آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آموزش ماینینگ بیت کوین کش | آموزش استخراج بیت کوین کش

استخراج بیت کوین کش

آموزش ماینینگ بیت کوین کش، استخراج بیت کوین کش یک شاخه جدا شده از بیت کوین می باشد. کسانی که در مبحث ارز های دیجیتال فعالیت می کنند به صورت کامل با این مجموعه آشنا هستند. حدودا سال ۲۰۱۷ بود که بیت کوین کش از بیت کوین جدا شد و نام آن نیز به این نام تغییر پیدا کرد.

توضیحاتی درباره بیت کوین کش

توضیحاتی درباره بیت کوین کش
توضیحاتی درباره بیت کوین کش

در ابتدا نیاز است که قیمت ارز دیجیتال bch را مشاهده کنید که با کلیک بر روی قیمت لحظه ای بیت کوین کش می توانید به صورت آنی قیمت این ارز را دنبال نمایید، در این مقاله قصد داریم تا با نحوه استخراج بیت کوین کش آشنا شویم. یکی از دلایلی که ماینر ها بیت کوین کش را برای استخراج انتخاب می کنند این است که می گویند سودآور است. ارز دیجیتال ” بیت کوین ” و ” بیت کوین کش ” از الگوریتم های یکسانی پشتیبانی می کنند. نام الگوریتم هر دو ” SHA-256 ” است. پس به همین دلیل می توان نتیجه گرفت که برای استخراج هر دو ارز می توان از یک دستگاه استفاده کرد. به عنوان مثال منظور از یک دستگاه این است که اگر دستگاه ما از الگوریتم ” SHA-256 ” پشتیبانی می کند قطعا می تواند هم بیت کوین و هم بیت کوین کش استخراج کند.

دستگاه های ماینر و یا ” ASIC ” هایی که از الگوریتم ” SHA-256 ” پشتیبانی کنند می تواند به راحتی عملیات استخراج را نیز انجام دهد. همانطور که می دانید محبوبیت ارز دیجیتال بیت کوین در حال حاضر بالا است. به همین منظور افراد زیادی هستند که اقدام به استخراج ارز دیجیتال بیت کوین نیز می کنند. این امر باعث می شود تا شبکه بیت کوین شلوغ باشد و عملیات استخراج کمی سخت شود. حال بیت کوین کش تقریبا برعکس است. همانند بیت کوین، شبکه بیت کوین کش نیز دارای یک تراکم است اما نه به سختی شبکه بیت کوین. بیت کوین کش طرفدار زیادی ندارد و به همین علت می توان استخراج آن را نیز کمی آسان دانست.

همانطور که گفتیم در این مقاله قرار است درباره استخراج بیت کوین کش گفتگو کنیم، به طور کلی مراحل استخراج بیت کوین کش دارای سه مرحله است:

مرحله اول)

ابتدا نیاز است دستگاهی را جهت استخراج تهیه کنیم .از آنجا که نمی توان بیت کوین را با کامپیوتر استخراج کرد، نیازمند دستگاه ماینر هستیم، در اولین مرحله به ماینری نیاز داریم که از الگوریتم SHA-256 پشتیبانی کند.

بیشتر بخوانید: استخراج بیت کوین با کامپیوتر

مرحله دوم)

پس تهیه دستگاه ماینر مناسب، باید یک کیف پول ایجاد کنیم که از ارز دیجیتال بیت کوین کش نیز پشتیبانی کند. تمامی کیف پول ها از چندین ارز پشتیبانی می کند. ما باید قبل از استفاده ببینیم که کدام کیف پول از بیت کوین کش پشتیبانی می کنند و با تحقیق درباره آن کیف پول اقدام به ساخت آن کنیم.

مرحله سوم)

پس از طی نمودن دو مرحله بالا نوبته اتصال به استخر می رسد. استخراج به دو نوع تقسیم می شود:

 1. استخراج انفرادی: اگر علاقه ای به عضویت در استخر ها را ندارید، مشکلی ندارد می توانید با استفاده از ماینر هایی که تهیه کرده اید به صورت انفرادی اقدام به استخراج بیت کوین کش کنید. در صورت گرفتن این تصمیم باید در نظر داشته باشید که درصد سود دهی و همچنین موفقیت در کسب ارز کمی پایین می آید و همچنین زمان آن نیز طولانی می شود. در ادامه به صورت کامل درباره این موضوع صحبت خواهیم کرد.
 2. استخراج گروهی: استخراج به صورت گروهی اینطور است که شما به یک استخر اتصال پیدا می کنید و آن استخر نیز با جمع آوری قدرت دیگر افراد اقدام به ساخت بلوک ها و همچنین انجام معاملات می کند. در صورت موفقیت پاداش ساخت آن بلوک بین ماینر ها تقسیم می شود. در ادامه می تواندی به صورت کامل این موضوع را مطالعه کنید.

دانش فنی مورد نیاز برای استخراج بیت کوین کش Bitcoin Cash

دانش فنی مورد نیاز برای استخراج بیت کوین کش Bitcoin Cash
دانش فنی مورد نیاز برای استخراج بیت کوین کش Bitcoin Cash

شاید لازم باشد معنای چند اصطلاح فنی که در رابطه با استخراج بیت کوین کش استفاده می شود را درک کنید. این به شما کمک می کند که چگونگی عملکرد کل فرآیند را از جمله میزان پاداش، دریافت کنید. در اینجا لیستی از اصطلاحات فنی مورد استفاده در استخراج BCH وجود دارد:

الگوریتم اجماع:

مکانیزمی در فناوری بلاکچین که امکان توافق بین شبکه توزیع شده کاربران یا ماشین ها را فراهم می کند. به عنوان مثال، الگوریتم اجماع اثبات کار به ماینرها اجازه می دهد قبل از افزودن آنها به بلاکچین، در مورد اعتبار بلاک توافق کنند.

بلاکچین:

این یک رکورد توزیع شده از کلیه تراکنش های شبکه است که در بلاک های داده سازمان یافته است که هر ۱۰ دقیقه تایید می شود. وقتی که ماینر شبکه را ایمن می کند با اضافه کردن یک بلاک معتبر به بلاکچین پاداش می گیرد.

میزان هش:

این به مقدار قدرت هش کردن مورد نیاز برای حل یک معما پیچیده و تایید مجموعه ای از تراکنش ها اشاره دارد. به آن قدرت محاسباتی نیز گفته می شود و با هش در ثانیه اندازه گیری می شود. هر چقدر دستگاه در ثانیه، هش بیشتری تولید کند، از قدرت بیشتری نیز برخوردار است و شانس آن برای یافتن بلاک بیشتر است.

زمان بلاک:

این یک برآورد زمانی است که در پروتکل رمزگذاری شده است و مدت زمانی است که ماینرها برای تایید بلاک ها و افزودن آنها به بلاکچین، استفاده می کنند. محدودیت بلاک بیت کوین کش ۱۰ دقیقه است.

سختی استخراج:

این معیار سنجش میزان سختی یافتن بلاک جدید بیت کوین کش برای یک ماینر است.

کارمزدهای استخراج:

کارمزد استخراج ماینرها مبلغی اندک است که کاربران برای پردازش معاملات خود ارائه می دهند.

پاداش بلاک:

این پاداش تعیین شده ای است که یک ماینر در ازای حل معمای رمزنگاری دریافت می کند. پاداش بیت کوین کش ۶.۲۵ است.


نکاتی که باید قبل از تهیه دستگاه ماینر آن ها را بدانید

نکاتی که باید قبل از تهیه دستگاه ماینر آن ها را بدانید
نکاتی که باید قبل از تهیه دستگاه ماینر آن ها را بدانید

همانطور که گفتیم شما می توانید از ماینر ها و یا همان اسیک ASIC هایی که ارز دیجیتال بیت کوین استخراج می کند نیز برای استخراج بیت کوین کش استفاده کنید.

در قسمت تولیدات دستگاه ماینر ، کمپانی های زیادی فعالیت می کنند. اگر بخواهیم تعدادی از کمپانی های مطرح را برایتان نام ببریم می توانیم ابتدا به کمپانی بیت مین ” Bitmain ” که با تجاری آن انت ماینر ” Antminer ” و سپس کمپانی میکرو بی تی ” MicroBT “ که نام تجاری آن واتس ماینر ” Whatsminer ” و کمپانی اینسیلیکون ” Innosilicon ”  شناخته می شوند، اشاره کنیم.

تمامی این کمپانی ها دائما در حال رقابت با یکدیگر هستند و در سال های مختلف ماینر هایی با قدرت های فوق العاده و همچنین قیمت هایی نسبتا خوب رقابت را در بازار برای خود سخت کرده اند.

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که در هنگام خرید دستگاه های ماینر و یا ASIC ها باید چه نکاتی را در نظر داشته باشیم؟

بهترین سوالی که می توان در این قسمت پاسخ داد همین سوال است. در هنگام خرید یک ماینر باید دقت داشته باشید که میزان مصرف برق و همچنین مقدار سودهی آن ماینر چه مقدار است. ماشین حساب هایی هستند که برایتان می تواند مقدار سودهی را به طور حدودی حساب کنند. شما با وارد نمودن مقدار مصرف برق و همچنین نرخ هش ریت و دیگر مشخصات می توانید ببینید که مقدار سود دهی ماینر شما چقدر است. این موضوع بسیار در هنگام خرید ماینر مهم است زیرا که اگر با دقت اقدام به خرید ماینر نکنید ممکن است برای شما ضرر های جبران ناپذیری اعمال شود.

تمامی کمپانی ها ماینر ها را با مدل های مختلف و همچنین قدرت های مختلف عرضه می کنند. ممکن است گاهی پیش آمده باشد که یک کمپانی ماینر هایی هم مدل اما با قدرت های متفاوت روانه بازار کرده باشد. باید ابتدا به نوع درخواستتان از ماینر توجه کنید و سپس اقدام به خرید ماینر کنید.

همانطور که گفتیم، ارز دیجیتال بیت کوین و بیت کوین کش از الگوریتم SHA-256 پشتیبانی می کنند. دیگر رمز ارز های موجود نیز هر کدام از یک الگوریتم پشتییبانی می کند. پس در نتییجه شما تنها می توانید با هر دستگاه، ارز دیجیتال الگوریتمی که پشتیبانی می کنند را استخراج کنید. به عنوان مثال دستگاه ماینر ” Antminer S9 ” از الگوریتم ” SHA-256 ” پشتیبانی می کند. شما می توانید با بکارگیری این ماینر تمامی ارز هایی که از این الگوریتم پشتیبانی می کنند را استخراج کنید. اگر بخواهیم مثالی دیگر بزنیم، مثلا دستگاه ماینر ” Innosilicon A9++ ” از الگوریتم ” Equihash ” پشتیبانی می کند. شما نیز می توانید با بکارگیری این ماینر تمامی ارز هایی که از این الگوریتم پشتیبانی می کنند را استخراج کنید.

در ادامه همراه ما باشید تا به معرفی چند دستگاهی که می توانید با استفاده از آن ها بیت کوین کش استخراج کنید بپردازیم.


خرید دستگاه ماینر چگونه است؟

خرید دستگاه ماینر چگونه است؟
خرید دستگاه ماینر چگونه است؟

در خارج از ایران اگر قصد خرید اینترنتی داشته باشید، سایت های زیادی هستند که بتوانید از آنها ماینر های مورد نظر خود را تهیه کنید. اما به علت تحریم های موجود علیه کشور عزیزمان ایران، ارسال دستگاه ها امکان پذیر نمی باشد و همچنین تهیه دستگاه خارج از ایران نیز دارای یک سری قوانینی است. در ایران تنها شرکت هایی که مجوز واردات دارند می تواند دستگاه های ماینر وارد کنند و سپس شما باید از طریق یک واسطه از آنها خرید کنید.

در کل بهترین راه خرید در ایران از سایت های ایرانی است. سایت های زیادی در ایران هستند که دستگاه های ماینر عرضه می کنند. فقط برای تهیه دستتگاه ماینر حتما به داشتن کارت سبز آن توجه کنید.


انتخاب دستگاه برای استخراج بیت کوین کش

انتخاب دستگاه برای استخراج بیت کوین کش
انتخاب دستگاه برای استخراج بیت کوین کش

ما در این قسمت تنها به معرفی دستگاه های ماینر کمپانی های مختلف که از الگوریتم ” SHA-256 ” پشتیبانی می کنند می پردازیم، انتخاب نوع ماینر به خودتان طبق نیازتان بستگی دارد. شما می توانید چندی از دستگاه های ماینر کمپانی های ” Bitmain ” و ” Whatsminer ” و ” Micro BT ” در ادامه مشاهده بفرمائید.

همانطور که می دانید نرخ هش ریت هر ماینر تا حدودی تعیین کننده درآمد شما می باشد. هر چه هش ریت و یا قدرت ماینر بیشتر باشد ، شانس استخراج شما نیز افزایش می یابد.

دستگاه های کمپانی ” انت ماینر ” Antminer “ مناسب استخراج بیت کوین کش عبارت اند از:

 1. دستگاه ماینر Antminer S19 Pro

  دستگاه ماینر Antminer S19 Pro
  دستگاه ماینر Antminer S19 Pro

دستگاه ماینر Antminer S19 Pro، جدید ترین دستگاه کمپانی بیت مین می باشد. این ماینر در سال ۲۰۲۰ وارد بازار شده است. دستگاه Antminer S19 Pro، از الگوریتم ” SHA-256 ” پشتیبانی می کند. این ماینر از قدرت فوق العاده بالایی تهیه شده است و می توان گفت که فعلا رقیبی در بازار دستگاه های ماینر ندارد. حداکثر نرخ هش ریت این ماینر ۱۱۰ تراهش می باشد. این یک قدرت فوق العاده است.

در کل اگر بخواهیم از این ماینر صحبت کنیم، با توجه به مشخصاتی که از سوی کمپانی بیت مین انتشار پیدا کرده است، می توان این ماینر را یک دستگاه فوق حرفه ای و همچنین کم مصرف عنوان کرد. مصرف برق این ماینر ۳۲۵۰ وات می باشد. این ماینر ارتقا یافته دستگاه ماینر Antminer S19 می باشد.

در زمان نگارش این مقاله این ماینر هنوز وارد کشور عزیزمان ایران نشده است و قطعا بعد از واردات این محصول قطعا از قیمت بالایی نیز برخوردار است.


 1. دستگاه ماینر Antminer S17

  دستگاه ماینر Antminer S17
  دستگاه ماینر Antminer S17

این ماینر در سال ۲۰۱۹ توسط کمپانی بیت مین تولید و روانه بازار شد. این ماینر هم اکنون در داخل کشور موجود است و می توانید به صورت مستقیم از وارد کننده و یا به صورت اینترنتی از سایت های موجود خریداری کنید.

همانطور که می دانید الگوریتم پردازشی این ماینر ” SHA-256 ” می باشد. شما با استفاده از این ماینر به راحتی می توانید بیت کوین کش را استخراج کنید همچنین می توانید ارز دیجیتال بیت کوین را نیز استخراج کنید. حداکثر نرخ هشریت این ماینر که یکی از مهم ترین قسمت های ماینر است برابر با ۵۳ تراهش می باشد. قدرت این ماینر نسب به مشخصات پردازشگری که دارد مناسب است اما باز طبق نیازتان باید نوع دستگاه ماینرتان را انتخاب کنید. توان مصرفی برق دستگاه ماینر ” Antminer S17 ” برابر با ۲۳۸۵ وات می باشد.


دستگاه های  کمپانی ” میکرو بی تی یا واتس ماینر ” MicroBT , Whatsminer ” مناسب استخراج بیت کوین کش عبارت اند از:

 1. دستگاه ماینر WhatsMiner M30s

  دستگاه ماینر WhatsMiner M30s
  دستگاه ماینر WhatsMiner M30s

این دستگاه ماینر نیز جدید ترین ماینر تولید شده توسط کمپانی میکرو بی تی ” Micro BT ” می باشد. سال تولید و عرضه این ماینر ۲۰۲۰ می باشد. حداکثر نرخ پردازشی این ماینر نیز ۸۶ تراهش است. قدرت این ماینر نیز همانند دیگر مشخصات پردازنده اش مناسب و قابل قبول است. این ماینر با بکارگیری تراشه سامسونگ توانسه است این میزان از هش ریت را برای این ماینر تعبیه کند. همانطور که گفتیم الگوریتم پردازشی این ماینر نیز ” SHA-256 ” می باشد. به راحتی می تواند با استفاده از این دستگاه بیت کوین کش استخراج کنید اما این ماینر به تنهایی نمی تواند در شبکه بیت کوین ، این ارز را استخراج کند. شاید با اتصال به یک استخر موفق به اجام این کار شوید.

در کل این ماینر متاسفانه هنوز وارد کشور عزیزمان ایران نشده است و همچنان باید منتظر باشیم تا واردات این محصول نیز آزاد شود. توان مصرفی برق این ماینر ۳۲۶۸ وات می باشد.


 1. دستگاه ماینر WhatsMiner M3X

  دستگاه ماینر WhatsMiner M3X
  دستگاه ماینر WhatsMiner M3X

این ماینر توسط کمپانی میکرو بی تی ” Micro BT ” در سال ۲۰۱۸ تولید و روانه بازار شد. الگوریتم این ماینر ” SHA-256 ” می باشد. این ماینر نیز می تواند به استخراج بیت کوین کش بپردازد. نرخ هش ریت این ماینر ۱۲.۵ تراهش می باشد. همانطور که میبینید در مقایسه با دیگر ماینر ها از هش ریت بسیار پایینی بهره مند است. این می تواند یک مشکل بزرگ باشد چرا که اگر زمانی سختی شبکه افزایش یابد درآمد شما نیز کاهش می یابد در صورتی که اقدام به خریداری و تجهیز بیشتر دستگاه های ماینر دیگر کنید.

این ماینر هم اکنون در داخل ایران موجود و می توانید آن را تهیه کنید. توان مصرفی این ماینر نیز ۲۰۵۰ وات می باشد.

دستگاه های  کمپانی ” اینوسیلیکون ” Innosilicon ” مناسب استخراج بیت کوین کش عبارت اند از:

 1. دستگاه ماینر Innosilicon T3

  دستگاه ماینر Innosilicon T3
  دستگاه ماینر Innosilicon T3

این ماینر تولید شده توسط کمپانی اینسیلیکون ” innosilicon ” در سال ۲۰۱۹ می باشد. الگوریتم پردازشی دستگاه ماینر T3 همان الگوریتم ارز دیجیتال بیت کوین و بیت کوین کش یعنی ” SHA-256 ” می باشد. پس به راحتی می توانید با بکارگیری این ماینر در کنار دیگر ماینر ها ارز دیجیتال بیت کوین و یا بیت کوین کش استخراج کنید. حداکثر نرخ پردازشی دستگاه ماینر T3 نیز برابر با ۳۹ تراهش می باشد. همانطور که در گذشته در باره تراهش ها اطلاعات کسب کرده اید، این مقدار از نرخ هش ریت در شبکه بیت کوین در حد است اما در شبکه بیت کوین کش مناسب است و می توان این ارز را استخراج کرد اما برای محاسبه سود آوری به ماشین حساب های مخصوص رجوع کنید. این ماینر هم اکنون در داخل این آماده فروش توسط شرکت های وارد کننده است. مصرف برق این ماینر نیز ۲۱۵۰ وات می باشد.


 1. دستگاه ماینر Innosilicon T2 Turbo

  دستگاه ماینر Innosilicon T2 Turbo
  دستگاه ماینر Innosilicon T2 Turbo

دستگاه ماینر T2 Turbo از دیگر تولیدات کمپانی اینسیلیکون ” Innosilicon ” می باشد. حدود در سال ۲۰۱۸ بود که این ماینر روانه بازار شد. الگوریتم پردازشی دستگاه ماینر T2 Turbo همان الگوریتم پردازشی بیت کوین کش یعنی ” SHA-256 ” می باشد. به راحتی می توانید این ماینر را برای استخراج این ارز بکار ببرید. حداکثر نرخ هش ریت این ماینر رو به پایین است اما می توانید در کنار این ماینر، چند ماینر دیگر نیز تهیه کنید تا عملیات استخراج شما با موفقیت رو به رو شود. نرخ پردازش این میانر ۲۵ تراهش می باشد. همچنین توان مصرفی این دستگاه نیز ۲۰۵۰ وات است. خوشبختانه این ماینر هم اکنون در داخل کشور وجود دارد و شما می توانید به راحتی یا از فروشگاه های اینترنتی و یا از وارد کنندگان به صورت مستقیم خریداری کنید.

در پایان این قسمت نیز با چند مدل از بروزترین دستگاه های کمپانی های مختلف آشنا شدیم. در قسمت بعدی به سراغ ادامه مطلب می رویم، همراه ما باشید.


انتخاب و ایجاد کیف پول بیت کوین کش

انتخاب و ایجاد کیف پول بیت کوین کش
انتخاب و ایجاد کیف پول بیت کوین کش

قطعا می دانید که برای ذخیره تمامی ارز های دیجیتال باید یک کیف پول داشته باشید. شما می توانید یک کیف پول مخصوص به بیت کوین کش ایجاد کنید. کیف پول های زیادی وجود دارد که شما می توانید با ایجاد آنها اقدام به ذخیره بیت کوین کش استخراج شده خود کنید .

هنگام انتخاب کیف پول، باید نکاتی را در نظر داشته باشید. یکی از مهم ترین این نکات، امنیت است. تمام سرمایه شما در کیف پولتان ذخیره شده است. در صورت بروز مشکل برای کیف پول تمام سرمایه شما از بین خواهد رفت. در نظر داشته باشید که امنیت یکی از مهم ترین نکاتی است که شما باید در هنگام انتخاب کیف پول به آن دقت کنید.

شاید برایتان این سوال پیش بیاید که چگونه می توانیم یک کیف پول مناسب انتخاب کنیم؟

اگر به سایت رسمی بیت کوین کش مراجعه کنید، بخشی با نام ” Wallet ” دارد. بیت کوین کش در این قسمت برای تمامی سیستم عامل ها یک الی چندین کیف پول مناسب پیشنهاد داده است. شما می توانید با مراجعه به این بخش ” سایت رسمی بیت کوین کش ” اقدام به انتخاب کیف پول مناسب کنید. توجه داشته باشید که حتما پس از انتخاب نوع کیف پول کمی درباره گذشته آن و همچنین امنیت آن نیز تحقیق کنید تا با کیف پول انتخابی خود بیشتر آشنا شوید.

انتخاب یک کیف پول مناسب
انتخاب یک کیف پول مناسب

پس از اینکه کیف پول مد نظرتان را انتخاب کردید، نوبت به انتخاب نوع استخر می رسد و پس از آن دیگر می توانید فرآیند استخراج را آغاز کنید.

معرفی بهترین کیف پول ارز دیجیتال بیت کوین کش


معرفی نرم افزار های استخراج بیت کوین کش

معرفی نرم افزار های استخراج بیت کوین کش
معرفی نرم افزار های استخراج بیت کوین کش

همانطور که قبلتر اشاره شد بیت کوین کش را هم با دستگاه های ماینر و هم با ریگ های استخراج می توان استخراج کرد. شبکه بیت کوین کش برای استخراج نسبت به بیت کوین خلوت تر است. به همین دلیل است که بیت کوین کش با ریگ استخراج یا همان کارت گرافیک قابل استخراج است. اگر بخواهید بیت کوین کش را با پیوستن به استخرهای استخراج ماین کنید به نرم افزار نیاز ندارید. اما اگر بخواهید به صورت انفرادی استخراج کنید باید از نرم افزار کمک بگیرید. شما باید براساس نوع سیستم عاملی که دارید نرم افزار مناسب را انتخاب کنید.

از جمله بهترین نرم افزار های بیت کوین کش می توان به این موارد اشاره کرد :

 1. نرم افزار CG MINER
 2. نرم افزار BFG MINER

برای اطلاعات کامل و آشنایی با نحوه کار کردن با بهترین نرم افزار های استخراج بیت کوین کش روی لینک زیر کلیک کنید.

معرفی و آشنایی با عملکرد بهترین نرم افزارهای استخراج بیت کوین کش


استخرهای استخراج بیت کوین کش BCH

استخرهای استخراج بیت کوین کش BCH
استخرهای استخراج بیت کوین کش BCH

در حال حاضر بزرگترین و بهترین استخرهای استخراج بیت کوین کش شامل موارد زیر می باشند.

 1. استخر BTC.com
 2. استخر F2Pool
 3. استخر ViaBTC
 4. استخر Bitcoin.com
 5. استخر AntPool
 6. استخر BitClub
 7. استخر BTC.top

کدام استخر برای اتصال جهت استخراج بیت کوین کش مناسب است؟

قطعا این سوالیست که برای تمامی ماینر پیش می آید. بعد از انتخاب نوع کیف پول، انتخاب استخر یکی از مهم ترین قسمت های استخراج است. یک استخر خوب دارای مزایای متفاوتی است که شما باید با توجه به آن ها استخر مورد نظرتان را انتخاب کنید.

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم شما می توانید بدون پیوستن به استخر نیز اقدام به استخراج کنید اما شانس اینکه به درآمد قابل قبولی و یا اینکه اصلا در بعضی از مواقع به درامدی برسید بسیار کم است. بهتر است که استخراج خود را با پیوستن به یک استخر آغاز کنید.

برای اننتخاب یک استخر خوب باید به نکات ذیل توجه کنید:

 1. امنیت: یکی از مهم ترین گزینه های انتخاب استخر در کنار دیگر گزینه های مهم امنیت آن است. باید توجه داشته باشید که امنیت استخر انتخابی شما در چه سطحی است. آیا قابل قبول است یا خیر. با کمی تحقیق به راحتی می توانید این موضوع را دریابید.
 2. کارمزد: از دیگر گزینه های مهم در انتخاب استخر مقدار کارمزد استخر می باشد. اگر استخری انتخاب کنید که کارمزد بالایی داشته باشد قطعا پس از ساخت بلوک و حل معادلات پاداش کمی نصیب شما می شود.
 3. قدرت استخر: باید در نظر داشته باشید تا قدرت استخر چه مقدار است. قدرت استخر در هنگام ساخت بلوک و همچنین حل معادلات بسیار تاثبر گذار است.

نکاتی که برایتان گفتیم، تمامی چیز هایی است که باید در هنگام انتخاب استخر توجه کنید. اگر استخر انتخابی شما تمامی مزایا گفته شده را دارا بود می توانید با خیال راحت اقدام به پیوستن به آن استخر کنید.


آموزش ماینینگ بیت کوین کش

تنظیمات و یا پیکربندی دستگاه های ماینر

پس از انتخاب استخر نوبت به آن رسیده است که عملیات استخراج را آغاز کنید.

پس از اینکه مقدمات استخراج را طبق راهنمایی های بالا فراهم کردید، نوبت به آن رسیده است که عملیات استخراج را با استفاده از دستگاه های ماینر اغاز کنید.

تمامی ماینر ها قبل از اینکه بخواهند استخراج را آغاز کنند نیاز به یک تنظیمات خاصی دارند.

تقریبا می توان گفت تنظیمات اکثر ماینر های موجود شبیه بهم است. پس از ثبت نام در استخر برایتان یک آدرس به عنوان آدرس استخر صادر می شود که منظور از ” Pool URL ” همان آدرس استخر است.

پس از اینکه آدرس استخرتان را دریافت کردید باید طبق تنظیمات پیکربندی مایرنتان پیش بروید و سپس ماینر خود را راه اندازی کنید.

پیکربندی اکثر دستگاه های ماینر کمپانی بیت مین شبیه به یک دیگر است همچنین دیگر کمپانی ها نیز پیکربندی دستگاه هایشان شبیه به یک دیگر است. شما می توایند با پیکربندی هر یک از دستگاه های کمپانی ها و سپس طبق همان آموزش دیگر دستگاه ها را نیز پیکر بندی کنید.

پس از پایان عملیات پیکر بندی دیگر کار تمام است. نوبت به آن رسیده است که مدیریت کنید تا ماینر به طور صحیح ارز های دیجیتال مد نظرتان را نیز استخراج کند.

اگر نحوه اتصال به استخر دستگاه های میانر را نمی دانید می توانید با مراجعه به مقاله های ذیل اقدام به یادگیری ژیکربندی انوع دستگاه های ماینر کنید.

بیشتر بخوانید که:

آموزش نصب و راه اندازی دستگاه های WhatsMiner

آموزش نصب و راه اندازی دستگاه های AntMiner

آموزش نصب و راه اندازی دستگاه های CheetahMiner

آموزش نصب و راه اندازی دستگاه های  Innosilicon‌


هشدار هایی که باید بدانید

 1. دستگاه های ماینر به علت پردازش قدرتمند مرتبا در حال افزایش دما هستند. این افزایش دما می تواند صدمات جبران ناپذری به قطعات دستگاهتان وارد کند. برای جلوگیری از این صدمات باید، ابتدا دمای مکان مورد نظرتان را تنظیم کنید و سپس با بکارگیری سیستم خنک کننده مکان مورد نظرمان را خنک کنیم. در هر دستگاه ۲ الی ۴ فن وجود دارد. کار این فن ها این است که دمای ماینر را ابتدا کاهش دهند و سپس آن را تهویه کنند. در نتیجه حتما پس از تهیه دستگاه، نسبت به نیازتان یک سیستم تهویه هوا مناسب نیز تهیه کنید.
 2. اگر قرار است ماینری تهیه کنید ابتدا با توجه به نیاز و مشخصات دستگاهتان، نوع ماینر را انتخاب کنید. شما می توانید از دستگاه هایی که از الگوریتم ” SHA-256 ” پشتیبانی می کنند استفاده کنید.

استخراج بیت کوین کش بدون نیاز به دستگاه ماینر

همانطور که می دانید بعضی از ارز های دیجیتال هستند که می توان آن ها را بدون نیاز به دستگاه ماینر استخراج کرد. یکی از بهترین این راه ها استخراج ابری است.

استخراج ابری هم مانند دیگر نوع های استخراج دارای مزایا و معایبی است که باید قبل از اقدام به انجام این کار آن ها را بدانید. در این قسمت نیز تنها می خواهیم به شما بگوئیم که ارزدیجیتال بیت کوین کش را می توانید به صورت ابری استخراج کنید. همانطور که پیش تر آوردیم، قبل از شروع این کار ابتدا باید نکات و سپس مزایا و معایب آن را بدانید.

شما می توانید اقدام به استخراج ارز دیجیتال بیت کوین کش در چند سایت معتبر کنید. در این بخش ما نیز به شما تنها دو سایت معرفی خواهیم کرد. همیشه در نظر داشته باشید که قبل از شروع کار حتما درباره سایت های ذیل جستجو کنید و سپس اقدام به استخراج کنید.

سایت های ” بیت کوین ” و ” نایس هش ” مکان هایی هستند که شما می توانید با کمک آن ها ارز دیجیتال بیت کوین کش را استخراج کنید. همانطور که گفتیم قبل از اینکه بخواهید عملیات استخراج را با کمک سایت های معرفی شده دنبال کنید و یا دیگر سایت ها دنبال کنید نیاز است که حتما تحقیق و یا جستجو هایی را انجام دهید.

در کل، به مزایا و معایب استخراج ابری را نیز دقت کنید. البته تمامی معایب ها را نمی توان به برای تمامی سایت ها به کار برد، گاهی ممکن است هیچ کدوم از معایب مربوط به سایتی نشود. به عنوان مثال یکی از معایت استخراج ابری، شفاف نبودن است. یعنی شما نمی توانید به صورت دقیق از انجام عملیات استخراج مطلع شوید.

نرم افزار استخراج بیت کوین کش | بهترین نرم افزارهای استخراج بیت کوین کش در ۲۰۲۰


استخراج بیت کوین کش با گوشی موبایل

بسیاری از کاربران علاقمند به انجام عملیات استخراج ارزهای دیجیتال هستند اما توانایی فراهم کردن سرمایه مورد نیاز و تجهیزات لازم برای ماینینگ را ندارند.از این رو به فکر استخراج ارزهای دیجیتال با کامپیوتر و موبایل می افتند.باید بدانید که استخراج ارزهای دیجیتال با کامپیوتر ها و موبایل ها به هیچ وجه مانند استخراج با ماینرها نیست و سوددهی ندارد چه بسا برای شما باعث ضرر هم بشود.ما در مقاله استخراج بیت کوین کش با موبایل استخراج این ارز با گوشی را به صورت کامل بررسی کرده ایم.برای اطلاعات بیشتر به این مقاله مراجعه کنید.


مزایا و معایب استخراج ابری بیت کوین کش

bch a dمزایا

 1. در استخراج ابری همانطور که مشخص است نیاز به هیچگونه تجهیزاتی جز یک کامپیوتر و یا لپ تاپ و اینترنت ندارید.
 2. همانطور که در بالا مطالعه کردید، به دلیل نیاز نداشتن به تجهیزات، دیگر هزینه هایی بابت نگهداری و مکان و همچنین برق پرداخت نمی شود.
 3. احتیاج نداشتن به نیروی کار

معایب

 1. شفاف نبودن محتوا
 2. سود نسبتا پایین به دلیل کارمزد های بالا
 3. در صورت شفاف نبودن نیز ریسک کلاهبرداری بالا می رود

استخراج بیت کوین بهتر است یا بیت کوین کش؟

استخراج بیت کوین بهتر است یا بیت کوین کش؟
استخراج بیت کوین بهتر است یا بیت کوین کش؟

همانطور که در مقاله های پیشین اشاره کردیم ” بیت کوین کش ” هارد فورک ” بیت کوین می باشد. هر دوی این ارزهای دیجیتال از الگوریتم “ SHA-256 ” جهت استخراج استفاده می کنند، یعنی می توان با تهیه یک ماینر هر دو ارز را استخراج کرد.بیت کوین کش یک سری تفاوت با بیت کوین دارد که باعث شده کاربران را تشویق به استخراج کند .بیت کوین کش سختی شبکه کمتری دارد یعنی با سرعت بیشتری استخراج می شود نسبت به بیت کوین و همچنین کارمزد تراکنش های بیت کوین کش کمتر از بیت کوین است.اما ارزش مالی بیت کوین از همه ارزهای دیجیتال بیشتر است.ما در مقاله بیت کوین استخراج کنم یا بیت کوین کش این موضوع را به صورت کامل مورد بررسی قرار داده ایم.به لینک زیر مراجعه کنید.


آیا استخراج بیت کوین کش Bitcoin Cash سودآور است؟

آیا استخراج بیت کوین کش Bitcoin Cash سودآور است؟
آیا استخراج بیت کوین کش Bitcoin Cash سودآور است؟

برای تعیین سودآوری استخراج بیت کوین کش، باید چند فاکتور مهم را در نظر بگیرید. عواملی مانند میزان هش، مصرف برق، نیاز سخت افزاری و نرم افزاری و ارزش کوین بیت کوین کش، همه اینها باید قبل از شروع کار استخراج بیت کوین کش مورد بررسی قرار گیرند.

برای کسب درآمد از استخراج بیت کوین کش، باید در تجهیزات تخصصی سرمایه گذاری کنید. برای محاسبه سود می توانید از ماشین حساب استخراج بیت کوین کش استفاده کنید. هش ریت رایانه شما نقش مهمی در تعیین میزان شود شما از استخراج دارد.

به طور کلی می توان گفت که استخراج بیت کوین کش می تواند سودآور باشد اگر بتوانید ریگ مناسبی انتخاب نمایید. غیر از همه اینها بیت کوین کش پتانسیل بیشتری نسبت به بیت کوین دارد.

بیت کوین استخراج کنم یا بیت کوین کش؟

ممنون که تا پایان مطلب “ استخراج بیت کوین کش ” با ما همراه بودید.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده