آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز HUSD چیست؟ | آینده ارزدیجیتال HUSD

ارز HUSD چیست؟

ارز HUSD چیست؟، اگر در بازار کریپتوها مبادله انجام داده باشید متوجه می شوید که وجود یک استیبل کوین در کنار یک ارز بسیار واجب است. برای مثال اگر شما دو ارز بیت کوین و اتریوم را به عنوان یک جفت ارز برای مبادله انتخاب کنید با فروش بیت کوین همزمان اتریوم دریافت می کنید، این در حالی است که بازار کریپتوها وابستگی شدیدی به بیت کوین دارد و با ریزش بیت کوین اتریوم نیز ریزش خواهد داشت. پس در این صورت اتریوم دریافت شده هم با نزول همراه است و کاربران متضرر می شوند و از طرفی برای کسانی که بخواهند پول خود را دلار نگه دارند نیز مناسب تر است از استیبل کوین ها استفاده کنند زیرا در نبود استیبل کوین ها کاربران باید درخواست برداشت داده و پول به حساب بانکی واریز می شد و برای خرید این مرحله به طور معکوس انجام می شد که هزینه تراکنش و وقت زیادی می گرفت.

ظهور استیبل کوین ها اگرچه دنیای کریپتو ها را متحول کرده اند اما مسائلی مانند پولشویی و دستکاری بازار و عدم شفافیت و خلق پول بدون پشتوانه، دقدقه های کاربران این صنعت است. از طرفی سقوط استیبل کوین پروژه ترا (Tusd) و نوسان شدید دیگر استیبل کوین ها باعث نگرانی بیشتر کاربران شده است.

اما امروز در این مقاله یک استیبل کوین به نام HUSD را که محصول صرافی Huobi است را باهم بررسی می کنیم. آیا این استیبل کوین امن است؟، آیا این استیبل کوین از نوسانات به دور خواهد بود؟، جواب تمامی سوالات خود را در این مقاله از سایت زوم ارز دریافت خواهید کرد.

ارز دیجیتال HUSD چیست؟

ارز دیجیتال HUSD چیست؟
ارز دیجیتال HUSD چیست؟

همان طور که گفته شد استیبل کوین HUSD معادل با یک دلار آمریکا است و می توان از آن برای پرداخت ها، جا به جایی پول و تامین نقدینگی و همچنین ایجاد یک جفت ارز معاملاتی از آن استفاده کرد.

این استیبل کوین با ایجاد یک ساز و کار ویژه توانسته اعتماد بخش زیادی از کاربران را جلب کند که در بخش های بعدی به آن می پردازیم.


نیم نگاهی به توکن HUSD

نام اختصاری HUSD
نوع ارز Token
عرضه کل ۲۲۲,۵۹۳,۸۶۱
مقدار در گردش ۲۲۲,۵۹۳,۸۶۱
وب سایت رسمی  stcoins.com
بلاکچین اکسپلورر etherscan.io

ethplorer.io

scan.hecochain.com

solscan.io

پیج های ارتباطی رسمی medium.com

twitter

سورس کد github.com
آدرس قرارداد هوشمند  0xdf574c24545e5ffecb9a659c229253d4111d87e1

تاریخچه و بنیان گذاران پلتفرم HUSD

تاریخچه و بنیان گذاران پلتفرم HUSD
تاریخچه و بنیان گذاران پلتفرم HUSD

صرافی Huobi در سال ۲۰۱۳ در سنگاپور تاسیس شد. این صرافی در سال ۲۰۱۸ استیبل کوین خود را که HUSD نام داشت راه اندازی کرد. اما به دلیل استقبال کم کاربران و حواشی به وجود آمده برای تتر و عدم شفافیت استیبل کوین ها این صرافی تصمیم گرفت یک ساز و کار جدیدی پیش گیرد.

این شرکت در سال ۲۰۱۹ تصمیم گرفت با همکاری شرکت Paxos و تحت نظر Stable Universal که زیر مجموعه Huobi Capital بود یک استیبل کوین با شفافیت مالی و قابل اعتماد راه اندازی کند. خوب است بدانید شرکت Paxos یک استیبل کوین به نام PAX و همچنین یک توکن با پشتوانه طلا به نام PAXG دارد. این شرکت مجوز فعالیت از مراجع قانونی دولت آمریکا را دارد. بعد از این اتفاق استیبل کوین Husd دارای پشتوانه دلار شد که شرکت Pax آن را اداره می کند. به بیان ساده هر یک واحد از ارز Husd  معادل با یک دلاری است که شرکت Paxos  آن را نگهداری می کند.

در حقیقت Husd یک تجمیع کننده است که چهار استیبل کوین PAX، TUSD، USDC، GUSD را پوشش می دهد. کاربران می توانند هر کدام از این استیبل کوین ها را در صرافی Huobi واریز کنند و معادل آن Husd بگیرند. Husd در بلاکچین های اتریوم و ترون و سولانا و همچنین بلاکچین مخصوص صرافی Huobi یعنی Heco نیز قابل دسترسی است.


عملکرد پلتفرم HUSD

عملکرد پلتفرم HUSD
عملکرد پلتفرم HUSD

همان طور که گفته شد استیبل کوین Husd دارای پشتوانه دلار است که توسط شرکت Paxos ذخیره و نگهداری می شود.

شیوه کار این پلتفرم به گونه ای است که اگر کسی پول فیات را به حساب‌های بانکی Paxos واریز کند، دقیقا معادل همان مبلغ را از شرکت Stable Universal به شکل Husd دریافت می کند و اگر کسی درخواست وجه نقد کند شرکت Stable Universal، استیبل کوین های آن کاربر را سوزانده و شرکت Paxos معادل همان را به حساب بانکی کاربر مورد نظر واریز می کند.به منظور شفافیت مالی و عدم خلق پول بدون پشتوانه، بنیاد FDIC حساب های شرکت Paxos را بررسی و بیمه می کند. همچنین شرکت Stable Universal در قالب گزارش های ماهانه ذخایر دلاری و همچنین دلار های در گردش را محاسبه و منتشر می کند.

” FDIC یک نهاد قانونی است که وظیفه جلوگیری از تقلب و اقدامات غیرقانونی در سیستم بانک داری و مالی را برعهده دارد.”


ویژگی های پلتفرم HUSD

ویژگی های پلتفرم HUSD
ویژگی های پلتفرم HUSD

در این بخش نقاط قوت و سپس نکات منفی که این پلتفرم در خود جای داده است می پردازیم.

پشتیبانی از بلاکچین ها

تقریبا تمامی بلاکچین های بزرگ از این استیبل کوین پشتیبانی می کنند و همچنین دسترسی به آن و حجم نقدینگی این ارز مناسب است.

همکاری ها

تقریبا تمامی صرافی های بزرگ و کیف پول ها وهمچنین پلتفرم ها از این پروژه حمایت می کنند و استیبل کوین آن را پشتیبانی می کنند.

شفافیت

این فاکتور یکی از مهم ترین نگرانی های کاربران بود، که تیم این پروژه توانست با ایجاد همکاری با بنیاد Pax و همچنین ارائه گزارش مالی به صورت ماهانه نظر کاربران را به خود جلب کند.

امنیت

این پلتفرم قرارداد هوشمند خود را روی بلاکچین اتریوم که یکی از غیرمتمرکز ترین بلاکچین ها در حال حاظر است کد نویسی کرده و عنوان شده که از این لحاظ یکی از ایمن ترین پلتفرم ها است.

تجمیع کننده

همان طور که متوجه شدید این پلتفرم از چهار استیبل کوین دیگر برای ثابت نگه داشتن قیمت خود بهره میگیرد و این باعث شده در زمانی که سایر استیبل کوین ها دچار فروپاشی شده اند، این استیبل کوین با نوسان شدیدی مواجه نشود.

درخواست برداشت

در نمونه های مشابه بعد از فروختن تتر و درخواست پول فیات مشخص نبود که آیا تترها سوزانده می شود و یا به کاربر دیگری فروخته می شود. اما در این پلتفرم استیبل کوینی که برای درخواست پول فیات واگذار می شود سوزانده می شود و بدین صورت تعادل حفظ شده و پول بدون پشتوانه خلق نمی شود.

تا اینجا از مزیت های این پلتفرم گفته شد اما در ادامه به مشکلات آن میپردازیم.

نهاد متمرکز

هدف اصلی بلاکچین حذف واسطه ها و از بین بردن یک نهاد متمرکز است، اما با شیوه به کار گرفته شده در این پلتفرم، یک نهاد متمرکز نظارت را در این فرآیند بر عهده دارد. البته وجود همین ناظر باعثه ایجاد امنیت و جلوگیری از کلاهبرداری شده است.

محرمانگی

کاربران برای استفاده از این پلتفرم نیاز به احراز هویت دارند و این با اصل حفظ حریم خصوصی بلاکچین ها در تضاد است.

ثبات قیمتی

اگرچه تا به امروز این استیبل کوین توانسته ثبات قیمتی خود را حفظ کند اما باید در طول زمان مشخص شود که آیا با ارائه درخواست های برداشت زیاد این سیستم دچار نقص می شود یا خیر.


امنیت پروژه HUSD

امنیت پروژه HUSD
امنیت پروژه HUSD

در این بخش موارد امنیتی این پلتفرم را با یکدیگر بررسی می کنیم.

این پلتفرم از سه زاویه شفافیت مالی و غیرمتمرکز بودن و امنیت خود پلتفرم رتبه بالایی دارد و همچنین قرارداد هوشمند این پروژه توسط بنیاد Slowmist بررسی و تایید شده است.

با توجه به فاکتور های گفته شده می توان گفت این پلتفرم یکی از ایمن ترین پلتفرم های کریپتویی است.


کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال HUSD

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال HUSD
کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال HUSD

همانطور که در قسمت های قبلی مقاله خدمت شما کاربران عزیز زوم ارز بیان نمودیم، رمز ارز HUSD به عنوان یک استیبل کوین شناخته می شود. همچنین این ارز دیجیتال به منظور تامین نقدینگی، ایجاد یک جفت ارز معاملاتی و برای پرداخت ها مورد استفاده قرار می گیرد. در این قسمت از مقاله به معرفی کیف پول هایی خواهیم پرداخت که می توانید از آنها برای ذخیره سازی رمز ارز HUSD استفاده کنید.

  1. کیف پول لجر Ledger Wallet

کیف پول لجر یکی از کیف پول های سخت افزاری مشهور و قدیمی می باشد. کیف پول های سخت افزاری از امنیت بالایی برخوردار می باشند و می توان با خیال راحت رمز ارزهای خود را در آنها ذخیره نمود. برای خرید این کیف پول ها برخلاف کیف پول های نرم افزاری باید مبلغی را هزینه نمود و به همین دلیل نسبت به کیف پول های نرم افزاری کمتر مورد استفاده افراد قرار می گیرند. در کیف پول سخت افزاری لجر رمز ارزها در محیطی آفلاین نگهداری شده و سرمایه شما از امنیت کافی برخوردار است.

  1. کیف پول سیف پل SafePal

کیف پول سیف پل هم به صورت نرم افزاری و هم به صورت سخت افزاری در بازار ارزهای دیجیتال موجود می باشد. در اینجا منظور کیف پول نرم افزاری سیف پل است که از رمز ارز HUSD پشتیبانی می کند. کاربران می توانند به راحتی این کیف پول را بر روی تلفن همراه خود هم برای سیستم عامل های IOS و هم برای سیستم عامل های اندروید نصب نمایند و از آن استفاده کنند.


صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال HUSD

صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال HUSD
صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال HUSD

همانطور که می دانید صرافی ها به منظور خرید و فروش ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرند. شما باید از صرافی هایی استفاده نمایید که از رمز ارز شما پشتیبانی می کند. پس از شناخت صرافی پشتیبانی کننده رمز ارز کافیست به ثبت نام و احراز هویت بپردازید.

در اینجا ما صرافی های خارجی را به شما معرفی می نماییم که از ارز دیجیتال HUSD پشتیبانی می کنند. برای استفاده از صرافی های خارجی کاربران ایرانی باید از نرم افزار  تغییر IP ثابت یا VPS استفاده نمایند تا بتوانند به راحتی به انجام مبادلات خود بپردازند. صرافی های پشتیبانی کننده رمز ارز HUSD شامل MDEX و Gate.io می باشند. لازم به ذکر است که صرافی ام دکس یک صرافی غیرمتمرکز می باشد و برای استفاده از آن نیازی به ثبت نام و احراز هویت نمی باشد. تنها کافیست یکی از کیف پول های پشتیبانی شده توسط پلتفرم ام دکس را به صرافی متصل نمایید و به انجام مبادلات بپردازید.


نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال HUSD

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال HUSD
نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال HUSD

با توجه به مطالبی که در قسمت قبلی مقاله بیان نمودیم، صرافی ام دکس و Gate.io از جمله صرافی های خارجی هستند که برای خرید و فروش رمز ارز HUSD مورد استفاده قرار می گیرند. در صورتی که با نحوه خرید و فروش در صرافی ام دکس آشنا نیستید می توانید به مقاله آموزش صرافی ام دکس MDEX در سایت زوم ارز مراجعه کنید. همچنین شما می توانید از صرافی های ایرانی که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می کنند استفاده کنید.

در صرافی های ام دکس و Gate.io امکان مبادله رمز ارز HUSD با جفت ارزهای USDT، WHT، ETH، BCH و … وجود دارد.


آینده پروژه HUSD

آینده پروژه HUSD
آینده پروژه HUSD

همان طور که می دانید سال ۲۰۲۲ را سال قانون گذاری ارزهای دیجیتال عنوان کرده اند. یکی از اولین بخش هایی که قانون گذاران در آن ورود کرده اند بخش استیبل کوین ها است.

بانک های مرکزی دولت های مختلف از طرفی با محدود کردن استیبل کوین ها و از طرفی با ارائه استیبل کوین های خود قصد تصاحب این بخش را دارند.

باید منتظر بود و مشاهده کرد که آیا بعد از ارائه استیبل کوین های بانک مرکزی باز هم استیبل کوین هایی مانند تتر و Husd می توانند مانند سابق به فعالیت خود ادامه بدهند یا خیر.


اینفوگرافیک ارز دیجیتال HUSD

اینفوگرافیک ارز دیجیتال HUSD
اینفوگرافیک ارز دیجیتال HUSD

سخن پایانی درباره ارز HUSD

در این مقاله سعی بر این داشتیم تا به معرفی کامل ارز دیجیتال HUSD بپردازیم. همانطور که گفته شد این ارز دیجیتال در گروه استیبل کوین ها قرار دارد و از آن برای تامین نقدینگی، پرداخت ها و جا به جایی پول استفاده می شود. شما می توانید این ارز دیجیتال را از صرافی غیرمتمرکز ام دکس خریداری نمایید و سپس آن را در کیف پول نرم افزاری سیف پل ذخیره کنید.

ممنون از اینکه تا پایان “ارز HUSD” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید


1 6

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
محقق و علاقه مند به بلاکچین و ارزهای دیجیتال
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
10 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محسن
محسن
1 سال قبل

لطفا تحلیل رمز ارز husd را انجام دهید.

یاسین
یاسین
1 سال قبل

کدام صرافی غیر متمرکز برای ارز دیجیتال husd بهتر است؟

نفیسه
نفیسه
1 سال قبل

آیا ارز دیجیتال husd معتبر است؟

هانیه
هانیه
1 سال قبل

آیا صرافی های ایرانی از ارز دیحیتال husd پشتیبانی می کنند؟

نسترن
نسترن
1 سال قبل

تشکر از محتوای خوبی شما.

مهدا
مهدا
1 سال قبل

کدام صرافی از ارز دیجیتال husd پشتیبانی می کند؟

حجت
حجت
1 سال قبل

کدام کیف پول برای ارز husd معتبرتر است؟

فریبا
فریبا
1 سال قبل

آینده قیمت ارز دیجیتال husd چند است؟

سارا
سارا
1 سال قبل

آیا ارز دیجیتال husd را بخرم؟

ناصر
ناصر
1 سال قبل

ممنون از محتوای خوب شما

آخرین مقالات منتشر شده