آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

میم کوین چیست؟ | همه چیز درباره میم کوین

میم کوین Meme Coin چیست؟

میم کوین چیست؟، کریپتوکارنسی ها یا ارزهای دیجیتال، کوین های دیجیتال یا مجازی هستند که از رمزنگاری برای ایمن سازی یا تایید تراکنش ها استفاده می کنند. ارزهای دیجیتال در صرافی ها خریداری، فروخته و معامله می شوند و همچنین برای خرید کالاها و خدمات مورد استفاده قرار می گیرند.

میم کوین ها نوعی از ارزهای رمزپایه هستند که برای بزرگداشت یا تقلید میم های شناخته شده ایجاد می شوند. به عنوان مثال، ارز دیجیتال دوج کوین Dogecoin در سال ۲۰۱۳ به افتخار میم دوج ایجاد شد. میم کوین ها اغلب در صرافی‌های غیرمتمرکز معامله می‌شوند و گاهی اوقات می ‌توان از آنها برای خرید کالا و خدمات استفاده کرد. آنها در سال های اخیر به دلایل مختلفی محبوبیت خود را افزایش داده اند.

در واقع میم کوین ها ارزهای رمزنگاری شده هستند که در مدت زمان کوتاهی محبوبیت پیدا کرده اند. دوج کوین همانطور که گفتیم از میم کوین هایی است که به عنوان شوخی بر اساس یک الگوی رفتاری در سال ۲۰۱۳ ایجاد شد. پس از اینکه ایلان ماسک شروع به توئیت کردن در مورد این ارز دیجیتال کرد و سرمایه گذاران شروع به خرید انبوه کردند، به شهرت رسید. در ادامه به بررسی کامل میم کوین ها خواهیم پرداخت. همچنین  بررسی خواهیم نمود که سرمایه گذاری در این نوع ارز دیجیتال خوب است یا خیر.


میم کوین چیست؟

میم کوین چیست؟
میم کوین چیست؟

 اولین قدم برای درک اینکه آیا میم کوین ها ارزش سرمایه گذاری را دارند یا خیر، پاسخ به این سوال است که “میم کوین چیست؟”. میم کوین نوعی آلت کوین است که از طریق فرآیند سرمایه گذاری جمعی یا ضرب توسط کاربران آن ایجاد می شود. میم کوین ها اغلب به عنوان یک شوخی یا تقلید از سایر کوین‌ها یا میم‌ها ایجاد می‌شوند، و ارزش آن‌ها اغلب بر اساس تازگی آن‌ها است تا فناوری یا کاربرد اساسی‌شان.

به عبارت دیگر، میم کوین ها زیرمجموعه ای از ارزهای رمزپایه هستند که در درجه اول برای استفاده به عنوان نوعی سرگرمی یا انتقاد اجتماعی در نظر گرفته شده اند. ارزش میم کوین ها عمدتاً بر اساس محبوبیت و تقاضای علاقه‌ مندان تعیین می‌شود و اغلب شامل تصاویر یا نمادهایی می‌شود که به فرهنگ عامه یا میم‌های اینترنتی مرتبط هستند. Shiba Inu ،Hoge Finance و Dogecoin چند نمونه از میم کوین ها هستند.

اگر بخواهیم به صورت خلاصه به تعریف میم کوین ها بپردازیم، می توان بیان نمود که میم کوین ها از جوک های تصویری اینترنتی و یا رویدادهای فعلی الهام گرفته و ساخته شده اند. در واقع طراحی آنها در بازار رمز ارزها بر اساس شوخی است و در مقایسه با ارزهای دیگر همچون بیت کوین، اتریوم، کاردانو و … ناپایدار می باشند. دوج کوین از اولین میم کوین ها می باشد که در سال ۲۰۱۳ با الهاک گیری از سگ ژاپنی شیبا اینو ارائه شد. این نوع از ارزهای دیجیتال یا همان میم کوین ها به طور کلی جامعه محور می باشند و می توانند به وسیله جامعه آنلاین و فومو سریع مشهور شوند.


تاریخچه میم کوین ها

تاریخچه میم کوین ها
تاریخچه میم کوین ها

میم کوین ها، کوین ها یا توکن هایی هستند که در پاسخ به یک رویداد یا روند خاص ایجاد می شوند. آنها اغلب به عنوان یک شوخی ایجاد می شوند و ممکن است ارزش واقعی نداشته باشند. میم کوین ها معمولاً دارای مقدار بسیار کمی در گردش هستند و ممکن است اصلاً در هیچ صرافی لیست نشوند.

اولین میم کوین در نوامبر ۲۰۱۳، زمانی که Dogecoin راه اندازی شد، ایجاد شد. Dogecoin  توسط بیلی مارکوس ایجاد شد که می‌خواست یک ارز رمزنگاری سرگرم‌کننده ایجاد کند که بتواند مخاطبان بیشتری نسبت به بیت‌کوین ایجاد کند.

دوج کوین در سایت‌های رسانه‌های اجتماعی مانند Reddit محبوب شد، جایی که کاربران تصاویری از Doge، سگ شیبا اینو را با زیرنویس‌های طنز به اشتراک گذاشتند. با محبوبیت بیشتر Dogecoin، ارزش آن افزایش یافت و در چندین صرافی آنلاین فهرست شد. سایر میم کوین ها مانند Pepecoin و Potcoin در پاسخ به موفقیت Dogecoin ایجاد شدند. این کوین ها برای استفاده به‌عنوان وسیله مبادله در نظر گرفته شده‌اند و ارزش آن‌ها بر اساس محبوبیت میم‌هایی است که نشان می‌دهند.


آنچه باید قبل از سرمایه گذاری در s بدانید

ارزهای رمزنگاری شده تأثیر قابل توجهی بر منظومه مالی داشته‌اند و به عنوان فرصت‌های سرمایه‌گذاری جدید با پتانسیل بازدهی قابل توجه شناخته می‌شوند. در بین انواع مختلف ارزهای دیجیتال موجود امروز، گروهی به نام میم کوین بسیار محبوب شده است. این ارزهای دیجیتال از تأثیرات روندهای آنلاین و محتوای ویروسی برای جلب علاقه و مشارکت جامعه استفاده می‌کنند. این مقاله به بررسی عواملی می‌پردازد که قبل از سرمایه‌گذاری در این نوع منحصربه‌فرد از ارزهای دیجیتال باید در نظر گرفته شوند.

 • درک ماهیت سکه های میم

توکن‌ها به طور قابل توجهی بر روی روندهای اینترنتی و پدیده‌های ویروسی وابسته هستند. اغلب این توکن‌ها کمترین تأمین‌کننده‌های معتبر فنی و توسعه را ندارند که در ارزهای دیجیتال قابل اعتماد مانند بیت کوین و اتریوم مشاهده می‌شود. سکه‌های میم به طور کلی دارای میزان بالایی از جذابیت ریسک و عموماً شبیه به قمار هستند تا وسیله‌های سنتی سرمایه‌گذاری. باید به خوبی درک کنیم که سرمایه‌گذاری در این ارزهای دیجیتال با ریسک بالایی همراه است و تنها باید از درآمد قابل تحمل و قابل از دست دادن برای سرمایه‌گذاری استفاده کنیم.

 • بر روی تیم پروژه و توسعه تحقیق کنید

قبل از سرمایه‌گذاری در هر ارز دیجیتال، از جمله میم کوین، ضرورت دارد که تحقیقات جامعی انجام داده شود. باید زمانی را برای درک مفهوم پروژه و قابلیت بلندمدت آن صرف کنید. در حالی که برخی سکه‌ها ممکن است پروژه‌های واقعی را پشتیبانی کنند و ارزشمند باشند، بسیاری از آن‌ها به عنوان شوخی ایجاد می‌شوند یا برنامه‌های توسعه قابل توجهی ندارند. باید به دنبال شفافیت در مورد هویت تیم و سطح مشارکت آن‌ها در جامعه باشید. یک پروژه با پایه محکم و تیم توسعه فعال می‌تواند به عنوان یک فرصت سرمایه‌گذاری قابل اعتماد محسوب شود.

به همین ترتیب، شکل‌گیری یک سکه میم میلیون دلاری در یک ساعت امری غیر واقعی است و نمی‌تواند به عنوان یک فرصت سرمایه‌گذاری معتبر در نظر گرفته شود. برای سرمایه‌گذاری با موفقیت، تحقیقات دقیق و صحیح را روی هر پروژه و ارز دیجیتال انجام دهید و به عواملی مانند شفافیت، تیم توسعه و پایه پروژه توجه کنید.

 • بررسی مشارکت جامعه و حضور آنلاین

رشد مم کوین‌ها به واسطه مشارکت فعال جامعه و توجه پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی صورت می‌پذیرد. برای کشف جوامع پرحرارت و پرجنب وجوش، می‌توانید در پلتفرم‌هایی مانند Reddit، Telegram یا Discord جستجو کنید. با جامعه در ارتباط باشید، سؤالاتی مطرح کنید و عواطف و نظرات کلی اطراف ارزهای دیجیتال مبتنی بر اینترنت را که برای شما مهم هستند، ارزیابی کنید.

حضور ارزهای دیجیتال در رسانه‌های اجتماعی را ارزیابی کنید. تعداد پیروهای فراگیر و پایگاه‌های طرفداران وفادار می‌توانند به پشتیبانی بیشتر از پتانسیل رشد ارزهای دیجیتال کمک کنند. با این حال، در مورد جوامعی که تحت تأثیر تبلیغات تبلیغاتی قرار می‌گیرند، احتیاط کنید، زیرا ممکن است بازار را تحت تأثیر قرار داده یا اطلاعات گمراه کننده را منتشر کنند.

 • یک استراتژی خروج به خوبی تعریف شده ایجاد کنید

داشتن یک استراتژی خروج واضح، همانند هر سرمایه‌گذاری دیگر، بسیار حیاتی است. میم کوین‌ها به دلیل نوسانات شدید خود شهرت دارند و قیمت‌ها در دوره‌های کوتاه با سرعت نوسان می‌کنند. بنابراین، مهم است که اهداف سرمایه‌گذاری خود را مشخص کنید، آیا اهداف شما شامل سود کوتاه‌مدت یا دارایی بلندمدت هستند و همچنین برای فروش، اهداف قیمتی واقعی را تعیین کنید. تصمیم‌گیری بر اساس احساسات می‌تواند منجر به عملکردهای ناگهانی شود که ممکن است با استراتژی سرمایه‌گذاری شما همخوانی نداشته باشد. با تعریف یک استراتژی خروج قبلی، می‌توانید در دوره‌های نوسانات بازار تصمیمات آگاهانه‌تر و منطقی‌تری بگیرید.

 • ارزیابی نقدینگی بازار و در دسترس بودن مبادله

نقدینگی، نقش بسیار مهمی در تعیین پتانسیل سرمایه‌گذاری هر ارز دیجیتال دارد. قبل از سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال مبتنی بر اینترنت، به نقدینگی ارزهای دیجیتال در صرافی‌های مختلف توجه کنید. نقدینگی بیشتر، خرید و فروش آسانتر را فراهم می‌کند و خطر نوسانات قابل توجه قیمت را کاهش می‌دهد. برای مطالعه هر حرکت قیمت، حتی در قیمت لایت کوین یا میم کوین واحدی که به آن علاقه‌مند هستید، وقت بگذارید.

همچنین، به دسترسی ارز دیجیتال در صرافی‌های قابل اعتماد توجه کنید. صرافی‌های معتبر، مشروعیت و دسترسی بهتری را برای گستره‌ای از سرمایه‌گذاران فراهم می‌کنند. با این حال، در مورد سکه‌های میم که فهرست مبادلات محدودی دارند، احتیاط کنید، زیرا ممکن است بیشتر در معرض دستکاری و نوسان قرار بگیرند.


معرفی ویژگی های میم کوین ها

معرفی ویژگی های میم کوین ها
معرفی ویژگی های میم کوین ها

پس از آشنایی با میم کوین ها و بررسی تاریخچه آنها، در این قسمت از مقاله شما می توانید با تعدادی از ویژگی های میم کوین ها آشنا شوید.

میم کوین ها اغلب دارای عرضه بسیار بالا یا حتی نامحدود هستند. این بدان معناست که می‌تواند میلیاردها میم کوین در گردش باشد بدون اینکه مکانیزمی برای حذف آن‌ها از چرخه پایین‌تر وجود داشته باشد. در نتیجه، ارزش آنها اغلب پایین است و خرید آنها ارزان است.

میم کوین ها به شدت فرار هستند، عمدتاً به این دلیل که هدف واقعی دیگری جز معامله شدن ندارند. نوسانات آنها به دلیل عرضه نامحدود آنها می تواند بسیار چشمگیر باشد، بنابراین هیچ راهی برای محدود کردن تعداد میم کوین های در گردش وجود ندارد. ارزش یک میم کوین نیز می تواند به شدت تحت تأثیر احساسات جامعه اطراف آن باشد. با این حال، هنگامی که یک میم کوین جدید می آید، ارزش آن می تواند جابجا شود. آنها می توانند به همان سرعتی که افزایش می یابند، سقوط کنند.

برخی دیگر از ویژگی های رایج میم کوین ها عبارتند از:

 • آنها به گونه ای طراحی نشده اند که مانند یک توکن ابزار استفاده شوند، بلکه برای خرید و فروش هستند.
 • اکثر میم کوین ها عرضه نامحدودی دارند.
 • ارزش آنها تحت تأثیر احساسات جامعه است.
 • ارزش هر کوین کم است.

چرا میم کوین ها محبوب هستند؟

چرا میم کوین ها محبوب هستند؟
چرا میم کوین ها محبوب هستند؟

در این قسمت از مقاله شما می توانید با دلایل محبوبیت میم کوین ها آشنا شوید.

 1. میم کوین ها در بین سرمایه گذاران محبوب هستند زیرا رویدادهای جاری را تقلید می کنند. اما یکی از اصلی‌ترین دلایلی که میم کوین‌ها در بین سرمایه‌گذاران محبوب هستند، این است که ارزش هر واحد آنها بسیار پایین است. این امر باعث می‌شود تا افراد بتوانند حجم زیادی از کوین ها را بدون نگرانی خریداری کنند.
 2. موفقیت و محبوبیت میم کوین ها به دلیل سر و صدای جامعه است. به این ترتیب، خرید یک میم کوین خاص می تواند راهی برای نشان دادن همبستگی یا عضویت شما در یک جامعه باشد.
 3. تعدادی از کسب و کارها شروع به پذیرش میم کوین به عنوان پرداخت کرده اند. تسلا جزو اولین کسانی بود که Dogecoin را برای خرید اقلام خاص پذیرفت. Nordstrom و GameStop با پذیرفتن میم کوین ها به عنوان پرداخت، همین روند را دنبال کردند. AMC اعلام کرد که آنها نیز میم کوین ها را می‌پذیرند.
 4. میم کوین ها دارای ارزش بسیار پایینی در هر توکن هستند، اغلب برای معامله گرانی که به دنبال تنوع بخشیدن به پرتفوی خود هستند، جذاب هستند. با این حال، به دلیل نوسانات شدید و آینده نامشخص آنها در فضای کریپتو، این کوین ها سرمایه گذاری هایی با ریسک بالا در نظر گرفته می شوند.

خطرات سرمایه گذاری در میم کوین ها

خطرات سرمایه گذاری در میم کوین ها
خطرات سرمایه گذاری در میم کوین ها

مانند هر سرمایه‌گذاری دیگری، سرمایه‌گذاری در میم کوین ها ریسک‌های کمی دارد.

 1. نوسان:

یکی اینکه میم کوین ممکن است محبوبیت خود را از دست بدهد و کوین ارزش خود را از دست بدهد. همانطور که قبلا ذکر کردیم، میم کوین ها بسیار فرار هستند بنابراین ارزش آنها می تواند به همان سرعتی که افزایش می یابد کاهش یابد.

 1. فناوری:

خطر دیگر این است که توسعه دهندگان کوین ممکن است معتبر نباشند یا نتوانند به توسعه کوین ادامه دهند. میم کوین ها به ندرت توسط فناوری مشابه ارزهای دیجیتال رایج پشتیبانی می شوند، بنابراین شکننده تر هستند.

 1. امنیت:

همچنین این خطر وجود دارد که کوین ممکن است هک شود یا ممکن است مشکلی در زمینه فناوری بلاکچین وجود داشته باشد.

 1. کلاهبرداری:

مواردی وجود دارد که کلاهبرداران برای کلاهبرداری از مردم، ارزهای دیجیتال ویروسی ایجاد کرده اند. به عنوان مثال، میم کوین بازی Squid Game بیش از ۲۰۰۰ دلار در هر کوین فروخته می شد که ناگهان سازندگان کوین ها را از گردش خارج کردند و با پول کاربران ناپدید شدند.

 1. چرخه زندگی:

از آنجایی که ارزش آن‌ها بر اساس تبلیغات کوتاه‌مدت است، احتمال حفظ هر ارزشی در سال‌های بعد کم است. چرخه عمر بسیار کوتاهی دارند. میم کوین ها بهتر است به عنوان سرمایه گذاری های کوتاه مدت برای خرید و فروش در حالی که هنوز محبوب هستند در نظر گرفته شوند.


موارد استفاده میم کوین ها

موارد استفاده میم کوین ها 
موارد استفاده میم کوین ها

یکی از موارد استفاده قابل توجه برای میم کوین ها به عنوان وسیله مبادله است. همانطور که کسب و کارها و افراد بیشتری شروع به پذیرش ارزهای دیجیتال به عنوان نوعی پرداخت می کنند، میم کوین ها می توانند به عنوان جایگزین محبوبی برای ارزهای دیجیتال سنتی مانند بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) ظاهر شوند.

این امر به ویژه در مورد مشاغلی که به جمعیت جوان تری که احتمالاً با الگوهای رفتاری و فرهنگ اینترنتی آشنا هستند، پاسخ می دهند صادق است. یکی دیگر از موارد استفاده بالقوه برای میم کوین ها به عنوان راهی برای حمایت از جوامع آنلاین و سازندگان محتوا است.

بسیاری از میم کوین ها، مانند Dogecoin و Shiba Inu Coin، دارای جوامع قدرتمندی هستند که حول آن‌ها ساخته شده‌اند و حامیان از این کوین ها برای پاداش به سازندگان محتوا یا کمک‌های مالی به اهداف خیریه استفاده می‌کنند. این می تواند به جنبه مهمی از اکوسیستم ارز دیجیتال تبدیل شود زیرا افراد بیشتری به دنبال راه هایی برای حمایت از محتوای آنلاین مورد علاقه خود هستند.

میم کوین ها همچنین می توانند به عنوان راهی برای تحریک رفتار مثبت استفاده شوند. شرکت‌های زیادی وجود دارند که در حال بررسی استفاده از پاداش‌های ارزهای دیجیتال برای تشویق افراد به ورزش یا انجام سایر عادات سالم هستند.

روند میم ها روز به روز در حال افزایش است. برخی از افراد قدرتمند در سراسر جهان از چنین فرهنگی حمایت می کنند. میم کوین ها می توانند راهی سرگرم کننده و جذاب برای تحریک این رفتارها باشند. به خصوص اگر آنها با الگوهای رفتاری محبوب یا مراجع فرهنگی اینترنتی مرتبط باشند.


آیا میم کوین ها ایمن هستند؟

آیا میم کوین ها ایمن هستند؟
آیا میم کوین ها ایمن هستند؟

بسیاری از مردم می پرسند که آیا میم کوین ها ایمن هستند؟ در حالی که نمی توان همه خطرات را کاهش داد، اما توجه به ویژگی های زیر می تواند به شما در جلوگیری از کلاهبرداری کمک کند:

 • عدم شفافیت: اگر تیم پشت کوین در مورد اهداف، برنامه ها و نحوه عملکرد کوین شفاف نباشد، احتمالاً یک کلاهبرداری است.
 • اعضای تیم جعلی: اگر اعضای تیم واقعی نیستند، یا اگر آن‌هایی که می‌گویند نیستند، احتمالاً یک کلاهبرداری است. توسعه دهندگان یک میم کوین اغلب به پروژه های دیگر مرتبط هستند و در جامعه شناخته می شوند. اگر تیم مبهم است یا نمی تواند سابقه کاری خود را در جامعه نشان دهد، بهتر است از سرمایه گذاری خودداری کنید.
 • طرح‌های پامپ و دامپ: اگر کوین با وعده بازدهی بالا برای سرمایه‌گذاران عرضه می‌شود و سپس ارزش کوین به طور ناگهانی کاهش می‌یابد، احتمالاً یک کلاهبرداری است.
 • بدون مورد استفاده در دنیای واقعی: اگر کوین مورد استفاده در دنیای واقعی نداشته باشد، احتمالاً یک کلاهبرداری است. به خاطر داشته باشید که بیشتر میم کوین ها عمدتاً برای تجارت استفاده می‌شوند.
 • بدون بلاکچین: اگر کوین مبتنی بر فناوری بلاکچین نباشد، احتمالا یک کلاهبرداری است. اگرچه در مورد فناوری DAG استثناهایی در این مورد وجود دارد.
 • حسابرسی: بررسی کنید که آیا پروژه توسط یک شرکت شخص ثالث حسابرسی شده است یا خیر.

تفاوت بین ارزهای دیجیتال و میم کوین ها

تفاوت بین ارزهای دیجیتال و میم کوین ها
تفاوت بین ارزهای دیجیتال و میم کوین ها

در سال های اخیر رمز ارزها محبوبیت خاصی در بین افراد پیدا کردند. ارزهای دیجیتال و میم کوین ها هر دو از فناوری بلاکچین استفاده می کنند، اما از نظر اهداف، ساختار و ارزش هایشان تفاوت زیادی دارند. ارز دیجیتالی که از رمزنگاری برای محافظت از تراکنش‌ها و تنظیم تولید واحدهای جدید استفاده می‌کند، کوین‌های رمزنگاری شده یا ارزهای دیجیتال نامیده می‌شوند. از سوی دیگر، میم کوین ها زیرمجموعه ای از ارزهای رمزپایه هستند که در درجه اول برای استفاده به عنوان نوعی سرگرمی یا انتقاد اجتماعی در نظر گرفته شده اند. میم کوین ها در مقابل ارزهای دیجیتال در این قسمت از مقاله مورد بحث قرار گرفته‌اند تا بدانید که چگونه از نظر ویژگی‌ها و ارزش‌گذاری‌ها تفاوت دارند.

ارزهای دیجیتال را می توان برای خرید آنلاین کالاها و خدمات یا معامله با ارزها یا دارایی های دیگر استفاده کرد. آنها به عنوان وسیله مبادله، ذخیره ارزش و واحد حساب در نظر گرفته شده اند. نمونه‌هایی از ارزهای رمزنگاری‌شده معروف که مورد پذیرش گسترده قرار گرفته‌اند عبارتند از بیت‌کوین، اتریوم و ریپل.

ارزش میم کوین ها عمدتاً بر اساس محبوبیت و تقاضای علاقه‌مندان تعیین می‌شود و اغلب شامل تصاویر یا نمادهایی می‌شود که به فرهنگ عامه یا میم‌های اینترنتی مرتبط هستند. Shiba Inu، Hoge Finance و Dogecoin چند نمونه از میم کوین ها هستند.

هدف از ارز دیجیتال و میم کوین یکی از تمایزات کلیدی آنهاست. به عنوان یک جایگزین غیرمتمرکز، ایمن و شفاف برای ارزهای فیات معمولی، ارزهای دیجیتال با هدف استفاده به عنوان پول ایجاد می‌شوند. آن‌ها از فناوری بلاکچین پشتیبانی می‌کنند، که تضمین می‌کند هر تراکنش توسط شبکه‌ای از نودها ردیابی و تایید می‌شود و آنها را در برابر کلاهبرداری و دستکاری غیرقابل نفوذ می‌کند. از سوی دیگر، میم کوین ها قرار نیست به عنوان یک نوع پرداخت جدی استفاده شوند. در عوض، آنها تا حد زیادی برای سرگرمی و انتقاد اجتماعی ایجاد شده اند. آنها اغلب از نظر فناوری پیشرفته تر و امن تر از ارزهای دیجیتال معمولی هستند و نه تجار و نه موسسات مالی به طور کلی آنها را نمی پذیرند.

طراحی میم کوین ها و ارزهای دیجیتال به طور قابل توجهی با یکدیگر متفاوت است. کریپتوکارنسی ها اغلب دارای تعداد محدودی واحد هستند که می توانند تولید شوند و تعداد آنها محدود است. این باعث می شود که این احتمال وجود داشته باشد که ارزش خود را در طول زمان حفظ کنند و تحت تأثیر کاهش ارزش به دلیل تورم یا عوامل دیگر قرار نگیرند. از طرف دیگر، میم کوین ها اغلب با عرضه بی حد و حصر ساخته می شوند و کوین های جدید به طور مرتب برای برآوردن تقاضا تولید می شوند. از آنجایی که ارزش میم کوین ها می تواند تحت تأثیر تغییرات ناگهانی در عرضه یا تقاضا قرار گیرد، این ممکن است باعث تورم و نوسانات شود.

میم کوین و کریپتو کوین از نظر ارزش با یکدیگر تفاوت دارند. از آنجایی که پذیرش، پیشرفت تکنولوژی و شرایط عمومی بازار همگی در تعیین ارزش یک ارز دیجیتال نقش دارند، به طور کلی پذیرفته شده است که سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال قانونی است. علیرغم پتانسیل آنها برای نوسانات و نوسانات قیمت، آنها معمولا به عنوان سرمایه گذاری های بلندمدت با پتانسیل بازده بالا در نظر گرفته می شوند. میم کوین ها اغلب هدف نوسانات شدید قیمت هستند و در معرض دستکاری و تاکتیک های پامپ و دامپ هستند. اگرچه تعداد کمی از سرمایه‌گذاران سود قابل توجهی با میم کوین ها کسب کرده‌اند، اما معمولاً به عنوان سرمایه‌گذاری‌هایی با ریسک بالا و بدون اطمینان از بازده در نظر گرفته می‌شوند.


تفاوت بین میم کوین و شت کوین

تفاوت بین میم کوین و شت کوین 
تفاوت بین میم کوین و شت کوین

شت کوین Shitcoin نوعی ارز دیجیتال می باشد که طراحی آن بر اساس هدف یا کاربرد خاصی صورت نگرفته است. شاید با این وجود بتوان گفت که بعضی از میم کوین ها هستند که در گروه شت کوین ها قرار می گیرند. برای مثال دوج کوین که هم به عنوان میم کوین شناخته می شود و هم به عنوان شت کوین. البته به طور کلی نمی توان گفت که همه میم کوین ها، شت کوین هستند به این دلیل که تعدادی از رمز ارزهای تقلبی عرضه می شوند که ربطی به میم کوین ها ندارند و ابزاری برای کلاهبرداری هستند.

ارزش بازار و جامعه کاربری از دیگر مواردی می باشد که تمایز بین میم کوین و شت کوین را نشان می دهد. شت کوین ها به طور معمول با موجودی بسیار زیاد و قیمت کم عرضه می شوند و در صرافی های محدود و کمتر شناخته شده مورد ترید یا معامله قرار می گیرند.

اخیرا کلاهبرداران و توسعه دهندگان کم استعدادی زیادی مشاهده می شود که در تلاشند از محبوبیت می کوین هایی همچون دوج کوین و شیبا اینو استفاده نمایند و رمز ارزها ضعیف خود را به بازار عرضه کنند تا شاید بتوانند سود زیادی کسب کنند. همچنین به دلیل اینکه دنیای ارزهای دیجیتال ماهیتی غیر قابل پیش بینی دارد، تعدادی از افراد ریسک بالا را می پذیرند و روی اینگونه دارایی ها سرمایه گذاری کرده تا بتوانند سود بالایی به دست آورند.


معرفی مشهورترین میم کوین ها

معرفی مشهورترین میم کوین ها
معرفی مشهورترین میم کوین ها

تعدادی میم کوین در حال حاضر در گردش هستند که برخی از آنها محبوب تر از بقیه هستند.

 • شیبا اینو Shiba Inu

میم کوین شیبا اینو برای رقابت با DOGE محبوب ایجاد شد. نام آن از نژاد سگ ژاپنی شیبا اینو گرفته شده است. شیبا اینو SHIB به صورت ناشناس در آگوست ۲۰۲۰ ایجاد شد و با هیچ پروژه یا شرکتی مرتبط نیست.

اکوسیستم SHIB دارای چندین ویژگی است که آن را منحصر به فرد می کند:

 1. تنها ۱ کوادریلیون کوین صادر می شود که ارزش و کمبود طولانی مدت را تضمین می کند.
 2. بیش از ۵۰ درصد از کوین ها یا سوزانده می شوند (از گردش خارج می شوند) یا به امور خیریه اهدا می شوند و آن را به یکی از تورم زدایی ترین ارزهای دیجیتال در جهان تبدیل می کنند.
 3. کوین شیبا اینو دارای یک جامعه بسیار فعال و فعال است که طیف گسترده ای از میم ها، آثار هنری و محتوای دیگر را ایجاد کرده است.
 4. کوین شیبا اینو در تعدادی از صرافی ها معامله می شود و پایگاه کاربری رو به رشدی دارد.
 • دوج کوین Dogecoin

دوج کوین Dogecoin یک “شوخی” است و قرار نیست جدی گرفته شود. دوج  که از بلاکچین لایت کوین ساخته شده است، مکانیسم اثبات کار و عرضه نامحدود دارد.

برخی از ویژگی های Dogecoin عبارتند از:

 1. زمان تراکنش سریع
 2. کارمزد معاملات کم
 3. تامین نامحدود
 4. غیرمتمرکز بودن

Dogecoin زمانی شروع به کار کرد که توسط افراد مشهور و میلیاردر تسلا، ایلان ماسک، حمایت شد. ماسک در یک قسمت از برنامه زنده شب ظاهر شد و خود را به عنوان “پدر دوج” معرفی کرد و ارزش DOGE را به شدت بالا برد.

 • پپ Pepe:

یک قورباغه محبوب در جامعه کریپتو، در آوریل ۲۰۲ وارد بازار شد. عرضه اولیه این ارز منجر به افزایش قیمت آن در ماه مه ۲۰۲۳ شد. با این حال، پس از مدتی، یک به‌روزرسانی نادرست از سوی توسعه‌دهنده به عنوان یک ضعف امنیتی شناخته شد و این امر سبب شد که بسیاری از سرمایه‌گذاران سریعاً سکه‌های خود را بفروشند که باعث کاهش قیمت آن شد.

 • داگ ویف هت Dogwifhat:

به سال نود و نهازده در ماه نوامبر تأسیس شد. این شبکه بر پایه میم محبوب “شیبا اینو” ساخته شده است که با کلاه صورتی بر سر آن شناخته می‌شود. Memecoin از حمایت قوی جامعه برخوردار است و تأییدیه‌های بسیاری از افراد معروف از جمله از طریق توییتر دریافت کرده است. با این حال، با این افزایش کنونی، هیچ تضمینی برای ادامه رشد قیمت وجود ندارد و احتمالاً پس از از بین رفتن این هیجان اولیه، به شدت کاهش خواهد یافت

 • دوج‌ایلان مارس Dogelon Mars

دوج ایلان مارس ELON یکی دیگر از میم کوین های با تم سگ است که به نام مدیرعامل تسلا، ایلان ماسک، نامگذاری شده است. ELON با Dogecoin مرتبط است و در حال حاضر بیش از ۵۵۷ تریلیون کوین در گردش دارد. کوین ELON به عنوان یک راه سرگرم کننده برای تبلیغ دوج کوین Dogecoin و ارائه راه دیگری به مردم برای استفاده از Dogecoin های خود ایجاد شد. این کوینبه‌عنوان یک ارز دیجیتال جدی استفاده نمی‌شود، بلکه به‌عنوان یک روش سرگرم‌کننده برای ترویج Dogecoin و جذب افراد تازه‌کار به آزمایش ارزهای دیجیتال از طریق میم‌ کوین‌های قابل ربط در نظر گرفته شده است.

 • فلوکی اینو Floki Inu

فلوکی اینو Floki Inu یک پروژه رمزنگاری است که از میم سگ به عنوان طلسم خود استفاده می کند. هدف این پروژه ایجاد یک بازار آنلاین غیرمتمرکز از طریق استفاده از میم های محبوب برای تبدیل ارزهای دیجیتال به جریان اصلی و جذب سرمایه گذاران بیشتر است. این پروژه همچنین قصد دارد از یک سیستم غیرمتمرکز برای مدیریت پرداخت ها و حل اختلافات استفاده کند.

FLOKI یک توکن چند کاربردی است که می تواند به عنوان ارز، درگاه پرداخت و بستری برای صدور و مدیریت دارایی های دیجیتال استفاده شود. FLOKI بر اساس استاندارد ERC20 بلاکچین اتریوم است.

 • سیف مون SafeMoon

سیف مون SafeMoon یک میم کوین است که در سال ۲۰۲۱ در زنجیره هوشمند BNB راه اندازی شد. چیزی که آن را از سایر کوین های جایگزین متمایز می کند این است که SafeMoon زمانی که کاربران میم کوین ها را می فروشند، مالیات خروج ۱۰ درصد دریافت می کند. این بین دارندگان توکن موجود توزیع می‌شود تا به آنها پاداش داده شود و آنها را تشویق کند که میم کوین‌ها را برای مدت طولانی نگه دارند. نگه داشتن توکن ها می تواند به تثبیت ارزش یک کوین کمک کند. سیف مون SafeMoon در حال حاضر ROI 8% دارد.

 • بانانو Banano

بانانو Banano یک کوین بدون هزینه است که به عنوان یک فورک نانو ایجاد شده است. در حالی که برخی از نشانه‌های میم را می‌توان ضعیف طراحی کرد، Banano با ارائه تراکنش‌های فوری و رایگان متمایز است. این برای تراکنش‌های کوچک‌تر مفید است. Banano به کاربران راه هایی برای کسب توکن های رایگان از طریق بازی ها برای کسب درآمد در پلتفرم خود ارائه می دهد.

برخلاف دیگر میم کوین ها، Banano از فناوری DAG استفاده می کند که به این معنی است که هیچ بلاک و ماینر ندارد. تراکنش ها توسط نودهای شبکه از طریق فرآیند یافتن تاریخچه مشترک یا زنجیره ای از رویدادها تأیید می شوند. به عنوان یک اقدام امنیتی، Banano از مکانیسم‌های اثبات سهام برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها استفاده می‌کند.

 • پِپ کش Pepe Cash

Pepe Cash یک ارز دیجیتال است که به عنوان ادای احترام به میم اینترنتی محبوب Pepe the Frog ایجاد شده است. این ارز در اوایل سال ۲۰۱۷ راه اندازی شد و بر اساس پروتکل بیت کوین است.

کاربران می‌توانند از طریق پلتفرم Pepe Cash درآمد کسب کنند، تجارت کنند و روی دارایی‌های دیجیتالی مرتبط با میم Pepe the Frog خرج کنند. این ارز همچنین برای دستمزد سازندگان محتوا در پلتفرم هایی مانند YouTube و Twitch استفاده می شود. در حالی که قیمت آن از زمان شروع آن به طور قابل توجهی افزایش یافته است، هدف آن یکسان است و Pepe Cash در هسته خود برای اهداف سرگرمی است.

 • ساموید کوین SamoyedCoin

ساموید کوین از دیگر میم کوین ها است که بر روی بلاکچین سولانا پیاده سازی شده است. در زمان راه اندازی پروژه این ارز دیجیتال، ۱۳ درصد از کل عرضه به اعضای جامعه اختصاص یافته است. نقشه راه ساموید کوین رویدادهایی را از جمله توکن سوزی، ایردراپ و راه اندازی صرافی غیرمتمرکز نشان می دهد. همچنین ایجاد کلکسیون NFT از دیگر رویدادهایی می باشد که در نقشه راه این رمز ارز آمده است.

 • آکیتا اینو Akita Inu

ارز دیجیتال آکیتا اینو از ارز دوج کوین الهام گرفته شده است.  این میم کوین در فوریه ۲۰۲۱ با استاندارد ERC-20 راه اندازی شده است. تیم رمز ارز آکیتا اینو ۵۰ درصد از کل عرضه یا نیمی از آن را در صرافی یونی سواپ قفل کرده و مابقی به بناینگذار اتریوم یعنی ویتالیک بوترین، اختصاص یافت. در ماه می ۲۰۲۱ آکیتا اینو با یک افزایش قیمت چشمگیری همراه بوده، به طوری که توجه عموم را به خود جلب نمود.


آیا باید روی میم کوین ها سرمایه گذاری کنید؟

آیا باید روی میم کوین ها سرمایه گذاری کنید؟
آیا باید روی میم کوین ها سرمایه گذاری کنید؟

به طور کلی می توان بیان نمود که میم کوین ها وابسته به احساسات جامعه و تاثیرات بیرونی می باشند و قیمت انها بسیار پر نوسان است زیرا ممکن است با توئیت یک فرد مشهور قیمت ان کاهش یا افزایش یابد. برای مثال می توان گفت قیمت یک میم کوین در عین حال که ممکن است خیلی افزایش یابد، به همان مقدار نیز ممکن است کاهش شدیدی داشته باشد. به همین دلیل است که می گویند سرمایه گذاری در میم کوین ها خطرناک است و ریسک های بالایی به همراه دارد.

همچنین می توان بیان گفت که سرمایه گذاری بر روی میم کوین ها، به معنای اعتماد به افرادی می باشد  که در پشت آن قرار دارند و یا از آن حمایت می کنند. برای مثال می توان به رفتار ایلان ماسک در ارتباط با دوج کوین اشاره نمود. ما نمی گوئیم که اصلا در میم کوین ها سرمایه گذاری نکنید. اما باید توجه داشته باشید که سرمایه زیادی را به آنها اختصاص ندهید و پس از رشد قیمت آن را بفروشید.


خرید میم کوین ها چگونه است؟

خرید میم کوین ها چگونه است؟
خرید میم کوین ها چگونه است؟

برای خرید میم کوین ها همانند خرید سایر ارزهای دیجیتال می توان از صرافی ها استفاده نمود. اما شما باید بررسی نمایید که کدام صرافی از میم کوین مورد نظر شما پشتیبانی می کند. شما می توانید در سایت کوین مارکت کپ نام میم کوین خود را جستجو نموده و با وارد شدن به صفحه اختصاصی آن در قسمت Markets با صرافی های پشتیبانی کننده آن آشنا شوید.

برای مثال شما قادر خواهید بود میم کوین دوج کوین را از صرافی های متمرکز یا غیرمتمرکز خریداری نمایید. صرافی پنکیک سواپ یکی از صرافی های غیرمتمرکز است که از دوج کوین پشتیبانی می کند. صرافی بایننس، کوکوین و کراکن در دسته صرافی های متمرکز پشتیبانی کننده دوج کوین هستند.


معرفی محبوب ترین میم کوین ها

معرفی محبوب ترین میم کوین ها
معرفی محبوب ترین میم کوین ها

شاید تا اینجای مقاله برای شما هم سوال پیش بیاید که محبوب ترین میم کوین ها کدامند. در اینجا به این سوال شما پاسخ خواهیم داد. سه مورد از میم کوین ها شامل دوج کوین، شیبا اینو و سیف مون از محبوب ترین میم کوین هایی هستند که توسط سایت کوین مارکت کپ معرفی شدند.

 1. دوج کوین

جکسون پالمر و بیلی مارکوس از توسعه دهندگان دوج کوین می باشند که در ابتدا به عنوان یک شوخی ارائه شد و بعدها ایلان ماسک در سال ۲۰۱۹ از آن پشتیبانی کرد و به تبدیل به یک موضوع جدی شد.

 1. شیبا اینو

افراد زیادی جذب این میم کوین شدند و از جمله میم کوین هایی است که ارزش آن به سرعت به بیش از ۲ میلیارد دلار رسید. شیبا اینو نیز همانند دوج کوین از شهرت قابل توجهی برخوردار شد.

 1. سیف مون

این میم کوین مکانیزم سوزاندن توکن را به کار گرفت و از یک مدل ضد تورمی استفاده نمود. سوزاندن توکن منجر به کاهش کل توکن های این پروژه نیز شد و در ادامه ایجاد حباب هم کاهش یافت.


آینده میم کوین ها چگونه است؟

آینده میم کوین ها چگونه است؟
آینده میم کوین ها چگونه است؟

میم کوین ها ممکن است سود خوبی را به کاربران ارائه دهند و در مقابل ممکن است یک شبه تمام ارزش خود را از دست دهند. به طور کلی می توان گفت که سرمایه گذاری در این نوع ارزهای دیجیتال دارای خطراتی است و با وجود اینکه می توان با سرمایه گذاری در انها سود خوبی کسب نمود، نمی توان به آنها اعتماد کرد.

مانند همه سرمایه گذاری ها، کاربران باید قبل از خرید میم کوین ها تحقیقات لازم را انجام دهند. و همچنین مقداری از سرمایه خود را به میم کوین ها اختصاص دهند تا در صورت کاهش قیمت، سرمایه زیادی را از دست ندهند.


خطرات و پاداش‌های میم کوین

هرچند که میم کوین ها ممکن است به نظر خوشایند و جذاب بنظر بیایند، اما احتمال موفقیت آنها بسیار کم است.

در کل، افرادی که در زمینه میم کوین بهترین عملکرد را دارند، خلاقان هستند. اگر توانایی کشش زودهنگام کافی را داشته باشند، می توانند سهم خود را با سود بالا بفروشند و دیگران را کنار بگذارند که در نهایت کنترل امور را دست خود داشته باشند. اما حتی ایجاد میم کوین ها نیز راهی مطلوب برای ثروت‌زایی نیست: ایجاد آن‌ها آسان است، اما با توجه به رقابت‌های فراوان میم کوین، تبلیغ و بازاریابی آن‌ها دشوار است.

بازار میم کوین به ریسک کلاهبرداری بسیار حساس است، به ویژه در حالت‌هایی که طرح‌های پمپ و تخلیه وارد عمل می‌شوند. در این طرح‌ها، گروه‌ها یا افراد به صورت مصنوعی قیمت یک ارز دیجیتال را از طریق تبلیغات آنلاین و بازاریابی افزایش می‌دهند تا سرمایه‌گذاران را به خرید و سپس فروش در قیمت بالاتر تحریک کنند. این عملیات ممکن است موجب ضررهای قابل توجهی برای سرمایه‌گذاران دیگر شود و باعث آسیب به بازار شود.

کشیدن فرش، یک کلاهبرداری رایج است که در آن افراد سازنده به طور ناگهانی پروژه‌ی میم کوین خود را رها کرده و سرمایه‌گذاران را با خود می‌برند.

همچنین واقعیت وجود دارد که کلاهبرداران از پلتفرم‌های رسانه‌ای اجتماعی برای جلب سرمایه‌گذاران به خرید یک توکن موجود اقدام می‌کنند. یکی از این حواشی در مارس ۲۰۲۴ روی داد، زمانی که یک تقلب‌گر به عنوان یک فرد تأثیرگذار در زمینه ارزهای دیجیتال خودنمایی کرد و مردم را به خرید توکن BULL تشویق کرد، در حالی که این توکن وجود نداشت.


استراتژی های سرمایه گذاری میم کوین

به دلیل ریسک بالا و احتمال کم دریافت پاداش، ما پیشنهاد نمی‌کنیم که در میم کوین سرمایه‌گذاری کنید. با این حال، اگر تمایل به انجام یک قمار بزرگ دارید یا صرفاً مایل هستید یک میم کوین خریداری کنید تا در مورد آن اطلاعات کسب کنید، لطفاً پیش از سرمایه‌گذاری با احتیاط اقدام کنید.

برای بررسی کامل اعتبار خود ممکن است بخواهید برنامه‌ریزی کنید، به تاریخچه قیمت مشاهده شده، شخص یا افرادی که پشت آن قرار دارند، میزان تطابق آن با قوانین و مقررات، جامعه مجازی آنلاین که در اطراف آن حضور دارد، و همچنین علل و عواملی که ممکن است باعث سقوط ارزش آن شده است، توجه کنید. می‌توانید از کارت امتیاز سرمایه‌گذار بلاک‌چین ما برای اطلاعات بیشتر و دقیق‌تر استفاده نمایید.

هرچند ممکن است علاقه‌مند باشید به پیوستن به انجمن‌های آنلاین برای بحث و گفتگو، اما بهتر است این انجمن‌ها را با کمی طعنه و شوخی همراه کنید. زمانی که وارد این انجمن‌ها می‌شوید، افراد زیادی را مشاهده می‌کنید که علاقه زیادی به یک میم کوین خاص دارند و برای موفقیت این سکه، پیش‌بینی‌هایی را مطرح می‌کنند.


سرمایه گذار

هر چند که اکثراً میم کوین‌ها به عنوان یک فرصت سرگرمی و بازی شناخته می‌شوند، اما برخی افراد مبالغ قابل توجهی را در قمار با آنها از دست داده‌اند. هر چند بعضی از میم کوین‌ها دستاوردهای شگفت‌انگیزی را داشته‌اند و تعداد معدودی از آنها توانسته‌اند اعتبار خود را ثابت کنند، اما اکثریت (بیش از ۹۹٪) از آن‌ها به طور قابل‌توجهی بی‌ارزش هستند.

اگر تمایل دارید وارد کازینوی میم کوین شوید و تعدادی شرط بندی انجام دهید، هرگز از مقداری که نمی‌توانید از دست بدهید بیشتر سرمایه‌گذاری نکنید. جذابیت و هیجان اطراف میم کوین ها ممکن است بسیار مغرور باشد و افتادن در دام یک سرمایه‌گذاری نادرست یا حتی بهتر از آن، ممکن است به راحتی شکاری برای کلاهبرداری‌ها برایتان تبدیل شود.

اگر برنامه‌ریزی می‌کنید که به طور پایدار و امن در طولانی مدت از روشی با کیفیت برای محاسبه میانگین هزینه دلار در دارایی‌های رمزنگاری استفاده کنید، بهتر است که نمونه‌های کاری ارائه شده توسط معتبرین بلاک‌چین را بررسی نمایید.


سوالات متداول

 1. میم کوین چیست؟

میم کوین ها دسته ای از ارزهای دیجیتال می باشند که بر اساس میم های اینترنتی ایجاد شند و فناوری خاصی ندارند. ارزش میم کوین ها عمدتاً بر اساس محبوبیت و تقاضای علاقه‌ مندان تعیین می‌شود.

 1. مشهورترین میم کوین ها کدامند؟

دوج کوین، شیبا اینو، سیف مون و آکیتا اینو از مشهورترین میم کوین های موجود در بازار هستند.

 1. خرید میم کوین ها به چه شکل است؟

برای خرید میم کوین ها، همانند خرید دیگر ارزهای دیجیتال باید از صرافی ها استفاده کرد.


سخن پایانی

اکنون که به این سوال پاسخ دادیم که “میم کوین چیست؟” تنها کاری که باید انجام داد، تجزیه و تحلیل پتانسیل سرمایه گذاری میم کوین ها است. به دلیل موفقیت خارق‌العاده Dogecoin وShibu Inu، سازندگانی وجود دارند که سعی می‌کنند هر روز از محبوبیت آنها استفاده کنند. بسیاری از میم کوین ها به طور مداوم بازار را در دست می گیرند، بنابراین هنگام تصمیم گیری برای سرمایه گذاری در یک کوین خاص، مانند هر سرمایه گذاری دیگری، ابتدا دقت لازم را انجام دهید.

همچنین مهم است که به خاطر داشته باشید، یک میم کوین به طور کلی یک سرمایه گذاری کوتاه مدت است. اغلب یک کوین با افزایش محبوبیت روبرو می شود و زمانی که هایپ به اوج خود می رسد، زمان فروش و کسب سود است، درست قبل از اینکه ارزش آن کاهش یابد.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “میم کوین چیست؟” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
نفیسه هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده