آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز لاکسو چیست؟ | آینده ارز لاکسو

ارز لاکسو LYXe چیست؟

ارز لاکسو چیست؟، سال ۲۰۰۹ بلاکچین بیت کوین مفهوم تبادل همتا به همتا را ایجاد کرد. در سال ۲۰۱۳ ویتالیک بوترین و تیم فنی اتریوم با استفاده از شبکه این پروژه توانستند توسعه و عدم تمرکز بیشتر را برای برنامه های روی بلاکچین به ارمغان بیاورند. اکنون بعد از گذشت چند سال بسیاری از بلاکچین ها به منظور بهبود عملکرد این بخش ایجاد شده اند. بلاکچین های نسل جدیدی که از الگوریتم های متفاوتی بهره می گیرد، مانند: EOS ،Solana و Cosmos ،Polkadot ،MATIC و…. .

اما در این مقاله قصد داریم بلاکچین لاکسو LUKSO را که یک بستر مناسب برای رسانه ها و صنعت مد و فشن و همچنین کسب و کارها می باشد را بررسی کنیم. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا دریابیم که آیا پلتفرم LUKSO می تواند یک اقتصاد دیجیتال کاربردی ایجاد کند یا خیر.


ارز لاکسو LYXe چیست؟

ارز لاکسو LYXe چیست؟
ارز لاکسو LYXe چیست؟

خوب است بدانید ارز LYXe و LYX با یکدیگر برابرند. اما ارز LYXe روی بلاکچین اتریوم ساخته شده و ارز LYX زمانی که بلاکچین لاکسو LUKSO به طور کامل راه اندازی شد، روی آن اجرا می شود. همچنین کاربرانی که LYXe دارند، می توانند آن را به LYX و همچنین برعکس تبدیل کنند. (در نظر داشته باشید در حال حاضر شبکه LUKSO  راه اندازی شده است.) می توان گفت ارز LYX قلب اقتصاد شبکه LUKSO می باشد، جایی که تمامی تراکنش ها برای انتقال دارایی و یا ساخت برنامه های غیرمتمرکز و همچنین ایجاد و خرید و فروش nft ها با استفاده از این ارز دیجیتال امکان پذیر است. همچنین کاربران می توانند این ارز را درون شبکه LUKSO قفل و در تولید بلاک ها شرکت کنند. به کاربرانی که در تولید بلاک ها شرکت می کنند نیز از ارز LYX پاداش داده می شود.


نیم نگاهی به توکن لاکسو Lukso

نام اختصاری LYXe
نوع ارز  Token
عرضه کل ۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰
مقدار در گردش  ۱۵,۵۷۵,۹۱۵.۷۱
وب سایت رسمی  lukso.network
پیج های ارتباطی رسمی twitter

reddit

بلاکچین اکسپلورر etherscan.io

ethplorer.io

وایت پیپر lukso-whitepaper
سورس کد github.com
آدرس قرارداد هوشمند ۰xA8b919680258d369114910511cc87595aec0be6D

تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم لاکسو LUKSO

تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم لاکسو LUKSO
تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم لاکسو LUKSO

این پروژه در سال ۲۰۱۷ توسط دو متخصص مطرح خانوم Marjorie Hernandez و آقای Fabian Vogelsteller تاسیس شد. آقای Fabian Vogelsteller یکی از توسعه دهندگان و عضو هسته اصلی تیم اتریوم بود. او از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ در ساخت پلتفرم Web3.js که رابطی بین توسعه دهندگان و بلاکچین اتریوم می باشد و همچنین در ساخت استاندارد های ERC-20 و ERC-725 مشارکت داشته است. از آن جا که Fabian عضو اصلی تیم اتریوم بوده، از پتانسیل بالا این شبکه آگاه بوده است و با توجه به ویژگی های پایه ای این شبکه، در تلاش برای ایجاد یک شبکه سریعتر و غیرمتمرکزتر است.

تیم تحقیقاتی لاکسو LUKSO به رهبری آقای Vogelsteller ابتدا الگوریتم اجماع بیزانسی (BFT) و POSDAO را مورد تحقیق قرار دادند. بعد از چندین مرحله آزمایش BFT را کنار گذاشتند. سپس تیم تحقیقاتی دریافتند که الگوریتم HBBFT که POSDAO را پیاده‌سازی می ‌کند محدودیتی در تعداد نودها دارد. در آخرین مرحله تیم LUKSO الگوریتم Aura را که بر روی Parity توسعه داده شده بود، امتحان و آن را روی اتریوم اعمال کردند. پس از عرضه Beacon Chain در فاز اول اتریوم ۲.۰، LUKSO به سرعت آن را با EVM ترکیب کرد تا یک بلاکچین غیرمتمرکز با سرعت بالا بسازد که می تواند قراردادهای هوشمند را اجرا کند. به این ترتیب شبکه اصلی LUKSO شکل گرفت.

اما خانوم Marjorie Hernandez در زمان تاسیس LUKSO در شرکت EY که یک شرکت نوآوری در برلین بود کار می کرد. بنابر فعالیت ایشان در این شرکت، خانوم Marjorie بینش مناسبی از صنعت بلاکچین و کریپتو داشت و توانست به یکی از اصلی ترین اعضای این پروژه تبدیل شود.


عملکرد پلتفرم لاکسو LUKSO

عملکرد پلتفرم لاکسو LUKSO
عملکرد پلتفرم لاکسو LUKSO

این پلتفرم به طور پیوسته با تیم های فوتبال و برندهای مد و فشن در ارتباط است. همچنین این پلتفرم در تلاش برای ایجاد هویت دیجیتالی و پیوند زدن دنیای فیزیکی و دیجیتالی است. به بیان ساده پروژه لاکسو LUKSO در تلاش برای ایجاد یک اقتصاد دیجیتال پویا می باشد.

همان طور که می دانید شبکه LUKSO از ماشین مجازی اتریوم پشتیبانی می کند. می توان گفت LUKSO اولین بلاکچینی است که از الگوریتم اجماع Ethereum 2.0 PoS را که ترکیبی از Casper و موتور اجرای قرارداد هوشمند که EVM نیز نامیده می‌شود، اتخاذ و اجرا می‌ کند. خوب است بدانید سرعت پردازش تراکنش ها در شبکه LUKSO حدودا ۲۵ برابر بیشتر از شبکه اتریوم است، همچنین با توجه به الگوریتم اجماع Casper FFG که توسط LUKSO استفاده می‌شود، این شبکه می‌ تواند بیش از ۷۰ هزار نود را به طور همزمان به هم متصل کند که باعث می شود تمرکز زدایی به بالاترین سطح خود برسد.

در نظر داشته باشید بلاکچین LUKSO از سه بخش اصلی: beacon chain، بخش ولیدیتورها، موتور اجرای قراردادهای هوشمند (EVM) تشکیل شده است. بخش beacon chain مهم ترین بخش از این شبکه می باشد که مکانیسم توافق POS را از طریق الگوریتم Casper FFG اجرا می ‌کند. همچنین فرآیند استیکینگ ارز LYX در زنجیره Beacon اجرا می شود. تمامی توسعه دهندگان از سراسر جهان می توانند به راحتی از طریق پلتفرم های ether.js، web3.js، erc725.js برنامه های غیرمتمرکز شبکه LUKSO را توسعه بدهند.

همان طور که گفته شد LUKSO به دنبال ایجاد یک اقتصاد دیجیتال است، اما برای رسیدن به چنین هدفی به یک بلاکچین عمومی غیرمتمرکزی با امنیت بالا نیاز است. چنین بلاکچینی می تواند اعتماد صنعت و کسب و کارها و همچنین مشتریان را جلب کند و این دو گروه را بدون واسطه به یکدیگر متصل کنند. در نتیجه کاربران شبکه لاکسو LUKSO می توانند با استفاده از این پلتفرم پرداخت ها را انجام دهند و یا توکن های سفارشی خود را ایجاد کنند و حتی دارایی های دنیای فیزیکی را توکنیزه کنند.

خوب است بدانید شبکه LUKSO توانایی پردازش ۳ تا ۸ میلیون تراکنش در روز را دارد که برای اجرای قراردادهای هوشمند بسیار مناسب می باشد. توانایی پردازش این شبکه می تواند حتی تا ۵۰۰ تراکنش در ثانیه نیز افزایش یابد. یکی دیگر از ویژگی های مهم این شبکه آن است که شبکه LUKSO با تمامی آپدیت های شبکه اتریوم آپدیت می شود. همچنین تمامی ابزارهای شبکه اتریوم به طور یکسان برای بلاکچین LUKSO نیز اعمال می شوند، از این رو امکان انتقال آسان هر پروژه ای از شبکه اصلی اتریوم به بلاکچین LUKSO را فراهم می شود.

در ادامه بخش های مختلف اکوسیستم این پروژه را بررسی می کنیم:

 • برنامه های غیرمتمرکز:

بلاکچین LUKSO این قابلیت را دارد که برنامه های غیرمتمرکز را روی آن پیاده سازی و اجرا کنند. از آن جا که سرعت پردازش در این شبکه بالا است، یک سبک زندگی جدیدی با استفاده از برنامه های غیرمتمرکز مختلف به وجود می آید. پرداخت‌ ها، تخفیف‌ ها، حتی NFT مانند بلیط، جوایز و….. از محصولات این شبکه می باشد.

 • استانداردها:

از آن جا که بنیان گذار این پروژه با استانداردهای اتریوم آشنایی ویژه ای دارد، این پلتفرم را به گونه ای طراحی کرده که نه تنها استفاده قابل توجهی از استانداردهای موجود بشود بلکه از استانداردهایی که در آینده ابداع و اختراع می شود هم استقبال می کند. برای مثال آقای Fabian می داند که استاندارد ERC-725 می تواند دنیای مد و فشن را دگرگون سازد. با استفاده از این استاندارد می توان تایید اصالت کالاها و محصولات را در دنیای دیجیتال تایید کرد.

همچنین با استفاده از استانداردهای موجود می توان رسانه های اجتماعی وب۳ را خلق کرد. این پروژه در اینجا از مفهوم Blockchainify استفاده می کند، به بیان ساده با استفاده از بلاکچین هویت هر حساب کاربری تایید می شود و اکانت های فیک دیگر وجود نخواهند داشت.

 • نهادها:

شبکه LUKSO استانداردها و ابزارهایی را معرفی خواهد کرد که اقتصاد جدیدی را بر اساس ارزهای فرهنگی، گواهی های دیجیتال و پروفایل های عمومی جهانی را امکان پذیر می کند.

 • پروفایل های عمومی جهانی:

پروفایل های کاربران و شرکت های مبتنی بر بلاکچین دارای یک شناسه در دنیای دیجیتال است. این پروفایل ها کنترل تمامی دارایی ها را مستقیما بر عهده خواهند داشت و همچنین کاربران از اصالت اکانت های شرکت ها و برندها نیز مطمئن می شوند.

 • گواهی های دیجیتال:

با ایجاد هویت دیجیتالی برای محصولات فیزیکی می توان یک پل بین دنیای فیزیکی و مجازی ایجاد کرد و به این ترتیب یک شکل جدیدی از مالکیت دیجیتال را ایجاد کرد. از این رو یک مفهوم جدیدی به نام Phygital به وجود می آید.

یک ایده بسیار جالب را نیز تیم فنی این پلتفرم هنگام برگزاری ICO مربوط به خود اجرایی کرده اند. به جای برگزاری ICO از Reversible ICO یا همان ICO برگشت پذیر استفاده کرده اند. این روش به شما این امکان را می دهد که LYXe را در طول زمان بخرید. به بیان ساده به جای خرید فوری LYXe مانند یک ICO معمولی، rICO به شما این امکان را می دهد که مقدار دلخواه LYXe را «رزرو» کنید، و سپس به طور خودکار در طول دوره ۸ ماهه با قیمت تعهد اولیه آن ها را خریداری کنید.


ویژگی های پلتفرم لاکسو LUKSO

ویژگی های پلتفرم لاکسو LUKSO
ویژگی های پلتفرم لاکسو LUKSO

در این بخش ویژگی های این پلتفرم را با یکدیگر مرور می کنیم:

 • تیم فنی و بنیان گذاران مطرح و با سابقه.
 • سرعت بالا در تایید تراکنش ها که این شبکه را بسیار مناسب برای DAPP ها کرده است.
 • استفاده از زنجیره بیکن اتریوم برای امنیت بیشتر و همچنین انطباق با این شبکه.
 • ارائه خدمات مختلف مانند گواهی های دیجیتال و همچنین همکاری مستقیم با برندهای مد و تیم های ورزشی.
 • استفاده از ماشین مجازی اتریوم برای پشتیبانی از DAPP های این شبکه.
 • فعال بودن بیش از ۷۰ هزار نود که باعث عدم تمرکز در این بلاکچین می شود.
 • ایجاد راه ارتباطی مستقیم و همچنین استقبال از توسعه دهندگان.
 • پشتیبانی از تمامی ابزارهای اتریوم و همچنین آپدیت های شبکه اتریوم۲.
 • استفاده از مفهوم های NFT2 و همچنین ارزهای فرهنگی و مفهوم Phygital برای توسعه بیشتر.

امنیت پلتفرم لاکسو LUKSO

امنیت پلتفرم لاکسو LUKSO
امنیت پلتفرم لاکسو LUKSO

همان طور که متوجه شدید این پلتفرم برای استیک کردن از شبکه بیکن اتریوم استفاده می کند، اما قراردادهای هوشمند مربوط به ارز بومی پلتفرم و سایر قراردادهای هوشمند این پروژه توسط هیچ نهادی بررسی و ممیزی نشده است. با بررسی های بیشتر متوجه شدیم بنیاد CONSENSYS امنیت برگزاری ICO این پروژه را بررسی کرده است که آقای Shayan Eskandari به عنوان رهبر تیم فنی CONSENSYS در این بررسی نقش داشته است. به طور کلی با توجه به سوابق کاری تیم فنی این پروژه می توان از نظر امنیتی این شبکه را تایید کرد.


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال لاکسو LYXe

تا اینجای مقاله شما با ارز دیجیتال LYXe که قلب اقتصاد شبکه لاکسو LUKSO می‌باشد به طور کامل آشنا شدید. حال در این قسمت از مقاله قصد داریم تا به بررسی روند قیمت این رمز ارز در تاریخ‌های گوناگون بپردازیم.

ارز دیجیتال لاکسو LYXe در تاریخ ۱۲ آگوست ۲۰۲۰ با قیمت ۰.۴۸۱۲ دلار در بازار معامله می‌شد. قیت این رمز ارز در اواخر سال ۲۰۲۰ کمی افزایش یافته و به سطح قیمت ۱.۳۲۰۷ دلار رسید. ارز دیجیتال لاکسو سال ۲۰۲۱ را با قیمت ۱.۲۸۷۳ دلار آغاز کرد و دو ماه بعد این رمز ارز رشد چشمگیری داشته، به طوریکه در تاریخ ۱۵ مارس قیمت آن برابر با ۲۴.۵۴ دلار بود. در اواسط سال ۲۰۲۱ قیمت لاکسو کمی کاهش یافته و به سطح قیمت ۸.۷۱۳۲ دلار رسید. لازم به ذکر است که اوج قیمت ارز دیجیتال لاکسو در ۱۶ نوامبر ۲۰۲۱ و در قیمت ۹۷.۰۵ دلار اتفاق افتاده است.

در ابتدای سال ۲۰۲۲ رمز ارز لاکسو با قیمت ۱۷.۹۸ دلار در بازار معامله می‌شد و پس از آن قیمت این ارز دیجیتال وارد یک کانال نزولی شده و در اواسط سال به مرز ۴.۶۶۵۵ دلار رسید. در اواخر سال ۲۰۲۲ قیمت لاکسو برابر با ۶.۶۶۹۸ دلار بود. در ابتدای سال ۲۰۲۳ قیمت این رمز ارز کمی افزایش یافته و در تاریخ ۲ فوریه ۲۰۲۳ قیمت آن برابر با ۹.۲۹۶۵ دلار بود. در زمان نگارش این مقاله یعنی در تاریخ ۱۴ ژوئن قیمت لاکسو LYXe برابر با ۷.۹۰ دلار می‌باشد. در ادامه شما می‌توانید روند قیمت ارز دیجیتال لاکسو را بر روی نمودار مشاهده نمایید.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال لاکسو LYXe
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال لاکسو LYXe

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال لاکسو LYXe

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال لاکسو LYXe
کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال لاکسو LYXe

یکی از روش‌های نگهداری از ارزهای دیجیتال، استفاده از کیف‌ پول های نرم افزاری است. کیف پول‌های نرم افزاری در قالب یک اپلیکیشن یا برنامه ارائه می‌شوند و با استفاده از آنها کاربران قادر خواهند بود رمز ارزها را ارسال کنند و یا دریافت نمایند. در ادامه به معرفی کیف پول‌های نرم افزاری پشتیبانی کننده ارز دیجیتال لاکسو LYXe خواهیم پرداخت:

 • کیف پول متامسک MetaMask

کیف پول نرم افزاری متامسک هم به عنوان یک اپلیکیشن بر روی تلفن همراه و هم به عنوان یک افزونه بر روی مرورگرهای وب قابل استفاده می‌باشد. این کیف پول مزایای زیادی ارائه می‌دهد که می‌توان به متن باز بودن متامسک و رابط کاربری ساده آن اشاره نمود.

 • کیف پول تراست Trust

تراست ولت یک کیف پول نرم افزاری مخصوص تلفن‌های همراه می‌باشد که در سال ۲۰۱۷ سنگ بنای آن گذاشته شد و طیف گسترده‌ای از امکانات و قابلیت‌ها را در حوزه بلاکچین در اخیتار کاربران قرار می‌دهد.

 • کیف پول سیف پل SafePal

با استفاده از کیف پول نرم افزاری سیف پل کاربران می‌توانند در دو نسخه اندروید و ios، به ذخیره و کنترل دارایی‌ها بپردازند. شما باید اپلیکیشن این کیف پول را از گوگل پلی یا اپ استور دانلود و نصب نمایید.


صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال لاکسو LYXe

صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال لاکسو LYXe
صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال لاکسو LYXe

صرافی هایی که در این قسمت از مقاله نام می‌بریم صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز خارجی هستند که از رمز ارز لاکسو LYXe پشتیبانی می‌کنند. در واقع شما می‌توانید در این صرافی‌ها به خرید و فروش ارز دیجیتال لاکسو بپردازید. در ادامه به معرفی هر یک خواهیم پرداخت:

 1. صرافی کوکوین KuCoin

صرافی کوکوین یکی از صرافی های متمرکز فعال در حوزه رمز ارزها می‌باشد که امکانات مختلفی همچون خرید کریپتو با ارزهای فیات، ترید اسپات، ترید فیوچرز، ترید توکن‌های لوریج شده و … را ارائه می‌دهد. در صرافی کوکوین کاربران قاددر خواهعند بود ارز دیجیتال لاکسو را با جفت ارز ETH مبادله نمایند.

 1. صرافی کوینکس CoinEx

صرافی کوینکس نیز از دیگر صرافی‌های متمرکز است که در دسامبر ۲۰۱۷ در هنگ کنگ راه اندازی شده است و هدف آن ارائه پلتفرمی با امنیت بالا و سرعت زیاد برای انجام معاملات دیجیتالی می‌باشد.

 1. صرافی یونی سواپ Uniswap

صرافی یونی سواپ یک صرافی غیرمتمرکز است که مبتنی بر شبکه اتریوم می‌باشد و برای استفاده از آن نیازی به احراز هویت نیست.


نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال لاکسو LYXe

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال لاکسو LYXe
نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال لاکسو LYXe

برای خرید و فروش رمز ارز لاکسو LYXe شما می‌توانید از صرافی‌ها استفاده نمایید. در مرحله اول باید بررسی نمایید که کدام یک از صرافی‌های ارز دیجیتال از این رمز ارز پشتیبانی می‌کنند. شما می‌توانید در صفحه مقایسه قیمت صرافی‌ها در وب سایت زوم ارز با صرافی‌های ایرانی آشنا شوید.

در صورتی که انتخاب شما صرافی‌های خارجی است، باید جستجوهای لازم در ارتباط با تحریم‌ها و محدودیت‌های صرافی برای کاربران ایرانی را انجام دهید. اگر امکان استفاده از صرافی‌های خارجی برای کاربران ایرانی وجود داشته باشد، شما می‌توانید مقدار مبلغ مورد نظر به ریال را در یکی از صرافی‌های ایرانی به تتر یا یکی از استیبل کوین‌ها تبدیل نمایید، سپس در صرافی مورد نظر پس از ثبت نام آن را به ارز دیجیتال لاکسو تبدیل کنید.


آینده پروژه لاکسو LUKSO

آینده پروژه لاکسو LUKSO
آینده پروژه لاکسو LUKSO

با توجه به عملکرد مناسب این پروژه و همچنین فاکتورهای مهم فنی و سوابق کاری مدیران این پروژه، می توان برای این پلتفرم آینده خوبی را متصور شد. البته بازارهای نزولی به عنوان یک فیلتر مناسب، پروژه های ضعیف را نابود می کند و تنها نجات یافتگان ارزش سرمایه گذاری را دارند. باید منتظر بود و دید که بعد از زمستان کریپتویی آیا این پروژه نیز مانند قبل فعال می باشد یا خیر.


 

سخن پایانی درباره ارز لاکسو LYXe

در این مقاله پروژه لایه اولی لاکسو LUKSO را بررسی کردیم و متوجه شدیم که این شبکه با استفاده از ویژگی های پایه ای اتریوم توانسته یک شبکه غیرمتمرکز و سریع تر را ایجاد کند. برای کسب اطلاعات بیشتر از این پروژه می توانید بخش های “عملکرد و ویژگی های این پلتفرم” را مطالعه کنید. همچنین اگر قصد سرمایه گذاری روی این پروژه را دارید می توانید از بخش های صرافی، کیف پول و تحلیل قیمتی این ارز استفاده کنید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “ارز لاکسو LYXe” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
محقق و علاقه مند به بلاکچین و ارزهای دیجیتال

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده