آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز کوساما Ksm چیست؟

ارز کوساما Ksm چیست؟

ارز کوساما Ksm، در این مقاله می خواهیم به بررسی یکی از ارز دیجیتال برتر به نام کوساما KSM بپردازیم. شبکه کوساما Kusama شبکه ارائه دهنده توکن KSM است و این شبکه به عنوان شبکه ی قناری برای پولکادات Polkadot شناخته می شود. ایده ی این نام یا همان شبکه ی قناری، مربوط به زمانی می باشد که در معادن از قناری ها برای هشدار به معدنچیان استفاده می کردند و می خواستند معدنچیان را نسبت به وجود گاز مونوکسید کربن و سایر گازهای خطرناک آگاه کنند. شاید برای شما هم سوال پیش بیاید که نام قناری چه ربطی به شبک کوساما دارد؟ در شبکه فعالیت رمزارز KSM شبیه به کار قناری ها در معدن است و هرگونه مشکلی که در پولکادات به وجود بیاید شناسایی می کنند و به شبکه اطلاع می دهند. اگر می خواهید اطلاعات کامل تری در ارتباط با تاریخچه ارز دیجیتال کوساما KSM و نحوه خرید و فروش آن به دست آورید پیشنهاد می شود این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. در این مقاله ما اطلاعات کاملی را در ارتباط با ارز دیجیتال کوساما KSM در اختیار شما قرار خواهیم داد.

شما می توانید مقالات تحلیل ارز دیجیتال کوزاما KSM و کیف پول های پشتیبان ارز کوزاما KSM را مطالعه نمایید، همچنین می توانید در صفحه قیمت لحظه ای کوزاما KSM در پایگاه خبری زوم ارز، (قیمت کوزاما | قیمت KSM) را مشاهده نمایید.

ارز دیجیتال کوساما Kusama چیست؟

ارز دیجیتال کوساما Kusama چیست؟
ارز دیجیتال کوساما Kusama چیست؟

شبکه کوساما Kusama یک محیط پیش تولید عمومی برای پولکادات Polkadot است، محیطی که به هر توسعه دهنده اجازه می دهد قبل از انتشار بلاکچین یا برنامه های جدید، آنها را آزمایش کند. از این طریق می توان گفت کوساما به عنوان یک محیط برای توسعه دهندگان عمل می کند که به دنبال آزمایش نسخه های اولیه پروژه های Polkadot هستند، اما ارزهای رمزپایه واقعی در بازار آزاد معامله می شوند.

به روزرسانی های رسمی پولکادات نیز قبل از انتشار روی کوساما آزمایش می شوند. کوساما تلاش می کند تا انعطاف پذیری بیشتری را برای توسعه دهندگان داشته باشد در حالی که آنها طراحی پروژه های پولکادات خود را نهایی می کنند. به نوبه خود، کوساما قوانینی آزادتر از پولکادات را ارائه می دهد و در جای دیگر، کوساما بیشتر ویژگی های اصلی طراحی پولکادات را تقلید می کند. به عنوان مثال، کوساما از دو نوع بلاکچین استفاده می کند، یک شبکه اصلی به نام ریلِی چین که در آن تراکنش ها دائمی هستند و پاراچِین که شبکه های تولید شده توسط کاربر می باشند.

به عبارت دیگر این پلتفرم به منظور ایجاد بستر آزمایشی برای توسعه دهندگان که قصد نواوری و استقرار بلاکچین خود را دارند، طراحی شده است و می تواند به عنوان یک شبکه مقدماتی قبل از راه اندازی پولکادات مورد استفاده قرار گیرد. معماری بلاکچین پروژه ها تقریبا یکسان است اما کوساما به گونه ای طراحی شده است که نسخه آزمایشی تری از پولکادات باشد. به عبارت دیگر بسیاری از پروژه هایی که مایل به راه اندازی در پولکادات هستند، پیش از این تکرار مشابهی را در کوساما راه اندازی می کنند.

جدای از همه این ها لازم به ذکر است که کوساما یک شبکه بلاکچین واقعی است و تنها یک شبکه آزمایشی نیست. این شبکه حمکرانی خاص خود را دارد و رمزگذاری خاص خود را دارا می باشد. تیم هایی که به دنبال پیشرفت سریع در توسعه خود هستند، کوساما را انتخاب می کنند و بعدا با داشتن پروژه ای بالغ تر، به پولکادات می روند. به طور کلی کوساما شبکه توسعه ای است که ویژگی های جدید پولکادات در آن آزمایش و تکمیل می شود، اما همچنین محیطی برای توسعه سریع و نوآوری است.

توکن شبکه کوساما، KSM نام دارد. در عرضه اولیه پولکادات کسانی که توکن این شبکه را داشتند، می توانستند به اندازه توکن DOT توکن KSM از شبکه کوساما درخواست کنند. توکن KSM کاربردهای زیادی را در شبکه کوساما دارد که می توان به رای گیری در رفراندوم ها، کاندید اعتبارسنج ها و اعتبارسنجی شبکه اشاره کرد.


نیم نگاهی به ارزدیجیتال KSM

نام اختصاری KSM
نوع ارز COIN
عرضه کل ۹.۶۵۱.۲۱۷
مقدار درگردش ۸.۴۷۰.۰۹۸
وب سایت رسمی kusama.network
بلاکچین اکسپلور polkascan.io

kusama.polkastats.io

پیج های ارتباط رسمی forum.kusama.network

Medium.com

Twitter.com

سورس کد https://github.com/kusamanetwork

بررسی تاریخچه و بنیانگذاران ارز دیجیتال کوساما Kusama

بررسی تاریخچه و بنیانگذاران ارز دیجیتال کوساما Kusama
بررسی تاریخچه و بنیانگذاران ارز دیجیتال کوساما Kusama

کوساما در سال ۲۰۱۹ به عنوان ” شبکه قناری” برای پولکادات تاسیس شد. همانطور که در مقدمه ی این مقاله بیان نمودیم این اصطلاح از قناری ها گرفته شده است که توسط معدنچیان برای شناسایی سریع گازهای سمی در معادن ذغال سنگ استفاده می شود. به همین ترتیب، از کوساما می توان برای آزمایش و آشکار کردن نقص های احتمالی از تنظیمات پولکادات استفاده کرد. کوساما Kusama توسط دکتر گاوین وود Dr.Gavin Wood بنیانگذار پولکادات، مدیر ارشد فناوری سابق اتریوم و بنیانگذار بنیاد Web3 راه اندازی شد.

مشابه پولکادات، کوساما یک راه حل مقیاس پذیر و قابل همکاری برای سازماندهی بلاکچین های مختلف با قابلیت های مختلف در شبکه ای از پاراچین ها ارائه می دهد. کوساما به توسعه دهندگان این فرصت را می دهد تا بلاکچین های مخصوص برنامه خود را بسازند و آنها را به شبکه اصلی متصل کنند. کوساما در حالی که از نظر طراحی و عملکرد بسیار شبیه به پولکادات است، فقط یک شبکه آزمایشی نیست. آنها دو بلاکچین مستقل با اولویت های متفاوت هستند.


عملکرد کوساما Kusama چگونه است؟

عملکرد کوساما Kusama چگونه است؟
عملکرد کوساما Kusama چگونه است؟

شبکه کوساما Kusama امکان ایجاد دو نوع بلاکچین را فراهم می کند. که در ادامه شما می توانید با آنها آشنا شوید.

۱.ریلِی چِین Relay Chain: اصلی ترین بلاکچین کوساما است و جایی می باشد که معاملات و تراکنش ها در آن نهایی می شوند.

۲.پاراچین Parachain: بلاکچینی است که برای تایید صحت معاملات و یا تراکنش ها از منابع محاسباتی زنجیره ریلِی استفاده می کند.

زنجیره ریلِی یا ریلِی چین کوساما برای اینکه شبکه خود را در مورد وضعیت سیستم به توافق برساند از الگوریتم اجماع NPoS استفاده می کند. این سیستم به هر کسی که KSM را در یک قرار داد خاص درگیر می کند امکان انجام یک یا چند نقش زیر را برای عملکرد آن فراهم می کند.

Validators: اعتبارسنجی داده ها در بلوک های پاراچین. آنها همچنین در اجماع شرکت کرده و در مورد تغییرات پیشنهادی در شبکه رای می دهند.

Nominators: با انتخاب اعتبارسنج های معتبر، ریلِی چین را ایمن می کند.


چه ویژگی هایی کوساما Kusama را منحصر به فرد ساخته است؟

چه ویژگی هایی کوساما Kusama را منحصر به فرد ساخته است؟
چه ویژگی هایی کوساما Kusama را منحصر به فرد ساخته است؟

کوساما Kusama در بین پلتفرم های دیگر بلاکچین به گونه ای غیرمعمول می باشد زیرا بیشتر برای توسعه دهندگانی ساخته شده است که می خواهند پروژه های خود را با سرعت توسعه دهند.

کوساما مانند پولکادات از قابلیت های حاکم بر زنجیره ای برخوردار است. این حاکمیت زنجیره ای غیرمتمرکز است و به کسی که دارای توکن KSM است اجازه می دهد تا در مورد پیشنهادات مربوطه خود رای دهد که ممکن است شامل مواردی همچون ارتقا احتمالی، تغییر پروتکل و درخواست ویژگی باشد. این رویه حاکمیت زنجیره ای تقریبا چهار برابر سریعتر از روش پیشنهادی پولکادات است.


بررسی تفاوت های پولکادات Polkadot و کوساما Kusama

بررسی تفاوت های پولکادات Polkadot و کوساما Kusama
بررسی تفاوت های پولکادات Polkadot و کوساما Kusama

همانطور که در مباحث قبلی گفتیم، کوساما به عنوان یک محیط برای توسعه دهندگان برای آزمایش نسخه های اولیه پولکادات عمل می کند. در ادامه مطالب شما می توانید تفاوت های مهم و کلیدی این دو پروژه را بررسی نمایید.

اولین تفاوت اساسی بین این دو شبکه سرعت سیستم حاکمیت است. در کوساما، هفت روز برای رای گیری در مورد همه پرسی و هشت روز برای برای اجرای تغییرات پس از آرا، در مقایسه با یک ماه برای هریک در پولکادات، زمان لازم است.

دوم، تایید اعتبار در کوساما بسیار آسان تر است، زیرا شرایط نسبت به پولکادات کمتر است. لازم به یادآوری است که کوساما بلاکچینی برای آزمایش است و از ثبات و امنیت برای افزایش سرعت شبکه چشم پوشی می کند.


امنیت کوساما Kusama چگونه است؟

امنیت کوساما Kusama چگونه است؟
امنیت کوساما Kusama چگونه است؟

کوساما با استفاده از مکانیسم اجماع NPoS ساخته شده است. این مکانیسم به گونه ای می باشد که نودها را برای شرکت در روند اعتبارسنجی تراکنش انتخاب می کنند. در این مکانیسم اعتبار سنج هایی که خوب عمل نمی کنند یا شرایط عملکرد را ندارند، می توانند سهام انها کاهش یابد.

علاوه بر این، کوساما برای حل معاملات بین زنجیره ای از مکانیسم ساده مبتنی بر درخت مرکل استفاده می کند. اعتبارسنج های ریلِی چین وظیفه انتقال معاملات را به پاراچین دارند و این یک فرآیند مطمئن است که از همان اعتبار سنج ها در هر زنجیره ای برای انتقال پیام ها استفاده می کند.


نحوه دریافت ارز دیجیتال کوساما Kusama چگونه است؟

برای به دست آوردن ارز دیجیتال کوساما KSM راههای زیادی می باشد که می توانید از آنها استفاده نمایید. در ادامه مطالب به ۳ مورد از این راه ها اشاره خواهیم کرد.

۱.فاست ها

از جمله روش هایی که می توان برای به دست آوردن ارز دیجیتال کوساما استفاده کرد، استفاده از روش های فاست است. برای استفاده از روش های فاست اقداماتی لازم است. برای مثال ایجاد یک حساب کاربری تا قبل از ۲۱ ژوئن ۲۰۱۹ در گیت هاب یکی از این اقدامات بود. کاربران این امکان را داشتند که در طول یک شبانه روز از آن یک بار استفاده کنند و ارز دیجیتال کوساما دریافت کنند.

۲.تشخیص مشکلات موجود در شبکه

در صورتی که فردی در شبکه مشکلی مشاهده نماید و یا خطایی رخ دهد و از طریق برنامه ی Bug bounty مشکل مشاهده شده را به اشتراک بگذارد، می تواند در قابل کاری که انجام می دهد و اشتراک آن، ارز دیجیتال کوساما دریافت کند.

۳.داشتن توکن های دات DOT

یکی دیگر از روش های برای به دست آوردن ارز دیجیتال کوساما نگهداری توکن های DOT است. در واقع کسانی که این توکن را دارند می توانند درخواست خود را در ارتباط با دریافت کوساما ثبت کرده و به همان اندازه ی توکن های دات می توانند توکن کوساما دریافت کنند.


معرفی نقشه راه ارز دیجیتال کوساما Kusama

معرفی نقشه راه ارز دیجیتال کوساما Kusama
معرفی نقشه راه ارز دیجیتال کوساما Kusama

در این قسمت از مقاله شما می توانید نقشه راه پروژه کوساما و اقداماتی که در این پروژه در هر زمان صورت گرفته است را مشاهده نمایید.

۱.کوساما در آگوست ۲۰۱۹ به عنوان محیطی برای آزمایش های پولکادات ظاهر شد.

۲.در ماه بعد یعنی سپتامبر ۲۰۱۹ ارتقایی در این شبکه شکل گرفت که سبب رفع بعضی از مشکل ها شد و شبکه را بهبود بخشید.

۳.در اکتبر ۲۰۱۹ در سیستم مدیریتی تغییراتی انجام شد.

۴.ارتقای این شبکه در ژانویه ۲۰۲۰ با مشکلاتی روبرو شد و با کمک پولکادات، شبکه کوساما توانست به حالت عادی بازگردد.


معرفی نقش های موجود در شبکه کوساما Kusama

معرفی نقش های موجود در شبکه کوساما Kusama
معرفی نقش های موجود در شبکه کوساما Kusama

در شبکه کوساما از راه های مختلف می توان مشارکت کرد و نقش های زیادی در این شبکه تعریف شده است. در ادامه مطالب به هر یک از این نقش ها اشاره خواهیم کرد.

۱.سازندگان: سازندگان کسانی هستند که در حال ایجاد پاراچین و سایر ویژگی های شبکه هستند. در اصل این تیم های توسعه دهنده را شامل می شود.

۲.نامزد: یکی دیگر از نقش های موجود در شبکه کوساما است و نقش آن انتخاب اعتبار سنج های خوب است.

۳.جمع آوری کننده یا Collator: این نقش در شبکه مسئول جمع آوری تراکنش های پاراچین است.


روند قیمت ارز دیجیتال کوساما KSM

در زمان نگارش این مقاله قیمت ارز دیجیتال کوساما KSM برابر با ۵۸۰.۸۳ دلار است و حجم معاملات این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت برابر با ۶۲۴،۵۹۰،۱۳۹ دلار می باشد. ارز دیجیتال کوساما در ۲۴ ساعت گذشته ۰.۸۷% افت قیمت داشته است و در حال حاضر این ارز دیجیتال در سایت CoinMarketCap رتبه ۳۸ را به خود اختصاص داده است.

در این قسمت از مقاله شما می توانید روند قیمت ارز دیجیتال کوساما KSM را از ژانویه ۲۰۲۰ تا اکنون که در تاریخ ۱۶ مِی ۲۰۲۱ قرار داریم، مشاهده نمایید. همانطور که در نمودار مشاهده می شود ارز دیجیتال کوساما توانسته است در تاریخ ۱۵ مِی ۲۰۲۱ یعنی درست یک روز قبل از نگارش این مقاله به بالاترین قیمت خود یا ATH دست پیدا کند.

روند قیمت ارز دیجیتال کوساما KSM
روند قیمت ارز دیجیتال کوساما KSM

نحوه خرید ارز دیجیتال کوساما KSM

نحوه خرید ارز دیجیتال کوساما KSM
نحوه خرید ارز دیجیتال کوساما KSM

برای اینکه بتوانید در بستر رمزارزها سرمایه گذاری کنید یکی از راه ها خرید ارزهای دیجیتال از صرافی های ارز دیجیتال می باشد. همانطور که در مقالات مربوط به ارزهای دیجیتال بیان شده است شما می توانید ارز دیجیتال کوساما KSM را همانند دیگر رمزارزها از صرافی های داخلی و یا صرافی های آنلاین خارجی خریداری نمایید.

کاربران ایرانی به دلیل تحریمات موجود می توانند در ابتدا یکی از استیبل کوین ها را خریداری نموده و سپس آن را در صرافی انتخابی به ارز دیجیتال کوساما KSM تبدیل نمایند. در نظر گرفتن این نکته برای کاربران ایرانی امری مهم تلقی می شود.

از جمله صرافی هایی که می توانید برای خرید و فروش ارز دیجیتال کوساما KSM استفاده نمایید، می توان به صرافی Binance، Huobi Global، OKEx، CoinTiger و FTX اشاره کرد.


نحوه فروش ارز دیجیتال کوساما KSM

نحوه فروش ارز دیجیتال کوساما KSM
نحوه فروش ارز دیجیتال کوساما KSM

برای فروش ارز دیجیتال کوساما همانند خرید آن می توانید از صرافی هایی که در مبحث قبلی مقاله نام بردیم، استفاده نمایید. همچنین می توانید با مراجعه به سایت CoinMarketCap لیست کاملی از صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال KSM را مشاهده نمایید. برای فروش نیز همانند خرید آن می توانید در صرافی مورد نظر ثبت نام و احراز هویت کنید. صرافی بایننس می تواند بهترین گزینه برای خرید و فروش ارز دیجیتال KSM باشد زیرا حجم بالایی از معاملات را در خود جای داده است.


ارز دیجیتال کوساما KSM را در چه کیف پول هایی می توان ذخیره نمود؟

ارز دیجیتال کوساما KSM را در چه کیف پول هایی می توان ذخیره نمود؟
ارز دیجیتال کوساما KSM را در چه کیف پول هایی می توان ذخیره نمود؟

برای ذخیره سازی ارز دیجیتال کوساما KSM می توانید از کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری که از ارز دیجیتال کوساما پشتیبانی می کنند استفاده نمایید. اگر تمایل دارید که از کیف پول های سخت افزاری استفاده نمایید، کیف پول های سخت افزاری لجر، ترزور و کیپ کِی می توانند بهترین انتخاب باشند. کیف پول های سخت افزاری از امنیت بالایی برخوردار می باشند اما به دلیل قیمت بالایی که دارند، تعداد محدودی از کاربران از این کیف پول ها استفاده می نمایند.

علاوه بر کیف پول های سخت افزاری که نام بردیم، کیف پول نرم افزاری سیف پل SafePal از دیگر گزینه ها برای ذخیره سازی ارز دیجیتال کوساما KSM است.

شما میتوانید برای مطالعه ی کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال کوساما از این لینک استفاده کنید.


آیا ارز دیجیتال کوساما KSM استخراج می شود؟

آیا ارز دیجیتال کوساما KSM استخراج می شود؟
آیا ارز دیجیتال کوساما KSM استخراج می شود؟

برای اینکه بتوانید در بستر ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنید، یکی از راه ها خرید رمزارز از صرافی می باشد و دیگری استخراج ارز دیجیتال است. اما نکته قابل توجه این است که باید در نظر گرفته شود که آیا ارز دیجیتال مورد نظر قابلیت استخراج را دارد؟

رمز ارز کوساما برخلاف رمزارزهایی همچون بیت کوین، اتریوم و … که استخراج می شوند، قابلیت استخراج ندارد. این رمزارز در ساختار خود از الگوریتم NPoS استفاده می نماید که استفاده از این الگوریتم این رمزارز را غیر قابل استخراج می سازد.


آینده ارز دیجیتال کوساما KSM چگونه است؟

آینده ارز دیجیتال کوساما KSM چگونه است؟
آینده ارز دیجیتال کوساما KSM چگونه است؟

کوساما یک شبکه خودگردان است و هیچ ارگانی برای آن تصمیم گیری نمی کند، بنابراین موجودیت شبکه و کلیه تغییرات و ارتقا آن توسط کاربران تعیین می شود. به عبارت دیگر، کوساما در حالی که تقاضای عملکردهای آن وجود داشته باشد، وجود خواهد داشت. با افزایش تعداد پروژه ها در کوساما و راه اندازی موفقیت آمیز پولکادات، به نظر می رسد که محبوبیت شبکه در آینده نزدیک نیز رو به افزایش باشد. و این امر می تواند به آینده ارز دیجیتال کوساما KSM کمک کند.


اینفوگرافیک ارز دیجیتال کوساما KSM

اینفوگرافیک ارز دیجیتال کوساما KSM
اینفوگرافیک ارز دیجیتال کوساما KSM

کلام آخر ارز دیجیتال کوساما KSM

با خواندن این مقاله شما می توانید به طور کلی با ارز دیجیتال کوساما KSM آشنا شوید. همانطور که در این مقاله گفتیم کوساما به عنوان شبکه قناری برای پولکادات شناخته می شود و این شبکه یک محیط پیش تولید برای پولکادات است. با خواندن این مقاله شما می توانید با تفاوت های شبکه کوساما و پولکادات به طور کامل آشنا شوید. همچنین عملکرد این شبکه را به طور کامل به شما توضیح دادیم. امیدواریم که با خواندن این مقاله اطلاعات لازم در ارتباط با ارز دیجیتال کوساما KSM را دریافت کرده باشید.

ممنون از الینکه تا پایان ” ارز کوساما Ksm ” همراه ما بودید. 

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
6 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سپیده
سپیده
2 سال قبل

حرکت قسمتی ارز ksm چقدر به ارز پولکادات وابستگی دارد؟

عرب
عرب
2 سال قبل

مطالب بسیار مفید وکاربردی و تخصصی ارائه دارید بسیار ممنون از شما

خراسانی
خراسانی
2 سال قبل

پیشنهاد شما جهت سرمایه گذاری در ksm بصورت کوتاه مدت است یا بلند مدت؟

امید
امید
2 سال قبل

چگونه میتوانم ارز کاردانو را به KSM تبدیل کنم؟

یاسر
یاسر
2 سال قبل

چگونه میتوانم در ایران روی اارز ksm سرمایه گذاری کنم؟

میثم
میثم
2 سال قبل

آیا کوساما ksm یک توکن محسوب می شود یا کوین؟

آخرین مقالات منتشر شده