آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز فروتس FRTS چیست؟ | آینده ارز دیجیتال فروتس

ارز فروتس FRTS چیست؟

ارز فروتس FRTS چیست؟، با رشد بیت کوین در سال های اخیر و همچنین حمایت افراد سرشناس مانند ایلان ماسک و جک دورسی باعث شد بیت کوین و ساز و کار بلاکچین آن بیشتر از قبل زیر ذره بین باشد.

همان طور که می دانید بلاکچین بیت کوین از الگوریتم گواه اثبات کار PoW استفاده می کند. در این الگوریتم سخت افزار هایی نیاز است تا با سرعت بالا مسئله های پیچیده ی ریاضی را حل کند و جواب یا همان عدد نانس را حدس بزند و پاداش که از جنس بیت کوین است را دریافت کند.

در ابتدا با کامپیوتر های خانگی فرآیند استخراج کردن انجام می شد اما بعد از بالا رفتن تعداد استخراج کنندگان و در نتیجه بالاتر رفتن سختی شبکه، سخت افزار هایی تنها با هدف استخراج بیت کوین که Asic نام داشت ساخته شد.

اختصاص سرمایه های کلان برای ایجاد استخرهای استخراج باعث شد این صنعت تنها برای افراد ثروتمند در دسترس باشد و از طرفی این دستگاه ها برای محاسبه عدد نانس نیاز به انرژی برق دارند و گرما تولید می کنند. پس سه عامل عدم نابرابری و مصرف انرژی بالا و تولید گرما و صدمات زیست محیطی باعث شد بلاکچین های نسل جدیدی با رفع این مشکلات به وجود آید.

یکی از این بلاکچین ها، بلاکچین هایی با الگوریتم گواه اثبات ظرفیت PoC است. در این مدل الگوریتم ها از فضای ذخیره سازی به جای ظرفیت پردازشی و محاسباتی استفاده می شود. به این مدل بلاکچین ها، بلاکچین های دوست دار محیط زیست نیز می گویند.

پروژه فروتس Fruits یکی از این دست پروژه ها است که با شعار حفظ محیط زیست و کمک به افراد نیازمند و خیریه ها با استفاده از بلاکچین به وجود آمده است. ورزشکاران سرشناس زیادی مانند روبرتو کارلوس و الکساندر دلپیرو از این پروژه حمایت کرده اند، همچنین این پروژه با خیریه ها و سازمان های بزرگی مانند یونیسف همکاری می کند.

ارز دیجیتال فروتس FRTS چیست؟

ارز دیجیتال فروتس FRTS چیست؟
ارز دیجیتال فروتس FRTS چیست؟

در این بخش توکن این شبکه یعنی Frts و همچنین سایر ارز های موجود در این پلتفرم را به شما معرفی می کنیم.

توکن Frts که توکن اصلی این پلتفرم است و در ابتدا روی بلاکچین اتریوم ایجاد شده بود، سپس در سال ۲۰۲۱ با راه اندازی شبکه مخصوص به خود به این شبکه منتقل شد.

از این توکن برای پرداخت ها استفاده می شود و تیم این پروژه با شعار “پرداخت تو باعث پس انداز برای دیگری می شود” این سیستم را راه اندازی کردند. ساز و کار این سیستم به گونه ای است که این شبکه به حساب خیریه ها به صورت مستقیم متصل می شود.

سپس به کاربرانی که تراکنش ها را با استفاده از توکن Frts انجام داده اند توکن Smile پاداش داده می شود و کاربرانی که این توکن را به موسسات و خیریه ها اهدا می کنند، توکن Seed دریافت می کنند و دارندگان توکن Seed در قرعه کشی برای پاداش هایی مانند Nft شرکت داده می شود.

در تصویر زیر می توانید این فرآیند را مشاهده کنید.

ارز دیجیتال فروتس FRTS چیست؟
ارز دیجیتال فروتس FRTS چیست؟

نیم نگاهی به کوین فروتس Fruits

نام اختصاری  FRTS
نوع ارز  Coin
عرضه کل  ۴۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰
مقدار در گردش  ۲۱,۰۶۶,۸۴۵,۵۴۷
وب سایت رسمی  fruitsc.org
بلاکچین اکسپلورر fruitscan.io
پیج های رسمی ارتباطی  twitter.com
وایت پیپر https://fruitsc.org/fruits_wp_v2-2-1.pdf

تاریخچه و بنیان گذاران پلتفرم فروتس Fruits

تاریخچه و بنیان گذاران پلتفرم فروتس Fruits
تاریخچه و بنیان گذاران پلتفرم فروتس Fruits

این پروژه در سال ۲۰۱۸ در سنگاپور با شعار جمع آوری کمک های مالی برای از بین بردن فقر و گرسنگی و نابرابری  شروع به فعالیت کرد. در ادامه دو تن از افراد تاثیر گذار این تیم را به شما معرفی می کنیم.

بنیان گذار این پروژه آقای  Liu Xin Zheng است. ایشان دارای مدرک فوق لیسانس اقتصاد از دانشگاهی در ژاپن و همچنین دارای مدرک دکترای بازرگانی از تایپه است و همچنین سابقه فعالیت در سازمان های دولتی مانند شورای شهر و شهرداری را دارد. او در سال ۲۰۱۸ برای بهبود صنعت بلاکچین و کمک به نیازمندان در دنیا پروژه Fruits را بنیان نهاد.

از دیگر افراد تاثیرگذار در این پروژه آقای Kensuke yano است که به عنوان مدیر ارشد فناوری در این پروژه ایفای نقش می کند. ایشان دارای فوق لیسانس در زمینه مهندسی هوش مصنوعی و همچنین سابقه فعالیت به عنوان مدیر ارشد فناوری و همچنین مدیر عامل در چندین پروژه مانند Refmachie و T-sky را در کارنامه خود دارد. آقای yano نیز در سال ۲۰۱۸ جذب پروژه فروتس Fruits برای ایجاد یک سیستم پرداخت، همراه با کمک های مالی به نیازمندان شد.


عملکرد پلتفرم فروتس Fruits

عملکرد پلتفرم فروتس Fruits
عملکرد پلتفرم فروتس Fruits

همان طور که متوجه شدید این پروژه از الگوریتم گواه اثبات ظرفیت برای صرفه جویی در پول و انرژی برق استفاده کرده است و هدف خود را حل مشکلات SDGs و دستیابی به استقلال اقتصادی، بهداشتی و آموزشی برای همه در سراسر جهان می داند.

“SDGs به سندی گفته می شود که در سال ۲۰۱۵ توسط نمایندگان دولت ها در مجمع عمومی سازمان ملل تصویب و به موجب آن ۱۷ هدف اصلی و ۱۶۹ هدف ویژه را تا سال ۲۰۳۰ در دستور کار خود قرار داده اند. این سند با عنوان دگرگون ساختن جهان ما به دنبال عدالت و برابری و مبارزه با فقر و گرسنگی و حفظ کرامت انسانی است.”

این پلتفرم به دنبال ایجاد پایگاه هایی به نام Fruits SDGs در سراسر جهان است تا با استفاده از این پایگاه ها یک شبکه انتقال پول با کارمزد صفر و همچنین خدمات رسانی به کسانی که حتی حساب بانکی ندارند و آموزش و اطلاع رسانی به این افراد برای فرهنگ سازی استفاده از سیستم مالی، جمع آوری کمک های مالی و ترویج فرهنگ کمک رسانی به هم نوع و در آخر حمایت از استقلال منطقه و ایجاد اشتغال و تقدیم لبخند به تمامی مردم در سراسر جهان است.


ویژگی های پلتفرم فروتس Fruits

ویژگی های پلتفرم فروتس Fruits
ویژگی های پلتفرم فروتس Fruits

این پلتفرم با استفاده از راه حل هایی توانسته ویژگی های جذابی را ایجاد کند که با یکدیگر بررسی می کنیم. همچنین درباره یک نکته منفی این پلتفرم توضیح مختصری ارائه می دهیم.

“بلاکچین غیر متمرکز”

تیم این پلتفرم مدعی است با استفاده از نود هایی از سراسر جهان این شبکه تبدیل به یک بلاکچین غیرمتمرکز شده است و برای بهبود عملکرد این سیستم از هوش مصنوعی بهره گرفته شده، به گونه ای که برای یک تراکنش از سیستم رادار استفاده می کنند. یعنی نزدیک ترین و بدون ترافیک ترین نود را برای انجام هر تراکنش در نظر می گیرند.

“سرعت بالا در تراکنش”

بلاکچین این پروژه این امکان را به کاربران می دهد تا توکن شخصی و سفارشی خود را روی آن تعریف کنند که این کار باعث بالا رفتن حجم تراکنش ها و ترافیک در شبکه می شود که این پلتفرم از راهکار زیر برای رفع آن استفاده کرده است.

حداکثر تعداد تراکنش های ثبت شده در هر بلاک ۲۵۶ عدد است اما این پلتفرم با استفاده از یک فیلتر به عنوان هِدِر در هر بلاک توانسته، ۴.۳ میلیارد توکن را با این فرمول هش ذخیره کند. که در نهایت باعث افزایش سرعت در تایید تراکنش ها می شود.

“هزینه تراکنش صفر”

تیم این پلتفرم به دنبال ایجاد ساختار جدیدی هستند که با استفاده از آن بدون هزینه تراکنش ها انجام شوند.

“مصرف برق کمتر”

در الگوریتم گواه اثبات ظرفیت تمامی جواب های نانس از قبل مشخص شده اند و ماینرها آن ها را حدس میزنند و در صورت تایید آن ها را ذخیره می کنند. در این مدل الگوریتم نیازی به دستگاه های پیشرفته برای محاسبات نیست و انرژی کمتری نیاز است.

“هشدارها”

یک نکته نگران کننده در مورد این پروژه آن است که در وایت پیپر ۳۰ صفحه ای منتشر شده از این پروژه فقط ۶ صفحه اول آن توضیحاتی در مورد سلب مسئولیت پلتفرم و اعضای آن است.

به طور واضح این تیم عنوان کرده در صورت هر گونه خسارت مالی و همچنین اجرایی نشدن اهداف پروژه این تیم مسئولیتی به عهده ندارد و تمامی قرارداد های همکاری و برنامه ها یک امر تضمینی نیست و ممکن است ادامه دار نباشد. به طور کلی از خود وایت پیپر تا پلتفرم و سایر مسائل سلب مسئولیت کرده اند.


امنیت پروژه فروتس Fruits

امنیت پروژه فروتس Fruits
امنیت پروژه فروتس Fruits

خوب است بدانید ثبت اطلاعات در این بلاکچین یک طرفه بوده، یعنی بعد از تولید بلاک داده های مورد استفاده برای ثبت آن حذف می شود و تنها بعد از ثبت بلاک، اطلاعات کدام نود، کدام بلاک را ایجاد کرده باقی می ماند.

این فرآیند باعث امنیت بالاتری در حفظ اطلاعات و آسیب پذیری شبکه می شود.


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال فروتس FRTS

در این قسمت از مقاله با روند قیمت ارز دیجیتال فروتس FRTS آشنا خواهید شد. در واقع به بررسی روند قیمت این ارز دیجیتال در زمان های گوناگون خواهیم پرداخت. رمز ارز فروتس در اواخر ماه سپتامبر سال ۲۰۲۱ با قیمت ۰.۶۹۳۵ دلار به فروش می رفت. در ادامه این ارز دیجیتال یک روند صعودی را طی نموده و در اوایل ماه بعدی یعنی در تاریخ ۱ اکتبر ۲۰۲۱ قیمت آن به ۱.۶۸۴۱ دلار رسید. سپس در اواسط همان ماه با کمی کاهش قیمت همراه بوده و در تاریخ ۸ نوامبر سال ۲۰۲۱ رشد چشمگیری داشته و محدوده قیمتی ۲.۰۷۵۶ دلار را طی کرد.

لازم به ذکر است ارز دیجیتال فروتس FRTS در اواخر سال ۲۰۲۱ یعنی ۴ دسامبر به بالاترین قیمت خود یا ATH رسید که قیمت آن برابر با ۲.۴۱ دلار بود. با شروع سال ۲۰۲۲ قیمت رمز ارز فروتس کاهش یافت به طوری که در تاریخ ۱۳ ژانویه ۲۰۲۱ قیمت آن به ۰.۶۵۰۹ دلار رسید. این ارز دیجیتال در فوریه ۲۰۲۲ با کمی افزایش قیمت همراه بوده و پس از طی نوساناتی قیمت آن دوباره کاهش یافت. در ادامه شما قادر خواهید بود نمودار قیمت رمز ارز فروتس FRTS را مشاهده نمایید.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال فروتس FRTS
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال فروتس FRTS

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال فروتس FRTS

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال فروتس FRTS
کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال فروتس FRTS

در صورتی که قصد ذخیره سازی ارز دیجیتال فروتس FRTS را دارید می توانید از کیف پولی که در این قسمت از مقاله به شما عزیزان معرفی می نماییم، استفاده کنید. کیف پول ها انواع مختلفی دارند که هر کدام دارای ویژگی های مخصوص به خود می باشند. برای مثال کیف پول های سخت افزاری نسبت به کیف پول های نرم افزاری از امنیت بیشتری برخوردار هستند و یا اینکه کیف پول های نرم افزاری به دلیل سهولت استفاده، بیشتر مورد توجه افراد قرار می گیرند.

کیف پول نرم افزاری سیف پل SafePal یکی از کیف پول هایی است که کاربران می توانند به راحتی از آن استفاده نمایند و از رمز ارز فروتس FRTS پشتیبانی به عمل می آورد. این کیف پول خدمات مختلفی را به کاربران ارائه می دهد. شما می توانید به راحتی اپلیکیشن کیف پول سیف پل را بر روی تلفن همراه خود نصب نمایید و از خدمات آن استفاده کنید. در صورتی که با نحوه نصب و راه اندازی کیف پول سیف پل آشنا نیستید می توانید از مقاله آموزش کیف پول سیف پل در سایت زوم ارز استفاده نمایید.


صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال فروتس FRTS

صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال فروتس FRTS
صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال فروتس FRTS

صرافی ها به منظور خرید و فروش ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرند. در صورتی که قصد خرید و یا فروش ارزهای دیجیتال را دارید باید در یکی از صرافی های پشتیبانی کننده رمز ارز خود ثبت نام و احراز هویت نموده، سپس اقدام به خرید یا فروش کنید.

شما می توانید از یکی از صرافی های خارجی Probit Global، MEXC، LBank و XT.COM برای خرید و فروش ارز دیجیتال فروتس استفاده کنید. لازم به ذکر است که کاربران ایرانی باید قبل از ثبت نام و احراز هویت در یکی از صرافی های بالا مقدار مبلغ مورد نظر خود را در یکی از صرافی های ایرانی به تتر یا یکی از استیبل کوین ها تبدیل نمایند سپس عملیات مورد نظر خود را انجام دهند.


نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال فروتس FRTS

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال فروتس FRTS
نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال فروتس FRTS

همانطور که در قسمت قبلی مقاله بیان نمودیم، برای خرید و فروش ارز دیجیتال فروتس FRTS می توانید از یکی از صرافی های پشتیبانی کننده رمز ارز استفاده نمایید. کاربران بایستی در صرافی انتخابی ثبت نام و احراز هویت نمیاند سپس اقدام به خرید و فروش کنند.

همچنین افراد قادر خواهند بود از امکانات کیف پول ها همچون سواپ برای تبدیل سرمایه خود و یا صرافی های داخل کیف پول برای خرید و فروش این ارز دیجیتال استفاده کنند.


آینده پروژه فروتس Fruits

آینده پروژه فروتس Fruits
آینده پروژه فروتس Fruits

این پلتفرم یک نقشه راه از خود منتشر کرده است و در آن اشاره شده که در سه ماه سوم سال ۲۰۲۲ موارد زیر را اجرایی می کنند:

  • برگزاری ایردراپ Nft ها
  • معرفی ورزشکاران جدید برای حمایت و همکاری با این پلتفرم
  • استفاده از Nft ها در خدمات مانند بیمه و مدارک هویتی
  • ایجاد پایگاه های جدید خدمات دهی
  • لیست شدن توکن Frts در یک صرافی متمرکز
  • راه اندازی بازار خرید فروش Nft ها با چندین روش پرداخت
  • راه اندازی سیستم بازاریابی جدید
  • راه اندازی اپیلیکیشن برای ویندوز و لینوکس
  • ارائه درخواست برای گرفتن تاییدیه و گواهی نامه قرارداد هوشمند

اینفوگرافیک ارز فروتس FRTS

اینفوگرافیک FRTS


سخن پایانی

در این مقاله ما سعی بر این داشتیم که به بررسی کامل پلتفرم فروتس Fruits و توکن ارائه شده آن یعنی FRTS بپردازیم. توکن Frts که توکن اصلی پلتفرم Fruits است در ابتدا روی بلاکچین اتریوم ایجاد شده بود، سپس در سال ۲۰۲۱ با راه اندازی شبکه مخصوص به خود به این شبکه منتقل شد. از این توکن برای پرداخت ها استفاده می شود. شما می توانید از کیف پول سیف پل برای ذخیره سازی FRTS استفاده نمایید. در صورت داشتن هرگونه سوال آن را در قسمت نظرات بیان نمایید.

ممنون از اینکه تا پایان “ارز فروتس FRTS” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
محقق و علاقه مند به بلاکچین و ارزهای دیجیتال
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده