آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز GMT چیست؟ | ارز دیجیتال STEPN چیست؟

ارز GMT چیست؟

ارز GMT چیست؟، ارز دیجیتال GMT مخفف (Green Metaverse Token) می باشد. یک توکن برنامه STEPN است. که این برنامه در جهت سبک درست زندگی همراه با ورزش ایجاد شده است. همچنین تعداد این توکن محدود به شش میلیارد است. حال در ادامه شما را با برنامه STEPN و همچنین توکن GMT بیشتر آشنا می کنیم.

شما می توانید مقالات تحلیل ارز دیجیتال استپن GMT و بازی استپن STEPN را مطالعه نمایید، همچنین می توانید در صفحه قیمت لحظه ای استپن در پایگاه خبری زوم ارز، (قیمت استپن | قیمت GMT) را مشاهده نمایید.

 

برنامه ی STEPN چیست؟

برنامه ی STEPN چیست؟
برنامه ی STEPN چیست؟

STEPN (GMT) یک برنامه سبک زندگی تحت وب است که با ویژگی هایی مانند SocialFi و GameFi طراحی شده است. این پلتفرم به طور موثر در ارتقای مفهوم قدیمی ورزش کمک کرد به گونه ای که شما می توانید با ورزش و حرکت کردن به کسب درآمد بپردازید، که می توان گفت در حال حاضر این برنامه ها کاملاً کاربردی است و می تواند در آینده ای نزدیک در صنعت بلاکچین بسیار محبوب شوند. ایده پلتفرم STEPN جهت ترویج ورزش و کمک به کاربران برای داشتن یک زندگی سالم است.

STEPN توسط یک استودیوی فین تک که در استرالیا مستقر است، ایجاد شد و با نام آزمایشگاه Find Satoshi شناخته می شود. شهرت این شرکت به عنوان تیم برتر در سال ۲۰۲۱ برای بازی Solana Ignition Hackathon می باشد.


نیم نگاهی به توکن شبکه STEPN

نام اختصاری  GMT
نوع ارز token
وب سایت رسمی stepn.com
بلاکچین اکسپلورر whitepaper.stepn.com

bscscan.com

پیج های رسمی ارتباطی رسمی twitter.com

reddit.com

آدرس قرارداد 0x3019BF2a2eF8040C242C9a4c5c4BD4C81678b2A1

 

۷i5KKsX2weiTkry7jA4ZwSuXGhs5eJBEjY8vVxR4pfRx


STEPN چگونه کار می کند؟

STEPN چگونه کار می کند؟
STEPN چگونه کار می کند؟

همان طور که گفتیم این پلتفرم یک برنامه سبک زندگی همراه با ورزش می باشد، که کاربران باید پس از تکمیل مراحل ثبت نام، یک جفت کفش ورزشی را از بازار درون برنامه ای خریداری کنند. پس از انجام دستورالعمل‌ها، می‌توانید سفر خود را با STEPN آغاز کنید و روزانه توکن‌های GST رایگان با مزایای اضافی کسب کنید.حال در ادامه می خواهیم به شما بگوییم که برنامه STEPN چگونه کار می کند؟

در ابتدا باید برنامه را از پایگاه های رسمی دانلود نمایید، سپس کیف پول خود را به برنامه متصل کنید.حال شما می توانید به خرید کفش های ورزشی NFT بپردازید. البته شایان ذکر است که بدانید که برای خرید کفش باید مقداری ارز دیجیتال sol در کیف پول خود داشته باشید، چون SOL ارز اصلی است که برنامه STEPN بر روی آن اجرا می شود، بنابراین داشتن ارز sol در کیف پول برای کاربر اجباری است.

کفش های ورزشی NFT (که با SOL تهیه شده اند) کالای مورد نیاز برای شروع سفر خود با STEPN هستند. کاربران می‌توانند اپلیکیشن خود را به کفش‌های کتانی وصل کنند و در فضای باز راه بروند یا بدوند. کاربران می توانند با راه رفتن و دویدن امتیاز کسب کنند. این امتیازها به‌عنوان ارز بازی محسوب می‌شود و سپس از این ارز ها می توانید برای ارتقای کفش‌های ورزشی یا NFT یا ارتقا سطح و یا نقد کردن پول استفاده نمایید.

کار جالب این توکن پیاده سازی کفش های ورزشی NFT به صورت انفرداری است. و کاربر می تواند با حرکت کردن در محیط اطراف خود بدون توجه به مکانی که در آن قرار دارد، به کسب توکن GST بپردازد.

البته بدست آوردن توکن GST به انرژی نیاز دارد، که محاسبه می شود بر اساس مراحل برنامه، که فرمول آن در برنامه اینگونه محاسبه می شود که ۱ انرژی برابر است با ۵ دقیقه حرکت یا افزایش حرکت.

خب من تا اینجا کلیات این برنامه را برای شما توضیح دادم و باید بگویم که کاربران می توانند موقعیت فعلی خود را چه در حال راه رفتن و چه در حال ایستادن در صفحه نمایش بالای برنامه مشاهده کنند. همچنین ممکن است با اعلان دیگری مواجه شوید که نشان دهنده استفاده از وسیله نقلیه یا هر نوع وسیله نقلیه غیر از استفاده از ماهیچه ها برای سفر است. در آن صورت، کاربران هیچ گونه توکن GST یا GMT را دریافت نمی کنند، زیرا هدف اصلی STEPN که یک جامعه ارتقا دهنده سلامت و ترویج ورزش است.

جهت بدست آوردن اطلاعات بیشتر می توانید به سایت رسمی STEPN  مراجعه نمایید.


ویژگی های منحصر به فرد STEPN

ویژگی های منحصر به فرد STEPN
ویژگی های منحصر به فرد STEPN

STEPN دارای دو ویژگی بسیار مهم است:

 1. مکانیسم سوزاندن

در دسترس بودن توکن ها به صورت محدود، نیاز به مکانیزم سوختگی را ضروری کرده است. این فرآیند برای کاهش گردش توکن های GMT و GST از طریق فعالیت های درون برنامه ای مختلف استفاده می شود.

 1. مدل توکن دوگانه

اکوسیستم STEPN بر اساس یک مدل اقتصاد دوگانه اجرا می‌شود که به دلیل جمع‌آوری سرمایه و کسب سود است. در این مورد، دو توکن وجود دارد که هر دو در دسترس کاربران برای کسب درآمد از طریق روش‌های مختلف هستند.

معرفی توکن های GMT  و GST

همانطور که در بالا بیان شد، پروژه STEPN بر روی یک مدل اقتصاد توکن دوگانه اجرا می شود و هر دو توکن (GMT و GST) مزایای مختلفی را برای کاربران خود ارائه می دهند.

Green Metaverse Token (GMT)

GMT توکن بومی پشت پروژه STEPN است و عرضه محدود شش میلیارد توکن را ارائه می‌کند. می توان آن را از راه های مختلفی به دست آورد. همچنین شایان ذکر است کل عرضه توکن توکن GMT 6,000,000,000 و عرضه فعلی در گردش GMT 600,000,000.00 است.

Green Satoshi Token (GST)

Green Satoshi Token یک توکن ابزار درون بازی است که می توان از آن برای خرید کالا در برنامه استفاده کرد. برخلاف توکن GMT، GST از عرضه نامحدودی برخوردار است و می‌توان آن را از طریق حرکات اولیه در بازی اضافه کرد.


معرفی بنیانگذاران stepn

STEPN توسط Find Satoshi Lab، یک استودیوی فین تک مستقر در استرالیا ایجاد شده است. این تیم بخاطر بازی Solana Ignition Hackathon، قهرمان سال ۲۰۲۱ شد. همچنین این تیم بخشی از گروه DeFi Alliance Gaming است.


روند قیمتی ارز دیجیتال GMT

ارز دیجیتال GMT در تاریخ ۹ مارس سال ۲۰۲۲ با سطح قیمتی ۰.۱۴۹۱ دلار آمریکا به بازار ارز های دیجیتال عرضه شد. این رمز ارز در اوایل عرضه شدن دچار روند نزولی شده ولی این روند نزولی تنها سه روز به طول انجامید و در تاریخ ۱۲ مارس یعنی سه روز بعد توانست روند صعودی را تجربه کرده و روند قیمت خود را از قرمز به رنگ سبز تغییر داده و افزایش قیمت را تجربه کند.

ارز GMT از تاریخ ۱۲ مارس تا به امروز یعنی ۱۰ آپریل ۲۰۲۲ توانست روند صعودی خود را حفظ کند. حجم معاملات این رمز ارز در ۲۴ ساعت اخیر برابر با ۱.۰۸۵.۲۲۶.۱۰۳ دلار آمریکا بوده است. ارز دیجیتال GMT در تاریخ ۱۱ مارس ۲۰۲۲ در سطح قیمت ۰.۱۰۰۳ دلار آمریکا ATL و در تاریخ ۱ آپریل ۲۰۲۲ در سطح قیمت ۳.۱۱ دلار آمریکا ATH خود را تجربه کرده است.

همراهان عزیز زوم ارزی شما قادر هستید با استفاده از نمودار زیر حرکت روند قیمتی ارز دیجیتال GMT را از زمان عرضه شدن تا به امروز را مشاهده کرده و در صورتی که تمایل به مشاهده ی دقیق تر این روند دارید می‌توانید با مراجعه به سایت کوین مارکت کپ و سرچ نام انحصاری این رمز ارز یعنی GMT این روند قیمتی را با قابلیت زوم کردن مشاهده کرده و مورد بررسی و تحلیل قرار دهید.

نکته: کاربران گرامی برای مطالعه ی تحلیل GMT روی این لینک کلیک کنید.

روند قیمتی ارز دیجیتال GMT
روند قیمتی ارز دیجیتال GMT

خرید و فروش ارز دیجیتال GMT

خرید و فروش ارز دیجیتال GMT
خرید و فروش ارز دیجیتال GMT

برای خرید و فروش رمز ارز GMT شما قادر هستید در ابتدا به صرافی های داخلی که از ارز دیجیتال GMT پشتیبانی می‌کنند مراجعه کرده و اقدام به خرید و فروش این رمز ارز کنید. در صورتی که هیچ کدام از صرافی های داخلی از این رمز ارز پشتیبانی نمی‌کردند شما باید برای خرید و فروش این رمز ارز به صرافی های خارجی مراجعه کنید.

برای خرید و فروش ارز دیجیتال با استفاده از صرافی های خارجی همانطور که می‌دانید ما ایرانی های برای تحریم هایی که متوجه کشور عزیزمان ایران است قادر نیستیم بصورت مستقیم اقدام به تبدیل تومان به رمز ارز های مد نظر خود کنیم.

در ابتدا باید در یکی از صرافی های داخلی مقدار تومان خود را به یکی از استیبل کوین های موجود مانند تتر تبدیل کرده و در صرافی های خارجی که از این رمز ارز پشتیبانی می‌کنند اقدام به تبدیل تتر به GMT کنید.

نکته: کاربران گرامی شما قادر هستید برای فروش این رمز ارز نیز از همین روش استفاده کنید.


صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال GMT

صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال GMT
صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال GMT

در مرحله ی قبلی نحوه ی خرید و فروش ارز دیجیتال GMT را به شما آموزش دادیم و در این قسمت به معرفی صرافی های پشتیبان کننده ی این رمز ارز می‌پردازیم. یکی از نکته هایی که درباره ی انتخاب صرافی ارز دیجیتال باید به آن دقت فراوان شود بحث امنیت صرافی است.

صرافی های ارز دیجیتالی که از رمز ارز GMT پشتیبانی می‌کنند عبارتند از:

نکته: همراهان گرامی زوم ارز لیست صرافی بالا تنها تعدادی از صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال GMT هستند در صورت تمایل شما قادر هستید با مراجعه به سایت کوین مارکت کپ با کلیک روی گزینه ی Market لیست کامل صرافی های خارجی پشتیبان کننده ی این رمز ارز را مشاهده کنید. ما تیم زوم ارز در قسمت بعد به کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال GMT خواهیم پرداخت پس در ادامه با ماهمراه باشید.


کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال GMT

کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال GMT
کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال GMT

بعد از خرید و فروش ارز های دیجیتال نوبت به نگهداری از توکن ها و کوین های خریداری شده مانند GMT می‌رسد ما برای نگهداری از رمز ارز های خود نیاز به کیف پول های ارز دیجیتال داریم. ما در این قسمت به کیف پول هایی که از این رمز ارز یعنی ارز دیجیتال GMT پشتیبانی می‌کنند اعم از نرم افزاری و سخت افزاری می‌پردازیم.

این نکته را در نظر داشته باشید که برای دانلود و استفاده از کیف پول های نرم افزاری تنها از سایت رسمی آن ولت و یا در صورت پشتیبانی کردن از سیستم عامل های مختلف از فروشگاه های انها مانند پلی استور (اندروید) و اپ استور (ios) اقدام به دانلود و نصب کیف پول نرم افزاری کنید زیرا دانلود و نصب از سایت های ناشناس احتمال دزدی و کلاهبرداری از کیف پول شما را افزایش می‌دهد.

و برای خرید کیف پول های سخت افزاری تنها از فروشگاه های معتبر و فقط به صورت پلمپ و نو اقدام به خرید کیف پول سخت افزاری کنید زیرا خرید کیف پول سخت افزاری بصورت دسته دو و بدون پلمپ احتمال دزدی و کلاهبرداری از ولت شما را افزایش می‌دهد.

کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال GMT عبارتند از:

 • کیف پول نرم افزاری تراست: کیف پول نرم افزاری تراست ولت یکی از پنج کیف پول برتر و همچنین یکی از معروف ترین و محبوب ترین کیف پول های نرم افزاری دنیای ارز های دیجیتال است این کیف پول از ارز دیجیتال GMT پشتیبانی می‌کند. این کیف پول دارای امنیت مناسبی است.
 • کیف پول نرم افزاری سیف پل: کیف پول نرم افزاری بعدی که از این رمز ارز پشتیبانی می‌کند کیف پول سیف پل است این کیف پول در دنیای ارز های دیجیتال مانند کیف پول تراست یکی از پنج کیف پول برتر دنیای ارز های دیجیتال است. این ولت دارای رابط کاربری مناسبی است به گونه ای که کاربران اعم از مبتدی و حرفه ای قادر هستند بدون نیاز به داشتن اطاعات قبلی از این ولت استفاده کنند.
 • کیف پول نرم افزاری اتمیک: کیف پول نرم افزاری اتمیک نیز از این ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند. کیف پول نرم افزاری اتمیک روی سیستم عامل های مختلفی برای کاربران قابل دسترس است.
 • کیف پول های سخت افزاری لجر: کیف پول سخت افزاری لجر تنها کیف پول سخت افزاری است که از ارز دیجیتال GMT پشتیبانی می‌کند. کیف پول سخت افزاری لجر دارای دو مدل به نام های نانو اس و نانو ایکس است. کیف پول سخت افزاری لجر نانو ایکس دارای قسمت نسبتا بالایی است در صورتی که نمی‌خواهید برای تهیه ی کیف پول سخت افزاری هزینه ی زیادی اختصاص دهید می‌توانید براغ مدل نانو اس بروید زیرا دارای قیمتی مناسب تر است.

آینده توکن GMT چگونه است؟

STEPN یک برنامه وب ۳ است که جنبه های GameFi و Social-Fi شگفت انگیزی را ارائه می دهد. کاربران نه تنها با سایر اعضای جامعه خود تعامل دارند، بلکه می توانند با داشتن زندگی سالم همراه با ورزش به کسب درآمد ارز دیجیتال بپردازند.

همچنین از آنجایی که اسکات دانلپ به تیم مشاوران STEPN افزوده شده است، از آنجایی که او همچنین معاون آدیداس است (یکی از تولیدکنندگان برجسته کفش در جهان).می توان گفت اضافه شدن چنین اعضایی به تیم STEPN مطمئناً پیامی مثبت برای سرمایه گذاران این ارز دارد. همچنین ممکن است همکاری آدیداس با STEPN در آینده نیز رخ دهد که با این قرار داد آینده خوبی را می توان برای stepn  پیش بینی کرد.

به گفته کارشناسان کریپتو، رالی قیمت در حوالی GMT افزایش خواهد یافت و هدف کوتاه مدت بعدی شکست ۵ دلاری است. با این حال، با توجه به اینکه بیت کوین هنوز در سطح ۴۵ هزار دلاری در حال معاشقه است، هیچ کس واقعا نمی تواند با اطمینان بگوید که چه زمانی این اتفاق خواهد افتاد. همچنین، از آنجایی که ارزش بازار GMT در مقایسه با سایر پروژه‌های کریپتو پایین است، می‌توان انتظار افزایش یا کاهش شدید قیمت را داشت.


سخن آخر درباره ی ارز GMT چیست؟

ما در این مقاله به بررسی و معرفی ارز دیجیتال GMT پرداخته و شما را با نحوه ی عملکرد و توکن های این پلتفرم آشنا کردیم و بعد از معرفی بنیانگذاران این پلتفرم روند قیمتی این رمز ارز را از ابتدای عرضه شدن به بازار ارز های دیجیتال تا به زمان نگارش این مقاله به شما توضیح داده و سپس به آموزش چگونگی خرید و فروش این رمز ارز پرداختیم.

در قسمت بعد به صرافی های انلاین خارجی پشتیبان کننده ی این رمز ارز پرداخته و در قسمت بعد از آن به کیف پول های پشتیبان کننده این رمز ارز اعم از نرم افزاری و سخت افزاری پرداختیم.

نکته: همراهان عزیز شما قادر هستید در صورت داشتن سوال و یا نیاز به راهنمایی بیشتر در قسمت کامنت بعد از مقاله سوال خود را مطرح کنید ما به سوال شما پاسخ می‌دهیم. و همچنین می‌توانید برای مطالعه ی تحلیل تکنیکال GMT که به صورت هفتگی منتشر می‌شود روی این لینک کلیک کنید.

از اینکه تا پایان مقاله ی “ارز GMT چیست؟” با ما همراه بودید از شما متشکریم.

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید:

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
من حسن هستم. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه پیام نور گرایش نرم افزار سابقه ی یکسال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و فعال در حوزه ی مدیریت سایت و seo را دارا هستم علاقه مند به موسیقی و دنیای تکنولوژی هستم و به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین بوده، و بر این باور هستم صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشان خواهد داشت.

17 دیدگاه دربارهٔ «ارز GMT چیست؟ | ارز دیجیتال STEPN چیست؟;

 1. سلام لطفا یه تحلیل از ارز gmt برامون بذارید. و بگید با توجه به ریزش اخیر این ارز ایا امکان بازگشت به سطح ۴ دلار رو داره؟

  پاسخ
  • به قسمت مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال مراجعه کنید و اسم ارز gmt رو سرچ کنید تمامی صرافی های داخلی که از این ارز دیجیتال gmt پشتیبانی می‌کنند رو به شما نمایش می‌دهد

   پاسخ
  • سلام در مقاله قسمت کیف پول های پشتیبان کننده را مطالعه کنید تمامی کیف پول هایی که معرفی کردیم معتبر هستند

   پاسخ
  • سلام قسمت آینده ی ارز دیجیتال را مطالعه کنید امل آینده ی ارز های دیجیتال به صورت قطعی مشخص نیست و هیچکس قادر نیست بصورت ۱۰۰% آینده ی رمز ارزی را با اطمینان پیشبینی کند

   پاسخ
 2. سلام برای اجرا اپلیکیشن باید چی پی اس فعال باشه بعد مشکلی نداره از ایرانه میشه کفش تهیه کرده پیاده روی کرد؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده