لایت فارکس

آموزش کار با کراس چین دکس رنگو Rango

آموزش کار با کراس چین دکس رنگو Rango

آموزش کار با کراس‌چین دکس رنگو Rango، رنگو Rango یک تجمیع کننده DEX کاربر پسند است که می‌تواند توسط هر کاربر ارز دیجیتال در چندین بلاکچین استفاده شود. آموزش کار با کراس‌چین دکس رنگو به آشنایی با این پلتفرم و روش استفاده از آن می‌پردازد.

همه ما می‌دانیم که انتقال دارایی‌های خود از یک شبکه به شبکه دیگر، آن هم فقط برای خرید یک توکن چقدر سخت بود،  اما رنگو با استفاده از قابلیت DeFi قصد دارد این سختی‌ها را از بین ببرد. این بررسی به مزایای استفاده از Rango ،$rango Token، هزینه‌های معاملاتی و به طور کلی قابلیت‌های این کراس‌چین می‌پردازد. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتر را در مورد این مبحث جذاب به شما ارائه کنیم.


آموزش ویدیویی صرافی رنگو Rango


کراس‌چین دکس رنگو Rango چیست؟

کراس‌چین دکس رنگو Rango چیست؟
کراس‌چین دکس رنگو Rango چیست؟

به دلیل ماهیت غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال، مانور دادن بین پلتفرم‌های مختلف هنگام سرمایه‌گذاری آسان نیست، برای مثال کیف پول‌های رمزنگاری، راه‌حل‌های زنجیره‌ایکس، و … موجب می‌شود تا صنعت کریپتو برای مبتدیان مناسب نباشد.

خوشبختانه، ابزاری وجود دارد که به معامله‌گران رمزارز اجازه می‌دهد از ابزارهای مالی مختلف در یک رابط واحد بهره ببرند. Rango یکی از این موارد است.

این نوع عملیات شامل پل‌های بلاکچین مختلف، کیف پول‌های رمزنگاری متعدد و حتی صرافی‌های متمرکز با کارمزدهای متنوع خواهد بود. دوران کراس چین‌های قبلی به پایان رسیده است، زیرا با صرافی Rango، می‌توانیم به‌سادگی با یک برنامه کاربردی مبتنی بر بلاکچین و یک کیف پول چند زنجیره‌ای مانند Metamask، یک ارز دیجیتال را در یک بلاکچین مختلف بخریم. در ادامه بحث کار با کراس‌چین دکس رنگو به ارزهای رنگو می‌پردازیم.


تاریخچه کراس‌چین دکس رنگو Rango

تاریخچه کراس‌چین دکس رنگو Rango 
تاریخچه کراس‌چین دکس رنگو Rango

این برنامه مانند هر ابزار کراس‌چین دیگری (به عنوان مثال، Uniswap) کار می‌کند. رنگو در ابتدای فعالیت خود در سال ۲۰۱۹ با چند پلتفرم مختلف اقدام شد. قبلاً اشاره کردیم که مبادله‌های کراس‌چین رنگو را می‌توان بر روی بلاکچین‌های متعددی انجام داد. علاوه بر این، سیستم Rango API بهترین نرخ‌ها را در همه برنامه‌های یکپارچه جستجو می‌کند و به کاربران خود بهترین نرخ را جهت تعویض توکن ارائه می‌دهد.

رنگو همان کراس چینی است که جامعه ارزهای دیجیتال منتظر آن بوده است. اکنون می‌توانید از استراتژی‌های سرمایه‌گذاری خود در پلتفرم‌های مختلف استفاده کنید. در گذشته این فرایند به علت هزینه‌های بالای کریپتو بسیار زمان‌بر بود،‌ اما رنگو این اوضاع را تغییر می‌دهد


ارزهای پلتفرم رنگو Rango چیست؟

ارزهای پلتفرم رنگو Rango چیست؟
ارزهای پلتفرم رنگو Rango چیست؟

توکن $rango در سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۲ منتشر شد. می‌توانید اطلاعات مربوط به انتشار برنامه‌ریزی‌شده آن را در وب‌سایت رسمی رنگو بیابید. همیشه آخرین اخبار مربوط به Rango را از طریق کانال‌های رسمی بررسی کنید.

بر اساس وایت پیپر WHITE PAPER این مجموعه، دارندگان توکن $rango می‌توانند از نرخ بهره کمتری در مقایسه با سایر کاربران برخوردار شوند. با این حال، این کاهش بهره فقط مخصوص کاربرانی است که رنگو را به عنوان کراس‌چین اصلی خود انتخاب کرده باشند.

این توکن بر روی بلاکچین ترا Terra عمل می‌کند و در مجموع ۱۰۰ میلیون توکن عرضه خواهد کرد. همچنین اعلام شده است که توکن مزبور در یک فروش خصوصی در دسترس قرار خواهد گرفت. تیم سازنده Rango Exchange در حال حاضر به دنبال VCها و افراد مجرب جهت گسترش عملکرد خود است.

$rango دارای پتانسیل عظیمی است. این پتانسیل رابطه مستقیمی با کاربرد کراس‌چین رنگو دارد. چنین توکنی معاملات زنجیره‌ای متقابل و مبادله‌های چندمرحله‌ای را برای هر سرمایه‌گذار فعال ارز دیجیتال ساده می‌کند. اگر این توکن به قیمت مناسبی دست بیابد، بسیاری از کاربران شروع به خرید آن می‌کنند. بحث بعدی ما در زمینه کار با کراس‌چین دکس رنگو، تاریخچه این کراس‌چین است.


عملکرد کراس‌چین دکس رنگو Rango

عملکرد کراس‌چین دکس رنگو Rango
عملکرد کراس‌چین دکس رنگو Rango

Rango یک برنامه غیرمتمرکز مبتنی بر بلاکچین است. رنگو اولین تجمیع کننده DEX چند زنجیره‌ای است که با محبوب‌ترین بلاکچین‌ها کار می‌کند. امروزه رنگو از ۲۰ بلاک‌چین، ۱۰ پل DEX و شش ولت دیجیتال مختلف پشتیبانی می‌کند. رنگو کلیه این موارد را در یک UX یکپارچه و کاربرپسند ادغام کرده است و به کاربران این امکان را می‌دهد تا مبادلات بسیار پیچیده را تنها در یک برنامه انجام دهند.

به عنوان مثال، هنگام تعویض توکن‌ها از زنجیره BNB به شبکه Polygon، لازم نیست از برنامه‌های مربوطه آنها استفاده کنید. رنگو تمام چیزی است که برای این عملیات نیاز دارید. رنگو چندین تجمیع کننده را با راه‌حل‌های X-Chain (مانند Thorchain) ادغام می‌کند. در حال حاضر رنگو بهترین برنامه DeFi برای مبادله رمزنگاری متقابل زنجیره‌ای و برنامه‌‌ای کاربردی برای علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال است. در ادامه بحث کار با کراس‌چین دکس رنگو به ویژگی‌های مهم این کراس‌چین می‌پردازیم.


ویژگی‌های کراس‌چین دکس رنگو Rango

ویژگی‌های کراس‌چین دکس رنگو Rango 
ویژگی‌های کراس‌چین دکس رنگو Rango

مزیت اصلی استفاده از Rango این است که استراتژی‌های سرمایه‌گذاری روی چندین بلاکچین را ساده می‌کند. این امر را می‌توان هسته اصلی معاملات ارزهای دیجیتال دانست، یعنی همان جایی که می‌توانید به دنیای رمزنگاری دسترسی داشته باشید.

در گذشته شما مجبور بودید دارایی‌های خود را از یک شبکه به شبکه دیگر منتقل کنید تا فقط یک توکن برای فروش مجدد بخرید. در طول مسیر، باید با پل‌های بلاک‌چین مختلف، کیف پول‌های رمزنگاری، صرافی‌های متمرکز و کارمزدهای بالا روبه‌رو می‌شدید.

با Rango، می‌توانید به سادگی یک ارز دیجیتال را در یک بلاک‌چین مختلف خریداری کنید و به طور قابل‌توجهی سرعت کل فرایند را افزایش دهید. البته پیش از انجام هر کاری، باید کیف پول چند زنجیره‌ای خود را (مانند Metamask) به کراس‌چین دکس رنگو وصل کنید.


مزایا و معایب کراس چین دکس رنگو Rano

مزایا و معایب کراس چین دکس رنگو Rano
مزایا و معایب کراس چین دکس رنگو Rano

بسیاری از کاربران باتجربه مدت زیادی است که منتظر یک برنامه مبتنی بر بلاکچین هستند. چنین برنامه‌ای ارزش خود را با ساده کردن سرمایه‌گذاری‌های زنجیره‌ای ثابت می‌کند. علاوه بر این، استفاده از این برنامه‌ها بهترین مسیر ممکن جهت تعویض توکن‌های متعدد خواهد بود.

کار با کراس‌چین دکس رنگو بدون نقص نیست. نباید فراموش کنید که کراس‌چین رنگو هنوز در مرحله بتا است. به همین دلیل بهتر است از آن با دقت استفاده کنید و کار خود را با مقادیر کم آغاز نمایید. همه تراکنش‌ها با موفقیت انجام نمی‌شوند، اما همیشه می‌توانید تراکنش مربوطه را دوباره امتحان کنید.

علاوه بر این، کاربران مشکلات خاصی را گزارش داده‌اند. برخی از افراد ادعا می‌کنند که وجوه مبادله شده در زنجیره‌های دیگری قرار گرفته‌اند. تعدادی از کاربران می‌گویند که وجوه مربوطه هرگز به کیف پول آنها نمی‌رسد، اما این مباحث مانند یک تلاش برای اخاذی از سیستم رنگو به نظر می‌رسند. این برنامه هنوز در حال توسعه است، بنابراین اشکالات جزئی اجتناب‌ناپذیر هستند.


هزینه‌ها در کراس چین دکس رنگو RANGO

هزینه‌ها در کراس چین دکس رنگو RANGO
هزینه‌ها در کراس چین دکس رنگو RANGO

حتی با استفاده از رنگو شما همچنان باید برای مبادله ارزهای رمزنگاری شده بومی هر بلاکچینی که برای مبادله توکن‌ها استفاده می‌کنید، هزینه خاصی را پرداخت کنید. برای مثال BNB و Matic در نظر بگیرید.

هرکدام از این موارد جهت پرداخت کارمزد تراکنش استفاده می‌شوند. ما به BNB نیاز داریم؛ زیرا از آن برای مبادله استفاده خواهیم کرد و Matic برای کارمزد تراکنش در بلاکچین Polygon ضروری است (به طور خاص برای پرداخت هزینه خدمات ارائه شده توسط ۱Inch DEX در شبکه Polygon).

در چنین شرایطی، هزینه‌های مربوطه نسبتاً ارزان هستند؛ زیرا هر دو شبکه با هزینه‌های پایین کار می‌کنند. همه چیز به ارز انتخابی بستگی دارد. اگر اتریوم را بگیریم، کارمزدها هنگام تعویض توکن‌ها بسیار بیشتر می‌شود.

Rango توکن بومی خود به نام $rango را معرفی کرده است که برای پرداخت این هزینه‌های تراکنش استفاده خواهد شد؛ بنابراین، کاربران باید توکن‌های $rango را بدون ارزهای دیجیتال بومی هر بلاکچین نگه دارند. در حال حاضر، شما هنوز هم باید این موارد را هنگام انجام مبادله توکن حفظ کنید. به هر حال، آن‌ها سریع‌ترین روش موجود جهت مبادله توکن‌ها از یک بلاک‌چین به بلاکچین دیگر را ارائه می‌کنند.


شناخت امکانات مختلف دکس رنگو Rango

شناخت امکانات مختلف دکس رنگو Rango
شناخت امکانات مختلف دکس رنگو Rango

همانطور که در بخش‌های قبلی گفته شد، مهم‌ترین کاربرد دکس رنگو، سواپ کردن است، ولی می‌توان از این پلتفرم برای امور دیگری نیز استفاده کرد. بخش موسوم به افیلیت یکی از مهم‌ترین بخش‌های دکس رنگو محسوب می‌شود. بخش دیگر دکس رنگو به نام campains انتخاب خوبی برای افرادی است که قصد دارد از ای پی ای سرویس دکس رنگو بهره ببرند. در ادامه به اصلی‌ترین ویژگی‌های این پلتفرم کراس چین اشاره می‌کنیم.

بخش موسوم به افیلیت یا code referral

این بخش از کار با کراس‌چین دکس رنگو دقیقاً همانند افیلیت وب‌سایت‌های فروشگاهی است. در واقع شما با در اختیار دادن کد افیلیت خود به دیگران و سپس ترغیب آن‌ها به استفاده از این کراس چین میزانی از کارمزد دکس رنگو را دریافت خواهید کرد، البته بخش افیلیت دارای قوانین مختص به خود است که عبارت‌اند از:

 • در بخش code referral شما تنها می‌توانید از چند نتورک و بریج خاص بهره بگیرید.
 • اگر در زمینه شبکه اتریوم فعالیت می‌کنید باید بدانید که چیزی به اسم هزینه اضافی دریافت نخواهد شد.
 • کلیه درآمدهای کسب شده از طریق افیلیت به صورت ماهانه در اختیار شما قرار می‌گیرند.
 • اگر میزان درآمد کسب شده شما بیش از صد واحد باشد، درآمدتان به صورت توکن ارسال می‌کرد، در سایر موارد معمولاً از استیبل کوین برای انجام پرداخت‌های مزبور استفاده خواهد شد.

جشنواره‌های مختلف دکس رنگو

همانند اکثر کراس چین‌ها، دکس رنگو نیز قصد دارد میزان کاربران خود را افزایش دهد و برای انجام این کار به استفاده از جشنواره‌ها و کمپین‌های مختلف روی آورده است. این جشنواره‌ها دائمی نیستند، اما در بازه‌های زمانی متنوع برگزار می‌شوند. از جمله قابلیت‌های چنین جشنواره‌هایی می‌توان به قابلیت Airdrop و ارسال جوایز مختلف اشاره کرد.


امنیت کار با کراس‌چین دکس رنگو Rango

امنیت کار با کراس‌چین دکس رنگو Rango
امنیت کار با کراس‌چین دکس رنگو Rango

ممکن است بپرسید که آیا استفاده از تجمیع کننده‌های DEX ایمن است و با این روش سکه‌های شما در معرض خطر قرار نمی‌‌گیرند؟ در پاسخ باید بگوییم که رنگو کاملاً ایمن است؛ زیرا تمام سکه‌های شما در یک کیف پول غیرمتمرکز رمزنگاری نگهداری می‌شود. صرافی رنگو Rango نیز یک پلتفرم غیر حضانتی (non-custodial) است.

تا زمانی که اعتبار خصوصی خود را ایمن نگه دارید، افراد غیرمجاز به کیف پول شما دسترسی نخواهند داشت. رنگو Rango تنها ابزاری برای مبادله ارزهای دیجیتال است و آنها هرگز اعتبار شما را نمی‌خواهند. آینده کار با کراس‌چین دکس رنگو چگونه خواهد بود؟ پاسخ به این پرسش موضوع بعدی ما است.


 

آموزش انجام سواپ در کراس چین دکس رنگو Rango

اولین گام جهت استفاده از خدمات دکس رنگو، اتصال دیجیتال ولت شخصی به این کراس چین است. پس از مراجعه به وب‌سایت کراس چین دکس رنگو بر روی گزینه موسوم به connect wallet کلیک نموده و دیجیتال ولت شخصی خود را برگزینید، البته باید به این نکته اشاره کنیم که هر شخص می‌تواند چندین دیجیتال ولت را به صورت همزمان متصل نماید. یکی از قابلیت‌های بسیار خوب کار با کراس‌چین دکس رنگو، قابلیت اتصال سریع به دیجیتال ولت metamask است.

آموزش انجام سواپ در کراس چین دکس رنگو
آموزش انجام سواپ در کراس چین دکس رنگو

پس از اتصال دیجیتال ولت مربوطه و دریافت تأییدیه از طرف سایت، در همان صفحه ورودی گزینه‌های مختلفی برای شما عزیزان به نمایش در می‌آید. در قسمت you pay باید مقدار ارز مدنظرتان را وارد نمایید. این بخش نشانگر رمزارزی که قصد دارید آن را به رمزارز دیگری تبدیل نمایید.

در بخش you receive باید رمزارز مقصد خودتان را انتخاب کنید. در واقع پس از انجام سواپ، رمزارز شما به این رمزارز تبدیل می‌گردد.

در منوی پایین می‌توانید بخش موسوم به route یا مسیر تبدیل را مشاهده کنید. کلیه اطلاعات این بخش با گزینه‌های انتخابی شما مرتبط هستند. برای مثال اگر BNB را به UST تبدیل نمایید، کلیه اطلاعات مربوط به چگونگی تبدیل و روند انتخاب صرافی‌های مختلف برای انجام این کار به نمایش در می‌آید.

پس از بررسی چندباره اطلاعات وارد شده و اطمینان از صحیح بودن آن‌ها می‌توانید بر روی گزینه SWAP کلیک کنید. با کلیک بر روی این گزینه کلیه درخواست‌های شما به دیجیتال ولت مربوطه فرستاده می‌شود و درصورتی که درخواست مدنظر صحیح باشد، سواپ رخ می‌دهد.

آموزش انجام سواپ در کراس چین دکس رنگو Rango
آموزش انجام سواپ در کراس چین دکس رنگو Rango

آینده کراس‌ چین دکس رنگو Rango

آینده کراس‌چین دکس رنگو Rango
آینده کراس‌چین دکس رنگو Rango

رنگو Rango می‌خواهد به پلتفرمی تبدیل شود که در آن کاربران بتوانند ارزهای دیجیتال خود را با هر دارایی رمزنگاری شده دیگری مبادله کنند. علی‌رغم اینکه رنگو هنوز در حالت بتا است، اما این برنامه قابل‌ اعتماد و امیدوارکننده به نظر می‌رسد. کاربران برخی باگ‌ها و اشکالات جزئی را گزارش کرده‌اند، اما تا کنون چیزی باعث غیرقابل‌استفاده شدن برنامه نشده است.

تجربه کاربری رنگو مناسب به نظر می‌رسد، بنابراین این کراس‌چین جهت مبادله ارزهای دیجیتال و تکمیل فرایند چند زنجیره‌ای بسیار مفید است. اگر رنگو به فعالیت خود ادامه دهد، یک پتانسیل جدید در دنیای رمزارزها به وجود می‌آید.

برای به استفاده از پتانسیل کامل Rango، مطمئن شوید که دانش اولیه مبادله ارزهای دیجیتال در چندین بلاک‌چین را دارید. در اینجا به لیستی از پلتفرم‌های پشتیبانی شده توسط رنگو اشاره می‌کنیم:

 • ارزهای دیجیتال: اتریوم، Bsc ،Terra ،Thor ،BTC ،BNB ،Polygon ،Avax ،Cosmos ،Harmony ،Akash ،Polkadot ،Osmosis ،LTC ،BCH و Tron ،Dogecoin
 • کیف پول‌های چند زنجیره‌ای: XDefi ،Terra Station ،Metamask ،Harmony One ،Binance Chain ،Kepler

به یاد داشته باشید که رنگو Rango به طور مداوم ارزهای دیجیتال و پلتفرم‌های پشتیبانی شده خود را گسترش می‌دهد، بنابراین بهتر است جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت رنگو مراجعه کنید.


سخن پایانی درباره آموزش کار با کراس چین دکس رنگو Rango

شکی نیست که آینده فضای DeFi زنجیره‌ای متقابل است و رنگو نقش مهمی را در این زمینه ایفا می‌کند. به خاطر داشته باشید که تیم پشت Rango Exchange کاملاً ناشناس است. چنین چیزی در پروژه‌های اخیر DeFi  کاملاً رایج است، زیرا تیم پشتیبان تیتانو دیفای نیز ترجیح داد که اطلاعات خود را فاش نکند. خوشبختانه این امر تأثیری بر کیفیت محصولات ارائه شده توسط این تیم نداشته است.

رنگو هیچ‌گونه خطری برای سرمایه شما ایجاد نمی‌کند و می‌توانید از آن برای  جابه‌جایی دارایی‌های کریپتو خود استفاده کنید. همواره آموزش کار با کراس‌چین دکس رنگو را جدی بگیرید؛ زیرا رنگو بهترین ابزار در بین DEXهای زنجیره‌ای متقابل است. برنامه‌هایی مانند رنگو به دلیل رابط کاربرپسند یک نقطه شروع عالی برای سرمایه‌گذاران مبتدی به شمار می‌آیند.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “آموزش کار با کراس چین دکس رنگو Rango” با ما همراه بودید.


بیشتر بخوانید:

 1. اموزش صرافی بینگ ایکس BingX
 2. آموزش صرافی مون ایکس بی تی MoonXBT 
 3. صرافی شبکه ای چیست؟
 4. چگونه در صرافی ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟
 5. بهترین صرافی ارز دیجیتال برای خرید و فروش
 6. بهترین صرافی جایگزین بایننس کدام است؟
 7. تفاوت صرافی ارز دیجیتال و بروکر چیست؟
 8. کدام صرافی کمترین کارمزد را دارد؟
 9. بهترین صرافی فیوچرز برای ایرانی ها
 10. بهترین سایت برای استیکینگ | استیکینگ در کدام صرافی بهتر است؟
 11. نحوه دریافت مجوز صرافی ارز دیجیتال | کدام صرافی های ارز دیجیتال مجوز دارند
 12. صرافی آنلاین ایرانی بدون احراز هویت یا با احراز هویت سریع

1 6

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده