آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز دیسنترالایزد سوشال DESO چیست؟

ارز دیسنترالایزد سوشال DESO چیست؟

ارز دیسنترالایزد سوشال DESO چیست؟، احتمالا شما نیز تاکنون از پلتفرم های رسانه های اجتماعی استفاده کرده اید. تصور کنید شما با توجه به دانشی که دارید یک پست علمی آماده می کنید و آن را منتشر می کنید. حال از این پست بسیار استقبال می شود، اما آیا درآمدی برای شما دارد؟! شاید تنها پلتفرمی که در حال حاضر برای نمایش محتوای شما به شما پولی پرداخت کند یوتیوب باشد. یوتیوب برای هر ۱۰۰۰ بازدید تنها مبلغ ۱۸ دلار به کاربر پرداخت می کند، این در حالی است که کاربران تبلیغات لابه لای محتواها را رد نکنند و کامل آن ها را تماشا کنند!! به بیان ساده زحمت تولید محتوا را شما می کشید اما درآمدش نصیب پلتفرم می شود. اما مفهوم وب۳ این معادله را برهم میزند. در پلتفرم های وب۳ کاربران مالک محتوای تولید شده هستند نه پلتفرم ها، هیچ پلتفرم بدون اجازه کاربر نمی تواند محتوا را پاک و یا سانسور کند، هیچ حساب کاربری مسدود نمی شود و به مراتب تعداد حساب های جعلی کاهش می یابد. به بیان ساده شما به ازای هر بازدید از تولید محتوا در حساب شخصی خود پول می گیرید.

اما امروز در این مقاله پلتفرم دیسنترالایزد سوشال Decentralized Social را که بستری مناسب برای رسانه های وب۳ هستند را به شما معرفی می کنیم. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا دریابیم که چگونه این پروژه جذاب قصد دارد دنیای پلتفرم های اجتماعی را متحول کند.

ارز دیسنترالایزد سوشال DESO چیست؟

ارز دیسنترالایزد سوشال DESO چیست؟
ارز دیسنترالایزد سوشال DESO چیست؟

ارز DESO، توکن بومی بلاکچین دینسنترالایزد سوشال Decentralized Social می باشد. کاربران می توانند با استفاده از این ارز دیجیتال، توکن های شخصی خلق کنند و یا پاداش خود را در قالب این ارز دریافت کنند. همچنین کارمزد تراکنش ها و تمامی فعالیت ها مانند:  ارسال محتوا، نظر دادن، لایک کردن پست‌ ها و ذخیره اطلاعات در این شبکه با استفاده از ارز DESO امکان پذیر است.


نیم نگاهی به توکن دیسنترالایزد سوشال Decentralized Social

نام اختصاری  DESO
نوع ارز  Token
عرضه کل  ۱۰,۸۰۸,۴۹۲
مقدار در گردش  ۸,۸۸۴,۵۳۶
وب سایت رسمی  deso.com
بلاکچین اکسپلورر www.openprosper.com

explorer.deso.org

پیج های ارتباطی رسمی  twitter

reddit

وایت پیپر docs.deso.org
سورس کد  github.com

تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم دیسنترالایزد سوشال Decentralized Social

تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم دیسنترالایزد سوشال Decentralized Social
تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم دیسنترالایزد سوشال Decentralized Social

آقای Nader Al-Naji که بنیان گذار این پروژه می باشد، در سال ۲۰۱۲ با کریپتوها درست زمانی که در دانشگاه Princeton مشغول به تحصیل در رشته علوم کامپیوتر بود، آشنا شد. او با استفاده از امکانات مجموعه Princeton توانست ۲۳ بیت کوین استخراج کند و پتانسیل بالای این بخش را درک کند. پس از اتمام تحصیل ایشان در شرکت D. E. Shaw که در زمینه معامله با ربات هایی با بسامد بالا بود مشغول شد. کمی بعد Nader در بخش های Google Search و Google Ads به فعالیت خود ادامه داد. ایشان در سال ۲۰۱۷ جذب شرکت Basis شد و توانست مبلغ ۱۳۳ میلیون دلار برای ایجاد یک استیبل کوین غیرمتمرکز لگاریتمی جمع آوری کند. در ادامه او تمرکز خود را روی غیرمتمرکز کردن پلتفرم های اجتماعی گذاشت و در همین راستا پلتفرم BitClout را ایجاد کرد. BitClout را می توان یک نسخه آزمایشی برای هدف های بزرگتری که Nader در سر داشت دانست. Nader پس از تجربه BitClout دانست که می توان پلتفرم های اجتماعی را روی بلاکچین پیاده سازی کند. در نهایت ایشان توانست با جذب سرمایه ۲۰۰ میلیون دلاری از شرکت های بزرگ سرمایه گذاری پلتفرم Deso را ایجاد کند. همچنین در تاریخ اکتبر ۲۰۲۱ بنیاد DeSo یک صندوق توسعه‌ ۵۰ میلیون دلاری به نام Octane Fund را نیز ایجاد کرد.


عملکرد پلتفرم دیسنترالایزد سوشال Decentralized Social

عملکرد پلتفرم دیسنترالایزد سوشال Decentralized Social
عملکرد پلتفرم دیسنترالایزد سوشال Decentralized Social

همان طور که اشاره شد هدف اصلی این پروژه تمرکز زدایی در بخش رسانه های اجتماعی می باشد. در این نگرش جدید کاربران کنترل همه چیز را بر عهده دارند و دیگر کاربران یک واسطه نیستند. این پلتفرم با استفاده از ذخیره غیرمتمرکز داده ها توانسته حق مالکیت را برای کاربران حفظ کند، این کار با استفاده از ترکیبی از پروتکل های Trusted Timestamping و BitTorrent انجام شده است. خوب است بدانید این پلتفرم برای ذخیره داده ها از فضای ذخیره سازی غیرمتمرکز IPFS استفاده می کند. به بیان ساده استفاده از دو پروتکل ذکر شده و فضای ذخیره سازی IPFS باعث جلوگیری از حمله هکرها و دسترسی به اطلاعات کاربران می شود. بسیاری از پروژه های مشابه تنها اطلاعات هویتی کاربران را روی بلاکچین ذخیره می کنند و سایر داده ها مانند محتواهای تولید شده و پیام ها و…. را در یک فضای متمرکز ذخیره می کنند. در این حالت دو مشکل پدید می آید، اول این که چگونه می توان به یک نهاد متمرکز اعتماد کرد و چه تضمینی وجود دارد که اطلاعات را نفروشند؟ دوم این که حتی اگر آن نهاد متمرکز سالم باشد، بازهم خطر هک شدن و از دست رفتن داده ها وجود دارد.

اما چه اطلاعاتی را DeSo به طور غیرمتمرکز ذخیره می کند؟

 • تمامی پروفایل ها.
 • تمامی پست ها و نظرات.
 • همه پیام های خصوصی کاربران که به صورت رمزنگاری می باشد.
 • لایک ها و فالوها.
 • تمامی ارزهای دیجیتال مربوط به کاربران.
 • اطلاعات مربوط به پاداش های داده شده به کاربران.
 • تمامی اطلاعات مربوط به nft ها.
 • تمامی اطلاعات مربوط به تراکنش های ارز DESO.

در نظر داشته باشید اطلاعات هویتی و ایمیل و شماره تلفن ها توسط نودهای جداگانه ای برای حفظ امنیت بیشتر در محلی جداگانه ذخیره می شود.

با استفاده از بلاکچین دیسنترالایزد سوشال DESO کاربران مانند پلتفرم های سنتی می توانند فعالیت های خود را ادامه بدهند و علاوه بر آن می توانند از ویژگی های جدیدی مانند: ارزهای اجتماعی، پاداش ها و NFT ها نیز استفاده کنند. با وجود چنین ویژگی های جدیدی کاربران درآمد بیشتری نسبت به پلتفرم های سنتی خواهند داشت و درآمد بیشتر باعث تعامل بیشتر کاربران با این پروژه می باشد. یکی دیگر از نتیجه های این کار ارتباط مستقیم ارائه دهندگان محصولات و مشتریان می باشد که باعث صرف جویی در وقت و هزینه می شود.

اما ارزهای اجتماعی چیست؟ هر حساب کاربری می تواند ارز مخصوص به خود را داشته باشد و هر کسی می تواند این ارزها را بخرد و بفروشد. همچنین قیمت این ارزها با توجه به میزان عرضه و تقاضا مشخص می شود. برخی از این ارزها در تصویر زیر مشخص می باشد:

deso

حال سوال این است که این ارزهای اجتماعی چه اهمیتی دارند؟ ارزهای اجتماعی مستقیما با شهرت و نفوذ افراد در جامعه مرتبط هستند و این در نوع خود بسیار جالب است. در نظر بگیرید کریستیانو رونالدو که یک چهره سرشناس می باشد به تیم رئال مادرید می پیوندد، بعد از این اتفاق قیمت ارز مربوط به ایشان افزایش می یابد. زیرا این اتفاق برای این بازیکن یک موفقیت می باشد. حال تصور کنید که در فینال لیگ قهرمانان رونالدو یک پنالتی را از دست بدهد، طبق تئوری قیمت ارز این فوتبالیست ریزش می کند. زیرا یک ناکامی برای او به وجود آمده است. کاربران می توانند ارزهای مربوط به شخصیت هایی که پتانسیل رشد دارند و هنوز معروف نشده اند را زودتر خریداری کنند و از این طریق کسب سود کنند. در ادامه کاربرد ارزهای اجتماعی را باهم بررسی می کنیم:

 • برگزاری جلسات:

افراد معروف می توانند بخش نظرات برای پست های خود را تنها برای افرادی که مقدار مشخصی از ارز آن شخص را دارند باز نگه دارد. به این تربیت هم تقاضا برای آن ارز بالا می رود و هم اسپم ها به طور قابل توجهی کاهش می یابد. به بیا ساده تصور کنید دونالد ترامپ یک جلسه مجازی را ترتیب می بیند و کاربرانی که ۵۰۰ عدد از ارز ایشان را داشته باشند مجاز به شرکت در آن هستند.

 • پیام ها:

حتما شما نیز تاکنون بسیاری از پیام های تبلیغاتی و یا به عبارتی هرزنامه ها را در صندوق ورودی خود مشاهده کرده اید. این پلتفرم با استفاده از ارزهای اجتماعی تنها کسانی را مجاز به پیام دادن به شخصی می کند که برای مثال ۱۰۰ عدد از ارز آن شخص را داشته باشد. تعداد ارزها را شخص گیرنده مشخص خواهد کرد، این کار باعث افزایش قیمت آن ارز نیز می شود. همچنین می توان پیام‌ های بزرگترین دارندگان ارز مربوط به خود را رتبه ‌بندی و اولویت ‌بندی کنید و یا برای دریافت پیام از کسی مشخص کنید که حتما باید مقداری از ارز شما را به صورت مستقیم به خودتان بدهد تا مجاز شود.

 • حمایت از پست ها:

در این پلتفرم یک بخشی طراحی شده که کاربران درخواست حمایت خود را همراه با پست مورد نظر خود برای حمایت و یا به اصطلاح repost برای افراد مشهور می فرستند. در صورت تایید، شخص معروف ارز خود را برای این کار مطالبه می کند.

 • محتوای برتر:

کاربران باید مقداری از ارزهای اجتماعی را برای دسترسی به محتوای ویژه بپردازند و یا برای دریافت اشتراک ماهانه باید مقداری از ارزهای اجتماعی شخص تولید کنند محتوا پرداخت کنند.

 • مشارکت:

افراد سرشناس می توانند با استفاده از ارز اجتماعی خود با هواداران خود مشارکت داشته باشند و یا طرح های طرفداری را اجرا کنند. برای مثال آریانا گرنده ۱۰۰ عدد از یک شعر خود را با دست خط خود به ۱۰۰ نفر برتر که ارز آریانا را نگهداری می کند اهدا کند و یا ملاقات های حضوری با ۱۰ نفر برتر.

 • لایک ها:

این پلتفرم به گونه ای طراحی شده که شما با لایک کردن پست شخصی، همزمان ارز او را خریداری می کنید. به این ترتیب محتواها با کیفیت بالا تولید خواهند شد.

 • ظهور افراد:

حتما تاکنون از شخصی حمایت کرده اید و کمی بعد که آن شخص معروف شده، حتی اسم شما را هم نداند. تنها چیزی که برای گفتن دارید این است که “زمانی که این هنرمند تنها ۱۰۰ فالوور داشت من از او حمایت می کردم” اما آیا سودی هم برای شما دارد؟! در این پلتفرم شما می توانید با خرید ارز آن هنرمند ثابت کنید که زمانی که او سرشناس نبوده، ارز مربوط به او را در قیمت های خیلی پایین خریداری کرده اید و همچنین می توانید با استفاده از این ارز دسترسی های ویژه ای به محتویات او و همچنین مشارکت با او داشته باشید. در نتیجه شما نیز از معروف شدن او بهره می گیرید.

 • حق مالکیت:

کاربران می توانند در ابتدای ایجاد ارز مربوط به خود حق مالکیت برای آن تعیین کنند. به این صورت که اگر شما حق مالکیت را ۱۰% تنظیم کنید و کاربری ۱۰۰ عدد از این ارز از شما خریداری کند، ۱۰ عدد به کیف پول شما واریز می شود و مابقی به کاربر می رسد.

خوب است بدانید ارزهای مربوط به هر حساب از ۱۰۰ تا ۱۵۰۰ واحد می باشد و ارزهای اجتماعی فقط با ارز DeSo خرید و فروش می شوند. زمانی که شما یک ارز اجتماعی را می خرید، برای آن ارز DeSo می پردازید. ارز DeSo پرداخت شده به عنوان پشتوانه آن ارز اجتماعی در شبکه قفل می شود و زمانی که آن را می فروشید، ارز DeSo قفل شده آزاد می شود.

همانند ارزهای اجتماعی، این پلتفرم از nft های اجتماعی نیز استفاده می کند. در ادامه کاربردهای این مدل nft ها را عنوان می کنیم:

 • فروش بلیط: برای برگزاری مراسم ها و رویدادهای مجازی.
 • یادگاری های فیزیکی: تصور کنید که یک اثر فیزیکی را بفروشید که به یک nft متصل باشد. به این ترتیب آن nft اصالت آن کالا و همچنین تاریخچه آن را تایید می کند.
 • طرح های طرفداری: شما می توانید ۱۰ عدد nft را به طرفداران خود بفروشید و اعلام کنید کسانی که این nft ها را داشته باشند، می توانند یک شب به خانه شما برای صرف شام و وقت گذرونی دعوت بشوند.
 • محتوای دیجیتالی بازشدنی: تصور کنید یک هنرمند یک هفته زودتر آلبومی را در قالب یک NFT برای دارندگان nft خود ارسال می کند که تنها آن ها قادر به باز کردن آن آلبوم در قالب nft می باشند.
 • گروه های چت خصوصی: با استفاده از این nft ها، کاربران می توانند در گروه های چت و یا تماس های تصویری خصوصی شرکت کنند.
 • محتوای تعاملی: همچنین با استفاده از این مدل nft ها می توان محتواهای تعاملی با کاربران تولید کرد. برای مثال: سازنده یک پادکست می‌ تواند یک NFT را بفروشد که در آن برنده تصمیم می ‌گیرد قسمت بعدی ‌اش درباره چه چیزی باشد.
 • جلوگیری از جعل: بسیاری از اجناس لوکس که قیمت بسیاری بالایی هم دارند، توسط افرادی سود جو جعل می شوند. تصور کنید که با خرید یک ساعت رولکس، یک نسخه دیجیتالی که اصالت کالا را ثابت می کند نیز دریافت می کنید. از طرفی آن nft در دنیای مجازی استفاده می شود و هم تاریخچه خرید و فروش آن کالا را در خود جای داده است.
 • کارت های دیجیتالی: هنرمندان می توانند با استفاده از این پلتفرم مجموعه و یا تک آثار nft خود را خلق و از آن استفاده کنند.
 • امور خیریه: موسسات خیریه نیز می توانند مانند افراد معمولی، در DeSo پروفایل ایجاد کنند. به این ترتیب کاربران می توانند با خریدن nft های این خیریه ها به آن ها کمک مالی کنند. به عنوان مثال، یک موسسه خیریه می تواند NFT هایی را ایجاد کند که نشان دهنده یک هکتار از درختان است که کاشته می شود و کاربران با خریدن این nft ها در کاشت این درختان کمک کنند.
 • ثبت تاریخ: پست هایی که کاربران منتشر می کنند را می توان در قالب یک nft خریداری کرد. برای مثال: اگر رئیس جمهور آمریکا پایان کرونا را در قالب یک پست اعلام کند، این پست می تواند در قالب یک nft که یک لحظه تاریخی را ثبت کرده با ارزش باشد.

خوب است بدانید هزینه ذخیره سازی اطلاعات روی شبکه این پروژه بسیار پایین تر از سایر شبکه ها می باشد. برای مقایسه هزینه ذخیره سازی در شبکه های مختلف به تصویر زیر مراجعه کنید:

desoo


ویژگی های پلتفرم دیسنترالایزد سوشال Decentralized Social

ویژگی های پلتفرم دیسنترالایزد سوشال Decentralized Socialر
ویژگی های پلتفرم دیسنترالایزد سوشال Decentralized Social

در این بخش قصد داریم ویژگی های مثبت این پروژه را با یکدیگر بررسی کنیم.

 • سابقه درخشان و تیم فنی مناسب.
 • حفظ حق مالکیت محتوای تولید شده برای کاربران.
 • استفاده مناسب از nft ها مانند طرح های طرفداری و تایید اصالت کالا.
 • خلق مفهوم ارزهای اجتماعی و کسب درآمد از آن.
 • کسب درآمد با استفاده از تولید محتوا و حق مالکیت بر آن ها.
 • سرمایه گذاری شرکت های بزرگ مانند: Coinbase Ventures ،Polychain Capital ،a16z ،Pantera Capital.
 • استفاده از بلاکچین برای ثبت تمامی تراکنش ها از جمله هویت و اطلاعات کاربران و پیام ها و …. .
 • جلوگیری از سرقت اطلاعات هویتی کاربران و اسپم ها.
 • هزینه پایین ذخیره اطلاعات روی شبکه دیسنترالایزد سوشال DESO.
 • جلوگیری از سانسور کاربران و محتوای تولید شده.
 • احراز هویت کاربران با استفاده از این پلتفرم به صورت غیرمتمرکز می باشد.

بررسی نقشه راه دیسنترالایزد سوشال Decentralized Social

بررسی نقشه راه دیسنترالایزد سوشال Decentralized Social
بررسی نقشه راه دیسنترالایزد سوشال Decentralized Social

تیم فنی این پروژه نقشه راه این پلتفرم را در سه فاز مجزا اجرا خواهد کرد که آن ها را بررسی می کنیم:

اقدامات زیر در فاز۱ برنامه ریزی  شده است:

 • ادغام با کیف پول متاماسک_ انجام شد.
 • ایجاد استیبل کوین deso_ انجام شد.
 • ایجاد صندوق خزانه مربوط به این پلتفرم_ در دست اقدام.
 • ایجاد یک رقیب برای برنامه Signal_ انجام شد.
 • استخدام یک مدیر عملیات ویژه_ انجام شد.

و اقدامات زیر نیز در فاز۲ مطرح شده:

 • لیست شدن deso در Blitz_ انجام شد.
 • ارائه استاندارد جدیدی برای تولید محتوا_ در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۳ انجام می شود.
 • ایجاد یک رقیب برای پلتفرم Patreon_ در دست اقدام.
 • احراز هویت غیرمتمرکز_ در سه ماهه سال ۲۰۲۳ انجام می شود.
 • راه اندازی قابلیت ارسال ایمیل به فالوورها_ در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۳ انجام می شود.
 • راه اندازی وب غیرمتمرکز_ در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۳ انجام می شود.

و در آخر اقدامات فاز۳ را بررسی می کنیم:

 • طراحی مجدد وب سایت پروژه_ در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ انجام می شود.
 • ادغام با پلتفرم های معروف nft_ در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ انجام می شود.
 • ارتباط متقابل با کیف پول های SOL/AVAX/NEAR_ در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ انجام می شود.
 • ایجاد یک رقیب برای پلتفرم Reddit_ در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۳ انجام می شود.
 • ایجاد نسخه جدید ارزهای مربوط به حساب ها_ در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۳ انجام می شود.
 • تغییراتی در الگوریتم pos_ در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ انجام می شود.

امنیت پلتفرم دیسنترالایزد سوشال Decentralized Social

امنیت پلتفرم دیسنترالایزد سوشال Decentralized Social
امنیت پلتفرم دیسنترالایزد سوشال Decentralized Social

این پلتفرم توانسته با حفظ حق مالکیت کاربر و همچنین تایید هویت غیرمتمرکز، امنیت اطلاعات هویتی و محتوای تولید شده توسط کاربر را پوشش دهد ولی متاسفانه هیچ کدام از قراردادهای هوشمند این پلتفرم توسط هیچ نهادی بررسی و ممیزی نشده است.


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال دیسنترالایزد سوشال DESO

رمز ارز DESO که در این مقاله با آن آشنا شدید، همانطور که گفته شد توکن بومی پلتفرم دیسنترالایزد سوشال می باشد و کاربران قادر خواهند بود از این رمز ارز استفاده نمایند تا توکن های شخصی ایجاد کنند و در قالب این ارز دیجیتال، پاداش دریافت نمایند. پلتفرم ارائه دهنده این ارز دیجیتال، یعنی دیسنترالایزد سوشال Decentralized social همانطور که گفتیم، به عنوان یک زیرساخت برای شبکه های اجتماعی وب۳ می باشد و این پروژه علاوه بر حق مالکیت تولید محتوا برای کاربران، از سانسورها و اسپم ها جلوگیری به عمل آورده است. پس از آشنایی با این ارز دیجیتال، در ادامه به بررسی روند قیمت آن خواهیم پرداخت.

رمز ارز DESO در اواسط سال ۲۰۲۱ یعنی در تاریخ ۱۹ ژوئن با قیمت ۱۸۳.۹۹ دلار در بازار معامله می‌شد. دو ماه بعد، این ارز دیجیتال با یک کاهش قیمت همراه بوده و در تاریخ ۱۹ آگوست به سطح قیمت ۱۰۰.۴۲ دلار رسید. در اواخر سال ۲۰۲۱ قیمت رمز ارز دیسنترالایزد سوشال سطح قیمت ۸۲.۰۸ دلار را رد کرد.

در ابتدای سال ۲۰۲۲ قیمت DESO برابر با ۱۰۱.۹۲ دلار بود و تا اواسط سال یک روند نزولی را طی نمود. به طوریکه در تاریخ ۲۵ ژوئن ۲۰۲۲ با قیمت ۸.۰۹۳۹ دلاردر بازار معامله می‌شد. ارز دیجیتال دیسنترالایزد سوشال سال ۲۰۲۲ را با قیمت ۸.۹۸۵۹ دلار به پایان رساند. این رمز ارز سال ۲۰۲۳ را با قیمت ۶.۴۰۷۶ دلار آغاز کرد و اکنون یعنی در تاریخ ۶ ژوئن قیمت DESO برابر با ۹.۲۹ دلار است و در رتبه ۲۸۱ بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد. در ادامه شما می‌توانید روند قیت رمز ارز دیسنترالایزد سوشال DESO را بر روی نمودار مشاهده کنید.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال دیسنترالایزد سوشال DESO
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال دیسنترالایزد سوشال DESO

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال دیسنترالایزد سوشال DESO

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال دیسنترالایزد سوشال DESO
کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال دیسنترالایزد سوشال DESO

کیف پول ارز دیجیتالی که در این قسمت از مقاله معرفی خواهیم نمود، برای ذخیره سازی رمز ارز دیسنترالایزد سوشال DESO مورد استفاده قرار می‌گیرد. کیف پول ارز دیجیتال در واقع نرم افزار یا سخت افزاری می‌باشد که کلیدهای عمومی و خصوصی را ساخته و ذخیره می‌نماید. با استفاده از کیف پول‌ها کاربران می‌توانند انواع رمز ارزها را ارسال و دریافت کنند و همچنین مقدار دارایی خود را کنترل نمایند. انواع مختلفی از کیف پول‌ها وجود دارد که با استفاده از روش های متفاوت، دسترسی شما به رمز ارزهایتان را فراهم می‌نمایند.

کیف پول سیف پل SafePal یکی از کیف پول‌های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال دیسنترالایزد سوشال DESO است که در قالب یک اپلیکیشن بر روی تلفن همراه شما در دسترس می‌باشد. کاربران می‌توانند اپلیکیشن کیف پول سیف پل را بر روی تلفن همراه خود نصب نمایند و پس از آن، به ذخیره سازی رمز ارزها بپردازند. استفاده از این کیف پول آسان است و به راحتی افراد قادر خواهند عملیات ارسال و دریافت ارزهای دیجیتال را انجام دهند. این کیف پول خدمات متنوع بسیاری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.


صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال دیسنترالایزد سوشال DESO

صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال دیسنترالایزد سوشال DESO
صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال دیسنترالایزد سوشال DESO

صرافی‌های ارز دیجیتال به عنوان پلتفرم‌هایی معرفی می‌شوند که کاربران می‌توانند با استفاده از آنها به خرید و فروش رمز ارزهای مختلف همچون بیت کوین، اتریوم، ریپل، تتر و … بپردازند. صرافی متمرکز نوعی از صرافی ارز دیجیتال است که در آن کنترل کامل دارایی‌ها در دست صرافی‌ها است و دارایی‌ها در کیف‌پول‌های متعلق به صرافی ذخیره می‌شوند. یک صرافی باید ویژگی های مختلفی همچون امنیت، محیط کاربر پسند و پشتیبانی را به کاربران خود ارائه دهد.

صرافی کوینکس CoinEx یکی از صرافی‌های متمرکز است که از رمز ارز دیسنترالایزد سوشال DESO پشتیبانی می‌کند. در این صرافی افراد می‌توانند ارز دیجیتال DESO را با جفت ارزهای USDT و BTC مبادله کنند.


نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال دیسنترالایزد سوشال DESO

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال دیسنترالایزد سوشال DESO
نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال دیسنترالایزد سوشال DESO

برای خرید و فروش رمز ارز دیسنترالایزد سوشال، شما می‌توانید از صرافی‌ها استفاده نمایید. کافیست در یک صرافی پشتیبانی کننده این ارز دیجیتال ثبت نام و احراز هویت کنید. در صورتی که کاربران ایرانی قصد استفاده از صرافی های خارجی را داشته باشند، در ابتدا باید مقدار مبلغ مورد نظر خود را برای خرید به تتر یا یکی از استیبل کوین‎ها در یک صرافی ایرانی تبدیل کنند. سپس در صرافی خارجی ثبت نام نموده و آن را به ارز دیجیتال DESO تبدیل نمایند.

لازم به ذکر است که استفاده از تعدادی صرافی خارجی برای کاربران ایرانی به دلیل تحریمات موجود، امکان پذیر نیست. کاربران ایرانی می‌توانند از صرافی های ایرانی پشتیبانی کننده DESO برای خرید و فروش استفاده کنند. همچنین آنها قادر خواهند بود از امکانات داخلی کیف پول ها همچون سواپ یا صرافی داخلی، به منظور انجام معاملات استفاده نمایند.


آینده پروژه دیسنترالایزد سوشال Decentralized Social

آینده پروژه دیسنترالایزد سوشال Decentralized Social
آینده پروژه دیسنترالایزد سوشال Decentralized Social

اجازه بدید قبل از پرداختن به آینده پلتفرم دیسنترالایزد سوشال Deso نگاهی به عملکرد شرکت های بزرگ نسبت به وب۳ داشته باشیم. دوستان برای استفاده کامل از وب۳ نیاز به اینترنت ۵G می باشد، که این تکنولوژی در بسیاری از کشورها در حال اجرایی است. با بررسی شرکت هایی مانند سامسونگ، گوگل و شرکت متا و چندین شرکت بزرگ دیگر متوجه می شویم که این شرکت ها هزینه های سنگینی را برای بخش وب۳ خرج کرده اند. همچنین کشور امارات بودجه بسیار کلانی را برای تبدیل شدن دبی به قلب اقتصاد دیجیتال جهان و وب۳ تدارک دیده است. در نتیجه دنیا به سمت وب۳ در حال حرکت می باشد، اما کاربران برای سرمایه گذاری روی پروژه های وب۳ باید محتاط باشند زیرا این بخش در ابتدای تکامل خود می باشد. به نظر می رسد با شروع شدن بازار صعودی کریپتوها، پروژه هایی که در زمینه وب۳ فعالیت می کنند با استقبال خوبی رو به رو شوند.

 پروژه Deso نیز با توجه به خلاقیت ها و همچنین با پشتوانه شرکت های بزرگ سرمایه گذاری که روی آن سرمایه گذاری کرده اند، می تواند در بین پلتفرم های اجتماعی وب۳ جایگاه ویژه ای داشته باشد.


سخن پایانی درباره ارز دیسنترالایزد سوشال DESO

در این مقاله پروژه دیسنترالایزد سوشال Decentralized Social را که یک زیرساخت برای شبکه های اجتماعی وب۳ بود را بررسی کردیم و دریافتیم که این پروژه علاوه بر حق مالکیت تولید محتوا برای کاربران، توانسته از سانسور و اسپم ها نیز جلوگیری کند. اگر مایل به دریافت اطلاعات بیشتر هستید می توانید بخش عملکرد پروژه و همچنین اگر قصد سرمایه گذاری روی این پروژه را دارید می توانید از بخش های صرافی ها و تحلیل قیمتی این ارز کمک بگیرید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “ارز دیسنترالایزد سوشال DESO” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید


1 6

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
محقق و علاقه مند به بلاکچین و ارزهای دیجیتال
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده