آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز STETH چیست؟ | آینده ارز STETH

ارز STETH چیست؟

ارز STETH چیست؟ STETH توکنی است که در ازای استیک ارز دیجیتال اتریوم در پلتفرم LIDO به شما داده می شود.ت.کن STETH مخفف Stack etherum می باشد. شما می توانید به ازای استیک اتریوم این توکن STETH را دریافت کنید، و به راحتی می توانید با این توکن کسب درامد کنید. همچنین باید گفت این توکن دقیقا معادل دارایی شما پرداخت می شود. شایان ذکر است پروژه LIDO توانست مشکلات استیک کردن اتریوم را با پرداخت توکن STETH حل کند. این مشکلات عبارت بودند از (عدم نقدشوندگی، غیرقابل دسترسی و ثابت ماندن و …). ما در ادامه شما را با اطلاعات بیشتری در این پروژه راهنمایی می کنیم. پس شما زوم ارزی عزیر تا انتهای مقاله همراه ما باشید. همراهان عزیز شما قادر هستید برای مطالعه ی مقاله ی ارز دیجیتال LDO روی این لینک کلیک کنید.

STETH چیست؟

STETH چیست؟
STETH چیست؟

stETH شکل توکانیز شده استیک اتر می باشد که توسط پلتفرم lido پشتیبانی می شود. پلتفرم lido یک راه حل نقدشوندگی استیک اتریوم است. stEth ارزش اولیه اتریوم شما را با پاداش ها و ضرر هایی که روزانه به شما تعلق میگیرد را ترکیب می کند.

توکن‌های stETH پس از سپرده‌گذاری به کاربر داده می‌شوند و هنگام بازخرید از کاربر سوزانده می‌شوند. موجودی توکن STETH به ازای هر اتریوم استیک شده نسبت یک به یک دارد. موجودی توکن stETH زمانی به روز می شود گزارش امار کل ها داده شود. که البته این گزارش ها به صورت روزانه می باشد. و بر اساس محتوای سایت lido بیان شده که موجودی STETH شما هر روز تا ساعت ۱۲ بعد ظهر به وقت UTC  به روزرسانی می شود

توکن‌های stETH را می‌توان مانند ارز اتریوم مورد استفاده قرار دهید، همچنین به شما این امکان را می‌دهد که پاداش‌های استیک ETH 2.0 را به دست آورید و در کنار سایر موارد، از بازدهی محصولات مالی غیرمتمرکز بهره ببرید.

STETH  چگونه کار می کند؟

هنگامی که کاربران eth خود را در پلتفرم lido استیک می کنند. در ازای آن STETH دریافت می کنند، که این توکن نشان دهنده موجودی استیک شده آنها می باشد. سپس کاربر می تواند STETH های خود را در صرافی های ارز دیجیتال نقد کند و یا می توانند از STETH مانند اتریوم برای کسب بازدهی و یا پاداش وام ها استفاده کنند.

همچنین شایان ذکر است که هنگام استیک در پلتفرم در lido اصلا مبلغ حداقل سپرده ای وجود ندارد و همچنین هیچ مقدار از موجودی شما قفل نمیشود.

هنگام استفاده از پلتفرم lido کاربران پاداش های خود را در همان لحظه دریافت می کنند، که این مورد باعث امنیت بیشتر اتریوم و کاهش ریسک می شود.


نگاه مختصری به توکن SRETH

 

نام اختصاری SRETH
نوع ارز TOKEN
سایت رسمی lido.fi
بلاکچین اکسپلورر

 

solscan.io

ethplorer.io

etherscan.io

finder.terra.money

پیج های ارتباطی رسمی TELEGRAM

discord.com

سورس کد https://github.com/lidofinance
آدرس قرار داد هوشمند              ۰xae7ab96520de3a18e5e111b5eaab095312d7fe84
وایت پیپر https://lido.fi/static/Lido:Ethereum-Liquid-Staking.pdf

 


پلتفرم LIDO چیست؟

پلتفرم LIDO چیست؟
پلتفرم LIDO چیست؟

LIDO یک پلتفرم غیرمتمرکز برای استیک است همچنین این پلتفرم دارای محیط کاربری مناسبی است هدف اصلی این پلتفرم  Staking یا سپرده‌گذاری ارز دیجیتال می باشد. شایان ذکر است که در ابتدا، این پلتفرم برای سپرده‌گذاری استیک ارز دیجیتال اتریوم۲ استفاده می‌شد.

اما در حال حاضر لیدو توسعه یافته و از ۵ شبکه پشتیبانی می کند، که عبارتند از اتریوم ۲، ترا -سولانا-پولیگان-کوساما پشتیبانی می‌کند. که ما در این مقاله بیشتر درباره استیک اتریوم ۲ برای شما صحبت کردیم و درباره مزایا و معایب آن برای شما صحبت کردیم و ار آنجایی که این پروژه در حال توسعه است برای مشاهده اینکه این پلتفرم از چه زیر ساخت های دیگری پشتیبانی می کند می تواندی به سایت رسمی آن سر بزنید.


Ldo چیست؟

Ldo  یک توکن اتریوم است، که حقوق حاکمیت را در Lido DAO اعطا می کند. Lido DAO مجموعه ای از پروتکل های لیکوئید استیکینگ را کنترل می کند. در مورد پارامترهای بسیار مهمی مانند (مثلاً هزینه‌ها) تصمیم می‌گیرد و برای اطمینان از کارایی و پایداری ارتقا پروتکل را اجرا می‌کند.

توکن LDO را به شخصی که دارای حق رای در Lido DAO است، داده می شود. همچنین شایان ذکر است که هرچه LDO بیشتری در قرارداد رای کاربر قفل شده باشد، قدرت تصمیم گیری رای دهنده بیشتر می شود.

اطلاعات بسیار کاملی را درباره LDO می توانید از لیک زیر بدست آورید.

https://lido.fi/static/Lido:Ethereum-Liquid-Staking.pdf

خطرات استیک در پلتفرم لیدو و ریسک دریافت stETH به ازای سرمایه خود چیست؟

قائدتا کار با پلتفرم های ارز دیجیتال بدون ریسک نیست، و قطعا تمام برنامه های تحت وب را خطری تهدید می کند، و ما هیچ زمان امنیت مطلق را برای هیچ پلتفرم و هیچ ارز دیجیتالی نداریم. اما ما در ادامه شما را با تعدادی از خطرات پلتفرم Lido آشنا می کنیم.

  1. امنیت قرار داد هوشمند

این یک خطر ذاتی است که برای تمام پروژه ها می توان این خطر را در نظر گرفت. همچنین پلتفرم Lido نیز ممکن است دارای آسیب‌پذیری یا باگ قرارداد هوشمند باشد. کد Lido منبع باز است، و همچنین توسط دو مجموعه که در بالا بیام شد مورد حسابرسی قرار گرفته است، و لذا از یک برنامه باگ گیری برای به حداقل رساندن این خطر، کمک گرفته است.

  1. ETH 2.0 – ریسک فنی

Lido بر روی فناوری در حال توسعه، شروع بع کار کرده است، و هیچ تضمینی وجود ندارد که ETH 2.0 بدون خطا توسعه یافته باشد. هر گونه آسیب پذیری ذاتی ETH 2.0 خطر کاهش و همچنین خطر نوسانات stETH را به همراه دارد.

  1. ETH 2.0 – خطر پذیرش

ارزش stETH حول پاداش های استیک اتریوم است. اگر ETH 2.0 نتواند به سطوح مورد نیاز پذیرش برسد، نوسانات قابل توجهی در مقدار ETH و stETH ممکن است رخ دهد.

  1. ریسک مدیریت DAO

اتری که از طریق Lido DAO به استیک شده است. در چندین حساب نگهداری می شود که توسط طرح چند امضایی پشتیبانی می شود تا ریسک نگهداری اترها به حداقل برسد. اگر امضا کنندگان امضای خود را از دست بدهند، هک شوند یا سرکش شوند، وجوه در معرض خطر قفل شدن هستند.

  1. ریسک قیمت STETH

کاربران ممکن است قیمت stETH را به خطر بیاندازند، که ممکن است به دلیل محدودیت های خروج از پلتفرم Lido، بازارسازی و آربیتراژ را غیرممکن می کند. همچنین Lido DAO به منظور کاهش خطرات فوق و حذف کامل آنها تا حد امکان تلاش می کند. اما با وجود همه این موارد نمی توان این خطر را در نظر نگرفت.

  1. ریسک اعتبارسنج ها

اعتبارسنجی‌های ETH 2.0 ضرر های استیک را در معرض خطر قرار می‌دهند، در صورتی که اعتبارسنجی‌ها نتوانند تراکنش‌ها را تأیید کنند، تا ۱۰۰٪ وجوه در معرض خطر است. برای به حداقل رساندن این خطر، Lido در میان چندین اپراتور گره حرفه‌ای و معتبر با تنظیمات ناهمگن مشارکت می‌کند.


بررسی روند قیمتی ارز دیجیتال Steth

ارز دیجیتال Steth در تاریخ ۲۴ دسامبر ۲۰۲۰ به بازار ارز های دیجیتال عرضه شد. ارز دیجیتال Steth از زمان عرضه شدن به دنیای ارزهای دیجیتال روند صعودی مناسبی را تجربه کرده است. ارز دیجیتال Steth با سطح قیمت ۷۲۲.۱۷ دلار آمریکا در آخرین روز سال ۲۰۲۰ خرید و فروش شده و وارد سال ۲۰۲۲ شد.

این ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۱ روند قیمت مناسبی را تجربه کرده و می‌توان گفت در کل سال ۲۰۲۱ در روند صعودی به سر می برد و سال بسیار خوبی برای این ارز دیجیتال بوده است. ارز دیجیتال Steth در آخرین روز سال ۲۰۲۱ با سطح قیمتی ۳,۶۶۳.۱۵ دلار آمریکا خرید و فروش شده و وارد سال ۲۰۲۲ شد.

این ارز دیجیتال از آغاز سال ۲۰۲۲ روند صعودی و نزولی برابری را تجربه کرده است و در حال حاضر متاسفانه روند نزولی را تجربه می‌کند.

ارز دیجیتال Steth در تاریخ ۲۴ دسامبر ۲۰۲۱ در سطح قیمتی ۵۵۱.۷۸ دلار آمریکا خرید و فروش شده است این سطح قیمت پایین ترین سطح قیمت تاریخ این ارز دیجیتال بوده است، و در تاریخ ۱۶ نوامبر ۲۰۲۱ با سطح قیمتی ۴,۹۸۲.۴۳ دلار آمریکا خرید و فروش شده است و این سطح قیمت بالاتری نسبت به قیمت تاریخ این ارز دیجیتال بوده است. حجم معاملات ارز دیجیتال Steth در ۲۴ ساعت اخیر برابر با ۴۳۰,۷۶۷ دلار آمریکا بوده است.

همراهان عزیز زوم ارز در تصویر زیر نمودار قیمتی ارز دیجیتال Steth از زمان عرضه شدن به بازار ارزهای دیجیتال تا به امروز را نمایش داده است، در صورتی که تمایل دارید، این نمودار قیمتی را با جزئیات بیشتری بررسی و تحلیل کنید، قادر هستید به سایت کوین مارکت کپ مراجعه کرده و با سرچ نام این رمز ارز یعنی Steth این نمودار قیمتی را به صورت دقیق تر مشاهده کرده و مورد بررسی و تحلیل قرار دهید در ادامه با ما همراه باشید.

بررسی روند قیمتی ارز دیجیتال Steth
بررسی روند قیمتی ارز دیجیتال Steth

خرید و فروش ارز دیجیتال Steth

خرید و فروش ارز دیجیتال Steth
خرید و فروش ارز دیجیتال Steth

اگر قصد خرید و فروش ارز دیجیتال Steth را دارید می‌توانید در صرافی های داخلی که از این رمز ارز پشتیبانی می‌کنند اقدام به خرید و فروش کنید اما اگر صرافی های داخلی از این رمز ارز پشتیبانی نمی‌کند، اصلا نگران نباشید شما می‌توانید در صرافی های خارجی که از این رمز ارز پشتیبانی می‌کنند اقدام به انجام معاملات خود کنید.

اما به دلیل تحریم هایی که متوجه کشورعزیز ما ایران است. ما ایرانی ها قادر نیستیم، تومان خود را بصورت مستقیم در صرافی خارجی تبدیل به رمز ارز های مورد نظر کنیم.

اما اصلا نگران نباشید زیرا برای انجام معامله در صرافی های خارجی ما راه حل این مشکل را به شما آموزش می دهیم شما می‌توانید در صرافی های داخلی اقدام به خرید یکی از استیبل کوین های موجود مانند تتر کرده و در یکی از صرافی های خارجی که از ارز دیجیتال Steth پشتیبانی می‌کند، اقدام به خرید این رمز ارز با تتر کرده و به معامله ی این رمز ارز بپردازید.

کاربران گرامی زوم ارز برای فروش رمز ارز Steth شما باید در ابتدا اقدام به تبدیل رمز ارز Steth با یکی از استیبل کوین ها مانند تتر کنید و در مرحله ی بعد برای تبدیل تتر به تومان باید، تتر های خود را به وسیله ی یکی از صرافی های داخلی تبدیل به تومان کنید.


صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال Steth

صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال Steth
صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال Steth

در قسمت قبلی ما روش خرید و فروش رمز ارز Steth پرداختیم و راه حل آن را به شما آموزش دادیم اما برای خرید و فروش هر ارز دیجیتالی در ابتدا شما باید صرافی های پشتیبان کننده ی آن رمز ارز را بشناسید و با آن آشنایی داشته باشید ما در این قسمت به معرفی صرافی های پشتیبان کننده ی رمز ارز Steth می‌پردازیم پس با ما همراه باشید.

صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال Steth عبارتند از:

نکته: صرافی های بیشتری از ارز دیجیتال Steth پشتیبانی می‌کنند در صورت تمایل می‌توانید برای مطالعه ی لیست کامل صرافی های پشتیبان کننده ی این ارزدیجیتال در سایت کوین مارکت کپ در قسمت ارز دیجیتال Steth با کلیک روی تب Market این لیست را مشاهده کنید.


کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال Steth

کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال Steth
کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال Steth

بعد از خرید ارز دیجیتال Steth نوبت به ذخیره و نگهداری از رمز ارز های خریداری شده می‌رسد شما برای نگهداری از ارز های خود باید اقدام به تهیه ی کیف پول ارز های دیجیتال کنید.

امروزه با زیاد شدن تعداد و تنوع کیف پول های ارز دیجیتال دانستن اینکه چه کیف پول هایی از ارز دیجیتال مورد نظر ما پشتیانی می‌کنند یا خیر کار بسیار سختی شده است اما اصلا نگران نباشید ما در انتخاب کیف پول مناسب به شما کمک می‌کنیم پس با ما همراه باشید.

کیف پول نرم افزاری متامسک MetaMask: در حال حاضر متاسفانه تنها کیف پول متامسک از ارز دیجیتال Steth پشتیبانی می‌کند کیف پول متامسک قابلیت اجرا بر روی سیستم عامل های موبایل ای مانند اندروید و ios را دارد این کیف پول به غیر از ارز دیجیتال Steth از رمز های گوناگون زیادی پشتیبانی می کند.


آینده توکن STETH

آینده توکن STETH
آینده توکن STETH

فضای کریپتو قرار است به زودی وارد جریان اصلی شود، هر پروژه با برنامه‌های منحصربه‌فردی برای بقا و تسلط بر بازار ارائه می‌کند. و از آنجایی که جهت استیک ارز اتریوم شما می توانید پاداش دریافت کنید و همچنین توکنی را به ازای سرمایه اولیه خود دریافت کنید به گونه ای که سرمایه اولیه شما قفل نباشد و همیشه در گردش باشد این پلتفرم و این توکن می توانند کمک بسیار خوبی را به کاربر کند.

اما اینکه این پروژه تا چه حد توانایی مقیاس پذیری داشته باشد و یا حتی در رقابت با پروژه ها دیگر در اینده چه برنامه هایی داشته باشد. باید مسیر کار پروژه را دید و سپس درباره آینده آن نظر داد.

آینده قیمتی این توکن نیز بسیار وابسته به آینده قیمتی اتریوم و همچینن پروژه اتریوم ۲ دارد. که می توان با پیشرفت قیمتی اتریوم، پیشترفت توکن STETH  را مشاهده نماییم.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله ی “ارز STETH چیست؟” با ما همراه بودید.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
من حسن هستم. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه پیام نور گرایش نرم افزار سابقه ی یکسال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و فعال در حوزه ی مدیریت سایت و seo را دارا هستم علاقه مند به موسیقی و دنیای تکنولوژی هستم و به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین بوده، و بر این باور هستم صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشان خواهد داشت.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
15 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حسن
1 سال قبل

لطفا تحلیل رمز ارز steth را انجام دهید.

خدیجه
1 سال قبل

کدام صرافی غیر متمرکز برای ارز دیجیتال steth بهتر است؟

زهرا
1 سال قبل

آیا ارز دیجیتال steth معتبر است؟

پرویز
1 سال قبل

آیا صرافی های ایرانی از ارز دیحیتال steth پشتیبانی می کنند؟

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  پرویز
1 سال قبل

درود و وقت بخیر
دوست عزیز صرافی ها در محتوا به شما معرفی کردیم
اما اگر سوال دیگری دارید بفرمایید

مهنیا
1 سال قبل

تشکر از محتوای خوبی شما.

مهدی
1 سال قبل

کدام صرافی از ارز دیجیتال steth پشتیبانی می کند؟

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  مهدی
1 سال قبل

سلام دوست عزیز
در متن به صرافی هایی اساره شده است
لطفا مطالعه نمایید
در صورتی که سوالی بود ما در خدمتیم

سجاد
1 سال قبل

کدام کیف پول برای ارز steth معتبرتر است؟

مهدی
1 سال قبل

آینده قیمت ارز دیجیتال steth چند است؟

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  مهدی
1 سال قبل

درود و وقت بخیر-
جهت آینده قیمتی به راحتی می توانید با بررسی پروژه و تحلیل تکنیکال به اعداد منطقی برسید

مهشید
1 سال قبل

آیا ارز دیجیتال steth را بخرم؟

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  مهشید
1 سال قبل

سلام ودوست عزیز
برای خربد یا فروش یک ارز حتما تحلیل تکنیکال آن را مورد بررسی قرار دهید

حمیدرضا
1 سال قبل

ممنون از محتوای خوب شما

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  حمیدرضا
1 سال قبل

🌹🌹

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده