آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز بنکور BNT چیست؟ | آینده ارز بنکور

ارز بنکور Bnt چیست؟

ار دیجیتال بنکور BNT چیست؟،  آیا اطلاعات کافی در ارتباط با این ارز دیجیتال دارید؟ رمز ارزی که قصد داریم در این مقاله به معرفی آن بپردازیم توکن ارائه شده شبکه بنکور Bancor می باشد. شبکه بنکور از جمله پلتفرم هایی است که برای فروش و تبدیل رمزارزها به یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

در واقع این شبکه به کاربران خدماتی را ارائه می دهد که قادر خواهند بود بدون نیاز به صرافی های ارز دیجیتال، رمز ارزهای خود را به یکدیگر و به صورت سریع تبدیل نمایند. در ادامه مقاله شما می توانید با ارز دیجیتال بنکور BNT و پلتفرم آن به صورت کامل آشنا شوید. همچنین به بررسی آینده این ارز دیجیتال نیز خواهیم پرداخت که آیا سرمایه گذاری مناسبی برای آینده به شمار می رود؟

نکته: همراهان عزیز زوم ارزی برای مطالعه مقاله ی تخصصی کیف پول های ارز دیجیتال بنکور BNT کلیک کنید.

ارز دیجیتال بنکور چیست؟

ارز دیجیتال بنکور BNT چیست؟
ارز دیجیتال بنکور BNT چیست؟

همانطور که در مقدمه ی این مقاله خدمت شما کاربران عزیز گفتیم، ارز دیجیتال BNT رمز ارز ارائه شده توسط پلتفرم بنکور Bancor می باشد. بنکور یک پروتکل بلاکچین است که به کاربران امکان می دهد به جای تبادل ارزهای رمزنگاری در صرافی ها، ارزها را به صورت مستقیم و فوری تبدیل کنند. در ادامه مطالب شما با پلتفرم این ارز دیجیتال به صورت کامل آشنا خواهید شد.

رمز ارز BNT توکن شبکه بنکور Bancor است که مولفه اصلی در شبکه بنکور به شمار می رود. رمز ارز BNT در شبکه بنکور چندین نقش و عملکرد دارد. نقش های توکن BNT در شبکه بنکور شامل کمک به امنیت شبکه، تشویق کاربران و اعطای حق عضویت در BancorDAO که در آن توکن BNT نیز برای حاکمیت استفاده می شود و دارندگان دارای حق رای در مورد ارتقا پروتکل و بهبود ان هستند، می باشد.

هدف بنکور این است که واسطه را با ایجاد یک ارز ذخیره مجازی که ان را BNT می نامند و یک مکانیزم مبادله خودکار که در ان قیمت ها و حجم معاملات به طور خودکار از طریق پروتکل کنترل می شود، حذف کند. رمز ارز بومی بنکور یعنی BNT ارز ذخیره پیش فرض برای تمام توکن های هوشمند ایجاد شده در شبکه بنکور است.


نیم نگاهی به ارز دیجیتال BNT

نام اختصاری BNT
نوع ارز TOKEN
عرضه کل ۲۴۴,۱۳۶,۷۳۰
مقدار درگردش ۲۴۴,۱۳۶,۷۳۰
وب سایت رسمی https://bancor.network/
بلاکچین اکسپلور etherscan.io

eosx.io

blockchair.com

blockscout.com

solscan.io

وایت پیپر https://about.bancor.network/static/bancor_protocol_whitepaper_en.pdf
پیج های ارتباط رسمی https://bitcointalk.org/index.php?topic=1789222.0

https://blog.bancor.network/?gi=1be44d967a77

https://twitter.com/Bancor

https://reddit.com/r/Bancor

سورس کد https://github.com/bancorprotocol/
آدرس قرارداد ۰x1f573d6fb3f13d689ff844b4ce37794d79a7ff1c

بررسی شبکه بنکور Bancor

بررسی شبکه بنکور Bancor
بررسی شبکه بنکور Bancor

همانطور که گفتیم ارز دیجیتال بنکور BNT توکن ارائه شده Bancor است. شبکه بنکور از جمله بزرگترین پروژه های ارز رمزنگاری شده و یکی از برجسته ترین پلتفرم های در حال ظهور می باشد. بنکور به لطف به روز رسانی ها و سرویس های اخیر در شبکه و کاربرد بهتر BNT، پتانسیل بالایی را نشان می دهد.

شبکه بنکور یکی از شبکه های غیرمتمرکز پیشگام در فضای رمزنگاری است که به کاربران اجازه می دهد تقریبا ۱۰ هزار جفت توکن ERC-20 را با سهولت مبادله کنند. به عبارتی این شبکه به عنوان یک پلتفرم کاملا غیرمتمرکز، به کاربران این امکان را می دهد بدون نیاز به هیچ طرف مقابل، معاملات تقریبا فوری انجام دهند و همچنین از AMM استفاده کنند.

شبکه بنکور Bancor متشکل از یک سری قراردادهای هوشمند است که مدیریت تبدیل توکن ها را بر عهده دارد. این پروتکل بدون نیاز به صرافی، تبدیل رمزارزها را بدون دردسر و سریع انجام می دهد. قراردادهای هوشمند این پروتکل مجموعه نقدینگی را مدیریت می کند که توکن های مختلف موجود در شبکه را به هم وصل می کند.

لازم به ذکر است که این پروتکل یکی از AMMهای معتبر است که در سال ۲۰۱۷ زمانی که پلتفرم های استفاده از ارزهای رمز پایه کمتر از امروز بود، راه اندازی شد. این پلتفرم در سال ۲۰۲۰ مورد بازنگری اساسی قرار گرفت. آخرین نسخه، Bancor V2 پیشرفت هایی را برای کاربران ارائه می دهد.

اما در ادامه مطالب بیایید تا نگاهی به تاریخچه و بنیانگذاران ارز دیجیتال BNT بیاندازیم. در واقع بررسی نماییم که این ارز دیجیتال توسط چه کسانی راه اندازی شده است.


نگاهی به تاریخچه و تیم بنیانگذاری ارز دیجیتال بنکور BNT

نگاهی به تاریخچه و تیم بنیانگذاری ارز دیجیتال بنکور BNT
نگاهی به تاریخچه و تیم بنیانگذاری ارز دیجیتال بنکور BNT

با توجه به مطالب قبلی که گفته شد، شبکه ارز دیجیتال بنکور در سال ۲۰۱۷ راه اندازی شد. شبکه بنکور توسط  Eyal Hertzog، Yudi Levi، Galia و Guy Benartzi تاسیس شد. علت نام گذاری این رمز ارز به افتخار John Maynard Keynes می باشد که ۷۶ سال برای توصیف یک واحد پول با این واژه روبرو شد و بنکور نام گرفت.

در ادامه به ترتیب شما با بنیانگذاران این رمز ارز به طور کامل آشنا خواهید شد.

۱.Eyal Hertzog: این فرد به عنوان معمار محصولات پروتکل، BNT و سایر محصولاتی است از شبکه استفاده می کنند. او فردی شناخته شده در صنعت رمزنگاری است و بیش از ۲۰ سال است که یک کارافرنی فناوری است. وی پیش از این یک سایت برر اشتراک ویدئو در اسرائیل با بیش از ۵۰ میلیون کاربر را تاسیس کرد.

۲.Guy Benartzi: گای بنارتزی مدیر اجرایی بنکور است. وی همچنین در سال ۲۰۰۵ شرکت Mytopia را تاسیس کرد، شرکتی که بازی هایی را برای کاربران در شبکه ای اجتماعی توسعه می دهد. گای و گالیا خواهر و برادر می باشند وگالیا بنارتزی سالها یک کارآفرین فناوری بوده و از بنیانگذاران پروتکل بنکور است. او همچنین مدیرعامل و بنیانگذار Particle Code است.

۳.Yudi Levi: یودی لِوی مدیر ارشد فناوری در بنکور است. وی بیش از ۲۰ سال است که یک کارآفرین فناوری است. وی پیش از این AppCoin را بنیان نهاد، برنامه ای که به جوامع اجازه می دهد ارزهای خود را ایجاد کنند.


عملکرد بنکور Bancor چگونه است؟

عملکرد بنکور Bancor چگونه است؟
عملکرد بنکور Bancor چگونه است؟

بنکور Bancor اولین پروتکل معاملات غیرمتمرکز است که به تریدرها، تامین کنندگان نقدینگی و توسعه دهندگان اجازه می دهد تا در یک بازار مالی باز و بدون هیچ مانعی برای ورود شرکت کنند. هیچ کس برای استفاده از پروتکل open source بنکور نیاز به اجازه ندارد.

بنکور برای خودکار کردن خدمات AMM خود، قصد دارد تا کاربران را به سپرده گذاری دارایی ها در استخرها ترغیب کند. هر استخر از یک جفت توکن و ذخیره ارز رمزنگاری شده BNT تشکیل شده است. وقتی کاربر کوینی را در استخر واریز می کند، در ازای ان توکن جدیدی دریافت می کند. این توکن به عنوان توکن استخر شناخته می شود و به کاربر اجازه می دهد مقدار اصلی را که در پروتکل قفل کرده است بازیابی کند. هنگام معامله هر توکن، توکن های BNT به عنوان ارز واسطه ای استفاده می شود.

لازم به ذکر است، بنکور به کاربران اجازه می دهد تا یک توکن را در یکی از استخرهای خود در مقابل یک جفت قفل کنند. به عنوان مثال، در سایر AMMها، از کاربر می خواهد برای دسترسی به استخر، جفت توکن ها را با نسبت های خاص به یکدیگر قفل کند.

در استخر متشکل از اتریوم و DAI در بنکور، کاربر می تواند فقط اتریوم و یا دای را واریز کند. با این حال، کاربران همچنین باید BNT را در هر استخر بنکور واریز کنند.


بنکور Bancor از چه ویژگی هایی برخوردار است؟

بنکور Bancor از چه ویژگی هایی برخوردار است؟
بنکور Bancor از چه ویژگی هایی برخوردار است؟

شبکه بنکور امکان تبدیل یکپارچه توکن های مورد استفاده در شبکه را فراهم می کند. با این کار دیگر نیاز به صرافی یا شخص ثالث نیست. این پروتکل همچنین چندین مجموعه خودگردان برای توکن های پشتیبانی شده توسط شبکه را حفظ می کند.

منحصر به فرد بودن شبکه بنکور به هدف آنها برمی گردد، جایی که هدف آنها ایجاد نقدینگی برای آلت کوین ها و باز پرداخت تامین کنندگان نقدینگی است. این پروتکل توکن های مختلف را بدون دخالت شخص ثالث به توکن های دیگر، از جمله آنهایی که روی بلاکچین های دیگر اجرا می شوند، تبدیل می کند.

BNT توکن اصلی پروتکل بنکور، پیش فرض برای همه توکن های هوشمند ایجاد شده در شبکه است. ایجاد توکن های هوشمند بنکور اولین نمونه در نوع خود است که از طریق فناوری بلاکچین ساخته می شود. هدف اصلی این پروتکل برای ایجاد توکن های هوشمند ارائه یک راه حل پایدار برای مشکلات نقدینگی است، از این رو آن را از سایر سازندگان متفاوت می کند.


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال بنکور BNT

در زمان نگارش این مقاله، قیمت رمز ارز بنکور BNT برابر با ۷.۵۲ دلار می باشد و حجم معاملات این رمز ارز در ۲۴ ساعت برابر با ۱۹۱،۰۴۳،۳۱۷ دلار است. در ۲۴ ساعت گذشته این ارز دیجیتال ۲.۲۶% افزایش قیمت داشته است و در سایت CoinMarketCap در رتبه ۸۶ بین رمزارزها قرار دارد.

شما می توانی نمودار قیمت این ارز دیجیتال را از جولای ۲۰۱۷ تا اکنون مشاهده نمایید. همانطور که در نمودار مشاهده می شود این ارز دیجیتال در ۱۰ ژانویه ۲۰۱۸ به ATH و یا بالاترین قیمت خود رسیده است.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال بنکور BNT
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال بنکور BNT

خرید ارز دیجیتال بنکور BNT چگونه است؟

خرید ارز دیجیتال بنکور BNT چگونه است؟
خرید ارز دیجیتال بنکور BNT چگونه است؟

برای خرید ارز دیجیتال بنکور نیاز است تا مراحلی که در این قسمت از مقاله به شما معرفی می نماییم گام به گام طی نمایید.

۱.در ابتدا نیاز است تا به بررسی صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال بنکور بپردازید. شما می توانید با استفاده از سایت CoinMarketCap و جستجوی رمز ارز بنکور BNT در قسمت Market صرافی های پشتیبان کننده این ارز دیجیتال را مشاهده نمایید. از جمله این صرافی ها Binance، Huobi Global، Coinbase Pro، Gemini و FTX می باشند.

۲.پس از اینکه صرافی مورد نظر را انتخاب نمودید، نیاز است تا در آن به ثبت نام و احراز هویت بپردازید.

۳.نکته مهمی که باید کاربران ایرانی در نظر بگیرند این است که انها قادر نخواهند بود این ارز دیجیتال را به صورت مستقیم خریداری نمایند. به همین دلیل نیاز است تا یکی از استیبل کوین ها را خریداری نموده و آن را در صرافی هایی که گفته شد به ارز دیجیتال BNT تبدیل نمایند.


فروش ارز دیجیتال بنکور BNT چگونه است؟

فروش ارز دیجیتال بنکور BNT چگونه است؟
فروش ارز دیجیتال بنکور BNT چگونه است؟

برای فروش نیز می توانید همان روندی که در قسمت خرید گفته شد طی نمایید. به عبارتی باید در ابتدا در صرافی پشتیبان کننده ارز دیجیتال ثبت نام نموده و یا اگر از قبل ثبت نام کردید، به فروش رمز ارز خود بپردازید.

برای اینکه با خیال راحت این کار را انجام دهید، بهتر است تا قبل از انجام فرآیند فروش اطلاعات لازم در ارتباط با صرافی و نحوه ثبت نام و ترید را کسب نمایید.


در چه کیف پول هایی می توان ارز دیجیتال بنکور BNT را ذخیره کرد؟

در چه کیف پول هایی می توان ارز دیجیتال بنکور BNT را ذخیره کرد؟
در چه کیف پول هایی می توان ارز دیجیتال بنکور BNT را ذخیره کرد؟

برای اینکه بتوانید رمز ارز بنکور را به راحتی ذخیره نمایید، می توانید از کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری ارائه شده در حوزه ی ارزهای دیجیتال استفاده نمایید. اما باید در نظر بگیرید که کیف پول انتخابی از رمز ارز شما پشتیبانی می کند یا خیر.

در حال حاضر کیف پول های سخت افزاری از گزینه های ایمن و مطمئن در میان کیف پول های ارز دیجیتال به شمار می روند که می توانید از آنها برای ذخیره سازی رمز ارز خود استفاده نمایید. شما می توانید ارز دیجیتال بنکور را در کیف پول هایی همچون لجر و ترزور ذخیره نمایید.

از جمله کیف پول ای نرم افزاری که از رمز ارز بنکور BNT پشتیبانی می کنند می توان به کیف پول های تراست، مای اتر و اتمیک اشاره کرد. به علاوه چون رمز ارز بنکور BNT یک ار دیجیتال با استاندارد ERC-20 است، می توانید ان را در کیف پول هایی که از این استاندارد پشتیبانی می کنند نیز ذخیره نمایید.


آینده ارز دیجیتال بنکور BNT چگونه است؟

آینده ارز دیجیتال بنکور BNT چگونه است؟
آینده ارز دیجیتال بنکور BNT چگونه است؟

پروتکل بنکور توانسته است با غلبه بر موانع مختلف در بالای صفحه ظاهر شود. این سیستم نوآورانه با تامین نقدینگی برای طیف گسترده ای از توکن ها و حذف واسطه ها از مبادله توکن ها، در حال شکل گیری مجدد است.

این پروتکل قصد دارد تا یک راه حل پایدار برای مشکلات نقدینگی ارائه دهد. در بازار رمزارزها عوامل مختلفی می تواند بر قیمت انها تاثیر داشته باشد. برای مثال هدف پلتفرم در آینده می تواند تاثیری بر روی آینده این رمز ارز بگذارد و آن را به یک ارز دیجیتال آینده دار تبدیل نماید. به طور کلی می توان گفت اگر پروتکل بنکور بتواند به اهداف خود برسد می تواند آینده خوبی را پیش رو داشته باشد.


اینفوگرافیک ارز دیجیتال بنکور BNT

اینفوگرافیک ارز دیجیتال بنکور BNT
اینفوگرافیک ارز دیجیتال بنکور BNT

کلام آخر ارز دیجیتال بنکور BNT

در این مقاله در ابتدا به معرفی ارز دیجیتال بنکور BNT پرداختیم و سپس پلتفرم ارائه دهنده این رمز ارز را به طور کامل بررسی کردیم. به طور کلی می توان گفت بنکور پلتفرمی است که قادر خواهد بود بدون استفاده از صرافی ها به مبادله رمزارزها بپردازد. رمز ارز BNT در این پلتفرم مولفه اصلی به شمار می رود و از جمله نقش های ان کمک به امنیت شبکه بنکور و تشویق کاربران است. ارز دیجیتال بنکور یک ارز دیجیتال مبتنی بر استاندارد ERC-20 است که می توانید برای ذخیره سازی ان از کیف پول های تراست، اتمیکف لجر و ترزور استفاده نمایید.

ممنون از اینکه تا پایان ” ارز بنکور Bnt ” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
6 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جواد
2 سال قبل

ممنون بابت مطلب کامل شما

حامد
2 سال قبل

ارز bnt را بخرم یا نه؟

مهدی
3 سال قبل

چگونه میتوانم ارز bnt تهیه کنیم.

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  مهدی
3 سال قبل

سلام . دوست عزیز به راحتی می توانید از صرافی های ایرانی تتر تهیه کنید سپس تتر خود را به bnt تبدیل نمایید

سجاد
3 سال قبل

تعداد توکن های ارز bnt چند تا است؟

رامین
3 سال قبل

آینده را ارز bnt چطور می ببنید؟

آخرین مقالات منتشر شده