آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز ترا یا لونا چیست؟ | آینده ارز ترا

ارز ترا Terra یا Luna چیست؟

ارز Terra ، در حال حاضر دنیای ارزهای دیجیتال روز به روز در حال گسترش است . اگر در دنیای اطراف خود مشاهده کنید کاربران زیادی را می بینید که روزانه در دنیای ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری می کنند . اکنون که در حال خواندن این مقاله هستید ، قادر خواهید بود تا اطلاعاتی در ارتباط با پلتفرم ترا به دست بیاورید . لونا ( LUNA ) توکن پلتفرم Terra می باشد . در سایت کوین مارکت کپ شما ارز دیجیتال ترا Terra را با نماد LUNA مشاهده خواهید کرد .در ابتدای مقاله نگاهی به پلتفرم ترا خواهیم انداخت و پس از آن به بررسی ارز دیجیتال لونا می پردازیم . اگر خواستار شناخت این رمز ارز هستید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید .

همچنین شما میتوانید با استفاده از این لینک تحلیل ارز دیجیتال ترا Terra یا Luna رو مورد بررسی قرار دهید

نگاهی به پلتفرم ترا

نگاهی به پلتفرم ترا ( Terra )
نگاهی به پلتفرم ترا ( Terra )

پلتفرم ترا یک شبکه پرداخت مالی غیرمتمرکز است که پرداخت های سنتی در بلاکچین را از نو ساخته است . این پلتفرم برای تسهیل پرداخت های قابل برنامه ریزی و توسعه زیرساخت های مالی آزاد ، از سبد استیبل کوین ها  که با ارز ذخیره خود یعنی لونا ( LUNA ) و با استفاده از الگوریتم هایی تثبیت شده اند ، استفاده می کند . از جمله قابلیت های منحصر به فرد این پلتفرم ، طراحی توکن ها آن است .

توسعه Terra در ژانویه ۲۰۱۸ آغاز شد و رسما در آپریل ۲۰۱۹ آغاز به کار کرد . از توکن بومی Terra یعنی LUNA برای تثبیت قیمت استیبل کوین های پروتکل استفاده می شود . دارندگان LUNA همچنین می توانند پیشنهادهایی را ارائه دهند و در ادامه به آن رای دهند .همانطور که گفتیم پلتفرم ترا ، توکن خود را با نام لونا ( LUNA ) ارائه داده است . در ادامه این مقاله رمز ارز لونا را بررسی خواهیم کرد .


ارز دیجیتال لونا ( LUNA ) چیست ؟

ارز دیجیتال لونا ( Luna ) چیست ؟
ارز دیجیتال لونا ( LUNA ) چیست ؟

همانطور که گفته شد  لونا ، توکن پلتفرم ترا است . این توکن دارای سه وظیفه اصلی می باشد . از جمله وظایف آن استخراج معاملات Terra در بخش استیکینگ ، اطمینان از ثبات قیمت استیبل کوین های پلتفرم Terra و ایجاد انگیزه برای اعتبار سنجهای بلاکچین می باشد .

پلتفرم ترا با استفاده از الگوریتم اثبات سهام یا PoS اجرا می شود ، به همین دلیل ماینرها برای استخراج معاملات باید LUNA خود را سهام کنند . در واقع اعتبار سنجی که تعداد بیشتری از لونا را دارا می باشد شانس بیشتری برای تولید بلوک بعدی Terra دارد . در حقیقت لونا قدرت استخراج اعتبار سنج ها را نشان می دهد .به عبارت دیگر می توان گفت LUNA از جمله توکن های پشتوانه یا ذخیره پلتفرم Terra است .


نیم نگاهی به ارز دیجیتال TERRA

نام اختصاری LUNA
نوع ارز COIN
عرضه کل ۷۷۵,۵۹۶,۲۳۴
مقدار درگردش ۳۶۲,۶۷۸,۰۱۸
وب سایت رسمی terra.money
بلاکچین اکسپلور finder.terra.money

terra.stake.id

hubble.figment.io

solscan.io

etherscan.io

وایت پیپر docs.terra.money
پیج های ارتباط رسمی medium.com

twitter.com

reddit.com

سورس کد github.com
آدرس قرارداد secret1ra7avvjh9fhr7dtr3djutugwj59ptctsrakyyw

 


تاریخچه و بنیان گذاران پلتفرم ترا Terra

تاریخچه و بنیان گذاران ترا Terra
تاریخچه و بنیان گذاران پلتفرم ترا Terra

پلتفرم Terra که پلتفرم ارائه دهنده رمز ارز لونا می باشد در ژانویه ۲۰۱۸ توسط Daniel Shin و Do Kwon تاسیس شد و از آپریل ۲۰۱۹ کار خود را شروع کرد . این دو فرد ، این پروژه را راهی برای سوق دادن سریع فناوری بلاکچین و ارز رمزنگاری شده از طریق تمرکز بر ثبات قیمت دانستند . Kwoin جایگاه مدیر Labs Terraform ، که یک شرکت پشتیبان Terra می باشد ، را برعهده گرفت.

قبل از توسعه ترا ، Shin بنیانگذار و هدایت کننده Ticket Monster که یک پلتفرم بزرگ تجارت الکترونیک کره جنوبی است ، بود . وی بعدا یکی از بنیان گذاران Fast Track Asia بود که با کارآفرینان برای ایجاد شرکت های کاملا کاربردی کارمی کرد .

Kwon قبلا به عنوان مدیرعامل Anify نیز فعالیت می کرد. وی همچنین به عنوان مهندس نرم افزار در مایکروسافت و اپل کار کرده است .


عملکرد پلتفرم Terra برای ثبات قیمت استیبل کوین ها

عملکرد پلتفرم ترا Terra برای ثبات قیمت استیبل کوین ها
عملکرد پلتفرم ترا Terra برای ثبات قیمت استیبل کوین ها

همانطور که در این مقاله بررسی نمودیم، از ارز دیجیتال لونا که توکن ارائه شده پلتفرم ترا می باشد، برای تثبیت قیمت استیبل کوین های ترا استفاده می شود . اما در ادامه می خواهیم ببینیم که چگونه قیمت استیبل کوین ها را ثابت نگه می دارد .

شبکه ترا استیبل کوین هایی را همچون KRT که ارزشی برابر با وون کره جنوبی دارد ، UST که قیمت آن برابر با دلار آمریکاست و SDT که ارزشی برابر با SDR صندوق بین المللی پول می باشد ، ارائه داده است .

شبکه ترا برای اینکه قیمت این استیبل کوین ها را ثابت نگه دارد ، از الگوریتمی استفاده می نماید . تنظیم این الگوریتم بر اساس نوسانات تقاضا برای استیبل کوین هاست . به عبارتی می توان گفت زمانی که تقاضا برای یکی از استیبل کوین ها افزایش می یابد ، تعداد تراکنش ها زیاد می شود و در نتییجه باعث افزایش قیمت ان می شود . بر عکس این موضوع نیز وجود دارد ، زمانی که تقاضا کاهش می یابد با افت قیمت استیبل کوین ها نیز مواجه می باشیم .


چه ویژگی هایی Terra را منحصر به فرد ساخته است ؟

چه ویژگی های Terra را منحصر به فرد ساخته است ؟
چه ویژگی هایی Terra را منحصر به فرد ساخته است ؟

پلتفرم ترا سعی بر این دارد تا با استفاده از استیبل کوین ها خود را متمایز نشان دهد . همانطور که در مباحث قبلی این مقاله گفتیم ، این رمز ارز در تلاش است تا با استفاده از الگوریتمی و توکن ارائه شده خود یعنی لونا ، ثبات قیمت استیبل کوین را حفظ نماید که به طور خودکار عرضه پایدار کوین را بر اساس تقاضای آن تنظیم می کند .

در واقع این پروتکل ، این کار را برای ایجاد انگیزه در دارندگان رمز ارز لونا انجام می دهد .


امنیت شبکه ترا Terra چگونه است؟

امنیت شبکه ترا Terra چگونه است ؟
امنیت شبکه ترا Terra چگونه است ؟

امنیت بلاکچین ترا با استفاده از الگوریتم اجماع اثبات سهام مبتنی بر Tendermint تامین می شود که در آن دارندگان توکن لونا ، توکن های خود را به عنوان وثیقه برای تایید معاملات در نظر می گیرند و نسبت به مبلغ سهام لونا ، پاداش دریافت می کنند .

دارندگان توکن همچنین می توانند دیگران را به تایید معاملات از طرف خود ، با تقسیم درامد حاصل از ان ، واگذار کنند . ترا همچنین راهنمایی های بییشتری را به بهترین روش برای کمک به حفظ امنیت شبکه به نودهای اعتبارسنج ارائه می دهد .


چه تعداد توکن لونا LUNA در گردش است؟

 

چه تعداد توکن لونا Luna در گردش است ؟
چه تعداد توکن لونا LUNA در گردش است ؟

شبکه ترا دارای ۱ میلیارد توکن است . اگر از این تعداد فراتر رود ، توکن لونا می سوزد تا زمانی که به عرضه تعادل برگردد . در صورت لزوم ، توکن های جدید لونا از طریق الگوریتم پروتکل ضبط می شوند تا قیمت استیبل کوین های ترا را حفظ کنند .

لونا برای اولین بار برای سرمایه گذاران اولیه در صرافی های بزرگی همچون بایننس ، اوکی اکسچنج و هیوبی برای خرید در دسترس قرار گرفت . فروش در آگوست ۲۰۱۸ به پایان رسید و در نتیجه ترا ۳۲ میلیون دلار درآمد کسب کرد .


روند قیمت ارز دیجیتال Terra( LUNA)

در زمان نگارش این مقاله قیمت ارز دیجیتال ترا برابر با ۱۵.۶۰ دلار است و حجم معاملات این رمز ارز در ۲۴ ساعت برابر با ۳۱۰،۷۵۷،۵۲۱  می باشد . ارز دیجیتال ترا در ۲۴ ساعت قبل از نگارش این مقاله دارای ۶.۰۴% افت قیمت بوده است . این رمز ارز در سایت CoinMarketCap رتبه ۲۳ را دارا می باشد .در نمودار زیر شما روند قیمت این ارز دیجیتال را از سال ۲۰۱۹ تا اکنون مشاهده می نمایید . همانطور که در نمودار می بینید این ارز دیجیتال پس از طی یک روند ثابت در مارس ۲۰۲۱ به ATH خود رسیده است .

روند قیمت ارز دیجیتال ترا ( Terra )
روند قیمت ارز دیجیتال  (LUNA) Terra

کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتالTerra(LUNA)

کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال ترا Terra
کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال Terra(LUNA)

برای ذخیره سازی ارز دیجیتال ترا می توانید از کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری که در ادامه مقاله به شما معرفی می نماییم ، استفاده نمایید .

کیف پول های سخت افزاری پشتیبان کننده ارز دیجیتال ترا :

۱.کیف پول لجر( Ledger ) : این کیف پول در دو مدل لجر نانو ایکس و لجر نانو اس وجود دارد . کیف پول لجر بهترین گزینه در میان کیف پول های سخت افزاری برای ذخیره سازی ارز دیجیتال ترا است .

۲.کیف پول ترزور( Trezor )  : کیف پول سخت افزاری ترزور در اوایل سال ۲۰۱۸ به بازار ارزهای دیجیتال ارائه شده است و در دو مدل Trezor One و Trezor T می باشد .

۳.کیف پول کیپ کی ( KeepKey ) : کیف پول سخت افزاری کیپ کی بیش از ۴۰ دارایی رمزنگاری مختلف را پیش بینی می کند .

کیف پول نرم افزاری پشتیبان کننده ارز دیجیتال ترا :

کیف پول کوینومی Coinomi : کیف پول کوینومی  بر روی حفظ حریم خصوصی کاربر تمرکز دارد  و یکی از امن ترین کیف پول های ارز دیجیتال موجود در بازار است .

با توجه به مطالبی که گفتیم ، کیف پول های سخت افزاری نسبت به کیف پول های نرم افزاری از امنیت بالایی برخوردار هستند و گزینه ی امن تری به شمار می روند اما به دلیل قیمت بالایی که دارند کاربران ترجیح می دهند تا از کیف پول های نرم افزاری استفاده کنند .


خرید ارز دیجیتال ترا (LUNA)Terra

خرید ارز دیجیتال ترا Terra
خرید ارز دیجیتال (LUNA) Terra

برای خرید این ارز دیجیتال شما نمی توانید مستقیما اقدام نمایید . در ابتدا با خریداری یکی از استیبل کوین ها همانند تتر می توانید ان را در صرافی ها به رمز ارز ترا تبدیل نمایید . همچنین دقت نمایید که  ارز دیجیتال ترا Terra در صرافی ها با نماد LUNA به فروش می رسد . برای این کار نیاز است تا در صرافی مورد نظر ثبت نام نمایید و با نحوه برداشت و واریز در این صرافی آشنا باشید .

صرافی های انلاین خارجی در بستر این رمز ارز خدماتی را ارئه می دهند که در ادامه مطالب و قسمت بعدی مقاله صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال ترا را به شما معرفی خواهیم کرد . پس با ما همراه باشید .


صرافی های انلاین خارجی پشتبان کننده ارز دیجیتال (LUNA) Terra

صرافی های انلاین خارجی پشتبان کننده ارز دیجیتال ترا Terra
صرافی های انلاین خارجی پشتبان کننده ارز دیجیتال (LUNA) Terra

همانطور که گفتیم برای خرید این ارز دیجیتال می توانید از صرافی ها استفاده نمایید . از جمله صرافی های پشتیبان کننده این رمز ارز  صرافی مشهور بایننس است که نحوه ثبت نام در ان صرافی را به طور کامل با استفاده از لینک زیر می توانید دریافت نمایید .

صرافی بایننس از جمله مشهورترین صرافی ها در حوزه رمز ارزهاست که به دلیل حجم معاملات بالایی که دارد ، از محبوبیت خاصی برخوردار است .

علاوه بر صرافی بایننس ، صرافی های زیر از ارز دیجیتال لونا پشتیبانی می کنند .

۱.صرافی Huobi Global

2.صرافی Upbit

3.صرافی OKEx

4.صرافی FTX

5.صرافی KuCoin

6.صرافی Gate.io

7.صرافی CoinEx


نحوه فروش ارز دیجیتال (LUNA) Terra

نحوه فروش ارز دیجیتال ترا Terra
نحوه فروش ارز دیجیتال (LUNA) Terra

برای فروش ارز دیجیتال ترا همانند خرید آن می توانید از صرافی ها استفاده نمایید . برای این کار نیاز است تا در صرافی مورد نظر ثبت نام نمایید و سپس اقدام به فروش رمز ارز خود کنید .

صرافی های انلاین خارجی نسبت به صرافی های داخلی از کارمزد کمتری برخوردار هستند . به همین دلیل پیشنهاد می شود از این صرافی ها برای فروش رمز ارز خود استفاده نمایید .


آیا ارز دیجیتال (LUNA) Terra استخراج می شود ؟

آیا ارز دیجیتال ترا Terra استخراج می شود ؟
آیا ارز دیجیتال (LUNA) Terra استخراج می شود ؟

در دنیای رمز ارزها برای به دست اوردن یک ارز دیجیتال می توانید از طریق دو روش ، خریداری رمز ارز و یا استخراج آن اقدام نمایید . لازم به ذکر است که برای استخراج رمز ارز در ابتدا باید بررسی نمایید که آیا ارز دیجییتال مورد نظر قابلیت استتخراج را دارد یا خیر ؟ اما این امر چگونه ممکن است ؟

برای اینکه ببینیم ارز دیجیتال ترا قابلیت استخراج را دارد یا خیر ، باید الگوریتم آن را بررسی نماییم . رمز ارز ترا از الگوریتم اجماع اثبات سهام و یا PoS استفاده می نماید و با این وجود و به دلیل الگوریتمی که در طراحی ان استفاده شده است ، قابلیت استخراج را ندارد .


آینده ارز دیجیتال (LUNA) Terra چگونه است؟

آینده ارز دیجیتال ترا Terra چگونه است ؟
آینده ارز دیجیتال (LUNA) Terra چگونه است ؟

در این قسمت از مقاله می خواهیم پیش بینی برخی از سایت های فعال در حوزه ی رمز ارزها را برای آینده ارز دیجیتال ترا بررسی نماییم .

Walletinvestor

این سایت برای ارز دیجیتال ترا پیش بینی صعودی را در نظر گرفته است . انها در چند سال آینده برای این ارز رشد سه رقمی قیمت را در نظر گرفته اند . همچنین تحلیلگران این سایت بیان کردند که این ارز تا اواخر سال ۲۰۲۱ به قیمت ۳۵.۴۸۷ دلار برسد .

DigitalCoinPrice

به گفته DigitalCoinPrice ، قیمت رمز ارز ترا در سال ۲۰۲۱ با قیمت ۲۴.۲ دلار بسته خواهد شد و برای سال ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۴ قیمت متوسط ۲۵ تا ۴۰ دلار پیش بینی می شود . DigitalCoinPrice ادعا می کند که تا سال ۲۰۲۵ رمز ارز ترا به راحتی از مرز ۵۰ دلار عبور خواهد کرد .

با توجه به پیش بینی های انجام شده می توان آینده خوبی را برای ارز دیجیتال ترا در نظر گرفت .


نیم نگاهی به اینفوگرافیک ارز دیجیتال (LUNA) Terra

نیم نگاهی به اینفوگرافیک ارز دیجیتال (LUNA) Terra
نیم نگاهی به اینفوگرافیک ارز دیجیتال (LUNA) Terra

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی پلتفرم ترا که پلتفرم ارائه دهنده رمز ارز لونا می باشد ، پرداختیم . از رمز ارز لونا برای تثبیت قیمت استیبل کوین های ترا استفاده می شود . شما می توانید این ارز دیجیتال را از صرافی های بایننس ، هیوبی گلوبال ، آپ بیت و … خریداری نمایید . و همچنین برای ذخیره سازی ارز دیجیتال ترا می توانید از کیف پول هایی همچون لجر ، ترزور ، کیپ کی و کوینومی استفاده نمایید . لازم به ذکر است که شما نمی توانید ارز دیجیتال ترا را از طریق استخراج به دست اورید ، زیرا این رمز ارز قابلیت استخراج را دارا نمی باشد . و همچنین پیش بینی می شود این ارز دیجیتال از آینده خوبی برخوردار باشد .

ممنون از اینکه تا پایان “ارز ترا یا لونا چیست؟” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
6 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امیرحسین
2 سال قبل

امنیبت کدوم کیف پول برای این ارز بهتره؟

ثمین
2 سال قبل

ممنون از محتوای خوب شما

الهام
3 سال قبل

خیلی سپاسگزارم از مطالب آموزنده و در آمرزا شما

مسعود
3 سال قبل

امنیت کدام کیف پول برای ترا بهتره؟

حمید
3 سال قبل

کدام صرافی برای خرید ارز ترا مناسبه؟

تونای
3 سال قبل

سلام وقتتون بخیر
من داخل کوینومی نتونستم ارز luna رو پیدا کنم
در قسمت سرچ دقیقا چی باید بنویسم؟

معرفی صرافی های برتر خارجی