آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز دکسی DEXE چیست؟ | آینده ارز دکسی

ارز دکسی DEXE چیست؟

ارز دکسی DEXE چیست؟، در سیستم های اداری و مدیریتی امروزه یک سلسله مراتبی وجود دارد که اگر یک نیرو، یک ایده برای بازدهی بیشتر داشته باشد موفق به مطرح کردن و یا پیاده سازی آن نمی شود. یک مجموعه ای را تصور کنید که تمامی اعضای آن بتوانند آزادانه در مورد یک موضوعی رای بدهند و یا هرکسی بتواند ایده خود را بدون هیچ مشکلی مطرح کند. همچنین هر شخصی از هر کجای دنیا با هر ملیت و یا مذهبی بتواند عضوی از این مجموعه بشود و در آن فعالیت کند. به بیان ساده این مجموعه خودمختار و مستقل می باشد و تمامی قوانین موجود در آن توسط اعضای خود آن مجموعه تایید و اجرا شده است. به این مجموعه های مستقل DAO می گویند، DAO مخفف Decentralized Autonomous Organization می باشد.

امروز در این مقاله پروژه DEXE DAO NETWORK را که یک سازمان خودمختار و مستقل می باشد را باهم بررسی می کنیم و در می یابیم که این پروژه چگونه با استفاده از رای گیری در بین اعضای خود می تواند دارایی های دیجیتالی مختلفی را مدیریت کند. همچنین به معرفی ارز دیجیتال دکسی DEXE خواهیم پرداخت.

ارز دکسی DEXE چیست؟

ارز دکسی DEXE چیست؟
ارز دکسی DEXE چیست؟

می توان گفت مهم ترین بخش مربوط به این پروژه همین بخش است. زیرا کاربران با خریدن ارز دکسی DEXE به طور خودکار جزئی از جامعه DEXE DAO می شوند. در نظر داشته باشید هر کاربری که تعداد بیشتری ارز DEXE را در اختیار داشته باشد قدرت بیشتری در رای گیری نیز خواهد داشت. می توان گفت تمامی فعالیت ها در این شبکه با استفاده از رای کاربران به واسطه ارز دیجیتال دکسی DEXE انجام می شود. تصمیمات زیر نمونه هایی از دسترسی های کاربران می باشند:

 • شرکت کردن در باز خرید برنامه ریزی شده و سوزاندن توکن ها و کسب سود از این فرآیند.
 • اداره و مشارکت در تصمیمات خزانه داری.
 • کسب درآمد با استفاده از قفل کردن ارز DEXE در شبکه این پلتفرم.
 • مشارکت در تمامی تصمیمات و رای گیری ها.
 • مشارکت در تامین سرمایه برای بیمه سرمایه کاربران با استفاده از ارز دکسی DEXE.

خوب است بدانید این ارز دیجیتال در حال حاضر روی شبکه های اتریوم با استاندارد ERC-20 و همچنین اسمارت چین با استاندارد BEP-20 در دسترس می باشد.


نیم نگاهی به توکن دکسی DeXe

نام اختصاری DEXE
نوع ارز  Token
عرضه کل ۹۶,۵۰۴,۵۹۹
مقدار در گردش  ۳۶,۴۷۲,۹۸۱ 
وب سایت رسمی  dexe.network
بلاکچین اکسپلورر etherscan.io

ethplorer.io

bscscan.io

پیج های ارتباطی رسمی  dexenetwork.medium.com

telegram

twitter

وایت پیپر  dexe.network
آدرس قرارداد هوشمند ۰xde4EE8057785A7e8e800Db58F9784845A5C2Cbd6

تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم دکسی دائو DEXE DAO

تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم دکسی دائو DEXE DAO
تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم دکسی دائو DEXE DAO

پلتفرم دکسی DEXE در سال ۲۰۱۷ ثبت و در سال ۲۰۱۹ به طور رسمی شروع به فعالیت کرده است. این شرکت دو دفتر در اوکراین و آمریکا دارد که حدودا بین ۲۰ تا ۴۹ نفر به صورت مستقیم در این شرکت فعالیت می کنند. بنیان گذار این پروژه آقای Dmitriy Kotliarov می باشد که با هدف ایجاد یک بستر غیرمتمرکز، محصولات غیرمتمرکزی را برای سرمایه گذاران و معامله گران فراهم کرده است. در ادامه با سوابق کاری ایشان آشنا خواهیم شد:

ایشان از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۹ در دانشگاهی در اوکراین مشغول به تحصیل بوده و سپس از سال ۲۰۱۸ تقریبا به مدت دو سال با شرکت سرمایه گذاری equilibrium همکاری کرده است. سپسDmitriy  در سال ۲۰۱۹ پلتفرم تجاری خود را با نام  Bill Trade را ایجاد کرده و همزمان با آن شرکت DeXe.network را نیز تاسیس کرده است. در نظر داشته باشید Dmitriy علاوه بر دو پلتفرم ذکر شده، شرکت Kattana در سال ۲۰۲۱ و همچنین شرکت ۱۱۱ProjectGuard را در سال ۲۰۲۲ تاسیس کرد. خوب است بدانید ایشان تنها در پلتفرم Bill Trade به صورت تمام وقت فعال است و در باقی شرکت ها به صورت نیمه وقت فعالیت می کند.


عملکرد پلتفرم دکسی دائو DEXE DAO

عملکرد پلتفرم دکسی دائو DEXE DAO
عملکرد پلتفرم دکسی دائو DEXE DAO

به بیان ساده پلتفرم دکسی DeXE یک پلتفرم معاملاتی غیرمتمرکز برای کپی کردن بهترین استراتژی های معامله گران می باشد. اما این فرآیند چگونه اتفاق می افتد؟ این پلتفرم دو روش را برای کاربران امکان ساخته است:

 • کاربر با استفاده از کیف پول خود به رابط کاربری این پلتفرم متصل شود و عملیات کپی را انجام دهد.
 • در این روش کاربر ابتدا جزئیات و آمارهای مربوط به معامله گر مورد نظر را بررسی می کند و سپس از طریق قرارداد هوشمند شبکه DeXe شروع به کپی می کند.
عملکرد پلتفرم دکسی دائو DEXE DAO
عملکرد پلتفرم دکسی دائو DEXE DAO

اما در مورد روش دوم اطلاعاتی وجود دارد که باید بدانید. اگر کاربری این روش را انتخاب کند، هنگامی که این کاربر در یک قرارداد هوشمند DeXe سرمایه گذاری می کند، سیستم یک توکن معادل ارزش سرمایه گذاری شده را به آن کاربر می دهد. سرمایه ای که کاربر در قرارداد هوشمند قفل کرده، در اختیار معامله گر برای ترید قرار می گیرد و از طرفی کاربر می تواند با توکن دریافتی خود، آن را نگه داری و یا منتقل و یا حتی کمک کند.

در نظر داشته باشید اکوسیستم این پلتفرم به سه بخش: پیشنهادات و اجرای پیشنهادات و خزانه داری تقسیم می شود.

 • پیشنهادات:

می توان گفت تمامی فعالیت های این پلتفرم مانند: تصمیمات تجاری و فنی، عملکردهای کوتاه و بلند مدت، ابزارها و محصولات با استفاده از رای گیری از کاربران انجام خواهد شد. به طور کلی پیشنهادات و رای گیری ها به سه بخش مجزا تقسیم می شوند:

 • عملکرد DeXe DAO : به عنوان مثال در مورد تغییر عملکرد این مجموعه، ایجاد اهداف مختلف و مشوق ها برای کاربران، پیشنهاد و رای گیری انجام می گیرد.
 • شبکه DeXe و محصولات آن: اعضای DAO می توانند هرگونه تغییر در قراردادهای هوشمند، محصولات شبکه DeXe، توسعه محصولات مرتبط جدید، تغییر کارمزدها و کمیسیون ها، ویژگی های اضافی و غیره را پیشنهاد و تصویب کنند.
 • خزانه داری DeXe DAO: اعضا می توانند در مورد هر تصمیمی در مورد تخصیص بودجه DAO، استفاده از بودجه برای توسعه، خدمات، مشوق ها و غیره رای دهند.
 • اجرای پیشنهادات:

هر پیشنهادی که ارائه می شود باید یک چرخه را برای اجرایی شدن طی کند، که با یکدیگر آن ها را بررسی می کنیم:

مرحله شروع:

کاربر ابتدا باید پیشنهاد خود را به صورت آفچین به انجمن DeXe DAO با برچسب stage-1 ارائه کند. پیشنهاد باید شامل موارد زیر باشد:

 • یک عنوان کوتاه.
 • شرح مختصری از پیشنهاد.
 • دلیل پیشنهاد.
 • یک نظرسنجی از اعضای انجمن که به اعضا امکان می دهد نظر خود را در مورد آن پیشنهاد، بیان کنند که البته اختیاری است.

مرحله بحث:

در این مرحله تمامی اعضا می توانند در مورد این پیشنهاد نظر خود را بیان کنند و شخص پیشنهاد دهنده می تواند با توجه به نظرات، طرح خود را اصلاح کند.

رای گیری:

در این مرحله رای گیری از کاربران آغاز می شود. به صورت پیش فرض مدت زمان این رای گیری ۵ روز می باشد و تنها کاربرانی که تعداد ۵۰۰۰ از ارز DeXe را در اختیار داشته باشند، مجاز به شرکت در این رای گیری هستند. این نظرسنجی تنها شامل گزینه های زیر می شود:

 • (بله) به نفع این پیشنهاد.
 • (خیر) مخالف این پیشنهاد.

خوب است بدانید این نظرسنجی با استفاده از Snapshot انجام می شود و سپس به برچسب stage-2 تغییر پیدا می کند. اگر تعداد آرای موافق بیشتر باشد، این طرح تصویب می شود.

اجرا:

اگر یک پروپوزال‌ رای مثبت بگیرد، برای تخصیص بودجه از خزانه توسط SafeSnap اجرا می شود. SafeSnap یک پلاگین از Snapshot می باشد که امکان اجرای رای گیری های آفچین را محقق می سازد. خوب است بدانید بودجه تخصیص داده شده به طرح های تصویب شده، از خزانه توسط ۷ عضو قابل اعتماد و به صورت Multisig اداره می شود.

بعد از رای گیری یک دوره ۲۴ ساعته به نام cooldown باید طی شود که طی آن همه می توانند تراکنش های پیوست شده به پروپوزال را به چالش بکشند. اگر خطا و سوء استفاده ای رخ داده بود، قرارداد هوشمند داوری غیرمتمرکز Kleros اعمال می شود. پس از آن یک دوره ۷ روزه باید طی شود که دارندگان کلید خزانه می توانند به علت خطای صورت گرفته این طرح را وتو کنند. اما اگر هیچ خطای طی دوره cooldown پیدا نشد، تراکنش ها برای تخصیص بودجه به طور خودکار توسط SafeSnap انجام می شود. تمامی مراحل اجرای پیشنهادات به صورت خلاصه و مفید گفته شد، اما بخش های کوچکی وجود دارد که در ادامه آن ها را عنوان می کنیم:

+شخص پیشنهاد دهنده این امکان را دارد که هر زمان قبل از انجام Snapshot نظرسنجی را لغو کند.

+طرح پیشنهادی ممکن است تا قبل از فرآیند Snapshot اصلاح شود.

+هر کاربر می تواند برای خود یک نماینده انتخاب کند. کاربرانی که کمتر ۵۰۰۰ ارز DeXe دارند، می توانند یک نماینده در رای گیری برای خود انتخاب کنند و حق رای خود را به او بدهند.

 • خزانه داری:

تمامی DeXe های توزیع نشده و همچنین سایر ارزهای متعلق به این پروژه در خزانه داری آن نگهداری می شود. وجوه خزانه داری برای توسعه، تقویت و گسترش اکوسیستم شبکه این پروژه و فرآیند های حاکمیتی آن در نظر گرفته شده است. همان طور که گفته شد خزانه داری این پروژه توسط جامعه این پروژه اداره خواهد شد. اما به طور کلی وجوه خزانه داری برای شش هدف کلی هزینه می شود که در ادامه باهم آن ها را بررسی می کنیم:

مشوق ها:

تخصیص بودجه برای ترویج و فعالیت کاربران در تصمیمات حاکمیتی و اداره اکوسیستم این پروژه.

کمک های مالی:

این پلتفرم به استارتاپ های مستعد رشد، کمک مالی می کند و همچنین کسانی که باگ ها را رفع می کنند را نیز مورد حمایت مالی قرار می دهد.

خدمات و تیم توسعه:

هسته اصلی تیم این پروژه از کارشناسان، حسابرسان پروتکل ها و توسعه دهندگان تشکیل می شود که برای اصلاح و ایجاد محصولات تلاش می کنند و باید تحت حمایت مالی قرار گیرند.

کمپین ها و تبلیغات:

برای ترویج شبکه این پروژه و گسترش جامعه، بخشی از خزانه به بازاریابی ها و همچنین برپایی کمپین ها اختصاص یافته است.

تامین نقدینگی:

کاربرانی که دارایی خود را در این پلتفرم قفل می کنند پاداشی از جنس DeXe دریافت می کنند. این پاداش ها از خزانه داری تامین می شود.

صندوق بیمه:

تقریبا ۳۳% از سودهای سرمایه گذاری این پروژه بعد از واریزی به خزانه داری، برای بیمه کاربرانی که فعالیت های معاملاتی می کنند در نظر گرفته می شود تا در زمان به خصوصی خسارت ها را جبران کنند.


ویژگی های پلتفرم دکسی دائو DEXE DAO

ویژگی های پلتفرم دکسی دائو DEXE DAO
ویژگی های پلتفرم دکسی دائو DEXE DAO

در این بخش قصد داریم ویژگی های این پروژه را عنوان کنیم:

 • کسب درآمد با استفاده از تامین نقدینگی در شبکه این پلتفرم.
 • اداره پلتفرم به صورت کاملا غیرمتمرکز با استفاده از رای کاربران.
 • ایجاد یک بستر غیرمتمرکز برای معامله گران و سرمایه گذاران.
 • بیمه دارایی کاربران در مواردی که خسارت ناخواسته به دارایی معامله گران وارد شود.
 • همکاری با شرکت های سرمایه گذاری و پروژه های کریپتویی و همچنین صرافی های مطرح.
 • ارائه مدیریت غیرمتمرکز دارایی ها و تولید محصولات دیفای.
 • استفاده از مفهوم Delegation در رای گیری ها که باعث می شود تمامی کاربران در رای گیری ها فعال باشند.
 • یکی از ضعف های این پروژه را می توان عمل نکردن به برخی از اهداف خود در نقشه راه دانست.
 • از دیگر نکات منفی این پروژه باگ امنیتی آن می باشد که در بخش مخصوص به خود آن را بررسی می کنیم.

بررسی نقشه راه پروژه دکسی دائو DEXE DAO

بررسی نقشه راه پروژه دکسی دائو DEXE DAO
بررسی نقشه راه پروژه دکسی دائو DEXE DAO

در وب سایت رسمی این پروژه یک نقشه راه از سال ۲۰۱۹ به تصویر کشیده شده است. این پروژه تمامی اهداف خود را در بین سال های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ به سرانجام رسانده اما در سال ۲۰۲۲ سه گام خود مانند اضافه شدن limit order و سرمایه گذاری های این پلتفرم و همچنین پروتکل ۱۱۱pg DAO انجام نشده است.

دوستان عمل نکردن به موقع به اهداف مشخص شده در نقشه راه، اعتبار یک پروژه را زیر سوال می برد. در زمان نگارش این مقاله یک ماه از سال ۲۰۲۳ می گذرد و بسیاری از پروژه ها نقشه راه خود را برای سال جدید ارائه داده اند اما DEXE DAO هدف های ۲۰۲۲ خود را نیز تکمیل نکرده و این باعث پیشی گرفتن سایر رقبا از این پروژه خواهد شد.


امنیت پلتفرم دکسی دائو DEXE DAO

امنیت پلتفرم دکسی دائو DEXE DAO
امنیت پلتفرم دکسی دائو DEXE DAO

همان طور که متوجه شدید این پروژه به صورت غیرمتمرکز اداره می شود و در تمامی بخش ها حتی خزانه این پروژه عدم تمرکز صورت گرفته است. همچنین تمامی قراردادهای هوشمند این پروژه توسط دو بنیاد CertiK و Hacken بررسی شده اند. اما نکته عجیب آن است که در تاریخ ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۰ ابتدا شرکت امنیتی Hacken قراردادهای هوشمند این پروژه را بررسی کرد و در گزارش منتشر شده هیچ باگ امنیتی حادی را ذکر نکرده است اما یک سال بعد از آن شرکت CertiK قراردادهای هوشمند این پروژه را بررسی و خبر از یک باگ امنیتی که باعث تمرکز قدرت می شود، داده است. به نظر می رسد تا قبل از این بررسی ارز DeXe تنها روی شبکه اتریوم بوده، زیرا این باگ امنیتی در قرارداد هوشمند مربوط به بستر اسمارت چین می باشد. گزارش CertiK نشان می دهد مالک این قرارداد برای خود حق انتقال و یا ایجاد آدرس جدید را محفوظ می داند. اما اگر دسترسی این مالک هک شود و یا با هکرها تبانی کند چه؟! در این صورت یک فاجعه رخ می دهد. بنیاد CertiK برای امنیت بیشتر کلیدهای چند امضایی را پیشنهاد داده است.


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال دکسی DEXE

رمز ارز دکسی DEXE که در این مقاله با آن آشنا شدید، همانطور که گفته شد توکن ارائه شده توسط پلتفرم DEXE DAO NETWORK می باشد که یک سازمان خودمختار و مستقل است و کاربران می توانند با خریدن این ارز دیجیتال، جزئی از جامعه DEXE DAO شوند. کاربری که بیشترین مقدار دکسی DEXE را در اختیار داشته باشد، قدرت بیشتری در رای گیری دارد. رمز ارز دکسی DEXE در حال حاضر بر روی دو شبکه اتریوم و اسمارت چین با استانداردهای ERC-20 و BEP-20 قرار دارد. ر ادامه به بررسی روند قیمت ارز دیجیتال دکسی DEXE خواهیم پرداخت.

رمز ارز دکسی DEXE در اواخر سال ۲۰۲۰ یعنی در تاریخ ۱ نوامبر با قیمت ۰.۷۲۹۱ دلار در بازار معامله می شد. تا ابتدای سال ۲۰۲۱ روند قیمت این ارز دیجیتال افزایش یافته و در تاریخ ۹ ژانویه به سطح قیمت ۳.۱۹۴۷ دلار رسید. لازم به ذکر است این رمز ارز در تاریخ ۸ مارس ۲۰۲۱ به بالاترین سطح قیمت خود یا ATH که سطح قیمت ۳۳.۵۴ دلار بوده است، رسیده است. پس از گذشت ۳ ماه قیمت این رمز ارز کاهش یافته و در تاریخ ۲ ژوئن قیمت آن برابر با ۶.۳۸۳۸ دلار بوده است. در پایان سال ۲۰۲۱ ارز دیجیتال دکسی DEXE با قیمت ۱۳.۰۳ دلار در بازار معامله می شد.

رمز ارز دکسی سال ۲۰۲۲ را با قیمت ۱۱.۷۸ دلار شروع کرد و در اواسط سال قیمت آن کاهش یافته و در تاریخ ۱۶ ژوئن قیمت آن به ۲.۸۷۵۴ دلار رسید. سال ۲۰۲۲ برای ارز دیجیتال دکسی DEXE با قیمت ۲.۴۰۶ دلار به پایان رسید و در اوایل سال ۲۰۲۳ یعنی در تاریخ ۲۵ فوریه ۲۰۲۳ قیمت آن برابر با ۳.۱۵۶۱ دلار بود. در زمان نگارش این مقاله یعنی در تاریخ ۱۴ مارس ۲۰۲۱ قیمت ارز دیجیتال دکسی DEXE برابر با ۲.۹۱ دلار می باشد و در ادامه می توانید روند قیمت این رمز ارز را بر روی نمودار مشاهده نمایید.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال دکسی DEXEر
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال دکسی DEXE

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال دکسی DEXE

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال دکسی DEXE
کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال دکسی DEXE

همانطور که در مقالات متعدد مربوط به ارزهای دیجیتال بسیار گفته شده است، ذخیره سازی ارزهای دیجیتال در کیف پول ها انجام می شود . کیف پول ها همانند حساب بانکی شما در دنیای واقعی عمل می نمایند. شما می توانید با استفاده از کیف پول ها رمز ارزها را دریافت و یا آنها را ارسال نمایید. کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری از مشهورترین کیف پول های موجود در بازار هستند که هر کدام دارای ویژگی های متمایزی نیز می باشند. در ادامه به معرفی کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال دکسی DEXE خواهیم پرداخت.

 1. کیف پول نرم افزاری اتمیک Atomic

کیف پول اتمیک از رمز ارزهای متعددی پشتیبانی می کند و این کیف پول یک ولت غیرحضانتی می باشد. به عبارت دیگر می توان بیان نمود در اتمیک ولت کاربران کنترل کامل کلیدهای خصوصی خود را در اختیار دارند.

 1. کیف پول نرم افزاری تراست Trust

کیف پول تراست قابل استفاده بر روی تلفن همراه شما می باشد و کاربران می توانند آن را هم برای سیستم عامل های اندروید و هم برای سیستم عامل های ios نصب و بارگیری نمایند.

 1. کیف پول نرم افزاری متامسک MetaMask

متامسک یکی دیگر از کیف پول های نرم افزاری پشتیبانی کننده رمز ارز دکسی است. این کیف پول می تواند هم به عنوان افزونه بر روی مرورگرهای کروم و فایرفاکس و هم به عنوان اپلیکیشن بر روی تلفن همراه استفاده شود.

 1. کیف پول نرم افزاری سیف پل SafePal

علاوه بر سه کیف پولی که در بالا به آنها اشاره نمودیم، کیف پول نرم افزاری سیف پل نیز از رمز ارز دکسی DEXE پشتیبانی می کند. ولت سیف پل امکانات و خدمات گوناگونی را به کاربران ارائه می دهد و بر روی تلفن همراه قابل استفاده است.


صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال دکسی DEXE

صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال دکسی DEXE
صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال دکسی DEXE

در این قسمت از مقاله به معرفی صرافی هایی خواهیم پرداخت که می توانید از آنها برای خرید و فروش رمز ارز دکسی DEXE استفاده نمایید. صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز زیر همگی صرافی های خارجی پشتیبانی کننده ارز دیجیتال دکسی می باشند.

 • صرافی های متمرکز پشتیبانی کننده دکسی DEXE

صرافی بایننس، کوکوین، هیوبی، هات بیت و بینگ ایکس از جمله صرافی های متمرکز پشتیبانی کننده رمز ارز دکسی می باشند که در این صرافی ها شما قادر می باشید ارز دیجیتال دکسی را با جفت ارزهای USDT، BTC، ETH و BUSD مبادله نمایید.

 • صرافی های غیرمتمرکز پشتیبانی کننده دکسی DEXE

یونی سواپ و پنکیک سواپ از مشهورترین صرافی های غیرمتمرکز می باشند که هر دو از رمز ارز دکسی DEXE پشتیبانی می کنند. در این صرافی ها کاربران می توانند ارز دیجیتال دکسی را با جفت ارزهای WETH و BUSD مبادله نمایند.


نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال دکسی DEXE

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال دکسی DEXE
نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال دکسی DEXE

در قسمت قبلی مقاله شما با صرافی های خارجی پشتیبانی کننده ارز دیجیتال دکسی DEXE آشنا شدید. شما می توانید از صرافی های متمرکز و غیرمتمرکزی که در قسمت قبل معرفی نمودیم، برای خرید و فروش استفاده نمایید. اما لازم به ذکر است که استفاده از صرافی های متمرکز خارجی برای کاربران ایرانی با دشواری همراه است و نیاز به احراز هویت دارد. کاربران ایرانی می توانند از صرافی های خارجی غیرمتمرکز که نیاز به احراز هویت ندارند، استفاده کنند. علاوه بر این، کاربران ایرانی باید قبل از ورود به صرافی های خارجی، مقدار مبلغ مورد نظر خود به ریال را به تتر یا یکی از استیبل کوین ها در یکی از صرافی های ایرانی تبدیل نمایند.

همچنین می توانند برای خرید و فروش از صرافی های ایرانی پشتیبانی کننده ارز دیجیتال دکسی DEXE استفاده کنند.


آینده پروژه دکسی دائو DEXE DAO

آینده پروژه دکسی دائو DEXE DAO
آینده پروژه دکسی دائو DEXE DAO

به طور کلی پروژه های دیفای به دلیل این که چارچوب قانون گذاری مشخصی ندارند در آینده ممکن است با سختگیری بیشتری از طرف نهادهای قانون گذاری مواجه شود و از طرفی کاربران نیز برای پرداخت نکردن مالیات به این بخش روی می آورند. اما جدا از این دیدگاه کلی، پروژه DEXE DAO که محصولات دیفای را ارائه می دهد باید برای موفقیت باگ های امنیتی خود را بر طرف سازد و همچنین نقشه راه خود را تکمیل کند.

اگرچه این پلتفرم به طور غیرمتمرکز اداره می شود اما همان طور که متوجه شدید بنیان گذار این پروژه به طور همزمان در ۴ شرکت فعال است و این باعث می شود تمرکز کافی روی توسعه و همکاری های گسترده برای این پلتفرم نداشته باشد.


سخن پایانی درباره ارز دکسی DEXE

امروز در این مقاله یکی دیگر از پلتفرم های فعال حوزه دیفای را باهم بررسی کردیم. شما با مطالعه این مقاله از ابعاد فنی پروژه DEXE DAO مطلع می شوید و همچنین می توانید از بخش های تحلیل قیمتی و صرافی های ارائه دهنده ارز DEXE برای سرمایه گذاری روی این ارز استفاده کنید. اما قبل از آن به شما پیشنهاد می کنیم بخش آینده پروژه را مطالعه بفرمایید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “ارز ام وی ال MVL” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
محقق و علاقه مند به بلاکچین و ارزهای دیجیتال

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده