آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز اِستِیسیس یورو چیست؟ | آینده ارز اِستِیسیس یورو

ارز اِستِیسیس یورو EURS چیست؟

ارز اِستِیسیس یورو EURS چیست؟، یکی از مهم ترین محصولات بلاکچین ها مجازی کردن داده های فیزیکی می باشد. برای مثال شما یک انس طلا دارید، اما آیا می توانید از آن در دنیای مجازی مانند متاورس و یا شبکه های اجتماعی استفاده کنید؟! پس نیاز هست که یک نسخه دیجیتالی از آن را داشته باشید. در نظر داشته باشید پشتوانه نسخه دیجیتالی آن طلا، همان طلای فیزیکی نزد شما می باشد. حال با توجه به این تئوری گفته شده، بسیاری از دارایی ها مخصوصا ارزهای فیات کشورها توکنیزه شده اند.

امروز در این مقاله پروژه اِستِیسیس یورو STASIS EURO را که در تلاش برای توکنیزه کردن ارزهای فیات و دارایی ها می باشد را باهم بررسی می کنیم. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا از مباحث فنی این پلتفرم و همچنین آینده پیش روی آن با توجه به رقیبان بزرگی که دارد مطلع شویم.

ارز اِستِیسیس یورو EURS چیست؟

ارز اِستِیسیس یورو EURS چیست؟
ارز اِستِیسیس یورو EURS چیست؟

ارز اِستِیسیس یورو EURS یک استیبل کوین می باشد که ارزشی معادل با یک یورو دارد. بنا به گفته تیم این پروژه معادل هرکدام از این ارزها یک یورو در بانک ها و صندوق امانات ذخیره شده است. این ارز روی بلاکچین اتریوم ایجاد شده و با استاندارد ERC_20 در دسترس کاربران می باشد.


نیم نگاهی به توکن اِستِیسیس یورو Stasis EURO

نام اختصاری  EURO
نوع ارز  Token
عرضه کل ۱۲۴,۱۲۵,۹۴۰
مقدار در گردش ۱۲۴,۱۲۵,۹۴۰
وب سایت رسمی stasis.net
بلاکچین اکسپلورر etherscan.io

explorer.xinfin.network

پیج های ارتباطی رسمی twitter
سورس کد  github.com
آدرس قرارداد هوشمند ۰xdb25f211ab05b1c97d595516f45794528a807ad8

تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم اِستِیسیس یورو STASIS EURO

تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم اِستِیسیس یورو STASIS EURO
تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم اِستِیسیس یورو STASIS EURO

این پروژه در سال ۲۰۱۷ ثبت و در سال ۲۰۱۸ به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرده است. دفتر رسمی این پروژه در کشور مالتا تاسیس شده و بین ۲۰ تا ۵۰ عضو فعال دارد. در ادامه بیشتر با بنیان گذار این پروژه آشنا می شویم:

آقای Gregory Klumov که مهارت زیادی در بازارهای مالی و صندوق های سرمایه گذاری دارد، دانش آموخته دانشگاهی در روسیه می باشد. او در رشته های اقتصاد و مدیریت راهبردی کسب و کار تحصیل کرده است. ایشان فعالیت خود را در سال ۲۰۰۴ با اشتغال در یک بانک روسی آغاز کرد. Gregory تا سال ۲۰۱۶ در بسیاری از شرکت های مربوط به سرمایه گذاری و مالی فعال بوده و در سال ۲۰۱۶ یک شرکت سرمایه گذاری تاسیس کرد. سپس در سال ۲۰۱۷ از این شرکت جدا شده و پروژه STASIS را ایجاد کرد.


عملکرد پلتفرم اِستِیسیس یورو STASIS EURO

عملکرد پلتفرم اِستِیسیس یورو STASIS EURO
عملکرد پلتفرم اِستِیسیس یورو STASIS EURO

همان طور که بیان شد این پروژه قصد دارد با پشتوانه ارزهای فیات، نسخه دیجیتال آن ها را ایجاد کند. به بیان ساده این پروژه یک زیرساختی را در اختیار دولت ها برای ایجاد ارز دیجیتال خود قرار می دهد. اما مهم ترین فاکتور در این مدل پروژه ها شفافیت مالی در بخش ذخیره ارزهای فیات می باشد. برای مثال بنیاد تتر که یکی از مهم ترین استیبل کوین های بازار به شمار می آید، تنها ۳۵% از تترهای موجود در بازار را به طور فیزیکی ذخیره کرده است و ۶۵% از تترهای موجود بدون پشتوانه می باشد. همچنین چندین بار کمسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا این شرکت را به دلیل تخلفات مالی جریمه کرده است.

اما پلتفرم STASIS اعلام کرده که شفافیت مالی یکی از مهم ترین فاکتورها از دیدگاه تیم فنی این پروژه می باشد. از همین رو تدابیر زیر را اتخاذ کرده اند:

 • ارائه صورت حساب روزانه.
 • ارائه ممیزی سه ماهه توسط شرکت حسابرسی BDO در مالت.
 • راستی‌ آزمایی برحسب تقاضا.
 • ممیزی سالانه توسط شرکت BDO.

برای بررسی صحت این ممیزی ها به سایت رسمی BDO مراجعه کردیم و متوجه شدیم که در سال ۲۰۱۹ این شرکت ذخیره فیزیکی یورو پلتفرم STASIS را تایید کرده است. همچنین با بررسی وب سایت رسمی STASIS مدارکی را یافتیم که گزارش های روزانه و سه ماهه و سالیانه این پروژه توسط BDO ارائه شده است.

خوب است بدانید این پروژه یک کیف پول مخصوص به خود را دارد که کاربران می توانند EURS را در آن نگه داری کنند. علاوه بر ارز EURS کاربران می توانند سایر ارزها را نیز در این کیف نگه داری کنند. خوب است بدانید رابط کاربری این کیف پول بسیار شبیه به پلتفرم های بانکداری تلفن همراه می باشد.

این پلتفرم به منظور ارائه خدمات بیشتر و با کیفیت بالاتر با برخی از شرکت های بزرگ همکاری کرده که لیست آن ها را برای شما آورده ایم:

 • BitGo_ شرکت ارائه خدمات ایمنی و نگهداری از ارزهای دیجیتال کاربران.
 • Kingdom Trust_ شرکت مشاوره و سرمایه گذاری و همچنین نگهداری سرمایه کاربران.
 • Prime Trust_ ارائه راه ‌حل ‌های زیرساخت مالی سازگار با اقتصاد دیجیتال.
 • Tiang & Partners_ ارائه خدمات حقوقی مرتبط با اقتصاد دیجیتال.
 • Mori Hamada & Matsumoto_ شرکت حقوقی ژاپنی.
 • DWF_ این شرکت خدمات حقوقی را در بریتانیا و در سطح بین المللی ارائه می دهد.
 • Reiben & Velvis_ این شرکت در توسعه استارتاپ های متعدد در صنعت بلاکچین فعال است.
 • Ferz SA_ مشاوره حقوقی برای اتباع خارجی در سوئیس و خدمات حقوقی به شرکت های مالی ارائه می دهد.
 • Wanchain_ اتصال بلاکچین های مختلف به یکدیگر.

این پلتفرم سرویس های زیر را نیز ارائه می دهد:

 • ایجاد قرارداد هوشمند.
 • طراحی توکن و توسعه قرارداد هوشمند.
 • خدمات نگهداری دارایی کاربران.
 • بررسی حساب های اشخاص و ممیزی آن ها.
 • بررسی حقوقی و نظارتی.
 • ایجاد نقدینگی.

این پلتفرم در وایت پیپر خود مدعی شده که با دولت های مالتا و قزاقستان برای راه اندازی استیبل کوین آن ها همکاری داشته است. اما با بررسی های بیشتر مدرکی را برای اثبات این ادعا پیدا نکردیم. در نتیجه نمی توانیم آن را رد یا تایید کنیم.


ویژگی های پلتفرم اِستِیسیس یورو STASIS EURO

ویژگی های پلتفرم اِستِیسیس یورو STASIS EURO
ویژگی های پلتفرم اِستِیسیس یورو STASIS EURO

در این بخش قصد داریم ویژگی های این پلتفرم را بررسی کنیم:

 • ایجاد ثبات در بازار با استفاده از استیبل کوین ها.
 • توکنیزه کردن دارایی ها.
 • ارائه سرویس های نگهداری از دارایی کاربران و ایجاد و توسعه قراردادهای هوشمند.
 • همکاری با شرکت های حقوقی و سرویس دهنده کریپتویی.
 • شفافیت مالی و حسابرسی ها مختلف.
 • اما تنها نکته منفی این پروژه فعالیت کم این پروژه می باشد که در بخش “آینده پروژه” به آن می پردازیم.

امنیت پلتفرم اِستِیسیس یورو STASIS EURO

امنیت پلتفرم اِستِیسیس یورو STASIS EURO
امنیت پلتفرم اِستِیسیس یورو STASIS EURO

در این بخش از دو زاویه مختلف یعنی امنیت مربوط به قراردادهای هوشمند و همچنین ذخیره دارایی ها بررسی می کنیم.

همان طور که گفته شد، این پلتفرم گزارش های روزانه، سه ماهه و سالیانه از ذخیره دارایی های خود منتشر می کند. اما در بخشی دیگر گفته شده که از ۵ شرکت برای ذخیره دارایی ها استفاده می کند که البته نامی از بانک و یا حساب هایی که این دارایی ها درون آن ذخیره شده برده نشده است. در هر صورت این پلتفرم عنوان کرده که تنها یک شخص به این حساب ها دسترسی ندارد بلکه تیم STASIS که متشکل از کارشناسان فناوری اطلاعات و امور مالی و افرادی با سابقه در زمینه سرمایه گذاری، مدیریت دارایی، حقوقی، حسابداری، نظارتی می باشند، این حساب ها را کنترل و بررسی می کنند.

اما از دیدگاه امنیت قراردادهای هوشمند این پروژه را می توان یکی از موفق ترین در بین پروژه های بلاکچینی دانست. ممیزی قراردادهای هوشمند این پروژه توسط بنیاد CertiK انجام شده و در گزارش منتشر شده از این نهاد، پروژه STASIS توانسته امتیاز ۹۵ از ۱۰۰ را کسب کند که باعث شده رتبه ۵۲ را در بین پروژه های بررسی شده توسط این نهاد کسب کند.


کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال اِستِیسیس یورو EURS

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال اِستِیسیس یورو EURS
کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال اِستِیسیس یورو EURS

کیف پول هایی که برای ذخیره سازی ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می‌گیرند، نرم افزار یا سخت افزاری می‌باشند که کلیدهای خصوصی و عمومی را ذخیره نموده و با بلاکچین‌های مختلف در تعامل هستند. با استفاده از این کیف پول‌ها افراد قادر هستند که رمز ارزها را ارسال و دریافت کنند و حساب خود را مدیریت نمایند.

آدرس کیف پول همانند شماره حساب بانکی شما در دنیای واقعی عمل می‌نماید. زمانی که کسی بخواهد رمز ارزی را برای شما ارسال کند، شما باید آدرس کیف پول خود را برای آن فرد فرستاده و ارز مورد نظر را دریافت کنید. امنیت کیف پول‌ها نکته ای است که حتما باید آن را در نظر بگیرید تا از یک سرمایه‌گذاری امن برخوردار باشید. در ادامه به معرفی کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری خواهیم پرداخت که از ارز دیجیتال اِستِیسیس یورو EURS پشتیبانی می‌کنند.

کیف پول‌های سخت افزاری پشتیبانی کننده EURS

کیف پول های لجر و ترزور دو نمونه از مشهورترین کیف پول‌های سخت افزاری موجود در بازار ارزهای دیجیتال هستند که از امنیت بالایی برخوردار می‌باشند. راه اندازی این دو کیف پول آسان است و کاربران قادر خواهند بود به راحتی رمز ارز اِستِیسیس یورو EURS را در آنها ذخیره نمایند.

کیف پول‌های نرم افزاری پشتیبانی کننده EURS

از جمله کیف پول‌های نرم افزاری پشتیبانی کننده ارز دیجیتال اِستِیسیس یورو EURS، کیف پول های اتمیک، تراست ولت، سیف پل و متامسک هستند. این کیف پول‌ها قابل نصب بر روی تلفن همراه می‌باشند و کاربران می‌توانند آنها را در دو نسخه اندروید و ios دریافت کنند. لازم به ذکر است که کیف پول متامسک همچنین به عنوان افزونه بر روی مرورگرهای کروم و فایرفاکس قابل استفاده است.


صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال اِستِیسیس یورو EURS

صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال اِستِیسیس یورو EURS
صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال اِستِیسیس یورو EURS

صرافی‌های ارز دیجیتال که از آنها با نام اکسچنج نیز یاد می‌شود، سایت‌ها و پلتفرم های آنلاینی می‌باشند که برای انجام معاملات مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. در واقع صرافی‌ها مکانی هستند که می‌توان با استفاده از آنها به خرید و فروش رمز ارزها پرداخت و یک بازار آنلاین برای کل شبکه ارزهای دیجیتال می‌باشند.

صرافی‌ها ویژگی های زیادی را به کاربران ارائه داده و برای استفاده از آنها نیاز است تا به ثبت نام بپردازید. صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز دو نمونه از صرافی های ارز دیجیتال هستند که دارای تفاوت‌هایی با یکدیگر می‌باشند. برای مثال در صرافی متمرکز سازمان واسطه ای بر روی آن کنترل دارد، اما در صرافی غیرمتمرکز اینگونه نیست و هیچ نهاد و سازمانی بر روی آن نظارت ندارد.

از جمله صرافی های پشتیبانی کننده استیبل کوین اِستِیسیس یورو صرافی HitBTC،DFX Finance ،Indodax ،Bitfinex و Curve هستند که در این صرافی ها رمز ارز EURS با جفت ارزهای USDC ،USDT ،ETH و BTC قابل معامله می‌باشد.


نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال اِستِیسیس یورو EURS

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال اِستِیسیس یورو EURS
نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال اِستِیسیس یورو EURS

در صورتی که قصد خرید و فروش ارز دیجیتال اِستِیسیس یورو را داشته باشید، می‌توانید از صرافی‌های پشتیبانی کننده این رمز ارز استفاده نمایید. در مرحله اول شما باید به ثبت نام و احراز هویت بپردازید. پس از تایید ثبت نام و احراز هویت، شما قادر خواهید بود با استفاده از پلتفرم خرید و فروش صرافی معاملات خود را انجام دهید.

توجه نمایید که به دلیل تحریمات موجود استفاده از برخی صرافی های خارجی برای کاربران ایرانی ممنوع می‌باشد. پس قبل از ثبت نام تحقیقات لازکم را در ارتباط با صرافی انتخابی انجام دهید. همچنین توجه نمایید که صرافی انتخاب شده، از امنیت کافی برخوردار باشد تا با خیال راحت بتوانید به سرمایه گذاری بپردازید.


آینده پروژه اِستِیسیس یورو STASIS EURO

آینده پروژه اِستِیسیس یورو STASIS EURO
آینده پروژه اِستِیسیس یورو STASIS EURO

می توان گفت موفقیت پروژه STASIS به دو عامل، رویکرد دولت ها نسبت به استیبل کوین ها و همچنین عملکرد خود پروژه بستگی دارد. در مورد رویکرد دولت ها باید بدانید که تقریبا تمامی بانک های مرکزی به فکر راه اندازی استیبل کوین های خود هستند اما سوال آن است که بانک مرکزی اروپا زمانی که یورو دیجیتال خود را راه بیندازد، اجازه خواهد داد رقیبانی مانند پروژه STASIS فعالیت کنند؟! یا با آن ها برخورد خواهد کرد؟ همین موضوع در مورد تتر نیز صدق می کند. البته استقبال کاربران از هر کدام از این ارزها باعث دوام آن ها می شود. با توجه به رویکرد دولت ها احتمال می رود با حمایت هایی مانند، تنها پذیرفتن ارز بانک مرکزی برای پرداخت ها هنگام خرید و یا دریافت وام ها تنها با استفاده از ارز خود بانک مرکزی، بتواند به این ترتیب استیبل کوین خود را نسبت به سایر استیبل کوین ها قالب کند.

اما در مورد عملکرد خود پروژه نیز باید گفت که این پروژه اعلام کرده که قصد دارد ارزهای فیات را به دیجیتال تبدیل کند. همان طور که گفته شد این پروژه از سال ۲۰۱۸ به صورت جدی کار خود را نیز شروع کرده است. اما چرا تاکنون بعد گذشت این همه سال تنها یک ارز فیات را به دیجیتال تبدیل کرده است؟! سایر ارزها چه زمانی راه اندازی می شوند؟! عدم فعالیت مستمر یک پروژه باعث می شود آن پروژه به آرامی بمیرد و جایگاه خود را از دست بدهد.

برای جمع بندی این بخش می توان گفت که تنها زمان مشخص می کند که این پروژه می تواند موفق شود یا خیر.


سخن پایانی

در این مقاله پروژه STASIS و استیبل کوین آن EURS را معرفی کردیم. شما با استفاده از این مقاله می توانید از عملکرد و ویژگی های این پروژه مطلع شوید. همچنین بخش های امنیت و آینده پروژه نیز می تواند به شما برای استفاده از این ارز کمک کند. اگر قصد استفاده از ارز EURS را دارید می توانید از بخش صرافی ها و کیف پول های پشتیبانی کننده این ارز استفاده کنید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “ارز اِستِیسیس یورو” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
محقق و علاقه مند به بلاکچین و ارزهای دیجیتال

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده