آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز جو JOE چیست؟ | آینده ارز دیجیتال جو JOE

ارز جو JOE چیست؟

ارز جو JOE چیست؟، هدف بلاکچین ها حذف واسطه ها به همراه شفافیت در تمامی امور بوده است. در این میان بعد از به وجود آمدن صرافی های متمرکز، کاربران با مشکلاتی نظیر احراز هویت، عدم شفافیت، دستکاری قیمتی، مسدود شدن دارایی و حساب آن ها، با دلایل مختلف رو به رو شدند. بعد از گذشت مدتی خالق اتریوم ایده صرافی های غیرمتمرکز را در یک مقاله منتشر کرد و این شروعی برای غیرمتمرکز بودن صرافی ها شد. نتیجه این تلاش ها ایجاد پلتفرم غیرمتمرکز یونی سواپ Uniswap روی بلاکچین اتریوم و سپس یک فورک از آن با نام پنکیک سواپ PancakeSwap روی بلاکچین اسمارت چین شد.

امروز در این مقاله رمز ارز جو JOE و پلتفرم ارائه دهنده آن یعنی تریدر جو Trader Joe را به شما معرفی می کنیم. این پلتفرم بر خلاف دیگر صرافی های غیرمتمرکز تنها توجه خود را روی معاملات ارزها نگذاشته است، بلکه به درآمد از راه های تامین نقدینگی و فرآیند فارمینگ و استیکینگ بیشتر توجه کرده است. با ما همراه باشید تا از عملکرد و امنیت این پروژه آگاه شویم. همچنین شما می توانید برای بررسی کامل صرافی تریدر جو و دریافت آموزش کار با آن به مقاله آموزش صرافی تریدر جو در سایت زوم ارز مراجعه نمایید.

ارز جو JOE چیست؟

ارز جو JOE چیست؟
ارز جو JOE چیست؟

این ارز پایه اصلی اقتصاد پلتفرم تریدر جو Trader Joe می‌باشد. تا کنون این ارز روی شبکه های سولانا و آوالانچ در دسترس قرار گرفته است. در ادامه به کاربرد این ارز در پلتفرم Trader Joe می پردازیم:

 • تصمیمات حاکمیتی: دارندگان این توکن به صورت مستقیم می توانند در رای گیری ها برای تغییرات در این اکوسیستم شرکت کنند.
 • تامین نقدینگی: کاربران می توانند با استفاده از این ارز به عنوان پایه یک جفت ارز را تامین نقدینگی کنند و در ازای آن سود دریافت کنند.
 • ییلد فارمینگ: کاربران می توانند با استفاده از این ارز و قفل کردن آن در استخرهای مشخص شده یک ارز دیجیتال جدید به عنوان پاداش دریافت کنند.
 • Nft ها: کاربران با استفاده از این توکن می توانند nft هایی که در بازار این پلتفرم وجود دارد را بدست آورند.
 • تامین امنیت: کاربران با استیک کردن توکن joe امنیت این پلتفرم را تامین می کنند و در ازای آن سود مشخصی را دریافت می کنند.
 • وام دهی: کسانی که قصد نگه داشتن این ارز را به مدت طولانی دارند، می توانند این ارز را در بخش وام دهی به دیگر کاربران قرض بدهند و سود ثابتی را دریافت کنند.
 • تبادل ارزها: با استفاده از این توکن کاربران می توانند سایر ارزهای دیجیتال را خریداری کنند و یا برعکس، ارز دیگری را به این توکن تبدیل کنند.
 • لانچ پد: در این بخش ارزهایی که پتانسیل بالایی دارند را به صورت عرضه ی اولیه به فروش می گذارند که کاربران با استفاده از توکن joe می توانند آن را خریداری کنند.

نیم نگاهی به توکن جو JOE

نام اختصاری JOE
نوع ارز Token
عرضه کل  ۴۲۰,۳۰۴,۰۷۹
مقدار در گردش  ۳۲۵,۷۱۸,۰۳۳
وب سایت رسمی traderjoexyz.com
بلاکچین اکسپورر snowtrace.io

avascan.info

solscan.io

پیج های ارتباطی رسمی   joecontent.substack.com

telegram

twitter

سورس کد github.com
آدرس قرارداد هوشمند  ۰x6e84a6216eA6dACC71eE8E6b0a5B7322EEbC0fDd

تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم تریدر جو Trader Joe

تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم تریدر جو Trader Joe
تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم تریدر جو Trader Joe

این پلتفرم در ژوئن ۲۰۲۱ توسط ۰xMurloc و Cryptofish با هدف ایجاد یک پلتفرم که تمامی سرویس ها مانند: وام دهی، مبادلات ارزها با اهرم، ییلد فارمینگ، لانچ پد و خرید فروش nft ها را در یک پلتفرم غیرمتمرکز به کاربران ارائه دهد تاسیس شد. تیم پشتیبان این پلتفرم از چندین متخصص به صورت غیرمتمرکز و جهانی می باشد که اکثر آن ها اعضای فعال در شبکه آوالانچ هستند. این پلتفرم در زمان نگارش این مقاله توانسته بیش از ۱.۵ میلیارد دلار سرمایه جذب کند. در ادامه سوابق کاری دو بنیان گذار این پلتفرم را با یکدیگر بررسی می کنیم:

“دو بنیان گذار این پروژه خود را با نام های مستعار معرفی کرده اند و صحت سوابق کاری آن ها  توسط تیم زوم ارز نه تایید و نه تکذیب می شود”

Cryptofish خود را یک متخصص در زمینه قراردادهای هوشمند معرفی کرده که سابقه فعالیت روی چندین پروژه از اکوسیستم آوالانچ مانند:Snowball  و Sherpa Cash و همچنین سابقه فعالیت در گوگل را دارد. همچنین ایشان دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته علوم کامپیوتر از یک دانشگاه آمریکایی است.

xMurloc0 خود را یک متخصص و توسعه دهنده در زمینه Full Stack می داند که سابقه فعالیت به عنوان مدیر ارشد تولید محصولات در بنیاد Grab را دارد.


عملکرد پلتفرم تریدر جو Trader Joe

عملکرد پلتفرم تریدر جو Trader Joe
عملکرد پلتفرم تریدر جو Trader Joe

همان طور که متوجه شدید این پلتفرم یک صرافی غیرمتمرکز می باشد که تمامی سرویس های مالی را به صورت غیرمتمرکز ارائه می کند. در ادامه تمامی بخش های مختلف این پلتفرم را به شما معرفی می کنیم:

 • Trading:

کاربران در این بخش به صورت غیرمتمرکز و با استفاده از یک کیف پول وب۳ مانند متاماسک می توانند معاملات خود را با سرعت بالا و کارمزد معاملات ۰.۳% انجام دهند. در نظر داشته باشید این صرافی حد ضرر و لیمیت اوردرها را نیز پشتیبانی می کند.

 • Liquidity Pools:

همان طور که گفته شد کارمزد معاملاتی در این پلتفرم ۰.۳% است که ۰.۲۵% از آن به کاربرانی که در این استخرها تامین نقدینگی می کنند پاداش داده می شود. خوب است بدانید به کاربرانی که تامین نقدینگی می کنند یک توکن با نام lp تعلق می گیرد که سهم آن ها را از این استخرها نشان می دهد.

 • Yield Farming:

کاربران با استفاده از استخرهای مختلف که برای این کار مشخص شده است می توانند ارز خود را قفل کنند و در ازای آن یک ارز جدید به صورت رایگان دریافت کنند.

 • Staking:

فرآیند Staking در این پلتفرم شامل سه بخش می شود:

 1. rJOE Staking: کاربران با استفاده از توکن rJOE می توانند در قسمت لانچ پد این پروژه شرکت کنند. این ارز قابل خرید و فروش و یا انتقال به کیف دیگری نیست و تنها با استفاده از فرآیند استیک کردن به کاربران داده می شود.
 2. sJOE Staking: کاربرانی که می خواهند با استفاده از استیبل کوین ها درآمد کسب کنند، می توانند توکن joe خود را در اختیار پلتفرم قرارداده و در ازای آن sJOE دریافت کنند. با استفاده از sJOE می توان جفت ارز معاملاتی هایی با یک پایه ثابت ایجاد کرد.
 3. veJOE Staking: برای به دست آوردن این توکن باید ارز Joe را در استخرهای مشخص شده قفل کنید تا veJOE به شما تعلق بگیرد. از این توکن برای شرکت کردن در تصمیمات حاکمیتی و رای گیری استفاده می شود.
 • Lending:

Banker Joe یک پروتکل وام دهی غیرمتمرکز است که بر روی پلتفرم تریدر جو  Trader Joe ساخته شده است. با استفاده از این پروتکل کاربران می توانند ارزها را قرض بگیرند و یا قرض بدهند. خوب است بدانید این پروتکل از کدنویسی پروژه Compound الگو برداری کرده است.

 • Rocket Joe:

همان طور که گفته شد این پلتفرم یک بخش برای لانچ پدها دارد که با استفاده از ارز rJOE می توان در آن شرکت کرد. با استفاده از این بخش هم نقدینگی برای پروژه های تازه تاسیس شده فراهم می شود و هم کاربران یک سرمایه گذاری مناسب انجام داده اند.

 • Governance:

دیدگاه تیم این پروژه برای آینده ی این پلتفرم یک آینده کاملا غیرمتمرکز می باشد. در نتیجه تمامی تصمیمات باید با استفاده از توکن مربوط به آن یعنی JOEVOTE گرفته شود و تنها کسانی که این توکن را داشته باشند می توانند در این رای گیری شرکت کنند.

 • Treasury:

این پلتفرم یک خزانه دارد که درآمد آن از سرمایه گذاری روی پروژه های آینده دار و همچنین کارمزد تراکنش ها تامین می شود. استفاده از این پلتفرم باید به صورت یک کلید چند امضایی باشد. اعضا زمانی این امضا را تایید می کنند که آن طرح توسط جامعه رای مثبت گرفته باشد. در نظر داشته باشید تا زمان ایجاد یک پلتفرم کاملا غیرمتمرکز این خزانه توسط دو بنیان گذار آن یعنی ۰xMurloc و Cryptofish اداره خواهد شد.


 ویژگی های پلتفرم تریدر جو Trader Joe

 ویژگی های پلتفرم تریدر جو Trader Joe
ویژگی های پلتفرم تریدر جو Trader Joe

در این بخش ویژگی های این پلتفرم را عنوان می کنیم:

 • کسب درآمد از طریق راه های مختلف.
 • کارمزد معاملاتی پایین و سرعت بالا در تراکنش ها.
 • اداره پلتفرم به صورت غیرمتمرکز.
 • انجام فعالیت های مالی بدون انجام احراز هویت.
 • کنترل دارایی توسط خود کاربر، با استفاده از یک کیف پول وب۳.
 • جذب سرمایه زیاد و راه اندازی نقدینگی هوشمند در آینده ای نزدیک.
 • و تنها نکته مبهم در مورد این پلتفرم می توان به مشخص نبودن هویت اعضای آن اشاره کرد.

امنیت پلتفرم تریدر جو  Trader Joe

امنیت پلتفرم تریدر جو  Trader Joe
امنیت پلتفرم تریدر جو  Trader Joe

امنیت این پلتفرم توسط چندین نهاد مورد بررسی قرار گرفته است. HashEx و Paladin بخش قرارداد هوشمند صرافی این پلتفرم را بررسی کرده، همچنین Paladin امنیت بخش وام دهی این پروژه را نیز تضمین کرده است.

بخش لانچ پد این پلتفرم نیز توسط Paladin و Code4rena و Certora بررسی و تایید شده و در آخر بنیاد Ackee نیز قرارداد هوشمند مربوط به این توکن را بررسی و تایید کرده است.


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال جو JOE

در قسمت های قبلی مقاله به طور کامل با ارز دیجیتال جو JOE و پلتفرم ارائه دهنده آن یعنی تریدر جو Trader Joe آشنا شدید. همانطور که گفته شد رمز ارز JOE دارای کاربردهای مختلفی در این پلتفرم می باشد که می توان به تامین نقدینگی، تامین امنیت و تصمیمات حاکمیتی اشاره نمود. همچنین بیان نمودیم که پلتفرم تریدر جو یک صرافی غیرمتمرکز می باشد که سرویس های مالی را به کاربران ارائه می نماید. در ادامه به بررسی روند قیمت رمز ارز جو JOE خواهیم پرداخت.

ارز دیجیتال جو JOE در تاریخ ۲۸ آگوست ۲۰۲۱ با قیمت ۲.۲۱۷ دلار به فروش می رفت و تا تاریخ ۱۵ سپتامبر روند قیمت این رمز ارز نزولی بوده است. پس از طی یک روند نزولی در تاریخ ۱۶ سپتامبر قیمت ارز دیجیتال جو افزایش یافته و به محدوده ۲.۲۸۰۱ دلار رسید. از تاریخ ۱۶ سپتامبر تا تاریخ ۱۰ اکتبر رمز ارز جو JOE یک روند صعودی را طی کرده است. لازم به ذکر است که ارز دیجیتال جو JOE در تاریخ ۲۱ نوامبر ۲۰۲۱ به بالاترین قیمت خود یا ATH رسیده است.

در ابتدای سال ۲۰۲۲ قیمت رمز ارز جو کاهش یافته و با قیمت ۲.۱۱۲۵ دلار به فروش می رفت. به طور کلی روند قیمت این ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۲ یک روند نزولی بوده است و در اواسط سال ۲۰۲۲ قیمت آن به محدوده ۰.۳۴۳ دلار رسید. در ادامه شما می توانید روند قیمت رمز ارز جو JOE را بر روی نمودار مشاهده نمایید.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال جو JOE
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال جو JOE

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال جو JOE

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال جو JOE
کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال جو JOE

در صورتی که قصد ذخیره سازی رمز ارز جو JOE را دارید، می توانید از کیف پول هایی که در این قسمت از مقاله نام می بریم استفاده نمایید. امروزه کیف پول های متنوعی در بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد که می توانید از آنها استفاده نمایید اما باید توجه داشته باشید که کیف پول انتخابی از رمز ارز شما پشتیبانی کند. کیف پول های نرم افزاری زیر از جمله کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال جو JOE می باشند:

 • کیف پول تراست Trust

تراست ولت یکی از کیف پول های نرم افزاری پر کاربرد در بازار ارزهای دیجیتال است. این کیف پول برای ارسال و دریافت رمز ارزها مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین می توان طیف گسترده ای از ارزهای دیجیتال را در آن ذخیره نمود.

 • کیف پول سیف پل SafePal

کیف پول سیف پل نیز همانند کیف پول تراست یک کیف پول نرم افزاری می باشد و دارای ویژگی های مختلفی همچون امنیت و پشتیبانی از طیف وسیعی از ارزهای دیجیتال است. لازم به ذکر است که این کیف پول دارای یک محیط کاربری ساده نیز می باشد.


صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال جو JOE

صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال جو JOE
صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال جو JOE

صرافی هایی که در این قسمت از مقاله نام می بریم، همگی صرافی های خارجی هستند که از ارز دیجیتال جو JOE پشتیبانی می کنند. علاوه بر صرافی هایی که نام می بریم، صرافی های دیگری نیز هستند که می توانید با مراجعه به سایت کوین مارکت و صفحه رمز ارز جو JOE در این سایت، در قسمت Markets با تمامی آنها آشنا شوید.

صرافی هایی همچون بایننس، اوکی ایکس و تریدر جو از این ارز دیجیتال پشتیبانی می کنند. لازم به ذکر است که صرافی تریدر جو یک صرافی غیرمتمرکز می باشد و برای استفاده از این صرافی نیازی به ثبت نام و احراز هویت نیست. شما تنها می توانید با اتصال کیف پول خود به این پلتفرم از این صرافی استفاده نمایید.


نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال جو JOE

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال جو JOE
نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال جو JOE

در قسمت قبلی مقاله با تعدادی از صرافی های خارجی پشتیبانی کننده ارز دیجیتال جو JOE آشنا شدید. شما می توانید برای خرید و فروش رمز ارز جو از این صرافی ها استفاده نمایید. کافیست تنها به ثبت نام و احراز هویت بپردازید و سپس اقدام به خرید و فروش کنید. کاربران ایرانی قادر خواهند بود مقدار مبلغ مورد نظر را در یکی از صرافی های ایرانی به تتر یا یکی از استیبل کوین ها تبدیل نمایند، سپس در صرافی های خارجی که از ارز دیجیتال جو پشتیبانی می کنند، رمز ارز جو را خریداری کنند.

بهتر است صرافی را انتخاب نمایید که از امنیت کافی برخوردار باشد. با این کار می توانید با خیال راحت به سرمایه گذاری بپردازید. همچنین لازم به ذکر است شما می توانید از صرافی های ایرانی که از رمز ارز جو پشتیبانی می کنند استفاده نمایید. برای شناخت صرافی های ایرانی می توانید به صفحه مقایسه قیمت صرافی ها در وب سایت زوم ارز مراجعه نمایید.


آینده پروژه تریدر جو Trader Joe

آینده پروژه تریدر جو Trader Joe
آینده پروژه تریدر جو Trader Joe

می توان گفت این پروژه موفق ترین صرافی غیرمتمرکز بر بستر بلاکچین آوالانچ از نظر سرمایه قفل شده و همچنین سرویس دهی به کاربران می باشد. با قانون گذاری کریپتوها توسط دولت ها به نظر می رسد کاربران زیادی برای فرار مالیاتی و یا عدم احراز هویت به این صرافی ها روی بیاورند. اما از طرفی صرافی های بزرگی مانند پنکیک و یونی سوآپ نیز رقیبان جدی برای این پروژه به حساب می آیند.

البته می توان گفت درصدی از موفقیت این پروژه به موفقیت های شبکه آوالانچ گره خورده است، اگر اکوسیستم آوالانچ بتواند به رشد خود ادامه دهد می توان تصور کرد که کاربران این صرافی نیز افزایش یابد.


اینفوگرافیک ارز دیجیتال جو JOE

اینفوگرافیک ارز دیجیتال joe
اینفوگرافیک ارز دیجیتال joe

سخن پایانی

در این مقاله ما به معرفی ارز دیجیتال جو JOE و صرافی غیرمتمرکز تریدر جو Trader Joe پرداختیم و از راه های مختلف کسب درآمد از آن مطلع شدیم. شما می توانید برای خرید و فروش ارزهایی که روی شبکه آوالانچ است از صرافی تریدر جو استفاده کنید، برای انجام این کار باید یک کیف پول وب۳ داشته باشید که در بخش کیف پول ها به آن پرداخته شد. در ادامه اکوسیستم و ویژگی ها و همچنین امنیت این پروژه را بررسی کردیم. اگر مایل به سرمایه گذاری روی ارز جو Joe هستید، قبل از هر چیزی مدیریت سرمایه را رعایت کنید و همچنین بخش “آینده پروژه” نیز به شما کمک خواهد کرد.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “ارز جو JOE” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
محقق و علاقه مند به بلاکچین و ارزهای دیجیتال

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
10 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ناصر
1 سال قبل

لطفا تحلیل رمز ارز joe را انجام دهید.

علی
1 سال قبل

کدام صرافی غیر متمرکز برای ارز دیجیتال joe بهتر است؟

بتول
1 سال قبل

آیا ارز دیجیتال جو معتبر است؟

امین
1 سال قبل

آیا صرافی های ایرانی از ارز دیحیتال جو پشتیبانی می کنند؟

رامین
1 سال قبل

تشکر از محتوای خوی شما.

داود
1 سال قبل

کدام صرافی از ارز دیجیتال جو پشتیبانی می کند؟

حصاری
1 سال قبل

کدام کیف پول برای ارز joe معتبرتر است؟

رامین
1 سال قبل

آینده قیمت ارز دیجیتال joe چند است؟

محسن
1 سال قبل

آیا ارز دیجیتال joe را بخرم؟

مهدا
1 سال قبل

ممنون از محتوای خوب شما

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده