آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز CRV چیست؟ | آینده ارز CRV

ارز CRV چیست؟

ارز دیجیتال CRV چیست؟ ، در این مقاله قصد داریم تا به بررسی یکی از رمزارزها با نام کرو CRV و بستر آن یعنی کرو فایننس Curve Finance بپردازیم. کرو فایننس Curve Finance یکی از صرافی های غیرمتمرکز DEX می باشد که توکن خود را با نام CRV ارائه داده است و در بستر اتریوم اجرا می شود. این صرافی برای مبادله رمزارزها، علی الخصوص استیبل کوین ها طراحی شده است. شما می توانید با خواندن این مقاله اطلاعات لازم و کافی در ارتباط با این رمزارز پیدا کنید. لازم به ذکر است که اگر می خواهید اطلاعاتی را در ارتباط با نحوه خرید و فروش این ارز دیجیتال به دست آورید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

شما می توانید مقاله کیف پول های ارز کرو دائو CRV را مطالعه نمایید، همچنین می توانید در صفحه قیمت لحظه ای کرو دائو CRV در پایگاه خبری زوم ارز، (قیمت کرو دائو | قیمت CRV) را مشاهده نمایید.

کرو فایننس Curve Finance چیست؟

کرو فایننس Curve Finance چیست؟
کرو فایننس Curve Finance چیست؟

کرو فایننس یکی از صرافی های غیرمتمرکز برای استیبل کوین ها می باشد که از یک بازارساز خودکار AMM برای مدیریت نقدینگی استفاده می کند. در ماه آگوست ۲۰۲۰، Curve یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز DAO را راه اندازی کرد که CRV به عنوان توکن داخلی آن بود.

به عبارتی کرو فایننس Curve Finance یک پروژه نو ظهور در دنیای DeFi است و وایت پیپر آن در ۱۰ نوامبر ۲۰۱۹ ارائه شد. این پلتفرم، که در ابتدا استیبل سواپ StableSwap نامیده می شد، برای ارائه خدمات DeFi برای استیبل کوین ها در داخل یک AMM طراحی شده است.

کرو Curve مانند ارز دیجیتال یونی سواپ Uniswap یا Balancer به کاربران ارز رمزنگاری شده راهی می دهد که از دارایی های خود کارمزد بگیرند، در حالی که به تریدرها اجازه می دهد آن دارایی ها را با قیمت های بهتر خریداری کرده و یا بفروشند.

آنچه که کرو Curve را از پلتفرم های مشابه متمایز می کند، تمرکز آن بر بازارهای استیبل کوین هایی همچون Maker و USDT است. هدف کرو Curve این است که اجازه دهد استیبل کوین ها با کارمزد کم و حداقل تغییر قیمت در ان معامله شوند.

پس از شناخت پلتفرم کرو فایننس در ادامه مطالب قصد داریم تا به معرفی توکن ارائه شده این پلتفرم یعنی CRV بپردازیم.


ارز دیجیتال CRV چیست؟

ارز دیجیتال CRV چیست؟
ارز دیجیتال CRV

همانطور که گفته شد CRV توکن CurveDAO، یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز است که پروتکل را اجرا می کند. CRV به طور مداوم با ارائه دهنده نقدینگی پروتکل توزیع می شود و نرخ آن سالانه کاهش می یابد.

در آگوست ۲۰۲۰، پروتکل Curve با راه اندازی یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز DAO برای مدیریت تغییرات پروتکل، مسیر خود را به سمت حاکمیت غیرمتمرکز آغاز کرد. بیشتر DAOها توسط توکن های حاکمیتی کنترل می شوند که به دارندگان حق رای می دهند. در این حالت CurveDAO توسط توکن CRV کنترل می شود. به عبارتی توکن CRV یک توکن ERC-20 است که برای ایجاد انگیزه در اختیار ارائه دهندگان نقدینگی در پلتفرم و همچنین جلب مشارکت بیشترین تعداد کاربر در حاکمیت پروتکل قرار گرفته است.

کل عرضه CRV، ۳.۰۳ میلیارد توکن است که اکثر آنها به ارائه دهندگان نقدینگی توزیع می شود. با قیمانده به شرح زیر تقسیم می شود:

  • ۳۰% به سهامداران
  • ۳% به کارمندان
  • ۵% به ذخیره جامعه

یکی از اهداف توکن CRV این است که به عنوان یک توکن برای اداره کرو و تحقق CurveDAO عمل کند. CurveDAO همانطور که گفته شد یک سازمان غیرمتمرکز است که به دارندگان توکن CRV اجازه می دهد تا بتوانند با استفاده از یک سیستم زمان بندی وزن دهی شده در پروتکل کرو فایننس به صورت مستقیم تاثیر بگذارند. از رمزارز CRV می توان برای مکانیسم های قفل کردن، مکانیسم های سوزاندن کارمزد برای تامین نقدینگی و مکانیسم های جذب ارزش استفاده کرد.


نیم نگاهی به ارز دیجیتال CRV

نام اختصاری CRV
نوع ارز TOKEN
عرضه کل ۱,۶۸۰,۵۹۳,۳۴۰
مقدار در گردش ۴۵۷,۱۹۴,۵۰۶
وب سایت رسمی guides.curve.fi

curve.fi

بلاکچین اکسپلور etherscan.io

ethplorer.io

blockscout.com

ftmscan.com

solscan.io

پیج های ارتباط رسمی twitter.com

reddit.com

سورس کد https://github.com/curvefi/curve-contract
آدرس قرارداد ۰xD533a949740bb3306d119CC777fa900bA034cd52

بررسی تاریخچه و بنیانگذاران کرو Curve

بررسی تاریخچه و بنیانگذاران کرو Curve
بنیانگذاران کرو Curve

بنیانگذار و مدیرعامل شرکت Curve دانشمند روسی به نام Michael Egorov می باشد که این فرد تجربه های مختلفی در زمینه شرکت های مرتبط با ارزهای رمزپایه دارد. در سال ۲۰۱۵، وی بنیانگذار و مدیر CT NuCypher شد.

Egorov همچنین بنیانگذار شبکه بانکی و وام های غیرمتمرکز LoanCoin است. وایت پیپر Curve در نوامبر ۲۰۱۹ منتشر شد و نام Michael Egorov به عنوان یکی از نویسندگان آورده است.


عملکرد کرو فایننس Curve Finance چگونه است؟

عملکرد کرو فایننس Curve Finance چگونه است؟
عملکرد کرو فایننس Curve Finance

در مباحث قبلی گفته شد کرو Curve یک پلتفرم AMM است که شباهت های زیادی با یونی سواپ Uniswap و Balancer دارد، اما تنها با قراردادن استخرهای نقدینگی متشکل از دارایی های مشابه مانند استیبل کوین ها یا نسخه های رپد توکن ها مانند Wbtc این تفاوت را ایجاد می کند. این روش به Curve اجازه می دهد تا از الگوریتم های کارآمدتر استفاده کند تا کمترین سطح کارمزد را داشته باشد.

بیایید با یک نگاه سریع در مورد نحوه کارکرد AMM شروع کنیم و سپس می توانیم به نحوه دستیابی Curve به سایر AMM ها در اکوسیستم DeFi بپردازیم. AMMها اجازه می دهند دارایی های دیجیتال به جای ترید بین خریداران و فروشندگان، با استفاده از استخر نقدینگی به صورت خودکار معامله شوند. در هسته اصلی خود، یک مجموعه نقدینگی مشترک است. کاربران استخرهای نقدینگی را با توکن تهیه می کنند و قیمت توکن های موجود در استخر با یک فرمول ریاضی تعیین می شود. با تغییر فرمول، می توان مجموعه های نقدینگی را برای اهداف مختلف بهینه کرد. هرکسی که به برخی از توکن های ERC-20 متصل باشد می تواند با اضافه کردن توکن به مجموعه نقدینگی AMM به یک تامین کننده نقدینگی تبدیل شود.

به طور کلی پلتفرم معاملاتی Curve به گونه ای طراحی شده است که اجازه می دهد استیبل کوین ها با بهترین قیمت ممکن مبادله شوند. حال که با عملکرد این پلتفرم آشنا شدید، در قسمت بعدی مقاله می توانید اطلاعاتی را در ارتباط با ویژگی های پلتفرم کرو فایننس Curve Finance کسب نمایید.


پلتفرم کرو فایننس  Curve Finance از چه ویژگی هایی برخوردار است؟

پلتفرم کرو فایننس  Curve Finance از چه ویژگی هایی برخوردار است؟
پلتفرم کرو فایننس  Curve Finance

مواردی که در ادامه مطالب به آنها اشاره می نماییم، همگی از ویژگی های پلتفرم کرو Curve می باشند.

  1. یکی از ویژگی های اصلی پلتفرم کرو Curve این است که مکانیسم تبادل ارز آن بسیار ساده است.
  2. مزیت اصلی آن این است که نگهداری و امنیت آن بسیار زیاد است. در واقع، این تیم بسیار فعال در زمینه بررسی مشکلات امنیتی فعالیت می کند.
  3. نکته مثبت دیگر این است که معمولا این پلتفرم کارمزدهای کمتری را نسبت به سایر پلتفرم های دیگر ارائه می دهد.

بررسی نقشه راه کرو فایننس Curve Finance

بررسی نقشه راه کرو فایننس Curve Finance
بررسی نقشه راه کرو فایننس Curve Finance

کرو فایننس Curve Finance نقشه راه مشخصی ندارد. با این حال، یک نکته بسیار مهم وجود دارد که باید به آن توجه کنید. Egorov در مصاحبه ای اشاره کرد که تیم Curve Finance با ایده افزودن رمزارزهای بیشتر به کرو فایننس و نه فقط استیبل کوین ها، بازی می کند.

وی توضیح داد که این امر مستلزم ایجاد bonding Curve اضافی است که می تواند دارایی بیشتری را پشتیبانی کند. این تغییر بالقوه و همچنین تغییرات اساسی به دارندگان CRV اجازه رای می دهند.


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال CRV

در این قسمت از مقاله به بررسی روند قیمت ارز دیجیتال CRV خواهیم پرداخت و شما می توانید در ادامه مطالب نمودار قیمتی ارز دیجیتال CRV را مشاهده نمایید. در زمان نگارش این مقاله قیمت ارز دیجیتال CRV برابر با ۱.۵۹ دلار است و حجم معاملات این ارز دیجیتال در یک شبانه روز برابر با ۳۰۰،۱۸۸،۹۳۲ دلار می باشد.

با توجه به بررسی های انجام شده مشاهده می شود که این ارز دیجیتال در شبانه روز گذشته ۲۵.۷۱% کاهش قیمت داشته است و در حال حاضر در سایت CoinMarketCap رتبه ۱۰۰ را به خود اختصاص داده است. این رمزارز توانسته است در تاریخ ۱۴ آگوست ۲۰۲۰ به بالاترین قیمت خود یا ATH برسد.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال CRV
روند قیمت ارز دیجیتال CRV

خرید ارز دیجیتال CRV چگونه است؟

خرید ارز دیجیتال CRV چگونه است؟
خرید ارز دیجیتال CRV

برای خرید ارز دیجیتال CRV در ابتدا می توانید در یکی از صرافی های پشتیبان کننده این رمزارز ثبت نام و احراز هویت کنید. البته لازم است که بدانید کاربران ایرانی قادر نخواهند بود تا این ارز دیجیتال را به صورت مستقیم خریداری نمایند، به همین دلیل می توانند در ابتدا یکی از استیبل کوین ها را تهیه نموده و آن را در صرافی ها به رمزارز CRV تبدیل نمایند.

شما می توانید برای خرید ارز دیجیتال CRV از صرافی بایننس Binance استفاده نمایید. صرافی بایننس یکی از معتبرترین صرافی ها در حوزه ی رمزارزها می باشد که قبل از انجام خرید می توانید با استفاده از لینکی که در اختیار شما قرار می دهیم با نحوه ثبت نام و ترید در این صرافی به طور کامل آشنا شوید. علاوه بر صرافی بایننس می توانید از صرافی های زیر که در ادامه به شما معرفی می نماییم، برای خرید ارز دیجیتال CRV استفاده کنید.


فروش ارز دیجیتال CRV چگونه است؟

فروش ارز دیجیتال CRV چگونه است؟
فروش ارز دیجیتال CRV

برای فروش نیز می توانید همانند خرید رمزارز CRV از صرافی هایی که در مبحث پیشین به شما معرفی نمودیم، استفاده نمایید. صرافی های آنلاین بسیاری هستند که در حال حاضر پلتفرم های مبادلاتی را برای خرید و فروش رمزارزها ارائه می دهند اما در این میان شما باید صرافی را انتخاب کنید که از امنیت بالایی برخوردار باشد و نسبت به سایر صرافی های دیگر کارمزد کمتری برای مبادله رمزارزها دریافت کند. در این صورت می توانید با انتخاب یک صرافی معتبر، با خیال راحت به خرید و فروش ارز دیجیتال خود بپردازید.


کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال CRV

کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال CRV
کیف پول های ارز دیجیتال CRV

رمزارز CRV یکی از توکن های ERC-20 است و توکن اصلی پلتفرم به شمار می رود که در بلاکچین اتریوم کار می کند. شما می توانید این ارز دیجیتال را در انواع مختلفی از کیف پول ها ذخیره کنید. کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری بسیاری در حال حاضر در بازار ارزهای دیجیتال موجود هستند، که می توانند برای ذخیره سازی رمزارزها مورد استفاده قرار گیرند. کیف پول هایی که در ادامه مطالب نام می بریم از جمله کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال CRV هستند.

۱.کیف پول سخت افزاری لجر Ledger

این کیف پول یکی از بهترین گزینه ها برای ذخیره سازی ارز دیجیتال CRV به شمار می رود. اگر می خواهید از امنیت کاملی برخوردار باشید، کیف پول لجر می تواند بهترین گزینه برای ذخیره سازی رمزارز شما باشد.

۲.کیف پول سخت افزاری ترزور Trezor

یکی دیگر از کیف پول های سخت افزاری برای ذخیره سازی رمزارز CRV کیف پول ترزور است که همانند کیف پول لجر از امنیت بالایی برخوردار است. اما امروزه کاربران به دلیل قیمت بالایی که کیف پول های سخت افزاری دارند، ترجیح می دهند از کیف پول های نرم افزاری استفاده نمایند.

۳.کیف پول موبایلی تراست Trust

یکی از محبوب ترین کیف پول ها در بین سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال است و این کیف پول مورد حمایت رسمی بایننس است. شما می توانید با بارگیری این کیف پول برای سیستم عامل های اندروید و ios به راه اندازی این کیف پول بپردازید.

۴.کیف پول اتمیک Atomic

کیف پول اتمیک به عنوان یکی از کیف پول های چند پلتفرمی شناخته می شود. این کیف پول قادر است تا علاوه بر ارز دیجیتال CRV بیش از ۳۰۰ رمزارز را پشتیبانی کند.

۵.کیف پول مای اتر MyEther

کاربران قادر خواهند بود تا تمامی توکن های ERC-20 از جمله CRV را در این کیف پول ذخیره نمایند. کیف پول مای اتر MyEther یک راه حل مبتنی بر وب به سرمایه گذاران ارائه می دهد که به آنها این امکان را می دهد از هر جایی وارد سیستم شوند.


آینده ارز دیجیتال CRV چگونه است؟

آینده ارز دیجیتال CRV چگونه است؟
آینده ارز دیجیتال CRV

در این قسمت از مقاله قصد داریم تا به بررسی آینده ارز دیجیتال CRV بپردازیم. شما می توانید با خواندن این قسمت از مقاله اطلاعاتی را در جهت راستای شناخت آینده ارز دیجیتال CRV دریافت نمایید.

با توجه به مطالبی که در بخش های قبلی مقاله گفته شد، رمزارز CRV توکن ارائه شده کرو فایننس که یکی از صرافی های غیرمتمرکز است، می باشد. استفاده از رمزارز CRV در پلتفرم کروفایننس توانسته است تا به سودآوری این پلتفرم کمک نماید. همچنین با توجه به این که کرو فایننس از AMM یا بازارساز خودکار استفاده می نماید، می تواند سودهایی را برای شبکه به ارمغان آورد.

افزایش سودآوری پلتفرم توانسته است تا نظر بسیاری از افراد را به این ارز دیجیتال جلب نماید. به طور کلی  پیش بینی آینده ارز دیجیتال CRV کار ساده ای نمی باشد اما می توان با در نظر گرفتن مزایای پلتفرم این رمزارز و پیشرفت آن حدس و گمان هایی در ارتباط با آینده ارز دیجیتال CRV داشت.


اینفوگرافیک ارز دیجیتال CRV

اینفوگرافیک ارز دیجیتال CRV
اینفوگرافیک ارز دیجیتال CRV

کلام آخر ارز دیجیتال CRV

به طور کلی در این مقاله سعی بر این داشتیم تا به معرفی ارز دیجیتال CRV بپردازیم. رمزارزی که در این مقاله معرفی شد، توکن ارائه شده پلتفرم کرو فایننس Curve Finance می باشد که یکی از صرافی های غیرمتمرکز است. این صرافی از یک پلتفرم AMM یا بازارساز خودکار برای افزایش نقدینگی استفاده می نماید. CRV در دسته ی توکن های ERC-20 قرار دارد و می تواند در حاکمیت پروتکل استفاده شود. به دلیل اینکه توکن CRV یکی از توکن های ERC-20 است شما قادر خواهید بود آن را در طیف گسترده ای از کیف پول هایی که از این استاندارد پشتیبانی می کنند، ذخیره نمایید. با خواندن این مقاله قادر خواهید بود تا اطلاعاتی را در ارتباط با کیف پول های پشتیبان کننده این رمزارز نیز به دست آورید. امیدواریم توانسته باشیم تا اطلاعات کافی و جامعی را در ارتباط با ارز دیجیتال CRV در اختیار شما قرار دهیم.

ممنون از اینکه تا پایان ” ارز CRV چیست؟ ” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
6 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
داود
2 سال قبل

آیا امکان دارد در مورد برنامه های آینده ارز crv توضیح داشته باشید

رامتین
2 سال قبل

بهترین قیمت ورود CRV چه قیمتی است؟

رامین
2 سال قبل

پیشنهاد شما جهت سرمایه گذاری بر روی ارز CRV کوتاه مدت است یا بلند مدت

ثمین
2 سال قبل

آیا ارز CRV در گروه کوین هاست یا توکن ها؟

امیرعباس
2 سال قبل

در صورت امکان تحلیل ماهانه ارز crv را در سایت خود قرار دهید؟

سجاد
2 سال قبل

ارز CRV در کدامیک از صرافی های داخلی ایرانی قابل تهیه می باشد

آخرین مقالات منتشر شده