آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آلت کوین چیست؟

آلت کوین Altcoin چیست؟

آلت کوین Altcoin چیست؟، اگر تا به حال در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت داشته باشید به احتمال زیاد در ارتباط با بیت کوین زیاد شنیده اید. بیت کوین در واقع محبوب ترین ارز دیجیتالی است که تا به امروز شناخته شده است. اما علاوه بر بیت کوین، چندین ارز دیجیتال دیگر به نام آلت کوین برای ترید و سرمایه گذاری در دسترس هستند.

در یک عبارت کوتاه می توان گفت آلت کوین مجموعه‌ای از ارزهای جایگزین و کوین است که به تمام ارزهای دیجیتال دیگر به جز بیت کوین اشاره دارد. آلت کوین ها به منظور اعتبارسنجی تراکنش ها و یا ساخت بلاک ها از مکانیزم اجماع مختلفی استفاده می نمایند. اینها همچنین ممکن است دارای ویژگی های اضافی برای متمایز کردن خود از بیت کوین باشند، مانند قراردادهای هوشمند یا نوسانات قیمت پایین. اگر علاقه مند به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال هستید، دانستن گزینه های مختلف موجود ضروری است. برخی از این آلت کوین ها نیز در لیست بهترین ارزهای رمزنگاری شده برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۱ قرار دارند. در ادامه با ما همراه باشید تا به معرفی کامل آلت کوین ها، نحوه عملکرد و ویژگی های آنها بپردازیم.

آلت کوین چیست؟

آلت کوین چیست؟
آلت کوین چیست؟

در اواخر سال ۲۰۰۸ بود که ارز دیجیتال بیت کوین به عنوان اولین پول دیجیتال توسط فردی که پس از گذشت ۱۲ سال هنوز خود را به صورت کامل معرفی نکرده است به وجود آمد. شاید کمی کنجکاو شده باشید. این فرد نام خود را ساتوشی ناکاموتو عنوان کرد اما هیچ هویت دیگری از خود به جای نگذاشته است. بیت کوین اولین رمز ارز نامیده می شود و پس از آن به تمامی رمز ارز ها که آمده اند آلت کوین می گویند. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چرا این همه ارز دیجیتال به وجود آمده است؟

نام Altcoin ترکیبی از Alternative و coin است. از آنجایی که بیت کوین به طور گسترده به عنوان اولین در نوع خود در نظر گرفته می شود، ارزهای دیجیتال جدید که پس از آن توسعه یافته اند به عنوان آلت کوین Altcoin در نظر گرفته می شوند. در واقع می توان گفت به هر نوع ارز دیجیتال یا کوین به غیر از بیت کوین، آلت کوین Altcoin گفته می شود. ظهور آلت کوین ها در حدود سال ۲۰۱۱ آغاز شد و اولین نسل با استفاده از موتور بلاکچین مشابه بیت کوین شکل گرفت.

اولین آلت کوین Namecoin بود که بر اساس کد بیت کوین است و در آپریل ۲۰۱۱ منتشر شد. Namecoin بخشی جدایی ناپذیر از تاریخ آلت کوین ها است زیرا نشان می دهد که فضای کافی در بازارهای ارز دیجیتال  برای بیش از یک نوع کوین وجود دارد.

آلت کوین ها به عنوان جایگزینی برای بیت کوین برای انجام تراکنش های همتا به همتا عمل می کنند. از سال ۲۰۱۱، هزاران آلت کوین وارد بازار شده‌اند، اگرچه فهرست آلت‌ کوین‌های برتر بر اساس ارزش بازار همچنان در حال تغییر است، زیرا شرکت‌های جدید سعی می‌کنند بیت‌ کوین را به عنوان بزرگترین ارز دیجیتال در جهان کنار بزنند.

لایت کوین (LTC) که یک دهه پیش به عنوان یک نسخه سریع‌تر از بیت کوین عرضه شد، در سال های اولیه بازار کریپتو شناخته شده ترین آلت کوین بود و هنوز هم یک کوین محبوب است. با این حال، امروزه آلت کوین‌های بلاکچین‌های مبتنی بر قرارداد هوشمند مانند اتریوم، کاردانو، زنجیره هوشمند بایننس، سولانا و ترون بر بازار آلت‌ کوین‌ها تسلط دارند، زیرا تقاضا برای برنامه‌های غیرمتمرکز در چند سال اخیر افزایش یافته است.


بیت کوین Bitcoin چیست؟

بیت کوین Bitcoin چیست؟
بیت کوین Bitcoin چیست؟

بیت کوین نام رمز ارزی است که در چندسال اخیر رشد بسیار خوبی داشته است. ارز دیجیتال بیت کوین توسط ساتوشی ناکاموتو توسعه داده شده است. ناکاموتو در سال ۲۰۰۹ بود که ارز دیجیتال بیت کوین را روانه بازار کرد. همانطور که گفتیم اولین ارز دیجیتالی که در دنیا به وجود آمد بیت کوین می باشد. برای اینکه بتوانید بیت کوین به دست آورید باید از دو طریق اقدام کنید.

 1. استخراج
 2. ترید و یا خرید و فروش

با بکارگیری یکی از این دو گزینه می توانید به راحتی ارز دیجیتال بیت کوین به دست آورید. بهترین راه برای استخراج بیت کوین خرید یک دستگاه ماینر خوب است. شما می توانید با تهیه یک دستگاه ماینر خوب اقدام به استخراج ارز دیجیتال بیت کوین کنید. شاخصه های یک دستگاه خوب برای ماینینگ را می توانید در همین سایت بخوانید.


آلت سیزن Altseason چیست؟

آلت سیزن Altseason چیست؟
آلت سیزن Altseason چیست؟

آلت سیزن یا فصل آلت کوین ها از دیگر اصطلاحاتی می باشد که در بازار ارزهای دیجیتال، مورد استفاده قرار می گیرد. اصطلاح آلت سیزن زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که آلت کوین ها در بازار رمز ارزها نسبت به بیت کوین عملکرد بهتری داشته باشند و یا به عبارت دیگر رشد آنها یا آلت کوین ها از بیت کوین بیشتر باشد. زمانی که آلت کوین ها نسبت به رمز ارز بیت کوین رشد خوبی را تجربه کنند، از اصطلاح آلت سیزن استفاده می شود.

برای شناسایی زمان شروع آلت سیزن، ساده ترین راه دامیننس بیت کوین است. حال شاید برای شما هم سوال پیش بیاید که دامیننس بیت کوین چیست؟. دامیننس بیت کوین به اندازه حجم بازار بیت کوین به نسبت آلت کوین ها گفته می شود. در آلت سیزن، دامیننس بیت کوین کاهش می یابد و باید به آن توجه نمود. همچنین می توان گفت دامیننس بیت کوین نشان دهنده این است که چه زمانی در بیت کوین می توان سرمایه گذاری مناسب نمود و چه زمانی مناسب برای سرمایه گذاری در آلت کوین ها می باشد.


تاریخچه آلت کوین Altcoin

تاریخچه آلت کوین Altcoin
تاریخچه آلت کوین Altcoin

در اینجا قصد داریم تا در ارتباط با تاریخچه آلت کوین ها با شما عزیزان گفتگو نماییم. همانطور که بسیار گفته شده است، شبکه اصلی بلاکچین در سال ۲۰۰۹ فعالیت خود را آغاز کرده است. دو سال پس از آن یعنی در سال ۲۰۱۱، اولین آلت کوین با نام نِیم کوین Namecoin همانطور که در بالا گفتیم، شروع به فعالیت کرد. نیم کوین جایگاه مهمی در صنعت بلاکچین و ارز دیجیتال به دلیل نشان دادن فضای موجود برای رشد بازار ارز دیجیتال دارد.

آلت کوین های اولیه بازار به وجود آمدند تا ویژگی های بیت کوین همچون سرعت تراکنش ها یا کارایی آن را بهبود بخشند. هر یک از آلت کوین ها اهداف مختلفی را دنبال می کرند و اکنون حجم بزرگی از بازار رمز ارزها را در اختیار گرفتند.


بررسی عملکرد آلت کوین ها

بررسی عملکرد آلت کوین ها
بررسی عملکرد آلت کوین ها

آلت کوین ها در عملکرد و موارد استفاده متفاوت هستند، اما درست مانند بیت کوین، از فناوری بلاکچین برای ارائه زیرساخت ایمن برای انجام تراکنش های همتا به همتا استفاده می کنند.

از طریق استفاده از تکنیک های رمزنگاری، تریدرها می توانند تراکنش های دیجیتالی را بدون یک مرجع مرکزی انجام دهند. تراکنش‌ها در بلاک‌ها دسته‌بندی می‌شوند و به هم متصل می‌شوند و پیوندهای متوالی زنجیره‌های غیرقابل تغییر را تشکیل می‌دهند.

آلت کوین ها همچنین از مکانیسم های اجماع در ایمن سازی و تصمیم گیری در مورد وضعیت بلاکچین های مربوطه خود استفاده می کنند. و از آنجایی که بلاکچین ها بر روی شبکه های همتا به همتا اجرا می شوند، شکستن سیستم با حملات بسیار دشوار است.


معرفی انواع آلت کوین ها

معرفی انواع آلت کوین ها
معرفی انواع آلت کوین ها

انواع مختلفی از آلت کوین ها وجود دارد. آلت کوین ها در دسته های مختلفی طبقه بندی می شوند. این دسته بندی ها بر اساس کارکردها و مکانیسم هایشان توصیف می شوند. تعداد کمی از آلت کوین ها در بیش از یک دسته قرار می گیرند. در اینجا لیستی از انواع اصلی آلت کوین ها آورده شده است.

 • استیبل کوین ها

استیبل کوین ها نوعی آلت کوین هستند که ارزش خود را به ارز دیجیتال دیگر، ارز فیات یا کالایی مانند طلا مرتبط می کنند. استیبل کوین‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که «پایدار» باقی بمانند و بدون در نظر گرفتن حدس و گمان بازار، همیشه برابر با دارایی ثابت باشند. به عنوان مثال، تتر USDT یک استیبل کوین است که ارزش آن به دلار آمریکا متصل است، به طوری که یک تتر USDT همیشه برابر با یک دلار است. Binance USD و USD Coin نمونه های دیگری از استیبل کوین ها هستند.

 • آلت کوین های مبتنی بر استخراج

این نوع ارز دیجیتال از فرآیندی به نام ماینینگ یا استخراج برای تایید تراکنش ها و افزودن کوین های بیشتری به عرضه استفاده می کند. ماینرها از دستگاه هایی برای حل معادلات ریاضی استفاده می کنند. به طور معمول، اولین ماینری که معادله را حل می کند، باید بلاکی از تراکنش ها را تأیید کند. در مقابل، ماینرهایی که بلاک‌ها را تأیید می‌کنند، پاداش‌های رمزنگاری دریافت می‌کنند.

از آنجایی که بیت کوین یک ارز دیجیتال مبتنی بر استخراج است، استخراج اولین روشی بود که برای پردازش تراکنش‌های رمزنگاری استفاده شد. یکی از معایب ماینینگ یا استخراج این است که به انرژی قابل توجهی نیاز دارد.

 • آلت کوین های مبتنی بر استیکینگ

این ارزهای دیجیتال از فرآیندی به نام استیکینگ staking برای تأیید تراکنش ها و افزودن کوین های بیشتری به عرضه استفاده می کنند. دارندگان یک ارز دیجیتال مبتنی بر اثبات سهام می‌توانند کوین های خود را به اشتراک بگذارند، به این معنی که آن‌ها را متعهد می‌کنند که از آن برای پردازش تراکنش استفاده شود. پروتکل بلاکچین این ارز دیجیتال، یک شرکت‌کننده را برای تأیید یک بلاک از تراکنش‌ها انتخاب می‌کند. در ازای آن، شرکت کنندگان پاداشی در قالب ارز دیجیتال دریافت می کنند.

 • میم کوین ها

میم کوین ها ارزهای دیجیتالی هستند که بر اساس میم های محبوب اینترنتی ساخته شده اند. به عنوان مثال، دوج کوین یک میم کوین است که به نام دوج، یک میم محبوب نژاد سگ ژاپنی، نامگذاری شده است.

میم کوین ها عموماً فرارترین نوع آلت کوین‌ها در نظر گرفته می‌شوند، زیرا احساسات جامعه اغلب بر ارزش آنها تأثیر می‌گذارد. به عنوان مثال، قیمت شیبا اینو میم کوین پس از اینکه ایلان ماسک تصویری از توله سگ شیبا اینو خود را توییت کرد، افزایش یافت. Dogecoin، Shiba Inu و MonaCoin برخی از میم کوین های محبوب هستند.

 • توکن های حاکمیتی

توکن‌های حاکمیتی به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهند در پروژه‌ای که در آن سرمایه‌گذاری می‌کنند، نظر بدهند. این رویکرد دموکراتیک می‌تواند به ماهیت غیرمتمرکز کلی پروژه کمک کند. دارندگان توکن نه تنها از پروتکل استفاده می کنند، بلکه مالک آن هستند. تصمیمات از طریق سلسله مراتب متمرکز از بالا به پایین گرفته نمی شوند. یک جامعه با هم در مورد هر تغییر پلتفرم بزرگ رای می دهد.

توکن های حاکمیتی معمولاً به عنوان بخشی از یک DAO یا “سازمان مستقل غیرمتمرکز” وجود دارند. DAOها توسط یک شخصیت مرکزی اداره نمی شوند، بلکه کاربران پروتکل از طریق قراردادهای هوشمند از قوانین نوشته شده در کد شبکه تبعیت می کنند.

میزان اظهار نظر سرمایه گذاران در یک پروژه معمولاً متناسب با اندازه سرمایه گذاری آنها است. به عنوان مثال می توان به Maker (MKR) اشاره کرد که به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا به پروتکل های مختلف DeFi در پلتفرم MakerDAO رأی دهند.

 • توکن های اوراق بهادار

توکن های اوراق بهادار نوع دیگری از آلت کوین ها هستند. اینها توکن هایی هستند که نشان دهنده دارایی های مالی قابل معامله هستند، مانند یک سهم یا اوراق قرضه از یک شرکت. آنها به عنوان نوعی سرمایه گذاری در نظر گرفته می شوند و معمولاً سود را به گونه ای پرداخت می کنند که نوید سود آینده را می دهد.

 • توکن های غیرقابل تعویض یا NFT

توکن‌های غیرقابل تعویض یا NFT دارایی‌های دیجیتال منحصربه‌فردی هستند که می‌توان آنها را خریداری کرد، انتقال داد و یا فروخت. متداول‌ترین نوع NFT‌ها قطعاتی از آثار هنری اصلی هستند، مانند مجموعه‌های Dribblie وBored Ape Yacht Club. با این حال، NFT ها به آثار هنری محدود نمی شوند، و همچنین می توانند برای نشان دادن سایر دارایی های منحصر به فرد مانند اسناد مالکیت استفاده شوند.

 • توکن های کاربردی

نوع دیگری از آلت کوین ها توکن های کاربردی هستند. برخلاف توکن های امنیتی، آنها به خودی خود وعده سود نمی دهند، اما در عوض، وعده یک محصول یا خدمات را می دهند. نمونه ای از توکن های کاربردی فایل کوین Filecoin است که می توانید از آن برای خرید فضای ذخیره سازی در شبکه و محافظت از داده ها استفاده کنید.


مزایا و معایب آلت کوین ها

مزایا و معایب آلت کوین ها
مزایا و معایب آلت کوین ها

در این قسمت از مقاله شما می توانید با مزایا و معایب آلت کوین ها آشنا شوید.

مزایا

 • آلت کوین ها ویژگی های خاصی از بیت کوین را بهبود می بخشند و می توانند به عنوان نسخه های بهبود یافته بیت کوین دیده شوند.
 • آلت کوین های زیادی برای انتخاب وجود دارد که همگی دارای مزایایی هستند.
 • حتی ممکن است برخی آلت کوین ها به دلیل کاربردهای گسترده آینده بهتری نسبت به بیت کوین داشته باشند.
 • آلت‌کوین‌ها با سرعت تراکنش بالا، کارمزد کم و نوسانات کم به ارزهای دیجیتال کمک کرده‌اند تا به عنوان وسیله‌ای پرداخت، مقبولیت بیشتری پیدا کنند.
 • آلت کوین ها با چندین نوآوری در زمینه تامین مالی، بازی و تولید محتوا، دنیای جدیدی را در اینترنت باز می کنند.
 • آلت‌کوین‌ها نسبت به بیت‌کوین فضای بیشتری برای افزایش قیمت دارند، زیرا بسیاری از آنها نسبتا جدید هستند و تریدرها این شانس را دارند که زودتر وارد بازار شوند.

معایب

 • برخی از آلت کوین ها کلاهبرداری هستند، یا به دلایل دیگر، بسیاری از آلت کوین ها نیز در بازار جذب نمی شوند.
 • برخی آلت کوین ها نیز ممکن است به سختی به دست بیایند.
 • در حال حاضر آلت کوین ها نسبت به بیت کوین محبوبیت کمتری دارند. سرمایه گذاران کمتر و فعالیت کمتر به معنای نقدینگی کمتر است.
 • جدا از استیبل کوین ها، آلت کوین ها به طور کلی بسیار نوسان هستند و عمدتاً به عنوان یک سرمایه گذاری پرخطر در نظر گرفته می شوند.

دلایل اهمیت آلت کوین ها

دلایل اهمیت آلت کوین ها
دلایل اهمیت آلت کوین ها

آلت کوین ها به دنبال ارائه موارد استفاده و کاربردهای جایگزین برای بیت کوین هستند. همانطور که بازار ارزهای دیجیتال به بلوغ می رسد، آلت کوین ها فراتر از آنچه در این مقاله توضیح دادیم، به سودمندی در دنیای واقعی ادامه خواهند داد.

آلت کوین ها مهم هستند زیرا:

 • از طریق استفاده از استیبل کوین ها، سرمایه گذاران می توانند به راحتی به بازار دیفای دسترسی پیدا کنند.
 • از طریق استفاده از توکن های حاکمیتی، سرمایه‌گذاران می‌توانند در جهت پروژه‌هایی که در آن مشارکت دارند، نظر داشته باشند.
 • از طریق استفاده از توکن‌های بازی برای کسب درآمد، جوامع در کشورهای در حال توسعه راه‌های جایگزینی برای بازار ارزهای دیجیتال پیدا می‌کنند.
 • موارد استفاده متفاوت آن‌ها به اکثریت متأخرین پذیرندگان کمک می‌کند تا بفهمند که ارز دیجیتال به بیت کوین یا اتریوم محدود نمی‌شود.

تفاوت بیت کوین و آلت کوین ها

تفاوت بیت کوین و آلت کوین ها
تفاوت بیت کوین و آلت کوین ها

به طور خلاصه، بیت کوین اولین ارز دیجیتال موجود در بازار است. این کوین در سال ۲۰۰۹ تاسیس شد و بنابراین قدیمی ترین کوین است. اولین آلت کوین ها در سال ۲۰۱۱ منتشر شدند که بسیاری از آنها اخیراً منتشر شده اند. تفاوت دیگر بین بیت کوین و آلت کوین این است که آلت کوین ها معمولاً ریسک بالاتری دارند اما در مقایسه با بیت کوین ها پاداش بیشتری نیز ارائه می دهند. البته به جز استیبل کوین ها.

همچنین می توان بیان نمود که آلت کوین ها در مقابل بیت کوین با دید ها و هدف های متفاوت تری ایجاد شده اند. هر آلت کوین برای تحقق چندین هدف ایجاد شده است. شما می توانید با مطالعه وایت پیپر هر آلت کوین اطلاعات کامل و جامعی از آن به دست آورید.  اگر بخواهیم در این باره برایتان مثال بزنید اینگونه می گوییم که یکی از دید های متفاوت آلت کوین ها نسبت به بیت کوین از نظر مدل اقتصادی می باشد. دید بعدی که می تواند گفت روش توزیع آنان می باشد. بعضی از آلت کوین ها تنها برای افراد خاص می باشند به عنوان مثال مثلا یک آلت کوین تنها مختص به مردم یک شهر می باشد.

بعضی از آلت کوین ها هستند که نسبت به ارز دیجیتال بیت کوین به حریم خصوصی و امنیت بیشتر اهمیت می دهند. یکی از این رمز ارز ها را می توان ارز دیجیتال ” مونرو ” را عنوان کرد. یکی از معایب بیت کوین حریم خصوصی است. بیت کوین به حریم خصوصی کاربران اهمیت زیادی نمی دهد. شما می توانید به راحتی اطلاعات یک تراکنش بیت کوین را ببینید. البته دیدن تراکنش ها اطلاعات زیادی در اختیار شما قرار نمی دهد اما همین که این گزینه مورد انجام است باز هم می توان به عنوان یکی از معایب در نظر گرفت.

البته همانطور که گفتیم تمامی آلت کوین ها به این شکل نیستند و بعضی از آنها نیز این گزینه را رعایت نمی کنند. البته لازم به ذکر است که بیت کوین امنیت دارد از این بابت خیالتان راحت باشد تنها مشکل بیت کوین همان حریم خصوصی است.

و در نهایت، به دلیل اینکه آلت کوین ها بعد از بیت کوین ایجاد شدند، معمولاً با فناوری مدرن تری عرضه می شوند. این اغلب باعث می شود که آلت کوین ها، به یک روش یا آن روش، نسبت به بیت کوین پیشرفت کنند. خواه تراکنش های سریع تر، هزینه های کمتر یا معاملات ناشناس بیشتر باشد. چندین آلت کوین کیفیت بهتری نسبت به بیت کوین دارند.


معرفی برترین آلت کوین های بازار

معرفی برترین آلت کوین های بازار
معرفی برترین آلت کوین های بازار

در این قسمت از مقاله به معرفی تعدادی از برترین آلت کوین های بازار خواهیم پرداخت که در ادامه با آنها به طور کامل آشنا خواهید شد.

 1. اتریوم Ethereum

اتر ETH ارز دیجیتالی است که بر روی بلاکچین اتریوم اجرا می شود. مانند بیت کوین، اتر بر روی بلاکچین خود عمل می کند. اما بر خلاف بیت کوین، اتر فاقد سقف است، به این معنی که از نظر تئوری می توان تعداد نامحدودی کوین ایجاد کرد. اتریوم همچنین از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می‌کند، این قراردادها برنامه‌هایی هستند که روی بلاکچین اتریوم اجرا می‌شوند و در صورت برآورده شدن شرایط خاص به‌طور خودکار اجرا می‌شوند.

 1. بایننس کوین BNB

بایننس کوین یا BNB، کوین بومی بایننس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان از سال ۲۰۲۱ است. کارمزد تراکنش‌های این صرافی برای کاربرانی که انتخاب می‌کنند در BNB پرداخت کنند، کاهش می‌یابد. این امر پذیرش بایننس کوین را تشویق کرده و آن را به یکی از بزرگترین ارزهای دیجیتال در بازار تبدیل کرده است. برای اطمینان از پایدار ماندن ارزش آن، بایننس درصد ثابتی از کوین های در گردش را از بین می‌برد یا می سوزاند.

 1. تتر USDT

تتر نوعی استیبل کوین است که به گونه‌ای طراحی شده است که با اتصال به یک دارایی خارجی، قیمتی با نوسان کمتر داشته باشد. در این مورد، هر کوین توسط تعداد معادل دلار آمریکا پشتیبانی می‌شود، که آن را از تجربه همان نوع نوسان قیمتی که سایر ارزهای دیجیتال با آن مواجه هستند، باز می‌دارد.

 1. سولانا Solana

SOL کوین بومی پلتفرم Solana است که مانند اتریوم و بیت کوین بر روی یک سیستم بلاکچین کار می کند. شبکه سولانا Solana می تواند ۵۰۰۰۰ تراکنش در ثانیه انجام دهد و این پلتفرم را به ویژه برای سرمایه گذارانی که به دنبال ترید سریع هستند جذاب می کند.

 1. ریپل XRP

XRP که در شبکه ریپل اجرا می شود، به عنوان یک ارز رمزنگاری شده برای بانک ها توصیف شده است، زیرا برای پاسخگویی به نیازهای صنعت خدمات مالی طراحی شده است. XRP که به عنوان راهی برای تسهیل پرداخت‌های بین‌المللی در نظر گرفته شده است، به عنوان پلی بین دو ارز مختلف عمل می‌کند تا نقل و انتقالات جهانی ارزان‌تر و سریع‌تر را ارائه دهد.

 1. کاردانو ADA

ADA کوین اصلی بلاکچین کاردانو Cardano است. کاردانو که به عنوان ارز دیجیتال «نسل سوم» شناخته می‌شود، بلاکچین خود را به دو لایه تقسیم می‌کند تا سرعت تراکنش را افزایش دهد و توکن‌های بومی را برای تضمین تجربه بهتر برای دارندگان ADA پیاده‌سازی می‌کند.

 1. یو اِس دی کوین USD Coin

همانند تتر، USD Coin یک استیبل کوین است که به دلار آمریکا متصل است و قابل استخراج نیست. با این حال، برخلاف تتر، USD Coin دارای بودجه شفاف تر و فرآیندهای حسابرسی بهتر است. هدف حذف برخی از خطرات مرتبط با کریپتو است، زیرا کاربران همیشه باید بتوانند کوین‌های خود را برداشته و مقدار مربوطه پول نقد را در ازای آن دریافت کنند.

 1. آوه Aave

Aave یک پلتفرم رمزنگاری غیرمتمرکز که بر روی یک بلاکچین اثبات سهام ساخته شده است، از قراردادهای هوشمند استفاده می کند تا به کاربران امکان قرض گرفتن و وام دادن به ارزهای دیجیتال را بدهد. به عنوان یک مکانیسم محافظتی برای مشتریان، آوه Aave در وام‌های به اصطلاح بیش از حد وثیقه تخصص دارد، به این معنی که مشتریان باید ارزش سپرده‌های رمزنگاری را بیش از وام‌دهی خود داشته باشند. سپس کاربران می توانند تا درصد معینی از ارزش وثیقه تعهد شده را وام بگیرند، که به جلوگیری از مشکلاتی مانند عدم پرداخت وام کمک می کند. آنها همچنین توکن بومی خود را دارند که AAVE نیز نامیده می شود.

 1. آوالانچ Avalanche

آواکس AVAX کوین اصلی پلتفرم آوالانچ Avalanche است که خود را به عنوان “سریع ترین پلتفرم قراردادهای هوشمند” معرفی می کند. آواکس AVAX از جمله موارد دیگر، برای پرداخت هزینه تراکنش در پلتفرم آوالانچ است. پلتفرم Avalanche به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا بلاکچین های سفارشی جدیدی را در Avalanche به عنوان “زیر شبکه” ایجاد کنند. بلاکچین آوالانچ با Solidity، زبان برنامه نویسی بلاکچین اتریوم سازگار است، که ساخت زیرشبکه ها را برای توسعه دهندگان اتریوم آسان تر می کند.

 1. دوج کوین Dogecoin

دوج کوین یکی از میم کوین ها می باشد که بر روی آن یک تصویر سگ است. این ارز دیجیتال مبتنی بر سیستم اثبات کار PoW می باشد و نودهای ماینر ۱۰ هزار دوج با حل یک بلاک دریافت می نمایند. لازم به ذکر است که این رمز ارز در یک بازه زمانی مورد حمایت آقای ایلان ماسک قرار گرفت و توانست رشد خوبی را تجربه نماید.

 1. پولکادات Polkadot

پولکادات یک پروتکل زنجیره ای متن باز می باشد و به وسیله آن می توان طیف گسترده ای از مبادلات بلاکچینی را انجام نمود. امکان معاملات بین بلاکچینی و سرعت پردازش تراکنش بسیار بالا از ویژگی های پولکادات به شمار می رود.

 1. استلار Stellar

استلار به عنوان یک شبکه پرداخت توزیع شده معرفی می شود و XLM رمز ارز بومی آن است. اداره شبکه استلار توسط XLM صورت می پذیرد و این شبکه امکان پرداخت های سریع به هر نقطه از سراسر جهان را با کارمزد کم فراهم می کند.

 1. دیسنترالند Decentraland

در یک عبارت کوتاه می توان دیسنترالند را یک دنیای مجازی معرفی نمود که در ان کاربران قادر خواهند بود شخصیت های خود را بسازند و زمین های درون بازی را خریداری نمایند. این دنیای مجازی روی بلاکچین میزبانی می شود که با توجه به گسترش مفهوم متاورس، انتظار می رود از رشد خوبی برخوردار باشد.


آلت کوین ها را چگونه می توان خریداری کرد؟

آلت کوین ها را چگونه می توان خریداری کرد؟
آلت کوین ها را چگونه می توان خریداری کرد؟

همانطور که تا به این قسمت مطالعه کردید، جز بیت کوین به تمام رمز ارز های دیگر آلت کوین می گویند. در نتیجه همانطور که بیت کوین خریداری می کنید می توانید آلت کوین ها را نیز خریداری کنید. شما می توانید ارز دیجیتال بیت کوین و سایر رمز ارز ها را در صرافی ها خریداری کنید. در نوع دیگر می توانید آن ها را استخراج کنید. استخراج بعضی از آلت کوین ها به سختی بیت کوین نمی باشند و شما به راحتی می توانید این کار را انجام دهید. در صورتی که قصد انجام این کار را ندارید می توانید کاری آسان تر همانند خرید و فروش آلت کوین ها کنید. خرید فروش آلت کوین ها نسبت به استخراجشان نیاز به سرمایه کم تری دارند.

متاسفانه همانطور که گفتیم استخراج بیت کوین کمی دشوار است. بیت کوین طرفداران زیادی دارد و این موضوع باعث شده است تا استخراج آن کمی سخت باشد. استخراج کننده های قدرتمندی هم اکنون در حال استخراج بیت کوین هستند و این موضوع سبب شده است که افراد با دستگاه های ضعیف نتوانند به خوبی اقدام به استخراج این رمز ارز کنند.


شناخت آلت کوین های تقلبی

شناخت آلت کوین های تقلبی
شناخت آلت کوین های تقلبی

 در بازار رمز ارزها آلت کوین های تقلبی یا اسکم زیادی دیه می شود. اما چگونه می توان آنها را تشخیص داد؟. روش های زیادی برای شناخت آلت کوین های تقلبی وجود دارد که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره خواهیم نمود.

 1. بنیان گذاران پروژه و اعضای تیم سازنده آن را بررسی نمایید. سابقه این افراد و مسئولیت های قبلی آنها می تواند تا حدودی مسیر آینده پروژه مورد نظر را نشان دهد. به عبارت دیگر می توان بیان نمود، پروژه هایی که توسط افراد ناشناس بنیانگذاری شده اند، قابل اعتماد نیستند و نباید در آنها سرمایه گذاری نمود.
 2. قبل از هر چیزی وب سایت اصلی پروژه و همچنین وایت پیپر آن را بررسی نمایید. یکی دیگر از راه های تخیص پروژه های تقلبی بررسی وب سایت اصلی پروژه و وایت پیپر آن می باشد. به طور معمول، در وایت پیپر پروژه های معتمد، در ارتباط با اصول فنی پروژه، نام توکن، خالق پروژه و … صحبت شده است.
 3. از سرمایه گذاری در پروژه هایی که وعده سود زیاد در مدت زمان کم می دهند، باید جلوگیری نمود. زیرا هر سرمایه گذاری برای جلو بردن اهداف خود نیاز به زمان دارد و در مدت زمان کوتاه امکان انجام آن نمی باشد.

آیا آلت کوین ها قابل اعتماد هستند؟

آیا آلت کوین ها قابل اعتماد هستند؟
آیا آلت کوین ها قابل اعتماد هستند؟

بازار آلت کوین کاملاً ناپایدار است. روند چندین بار در سال تغییر می کند. وضعیت آلت کوین های مختلف ناپایدار و دارای نوسان است. آلت کوین های مختلف دارای مقادیر متفاوتی هستند، مکانیسم ها و الگوریتم های آنها متفاوت است، اگرچه آنها اغلب بیت کوین را تقلید می کنند.

در دهه گذشته، آلت کوین های زیادی در بازار ثبت شده اند. بازار آلت کوین به دلیل ناکافی بودن سرمایه، فاقد نقدینگی است. این ناهماهنگی تجاری در آلت کوین ها است. نوسان همیشه وجود دارد. اما این نوسان عامل سود و ثروت برای تریدرها است.


کدام یک از آلت کوین ها برای سرمایه گذاری مناسب هستند؟

کدام یک از آلت کوین ها برای سرمایه گذاری مناسب هستند؟
کدام یک از آلت کوین ها برای سرمایه گذاری مناسب هستند؟

اگر به این فکر می کنید که کدام آلت کوین را بخرید، هیچ پاسخ مستقیمی وجود ندارد. هر ارز دیجیتالی غیر از بیت کوین یک آلت کوین است و اینکه کدام آلت کوین را بخرید یا اینکه اصلاً باید ارز دیجیتال بخرید بستگی به ریسک پذیری و اهداف سرمایه گذاری شما دارد.

آلت کوین هایی مانند اتریوم و بایننس کوین در بین سرمایه گذاران بسیار محبوب هستند، اما همچنان نوسان قیمت را تجربه می کنند. استیبل کوین ها شرط های ایمن در برابر نوسانات بازار در نظر گرفته می شوند اما ارزش آن افزایش نمی یابد. آنها ممکن است برای کسی که به دنبال سود بردن از افزایش قیمت است مناسب نباشند. برخی از میم کوین ها ممکن است به سرعت سودهای زیادی به دست آورند، اما بسیار نوسانی هستند و می توانند به همین راحتی پول شما را از دست بدهند. بنابراین، واقعاً نمی توان مشخص کرد که کدام یک آلت کوین خوب برای خرید برای همه است.

شما باید تحقیقات مستقل خود را انجام دهید و پول خود را در یک ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنید که به احتمال زیاد به شما در دستیابی به اهداف سرمایه گذاری شما کمک می کند. با این حال، فراموش نکنید که ارز دیجیتال یک طبقه دارایی بسیار بی ثبات است که بسته به ارز دیجیتالی که انتخاب می کنید و زمان بندی شما می تواند منجر به سود و زیان زیادی شود. برای جلوگیری از از دست دادن پولی که به سختی به دست آورده اید، ممکن است بخواهید مقدار پولی را که در ارز دیجیتال سرمایه گذاری می کنید به مقداری که می توانید از دست بدهید محدود کنید.


بررسی آینده آلت کوین ها

بررسی آینده آلت کوین ها
بررسی آینده آلت کوین ها

بیش از ۱۸۰۰ آلت کوین در بازار ثبت شده است. نقدینگی کمتر و نوسانات بالایی دارند. با این حال، آنها بیت کوین را به چالش می کشند، اتر و لایت کوین نام های پیشرو در ارزهای دیجیتال هستند. به گفته سرمایه گذاران و تریدرهای ارشد، آلت کوین ها زمانی می توانند سودآور باشند که ریسک ها و عوامل تاثیرگذار بر بازار را در نظر داشته باشند.

اگر به سرمایه گذاری در آلت کوین فکر می کنید، مطمئناً ایده خوبی است، تنها چیزی که باید در نظر داشته باشید بازار و روند معاملات است. همچنین روی آلت کوین های پایدار سرمایه گذاری کنید تا ترس از سقوط را به حداقل برسانید. اگر سرمایه گذار هستید، باید بدانید که چگونه استرس خود را مدیریت کنید. بالا و پایین ها بخشی از معاملات هستند.

در حالی که نمی‌توان آینده هر کوینی را با اطمینان ۱۰۰% پیش‌بینی کرد، اما می‌توانیم کاملاً مطمئن باشیم که آلت‌کوین‌ها همیشه جایگاهی در دنیای ارزهای دیجیتال خواهند داشت. همانطور که گفته شد، همچنین این احتمال وجود دارد که بسیاری از آلت کوین های فعلی موجود در بازار شکست بخورند. بهترین آلت کوین ها برای سرمایه گذاری کدامند؟ خب، آلت کوین هایی که در آزمون زمان مقاومت می کنند احتمالاً آنهایی هستند که دارای کاربرد قوی، موارد استفاده و هدف بلاکچین پایدار هستند.


برای سرمایه گذاری بیت کوین بهتر است یا آلت کوین ها؟

برای سرمایه گذاری بیت کوین بهتر است یا آلت کوین ها؟
برای سرمایه گذاری بیت کوین بهتر است یا آلت کوین ها؟

شما می توانید در تمامی آلت کوین ها سرمایه گذاری کنید اما باید توجه داشته باشید و بدانید که کدام آلت کوین برای سرمایه گذاری مناسب است. در حال حاضر بازار ارز های دیجیتال بسیار نوسان دارد و شما برای اینکه بخواهید در بازار سرمایه گذاری کنید بسیار باید دقت کنید. در بیشتر مواقع همراه با بالارفتن ارزش قیمتی بیت کوین، آلت کوین ها نیز افزایش قیمت پیدا می کنند. البته همیشه اینطور نیست برای اینکه بهتر متوجه این موضوع و روند افزایشی شوید باید کمی از تحلیل بازار ارز اطلاعات داشته باشید تا بتوانید به درستی اقدام به خرید و یا فروش کنید.

در ابتدا باید به این موضوع توجه داشته باشید که در نظر دارید تا برای مدت طولانی خرید کنید و یا مدت کم. اگر قصد خرید برای مدت طولانی دارید بهتر است ارز دیجیتال بیت کوین را خریداری کنید. اما اگر می خواهید ترید و یا خرید و فروش کنید و یا اینکه برای مدت کوتاهی نگه دارید باید با توجه به روند قیمتی و نمودار ببینید که کدام ارز برای بلند مدت بهتر است و سوددهی خوبی دارد. همیشه گفته شده است که برای سرمایه گذاری هر کوین ابتدا تحقیق کنید. اگر این اتفاق نیوفتد قطعا با مشکل رو به رو خواهید شد.


سوالات متداول

 1. نحوه خرید آلت کوین ها چگونه است؟

آلت کوین ها را می توان از صرافی ها خریداری نمود. شما می توانید از صرافی پشتیبانی کننده آلت کوین مورد نظر، برای خرید استفاده نمایید و سپس آن را در کیف پول پشتیبانی کننده رمز ارز ذخیره کنید.

 1. آیا تریدرها باید روی آلت کوین ها سرمایه گذاری نمایند؟

بازار آلت کوین کاملاً پرخطر، بسیار پرنوسان و پر از دام است. بنابراین، هنگام ورود به دنیای جدید ارزهای دیجیتال، با دقت قدم بردارید. با این حال، ریسک بالا نه تنها می تواند منجر به پاداش های بالا، بلکه زیان های زیادی نیز شود.


سخن پایانی

در این مقاله همانطور که مطالعه نمودید، به معرفی کامل آلت کوین ها پرداختیم. همانطور که گفته شد، اصطلاح آلت کوین برای هر ارز دیجیتال به غیر از بیت کوین استفاده می شود. همچنین به معرفی انواع آلت کوین ها که شامل استیبل کوین ها، توکن های حاکمیتی، توکن های امنیتی، آلت کوین های مبتنی بر استخراج، آلت کوین های مبتنی بر استیکینگ، میم کوین ها، توکن های کاربردی و توکن های غیر قابل تعویض یا NFT می شود، پرداختیم.

علاوه بر مواردی که گفتیم، با خواندن این مقاله می توانید با مزایا و معایب آلت کوین ها، نحوه عملکرد آنها، آینده آلت کوین ها و برترین آلت کوین های موجود در بازار ارز دیجیتال آشنا شوید.

ممنون از اینکه تا پایان “آلت کوین چیست؟” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
نفیسه هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
51 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
وحید باسلیقه
2 سال قبل

عالی مثل همیشه
شما دوره آموزشی صفر تا صد رمز ارزها رو هم دارید ؟

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  وحید باسلیقه
2 سال قبل

درود به شما
دوست عزیز ما تمام محتوا های داخل سایت را به صورت رایگان در اختبار همه قرار می دهیم
و تلاش می کنیم اطلاعات کامل و جامع باشد

نااصر
3 سال قبل

دلایل ایجاد آلت کوین توسط افراد دیگر چیست ؟

علیرضا
3 سال قبل

آینده دار ترین آلت کوین ها کدامند؟

میثم
3 سال قبل

منظور از آلت های مبتنی بر ماینینگ چیست؟

حمیدرضا
3 سال قبل

مزایای ایجاد آلت کوین جدید چیست؟

بوران
3 سال قبل

کدام آلت کوین رشد بهتری خواهند داشت

تیم محتوا
پاسخ به  بوران
3 سال قبل

آلت سیزن نزدیک است .صبور باشید

امین
3 سال قبل

توکن صرافی های غیر متمرکز و از کجا میتونم پیدا کنم؟

تیم محتوا
پاسخ به  امین
3 سال قبل

متوجه منظور شما نشدم

ناصر
3 سال قبل

nft ها رو از کجا ببینم؟

ناصر
3 سال قبل

آیا nft ها آلت کوین هستند؟

تیم محتوا
پاسخ به  ناصر
3 سال قبل

بله

فرشاد
3 سال قبل

همچنین غیر از بیت کوین میشه الت کوین

امید
3 سال قبل

ممنون عالی بود

امین
3 سال قبل

آلت کوین سیزن یعنی چی؟

امین
3 سال قبل

شت کوین همون آلت کوین است؟

تیم محتوا
پاسخ به  امین
3 سال قبل

خیر شت کوین به کوین های بی ارزش گفته می شود

لیدا
3 سال قبل

آیا آلت کوین ها مجدد رشد می کنند؟

تیم محتوا
پاسخ به  لیدا
3 سال قبل

اگر بیت کوین مدتی رنج بزند بله

عرفان
3 سال قبل

ممنون از محتوای که نوشتید؟

ماهان
3 سال قبل

xbt آلت کوین است؟

تیم محتوا
پاسخ به  ماهان
3 سال قبل

خیر

فخری
3 سال قبل

آلت کوین همون شیت کوین است؟

تیم محتوا
پاسخ به  فخری
3 سال قبل

خیر

فریبا
3 سال قبل

سختی شبکه کدام آلت کوین بیشتر است؟

تیم محتوا
پاسخ به  فریبا
3 سال قبل

اتریوم

فهیمه
3 سال قبل

رمزارز zill کوین است یا توکن؟

تیم محتوا
پاسخ به  فهیمه
3 سال قبل

کوین

امین
3 سال قبل

ارز ont برای سرمایه گذاری مناسب است؟

تیم محتوا
پاسخ به  امین
3 سال قبل

بله اونتولوژی پروزه خوبی هست

نیما
3 سال قبل

آیا آلت کوین ها دارای دسته بندی خواهی هستند؟

مایک
3 سال قبل

آلت کوین crc چگونه است؟

قاسم
3 سال قبل

کدام آلت کوین را بخرم تا سود بیشتری ببرم؟

تیم محتوا
پاسخ به  قاسم
3 سال قبل

اتریوم لیدر آلت کوین ها است

مهزیار
3 سال قبل

من منتظر سود ارز band هستم. امید به پیروزی بالاتر.

تیم محتوا
پاسخ به  مهزیار
3 سال قبل

له ارزبسیار خوبی است که در حال حاضر نیز شرایط آن عالیست

نیکو
3 سال قبل

آلت کوین ها برای ترید هستند یا بیت کوین .

تیم محتوا
پاسخ به  نیکو
3 سال قبل

هردو

شقایق
3 سال قبل

کدام آلت کوین آینده بهتری دارد؟

کریمی
3 سال قبل

حجم معاملات کدام آلت کوین بیشتر است؟

تیم محتوا
پاسخ به  کریمی
3 سال قبل

اتریوم

نادی
3 سال قبل

در بین آلت کوین ها کدام کوین قوی تراست؟

تیم محتوا
پاسخ به  نادی
3 سال قبل

اتریوم ؛ لایت کوین ،بیت کوین کش و..

فلورا
3 سال قبل

چرا با حرکت بیت کوین آلت کوین ها حرکت نکردند.

تیم محتوا
پاسخ به  فلورا
3 سال قبل

رفتار بازار مداوم تغییر می کند .هیچ وقت نمی توان گفت همیشه به یک صورت خواهد بود

اکرم
3 سال قبل

الان اتریوم یک آلت کوین است؟

تیم محتوا
پاسخ به  اکرم
3 سال قبل

بله

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده