آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز LDO چیست؟ | آینده ارز LDO

LDO چیست؟        

ارز LDO چیست؟، توکن LDO مخفف Lido DAO است. این توکن برای یک پلتفرم سپرده گذاری می باشد با این تفاوت که دیگر نیاز نیست برای استیک کردن و یا سپرده گذاری کل مبلغ را قفل نمایید. شما می توانید با این پلتفرم هم استیک نمایید و به ازای آن پاداش دریافت کنید و هم بتوانید مبلغی را معادل سرمایه خود تحت یک توکن دریافت نمایید و با آن کسب درامد مجدد نمایید.ما در ادامه شما را با جزئیات بیشتر LDO و LIDO و اینکه این پلتفرم چگونه کار می کند آشنا می کنیم.

همچنین شما می توانید در صفحه قیمت لحظه ای LDO در پایگاه خبری زوم ارز، (قیمت لیدو | قیمتLDO)  را مشاهده نمایید.

همراهان عزیز شما قادر هستید برای مطالعه ی مقاله ی ارز دیجیتال STETH روی این لینک کلیک کنید.


LDO چیست؟

LDO چیست؟        
LDO چیست؟

توکن LDO، توکن پلتفرم LIDO می باشد. که از این توکن برای موارد زیر استفاده می شود:

 • اعطای حقوق حاکمیتی در Lido DAO.
 • مدیریت پارامترهای کارمزد و توزیع
 • نظارت بر اضافه و حذف عملگرهای گره Lido.

که ما در ادامه درباره این موارد بیشتر با شما صحبت می کنیم.


نگاه مختصری به توکن LDO

نام اختصاری LDO
نوع ارز TOKEN
سایت رسمی lido.fi
بلاکچین اکسپلورر

 

bscscan.com

etherscan.io

explorer.solana.com

ethplorer.io

finder.terra.money

پیج های ارتباطی رسمی reddit

blog.lido.fi

twitter

سورس کد https://github.com/lidofinance
آدرس قرار داد هوشمند        ۰x5a98fcbea516cf06857215779fd812ca3bef1b32

0x986854779804799C1d68867F5E03e601E781e41b

HZRCwxP2Vq9PCpPXooayhJ2bxTpo5xfpQrwB1svh332p

terra1jxypgnfa07j6w92wazzyskhreq2ey2a5crgt6z

وایت پیپر https://lido.fi/static/Lido:Ethereum-Liquid-Staking.pdf

 


پلتفرم LIDO

پلتفرم LIDO یک راه حل غیر متمرکز مناسب برای لیکوئید استیکینگ ارز دیجیتال است. که در گذسته صرفا برای ارز دیجیتال اتریوم بوده است اما در حال حاضر شما می توانید ۵ ارز مختلف را در این پلتفرم سپرده کنید. Lido به کاربران این امکان را می‌دهد که ارز دیجیتال خود را بدون حداقل سپرده در پلتفرم LIDO سپرده بگذارند و نسبت به ارز دیجیتال سپرده گذاری شده توکنی را معادل با آن ارز دریافت کنند.

اینکار باعث می شود مثل مواردی که کاربر سرمایه خود را استیک می کند و سرمایه اولیه قفل می شود، و صرفا پاداشی را دریافت می کند، نباشد.

به عنوان مثال شما می توانید ارز اتریوم را استیک یا سپرده گذاری کنید، و به ازای آن توکن STETH دریافت کنید. که شما می توانید این توکن را مبادله کنید یا وام دهید و یا برای کسب درامد های دیگر از آن استفاده نمایید. باید به شما کاربر عزیز مجدد بگویم که توکنی که دریافت می کنید نسبت به ارزی که استیک می کنید متفاوت است. مثلا اگر ماتیک استیک کنید توکن STMATIC دریافت می کنید.

نکته بسیار مهم که باید بیان شود این است که پلتفرم LIDO 10% از سود استیکینگ شما را بر می‌دارد.

LIDO مخفف چیست؟

Lido مخفف Liquid stack می باشد. به منظور نقدشوندگی سپرده گذاری.

LIDO از چه پلتفرم های پشتیبانی می کند؟

در زمان ظهور، این پلتفرم کار خود را با استیک بر روی ارز دیجیتال اتریوم آغاز کرد اما با گذشت زمان و استفبال کاربران توانست توسعه دهد و در حال حاضر جمعا از ۵ شبکه پشتیبانی می کند:

 1. اتریوم ۲
 2. ترا
 3. سولانا
 4. پولیگان
 5. کوساما

از آنجایی که این پروژه در حال رشد است، برای مشاهده اینکه پلتفرم LIDO از چه زیر ساخت های دیگری پشتیبانی می کند، می تواندی به سایت رسمی LIDO آن سر بزنید. این وب سایت محیط کاربری بسیار روانی دارد.

طرح توزیع توکن LDO چیست؟

در حال حاضر اعضای تیم موسس دارای توکن های LDO هستند. که این توکن ها به مدت ۱ سال قفل هستند، پس از این دوره توکن ها در طول ۱ سال واگذار می شود. این بدان معناست که اعضای موسس این امکان را خواهند داشت که بخشی از توکن ها را در یک سال آینده منتقل کنند.

تنها LDO قفل نشده موجود در خزانه DAO (حدود ۳۶٪ از کل عرضه) موجود است – هرکسی می تواند پیشنهادی در مورد نحوه استفاده از آنها ارائه دهد. اگر ابتکاراتی دارید یا می دانید چگونه از پروتکل لیدو بهره ببرید، نظرات خود را با حاکمیت در میان بگذارید.

علاوه بر این، DAO می تواند تصمیم بگیرد که توکن های اضافی را برای اهداف جمع آوری سرمایه، بازاریابی و یا انگیزه خارج کند. زمانی که DAO تصمیم به همچین کارهایی بگیرد، قطعا اطلاعیه‌های بیشتری درباره این رویدادها توسط DAO و یا پلتفرم Lido اعلام می گردد.

و شاید الان برای شما سوال شده باشد که چگونه شما کاربر عزیز می توانید توکن lido را دریافت کنید؟ باید به شما کاربر عزیز بگویم در حال حاضر LDO در صرافی های مختلفی مانند سوشی سواپ-یونی سواپ- ۱inch، DeversiFi، Hoo، Hotbit و Bilaxy در دسترس است.

چقدر بر سرمایه کاربران در پلتفرم لیدو کنترل وجود دارد؟

سرمایه کاربران به قرارداد هوشمند پروتکل لیدو واریز می شود و سپس در قرارداد سپرده اثبات سهام اتریوم قفل می شود. حساب امضا که به طور جمعی توسط امضاکنندگان انتخاب شده توسط Lido DAO کنترل می شود. همچنین شایان ذکر است اتریوم های استیک شده تنها زمانی قابل برداشت خواهد بود که نقل و انتقالات و قراردادهای هوشمند در اتریوم ۲.۰ (منتظر فاز ۲) اجرا شود.

بطور کلی خدمات LIDO

 1. Stake: پلتفرم LIDO به کاربران امکان سپرده ‌گذاری دارایی‌های یا همان استیک ارز های دیجیتال خود را می‌دهد و پاداش‌ها را به صورت روزانه برای آنها واریز می‌کند. همچنین باید گفت هیچ محدودیتی در میزان واریزی کاربران وجود ندارد.
 2. Mint: علاوه بر پاداش استیک یا سپرده گذاری، شما در پلتفرم LIDO توکنی را به میزان سرمایه خود دریافت می کنید. این توکن ها در اتریوم ۲ stETH، در ترا bLUNA و در سولانا stSOL در ماتیک stMATIC، و … نام دارند. همچنین باید گفت قیمت این توکن‌ها هیچ تفاوتی با کوین‌های اصلی ندارند و صرفا نشان دهنده دارایی‌های شما هستند.
 3. Defi: لیدو به شما اجازه می‌دهد تا از دارایی‌های استیک کرده خود، مجدد کسب درامد کنید. حال در ادامه به شما چند مورد از پروتکل های دیفای که در سایت رسمی لیدو معرفی شده است، برای وام‌دهی و وام‌گیری، ییلد فارمینگ و غیره استفاده کنید. این پلتفرم‌ها عبارتند از کرو فایننس (Curve Finance)، پروتکل انکر (Anchor)، بالانسر (Balancer)، صرافی سوشی سواپ، صرافی وان اینچ، Unslashed و … هستند.

اهداف پلتفرم لیدو چیست؟

 1. کاربران می‌توانند با استیک کردن ارزهای خود، بدون نیاز به قفل شدن پاداش دریافت کنند.
 2. حداقل سرمایه برای سپرده گذاری وجود ندارد. مثلا برای استیک اتریوم نیاز نیست که حتماً ۳۲ اتریوم را استیک کنند.

بنیان گذاران لیدو چه کسانی هستند؟

اعضای Lido DAO عبارتند از Semantic VC ،ParaFi Capital ،Libertus Capital ،Terra ،Bitscale Capital ،StakeFish StakingFacilities، Chorus، P2P Capital و KR1.

همچنین تعدادی از سرمایه گذاران کلیدی به این پلتفرم ملحق شدند، از جمله Stani Kulechov  از Aave، Banteg از Yearn، Will Harborne از Deversifi، Julien Bouteloup از Stake Capital و Kain Warwick از Synthetix

به عبارتی می توان گفت افراد و سازمان‌های پشتیبان Lido DAO در فضای DeFi ثابت شده‌اند و سابقه خوبی دارند. اما باید دید پروژه به همین ترتیب جلو می رود یا خیر؟


امنیت Lido چگونه فراهم می شود؟

امنیت Lido چگونه فراهم می شود؟
امنیت Lido چگونه فراهم می شود؟

می توان دلایل امنیت لیدو را بر اساس زیر بیان کرد:

 1. معتبر ترین اعتبار سنجی برای به حداقل رساندن ریسک
 2. استفاده از خدمات استیک برای حذف ریسک طرف مقابل
 3. استفاده از DAO برای تصمیمات حاکمیتی و مدیریت عوامل خطر
 4. اصولا در هنگام استیک اتریوم، تنها یک اعتبار سنج انتخاب می کنید، اما در مورد پلتفرم Lido، شما در بسیاری از اعتبار سنجی ها شریک می شوید تا بتوانید ریسک خود را به حداقل برسانید.

همچنین باید به شما کاربر عزیز باید بگم که قرارداد هوشمند گلتفرم لیدو توسط Quantstamp و Sigma Prime مورد حسابرسی قرار گرفته است که شما می توانید نتیجه این حسابرسی را از این لینک مشاهده نمایید.

https://github.com/lidofinance/audits


روند قیمتی ارز دیجیتال LDO

ارز دیجیتال LDO در تاریخ ۵ ژانویه ی سال ۲۰۲۱ در سطح قیمتی ۱.۷۶۲۷ به دنیای ارز های دیجیتال عرضه شد. این رمز ارز در ابتدای عرضه شدن افت قیمت را تجربه کرد و این روند نزولی ۲۶ روز به طول انجامید و سر انجام تبدیل به روند صعودی شد که این روند صعودی ۱۹ روز به طول انجامید.

رمز ارز LDO از تاریخ ۱۹ فوریه روند نزولی را تجربه کرده و این روند نزولی تا ۲۹ آپریل طول کشید ولی بعد از این روند نزولی روند صعودی مناسبی را تجربه کرد.

ارز دیجیتال LDO در نیمه ی دوم سال ۲۰۲۱ روند صعودی مناسبی را تجربه کرده است و در آخرین روز سال ۲۰۲۱ با سطح قیمتی ۳.۱۰۱ دلار خرید و فروش شده و وارد سال ۲۰۲۲ شد.

این رمز ارز در اوایل سال ۲۰۲۲ روند نزولی را تجربه کرده است ولی از تاریخ ۱ مارس در حال تجربه ی روند صعودی خود است.

ارز دیجیتال LDO در تاریخ ۲۷ مارس ۲۰۲۱ با سطح قیمت ۰.۵۲۹۵ دلار آمریکا خرید و فروش شده است، این سطح قیمت پایین ترین سطح قیمت ارز دیجیتال LDO بوده است.

رمز ارز LDO در تاریخ ۱۶ نوامبر سال ۲۰۲۱ با سطح قیمتی ۱۸.۶۲ دلار آمریکا خرید و فروش شده است که این خرید و فروش ها پیشترین خرید و فروش در تاریخ این رمز ارز بوده است.

همراهان عزیز شما می‌توانید با استفاده از تصویر زیر که نمودار قیمتی ارز LDO را از زمان عرضه شدن به دنیای ارز های دیجیتال تا به امروز مطالعه کرده و مورد بررسی و تحلیل قرار دهید. در صورت تمایل قادر هستید به سایت کوین مارکت کپ مراجعه کرده و با سرچ نام این رمز ارز با نمودار زیر مواجه می‌شوید، شما قادرهستید با استفاده از این نمودار روند قیمتی ارز دیجیتال LDO را از زمان عرضه شدن به بازار ارز های دیجیتال تا به امروز را با مشاهده ی جزئیات آن را مورد تحلیل و بررسی قرار دهید.

روند قیمتی ارز دیجیتال LDO
روند قیمتی ارز دیجیتال LDO

خرید و فروش ارز دیجیتال LDO

خرید و فروش ارز دیجیتال LDO
خرید و فروش ارز دیجیتال LDO

اگر قصد خرید و فروش ارز دیجیتال LDO را دارید باید در ابتدا در صرافی پشتیبان کننده ی ارز LDO ثبت نام کرده و سپس به خرید و فروش این رمز ارز بپردازید، در زمان بررسی صرافی ارز دیجیتال به امنیت صرافی توجه فراوان داشته باشید.

متاسفانه کشور ما تحریم است و ما ایرانی ها توانایی تبدیل تومان به ارز دیجیتال LDO را نداریم ولی اصلا نگران نباشید ما راه حل این مشکل را به شما آموزش می‌دهیم، شما باید در ابتدا در یکی از صرافی های داخلی اقدام به تبدیل تومان به یکی از استیبل کوین ها مانند تتر کرده و بعد از آن تتر های خود را در یکی از صرافی های پشتیبان کننده ی ارز LDO وارد کرده و تبدیل به رمز ارز LDO کنید.

همچنین برای فروش این رمز ارز باید در یکی از صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال LDO توکن های خود را به تتر تبدیل کرده و بعد تتر های خود را به یکی از صرافی های داخلی انتقال داده و تبدیل به تومان کنید.


صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال LDO

صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال LDO
صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال LDO

در مرحله ی قبلی به آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال LDO پرداختیم و در این قسمت سعی داریم به معرفی صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال LDO بپردازیم، دقت کنید که در انتخاب صرافی، بصورت کامل صرافی مورد نظر را بررسی کنید، مخصوصا از نظر امنیت زیرا مهم ترین عوامل در انتخاب و استفاده از صرافی امنیت آن است.

لیست صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال LDO عبارتند از:

 • صرافی Gemini
 • صرافی Uniswap
 • صرافی Bybit
 • صرافی sushiswap
 • صرافی io
 • صرافی MEXC
 • صرافی Coiner

همراهان عزیز ما تیم زوم ارز در این قسمت صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال LDO را برای شما عزیزان معرفی کرده ایم شما می‌توانید اما صرافی های بیشتری از این ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کنند، شما می‌توانید برای مطالعه ی لیست صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال LDO به سایت کوین مارکت کپ مراجعه کرده و با سرچ نام این رمز ارز در صفحه ی این ارز وارد قسمت Market شده و لیست کامل صرافی های پشتیبان کننده ی این رمز ارز را مطالعه کنید.


کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال LDO

کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال LDO
کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال LDO

بعد از انتخاب صرافی مناسب و خرید ارز دیجیتال مورد نظر نوبت به نگهداری و ذخیره ی ارز های دیجیتال می‌رسد بهتر است در انتخاب کیف پول این نکته را در نظر بگیرید که کیف پول دیجیتالی را انتخاب کنید که از رمز ارز های گوناگونی پشتیبانی کند که شما قادر باشید به علاوه ی رمز ارز مورد نظر ارز های گوناگون دیگری را بتوانید ذخیره کنید.

کیف پول نرم افزاری سیف پل SafePal: کیف پول نرم افزاری LDO یکی از پنج کیف پول نرم افزاری برتر دنیای ارز های دیجیتال است که دارای امنیت مناسبی است. این کیف پول نرم افزاری بغیر از ارز دیجیتال LDO از رمز ارز ها و توکن های دیگر نیز پشتیبانی می‌کند.

کیف پول نرم افزاری متامسک MetaMask: کیف پول بعدی که از ارز دیجیتال LDO پشتیبانی می‌کند کیف پول نرم افزاری متامسک است، این ولت نرم افزاری بغیر از ارز دیجیتال LDO از رمز ارز ها و توکن های گوناگون دیگری نیز پشتیبانی می‌کند، این کیف پول نرم افزاری در سیستم عامل های موبایلی مانند اندروید و ios پشتیبانی می‌کند و کاربران قادر هستند در موبایل های خود به راحتی از این ولت استفاده کنند.


آینده پلتفرم LIDO چیست؟

آینده پلتفرم LIDO چیست؟
آینده پلتفرم LIDO چیست؟

از آنجایی که هر روز پلتفرم های جدید با ایده های بسیار عالی به عرصه ارز های دیجیتال ورود پیدا می کنند. نمی توان با قطعیت بیان کرد که این پروژه بسیار خوب است و خوب می ماند و اینکه می تواند در بازی با رقبا موفق باشد؟

پس می توان گفت در حال حاضر این پروژه در زمان نگارش مقاله دارای ایده خوبی بوده و عملکرد نسبتا خوبی داشته است. اما باید دید در آینده نیز این پروژه می تواند راه خود را ادامه دهد؟

ممنون از اینکه تا پایان مقاله ی “ارز LDO چیست؟” با ما همراه بودید.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
من حسن هستم. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه پیام نور گرایش نرم افزار سابقه ی یکسال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و فعال در حوزه ی مدیریت سایت و seo را دارا هستم علاقه مند به موسیقی و دنیای تکنولوژی هستم و به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین بوده، و بر این باور هستم صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشان خواهد داشت.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
13 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فرزاد
2 سال قبل

سپاس از شما جهت محتوای خوبتون

یاسمن
2 سال قبل

لطف تحلیل رمز ارز ldo را انجام دهید.

حسن
2 سال قبل

کدام صرافی غیر متمرکز برای ارز دیجیتال ldo بهتر است؟

اکرم
2 سال قبل

آیا ارز دیجیتال ldo کلاهبرداری است؟

یاسر
2 سال قبل

آیا صرافی های ایرانی از ارز دیجیتال ldo پشتیبانی می کنند؟

سعید
2 سال قبل

تشکر از محتوای خوبی شما

نسرین
2 سال قبل

کدام صرافی از ارز دیجیتال ldo پشتیبانی می کند؟

شکوفه
2 سال قبل

کدام کیف پول برای ارز ldo معتبر تر است؟

فاطمه
2 سال قبل

آینده قیمت ارز دیجیتال ldo چند است؟

امید
2 سال قبل

آیا ارز دیجیتال ldo را بخرم؟

فرهاد
2 سال قبل

ممنون از محتوای خوب شما

آخرین مقالات منتشر شده