آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آموزش خرید دوج کوین dogecoin | چگونه دوج کوین بخریم

آموزش خرید دوج کوین

آموزش خرید دوج کوین، سلام به شما زوم ارزی عزیز، من تصمیم گرفتن در این مقاله برای شما آموزش کامل خرید ارز دیجیتال دوج کوین را بگویم. قطعا تو این مسیر شما باید این رمز ارز را از داخل یک صرافی خریداری نمایید، و اگر قصد سرمایه گذاری و یا نگهداری بلند مدت را دارید، آن رمز ارز را به کیف پول خود منتقل نمایید.

حال ما در این مقاله تصمیم گرفتیم به شما بگویم برای خرید دوج کوین کدام صرافی را انتخاب نمایید، و همچنین راهنمایی لازم را برای انتخاب کیف پول برای شما کابر عزیز داشته باشیم.

شما کاربر عزیز می توانید مقالات تحلیل دوج کوین DOGE و کیف پول هایی دوج کوین و آموزش خرید دوج کوین را در پایگاه اطلاع رسانی زوم ارز مطالعه نمایید، همچنین می توانید در صفحه قیمت لحظه ای دوج کوین در پایگاه خبری زوم ارز، (قیمت دوج کوین | قیمت Dogecoin) را مشاهده نمایید.


آموزش ویدیویی خرید دوج کوین


نگاه کلی به ارز دیجیتال دوج کوین

نگاه کلی به ارز دیجیتال دوج کوین
نگاه کلی به ارز دیجیتال دوج کوین

ارز دوج کوین که صرفا جهت یک شوخی ایجاد شده بود، این روزها بسیار مورد استقبال قرار گرفت. این ارز توسط دو شخص به نام های  بیلی مارکوس (Billy Markus) و جکسون پالمر (Jackson  Palmer) بنیان گذاری شده است.

این رمز ارز مبتنی بر لاکی کوین می باشد.و لاکی کوین خود فورکی از لایت کوین است.این رمز ارز از الگوریتم pow  پشتیبانی می کند، و قابل استخراج است، و برای استخراج این رمز ارز باید از دستگاه ماینری استفاده کنید که الگوریتم scrypt  را پشتیبانی می کند.

شایان ذکر است دوج کوین در ۶ ماه دسامبر سال ۲۰۱۳ راه اندازی شد، و تا الان رشد قیمتی داشته است.

اما دوست دارم به شما کاربر عزیز بگویم دوج کوین به عبارتی میم کوین و یا شت کوین است. و قرار نیست تمام شت کوین ها این روند قیمتی را طی کنند. پس حتما در سرمایه گذاری روی میم کوین ها و شت کوین ها دقت لازم را داشته باشید.


انواع خرید دوج کوین dogecoin

انواع خرید دوج کوین dogecoin
انواع خرید دوج کوین dogecoin

دوج کوین را به ۴ صورت می تواید خریداری نمایید، که عبارتند از:

 1. خرید ارز دیجیتال دوج کوین در صرافی های آنلاین

یکی از بهترین روش ها برای خرید ارز دیجیتال دوج کوین، استفاده از صرافی های آنلاین است. در حال حاضر تعداد زیادی، صرافی آنلاین ارز دیجیتال در جاهای مختلف دنیا قرار دارد. همچنین تیم زوم ارز در مقاله “بهترین صرافی ارز دیجیتال“به شما صرافی خوب را معرفی کرده است.ما در ادامه به شما در انتخاب صرافی و خرید آن کمک می کنیم.

 1. خرید دوج کوین از اشخاص عادی

یکی از روش های که این روز ها باب شده است، خرید دوج کوین از افراد از طریق تلگرام-واتس اپ یا ایستاگرام است. که این روش را تیم زوم ارز اصلا به شما پیشنهاد نمی کند. چون کلاهبرداری بسیار زیاد است. اگر می خواهید ارز دوج کوین را از اشخاص خرید نمایید، صرفا از خانواده درجه ۱ خود خرید کنید.

 1. خرید دوج کوین به صورت حضوری:

در این روش شما می توانید از صرافی های ارز دیجیتال که به صورت حضوری خدمات می دهند. استفاده کنید. حتما در انتخاب صرافی خود برای خرید دوج کوین دقت لازم را داشته باشید.

 1. خرید دوج کوین از طریق پلتفرم p2p

روش آخر که می خواهیم به شما معرفی کنیم، خرید از طریق پلتفرم های کاربر به کاربر است. اینگونه که شما م یتوانی سفارش خرید یا فروش خود را در یک پلتفرم قرار دهید و فرد دیگر سفارش را می پذیرد، اما معامله تحت یک پلتفرم امن صورت می پذیرد. و ریسک کلاهبرداری بسیار کاهش می یابد، البته درصورتی که خود پلتفرم معتبر باشد.


آموزش خرید دوج کوین dogecoin

آموزش خرید دوج کوین
آموزش خرید دوج کوین

شما برای خرید ارز دوج کوین باید مراحل زیر را طی نمایید.

 1. انتخاب یک کیف پول مناسب برای نگهداری دوج کوین
 2. انتخاب یک صرافی مناسب برای خرید dogecoin
 3. آموزش خرید دوج کوین
 4. نحوه انتقال دوج کوین به کیف پول در صورت نیاز

ما در ادامه تمام این مراحل را به صورت کامل برای شما شرح می دهیم.

انتخاب کیف پول جهت نگهداری دوج کوین:

انتخاب کیف پول جهت نگهداری دوج کوین:
انتخاب کیف پول جهت نگهداری دوج کوین:

شما باید قبل از خرید رمز ارز دوج کوین، کیف پول مناسب آن را پیدا نمایید.اولین مرحله برای انتخاب کیف پول شما، باید این باشد که آن کیف پول از ارز دیجیتال دوج کوین پشتیبانی کند.

همچنین ما در سایت زوم ارز کیف پول های دوج کوین را به شما معرفی کردیم. شما می توانید از طریق این مقاله با کیف پول های نرم افزاری و سخت افزاری دوج کوین آشنا شوید.
مورد دوم برای انتخاب یک کیف پول مناسب، بحث امنیت آن کیف پول است. پس حتما به سراغ کیف پول هایی روید که کلمات خصوصی آن در هیچ جا ذخیره نشود، و همچنین برنامه به صورت متن باز باشد.

حال شاید در ذهن شما این سوال پیش آید، که چرا باید رمز ارز خود را به کیف پول انتقال دهم؟ در جواب این سوال باید به شما بگویم اگر قصد نگهداری بلند مدت ارز دوج کوین را دارید، نگهداری ارز در کیف پول بسیار امن تر از نگهداری ارز در صرافی می باشد.

ویژگی های مناسب برای انتخاب یک کیف پول مناسب

 1. یکی از مواردی که در بالا هم بیان کردم

بحث امنیت است.امنیت کیف پول وابسته به کلید خصوصی آن کیف پول است. در صورتی که فردی اطلاعات آن کیف پول را داشته باشد، می توانید کل دارایی را در کوتاهترین زمان ممکن، خارج کند.
پس حتما توجه داشته باشید، که کلمات خصوصی شما در هیچ سروری ذخیره نشود.

 1. پشتیبانی از ارز دیجیتال دوج کوین

این مورد را نیز ما در بالا بیان کردیم، که حتما توجه داشته باشید که کیف پول از ارز دیجیتال دوج کوین پشتیبانی کند.

 1. رابط کاربری مناسب

یکی دیگر از موارد برای انتخاب کیف پول، رابط کاربری مناسب است. به این صورت که بتوان به راحتی آن را یاد گرفت و با آن کار کرد.

چند نکنه مهم برای کیف پول به شما بگویم:

 1. حتما کیف پول خود را از منابع مطمئن و یا وبسایت رسمی خود کیف پول دانلود نمایید.
 2. حتما در امن نگه داشتن کلمات خصوصی خود کوشا باشید.

انتخاب صرافی رمز ارز برای خرید دوج کوین:

انتخاب صرافی رمز ارز برای خرید دوج کوین
انتخاب صرافی رمز ارز برای خرید دوج کوین

شما قبل از خرید رمز ارز باید بتوانید یک صرافی مناسب را انتخاب نمایید. حال برای خرید دوج کوین هم می توانید از صرافی های ایرانی استفاده نمایید و هم از صرافی های خارجی استفاده نمایید. فقط شایان ذکر است برای خرید دوج کوین در صرافی های خارجی باید ارز تتر یا یک استیبل کوین را موجود داشته باشید.

در ادامه قصد داریم به شما ویژگی های یک صرافی خوب را بگوییم

ویژگی های یک صرافی مناسب برای خرید دوج کوین

 1. حجم معاملات

می توانم بگم مهم ترین عامل برای انتخاب یک صرافی حجم معاملات آن صرافی است. هر چقدر حجم معاملات بالاتر باشد شما می توانید سفارش های خرید و فروش بیشتری را در قیمت های مختلف بگذارید.

 1. کارمزد صرافی

دومین ویژگی بسیار مهم در صرافی کارمزد آن صرافی است، خب منطقی است هر چقدر کارمزد صرافی پایین تر باشد، آن صرافی از دید کاربر بهتر است.
اما حتما در نظر داشته باشید، کمتر بودن کارمزد ها هم باید منطقی باشد.برای مقایسه قیمت کارمزد ها در صرافی ایرانی، حتما صفحه مقایسه قیمت ارز هیای دیجیتال در زوم ارز  را مشاهده نمایید

 1. امنیت صرافی

از نظر تیم ما بحث امنیت صرافی بسیار اهمیت دارد. و باید حتما مورد برسی قرار گیرد. هرچند بحث امنیت کاملا نسبی است، و ما هیچ زمانی نمی توانیم بگوییم فلان پلتفرم امنیت کامل را دارد.

اما در هر صورت ببینید در آن صرافی امنیت دیتاها با چه الگوریتمی پیاده سازی شده است و یا مورد حمله DDOS  قرار گرفته است. و یا نظرات کاربران درباره آن صرافی چیست؟

 1. پشتیبانی از تعداد ارز بیشتر

مورد بسیار مهمی که باید به آن توجه ویژه کنید، پشتیبانی از تعداد از بیشتر. به عنوان مثال اگر بخواهید ارز های دیگیری را خریداری نمایید، نمی توانید هر بار صرافی را تغییر دهید. پس به این مورد توجه لازم را داشته باشید.

 1. پشتیبانی ۲۴ ساعته

یکی از موارد بسیار مهم بحث پشتیبانی صرافی ها است، از آنجایی که این مارکت به صورت ۲۴ ساعت فعال است، پس باید به سراغ صرافی هایی بروید که تایم پشتیبانی بیشتری دارند.

 1. قیمت ارز در صرافی

این قسمت بیشتر مربوط به صرافی های داخلی است. چون در جهان قیمت ارزهای دیجیتال به صورت جهانی است، اما از آنجایی که در ایران قیمت دلار بر قیمت ارزهای دیجیتال تاثیر گذار است. پس باید تفوت قیمت در صرافی های داخلی باشیم.

 1. احراز هویت با کمترین زمان

در صرافی های خارجی و مخصوصا درصرافی های داخلی، احراز هویت اجباری میباشد. پس حتما به سراغ صرافی هایی روید که احراز هویت آن ها رد کوتاهارین زمان ممکن صورت می گیرد.

 1. داشتن اپلیکیشن جهت ترید

یکی دیگر از موراد برای انتخاب یک صرافی این است که آن صرافی اپلیکیشن برای ترید داشته باشد. ارآنجایی که بازار ۲۴ ساعته فعال است و همیشه نمی توانیم لپ تاپ و یا سیستم کامپیوتری همراه خود داشته باشیم. پس بهتر است بهسراغ صرافی هایی برویم که اپلیکیشن مناسب برای ترید ارائه دادند.

 1. رابط کاربری مناسب

یکی دیگر از موراد بسیار مهم در انتخاب صرافی، رابط کابری مناسب است. حال این رابط کابری، هم می توانید برای محیط دسکتاپ باشد و هم برای اپلیکیشن.

 1. بررسی شبکه های اجتمایی آن صرافی

حتما قبل از انتخاب صرافی به سراغ شبکه های اجتمایی آن صرافی بروید. قطعا صرافی های بسیار خوب دارای شبکه های اجتمایی مناسب است. و حتما کامنت ها و نظرات کابران آن صرافی را مطالعه نمایید.

 1. امکانات دیگر صرافی

یکی دیگر از موارد بسیار مهم برای صرافی امکانات آن است. این روز ها صرافی ها امکاناتی همچون فروش nft  – وام دادن – معاملات فیوچرز و … را ارائه میدهند.

پس قطعا صرافی که امکانات بیشتری ارائه دهد، اهدافش بلند مدت تر است.

 1. بلاگ صرافی ارز دییجتال

شما می توایند برای گزینه های آخر انتخاب یک صرافی، به سراغ وب سایت صرافی و همچنین وبلاگ آن روید و اطلاعات قرار داده شده در وبلاگ را مطالعه نمایید و در این قسمت قضاوت با خودتان…

 1. نظرات کاربران و فعالان معتمد در حوزه ارز های دیجیتال

در مرحله اخر درباره آن صرافی حتما از دوستان، آشناها و فعالین حوزه ارز های دیجیتال بپرسید، و سپس به سراغ آنها روید.

آموزش خرید دوج کوین:

آموزش خرید دوج کوین
آموزش خرید دوج کوین

تا اینجا از مقاله ما تلاش کردیم به شما در انتخاب صرافی و کیف پول کمک های لازم را کرده باشیم. حال می خواهیم به سراغ خرید ارز دوج کوین برویم.

در همین ابتدا به شما بگویم، برای خرید دوج کوین از صرافی خارجی باید حتما از vpn  ای پی ثابت و یا vps  استفاده نمایید.

در صورتی تصمیم بر خرید از صرافی داخلی را دارید و همچنین یک صرافی مناسب را انتخاب کرده اید. باید در آن صرافی ثبت نام و احراز هویت نمایید.

جهت ثبت نام و احراز هویت باید مشخصات مربوط به خودتان را وارد نمایید. همچنین نیاز به عکس همراه با کارت ملی و کارت بانکی خود دارد. و اصولا در بسیاری از صرافی ها باید متنی را جهت جلوگیری از پولشویی بنویسید و همراه با خودتان یک عکس سلفی بگیرید.

شایان ذکر است عکس باید کاملا واضح باشد، و تمام متن نوشته باید خوانا باشد.در صورتی که تمام موارد را کامل انجام دادید، قائدتا احراز هویت شما انجام می شود.

و حال می توانید شروع به خرید ارز دیجیتال دوج کوین نمایید.

از آنجایی که صفحه بسیاری از صرافی جهت خرید رمز ارز یکسان می باشند، من می خواهم شما را با قسمت های مختلف صرافی برای خرید آشنا کنم.

پیج ترید در بایننس
پیج ترید در بایننس

 در قسمت بالا صفحه خرید مربوط به یک صرافی است که ما شما را با قسمت های مختلف آن آشنا می کنیم.

 1. مشخصات مربوط به پروفایل شما است.
 2. در این قسمت نمودار لحظه ای را مشاهده می نمایید.
 3. سفارشات باز هر صرافی در این قسمت قرار می گیرد.
 4. مشخص کنند نوع سفارش که خرید است یا فروش.
 5. حالات مختلف جهت سفارس(مارکت و لیمیت). در منو لیمیت قیمت را کاربر قرار می دهد.
 6. در قسمت مارکت خرید بدون سفارش گذاری و با قیمت آنی انجام می شود.
 7. قیمت و مقدار سفارش خرید را مشخص می نمایید
 8. دکمه تایید سفارش خرید است.
 9. معاملات شما در این مکان نمایش داده می شود.
 10. نمایش منو صرافی.

نحوه خرید ارز دوج کوین با عکس نوشته

نحوه خرید ارز دیجیتال-زوم ارز

 

نحوه فروش ارز دوج کوین با عکس نوشته

نحوه فروش ارز دیجیتال
نحوه فروش ارز دیجیتال

آموزش انتقال دوج کوین dogecoin به کیف پول مورد نظر:

آموزش انتقال دوج کوین به کیف پول مورد نظر
آموزش انتقال دوج کوین به کیف پول مورد نظر

اگر قصد جابجایی دوج کوین به کیف پول خودتان را دارید. شما باید جزو هلدر ها و سرمایه گرازان دوج کوین باشید.

چون اگر قصد فروش دوج کوین را به صورت روزانه دارید، اصلا جابجایی آن به داخل کیف پول منطقی نیست.

نکته بسیار مهم برای جایجایی دوج کوین

 مثلا زمانی که شما قصد دارید ارز دوج کوین خود را از داخل صرافی ارز دیجیتال به کیف پول منتقل کنید. حتما توجه کنید که ارز شما در چه شبکه ای قرار دارد و حتما باید به همان شبکه منتقل شود.

مثلا اگر دوج کوین در شبکه اصلی است، اگر می خواهید جابجا کنید حتما آدرس ارز دوج کوین که بر روی شبکه اصلی خود هست را از داخل کیف پول بردارید.

مورد بعدی که باید به آن توجه لازم را داشته باشید این است که، برای تایید تراکنش می توانید TXID  را مشاهده نمایید. که آیا تراکنش و جابجایی با موفقیت انجام شده است یا خیر؟


محاسبه ارز دوج کوین به تومان

محاسبه ارز دوج کوین به تومان
محاسبه ارز دوج کوین به تومان

اگر می خواهیم بدانید که ارز دوج کوین چند تومان است، باید بگویم از صفحه قیمت لحظه ای دوج کوین، قیمت آن ارز را به دلار نگاه کنید، سپس در قیمت روز دلار ضرب نمایید، می توانید قیمت دوج کوین را به تومان محاسبه کنید.

همچنین می توانید از طریق ماشین حساب ارز دیجیتال در سایت زوم ارز محاسبات تبدیل ارز را انجام دهید.


کارمزد خرید دوج کوین در صرافی ها

کارمزد خرید دوج کوین در صرافی ها
کارمزد خرید دوج کوین در صرافی ها

کارمزد خرید ارز دیجیتال دوج کوین در صرافی های مختلف متفاوت است، شما می توانید با مراجعه به صفحه مقایسه قیمت صرافی های ارز دیجیتال، قیمت های مختلف را با هم مقایسه نمایید.


آیا خرید دوج کوین در ایران قانونی است؟

آیا خرید دوج کوین در ایران قانونی است؟
آیا خرید دوج کوین در ایران قانونی است؟

شایان ذکر است که قوانین مشخصی در حوزه ارز های دیجیتال هنوز مشخص نشده است. اما از آنجایی که در چند سال اخیر بازار رشد خوبی را تجربه کرد، افراد بسیار زیادی برای سرمایه گذاری به سراغ این بازار آمدند.

اما هنوز هیچ قانون مشخص منتشر نشده است. آخرین موارد که در سال ۱۳۹۷ منتشر شد به شرح زیر بود:

 • بانک مرکزی هیچ مسئولیتی در زمینهٔ صدور و انتشار رمز ارزها ندارد و تمام مسئولیت ها با توسعه دهندگان آن است.
 • ارزهای دیجیتال فقط در صرافی‌هایی که مقررات آن در بخش الزامات عمومی صرافی‌ها آورده شده است، قابل معامله است.
 • استفاده از رمز ارزها به‌عنوان یک روش پرداختی ممنوع است. مثلاً اگر ما یک فروشگاه اینترنتی داشته باشیم نمی‌توانیم از رمز ارزها به‌عنوان یک روش دریافت وجه استفاده کنیم.

بر اساس ماده های بالا می توان گفت، خرید و فروش ارز دیجیتال در ایران جرم نیست. اما اگر برای نقل و انتقالات شما مشکلاتی پیش آمد، نمی توانید از مراجع قانونی پیگیری نمایید.


سوابق خرید و فروش دوج کوین در کجا ذخیره می شود؟

سوابق خرید و فروش دوج کوین در کجا ذخیره می شود
سوابق خرید و فروش دوج کوین در کجا ذخیره می شود

در تمام صرافی ها قسمت گزارش وجود دارد، که شما می توانید لیست معاملات خود را در آن قسمت مشاهده نمایید. تمام معملات و تراکنش ها را می توانید از طریق TXID  هر تراکنش دنبال نمایید.


حداقل و حداکثر دوج کوین که می توان توسط صرافی ها خرید و فروش کرد؟

حداقل و حداکثر دوج کوین
حداقل و حداکثر دوج کوین

شایان ذکر است که در صرافی های مختلف، این مقدار حداقل و حداکثر ها متفاوت است. شما می توانید با رجوع به صرافی مربوطه از میزان حداقل معاملاتی و حداکثر آن مطلع شوید.


سخن آخر درباره آموزش خرید دوج کوین

در مطلب بالا درباره آموزش خرید ارز دوج کوین به صورت کامل برای شما شرح دادیم و اگر سوالی درباره اینکه چگونه دوج کوین بخرم در ذهن شما ایجاد شد و نتوانستید از داخل مقاله پاسخ آن را بیابید، حتما از قسمت نظرات، سوال خود را با ما به اشتراک بگذارید.

ممنون که تا پایان مقاله “آموزش خرید دوج کوین” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید:

محسن عباسپور
محسن عباسپور
کارشناسی ارشد مدیریت مالی | مدرس دانشگاه | تحلیل گر ارزهای دیجیتال

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
10 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مژگان حیدری
1 سال قبل

من تا حالا دوج کوین خرید و فروش نکرده بودم. با این مقاله خوب شما تونستم با خیال راحت این کارو انجام بدم. خیلی ممنون.

Omid
1 سال قبل

محتوای جامع و کاملی بود تشکر از تیم زوم ارز

Ali
1 سال قبل

تشکر از مطلب خوبتون.

سارا
1 سال قبل

کدام صرافی را برای خرید دوج کوین پیشنهاد می کنید

Kingali
1 سال قبل

با اینکه من مبتدی هستم اما مقاله کاملی بود ممنون

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده