آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

استخر استیکینگ Staking pool چیست؟ | بررسی کامل استخر استیکینگ Staking pool

استخر استیکینگ Staking pool چیست؟

استخر استیکینگ Staking Pool چیست؟ شاید شما هم تا به حال با مفهوم استخر استیکینگ در حوزه ی رمز ارز ها برخورد کرده باشید. آیا اطلاعاتی در ارتباط با آن دارید؟ در این مقاله قصد داریم تا در ابتدا به بررسی استیکینگ بپردازیم تا بتوانیم بهتر مفهوم استخر استیکینگ یا Mining Pool را درک نماییم. به علاوه شما می توانید با خواندن این مقاله اطلاعاتی در ارتباط با نحوه عملکرد استخر استیکینگ نیز کسب نمایید. پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.


استیکینگ Staking چیست؟

استیکینگ Staking چیست؟
استیکینگ Staking چیست؟

اگر به زبان ساده و به گونه ای شفاف بخواهیم مفهوم استیکینگ در حوزه ی رمز ارز ها را به شما معرفی نماییم، می توان گفت استیکینگ به معنای دریافت سود در مقابل نگهداری رمز ارز ها می باشد. اما این سود چگونه دریافت می شود؟ برای دریافت سود شما می توانید رمزارز را در کیف پول خود نگهداری کنید و در ازای آن سود دریافت نمایید. یکی دیگر از روش ها برای دریافت سود، نگهداری رمز ارز در صرافی ها می باشد. برای مثال شما قادر خواهید بود تا یکی از رمز ارز ها از صرافی ها برای مثال صرافی معتبر بایننس خریداری نموده، و آن را در صرافی نگهداری کنید تا سود را دریافت نمایید.

همانطور که می دانید رمز ارز هایی که از الگوریتم اثبات کار یا PoW در ساختار خود استفاده می نمایند، قابلیت استخراج دارند و با انجام عملیات استخراج یا ماینینگ این بلاک ها تولید می شود. اما در رمز ارز هایی که از الگوریتم اثبات سهام یا PoS استفاده می نمایند، بلاک های جدید از طریق استیکینگ ایجاد می شود و در طی این عملیات استیکینگ صورت می گیرد.

در مقالات مربوط به ارزهای دیجیتال بسیار به این موضوع پرداخته اند که برای استخراج رمز ارز های مبتنی بر الگوریتم اثبات کار PoW شما نیازمند تجهیزات گران قیمت یا سخت افزارهای قوی با مصرف برق بالا برای استخراج هستید. با توجه به اینکه استخراج رمزارزها نیازمند سخت افزارهایی با توان پردازش بالا برای تولید بلاک می باشد، در استیکینگ رمز ارز ها برای تولید بلاک نیازمند سخت افزار نخواهید بود.

تا اینجای مقاله انتظار می رود که با مفهوم استیکینگ آشنا شده باشید. پس از درک کامل این موضوع در ادامه مطالب به بررسی مفهوم استخر استیکینگ خواهیم پرداخت.

برای مشاهده ی مقاله ی کامل استیکینگ چیست کلیک کنید


استخر استیکینگ Staking Pool چیست؟

استخر استیکینگ Staking Pool چیست؟
استخر استیکینگ Staking Pool چیست؟

در بیشتر موارد گفته شده است که پیوستن به استخر استخراج یا Mining Pool برای استخراج رمز ارز ها بسیار سود آورتر از استخراج به صورت انفرادی می باشد. به عبارت دیگر با پیوستن به استخرهای استخراج افراد زیادی برای ساخت بلاک ها به سرمایه گذاری می پردازند. در استیکینگ رمز ارز ها هم اینگونه است. در واقع استخرهای استیکینگ می توانند سود بیشتری برای افراد داشته باشند.

شما می توانید استخرهای استیکینگ را در مقابل استخرهای استخراج در نظر بگیرید. شما می توانید با نگهداری ارز دیجیتال خود در کیف پول از امنیت بلاکچین پشتیبانی کنید. استخرهای استیکینگ در دو نوع استخرهای استیکینگ دارای چند بلاکچین و استخرهای استیکینگی که تنها از توکن ارائه شده پروژه حمایت می کنند، وجود دارد.

استخر استیکینگ Staking pool زمانی است که گروهی از دارندگان کوین منابع خود را ادغام می کنند. سپس این تلفیق می تواند به آنها اجازه دهد تا شانس خود را برای تایید بلاک ها افزایش دهند و در ازای آنها پاداش دریافت کنند. در راه اندازی و نگهداری یک استخر تخصص و زمان زیادی وجود دارد. در واقع استخرهای استیکینگ ایجاد شده اند تا دارندگان کوین دارایی های خود را ادغام کرده و شانس اعتبار سنجی و دریافت پاداش خود را بالا ببرند.


نحوه عملکرد استخر استیکینگ Staking Pool چگونه است؟

نحوه عملکرد استخر استیکینگ Staking Pool چگونه است؟
نحوه عملکرد استخر استیکینگ Staking Pool چگونه است؟

به طور کلی می توان گفت بیشتر شدن شانس انتخاب و قطعی کردن یک بلاک  به اندازه استخر استیکینگ Staking Pool بستگی دارد. در واقع هر چه میزان و اندازه استخر استیکینگ بیشتر باشد، شانس برای انتخاب شدن و قطعی شدن یک بلاک بیشتر می شود.

در اینجا به شرح مثالی خواهیم پرداخت که می توانید با خواندن این مثال با نحوه عملکرد استخر استیکینگ Staking Pool به طور کامل آشنا شوید. در اینجا برای مثال ۳ کاربر را در نظر بگیرید. فرض کنید کاربر اول در کیف پول استیکینگ خود ۵۰۰ کوین کاردانو دارد و کاربر دوم دارای ۵۰۰۰ کوین کاردانو در کیف پول و کاربر سوم دارای ۵۰۰۰۰ کوین کاردانو در کیف پول استیکینگ خود است و تجربیات بهتری را در زمینه  استخر استیکینگ دارد.

در اینجا می توان نتیجه گرفت که کاربر سوم از شانس بیشتری برای دریافت سود برخوردار خواهد بود. البته این میزان شانس نسبت به دو کاربر دیگر بیشتر است. در کل پاداش نهایی استخر بین کاربران شرکت کننده تقسیم می شود و ارائه دهنده سرویس استخر درصدی از پاداش را به خود اختصاص می دهد.


معرفی برترین استخرهای استیکینگ Staking Pool

معرفی برترین استخرهای استیکینگ Staking Pool
معرفی برترین استخرهای استیکینگ Staking Pool

در این قسمت از مقاله شما را با تعدادی از برترین استخرهای استیکینگ آشنا خواهیم کرد.

۱.StakeCube

StakeCube یکی از بهترین استخرهای استیکینگ است که در ژوئن ۲۰۱۸ راه اندازی شده است. این استخر استیکینگ چندین محصول با مزایای خارق العاده ارائه می دهد. StakeCube مدتی است که مشغول فعالیت می باشد اما متاسفانه در ابتدای راه اندازی یک بار هک شده است. اما از آن زمان به بعد تیم بنیانگذاری آن تمام مسئولیت ها را بر عهده گرفته و سرمایه از دست رفته را پس داده است. تیم پشتیبانی این استخر استیکینگ بر خلاف سایر استخرهای استیکینگ دیگر شناخته شده است.

۲.BTCPop

در این استخر استیکینگ هر ارز دیجیتال از پلتفرم منحصر به فرد خود برخوردار می باشد. در استخر BTCPop کاربران می توانند پس از اینکه مدت کمی سرمایه گذاری کنند و درآمد کسب نمایند. لازم به ذکر است که در این استخر استیکینگ مبادله رمز ارز ها نیز امکان پذیر است.

۳.MyCointainer

استفاده از این استخر به افراد مبتدی پیشنهاد می شود و می تواند گزینه مناسبی برای چنین افراد باشد. استخر استیکینگ MyCointainer از ظاهری زیبا برخوردار است. MyCointainer متشکل از تیمی است که شامل کارآفرینان و مهندسان خلاق با پیشینه قوی در ارزهای رمز پایه و اقتصاد رمزنگاری می باشد. این یک پلتفرم آنلاین است که به تریدرهای ارز دیجیتال اجازه می دهد ارز رمزنگاری شده خود را در اختیار داشته و سود کسب کنند.

۴ .۴Stake

با استفاده از این استخر استیکینگ کاربران می توانند ارز دیجیتال خود را به ارز بومی تبدیل کنند. علاوه بر این موضوعی که گفته شد امکان پیشنهاد دادن ارزها برای کاربران وجود دارد.

۵.Staking Lab

استخر استیکینگ Staking Lab بیشتر مورد توجه افرادی می باشد که علاقه مند به کیف پول های ارز دیجیتال هستند. کاربران می توانند با دعوت دیگر افراد به استفاده از این استخر استیکینگ پاداش دریافت کنند.


بررسی مزایای استخر استیکینگ Staking Pool

بررسی مزایای استخر استیکینگ Staking Pool
بررسی مزایای استخر استیکینگ Staking Pool

در این قسمت از مقاله شما می توانید با چند نمونه از مزایای استفاده از استخرهای استیکینگ آشنا شوید. به عبارتی استفاده از استخرهای استیکینگ می تواند مزایای زیر را برای کاربران به همراه داشته باشد.

۱.امنیت

استخرهای استیکینگ دارای پروتکل های پیشرفته ای هستند که این پروتکل ها قادر خواهند بود امنیت کیف پول را به بهترین شکل حفظ نمایند. حتی به جرات می توان گفت امنیت کیف پول در استخرهای استیکینگ بیشتر از استفاده از کیف پول برای استیکینگ انفرادی است.

۲.سود بیشتر

همانطور که در مطلب قبلی این مقاله بیان نمودیم، با پیوستن به استخرهای استیکینگ می توانید سود بیشتری دریافت نمایید. در واقع شانس افراد برای دریافت سود، بیشتر می شود.


ریسک استفاده از استخر استیکینگ Staking Pool

ریسک استفاده از استخر استیکینگ Staking Pool
ریسک استفاده از استخر استیکینگ Staking Pool

علاوه بر مزایایی که استفاده از استخرهای استیکینگ به همراه دارد، در مقابل می تواند ریسک و یا خطرهایی را نیز به همراه داشته باشد. در ادامه مطالب به چند نمونه از ریسک های استفاده از استخرهای استیکینگ اشاره خواهیم کرد.

۱.فراموش کردن حساب یا اکانت

یکی از پر خطرترین اتفاقاتی که ممکن است که در حوزه ی ارزهای دیجیتال اتفاق بیافتد، فراموش کردن حساب یا اکانت می باشد. بهتر است برای اینکه از درگیر این اتفاق نشوید، اطلاعات حساب خود را درجایی یادداشت نمایید. زیرا ممکن است تمام سرمایه خود را از دست دهید.

۲.هکرها

با توجه به اینکه افراد در استخرهای استیکینگ به سرمایه گذاری در سطح بالایی می پردازند، به همین دلیل ممکن است استخرهای استیکینگ مورد توجه هکرها قرار گیرد.

۳.انتقال به صورت اشتباه

در حوزه ی رمز ارز ها ممکن است با یک انتقال اشتباه دیگر نتوانید آن را جبران نمایید. علاوه بر اینکه این اتفاق ممکن است در بخش استخر استیکینگ رخ دهد، در سایر بخش های مربوط به ارزهای دیجیتال این امکان وجود دارد.

۴.عدم شفافیت

در حال حاضر در ارتباط با اپراتورهای استخرهای استیکینگ اطلاعات کمی وجود دارد و اکثر این استخرها ناشناخته می باشند. این موضوع ریسک استفاده از استخرهای استیکینگ را بالا می برد.


تفاوت استخر استینگ Staking Pool و استیکینگ انفرادی Solo Staking

pool solo

در این قسمت از مقاله شما می توانید با تفاوت های استخر استیکینگ و استیکینگ انفرادی آشنا شوید. در واقع ما بررسی خواهیم کرد که آیا استیکینگ به صورت انفرادی بهتر است و یا پیوستن به استخر استیکینگ؟

برای مثال در نظر بگیرید فردی با تعداد ۷۰۰ کوین قصد دارد به استیکینگ به صورت انفراردی یا Solo Staking بپردازد. این فرد مجبور به رقابت با افرادی است که به استخرهای استیکینگ متصل هستند و در این استخرها سرمایه گذاری کرده اند. در اینجا شانس کاربری که به استیکینگ انفرادی پرداخته است برای اعتبار بخشی به بلاک و دریافت سود کمتر است. همانطور که در مطالب قبلی بیان نمودیم، هر چه میزان و اندازه استخر استیکینگ بیشتر و بزرگتر باشد، شانس انتخاب شدن بیشتر است.

به طور کلی با توجه به مطالبی که در این قسمت از مقاله گفته شد می توان بیان نمود که استخرهای استیکینگ می توانند گزینه بهتری نسبت به استیکینگ انفرادی باشند، زیرا از سودآوری بیشتری برخوردار هستند. در کل یکی از تفاوت های مهم و اساسی استخرهای استیکینگ نسبت به استیکینگ انفرادی می توان به سودآوری بیشتر اشاره کرد.


زمان استفاده از استخر استیکینگ Staking Pool کی می باشد؟

زمان استفاده از استخر استیکینگ Staking Pool کی می باشد؟
زمان استفاده از استخر استیکینگ Staking Pool کی می باشد؟

شاید شما هم همانند بسیاری از کاربران ندانید که مناسب ترین زمان برای پیوستن به استخرهای استیکینگ چه زمانیست. در این قسمت از مقاله ما اطلاعاتی را در ارتباط با اینکه چه زمانی می توانید از استخرهای استیکینگ استفاده کنید و یا اینکه آنها را برای سودآوری بیشتر انتخاب کنید، در اختیار شما قرار خواهیم داد.

اگر تعداد کوین هایی که در کیف پول استیکینگ خود دارید مقدار مناسب و قابل توجهی است نیازی نیست تا از استخرهای استیکینگ برای دریافت سود بیشتر استفاده کنید. اما در مقابل ممکن است شما تعداد کوین قابل توجهی در کیف پول خود نداشته باشید، آنجاست که باید از استخرهای استیکینگ استفاده کنید. به عبارت دیگر استخرهای استیکینگ می توانند گزینه مناسبی برای اینگونه کاربرها به شمار روند.


کلام پایانی استخر استیکینگ Staking Pool چیست؟

در این مقاله در ابتدا به تعریف استیکینگ Staking برای درک بهتر مفهوم استخر استیکینگ Staking Pool پرداختیم. به طور کلی استیکینگ به معنای دریافت سود در ازای نگهداری رمز ارز ها می باشد. شما می توانید برای دریافت سود بیشتر از استخرهای استیکینگ یا Staking Pool استفاده نمایید. هر چه این استخر بزرگتر باشد، میزان سودی که دریافت می کنید بیشتر خواهد بود.

شما می توانید با خواندن این مقاله با تعدادی از استخرهای استیکینگ Staking Pool آشنا شوید. به علاوه در این مقاله بررسی نمودیم که استخر استیکینگ از استیکینگ انفرادی از سودآوری بیشتری برخوردار خواهد بود. امیدواریم که با خواندن این مقاله بتوانید اطلاعات کاملی را کسب نمایید.

از اینکه تا پایان این مقاله “استخر استیکینگ Staking Pool چیست؟“همراه ما بودید از شما سپاس گزاریم.


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.

12 دیدگاه دربارهٔ «استخر استیکینگ Staking pool چیست؟ | بررسی کامل استخر استیکینگ Staking pool;

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده