آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز اِرگو ERG چیست؟ | آینده ارز اِرگو

ارز اِرگو ERG چیست؟

ارز اِرگو ERG چیست؟، ساتوشی با استفاده از الگوریتم گواه اثبات کار به دنبال آن بود که یک شبکه کاملا غیرمتمرکز به وجود آورد که در آن هر cpu یک حق رای داشته باشد. اگرچه امروزه شبکه بیت کوین همچنان یکی از غیرمتمرکزترین شبکه ها است اما همان طور که می دانید با استفاده از دستگاه های ASIC که مخصوص استخراج می باشد و تشکیل استخرهای استخراج، تقریبا مفهوم هر cpu یک رای دیگر بی معنی شد. پس از آن بسیاری از پروژه های کریپتویی به دنبال ایجاد یک بستر کاملا غیرمتمرکز برای قراردادهای هوشمند بودند که مشکلاتی مانند امنیت شبکه و سرعت در تایید تراکنش ها به وجود آمد. در نتیجه سه فاکتور غیرمتمرکز بودن، سرعت، امنیت که به مثلث بلاکچین ها معروف است بزرگترین مشکل پروژه های بلاکچینی شد.

اما پروژه اِرگو Ergo که با شعار هر cpu یک رای به دنبال تحقق شعار ساتوشی می باشد، سعی دارد یک بستر کاملا غیرمتمرکز برای قراردادهای هوشمند ایجاد کند. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا از عملکرد این پروژه مطلع شویم و دریابیم که این پروژه می تواند در امنیت و سرعت نیز موفق باشد یا خیر.

ارز اِرگو ERG چیست؟

ارز اِرگو ERG چیست؟
ارز اِرگو ERG چیست؟

ارز اِرگو ERG محور اصلی اقتصاد شبکه Ergo می باشد. تمامی تراکنش ها با استفاده از این ارز دیجیتال امکان پذیر است، همچنین پروژه هایی که روی این شبکه اجرا می شوند از این ارز استفاده می کنند. در نظر داشته باشید از آن جایی که این شبکه با استفاده از الگوریتم pow اجرا شده، پاداش ماینرها ارز ERG می باشد. به این ترتیب کاربران برای درآمد بیشتر تبدیل به یک ولیدیتور می شوند و از طرفی شبکه غیرمتمرکز تر می شود. خوب است بدانید هر ERG به ۱۰۹ واحد کوچک به نام nanoErgs تقسیم می شود.


نیم نگاهی به کوین اِرگو ERGO

نام اختصاری ERG
نوع ارز  Coin
عرضه کل ۵۹,۷۵۶,۱۴۵
مقدار در گردش  ۵۸,۶۳۸,۴۲۶
وب سایت رسمی  ergoplatform.org
بلاکچین اکسپلورر explorer.ergoplatform.com
پیج های ارتباطی رسمی  twitter

reddit

facebook

وایت پیپر  ergoplatform.org
سورس کد  github.com

تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم اِرگو Ergo

تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم اِرگو Ergo
تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم اِرگو Ergo

اِرگو Ergo در تاریخ یکم جولای ۲۰۱۹ به طور رسمی شروع به فعالیت کرد. البته این شرکت در سال ۲۰۱۷ ثبت شده و دو دفتر نیز در آمریکا و سنگاپور دارد. آقای Alexander Chepurnoy و Dmitry Meshkov که پیش از این در شرکت IOHK فعال بودند پلتفرم Ergo را با هدف ایجاد یک بستر کاملا غیرمتمرکز برای قراردادهای هوشمند ایجاد کردند. خوب است بدانید شرکت IOHK بنیان گذار پروژه کاردانو می باشد.

Ergo کار خود را بدون فروش اولیه ارز خود آغاز کرد اما ۱۰% از ارزهای موجود را به خزانه خود برای توسعه بیشتر اختصاص داد که طی دو سال هزینه شد. در ادامه سوابق کاری بنیان گذار این پروژه را بررسی می کنیم:

آقای Alexander Chepurnoy کار خود را در شرکت خصوصی NXT cryptocurrency به عنوان یک توسعه دهنده آغاز کرد. سپس در سال ۲۰۱۴ تقریبا به مدت یک سال شرکت خودش به نام SmartContract را اداره می کرد، سپس در سال ۲۰۱۶ به تیم IOHK پیوست و هفت سال در آن جا به عنوان محقق مشغول به کار بود. همچنین Alexander در سال ۲۰۱۷ با کمک Dmitry پروژه اِرگو Ergo را ایجاد کردند.


عملکرد پلتفرم اِرگو Ergo

عملکرد پلتفرم اِرگو Ergo
عملکرد پلتفرم اِرگو Ergo

همان طور که متوجه شدید این پروژه به دنبال ایجاد یک شبکه کاملا غیرمتمرکز و احیا شعار هر cpu یک رای می باشد. اما این هدف چگونه قابل دستیابی می باشد؟ اِرگو Ergo سعی دارد با استفاده از یک نسخه به روز شده از شبکه بیت کوین این کار را انجام دهد. به بیان ساده Ergo از پروتکل Autolykos که برپایه pow می باشد استفاده کرده است. خوب است بدانید پروتکل Autolykos انرژی بسیار پایین تری مصرف می کند و همچنین ضد ASIC می باشد و از طرفی با استفاده از امضای Schnorr به گونه ای رفتار می کند که میزان استخراج برای هر نود محدود باشد. در نتیجه استخرهای استخراجی تشکیل نمی شود و به طور عملی هر CPU یک حق رای می تواند داشته باشد.

در نظر داشته باشید تیم فنی این پروژه توانسته بر خلاف شبکه بیت کوین که نیاز بود کاربران برای اتصال به شبکه چندین گیگابات اطلاعات را دانلود کند، با استفاده از مفهوم NiPoPoW به گونه ای رفتار کند که یک کاربر با استفاده از یک گوشی هوشمند به شبکه وصل شود و مانند یک نود فعالیت کند. خوب است بدانید کاربران برای اتصال به شبکه و استخراج اِرگو Ergo تنها به ۳ گیگابایت رم احتیاج خواهند داشت.

همچنین Ergo از مفهوم Soft Forkability نیز استفاده می کند. با استفاده از این مفهوم اگر اکثریت قریب به اتفاق شبکه یک ویژگی جدید را بپذیرند، آن ویژگی جدید فعال می شود. با این حال نودهای قدیمی که ارتقا نمی یابند به طور عادی به کار خود ادامه می دهند. یکی دیگر از قابلیت های شبکه اِرگو Ergo این است که با استفاده از قابلیت بازیابی، ارزهایی که بیش از ۴ سال جا به جا نشده باشد به چرخه بر می گردد و به ماینرها به عنوان پاداش تولید بلاک ها داده می شود.

خوب است بدانید که پلتفرم Ergo از وجوه خزانه خود برای توسعه شبکه خود و همچنین پروژه هایی که شامل اکوسیستم این پروژه می شود استفاده می کند. به این ترتیب بقا این شبکه تضمین خواهد شد.

خوب است در انتهای این بخش با Ergo Raffle آشنا شوید. ErgoRaffle یک سرویس تأمین مالی جمعی است که بر روی پلتفرم Ergo ساخته شده است که به هر کسی امکان می دهد برای یک پروژه پول جمع آوری کند. این پروژه می تواند شامل کمک مالی مستقیم به یک موسسه خیریه، یک طرح دانشگاهی یا تجاری، یا هر چیزی که بتوانید مردم را متقاعد کنید باشد.


ویژگی های پلتفرم اِرگو Ergo

ویژگی های پلتفرم اِرگو Ergo
ویژگی های پلتفرم اِرگو Ergo

در این بخش ویژگی های این پروژه را مرور می کنیم:

  • تیم فنی خوب و سوابق مناسب.
  • استفاده از پروتکل Autolykos که مقاوم در برابر دستگاه های استخراج پیشرفته می باشد.
  • شرکت کردن تمامی کاربران در شبکه که نتیجه آن غیرمتمرکز سازی بیشتر شبکه است.
  • اداره شبکه با استفاده از مفهوم Soft Forkability توسط نودها.
  • صرفه جویی در مصرف انرژی و همچنین سرعت بیشتر در پردازش تراکنش ها.
  • ایجاد یک بستر مناسب و غیرمتمرکز برای قراردادهای هوشمند و پشتیبانی از آن ها.
  • استفاده از مفهوم zk برای حفظ حریم خصوصی کاربران.

امنیت پلتفرم اِرگو Ergo

امنیت پلتفرم اِرگو Ergo
امنیت پلتفرم اِرگو Ergo

امنیت بلاکچین ها یکی از مهم ترین بخش های مربوط به آن ها می باشد زیرا اگر یک شبکه دچار اختلال امنیتی شود نه تنها خود شبکه بلکه تمامی پروژه هایی که روی آن شبکه مستقر شده اند از بین می روند. شبکه اِرگو Ergo توانسته با تدابیر خود یک شبکه ضد ASIC و مقاوم در برابر حمله ۵۱% ایجاد کند. همچنین با استفاده از Soft Forkability تغییرات را به رای می گذارد و در این بخش نیز تمرکز زدایی کرده است. اما متاسفانه قراردادهای هوشمند این پروژه توسط هیچ نهادی بررسی و ممیزی نشده است.


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال اِرگو ERG

ارز دیجیتال اِرگو ERG در تاریخ ۱۰ ژوئیه ۲۰۱۷ با قیمت ۳.۲۱۳۹ دلار در بازار معامله می‌شد. این رمز ارز در اواخر سال ۲۰۱۷ با یک افزایش قیمت همراه بوده و در تاریخ ۱۲ دسامبر قیمت آن به مرز ۱۶.۹۵ دلار رسید. در ابتدای سال ۲۰۱۸ و در تاریخ ۹ ژانویه اِرگو ERG با قیمت ۱۷.۷۲ دلار معامله می‌شد. پس از گذشت ۶ ماه قیمت این رمز ارز کاهش یافته و به سطح قیمت ۴.۵۸۸ دلار رسید. در اواخر سال ۲۰۱۸ قیمت اِرگو برابر با ۱.۸۶۱۴ دلار بود.

رمز ارز اِرگو ERG سال ۲۰۱۹ را با قیمت ۲.۱۷۴۹ دلار آغاز کرد و در تاریخ ۲۸ فوریه قیمت آن افزایش یافته و سطح قیمت ۵.۸۸۹۵ دلار را رد کرد. پس از این، ارز دیجیتال ERG وارد یک کانال نزولی شده و در اواخر سال قیمت آن به مرز ۰.۵۴ دلار رسید. رمز ارز اِرگو پس از طی یک روند نزولی در اواسط سال ۲۰۲۱ با قیمت ۱۲.۸۳ دلار در بازار معامله می‌شد و در اواخر سال قیمت ERG به مرز ۵.۳۱۴۸ دلار رسید. ارز دیجیتال اِرگو سال ۲۰۲۲ را با قیمت ۴.۹۴۸۹ دلار آغاز و با قیمت ۱.۲۳۳۴ دلار به پایان رساند. در زمان نگارش این مقاله یعنی در تاریخ ۸ ژوئن ۲۰۲۳ قیمت رمز ارز اِرگو ERG برابر با ۱.۲۶ دلار است و نسبت به روز قبل ۳.۷۶% کاهش قیمت داشته است. در ادامه شما قادر خواهید بود روند قیمت ERG را بر روی نمودار مشاهده کنید.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال اِرگو ERG
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال اِرگو ERG

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال اِرگو ERG

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال اِرگو ERG
کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال اِرگو ERG

کیف پول ها در بازار ارز دیجیتال، به منظور ذخیره سازی رمز ارزها مورد استفاده قرار می‌گیرند و کاربران با استفاده از آنها قادر خواهند بود دارایی‌های خود را مدیریت کنند. برخی از کیف پول‌ها در قالب نرم افزار و یا افزونه مرورگر بر روی تلفن همراه یا کامپیوتر قابل نصب می‌باشند. تعدادی دیگر به صورت سخت افزار و دستگاه‌های فیزیکی مورد استفاده قرار می‌گیرند که کاربران باید آنها را از فروشگاه‌های معتبر تهیه نمایند. در واقع کیف پول‌ها به عنوان یک واسطه بین شما و شبکه‌های بلاکچینی عمل می‌کنند و تراکنش‌ها و درخواست‌های شما را در قالب کدهای رمزنگاری شده به شبکه ارسال می‌نمایند.

یکی از کیف پول‌های نرم افزاری پشتیبانی کننده ارز دیجیتال اِرگو ERG، کیف پول سیف پل SafePal است که امکانات مختلفی را به کاربران ارائه می‌دهد. کاربران می‌توانند این کیف پول را بر روی تلفن همراه خود در دو نسخه اندروید و ios نصب نمایند و به راحتی از آن استفاده کنند.


صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال اِرگو ERG

صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال اِرگو ERG
صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال اِرگو ERG

صرافی های ارز دیجیتال بستری برای خرید و فروش رمز ارزها هستند و در قالب سایت یا اپلیکیشن موبایل فعالیت می‌کنند. افراد می‌توانند با ثبت نام در یک صرافی، رمز ارز مورد نظر خود را خریداری نمایند. اما نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که صرافی انتخابی، از ارز دیجیتال مورد نظر شما پشتیبانی کند. در صورت عدم پشتیبانی صرافی، امکان خرید و فروش آن رمز ارز وجود ندارد.

از جمله صرافی‌های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال اِرگو ERG، صرافی‌های کوکوین، هیوبی و کوینکس می‌باشند که در این صرافی‌ها کاربران قادر خواهند بود رمز ارز اِرگو را با جفت ارزهای USDT و BTC معامله نمایند.


نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال اِرگو ERG

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال اِرگو ERG
نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال اِرگو ERG

به طور کلی افراد باید برای خرید و فروش و یا معامله ارزهای دیجیتال به صرافی‌ها مراجعه کنند. صرافی‌هایی که در قسمت قبلی مقاله نام بردیم، همگی صرافی‌های خارجی پشتیبانی کننده رمز ارز اِرگو ERG می‌باشند. کاربران ایرانی لازم است قبل از ورود به هر یک از صرافی‌های خارجی، بررسی نمایند که آیا صرافی مورد نظر برای کشور ایران تحریم است یا خیر؟. در صورتی که صرافی برای افراد ایرانی تحریم نبود شما قادر به انجام معاملات هستید و باید قبل از ثبت نام در صرافی، مقدار مبلغ مورد نظر خود به ریال را در یکی از صرافی‌های ایرانی به تتر یا یکی از استیبل کوین‌ها تبدیل نمایید. همچنین شما می‌توانید از صرافی‌های ایرانی پشتیبانی کننده ارز دیجیتال اِرگو استفاده کنید.


آینده پروژه اِرگو Ergo

آینده پروژه اِرگو Ergo
آینده پروژه اِرگو Ergo

به بیان ساده آینده تمامی پروژه های لایه اولی به یکدیگر گره خورده است، به نظر می رسد در سال های آینده شاهد ادغام این پروژه ها با یکدیگر باشیم. اما در نظر داشته باشید که بسیاری از پروژه ها تا آن زمان به دلایل مختلفی از بین خواهند رفت. عمر یک بلاکچین به استفاده و استقبال کاربران و همچنین برنامه های غیرمتمرکزاز آن بستگی دارد. به بیان ساده با توجه به اکوسیستم بزرگ پروژه هایی مانند اتریوم و اسمارت چین، شبکه اِرگو Ergo کار سختی در پیش خواهد داشت.


سخن پایانی درباره ارز اِرگو ERG

در این مقاله با بلاکچین اِرگو Ergo که یک بستر غیرمتمرکز برای DAPP ها می باشد، آشنا شدیم. همچنین عملکرد این پروژه، امنیت و آینده این پلتفرم را بررسی کردیم. اگر علاقه مند به سرمایه گذاری روی این پروژه هستید، می توانید از بخش های صرافی ها و کیف پول ها و همچنین تحلیل قیمتی این ارز استفاده کنید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “ارز اِرگو ERG” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
محقق و علاقه مند به بلاکچین و ارزهای دیجیتال

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده