آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آموزش کامل استخر اسلاش پول Slush Pool

استخر استخراج اسلاش پول Slush Pool

آموزش کامل استخر اسلاش پول Slush Pool ، آیا تا به حال به فکر استخراج رمز ارز ها افتاده اید؟ آیا درباره استخراج رمز ارز های اطلاعاتی دارید؟ آیا می دانید که با متصل نشدن به یک استخر نیز باز هم می توان اقدام به استخراج رمز ارز ها کرد؟ در این مقاله قصد داریم تا ابتدا به این سوالات پاسخ دهیم و سپس به سراغ معرفی یکی از بهترین استخر ها برویم. در ادامه همراه ما باشید.

استخر استخراج ( Mining Pool ) یعنی چه؟

استخر استخراج یعنی چه
استخر استخراج یعنی چه

احتمال خیلی زیاد شما که در حال مطالعه این مقاله هستید با استخر های استخراج آشنا باشید. به صورت کلی شما می توانید با عضویت در یک استخر استخراج اقدام به استخراج ارزدیجیتال دلخواه کنید. البته لازم به ذکر است که بدون اتصال به یک استخر نیز می توانید اقدام به استخراج یک رمز ارز کنید اما در یک صورت که در ادامه درباره این موضوع با شما گفتگو خواهیم کرد.


آموزش ویدیویی اتصال به استخر Slush Pool

 


آیا بدون اتصال به یک استخر می توان عملیات استخراج را دنبال کرد؟

بله، شما می توانید بدون اینکه به هیچ استخری متصل شوید استخراج با دستگاه های ماینر را دنبال کنید اما باید به یک نکته دقت کنید. در حال حاضر با رونق ارز های دیجیتال، افراد زیادی به سوی استخراج رمز ارز ها آمده اند. این امر سبب می شود تا شبکه استخراج رمزارز ها شلوغ شود. اگر سیستم استخراج شما قدرت کافی نداشته باشد، قطعا نمی توانید به صورت تکی یا انفرادی اقدام استخراج کنید و حتما در این صورت باید به سراغ استخراج گروهی که با متصل شدن به یک استخر اتفاق می افتد بروید.


قبل از اتصال به یک استخر باید به چه نکاتی توجه کرد؟

یادتان باشد که برای اتصال به یک استخر باید به چند نکته توجه کنید. توجه به این نکات بسیار می تواند در روند کاری شما تاثیر داشته باشد. این نکات عبارت اند از:

 1. اعتبار و امنیت:

همیشه توجه داشته باشید که استخر انتخابی شما در وحله اول باید معتبر باشد. اگر استخر استخراج شما معتبر نباشد، قطعا با مشکلات متعددی رو به رو خواهید شد. ممکن است به هر دلیلی سرمایه شما را بردارد و برود و یا اینکه هر کاری شبیه به این موارد انجام بدهد. امنیت نیز از دیگر گزینه ها مهم در انتخاب استخر می باشد. زمانی که استخر انتخابی شما امن باشد خیالتان از مقدار پول هایی که در داخل استخر ذخیره شده اند راحت است. همیشه به این نکته توجه داشته باشید که هیچگاه سرمایه خود را در داخل حساب استخر و یا صرافی ذخیره نکنید زیرا اگر به هر دلیلی حساب شما در صرافی و یا استخر هک شود سرمایه تان نیز از بین برود.

 1. رابط کاربری آسان:

اگر رابط کاربری استخر استخراج شما آسان باشد، قطعا در هنگام کار کردن با مشکل رو به رو نمی شوید. رابط کاربری بعضی از استخر های استخراج نسبتا سخت است و مناسب افراد مبتدی نمی باشد. البته لازم به ذکر است که اگر شما زبان انگلیسی مناسبی دارید می توانید به راحتی با استخر کار کنید.

 1. نرخ کارمزد:

نرخ کارمزد نیز مهم است. بعضی از افراد معتقد هستند که نرخ کامزد استخر باید کم باشد و بعضی دیگر نیز نه و اصلا برایشان نرخ کارمزد استخر مهم نمی باشد. در صورتی که نرخ کارمزد استخر برای شما مهم است، به شما پیشنهاد می کنیم قبل از انتخاب استخر حتما به مقدار کارمزد آن دقت کنید.

در این مقاله همانطور که گفتیم قصد داریم تا با شما درباره استخر استخراج “ اسلاش پول ” یا ” Slush Pool ” گفتگو کنیم. در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر با این استخر آشنا شوید.


نیم نگاهی به استخر اسلاش پول Slush Pool

استخر اسلاش پول چیست
استخر اسلاش پول چیست

شاید تا به حال نام این استخر را زیاد از اطرافیانتان شنیده باشید و حال شما مشتاق این شده اید که درباره این استخر اطلاعات تازه ای داشته باشید. اگر ادامه این مقاله را بخوانید قطعا اطلاعت کامل و جامعی نسبت به این رمز ارز کسب خواهید کرد. همراه ما باشید.

استخر اسلاش پول یکی از بزرگ ترین و قدیمی ترین استخر های بیت کوین است. شما می توانید با کمک این استخر به راحتی ارز دیجیتال بیت کوین استخراج کنید. البته لازم به ذکر است که این استخر جز ارز دیجیتال بیت کوین، چندین رمز ارز دیگر نیز پشتیبانی می کند و شما می توانید آن ها را نیز استخراج کنید. این استخر ارز دیجیتال بیت کوین کش را نیز پشتیبانی می کند و شما می توانید حتی بیت کوین کش نیز استخراج کنید.

از زمان تاسیس این استخر که در ادامه از آن مطلع خواهید شد تا کنون نزدیک به بیش از ۱ میلیون بیت کوین استخراج شده است. استخر اسلش پول در کنار مزایایی که دارد، دارای معایبی نیز می باشد که در ادامه با آن ها آشنا خواهید شد. همراه ما باشید.


تاریخچه استخر استخراج اسلش پول Slush Pool

تاریخچه استخر slush pool
تاریخچه استخر slush pool

این استخر تقریبا از سال ۲۰۱۰ شروع به کار نمود. همانطور که گفتیم، از سال ۲۰۱۰ تا به کنون بیش از ۱ میلیون بیت کوین و همچنین بیش از ۱۵ هزار بلاک توسط ماینر ها در این استخر استخراج شده است. استخر استخراج اسلش توسط فردی با نام ساتوشی لبز که در کشور چک فعالیت می کند اداره می شود. در سال ۲۰۱۹ این استخر به عنوان یکی از برترین استخر های ارز دیجیتال بیت کوین نامیده شد.


کارمزد استخر استخراج اسلاش پول Slush Pool

کارمزد در استخر slushpool
کارمزد در استخر slushpool

کارمزد استخر اسلاش تقریبا در حد متوسط است. کارمزد اسلاش پول برابر با ” ۲ درصد ” می باشد. اگر کارمزد استخر برایتان مهم است، این استخر مناسب است و به اندازه دیگر استخر ها کارمزد زیادی برداشت نمی کند.


امنیت استخر استخراج اسلاش پول Slush Pool

امنیت استخر f2pool
امنیت استخر f2pool

استخر استخراج اسلاش پول برای امنیت بیشتر حساب کاربری به شما پیشنهاد می دهد که تایید دو مرحله و یا تایید هویت دو عاملی حسابتان را فعال کنید. به صورت کلی امنیت زیرساخت این استخر تامین شده و مناسب می باشد اما بهتر است برای امنیت بیشتر احزار هویت دو عاملی را نیز فعال کنید. همانطور که می دانید برای فعال نمودن این ویژگی در تنظیمات می توانید از قسمت ۲FA اقدام کنید. پس از فعال نمودن تایید هویت دو عاملی، تقریبا از لحاظ امنیتی خیالتان راحت باشد.


مزایا و معایب استخر اسلاش پول Slush Pool

مزایا و معایب در استخر slushpool
مزایا و معایب در استخر slushpool

هر فناوری و یا تکنولوژی مزایا و معایب به خصوصی نسبت به کارکرد و ویژگی هایشان دارد. استخر استخراج اسلش پول نیز دارای معایب و مزایای متفاوتی نیز می باشد. در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر با مزایا و معایب این استخر آشنا شوید.

مزایا:

 1. کارمزد مناسب ( ۲% )
 2. رابط کاربری آسان
 3. استخر با سابقه

معایب:

 1. شلوغی شبکه

اگر قصد استفاده از استخر استخراج اسلاش را دارید، ادامه این مقاله را تا انتها بخوانید تا بتوانید به آسانی با آن کار کنید. همراه ما باشید.


آموزش کار استخر استخراج اسلاش

 • طریقه ثبت نام و ایجاد حساب کاربری در استخر اسلاش Slush

برای اینکه بتوانید با کمک این استخر استخراج کنید، باید ابتدا در آن یک حساب کاربری ایجاد کنید. پس از ایجاد حساب کاربری به سراغ باقی آموزش های این استخر خواهیم رفت. همراه ما باشید. برای ایجاد حساب ابتدا:

 1. ابتدا در صفحه اصلی، سمت راست بر روی گزینه ” Signup ” کلیک کنید.
 2. در صفحه جدید، در فیلد اول باید به انتخاب خودتان یک نام کاربری انتخاب کنید. در فیلد دوم نیز باید یک ایمیل معتبر و در فیلد سوم باید رمز عبور و در فیلد چهارم باید رمز عبور را مجددا تکرار کنید. حال بر روی خانه ” I agree With ” کلیک کنید تا تیک فعال شود. در نهایت نیز برای نهایی شدن بر روی گزینه ” Complate Registration ” کلیک کنید.
 3. حال باید به ایمیلی که در قسمت قبل وارد کرده اید مراجعه کنید و پیامی که از سوی ” Slush Pool ” آمده از را باز و سپس بر روی دکمه ” ACTIVE ” کلیک کنید.
 4. حال می بینید که با موفقیت حساب شما ثبت شده است و تنها دیگر نیاز است با وارد نمودن نام کاربری و رمز عبور وارد حساب کاربری خود شوید.

دیدید که به همین راحتی توانستید یک حساب کاربری در این استخر استخراج ایجاد کنید. حال می توانید کار خود را آغاز کنید. در تصاویر ذیل می توانید دو مرحله ابتدایی را به صورت تصویری ببینید.طریقه ثبت نام و ایجاد حساب کاربری در استخر اسلاش Slush


 • آموزش اتصال ماینر به استخر اسلاش

اتصال ماینر به این استخر نسبت به دیگر استخر ها کمی دشوار تر است. اگر این مقاله را تا انتها بخوانید، دیگر این کار برای شما هیچ دشواری نخواهد داشت و به راحتی می توانید اتصال بین ماینر و استخر را برقرار کنید. برای انجام این کار باید:

 1. ابتدا در پنل کاربری حساب خود بر روی سربرگ ” Workers ” کلیک کنید.
 2. حال باید بر روی گزینه ” New Worker ” کلیک کنید تا وارد شوید.
 3. در صفحه جدید، در فیلد ” Worker Name ” یک نام به دلخواه انتخاب و تایپ کنید.
 4. حال با یادداشت عبارت فیلد ” Miner Login ” این صفحه را ببندید. این نام متشکل از نام کاربری شما و نامی که در قسمت قبلی مشخص کرده اید نشات می گیرد. حال برای اینکه ماینر خود را راه اندازی کنید باید این نام را در قسمت ” Worker ” دستگاه ماینر خود وارد کنید.
 5. به تنظیمات ماینر خود بروید مشخصاتی که از شما می خواهد را وارد کنید. سپس نوبت به وارد کردن آدرس سرور استخر می باشد. در این قسمت می توانید یکی از آدرس های ذیل را یادداشت و وارد کنید. با وارد نمودن سرور هر کشور می توانید از آن کشور اقدام به استخراج کنید.

شما می توانید مراحلی که  گفته شد را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

آموزش اتصال ماینر به استخر اسلاش

لیست سرور های استخر Slush Pool

لوکیشین ( مکان ) سرور های استخر آدرس
اروپا stratum+tcp://eu.stratum.slushpool.com:3333
سنگاپور stratum+tcp://sg.stratum.slushpool.com:3333
ژاپن stratum+tcp://jp.stratum.slushpool.com:3333
آمریکا stratum+tcp://us-east.stratum.slushpool.com:3333
کانادا stratum+tcp://ca.stratum.slushpool.com:3333
چین stratum+tcp://cn.stratum.slushpool.com:3333
stratum+tcp://cn02.stratum.slushpool.com:443
stratum+tcp://cn03.stratum.slushpool.com:3333
stratum+tcp://cn03.stratum.slushpool.com:443
stratum+tcp://cn.stratum.slushpool.com:443
stratum+tcp://cn02.stratum.slushpool.com:3333
stratum+tcp://stratum.slushpool.com:3333

 • طریقه اتصال استخر به کیف پول

قطعا پس از اینکه عملیات ماین کردن آغاز شد باید استخر پاداش های شما را درون یک استخر واریز کند. به همین دلیل شما نیاز دارید تا یک آدرس کیف پول به استخر بدهید. به همین جهت برای انجام این کار باید مراحل ذیل را دنبال کنید. انجام این مراحل بسیار ساده است و تنها باید طبق مراحلی که گفته می شود در ادامه پیش بروید. همراه ما باشید. برای اتصال کیف پول به استخر ابتدا:

 1. در صفحه اصلی، بر روی گزینه چرخ دنده کلیک کنید و سپس به بخش تنظیمات بروید.
 2. حال باید در ابتدا بر روی گزینه ” Bitcoin ” و سپس بر روی گزینه ” BTC PAYOUTS ” کلیک کنید. در صفحه جدید نیز باید اطلاعات خودتان را درون فیلد های موجود تکمیل و در نهایی بر روی گزینه ” Submit ” کلیک کنید.

طبق عکس ذیل، مشخصات خود را در فیلدهای موجود کامل کنید.طریقه اتصال استخر به کیف پول

ممنون از اینکه تا پایان ” آموزش کامل استخر اسلاش پول Slush Pool  ” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.

35 دیدگاه دربارهٔ «آموزش کامل استخر اسلاش پول Slush Pool;

 1. سلام، خسته نباشید.
  آموزش کار با نرم افزار poket miner رو میتونید برامون بزارید.
  از ثبت نام تا وصل کردن به استخرهای ماینینگ، برای گوشی موبایلم میخوام.

  سپاس از همراهی شما.

  پاسخ
 2. سلام دوستان به هیچ عنوان با استخر slush pool کار نکنید چون آدرس کیف پولی که به این سایت میدین رو عوض میکنند و برداشت ها نمیاد به کیف پولتون ء این اتفاق یه ماه قبل برای من افتاد

  پاسخ
 3. من دوتا دستگاه رو میخوام توی استخر فعال کنم اما اسم هر دوتا رو یکی میده.
  منم هر دو تا رو یه اسم زدم و توی سایت مجوع هشریتارو نشون میده!
  این مشکلی نداره؟

  پاسخ
 4. سلام
  ماینرهام به استخر اسلاش متصل نمیشن
  میخواستم ببینم اسلاش پول بمشکل خورده یا مشکل از جای دیگست
  ممنون از راهنماییتون

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده