید. ارز دیجیتال دوج کوین در تاریخ ۸ مِی ۲۰۲۱ به بالاترین قیمت خود یا ATH رسیده است. در ادامه مطالب شما می توانید نمودار قیمت ارز دیجیتال دوج کوین DOGE را در یک ماه گذشته مشاهده کنید.

روند قیمت ارز دیجیتال دوج کوین Dogecoin
روند قیمت ارز دیجیتال دوج کوین Dogecoin

نحوه خرید ارز دیجیتال دوج کوین DOGE

نحوه خرید ارز دیجیتال دوج کوین DOGE
نحوه خرید ارز دیجیتال دوج کوین DOGE

اگر تجربه ی انجام معاملات در بستر رمز ارزها را داشته باشید، می دانید که برای خرید ارزهای دیجتال باید به صرافی های ارز دیجیتال مراجعه کنید. صرافی های بسیاری در سراسر جهان وجود دارند که شما می توانید برای خرید دوج کوین از آنها استفاده نمایید. در قدم اول شما باید صرافی را انتخاب کنید که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می کند. اینکه این صرافی از اعتبار بالایی برخوردار باشد نیز امر مهمی به شمار می رود. در واقع اعتبار صرافی به تعداد معاملاتی که در بستر آن صرافی انجام می شود وابسته است. در قسمت بعدی مقاله برای شما تعدادی از صرافی های که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می کنند آورده ایم. شما می توانید با مطالعه این قسمت و پس از احراز هویت در صرافی مورد نظر اقدام به خرید ارز مورد نظر خود کنید.


صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال دوج کوین

صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال دوج کوین 
صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال دوج کوین

صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال دوج کوین DOGE شامل موارد زیر می باشند:

۱.بایننس ( Binance ): یکی از محبوب ترین صرافی ها در حوزه ی ارزهای دیجیتال به شمار می رود که روزانه حجم معاملات بالایی در آن صورت می گیرد. این صرافی از ارزهای دیجیتال دیگر همچون بیت کوین، اتریوم، XRP، بیت کوین کش و … پشتیبانی می کند.

۲.صرافی HitBTC: از جمله صرافی هایی می باشد که شما می توانید ارز دوج کوین را از آن خریداری نمایید. این صرافی از امنیت بالایی برخوردار است و سایر ارزها همچون بیت کوین، لایت کوین، ایاس، کاردانو و … پشتیبانی می کند.

۳.صرافی XT: این صرافی در اکتبر ۲۰۱۸ آغاز به کار کرده است و یک صرافی متمرکز به شمار می رود. این صرافی از ارزهایی مثل بیت کوین، اتریوم، اتریوم کلاسیک، ایاس و … پشتیبانی می کند.

۴.صرافی VCC: این صرافی در ۱۹ مِی سال ۲۰۱۹ آغاز به کار کرد و این صرافی در سنگاپور مستقر است اما در ویتنام فعالیت می کند. این صرافی از ارزهای مانند اتروم، بیت کوین، بیت کوین کش، زیروایکس و … پشتیبانی می کند .

شما می توانید با مراجعه به سایت CoinMarketCap لیست کاملی از صرافی های پشتیبان کننده این ارز دیجیتال را مشاهده نمایید.


نحوه فروش ارز دیجیتال دوج کوین DOGE

نحوه فروش ارز دیجیتال دوج کوین DOGE
نحوه فروش ارز دیجیتال دوج کوین DOGE

همانطور که در قسمت خرید این ارز دیجیتال گفتیم برای فروش نیز شما نیازمند آن هستید تا به صرافی ها مراجعه کنید. اگر تجربه ی انجام معاملات در بستر رمز ارزها را داشته باشید، می دانید که برای فروش باید در صرافی ثبت نام نمایید. صرافی های زیادی هستند که از این رمز ارز پشتیبانی می کنند. شما می توانید با انتخاب صرافی مورد نظر اقدام به فروش رمز ارز خود کنید.

حال که با نحوه فروش این ارز دیجیتال آشنا شدیم، می خواهیم بدانیم که این رمز ارز استخراج می شود یا خیر. در ادامه مطالب می توانید پاسخ سوال خود را پیدا کنید.


آیا رمز ارز دوج کوین Dogecoin استخراج می شود ؟

آیا رمز ارز دوج کوین Dogecoin استخراج می شود ؟
آیا رمز ارز دوج کوین Dogecoin استخراج می شود ؟

در دنیای رمز ارزها برای اینکه یک ارز را به دست بیاورید یکی از راه ها خرید آن رمز ارز و دیگری استخراج آن می باشد. برای اینکه ببینیم یک ارز استخراج می شود یا خیر باید به بررسی نوع الگوریتم آن بپردازیم. در واقع می توان گفت که اگر رمز ارز قابلیت استخراج را داشته باشد از الگوریتم POW و یا اثبات کار استفاده می کند.

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم این ارز دیجیتال شباهت بسیاری به بیت کوین دارد و از الگوریتم POW استفاده می کند. تفاوت عمده ای که  این رمز ارز با بیت کوین دارد این است که ارز دوج کوین از فناوری Scrypt در پروتکل خود استفاده می کند. میزان عرضه دوج کوین محدود نیست و این بدان معناست که محدودیتی در تعداد استخراج دوج کوین وجود ندارد. شما می توانید این رمز ارز را به صورت انفرادی و یا پیوستن به استخر استخراج، استخراج کنید.


ارز دوج کوین Dogecoin چگونه استخراج می شود ؟

ارز دوج کوین Dogecoin چگونه استخراج می شود ؟
ارز دوج کوین Dogecoin چگونه استخراج می شود ؟

همانطور که در قسمت قبل ذکر شد برای استخراج دوج کوین دو راه وجود دارد. یکی از راه ها استخراج به صورت انفرادی و دیگری پیوستن به استخر استخراج می باشد. زمانی که شما به عنوان بخشی از استخر استخراج دوج کوین شرکت می کنید، باید هزینه های زیادی را پرداخت کنید. اما هنگامی که استخر یک بلوک را استخراج می کند، فقط بخش کوچکی از پاداش کل را دریافت خواهید کرد. با این حال، بلوک های استخر استخراج خیلی بیشتر از استخراج کنندگان انفرادی است. بنابر این، شانس شما برای کسب پاداش افزایش می یابد.

همانطور که در قسمت های پیشین گفتیم، این ارز دیجیتال از الگوریتم Scrypt برای استخراج استفاده می کند و این الگوریتم قدرت کمتری نسبت به الگوریتم SHA-256 دارد، به همین دلیل از سرعت بالایی برخوردار است. پاداش هر بلاک برابر با ۳۰ دلار می باشد و زمان تولید هر بلاک برابر با ۱ دقیقه است.

برای استخراج این ارز در ابتدا شما نیازمند یک کامپوتر با سیستم عامل ویندوز، مک یا لینوکس هستید. در مرحله دوم نیازمند آن هستید تا با اینترنت اتصال برقرار کنید. از سال ۲۰۱۴ می توانید لایت کوین را در همان روند استخراج دوج کوین به دست بیاورید، زیرا فرآیند استخراج هر دو ارز با هم ادغام شده اند.

حالا که اطلاعاتی در ارتباط با استخراج این رمز ارز به دست آوردیم، بیایید تا در ادامه مطالب نگاهی به آینده قیمت این رمز ارز بیاندازیم.


آینده ارز دیجیتال دوج کوین DOGE چگونه است؟

آینده ارز دیجیتال دوج کوین DOGE چگونه است؟
آینده ارز دیجیتال دوج کوین DOGE چگونه است؟

به طور کلی عوامل زیادی می تواند در آینده قیمت رمز ارزها تاثیر بگذارد. یکی از آنها تاثیر رسانه ها در قیمت ارزهای دیجیتال است. در حال حاضر ایلان ماسک بر روی قیمت دوج کوین تاثیرگذار است و هر چیزی که می گوید باعث افزایش یا کاهش قیمت این رمز ارز می شود. اما شما باید تمامی جوانب را در نظر بگیرید که آیا دوج کوین یک سرمایه گذاری مناسب به شمار می رود یا خیر.

قیمت دوج کوین با توجه به عوامل مختلف متفاوت است. ارز دیجیتال دوج کوین در ماه مِی ۲۰۲۱ به بالاترین قیمت خود یعنی ۰.۷۳۷۶ دلار رسید و پیش بینی می شود تا پایان سال ۲۰۲۱ از ۰.۵۰ دلار فراتر رود.


نیم نگاهی به اینفوگرافیک ارز دیجیتال دوج کوین

نیم نگاهی به اینفوگرافیک ارز دیجیتال دوج کوین
نیم نگاهی به اینفوگرافیک ارز دیجیتال دوج کوین

سخن پایانی ارز دوج کوین dogecoin

این ارز دیجیتال شباهت های بسیاری با رمز ارز بیت کوین دارد. به طور خلاصه می توان گفت این ارز تحت فورکی به اسم لالی کوین ایجاد شده است و این فورک لالی کوین یک فورک ایجاد شده توسط لایت کوین است. این ارز دیجیتال در انجام تراکنش ها از سرعت بالایی برخوردار است. و به عنوان یک سیستم اطلاع رسانی درTwitter و Reddit به کار برده می شود. شما می توانید این ارز دیجیتال را از طریق استخراج نیز به دست بیاوید که برای استخراج این رمز هم می توانید به صورت انفرادی عملیات استخراج را انجام دهید و هم اینکه به استخر استخراج بپیوندید.

ممنون از اینکه تا پایان ” ارز دوج کوین dogecoin ” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید:

طاهره محمدیان
طاهره محمدیان
کارشناس روانشناسی | پژوهشگر فناوری های جدید وتولید محتوا

9 دیدگاه دربارهٔ «ارز دوج کوین چیست؟;

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده