آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز LOOKS چیست؟ | آینده ارزدیجیتال LooksRare

ارز LOOKS چیست؟

ارز LOOKS چیست؟ Nft ها ابتدا به عنوان راهی برای به نمایش گذاشتن آثار هنری به وجود آمدند اما اکنون یک بازار چند میلارد دلاری را در اختیار دارند. nft ها جامعه بسیار بزرگی از مردم را جذب خود کرده اند از اسنوپ داگ رپر آمریکایی گرفته تا Gary Vee تاجر سرشناس. NFt ها که هنوز در ابتدای راه خود هستند، هر روز با خبرهای داغ در رسانه ها دنبال می شوند. صادقانه بگوییم، این دارایی‌های دیجیتالی منحصر به فرد فراتر از انتظارات بوده و مخاطبان زیادی را در سراسر جهان جذب کرده است.

دانشگاه‌ها، دولت‌ها و مؤسسات صدور NFT را برای جلوگیری از تقلب و جعل آغاز کرده‌اند، این در حالی است که کارشناسان پیشنهاد کرده‌ اند از NFT ها به عنوان گواهی واکسن نیز می توان استفاده کرد. همچنین از nft ها در بازارهایی مانند موسیقی و یا مشارکت در تولید آثار موسیقی و حتی فروش بلیط کنسرت ها نیز استفاده می شود.

به بیان ساده Nft ها به زودی جای اسناد و کاغذ بازی های اداری و بایگانی را می گیرد. Nft ها تمامی بخش های زندگی بشر از بازی ها و تفریحات تا کسب و کار را دگرگون کرده است. اما این بخش نیاز به یک بازار برای خرید و فروش این آثار و یا یک مکان که بتوان این آثار را در آن جا به نمایش گذاشت نیاز دارد. از این رو بازارهای ایجاد شد که بتوان در آن Nft ها را ایجاد و یا خرید و فروش کرد.

امروز در این مقاله یکی از بهترین بازارهای مربوط به Nft ها یعنی پلتفرم LooksRare را به شما معرفی می کنیم. این پلتفرم رقیب جدی برای Opensea می باشد. در این مقاله از ویژگی های جذاب این پلتفرم که باعث شده کاربران این پلتفرم را نسبت به Opensea ترجیح دهند صحبت می کنیم.

ارز LOOKS چیست؟

ارز LOOKS چیست؟
ارز LOOKS چیست؟

ارز Looks یک توکن مبتنی بر بلاکچین اتریوم با استاندارد Erc-20 است. این ارز قلب تپنده پلتفرم LooksRare می باشد. می توان گفت نقطه قوت این پلتفرم ارز Looks است که با هم کاربردهای جذاب و روش های کسب درآمد از آن را بررسی می کنیم.

کارمزدها:

کاربرانی که توکن Looks را در پلتفرم LooksRare قفل می کنند پاداش صد درصدی را از این پلتفرم دریافت می کنند. اما این پاداش توسط چه کسی پرداخت می شود؟! کارمزد فروش Nft در این پلتفرم ۲% است و این کارمزدها جمع آوری می شود و هر ۲۴ ساعت و یا به طور دقیق تر هر ۶۵۰۰ بلاک که در اتریوم تشکیل شود، این پاداش ها برای کاربران واریز می شود. خوب است بدانید پاداش ها به صورت توکن Weth خواهند بود، همچنین فروش توکن ها به صورت خصوصی رایگان خواهد بود و شامل کارمزد ۲% نمی شود.

استیک کنندگان:

همان طور که در بخش کارمزدها متوجه شدید درآمد پلتفرم از طریق کارمزد ها به استیک کنندگان توکن Looks پرداخت می شود. اما این استیک کنندگان به دو گروه تقسیم می شوند: سهام داران فعال و سهام داران غیرفعال. تفاوت این دو گروه در آن است که سهام داران غیرفعال تنها پاداشی از جنس Weth دریافت می کنند اما سهام داران فعال که اغلب از این دسته هستند علاوه بر Weth توکن Looks نیز دریافت می کنند.

اما سهام داران غیرفعال چه کسانی هستند؟ این سهام داران دارای توکن های خزانه داری این پلتفرم و یا تیم این پروژه و یا توکن هایی که برای اهداف استراتژیک پروژه است را شامل می شود. توکن های این افراد برای فروش قفل می شود و تنها برای استیک آزاد است و همان طور که گفته شد از استیک هم تنها سود Weth دریافت می کنند.

خوب است بدانید سهام داران فعال اگر به توکن های Looks دست نزنند و آن ها را نفروشند، سیستم به صورت خودکار این توکن را با دارایی قبلی کاربران ترکیب می کند و سود مرکب را برای کاربران در نظر می گیرد. البته کاربران بدون هیچ محدودیتی و در هر زمانی می توانند سود خود را برداشت کنند.

لیست کردن آثار:

این پلتفرم به کاربرانی که آثار خود را در این پلتفرم لیست می کنند پاداش توکن Looks می دهد. البته این بخش قوانین خاص خود را دارد که باهم بررسی می کنیم.

 1. Nft شما باید جزء ۱۵ گزینه برتر در ۲۴ ساعت باشد. (لیست هر ۱۰ دقیقه به روزرسانی می شود.)
 2. اثر لیست شده باید فعال و قابل اجرا برای فروش باشد.
 3. قیمت اثر لیست شده باید ۱.۴ x کف قیمتی آن کالکشن باشد. (مرجع تشخیص مبلغ کف قیمتی پلتفرم Opensea و Looks rare است.)
 4. بعد از گذشته ۱۰ دقیقه امتیاز بندی برای هر اثر شروع می شود.
 5. هر یک ساعت یک عکس (snapshot) برای ذخیره اطلاعات توسط پلتفرم از آثار گرفته می شود و کاربران نباید در طول یک ساعت آگهی خود را منقضی کنند.

موارد گفته شده برای آثار منفرد بود اما مجموعه ها چه قوانینی را باید رعایت کنند:

 1. تعداد کل آثار ۱۰۰ هزار عدد و یا کمتر باشد. بیش از ۱۰۰ هزار مجاز نیست.
 2. حق امتیاز از فروش هر اثر نباید صفر باشد و مالک باید مقداری درخواست کند.
 3. تمامی آثار باید از استاندارد ERC-721 پیروی کنند.

خرید و فروش:

کسانی که Nft تبادل می کنند توکن Looks پاداش می گیرند. این مشوقی برای کاربران این پلتفرم است و هر دو طرفه معامله چه خریدار و چه فروشنده از این پاداش بهره مند می شوند.

تامین نقدینگی:

کاربران می توانند با تامین نقدینگی برای این پلتفرم پاداش دریافت کنند اما طبق اعلام رسمی این پروژه این بخش تا اطلاع ثانوی لغو شده تا ورژن ۳ آن راه اندازی شود.


نیم نگاهی به توکن LooksRare

نام اختصاری LOOKS
نوع ارز  Token
عرضه کل ۶۲۲,۲۴۷,۰۰۰
مقدار در گردش  ۴۶۹,۵۳۹,۰۵۲
وب سایت رسمی  looksrare.org
باکچین اکسپلورر  etherscan.io

ethplorer.io

پیج های ارتباطی رسمی  twitter
سورس کد  github.com
آدرس قرارداد هوشمند ۰xf4d2888d29d722226fafa5d9b24f9164c092421e


تاریخچه و بنیان گذاران پلتفرم LooksRare

تاریخچه و بنیان گذاران پلتفرم LooksRare
تاریخچه و بنیان گذاران پلتفرم LooksRare

همان طور که متوجه شدید این پلتفرم بسیار کاربرپسند بوده و برای شکست انحصار بازار Nft ها پا به میدان نهاده، این پلتفرم در ابتدای سال ۲۰۲۲ شروع به فعالیت کرده است اما در همین مدت کم توانسته بسیار خوب رشد کند. یکی از نکات مبهم مربوط به این پروژه فاش نشدن اطلاعات تیم این پروژه است. تیم این پروژه از دو بنیان گذار با نام های مستعار Zodd و Guts و ۲۸ عضو دیگر تشکیل شده است که در وب سایت رسمی خود از کسانی که تخصص مربوطه دارند نیز دعوت به همکاری کرده است.


عملکرد پلتفرم LooksRare

عملکرد پلتفرم LooksRare
عملکرد پلتفرم LooksRare

همان طور که گفته شد این پلتفرم یک بازار برای خلق و خرید و فروش Nft ها است. شعار این پروژه “By NFT people, for NFT people” است و همان طور که در بخش ابتدایی خواندید این پلتفرم بسیار به کاربران خود اهمیت می دهد و معتقد است کاربران باید در عمل بخشی از جامعه باشند و برای این منظور سه هدف را دنبال می کند:

 1. کاربرانی که در این پلتفرم خرید و فروش انجام دهند پاداش دریافت می کنند.
 2. درآمد پلتفرم از کارمزد ها به کسانی که توکن Looks استیک کرده اند می رسد.
 3. خالقان آثار نیز طبق رعایت قوانینی پاداش دریافت می کنند.

این اهداف باعث ایجاد انگیز در بین کاربران این پلتفرم شده است. همچنین این مشوق ها باعث شد پس از راه اندازی رسمی این پروژه فورا حجم سرمایه در گردش این پلتفرم ۳۹۴ میلیون دلار بشود و Opensea را به جایگاه دوم بکشاند و LooksRare خیلی زود به هدف خود دست پیدا کند.

یکی دیگر از خلاقیت این پلتفرم Vampire Attack علیه پلتفرم Opensea بود. در این روش پروژه ها برای ترغیب کاربران پلتفرم رقیب مقداری از توکن خود را به صورت رایگان به کیف پول آن ها واریز می کند. پروژه LooksRare با این کار توانست بسیاری از کاربران Opensea را جذب خود کند.

خوب است بدانید قرارداد هوشمند این پروژه به صورتی سفارشی بوده است که محدوده اجرا را به گونه مشخص می کند تا تیم این پروژه بتواند بدون خطر امنیتی تغییرات لازم را روی آن پیاده سازی کند. تغییراتی که در آینده ممکن است اعمال شود بدین شرح است:

 1. پیشنهاد برای کل مجموعه: با این ویژگی کاربران می توانند برای تمامی آثار یک مجموعه، پیشنهاد قیمتی ارائه دهند.
 2. پیشنهاد بر اساس صفت: این قابلیت به کاربران این امکان را می دهد برای یک Nft با ویژگی خاص در یک مجموعه خاص پیشنهاد خرید ثبت کنند. برای مثال: BAYC با خز طلا.
 3. لغو چندیدن سفارش: بر این اساس کاربران می توانند چندین سفارش باز را در یک تراکنش لغو کنند.

از دیگر عملکردهای منحصر به فرد این پروژه می توان به معماری فنی آن اشاره کرد. استفاده از قدرتمندترین زیرساخت های جستجوی جهان گرفته تا اجرای استانداردهای زنجیره ای مانند EIP-712 و ERC-2981 که مقیاس پذیری، سرعت و امنیت را توانسته به این پلتفرم اضافه کند.


ویژگی های پلتفرم LooksRare

ویژگی های پلتفرم LooksRare
ویژگی های پلتفرم LooksRare

در این بخش معایب و مزایا این پروژه را با یکدیگر مرور می کنیم. ابتدا به نکات منفی آن می پردازیم:

 • مبهم بودن بنیان گذاران این پلتفرم و سوابق کاری آن ها.
 • تنها راه خرید دارایی در این پلتفرم، استفاده از کریپتوها است و نمی توان با پول فیات خریداری کرد.
 • درآمد و پایداری سیستم_ فروش آثار به صورت خصوصی در این پلتفرم کارمزد ندارد و درآمد کارمزد از دیگر آثار برای کاربران است. کسانی که خرید و فروش می کنند و یا آثار تولید می کنند نیز پاداش دریافت می کنند. تا به اینجا تنها خروجی درآمد بوده، اما منبع درآمد تیم پروژه از چیست؟ سابقه نشان داده است پروژه هایی در طولانی مدت پایدار مانده اند که توانسته اند مخارج خود را تامین کنند.

حال به نکات برجسته این پروژه می پردازیم:

 • رابط کاربری مناسب و جذاب.
 • کسب درآمد برای تمامی کاربران از چند طریق.
 • سرعت بالا در تایید تراکنش ها.
 • کارمزد تراکنش کمتر نسبت به سایر پلتفرم ها.
 • اداره توزیع توکن و پاداش ها به صورت غیرمتمرکز.
 • سود مناسب ۱۰۰% به کاربران در صورت قفل کردن دارایی.
 • اضافه شدن ویژگی های خاص و منحصربه فرد این پروژه در آینده ای نزدیک.

امنیت پروژه LooksRare

امنیت پروژه LooksRare
امنیت پروژه LooksRare

یکی از جذاب ترین بخش ها برای حمله توسط هکرا پلتفرم های خرید و فروش Nft است. زیرا این پلتفرم ها مکانی برای تبادل آثاری با قیمت های نجومی و میلیون دلاری است. پروژه Opensea به عنوان یک سر دسته در این بخش چندین بار مورد حمله هکرا قرار گرفت و دارایی کاربران به سرقت رفت. از این گذشته شکاف های امنیتی در این پلتفرم ها می تواند دارایی کاربران را تهدید کند. برای مثال ایمیل کاربران در Opensea به سرقت رفت و هکرها در قالب یک پیام دروغین از طرف تیم این پروژه یک ایمیل به کاربران می فرستادند تا آن ها را به یک سایت جعلی راهنمایی کند و قربانی حمله فیشینگ سازد.

اما تیم Looks rare اعلام کرده است که بازار آن ها و همچنین قرارداد هوشمند این پروژه و حتی قرارداد استیک این پلتفرم توسط بنیاد PeckShield بررسی و رگوله شده است. اما باید در نظر داشت با رشد روز افزون این پلتفرم، هکرا این پلتفرم را نیز برای کلاهبرداری مورد حمله قراردهند و در این صورت است که امنیت آن در عمل سنجیده می شود.

از طرفی گزارشاتی مبنی بر تبانی نهنگ ها برای انجام تراکنش های پی در پی برای کسب پاداش و یا حتی پول شویی در این پلتفرم به گوش می رسد. به نظر می رسد تنها در صورت گذشت زمان می توان صلاحیت این پلتفرم را تایید کرد.


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال LOOKS

رمز ارز LOOKS که در این مقاله به معرفی آن پرداختیم یک توکن مبتنی بر بلاکچین اتریوم می باشد و با استاندارد ERC-20 ساخته شده است. این ارز دیجیتال توکن ارائه شده پلتفرم Looks Rare نیز هست. در این قسمت از مقاله شما می توانید با روند قیمت این ارز دیجیتال به طور کامل آشنا شوید.

ارز دیجیتال LOOKS در ابتدا با قیمت ۲.۶۸۵۴ دلار به بازار رمز ارزها عرضه شد و پس از گذشت چند روز قیمت آن افزایش یافته و به مرز ۴.۵۷۲۳ دلار رسید. رمز ارز LOOKS تا ابتدای ماه فوریه سال ۲۰۲۲ یک روند صعودی را طی نموده و در اواسط ماه قیمت آن کمی کاهش یافته و محدوده ۲.۶۶ دلار را رد کرد. لازم به ذکر است که روند قیمت این رمز ارز از واسط ماه فوریه ۲۰۲۲ تا به اکنون که در ماه نوامبر ۲۰۲۲ می باشیم یک روند نزولی بوده است. همچنین باید بیان نماییم که ارز دیجیتال LOOKS در تاریخ ۲۰ ژانویه ۲۰۲۲ یعنی حدود ۱۰ ماه پیش به بالاترین قیمت خود یا ATH رسیده است. در ادامه شما می توانید روند قیمت این رمز ارز را بر روی نمودار مشاهده کنید.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال LOOKS
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال LOOKS

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال LOOKS

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال LOOKS
کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال LOOKS

کیف پول ها از جمله مواردی می باشند که برای ذخیره سازی ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرند. شما می توانید از کیف پولی که از رمز ارز شما پشتیبانی می کند برای ذخیره سازی استفاده کنید. کیف پول هایی که در این قسمت از مقاله به شما عزیزان معرفی می کنیم کیف پول های پشتیبانی کننده رمز ارز LOOKS هستند.

 1. کیف پو نرم افزاری سیف پل SafePal

کیف پول نرم افزاری سیف پل یکی از کیف پول هایی می باشد که کاربران قادر خواهند بود آن را بر روی تلفن همراه خود نصب نمایند و به راحتی از آن استفاده کنند. این کیف پول خدمات گوناگونی را از جمله سواپ، صرافی داخلی و … به کاربران ارائه می دهد. در صورتی که با نحوه نصب و راه اندازی این کیف پول آشنا نیستید می توانید به مقاله آموزش کیف پول سیف پل در سایت زوم ارز مراجعه کنید.

 1. کیف پول نرم افزاری تراست Trust

کیف پول نرم افزاری تراست یکی از پرکاربردترین کیف پول ها در بازار رمز ارزها است. نحوه بارگیری و راه اندازی این کیف پول بسیار آسان می باشد. شما می توانید با توجه به سیستم عامل تلفن همراه خود کیف پول تراست را از GooglePlay یا App Store دانلود کنید.


صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال LOOKS

صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال LOOKS
صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال LOOKS

برای شناخت صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال LOOKS می توانید به سایت کوین مارکت کپ مراجعه نمایید. شما قادر خواهید بود با مراجعه به وب سایت کوین مارکت کپ و جستجوی رمز ارز LOOKS در قسمت Markets با تمامی صرافی های خارجی که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می کنند، آشنا شوید. در ادامه به معرفی تعدادی از آنها خواهیم پرداخت:

 1. صرافی اف تی ایکس FTX

تاسیس صرافی FTX در سال ۲۰۱۸ صورت گرفته است و خدمات مختلفی را همچون معاملات فیوچرز، بازار اسپات، بازار NFT و … به کاربران ارائه می دهد.

 1. صرافی بای بیت Bybit

صرافی بای بیت همانند صرافی اف تی ایکس یکی از صرافی های متمرکز می باشد و دارای اپیکیشن موبایل است. کاربران ایرانی برای استفاده از این صرافی باید از نرم افزار تغییر IP یا VPS استفاده نمایند.

 1. صرافی یونی سواپ Uniswap

صرافی یونی سواپ در گروه صرافی های غیرمتمرکز قرار دارد که برای استفاده از آن و انجام مبادلات نیازی به ثبت نام و احراز هویت نمی باشد. شما می توانید یکی از کیف پول های پشتیبانی شده توسط پلتفرم یونی سواپ را به آن متصل نمایید و سپس مبادلات خود را شروع کنید.


نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال LOOKS

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال LOOKS
نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال LOOKS

خرید و فروش ارز دیجیتال LOOKS در صرافی ها انجام می شود. کاربران باید در مرحله اول در یکی از صرافی های پشتیبانی کننده از این رمز ارز ثبت نام و احراز هویت نمایند. پس از انجام مراحل ثبت نام می توانند به خرید و فروش بپردازند.

صرافی هایی که در قسمت قبلی مقاله معرفی نمودیم همگی از ارز دیجیتال LOOKS پشتیبانی می کنند. علاوه بر آنها شما می توانید از صرافی های دیگری همچون Huobi Global و Gate.io استفاده نمایید. کاربران ایرانی قادر خواهند بود مقدار مبلغ مورد نظر برای سرمایه گذاری را در یکی از صرافی های داخلی به تتر تبدیل کنند و سپس آن را در یکی از صرافی های خارجی به ارز دیجیتال LOOKS تبدیل نمایند.


بررسی آینده LooksRare

بررسی آینده LooksRare
بررسی آینده LooksRare

اگر می خواهید در آینده نزدیک NFT بخرید یا بفروشید، LooksRare ارزش آن را دارد که به آن نگاهی بیاندازید. به عنوان اولین پلتفرم ترید NFT، پلتفرم LooksRare یک سیستم پاداش قوی دارد که برای همه از تریدرهای پلتفرم گرفته تا استیک کنندگان توکن سود می برند. اگرچه OpenSea تاکنون پیشرفت قابل توجهی در بازارهای دیگر به دست آورده است، LooksRare در حال پیشرفت است و توانسته است یک جامعه پر جنب و جوش ایجاد کند و به وعده پاداش برای کاربران خود عمل کرده و به عنوان یک جایگزین مناسب عمل می کند.

تا زمانی که علاقه فعالیت در بازار NFT وجود دارد، LooksRare پتانسیل زیادی برای رشد دارد. با این حال توصیه می کنیم قبل از پیوستن به پلتفرم، سبد خود را ارزیابی کرده و ریسک هایی را که مایل به انجام آن هستید تعیین نمایید.


اینفوگرافیک ارز دیجیتال LOOKS

اینفوگرافیک ارز دیجیتال LOOKS
اینفوگرافیک ارز دیجیتال LOOKS

سخن پایانی

همانطور که مطالعه نمودید در این مقاله به معرفی ارز دیجیتال LOOKS پرداختیم و سپس عملکرد و ویژگی های پلتفرم ارائه دهنده آن یعنی Looks Rare را بیان نمودیم. رمز ارز LOOKS یک توکن مبتنی بر بلاکچین اتریوم و با استاندارد ERC-20 می باشد. پلتفرم LooksRare یکی از بهترین بازارهای NFT می باشد و رمز ارز LOOKS در این پلتفرم دارای کاربردهای مختلفی می باشد. برای ذخیره سازی ارز دیجیتال LOOKS شما می توانید از کیف پول هایی همچون سیف پل و تراست استفاده کنید.  

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “ارز LOOKS چیست؟” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
محقق و علاقه مند به بلاکچین و ارزهای دیجیتال
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
10 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
هادی
1 سال قبل

لطفا تحلیل رمز ارز looks را انجام دهید.

اکرم
1 سال قبل

کدام صرافی غیر متمرکز برای ارز دیجیتال looks بهتر است؟

پویا
1 سال قبل

آیا ارز دیجیتال looks معتبر است؟

مهدی
1 سال قبل

آیا صرافی های ایرانی از ارز دیحیتال looks پشتیبانی می کنند؟

رضا
1 سال قبل

تشکر از محتوای خوبی شما.

سهراب
1 سال قبل

کدام صرافی از ارز دیجیتال looks پشتیبانی می کند؟

سوگل
1 سال قبل

کدام کیف پول برای ارز looks معتبرتر است؟

یاسر
1 سال قبل

آینده قیمت ارز دیجیتال looks چند است؟

فاظمه
1 سال قبل

آیا ارز دیجیتال looks را بخرم؟

حمید
1 سال قبل

ممنون از محتوای خوب شما