آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز فلوکی چیست؟ | آینده ارز فلوکی

ارز فلوکی FLOKI چیست؟

ارز فلوکی چیست؟  میم کوین ها اغلب به عنوان سرگرمی و برای ایجاد یک جامعه برای هدف خاصی ایجاد می شوند. برای مثال حامیان حیوانات یک ارز با نماد سگ ایجاد می کنند و برای حمایت از پایگاه هایی که از سگ ها نگه داری می کنند این ارز دیجیتال را خریداری می کنند تا مبلغی برای حمایت از این حیوانات جمع آوری شود.

ارز فلوکی نیز مانند سایر ارز‌های میم، ابتدا به عنوان یک شوخی ایجاد شد. این ارز به نام سگ شوالیه فلوکی، یک شخصیت معروف در شبکه ‌های اجتماعی از جمله توییتر و اینستاگرام، الهام گرفته شده است. در سال ۲۰۲۱، یک کاربر با نام CaptainFloki روی بلاکچین بایننس اسمارت چین این ارز را به وجود آورد. این کوین در آغاز مثل بسیاری از ارزهای دیگر ارزان بود اما با گذشت زمان قیمت آن رشد کرد و به جمع ۱۰۰ ارز برتر بازار رسید. امروز در این مقاله این ارز را بررسی می کنیم و از آینده پیش روی این میم کوین محبوب آگاه می شویم.


بررسی ویدویی فلوکی FLOKI

(قسمت اول)

(قسمت دوم)


ارز فلوکی FLOKI چیست؟

ارز فلوکی FLOKI چیست؟
ارز فلوکی FLOKI چیست؟

این ارز در حال حاضر روی دو بلاکچین اتریوم و اسمارت چین برای کاربران قابل دسترس می باشد. همان طور که بیان شد این ارز برای ایجاد یک جامعه از کاربران کریپتویی ایجاد شده است. در ادامه کاربرد این ارز را بیان می کنیم:

 • پرداخت ها: ارز فلوکی Floki به کاربران این امکان را می ‌دهد که به راحتی و با سرعت، پرداخت‌ های خود را انجام دهند. این پرداخت‌ ها به صورت آنی و با کارمزد کم انجام می ‌شوند.
 • ذخیره دارایی: کاربران می توانند این ارز را برای سرمایه گذاری و حفظ ارزش خریداری کنند. البته باید بدانید که این ارز نوسان های شدیدی دارد.
 • ترید روی این ارز: به دلیل نوسان های شدید این ارز، معامله گران می توانند از نوسان های این ارز به عنوان فرصتی برای کسب سود استفاده کنند.
 • تبلیغات و بازاریابی: برخی افراد و شرکت ها ممکن است برای جلب توجه به محصولات یا خدمات خود، از پرداخت با ارز floki به عنوان روش پرداخت استفاده کنند.
 • خرید آنلاین: کاربران می توانند از این ارز برای خریدهای آنلاین از فروشگاه هایی که این ارز را پشتیبانی می کنند، استفاده کنند.
 • پاداش: این ارز به گونه ای طراحی شده که به هولدرهای این ارز، پاداش در قالب ارز فلوکی floki داده می شود.
 • تحویل کالا: تیم توسعه‌ ارز فلوکی برای ایجاد یک سیستم تحویل کالا با استفاده از بلاکچین برنامه ریزی کرده است. این سیستم، کاربران را قادر می ‌سازد تا مستقیماً با کارخانه ‌های تولید کالاهای مختلف در تعامل باشند و محصولات را با قیمتی رقابتی و به روشی امن تحویل بگیرند.

نیم نگاهی به توکن فلوکی FLOKI

نام اختصاری FLOKI
نوع ارز  Token
عرضه کل ۹,۹۴۲,۳۰۳,۹۲۷,۹۵۸.۲۴
مقدار در گردش  ۹,۶۷۸,۴۲۰,۰۶۷,۸۹۶.۲
وب سایت رسمی floki.com
بلاکچین اکسپلورر bscscan.com

etherscan.io

ethplorer.io

پیج های ارتباطی رسمی twitter

reddit

وایت پیپر docs.floki.com
سورس کد github.com
آدرس قرارداد هوشمند ۰xcf0c122c6b73ff809c693db761e7baebe62b6a2e

تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم فلوکی FLOKI

تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم فلوکی FLOKI
تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم فلوکی FLOKI

همان طور که می دانید این ارز در سال ۲۰۲۱ خلق شده و گذشته طولانی ندارد. همچنین هیچ اسم و سابقه ای از تیم توسعه دهنده این ارز وجود ندارد. در وب سایت رسمی این پروژه، پنج نفر به عنوان تیم اصلی این پروژه با نام های مستعار ذکر شده اند و همین موضوع باعث نگرانی برخی از کاربران می شود. این نگرانی زمانی بیشتر می شود که ۱۰ کیف پول وجود دارد که حدودا ۵۰% از ارز فلوکی را در اختیار دارند.


عملکرد پلتفرم فلوکی FLOKI

عملکرد پلتفرم فلوکی FLOKI
عملکرد پلتفرم فلوکی FLOKI

این ارز با تبلیغات گسترده در شبکه های اجتماعی و همچنین چراغ سبز صرافی بایننس برای لیست کردن آن، توانسته خیلی زود پیشرفت و دستاوردهای بزرگی را کسب کند. البته این ارز از همان ابتدا نیز مورد توجه بود زیرا اسم سگ ایلان ماسک فلوکی بوده و حال یک ارز با همین نام خلق شد و بسیاری از کاربران این ارز را دوج کوین بعدی دانستند که ایلان ماسک احتمالا از آن حمایت خواهد کرد. به هر حال در این بخش این ارز را از نظر فنی بررسی می کنیم:

اگرچه این ارز به صورت میم و سرگرمی ایجاد شده اما برنامه هایی برای کاربران خود دارد. در ادامه برخی از کاربردهای این پلتفرم را بیان می کنیم:

 • بازی:

این پلتفرم بازی متاورسی Valhalla را برای کاربران خود ساخته است که با فعالیت در آن می توان کسب سود کرد.

 • اکوسیستم دیفای:

همچنین این پلتفرم یک اکوسیستم دیفای مختص به خود به نام FlokiFi را ایجاد کرده است، تا کاربران بتوانند در یک محیط کاملا غیرمتمرکز امور مالی خود را پیش ببرند.

 • آموزش و یادگیری:

این پروژه به صورت مداوم در حال آموزش به کاربران می باشد و نام این طرح را  Floki University گذاشته است.

 • بازار nft:

این پروژه بازار nft مختص به خود را دارد که نام آن FlokiPlaces می باشد و کاربران می توانند در این بازار nft هایی که از بازی متاورسی این پلتفرم به دست می آورند را در این مکان خرید و یا فروش کنند.

به طور کلی این پلتفرم سعی دارد علاوه بر ایجاد سرگرمی برای مخاطبین خود، با تبلیغات در مسابقات ورزشی و همچنین استفاده از این ارز در پرداخت های آنلاین و فروشگاه ها، جای خود را در بین ارزهای محبوب تثبیت کند.


ویژگی های پلتفرم فلوکی FLOKI

ویژگی های پلتفرم فلوکی FLOKI
ویژگی های پلتفرم فلوکی FLOKI

در این بخش ویژگی های منحصربه فرد این پروژه را عنوان می کنیم:

 • کسب سود با استیک کردن ارز فلوکی floki.
 • کسب درآمد با استفاده از فعالیت در بخش های مختلف مانند بازی های این پروژه.
 • استفاده از ارز فلوکی floki برای پرداخت های خرد.
 • آموزش مباحث کریپتویی که باعث گسترده کردن جامعه کریپتویی در بین عموم مردم می شود.
 • قابلیت ارائه خدمات مالی به صورت شخصی و نیمه حرفه ای.
 • قابلیت انتقال سریع و ارزان پول به سراسر جهان.

امنیت پلتفرم فلوکی FLOKI

امنیت پلتفرم فلوکی FLOKI
امنیت پلتفرم فلوکی FLOKI

ارز فلوکی floki اگر بخواهد برای پرداخت ها و همچنین استفاده در امور مالی مختلف مورد استفاده قرار بگیرد باید از نظر امنیتی رتبه بالایی داشته باشد. امنیت این پروژه را بنیاد CertiK بررسی کرده است و امتیاز ۹۳ از ۱۰۰ را دریافت کرده است. در گزارش منتشر شده ۳ مشکل اساسی در مورد متمرکز بودن ارز floki گرفته شده که تیم فنی این پروژه آن ها را برطرف کرده است.

اما این موارد گفته شده به کد نویسی این پروژه مربوط می شود ولی همچنان مسائلی مانند ۱۰ کیف پول برتر که ۵۰% از ارز floki را در اختیار دارد و تیم ناشناس پروژه باعث نگرانی هایی می شود. اگر این کیف پول ها برای تیم این پروژه باشد و آن ها تصمیم به فروش ارز floki بگیرند، قیمت ناگهان سقوط می کند و تیمی وجود ندارد که پاسخ گو باشد. البته تمرکز، در ارزهای مختلف دیده می شود و این مشکل مختص این پروژه نیست اما نتیجه همان اتفاق ارز luna می شود. با این تفاوت که تیم پروژه luna مشخص بود.


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال فلوکی FLOKI

رمز ارز فلوکی Floki که در قسمت‌های قبلی مقاله به معرفی آن پرداختیم، یکی از میم کوین‌های محبوب بازار ارز دیجیتال است. فلوکی بر بستر دو شبکه اتریوم ERC-20 و شبکه هوشمند بایننس BEP-20 پیاده‌سازی شده است. راه اندازی ارز دیجیتال فلوکی توسط یک تیم ناشناخته از توسعه‌ دهندگان که هواداران و اعضای جامعه شیبا اینو بودند، صورت گرفته است. با توجه به اینکه ارزهای مبتنی بر میم هیچ کاربرد واقعی ندارند، به نظر می‌رسد که فلوکی با دیگر میم کوین‌ها متفاوت باشد و از رشد و توسعه خوبی برخوردار باشد. در ادامه بیایید به بررسی روند قیمت ارز دیجیتال فلوکی بپردازیم.

در تاریخ ۲۸ ژوئن ۲۰۲۱، ارز دیجیتال فلوکی با قیمت ۰.۰۰۰۰۰۱۴ دلار وارد بازار شد و در اواسط سپتامبر ۲۰۲۱ قیمت آن اوج گرفت و یک روند صعودی را طی نمود. ایلان ماسک در ۱۳ سپتامبر با انتشار توئیتی مبنی بر اینکه سگ شیبا اینوی او با نام فلوکی از راه رسیده است، باعث رشد قیمت و جهش چند ده هزار درصدی ارز دیجیتال فلوکی شد. در تاریخ ۴ نوامبر ۲۰۲۱ قیمت فلوکی برابر با ۰.۰۰۰۳۴۳۷ دلار بود که در این تاریخ بالاترین قیمت خود یا ATH را ثبت نمود. پس از این افزایش قیمت، قیمت فلوکی در ماه های بعد یک روند نزولی را به خود گرفت و در اواخر سال ۲۰۲۱ کاهش یافته و به سطح قیمت ۰.۰۰۰۰۹۹۹۷ دلار رسید.

ارز دیجیتال فلوکی سال ۲۰۲۲ را با قیمت ۰.۰۰۰۱۱۱۴ دلار آغاز کرد و در اواسط سال به مرز ۰.۰۰۰۰۱۰۰۱ دلار رسید و تا اواخر سال یک روند ثابتی را طی نمود. با شروع سال ۲۰۲۳ و رشد بازار ارزهای دیجیتال، قیمت رمز ارز فلوکی نیز افزایش یافت. در زمان نگارش این مقاله یعنی در تاریخ ۲۲ مِی ۲۰۲۳ قیمت فلوکی برابر با ۰.۰۰۰۰۳۱۲۸ دلار می‌باشد و حجم معاملات ۲۴ ساعته این رمز ارز برابر با ۲۲،۷۳۲،۷۹۸ دلار است. این ارز دیجیتال نسبت به ۲۴ ساعت گذشته ۳.۶۲ درصد کاهش یافته و اکنون در رتبه ۱۰۴ بازار قرار دارد. در ادامه شما می‌توانید روند قیمت ارز دیجیتال فلوکی FLOKI را بر روی نمودار مشاهده نمایید.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال فلوکی FLOKI
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال فلوکی FLOKI

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال فلوکی FLOKI

کیف پول‌های پشتیبانی کننده رمز ارزها، کیف پول‌هایی هستند که برای نگهداری ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می‌گیرند و به صورت سخت افزاری و نرم افزاری در بازار موجود می‌باشند. تعدادی از کیف پول‌ها رایگان هستند و برای تهیه آنها، نیازی به پرداخت هزینه نیست. لازم به ذکر است که امنیت رمز ارزهای شما کاملا وابسته به کیف ‌پول انتخابی شماست. زیرا در صورتی‌ که کیف پول شما از امنیت بالایی برخوردار باشد، شما می‌توانید با خیال راحت ارزهای دیجیتال خود را در آن ذخیره نمایید. در ادامه به معرفی کیف پول‌های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال فلوکی خواهیم پرداخت.

 • کیف پول اتمیک Atomic

کیف پول اتمیک یا اتمیک ولت یک کیف پول نرم افزاری است که امکان استفاده از آن در دو نسخه موبایل اندروید و ios وجود دارد و همچنین می‌توان آن را برای نسخه‌های دسکتاپ ویندوز، لینوکس و مک os نصب نمود. اتمیک ولت علاوه بر ارز دیجیتال فلوکی، از رمز ارزهای متعددی پشتیبانی می‌کند.

 • کیف پول متامسک MetaMask

کیف پول متامسک یک کیف پول نرم افزاری است و در دسته کیف پول‌های غیرحضانتی قرار دارد. این کیف پول هیچ دسترسی به کلید خصوصی کاربران خود نداشته و اختیار آن به عهده کاربران می‌باشد. از کیف پول متامسک می‌توان به عنوان یک افزونه بر روی مرورگرهای کروم، فایرفاکس، Brave و Edge استفاده نمود و همچنین امکان نصب اپلیکیشن این کیف پول برای نسخه‌های اندروید و ios تلفن همراه موجود است.

 • کیف پول تراست Trust

کیف پول تراست یک کیف پول دیجیتالی است که می‌توان اپلیکیشن آن را از پل استور یا گوگل پلی بارگیری نمود و بر روی تلفن همراه نصب کرد. رمز ارزهای متعددی توسط کیف پول تراست پشتیبانی می‌شوند. لازم به ذکر است در کیف پول تراست، امکان کسب سود از ارز دیجیتال، دسترسی به برنامه‌های غیرمتمرکز و یا دیفای امکان پذیر می‌باشد.

 • کیف پول سیف پل SafePal

کیف پول نرم افزاری سیف پل برای ذخیره سازی ارزهای دیجیتال و همچنین با هدف برپایی پلتفرم امن و کاربرپسند ارائه شده است. اپلیکیشن کیف پول سیف پل قابل نصب برای نسخه های اندروید و ios تلفن همراه است و کاربران قادر خواهند بود طیف گسترده‌ای از رمز ارزها را در این کیف پول ذخیره نمایند.


صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال فلوکی FLOKI

صرافی ارز دیجیتال همانطور که می‌دانید، بستری است که می‌توانید با استفاده از آن به خرید و فروش رمز ارزها بپردازید. صرافی می‌تواند به عنوان یک سایت مورد استفاده قرار گیرد و یا اینکه می‌تواند به صورت اپلیکیشن موبایل بر روی تلفن همراه نصب شود. همچنین لازم به ذکر است که صرافی های خارجی در دو دسته متمرکز و غیرمتمرکز وجود دارند. صرافی متمرکز یک پلتفرم معاملاتی است که تحت نظر قوانین دولتی مدیریت می‌شود و خرید و فروش ارزهای دیجیتال را به صورت متمرکز تسهیل می‌نماید. در صرافی‌های غیرمتمرکز اینگونه نیست و هیچ فرد یا نهاد خاصی بر آنها نظارت ندارد.

صرافی‌های متمرکز پشتیبانی کننده ارز دیجیتال فلوکی FLOKI شامل بایننس، بیت هامب، کوکوین، بیتفینکس و … می باشند و صرافی های غیرمتمرکز پشتیبانی کننده این رمز ارز یونی سواپ و پنکیک سواپ هستند. لازم به ذکر است که کاربران ایرانی می‌توانند در صورت پشتیبانی صرافی های ایرانی از ارز دیجیتال فلوکی، از آنها استفاده نمایند.


نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال فلوکی FLOKI

خرید و فروش ارزهای دیجیتال در بستر صرافی‌ها صورت می‌پذیرد. برای استفاده از صرافی‌ها باید در مرحله اول به ثبت نام و احراز هویت بپردازید. کاربران ایرانی در صورتی که قصد استفاده از صرافی‌های خارجی را داشته باشند، می‌توانند در یکی از صرافی‌های ایرانی مقدار مبلغ مورد نظر را به تتر یا یکی از استیبل کوین‌ها تبدیل نمایند و سپس در صرافی خارجی به ارز مورد نظر تبدیل کنند.

همچنین در صورتی که امکان ثبت نام در صرافی های خارجی برای کاربران ایرانی وجود نداشته باشد، می‌توانند از امکانات داخلی کیف پول‌ها همچون صرافی داخلی و سواپ برای انجام مبادلات خود استفاده نمایند.


آینده پروژه فلوکی FLOKI

آینده پروژه فلوکی FLOKI
آینده پروژه فلوکی FLOKI

در این بخش به طور کامل آینده این پروژه را بررسی می کنیم. قبل از هر چیزی در مورد پروژه های میم به صورت کلی بحث خواهیم کرد. دوستان با بررسی بلند مدت چنین پروژه هایی در می یابیم که این ارزها به صورت ناگهانی رشد می کنند و بعد از مدتی نیز از بین می روند و یا بیشتر ارزش خود را از دست می دهند. اگر شما تریدر هستید، می توانید از این نوسان ها بهره بگیرید اما اگر سرمایه گذار هستید سعی کنید درصد کوچکی از سرمایه خود را روی این پروژه ها سرمایه گذاری کنید. به بیان ساده نوسان های شدید پروژه های میم باعث سود و ضررهای غیرمنطقی و قمار گونه شده است.

اما در خصوص ارز فلوکی floki، این ارز با لیست شدن در بایننس شهرت دو چندانی پیدا کرد، البته باید بدانید لیست شدن و حذف شدن از صرافی بایننس به کرات دیده شده است. این ارز با محبوبیت فعلی خود و برنامه هایی که دارد می تواند در بین میم کوین ها رشد خوبی را داشته باشد اما از آن جا که عمر طولانی ندارد باید کمی صبر کنیم تا ببینیم تیم این پروژه در پیش برد اهداف خود موفق می شود یا خیر.


سخن پایانی

در این مقاله ارز فلوکی floki که یک میم کوین محبوب می باشد را بررسی کردیم. همچنین از بنیان گذار این پروژه تا عملکرد و ویژگی های آن با خبر شدیم. اگر شما قصد سرمایه گذاری روی این پروژه را دارید می توانید از قسمت صرافی ها برای خرید و از بخش کیف پول ها برای نگهداری این ارز استفاده کنید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “ارز فلوکی چیست؟” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
محقق و علاقه مند به بلاکچین و ارزهای دیجیتال

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده