آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز بیت کوین کش چیست؟

ارز بیت کوین کش چیست؟

بیت کوین کش چیست؟ ،در دنیای امروزه ارزهای دیجیتال از محبوبیت خاصی در میان افراد برخوردار هستند . امروزه کاربران می توانند با شناخت هر یک از ارزهای دیجیتال و ویژگی های مربوط به هریک به خرید ارزهای دیجیتال و سرمایه گذاری بپردازند.

در واقع شما می توانید با مطالعه این مقاله به ویژگی های یک ارز دیجیتال پی ببرید و با نحوه خرید، فروش، روند قیمت و آینده این ارز دیجیتال آشنا شوید .پس در ادامه مطالب با ما همراه باشید .بیت کوین کش یکی از فورک های بیت کوین است که در سال ۲۰۱۷ ایجاد شد.به همین دلیل تشابه زیادی بیت این ارز و بیت کوین وجود دارد.در این مقاله مطالبی مثل :

بهترین کیف پول بیتکوین کش کدام است؟ استخراج بیت کوین کش چگونه است؟تفاوت بیت کوین با بیت کوین کش ؟ ایا بیت کوین کش آلت کوین است؟داستان بیت کوین کش چیست.را بررسی می کنیم.همراه ما باشید.

شما می توانید مقالات تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین کش BCH و کیف پول های بیت کوین کش BCH را مطالعه نمایید، همچنین می توانید در صفحه قیمت لحظه ای بیت کوین کش BCH در پایگاه خبری زوم ارز، (قیمت بیت کوین کش | قیمت BCH) را مشاهده نمایید.


بررسی ارز بیت کوین کش


بیت کوین کش چیست؟

بیت کوین کش چیست؟
بیت کوین کش چیست؟

یکی از رمز ارز های پایه بیت کوین کش،است. که با تغییراتی روی کد بیت کوین واندازه هر بلوک در سال ۲۰۱۷ ایجاد شد.نماد بیت کوین کش Bch است. وپدیده هاردفورک ( جداشدن) منجر به انشعاب یا جدا شدن بیت کوین کش از بیت کوین شد.

بیت کوین کش کاملا غیر متمرکز است. وهیچ بانک یا واسطه ای برای جا به جایی ندارد. علت اصلی ایجاد بیت کوین کش را میتوان  مشکل مقیاس‌پذیری یا همان مسئله کندی و افزایش کارمزد تراکنش‌ها در گذر زمان  دانست.که در بیت کوین نیز شاهدش هستیم.

بیت کوین کش با افزایش سایز بلاک که در بیت کوین محدود به ۱ مگابایت است، امکان پردازش تراکنش‌های بیشتری را فراهم می‌کند. یک بیت کوین کش با افزایش اندازه بلوک ها ، امکان پردازش معاملات بیشتر و بهبود مقیاس پذیری را فراهم می کند .به عبارت دیگر می توان گفت این ارز دیجیتال ، یک سیستم نقدینگی الکترونیکی نظیر به نظیر است که هدف از برپایی آن تبدیل شدن به پول جهانی سالم با پرداخت سریع ، امنیت و ظرفیت معاملات بالا است .

بیت کوین کش به عنوان یک ارز رمزنگاری شده پایه غیرمتمرکز ، به شخص و هیچ مرکزی نیاز ندارد . بر خلاف فیات ، بیت کوین کش به واسطه های پولی همانند بانک ها و مراکز پرداخت بستگی ندارد. به همین دلیل معاملات توسط دولت و یا سایر مراکز غیر متمرکز بازرسی نمی شود .

و همچنین انجام معاملات قابل ضبط نیستند چون هیچ شخص ثالثی بر روی شبکه بیت کوین کش نظارت ندارد . پس از دریافت اطلاعاتی در ارتباط با این رمز ارز در ادامه مطالب قصد داریم تا شما را با تاریخچه این ارز دیجیتال آشنا کنیم . پس با ما همراه باشید .


تاریخچه ارز دیجیتال بیت کوین کش

تاریخچه بیت کوین کش
بررسی تاریخچه بیت کوین کش

در سال ۲۰۱۰ ، میانگین اندازه بلوک در بلاک چین بیت کوین کمتر از ۱۰۰ کیلو بایت بود و متوسط هزینه برای یک معامله فقط دو سنت بود . این موضوع باعث شد بلاک چین آن در برابر حملات بسیار آسیب پذیر باشد .

اندازه متوسط یک بلوک تا ژانویه ۲۰۱۵ به ۶۰۰k افزایش یافته بود . پس از آن تعداد تراکنش های استفاده شده از بیت کوین افزایش یافت و این باعث ایجاد معاملات تایید نشده شد و میانگین زمان انجام تراکنش رو به بالا رفت .

توسعه دهندگان برای حل مشکلات دو راه حل ارائه دادند : یکی از این راه حل ها افزایش متوسط اندازه بلوک یا حذف بخش های خاصی از معامله برای برقرار کردن داده های بیشتر در زنجیره بلوک است . تیم Bitcoin Core که مسئول توسعه و نگهداری الگوریتمی است که بیت کوین را تامین می کند ، پیشنهاد افزایش بلوک را رد کرد .

به همین دلیل یک کوین جدید با اندازه بلوک انعطاف پذیر ایجاد کرد . اما کوین جدید که  Bitcoin Unlimited نام داشت هک شد و تلاش بسیاری کرد تا توجه کاربران را به خود جلب کند اما منجر به تردید در مورد دوام آن در انجام معاملات روزانه شد .

در میان یک جنگ لفظی و به دست آوردن موقعیت های استخراج کنندگان و سایر سهام داران ارزهای دیجیتال ، بیت کوین کش در سال ۲۰۱۷ ارائه شد . بیت کوین کش برای اولین باردر صرافی ارزهای دیجیتال با قیمت ۹۰۰ دلارارائه شد .صرافی های بزرگ همانند Coinbase و itBit بیت کوین کش را تحریم کردند و از بیت کوین کش حمایت نکردند.

Bitmain ، بزرگترین پلتفرم استخراج ارزهای دیجیتال ، از بیت کوین کش پشتیبانی کرد. این پلتفرم با اطمینان از تامین سکه برای معامله در صرافی های ارز دیجیتال هنگام راه اندازی بیت کوین کش صحبت به میان آورد . و در این میان ، قیمت بیت کوین کش در دسامبر ۲۰۱۷ به ۴۰۹۱ دلار افزایش یافت .

پس از گذشت زمان بیت کوین کش از بیت کوین جدا شد و بعد از گذشت یک سال تحت اثر فورک قرار گرفت . در نوابر ۲۰۱۸ ، Bitcoincash به Bitcoin Cash SV و Bitcoin Cash ABC تقسیم شد . این اختلاف نظر بر روی به روز رسانی های این پلتفرم بود که این به روز رسانی شامل استفاده از قراردادهای هوشمند در بلاک چین بیت کوین بود و متوسط اندازه بلوک را افزایش داد .

بیت کوین از Bitcoin Cash ABC استفاده می کند اما تغییرات زیادی را در کش بلاک چین خود ایجاد کرده است و یکی از این تغییرات CTOR که کوتاه شده ی کلمه ی Canonical Transaction Ordering Rout است ، می باشد که معاملات را در یک بلوک به ترتیب خاصی تنظیم می کند .

خوب تا اینجای مطالب شما با چگونگی به وجود آمدن این رمز ارز و تاریخچه آن آشنا شدید . پس از دریافت این مطالب به سراغ شناخت یکی از بنیان گذاران این ارز دیجیتال می رویم .


بنیان گذاران ارز دیجیتال Bitcoin cash(BCH)

سازنده بیت کوین کش
سازنده بیت کوین کش

 چندین بنیان گذار برای این ارز دیجیتال وجود دارد . یکی از این بنیان گذاران Roger Ver می باشد . در دنیای بنیان گذاران ارزهای دیجیتال ، کمتر بنیان گذاری را می توان یافت که بحث برانگیز نباشد.

راجر یکی از همان افراد است که متولد کالیفرنیا می باشد و سابقه طولانی در حیطه رمز ارزها دارد .در اوایل بنیان گذاری بیت کوین ، راجر به ارزهای دیجیتال علاقه مند شد و بخشی از سرمایه ی خود را در حوزه ی ارزهای دیجیتال قرار داد .


حامیان بیت کوین کش معتقدند که این ارز دیجیتال اهداف اصلی بیت کوین را دنبال می‌کند.

۰۰۴۲۳۲ 1 768x4042 1
مطالبی درباره بیت کوین کش

سمت راست: راجر ور، یکی از اولین حامیان و توسعه گران  بیت کوین است .که در کنار وو جیهان، یکی از بنیانگذاران بیت مین دو رهبر اصلی بیت کوین کش بودند.

این‌ها کسانی بودند ،که به گفته خودشان می‌خواستند. به آرمان ساتوشی ناکاموتو یاسرویس پرداخت بودن بیت کوین پایبند باشند. و به همین دلیل افزایش اندازه بلاک بیت کوین را دنبال میکردند.

اما این افراد و طرفداران این دیدگاه هرگز نتوانستند تمام جامعه بیت کوین را با خود همراه کنند.ودر ۱ آگوست سال ۲۰۱۷ پس از اختلافی طولانی، هاردفورک معروف بیت کوین اتفاق افتاد. و بلاک چین بیت کوین دو قسمت شد. بیت کوین و بیت کوین کش.

حدود یک سال پس از تولید بیت کوین کش، در میان حامیان این ارز دیجیتال هم بر سر اندازه بلاک اختلاف به وجود آمد که در نهایت بیت کوین کش را هم دچار هاردفورک کرد.

در روز ۱۵ نوامبر سال ۲۰۱۸ بیت کوین کش، چهارمین ارز دیجیتال برتر بازار ارزهای دیجیتال، فورک و به دو نسخه رقیب یعنی Bitcoin Cash ABC  و Bitcoin SV تبدیل شد.

این انشعاب در اثر اختلاف نظر راجر ور و کریگ رایت (Criag Wright) به همراه دیگر چهره‌های مرتبط با بیت کوین کش درباره آینده این ارز دیجیتال رخ داد.

۰۰۴۱۵۴ 780x5002 1
مطالبی درباره بیت کوین کش

اختلاف کریگ رایت و راجر ور باعث فورک شدن بیت کوین کش شد .این دوبخشی شدن به این خاطر اتفاق افتاد .که توسعه‌دهندگان بیت‌کوین‌کش نتوانستند روی به‌روزرسانی این کوین به توافق برسند.

برخی از آنها از به‌روزرسانی به نام Bitcoin ABC و برخی دیگر از نسخه Bitcoin SV حمایت کردند.

پس از هاردفورک معلوم شد که پشتیبانی بیشتری از بیت‌کوین ای‌بی‌سی نسبت به بیت‌کوین اس‌وی شده است. و به‌همین دلیل Bitcoin ABC   همان بیتکوین‌کش اصلی است. و Bitcoin SV رمزارز جدیدی شناخته شد.


کاربرد ارز دیجیتال بیت کوین کش Bitcoin Cash

کاربرد ارز دیجیتال بیت کوین کش Bitcoin Cash
کاربردهای ارز دیجیتال بیت کوین کش

تفریبا می توان گفت با عرضه محدود ۲۱ میلیون کوین ، بیت کوین کش بسیار محدود است و مانند پول نقد فیزیکی به راحتی می توان آن را خرج کرد . معاملات سریع هستند و هزینه های معاملات کمتر از یک دهم درصد است . هر کسی می تواند پرداخت های بیت کوین کش را با تلفن هوشمند یا رایانه انجام دهد.

بیت کوین کش موارد استفاده مختلفی دارد . علاوه بر پرداخت نظیر به نظیر بین افراد ، از بیت کوین کش می توان برای پرداخت معاملات شرکت کننده برای کالاها و خدمات فروشگاهی و آنلاین استفاده کرد . همچنین بیت کوین کش ، کارمزد و زمان تسویه برای حواله ها تجارت مرزی را کاهش می دهد .

پس از شناخت دو مورد از کاربردهای این ارز دیجیتال می خواهیم بدانیم که آیا این ارز دیجیتال با رمز ارز بیت کوین متفاوت است یا خیر.


شباهت ها و تفاوت های بیت کوین وبیت کوین کش

شباهت ها و تفاوت های بیت کوین وبیت کوین کش
شباهت ها و تفاوت های بیت کوین وبیت کوین کش

در سال ۲۰۱۷ ، پروژه بیت کوین و انجمن آن به دلیل نگرانی در مورد مقیاس پذیری بیت کوین به دو قسمت تقسیم شدند . نتیجه یک فورک سخت باعث ایجاد بیت کوین کش شد و این ارز دیجیتال توسط حامیان پروژه بیت کوین به عنوان پول نقد الکترونیکی نظیر به نظیر شناخته شد . تمام دارندگان بیت کوین در زمان فورک به طور خودکار صاحب بیت کوین کش شدند . و بیت کوین که توسط Satoshi Nakomoto اختراع شد همچنان یک ارز دیجیتال پایه و جداگانه است .

به دور از اختلاف نظرهای ایدئولوژیک و اندازه بلاک، شباهت‌هایی نیز بین بیت کوین و بیت کوین کش وجود دارد. هر دوی این ارزها از مکانیسم اجماع اثبات کار (PoW) یا همان استخراج (ماینینگ)بهره میبرند.و برای تایید تراکنش‌ها و تولید سکه‌های جدید استفاده می‌کنند.عرضه کل هر دوی آن‌ها محدود به ۲۱ میلیون واحد است. علاوه بر این، هر دوی این ارزها از تابع هش SHA256 برای هش کردن اطلاعات بلاک استفاده می‌کنند.

بر خلاف بیت کوین کش ، Bitcoin  تقسیم بندی می کند تا بتواند خواسته های یک سیستم پرداخت جهانی را بر آورده کند . در زمان تقسیم ، اندازه بلوک بیت کوین کش از یک مگا بایت به ۸ مگا بایت افزایش یافت . این افزایش اندازه به این معنی می باشد که بیت کوین کش می تواند معاملات بیشتری را در ثانیه انجام دهد ، در حالی که هزینه ها را بسیار پایین نگه دارد و اینکه مشکلات تاخیر پرداخت و هزینه های بالا برخی از کاربران را در شبکه Bitcoin  حل می کند.

اندازه بیت کوین کش در نوامبر سال ۲۰۲۰ ، ۳۲ مگا بایت است .به طور خلاصه می توان گفت ارز دیجیتال بیت کوین کش از نظر سرعت انجام معاملات با رمز ارز بیت کوین متفاوت است .بیت‌کوین‌کش از نظر ساختاری بسیار مشابه بیت‌کوین است. تعجبی هم ندارد؛ چونکه بیت‌کوین‌کش حاصل انشعاب از بیت‌کوین است.

بیتکوین‌کش سگویت را اجرا نمیکند. ویژگی replace by fee که برای انجام تغییر میزان کارمزد در صف تایید است را ندارد. در برابر حمله‌های بازپخش و تکرار (replay attack) مقاوم است.  بیت‌کوین‌کش راهکاری برای کاهش سختی شبکه دارد. کارمزد کمتری برای تراکنش نسبت به بیت‌کوین دارد.


بیت کوین کش آلت کوین نیست

بیتکوین‌کش آلت‌کوین محسوب نمی‌شود چون کدها و برنامه‌های پایه مشترکی با بیتکوین دارد و فقط ویژگی‌های جدیدی در آن افزوده شده است .

به‌دلیل این‌که زمان زیادی از تولد بیت‌کوین‌کش نمی‌گذرد. نمی‌توان درباره آن قضاوت کرد. اما تا به‌حال عملکرد مناسبی داشته است. هر روز بر تعداد طرفداران و کاربران بیتکوین‌کش افزوده می‌شود و شبکه آن هم درحال پیشرفت پیوسته میباشد.

بیتکوین‌کش هم مثل دیگر ارزهای دیجیتال کامل نیست. هرکدام ویژگی‌هایی دارد که دیگران ندارند.و سرمایه‌گذاری در بیتکوین کش مثل هر سرمایه ی دیگری خطرات احتمالی را دارد.پس بهتر است قبل از تصمیم گیری اطلاعات کافی وبا مطالعه وکاوش باشد .


کیف پول های ارز دیجیتال بیت کوین کش

کیف پول های ارز دیجیتال بیت کوین کش
معرفی کیف پول های ارز دیجیتال بیت کوین کش

پس از خریداری هریک از ارزهای دیجیتال شما نیازمند به ذخیره سازی ارز خود هستید . همانطور که می دانید پس از خریداری ارزهای دیجیتال شما می توانید آن را در کیف پول مربوطه ذخیره نمایید .

در واقع کیف پول های دیجیتالی نقش حساب شما را دارند . و آدرس هایی که هر کیف پول در اختیار شما قرار می دهد نقش شماره حساب شما را دارا می باشد . شما می توانید با در دست داشتن این آدرس ها به انجام معاملات و ذخیره سازی ارزهای دیجیتال خود بپردازید .

کیف پول های ارز دیجیتال در دو نوع سخت افزاری و نرم افزاری وجود دارد . کیف پول های نرم افزاری قابلیت نصب بر روی کامپیوتر و یا تلفن همراه شما را دارد .شما می توانید پس از نصب کیف پول مورد نظر اقدام به ذخیره سازی ارز دیجیتال خود کنید . از جمله کیف پول های نرم افزاری که شما می توانید ارز بیت کوین کش خود را در آن ذخیره سازی نمایید می توان به کیف پول های زیر اشاره کرد.

 1. Electron Ca.1 ،
 2.  coUnit
 3. Bitcoin.com
 4. Mobi
 5. Bitpay
 6. Stash
 7. StrongCoin
 8. Coinomi

کیف‌پول Coinomi نیز از ارزهای مختلف از جمله بیتکوین‌کش پشتیبانی می‌کند. علاوه‌بر ویژگی‌های مشترک، در این کیف‌پول این امکان نیز وجود دارد. که ارزهای دیجیتالی خود را به یکدیگر تبدیل کنید. Coinomi یکی از بزرگترین کیف‌پول‌ها با قابلیت پشتیبانی از بیت‌کوین و آلت‌کوین‌های دیگر است.

Jaxx

کیف‌پول Jaxx از ارزهای رمزپایه مختلف از جمله BCH راپشتیبانی می کند. از قابلیت‌های این کیف‌پول این است که می‌توانید برای همگام‌سازی کیف‌پول خود در سایر دستگاه‌ها نیز آن را استفاده کنید.

سایر ویژگی‌های مشترک مانند اسکن کدهای QR و پین کد جهت ورود برای امنیت نیز در دسترس هستند. این کیف‌پول همچنین برای سیستم عامل‌های اندروید و iOS در دسترس میباشد.

 Exodus 

Exodus یک کیف‌پول دسکتاپ است که اواسط سال ۲۰۱۵ ساخته شده‌است. استفاده از آن کاملاً رایگان است . به‌محض آنکه کیف‌پول Exodus را باز می‌کنید، یک نمودار پایه به‌شما کل دارایی‌تان را از ارزهای دیجیتالی نشان می‌دهد. Exodus  برای سیستم عامل‌های مک، لینوکس و ویندوز در دسترس است.

همانطور که در ابتدای این قسمت از مقاله گفتیم کیف پول ها در دونوع سخت افزاری و نرم افزاری وجود دارند . کیف پول های سخت افزاری را شما می توانید از سایت های معتبر خریداری نمایید . کیف پول های سخت افزاری در مقابل حملات از جمله هک شدن در امان هستند زیرا به اینترنت متصل نمی شوند . همه ی کیف پول های سخت افزاری به یک صفحه نمایش مجهز هستند که شما می توانید به راحتی معاملات خود را ثبت نمایید .

از جمله کیف پول های سخت افزاری که از ارز دیجیتال بیت کوین کش پشتیبانی می کنند می توان به کیف پول های زیر اشاره کرد.

Ledger Nano S.1

Ledger Nano S یک کیف‌پول سخت‌افزاری برای نگهداری بیتکوین، بیتکوین‌کش، اتریوم و دیگر آلت‌کوین‌ها است. که بر اساس ویژگی‌های امنیتی قوی برای ذخیره‌سازی ارزهای رمزنگاری‌شده  است.و ایمن‌سازی پرداخت‌های دیجیتال ساخته شده است .

لجرنانو اس دارای یک صفحه نمایش جهت بررسی و تأیید هر تراکنش است . و یکی از بهترین کیف‌پول های سخت‌افزاری است. که به‌علت ویژگی‌های امنیتی آن در  مورد استفاده  میباشد.این کیف‌پول را به هر رایانه‌ای توسط درگاه USB متصل می شود.

۲.Trezor

TREZOR یک کیف‌پول سخت‌افزاری است که امنیت پیشرفته‌ای را برای مدیریت کلیدهای خصوصی (private key) بیت‌کوین و ارز‌های دیجیتالی دیگر ارائه می‌دهد.

بر‌خلاف روش‌های ذخیره‌سازی سنتی، ذخیره‌سازی آفلاین و یا کیف‌پول کاغذی ترزور قادر به انجام پرداخت‌های ایمن بدون افشای کلید خصوصی شما به یک کامپیوتر آلوده است.ویکی از دستگاه‌های سخت‌افزاری موجود در بازار برای ذخیره سازی بیت‌کوین‌کش است.

KeepKey.3

این کیف‌پول همان ویژگی پشتیبان‌گیری seed key با پین کد را فعال کرده‌است و مانند دیگر کیف‌پول‌ها کار می‌کند. در‌حال‌حاضر، این کیف‌پول تنها از ۶ ارز رمزنگاری‌شده پشتیبانی می‌کند.


قیمت ارز دیجیتال Bitcoin Cash

قیمت ارز دیجیتال Bitcoin Cash
قیمت ارز دیجیتال Bitcoin Cash

بیت کوین کش پس از عرضه‌ در سال ۲۰۱۷ همواره به عنوان یکی از برترین ارزهای دیجیتال بازار است و قیمت بیت کوین کش همیشه نوسانات بسیار شدیدی را داشته است. قیمت بیت کوین کش در اولین روز آغاز فعالیت شبکه‌اش، یعنی ۱ آگوست سال ۲۰۱۷، ۳۱۰ دلار بود.و ۵ ماه بعد، یعنی در ۲۰ دسامبر همان سال به بالاترین قیمت تاریخ خود یعنی ۴,۳۵۵ دلار دست یافت.

این رشد سریع و قابل توجه سبب شد تا سرمایه‌گذارانی که بر روی این سرمایه‌گذاری کرده بودند، در کمتر از ۶ ماه سودی ۱۰۰۰ درصدی نصیبشان شود.بر خلاف میل طرفداران بیت کوین در سال ۲۰۱۷ ، بیت کوین کش یکی از بهترین عملکردها را داشته است .

در زمان نگارش این مقاله ، قیمت این ارز دیجیتال برابر با ۴۴۴.۲۹ دلار می باشد و در رتبه ی یازدهم بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد . در نمودار زیر شما روند قیمت این ارز دیجیتال را از ابتدای سال ۲۰۱۸ تا به حال مشاهده می کنید . همانطور که در نمودار می بینید این ارز دیجیتال  یک رشد چشمگیری در اوایل سال ۲۰۱۸ روبرو بوده است . و پس از یک رشد نزولی در اواسط سال ۲۰۱۸ یک روند تقریبا ثابتی را تا به اکنون طی کرده است . در این قسمت شما نمودار این ارز دیجیتال را مشاهده می کنید :

نمودار قیمتی بیت کوین کش
نمودار قیمتی بیت کوین کش

پس از اینکه از روند قیمت این ارز دیجیتال آگاهی پیدا کردید شما می توانید این ارز دیجیتال را در صرافی های مورد نظر خریداری نمایید . در قسمت بعدی مقاله ما قصد داریم تا به شما بگوییم تا چگونه این ارز دیجیتال را خریداری نمایید .


ارز دیجیتال بیت کوین کش را از کجا بخرم ؟

ارز دیجیتال بیت کوین کش را از کجا بخرم ؟
ارز دیجیتال بیت کوین کش را از کجا بخرم ؟

ارز دیجیتال بیت کوین کش در انواع مبادلات ارزهای دیجیتال در دسترس است . اگر تجربه ی انجام معاملات در زمینه ارزهای دیجیتال را داشته باشید ، می دانید که برای خرید ارز دیجیتال بیت کوین کش باید به صرافی های پشتیبان کننده آن ارز دیجیتال مراجعه کنید . یا به عبارت دیگر شما می توانید با مراجعه به این صرافی اقدام به خرید ارز دیجیتال بیت کوین کش کنید. در این قسمت از مقاله ما لیستی از صرافی های پشتیبان کننده این ارز دیجیتال را برای شما آورده ایم .

صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال بیت کوین کش :

 1. Binance
 2. Huobi Global
 3. OKEx
 4. Upbit
 5. HitBTC
 6. VCC Exchange

شما با تعدادی ازاین صرافی ها آشنا شدید برای مشاهده لیست کاملی از این صرافی ها به coinmarketcap.com مراجعه کنید .

پس از شناخت صرافی های پشتیبان کننده ، شما نیاز دارید تا ارز دیجیتال خود را ذخیره کنید . در قسمت بعدی شما با روند ذخیره سازی این ارز دیجیتال آشنا خواهی شد.


چگونه ارز دیجیتال Bitcoin Cash خو را بفروشم ؟

چگونه ارز دیجیتال Bitcoin Cash خو را بفروشم ؟
چگونه ارز دیجیتال Bitcoin Cash خو را بفروشم ؟

همانطور که در قسمت خرید این ارز دیجیتال گفتیم شما برای فروش ارزهای دیجیتال خود نیازمند به صرافی ها هستید . در واقع شما می توانید با مراجعه به صرافی های و یا دسترسی به صرافی های آنلاین ارز دیجیتال خود را به فروش برسانید . در ابتدا شما باید به بررسی یک صرافی مطمئن بپردازید و سپس لقدام به فروش ارز خود کنید .


قابلیتهای بلاک چین بیت کوین کش

با استفاده از قابلیت بیت کوین کش هر کسی با استفاده از پروتکل دفتر کل ساده (SLP) و ورم‌هول لانچد می‌تواند .بر روی شبکه BCH توکن ایجاد کند. توسعه گران SPLامکان ایجاد توکن، خریدوفروش و مدیریت آن را بر روی بلاک چین بیت کوین کش و تنها در عرض چند ثانیه و با هزینه بسیار ناچیز فراهم آورده اند.

شاید ساخت و توزیع توکن بر روی بلاک چین بیت کوین کش بسیار ساده و شاید تا حدی سرگرم‌کننده باشد، اما آن چیزی که اهمیت دارد چگونگی ارزش دادن به این توکن‌هاست.


قیمت بیت کوین کش در سال ۲۰۱۷ به ۳ دلیل زیر افزایش یافت:

 1. بیشتر صرافی‌های مهم و شناخته شده از جمله کوین بیس، بیت کوین کش را لیست کردند.و این امر سبب افزایش حجم معاملات آن شد.
 2. سودآوری استخراج بیت کوین کش در آگوست سال ۲۰۱۷ افزایش یافت. و سبب معروف شدن در میان ماینرهای ارز دیجیتال شد.
 3. در نوامبر سال ۲۰۱۷، تلاشی دیگر برای فورک دوباره بیت کوین انجام شد. که با شکست مواجه شد. این اتفاق سبب شد، تا سرمایه‌گذاران بیشتر به ارزش بیت کوین کش به عنوان جایگزینی برای بیت کوین پی ببرند.

در سال ۲۰۱۸ که به زمستان ارزهای دیجیتال نیز معروف است. ارزش بیت کوین کش نیز همانند سایر ارزها با کاهش مواجه شد. در حال حاضر نیز  قیمت آن به صورت افقی در حال نوسان است.

آیا میدانید؛ تعداد کل واحدهای بیت کوین کش محدود به ۲۱ میلیون واحد است .که تاکنون ۱۸,۰۲۰,۵۵۰ آزاد و در شبکه عرضه شده است.


استخراج بیت کوین کش چگونه است؟

استخراج بیت کوین کش چگونه است؟
استخراج بیت کوین کش چگونه است؟

دستگاه های استخراج بیت کوین کش به دلیل استفاده از الگوریتم مشابه بیت کوین یکسان هستند .افرادی که بیت کوین استخراج می کنند گاها درصورت سوددهی بیت کوین کش نیز استخراج می کنند.الگوریتم مورداستفاده در استخراج بیت کوین کش sha 256 است و استخراج آن توسط دستگاه های ایسیک انچام می گیرد.

شرکت بیت مین که یکی از بزرگترین تولید کنندگان دستگاه های ای سیک در دنیا است دستگاه های استخراج بیت کوین کش با نام انت ماینر را تولید می کند.برای خرید دستگاه باید به مواردی همچون میزان مصرف برق، قدرت پردازش و… توجه کنید.دستگاه های ماینر بیت کوین کش را می توان از سایت تولید کننده اصلی و سایر فروشگاه های معتبر بین المللی تخیه کرد اما کاربران ایرانی به دلیل وجود تحریم ها امکان خرید مستقیم را نخواهند داشت.شما می توانید با مراجعه به مقاله استخراج بیت کوین کش به طور کامل به استخراج این ارز دیجیتال آشنا شوید.

شما می توانید این ارز دیجیتال را طی چندین مرحله استخراج کنید . در اینجا می خواهیم روند استخراج این ارز دیجیتال را به شما آموزش دهیم .در مرحله اول شما نیازمند این هستید که برای دریافت پاداش خود از استخراج این ارز دیجیتال آن را در یک کیف پول ذخیره نمایید . توصیه می شود که کیف پول خود را به طوری انتخاب نمایید که رمز عبور شما را در خود ذخیره نماید .در این مرحله شما باید بررسی کنید که می خواهید به تنهایی استخراج را انجام دهید و یا به استخر استخراج بپیوندید .

به بیان ساده تر می توان گفت استخر استخراج گروهی از استخراج کنندگان بیت کوین کش هستند که قدرت محاسباتی خود را برای افزایش شانس خود در حل یک معما ترکیب می کنند . در استخر استخراج شما الگوریتم های کوچکتر و آسان تری را برای حل دریافت می کنید که تمامی کارهای ترکیب شده شانس شما را برای حل الگوریتم بزرگتر و دریافت پاداش بیشتر می کند . پس از دریافت پاداش بر اساس میزان محاسبه در بین شرکت کنندگان تقسیم می شود.

از طرف دیگر اگر یک مجموعه از معاملات را با موفقیت انجام دهید ، پاداش کامل ۱۲.۵ BCH را به خود اختصاص می دهید .اگر شما عضوی از استخر استخراج باشید ، با وارد کردن گذر واژه و آدرس خود می توانید وارد نرم افزار شوید و شروع به استخراج کوین کنید . اگر در حال استخراج انفرادی هستید، پس از متوقف کردن یک بلوک ف پاداش آنت در کیف پول شما نمایش داده می شود .اگر شما قصد دارید که این ارز دیجیتال را خریداری نمایید ، روند قیمت این ارز دیجیتال می تواند کمک بزرگی در خرید این ارز دیجیتال به شما بکند .


آینده ارز دیجیتال Bitcoin Cash

آینده ارز دیجیتال Bitcoin Cash
آینده ارز دیجیتال بیت کوین کش

برای پیش بینی روند این ارز دیجیتال ، شما نیاز به شناخت روند این ارز دیجیتال در گذشته دارید . می خواهیم تاریخچه قیمت Bitcoin Cash از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ و تا به امروز بررسی کنیم . بیت کوین کش در کل تاریخ خود از نظر محدودیت بازار ، دهمین کوین برتر و یا حتی نزدیک به پنجمین ارز برتر است .

بیت کوین کش از نظر نوسانات قیمت در سال اول خود ، اتفاقات وحشتناکی را تجربه کرد . اما در اواخر سال ۲۰۱۸ و تا کنون قیمت این رمز ارز بی ثبات است و در یک روند نزولی قرار دارد . بیت کوین کش قیمت خود را در حدود ۵۷۳ دلار در آگوست ۲۰۱۷ آغاز کرد و طی دو ماه به بالا ترین حد خود رسیده است .از آنجا که ارز دیجیتال بیت کوین کش از محبوبیت خاصی در میان کاربران برخوردار است ، پیش بینی نحوه افزایش قیمت این ارز مهم و قابل بررسی است .

پیش بینی قیمت ها بسیار متفاوت است زیرا برخی معتقدند که بیت کوین کش واقعی بیت کوین است و باید به همان اندازه افزایش یابد . اما در این حال کسانی نیز هستند که فکر می کنند این ارز دیجیتال تلف شده است .

طبق گزارشات انجام شده در سایت TradingBeasts برای ارز دیجیتال بیت کوین کش یک پیش بینی قیمت کاملا متوسط در نظر گرفته شده است . طبق پیش بینی های انجام شده در آغاز سال ۲۰۲۱ بیت کوین کش حدود ۲۰۰ دلار و در پایان سال حدود ۳۰۶ دلار در نظر گرفته شده است .

در ژانویه ۲۰۲۲ انتظار می رود که بیت کوین کش حدود ۳۱۸ دلار به فروش برسد و در پایان سال ۲۰۲۱ ، ۴۰۵ دلار باشد . این ارز دیجیتال به تدریج در حال رشد است و در پایان سال ۲۰۲۳ بیت کوین کش حدود ۴۸۱ دلار خواهد بود .


بررسی وایت پیپر بیت کوین کش Bitcoin Cash

وایت پیپر بیت کوین کش Bitcoin Cash از دیدگاه فنی

همان طور که می دانید بیت کوین کش یک فورک از شبکه بیت کوین می باشد. در نتیجه این پروژه نیز به دنبال حذف بانک ها به عنوان یک نهاد متمرکز است. از همین رو این پروژه یک سیستم اجماع به جای اعتماد به بانک ها ارائه کرد، این مدل اجماع همان مدل اجماع شبکه بیت کوین یعنی گواه اثبات کار (pow) می باشد.

الگوریتم PoW یا “Proof of Work” یک روش اثبات کار (استخراج) استفاده شده در بلاکچین‌ ها مانند بیت‌ کوین است. این الگوریتم به ماینرها اجازه می‌ دهد تا بلاک ها تراکنش‌ ها را ایجاد و به بلاکچین اضافه کنند. الگوریتم PoW به شکل زیر عمل می‌کند:

جمع آوری تراکنش ها: ابتدا تمام تراکنش‌ های جدیدی که به بلاکچین اضافه شدند، در یک بلاک جدید گردآوری می ‌شوند.

حدس زدن عدد نانس: تمامی ماینرها شروع به حدس زدن عدد نانس می کنند.

استخراج بلاک: ماینری که عدد نانس را حدس زده، تراکنش ها را در بلاک جدید نوشته و مجوز دریافت جایزه را می گیرد.

بررسی صحت: یک پیام به تمامی ماینرها از طرف ماینری که عدد نانس را حدس زده فرستاده می شود و سایر ماینرها درستی رفتار ماینری که عدد نانس را حدس زده تایید می کنند.

افزودن به بلاکچین: بعد از تایید سایر ماینرها، بلاک تولید شده به زنجیره افزوده می شود.

دریافت پاداش: همچنین ماینری که بلاک جدید را خلق کرد، پاداش خود را دریافت می کند.

تولید بلاک در شبکه بیت کوین کش به این ترتیب است که ماینرها اطلاعات بلاک قبلی را در قالب یک هش و همچنین دسته ای از تراکنش ها را برای پردازش در بلاک می نویسند و سپس آن را امضا می کنند. در نظر داشته باشید از پابلیک کی (کلید عمومی) برای درخواست تراکنش (ارسال و دریافت) و از پرایوت کی (کلید خصوصی) برای ورود به حساب و امضا کردن تراکنش که نشان دهنده آن است که مالک حساب این درخواست را داده، استفاده می شود.

شما می توانید فرآیند تشکیل بلاک را در تصویر زیر مشاهده کنید:

بررسی وایت پیپر بیت کوین کش Bitcoin Cash
بررسی وایت پیپر بیت کوین کش Bitcoin Cash

اما شبکه بیت کوین کش و بیت کوین دو تفاوت مهم دارند:

 • اندازه بلاک ‌ها:

افزایش اندازه بلاک‌ ها از ۱ مگابایت به ۳۲ مگابایت، این افزایش اندازه بلاک ‌ها باعث افزایش تعداد تراکنش ‌ها و بهبود سرعت و کارایی شبکه می ‌شود.

 • الگوریتم تنظیم سختی:

بیت‌ کوین: بیت‌ کوین از الگوریتم “Difficulty Adjustment” استفاده می ‌کند که بعد از هر ۲۰۱۶ بلاک (حدودا ۲ هفته) سختی استخراج بلاک‌ ها یک بار دیگر تنظیم می شود.

بیت ‌کوین کش: بیت‌ کوین کش از الگوریتم “Emergency Difficulty Adjustment” برای تنظیم سختی استخراج بلاک ‌ها استفاده می کند که به شبکه اجازه می ‌دهد تا سرعت سختی استخراج بلاک ‌ها را تنظیم کند، به خصوص در مواقعی که نرخ هش تغییر کند.

 • سرعت و هزینه تراکنش‌ ها:

بیت ‌کوین به دلیل اندازه محدود در بلاک‌ ها ممکن است با مشکلات افزایش تراکنش ‌ها و هزینه‌ های بیشتر رو به ‌رو شود.

در صورتی که بیت ‌کوین کش از بلاک ‌های بزرگ‌ تر استفاده می‌ کند که سرعت تراکنش ‌ها بالاتر و هزینه‌ ها کمتر می شود.

 • اهداف:

بیت ‌کوین به عنوان یک روش سرمایه گذاری و ذخیره دارایی شناخته می شود اما بیت ‌کوین کش بیشتر بر روی افزایش تعداد تراکنش ‌ها و به‌ عنوان یک وسیله پرداخت متمرکز است.

 • پشتیبانی از SegWit:

بیت ‌کوین از SegWit برای بهبود امنیت و قابلیت ‌های تراکنش‌ ها استفاده می ‌کند اما بیت ‌کوین کش SegWit را نمی ‌پذیرد و بر روی تغییرات دیگر تمرکز دارد.

همان طور که متوجه شدید تیم توسعه دهنده بیت کوین کش به دنبال افزایش سرعت در تراکنش ها می باشد و این هدف مهم را با بزرگ کردن سایز بلاک ها انجام داده است. دوستان توجه کنید که افزایش سایز بلاک ها باعث کم شدن سختی شبکه می شود، سختی شبکه یک ایده فوق العاده از ساتوشی برای حفظ امنیت بلاکچین و جلوگیری از تقلب بود. در نتیجه کم شدن سختی شبکه باعث کم تر شدن امنیت شبکه در بلاکچین بیت کوین کش شد، همچنین از طرفی فورک شدن شبکه بیت کوین باعث کم شدن اتحاد ماینرها شد و ماینرها باید تصمیم می گرفتند که در یک شبکه فعالیت کنند.

پس دو فاکتور فورک شدن شبکه و همچنین کاهش سختی شبکه باعث تهدیدات امنیتی شد و شبکه بیت کوین کش دو بار آسیب دید که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم:

 • حمله ۵۱ درصدی: در سال ۲۰۱۸ شبکه بیت کوین کش با تهدیدی به نام “حمله ۵۱ درصدی” مواجه شد. این حمله به این ترتیب است که گروه هکری کنترل نودهای بیش از ۵۰% شبکه را در دست می گیرند که باعث می شود بیش از نیمی از توان محاسباتی شبکه را در اختیار داشته باشند. این موضوع باعث می شود که هکرها بتوانند بلاک جعلی ایجاد کنند.
 • حملهTunneling Attack : در سال ۲۰۲۰ شبکه بیت کوین کش تحت یک سری از حملاتی به نام Tunneling Attack قرار گرفت که در نهایت این حملات باعث بروز تضعیف امنیت شبکه شد.

در نهایت بیت کوین کش پس از تغییراتی که در شبکه بیت کوین ایجاد کرد، نتوانست جای بیت کوین را به عنوان یک ارز برتر بگیرد و همچنان در سایه بیت کوین باقی ماند.

بررسی اهداف بیت کوین کش Bitcoin Cash

در این بخش اهداف شبکه بیت کوین کش را بررسی می کنیم:

 • افزایش سرعت تراکنش ‌ها: هدف اصلی شبکه بیت‌ کوین کش، افزایش سرعت تایید تراکنش ‌ها است. این امر به تراکنش ‌های سریع تر و موثرتر در شبکه کمک می‌ کند.
 • کاهش هزینه تراکنش: شبکه بیت ‌کوین کش از بلاک‌ های بزرگ ‌تر استفاده می ‌کند، که منجر به کاهش هزینه ‌های تراکنش می ‌شود.
 • افزایش مقیاس ‌پذیری: شبکه بیت ‌کوین کش می ‌کوشد تا مقیاس ‌پذیری شبکه را افزایش دهد و توانایی پردازش تعداد بیشتری از تراکنش‌ ها را داشته باشد.
 • حمایت از توسعه ‌دهندگان: بیت ‌کوین کش سعی دارد تا توسعه‌ دهندگان به این پروژه علاقه‌ مند شوند و ابزارهایی برای توسعه برنامه‌ های متن ‌باز ایجاد کنند.
 • کاهش هزینه‌ ها برای تراکنش‌ های بین ‌المللی: بیت ‌کوین کش به مقایسه با روش‌ های پرداخت سنتی هزینه ‌های کمتری برای تراکنش ‌های بین‌ المللی فراهم می‌ کند.
 • پرداخت‌ های میکرو: این پروژه امکان پرداخت‌ های میکرو را فراهم می ‌کند که می‌ تواند در صنایع مختلفی نظیر اینترنت اشیاء و میکروپرداخت‌ ها مورد استفاده قرار گیرد.

معرفی رقبای بیت کوین کش Bitcoin Cash

در این بخش قصد داریم رقبای بیت کوین کش را معرفی کنیم. یکی از مهم ترین رقیبان این پروژه خود بیت کوین است. همچنین این پروژه را می توان با دوج کوین نیز مقایسه کرد که در ادامه این دو پروژه را باهم بررسی می کنیم:

 • btc vs bch:

اندازه بلاک: یکی از تفاوت‌ های اصلی بیت‌ کوین کش این است که اندازه بلاک ‌های آن بزرگ تر بیت ‌کوین است. این به معنای این است که بیت ‌کوین کش قابلیت پردازش تعداد بیشتری از تراکنش ‌ها در هر بلاک را دارد و از این رو سرعت تأیید تراکنش ‌های آن بیشتر است.

کاربرد: بیت‌ کوین کش و بیت‌ کوین به عنوان وسیله‌ ای برای انتقال ارز و انجام معاملات مالی استفاده می ‌شوند. اما بیت ‌کوین کش معمولاً مناسب‌ تر برای معاملات روزمره و پرداخت‌ های کوچک است و بیت کوین برای ذخیره ارزش استفاده می شود.

امنیت: شبکه بیت کوین تا کنون متوقف و یا هک نشده این در حالی است که شبکه بیت کوین کش دو بار مورد حمله هکرها قرار گرفته است.

 • bch vs doge:

اهداف: دوج کوین به عنوان یک میم کوین شروع به فعالیت کرد، این در حالی است که بیت کوین کش برای بهبود عملکرد نسبت به بیت کوین ایجاد شد.

سرعت تایید تراکنش: در دوج ‌کوین سرعت تأیید تراکنش ‌ها بیشتر است نسبت به بیت ‌کوین کش و زمان تأیید یک تراکنش در دوج‌ کوین معمولاً کمتر از ۱ دقیقه است، در حالی که بیت‌ کوین کش ممکن است برخی اوقات تا ۱۰ دقیقه زمان ببرد تا تراکنش تأیید شود. این تفاوت به دلیل اندازه بلاک‌ ها و ساختار شبکه هر دو ارز است. در دوج ‌کوین از الگوریتم Scrypt برای استخراج استفاده می ‌شود که باعث سرعت تأیید تراکنش ‌ها می ‌شود. در نتیجه از دوج کوین در پرداخت های خرد می توان استفاده بهتری کرد.

ویژگی های بیت کوین کش Bitcoin Cash

در این بخش چندین ویژگی مهم شبکه بیت کوین کش را عنوان می کنیم:

ویژگی های مثبت:

 • بهبود سرعت و کاهش کارمزد تراکنش ها نسبت به شبکه بیت کوین.
 • بیت ‌کوین کش از الگوریتم تنظیم سختی شبکه استفاده می‌ کند که به ماینرها کمک می ‌کند سرعت تولید بلاک ‌ها تطابقی با توانایی ماینرها داشته باشد.
 • پرداخت های بین المللی، از این ارز برای پرداخت های آنلاین فرامرزی با کارمزد بسیار کمتر از نهاد های متمرکز می توان استفاده کرد.
 • همچنین این ارز یکی از غیرمتمرکز ترین ارزهای موجود در بازار کریپتوها می باشد.

ویژگی های منفی:

 • شبکه بیت کوین کش امنیت کمتری نسبت به شبکه اصلی بیت کوین دارد که باعث آسیب پذیری این شبکه شده است.
 • یکی دیگر از ویژگی های منفی این شبکه آن است که اکثر ماینرها تصمیم به مهاجرت از شبکه بیت کوین به شبکه بیت کوین کش نگرفتند و همین عدم استقبال باعث شد که شبکه بیت کوین کش موفقیت چندانی کسب نکند.
 • شبکه بیت کوین کش نیز مانند شبکه بیت کوین از گواه اثبات کار استفاده می کند که باعث صرف انرژی زیاد تر نسبت به الگوریتم های گواه اثبات سهام می شود.

 


نیم نگاهی به اینفوگرافیک ارز دیجیتال بیت کوین کش

نیم نگاهی به اینفوگرافیک ارز دیجیتال بیت کوین کش
نیم نگاهی به اینفوگرافیک ارز دیجیتال بیت کوین کش

سخن پایانی بیت کوین کش

ارز دیجیتال بیت کوین کش یک ارز دیجیتال غیر متمرکز است که تحت نظارت هیچ فرد یا سازمانی نمی باشد . این ارز دیجیتال قادر خواهد بود با جابجایی حجم بلوک ها ، بلوک های بزرگتری را نسبت به ارز دیجیتال بیت کوین ارائه دهد که این ویژگی مسبب افزایش سرعت این ارز دیجیتال شده است .

ممنون که تا پایان “بیت کوین کش چیست؟” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

طاهره محمدیان
طاهره محمدیان
کارشناس روانشناسی | پژوهشگر فناوری های جدید وتولید محتوا

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی