آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آموزش راه اندازی کیف پول لجر نانو ایکس nano X و لجر نانو اس nano S

کیف پول لجر

آموزش راه اندازی کیف پول لجر، با گسترده شدن بازار ارزهای دیجیتال اهمیت وجود یک کیف پول دیجیتالی امن بیشتر شد. از انواع این کیف پول ها می توان از کیف پول های سخت افزاری لجر نام برد .کیف پول های لجر دو نمونه از انواع کیف پول های سخت افزاری هستند که بعنوان کیف پول بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرند.

کیف پول های سخت افزاری در واقع وسیله ای امن هستند که به صورت افلابن رمز ارز شما را بدون احتیاج وصل شدن به اینترنت دخیره می کنند .به این ترتیب از هک شدن کیف پول شما جلوگیری می شود.کیف پول های سخن افزاری برای سرمایه های با مقدار زیاد و طولانی مدت مناسب هستند.

کیف پول های لجر  توسط شرکت فرانسوی لجر تولید و روانه بازار شدند. این شرکت در سال ۲۰۱۴ فعالیت خودش را آغاز کرد، هدف این شرکت فرانسوی ایجاد زیر ساخت های مناسب در زمینه امنیت برای به کارگیری رمز ارز ها از جمله بیت کوین و اتریوم و فناوری بلاک چین است.

در این پست می خواهیم در مورد آموزش کیف پول سخت افزاری لجر صحبت کنیم. کیف پول لجر دارای دو نوع اس و ایکس می باشد. .از نظر امنیت بسیار محبوب است. این کیف پول دارای امنیت داده و دارایی بالایی است و جزو بهترین گزینه ها برای انتخاب می باشد. همراه ما باشید با آموزش ثبت نام در کیف پول Ledger Nano S و Ledger Nano X

این شرکا در ابتدا ( چند سال قبل ) اولین مدل از لجر خود یعنی لجر نانو اس Ledger Nano S رو نمایی کرد. این لجر تمامی مراحل امنیتی را گذراند و توانست تمامی این مراحل را با موفقیت پشت سر بگذراد. در سالی که این لجر تولید شد توانست رتبه اول را در امنیت کیف پول ها کسب کند.

شرکت فرانسوی لجر با به کارگیری دوباره از مزایا لجر نانو اس و همچنین نقاط قوت دیگر، این بار در سال ۲۰۱۹ لجر نانو ایکس را تولید کردند. از ویژگی های کیف پول لجر نانو ایکس نسبت به لجر نانو اس می توان به امکانات جدیدی مانند:

 • ۱. بلوتوث
 • ۲.صفحه نمایش بزرگ و خوانا تر
 • ۳. مدیریت همزمان ۱۰۰ برنامه ارز دیجیتال
 • ۴. بکاپ گیری از کیف پول توسط ۲۴ عبارت اختصاصی و چندین امکان دیگر که در ادامه با آنها آشنا خواهیم شد.

شاید کار با کیف پول لجر نانو ایکس سخت به نظر بیایید اما اینطور نیست، این لجر از رابط کاربری آسان بهره مند است و همچنین راه اندازی بسیار راحتی دارد.

نکته: کاربران ایرانی ممکن هست گاهی برای خرید این نوع کیف پول، اقدام به خریداری نوع دست دوم آنها کنند. همیشه این را به یاد داشته باشید که کیف پول دست دوم ممکن است خطراتی از جمله هک شدن و در نهایت از دست دادن دارایی تان را در پی داشته باشد.

کیف پول لجر نانواس چیست ؟

کیف پول لجر نانو اس - زوم ارز
کیف پول لجر نانو اس ledger nano s

این کیف پول از لحاظ دسته بندی جزو کیف پول های سرد قرار می گیرد .کیف پول های سر ولت هایی هستند که آفلاین می باشند .یعنی به اینترنت متصل نیستند.کیف پول های سخت افزاری و کاغذی از این نوع اند.کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس ساخت فرانسه می باشد .وبعنوان یکی از ایمن ترین والت های دیجیتالی شناخته می شود.این کیف پول دارای گواهینامه بین المللی امنیت +Cc Eal5 می باشد.و تنها کیف پولی است که توسط ارگان سایبری فرانسه تایید شده است.لجر نانو اس از ۲۴ کلمه بعنوان کلمات بازیابی استفاده می کند که برای هرشخص به صورت اختصاصی ایجاد می شود.با استفاده از این عبارات می توان هم عملیات پشتیبان گیری را انجام داد و هم در زمان نیاز به بازیابی کیف پول از آن ها بهره برد.همچنین برای استفاده از کیف پول ملزم به تعیین یک رمز عبور ۸ کاراکتری هستید که به امنیت بیشتر نیز کمک می کند.بیش از ۵۰ ارز دیجیتال و توکن توسط این والت پشتیبانی می شودکه مدیریت آن ها توسط نرم افزار لجر لایو در کیف پول صورت می گیرد.کلید های خصوصی در لجرولت به صورت آفلاین در شبکه بلاکچین ارز مشخص شده ذخیره می شود.و از این جهت غیرقابل مسدود یا بسته شدن می باشند.برای انتقال و یا انجام تراکنش ها تایید به صورت دومرحله انجام می شود.ابتدا نرم افزار لجر لایو تراکنش را تایید و سپس کاربر از طریق دکمه موجود روی ولت تایید نهایی را انجام می دهد.قیمت لجر نانو اس علی رغم ویژگی های چشمگیر و رنگبندی متنوع در حد مناسبی قرار دارد و در بسیاری از کشورها ارسال آن به صورت رایگان انجام می شود.


نکات لازم برای خرید کیف پول لجر نانو اس

 • حتما مشخصات لجر را از وب سایت رسمی آن مشاهده کنید. این کار به شما اطمینان می دهد که کیف پولتان دستکاری نشده است.
 • اینکه کیف پول لجر شما ویروسی نیست دلیلی بر ویروسی نبودن سیستم شما نیست. در نتیجه قبل از متصل کردن کیف پول به رایانه ، آن را با آنتی ویروس مناسب و قوی بررسی کنید.
 • در هنگام راه اندازی کیف پول عجله نکنید و با دقت تمام مراحل را طی کنید ، زیرا ممکن است که بعضی مراحل جعلی بوده و با یک اشتباه کوچک تمام داراییتان را از دست بدهید.

مطالعه بیشتر: آموزش تصویری ثبت نام کیف پول بلاک چین


آموزش راه اندازی کیف پول لجر نانو اس 

 • هنگامی که جعبه را باز می کنید تمام قطعات سخت افزاری آن را بررسی کنید. این دستگاه دارای چهار جز اصلی و به شکل فلزی می باشد.
راه اندازی کیف پول لجر - کیف پول لجر نانو اس
راه اندازی کیف پول لجر – کیف پول لجر نانو اس
 • صفحه نمایش : با استفاده از صفحه نمایش شما می توانید عملیات مورد نظر خود را انجام داده و بررسی کنید. این دستگاه هر چند دارای صفحه نمایش کوچکی می باشد اما تمام اطلاعات مورد نیاز را به نمایش می گذارد.

این اطلاعات شامل: آدرس ها، منوها، کلمات بازیابی و همچنین مقادیر موجودرا به شما نشان می دهد.

 • دکمه سمت چپ: این دکمه همانطور که از اسمش مشخص است شمارا به سمت چپ هدایت کرده و به شما در جا به جایی های عمودی در منو نیز کمک می کند.
 • دکمه سمت راست: همانند دکمه سمت چپ می باشد، با این تفاوت که برای انتقالات به سمت راست بوده و برای پایین رفتن در منو نیز به شما کمک می کند.
 • پوشش فلزی: این قطعه فقط برای پوشش کیف پول شما می باشد.

بیشتر بدانید: کیف پول لجر نانو اس | آموزش ولت Ledger Nano S

نکته قابل توجه این است که با فشردن هر دو دکمه به طور همزمان شما وارد کیف پول لجر نانو اس شده و مراحل را نیز تایید می کنید.

 • کیف پول لجر بجز راه اندازی ،نیاز به بروز رسانی سیستم عاملش نیز دارد. هربار که لجر بروز رسانی جدیدی ارائه می کند شما باید این بروز رسانی را بر روی سیستم عامل کیف پول نیز انجام دهید.

این بروز رسانی ها باعث ارتقاء امنیتی، رفع اشکالات و خطاهای کیف پولتان می شود.

 • حالا نوبت آن است تا کیف پول را به رایانه متصل کرده و طبق دستورالعمل های نشان داده شده در صفحه نمایش پیش بروید.
 • ابتدا گزینه ساخت یک کیف پول را انتخاب کرده، سپس یک پین کد ببین ۴ تا ۸ کاراکتر باید برای کیف پولتان بگذارید. این پین کد را هربار برای ورود به کیف پول باید وارد کنید. طولانی بودن پین کد امکان حدس زدن و باز کردن آن را برای دیگران سخت می کند.

نکته ای که در مورد پین کد باید بدانید این است که ، اگر پین کدتان را بیش از ۳ بار اشتباه وارد کنید باید تنظیمات را مجدد انجام دهید.

 • در مرحله بعد کلمات بازیابی را یادداشت کنید. ممکن است که بعضی اوقات این کلمات را به عنوان Seed شنیده باشید. این کلمه در صورتی که شما کیف پولتان را گم کرده و یا رمز عبورتان را فراموش کرده باشید، به آنها نیاز دارید.

در صفحه نمایش کیف پول ۲۴ کلمه به ترتیب نمایش داده می شود که شما این ۲۴ کلمه را با همان ترتیب در کاغذی که در جعبه کیف پول قرار دارد یادداشت کنید. به این نکته توجه داشته باشید که صفحه کلمات بازیابی نباید از قبل پر شده باشد. در بعضی از کلاهبرداری هایی که شده است، سخت افزارهایی فروخته می شود که از قبل کلمات بازیابی آنها پر شده است. در این شرایط توصیه می شود که از یک دستگاه جدید استفاده کنید.

 • بعد از نوشتن کلمات بازیابی ، بر روی دکمه Continu زده و کیف پول با نمایش دادن چند کلمه مختلف ، این را بررسی می کند که آیا شما کلمات را به ترتیب نوشته اید یا خیر؟
 • بعد از انجام مرحله بالا و تایید مجدد کلمات بازیابی ،نوبت آن است تا کیف پولتان را تنظیم کرده و از آن استفاده کنید.

آموزش نصب نرم افزار بر روی کیف پول لجر مدل نانو اس

بعد از راه اندازی و انجام دادن تنظیمات کیف پول لجر نانو اس ،مرحله بعدی آن نصب نرم افزار مناسب می باشد. هر برنامه شامل یک رابط کاربری و دستورالعمل های متفاوتی می باشد. سه برنامه برای استفاده بهتر از کیف پول وجود دارد و یک برنامه نیز برای حذف و اضافه کردن برنامه های دیگر بر روی لجر نانو اس می باشد. برا این کار تنها نیاز است تا کیف پول را به سیستم خود وصل کرده و پین کد خود را وارد کرده تا بتوانید برنامه ها را اجرا کنید. ارز مورد نظر خود را از لیست پیدا کرده و برنامه مورد نظر را دانلود کنید. کیف پول لجر نانو اس از همه ارزها پشتیبانی نمی کند.


معرفی کیف پول بیت کوین لجر

این برنامه از بیت کوین و آلت کوین هایی که بر اساس پروتکل ERC20 نیستند، پشتیبانی نمی کند. همچنین این برنامه برای سیستم عامل های ویندوز، مک ، لینوکس و گوگل کروم در دسترس می باشد.


معرفی کیف پول اتریوم لجر

این برنامه از اتریوم، اتریوم کلاسیک و توکن های ERC20 پشتیبانی می کند. این کیف پول برای اینکه سرمایه شما امنیت بیشتری داشته باشد، با کیف پول مای اترولت ترکیب شده و کار می کند.


معرفی کیف پول ریپل لجر

همانطور که از اسمش مشخص است این کیف پول برای ریپل بوده و تنها برای سیستم عامل های لینوکس، مک و ویندوز می باشد.

بیشتر بدانید: تهیه کیف پول ارز دیجیتال


معرفی برنامه مدیریت لجر

این برنامه یک کیف پول نیست بلکه، برای مدیریت برنامه های دیگر کیف پول ها می باشد که می توان آن را بر روی لجر نصب کرد. از این برنامه برای نصب دیگر کیف پول ها مانند دش و دوج کوین که توکن ERC20 نیستند ، می توانید استفاده کنید. این برنامه جایی قرار داد که باید سیستم عامل خود را از طریق آن بروز رسانی کنیم.برنامه مدیریت لجر بر روی سیستم عامل های مک، ویندوز، لینوکس و کروم نیز در دسترس است.


اهمیت صفحه نمایش در کیف پول Ledger Nano S

به هنگام استفاده از کیف پول های معمولی مثل کیف پول موبایل ارز دیجیتال،شاهد نمایش کلید خصوصی خود در تلفن همراهتان خواهید بود.و  اگر تلفن همراه به اینترنت وصل باشد هکر ها به راحتی قادر به هک کردن می باشند.اما کیف پول سخت افزاری به اینترنت متصل نیست.رمز شما روی صفحه نمایش این کیف پول سخت افزاری نمایش داده می شود.

کیف پول Nano S (نانو اس) به‌ جهت  بررسی و تأیید PIN، بازیابی کد (نشانه مبنا)، ارسال تأییدیه، یک نمایشگر OLED بر روی دستگاه تعبیه کرده است. و بیشتر از از دکمه های فیزیکی کیف‌ پول که در سمت دیگر  صفحه نمایش واقع شده است استفاده­ می کند.

از طریق این صفحه نمایش شما قادر به چک کردن پرداختی ها هستید.به عبارتی تمامی کارها را با استفاده از صفحه نمایش میتوان مشاهده و تایید نمود.در کنار صفحه نمایش  دو دکمه برای جهت یابی و تایید تراکنش قرار دارد.که این دکمه های فیزیکی باعث افزایش امنیت این کیف پول می شود.زیرا کاربران برای تایید پرداخت های خود باید هر ۲ دکمه را همزمان فشار دهند.پس از آن جایی که هیچ هکری قادر نیست دکمه های فیزیکی را فشار دهد.پرداخت های شما دارای امنیت بالایی است .و هیج شخص دیگری نمی تواند به حساب شما دسترسی پیدا کند.

داشتن صفحه نمایش همچنین باعث می‌شود تایید پرداخت به صورت راحتتری نسبت به کیف پول های  بدون نمایشگر انجام شوند، چرا که  میزان ارز دیجیتالی انتقالی و نشانی را نمایش می‌دهد. همچنین بخاطر وجود این صفحه نمایش، از این کیف پول سخت‌افزاری ارز های دیجیتال می‌توان روی هر کامپیوتر آلوده به بدافزار هم استفاده کرد،

شرکت تولید کننده ای کیف پول به کاربران مدل Nano S این نوید را داده است که در آپدیت بعدی ، قابلیت استفاده از نرم افزار موبایلی لجر لایو  برای کیف پول مدل نانو اس ایجاد شود.


نحوه نصب برنامه های کیف پول Ledger Nano S

بعد از نصب و راه اندازی کیف پول لجر نانو اس ، برای استفاده از این دستگاه نیاز است تا چند برنامه نیز بر روی آن نصب کنیم. برای انجام اینکار ابتدا وارد سایت رسمی لجر لایو شده و برنامه آن را بر روی کامپیوتر خود دانلود و نصب کنید.  زمانی که برنامه را باز کردید روی گزینه Set Up As New Device کلیک کنید.در این قسمت لجر نانو اس را انتخاب کرده و بر روی گزینه Continue کلیک می کنیم.یک سری از مراحل انجام می شود تا درستی پین کد و کلمات بازیابی که یادداشت کرده اید را تأیید شود. همچنین در قسمت Security Checklist می توانید تأیید کنید که لجر شما قانونی می باشد.  بعد از اینکه شما رمز عبور لجر لایو را انتخاب کردید، دستگاه شما آماده نصب برنامه های مورد نیاز می باشد.

نصب 1 - کیف پول لجر نانو
نحوه نصب برنامه های کیف پول Ledger Nano S
نصب 2 - ولت لجر نانو اس
نحوه نصب برنامه های کیف پول Ledger Nano S
نصب 3 - ولت لجر نانو اس
نحوه نصب برنامه های کیف پول Ledger Nano S
نصب 4 - ولت لجر نانو اس
نحوه نصب برنامه های کیف پول Ledger Nano S

روش استفاده از لجر لایو منیجر

لجر لایو - کیف پول لجر نانو اس
روش استفاده از لجر لایو منیجر
لجر لایو منیجر
روش استفاده از لجر لایو منیجر
لجر لایو منیجر 1 - کیف پول لجر نانو اس
روش استفاده از لجر لایو منیجر

هنگامی که برنامه را باز کردید بر روی گزینه Open Manager کلیک کنید.در این صفحه به فهرست رسمی برنامه منتقل می شوید. در این صفحه ارزهای دیجیتالی را که می خواهید استفاده کنید را انتخاب کنید و سپس برنامه مربوط به هرکدام را نصب کنید.بعد از نصب برنامه ها، آیکون هر برنامه بر روی کیف پول لجر نانو اس قابل مشاهده می باشد. برای باز کردن کیف پول بیت کوین ، ابتدا در قسمت All My Files عبارت Ledger Wallet Bitcoin را سرچ و برنامه را باز کنید. در مرحله بعد از شما می پرسد که آیا بیت کوین را می خواهید یا بیت کوین کش؟برای مثال اگر بیت کوین را انتخاب کنید، از شما نوع آدرسی که می خواهید استفاده کنید را می پرسد. اما اگر نمی دانید ما پیشنهاد می کنیم که Segwit را انتخاب کنید.لجر لایو منیجر 2 - کیف پول لجر نانو اساکنون کیف پول بیت کوین شما نصب و آماده استفاده می باشد. بعد از چند ثانیه برای همگام سازی ، شما به کیف پول بیت کوین Segwit منتقل می شوید.


ارسال ارز دیجیتال با کیف پول لجر نانو اس nano s

ارسال ارز دیجیتال
چگونه با کیف پول نانو اس ارزدیجیتال ارسال کنم؟
چگونگی ارسال ارز دیجیتال
ارسال ارز دیجیتال در کیف پول لجر نانو اس

بعد از نصب نرم افزار سپس صفحه ای همانند تصویر پایین به شما نشان داده می شود که شامل حساب شما، موجودی ،ارسال و دریافت و دیگر تنظیمات می باشد. همانطور که در تصویر مشخص شده است بر روی دکمه Send کلیک کنید.سپس مقدار بیت کوین ای که می خواهید انتقال دهید و آدرس گیرنده را وارد کرده و سپس روی دکمه Send کلیک کنید.

ارسال ارز دیجیتال عکس دوم
ارسال ارز دیجیتال در کیف پول لجر نانو اس

توصیه می شود که برای جلوگیری از اشتباه وارد کردن آدرس، درصورت داشتن اسکنر Qr Code ، آدرس فرد گیرنده بیت کوین را اسکن کنید.

ارسال ارز دیجیتال در کیف پول لجر نانو اس
ارسال ارز دیجیتال در کیف پول لجر نانو اس

نکته قابل توجه دیگر این است که می توانید با انتخاب گزینه Transaction Fees کارمزد تراکنش را تغییر دهید. در صورتی که کارمزد کم را انتخاب کنید، زمانی که بیت کوین به مقصد می رسد نیز افزایش می یابد.با انتخاب کردن گزینه Custom Fees می توانید کارمزد تراکنش را دستی وارد کنید. البته این گزینه برای افرادی که به شبکه بیت کوین آشنایی کامل دارند مناسب تر است و دیگر افراد بهتر است از همان گزینه های آماده استفاده کنند. اگر تمام فیلد ها را به درستی پر کرده اید، تراکنش را با کلیک روی Send ارسال کنید.


رمز ارزهایی که توسط لجر نانو اس پشتیبانی می شوند

 • Bitcoin
 • Monero
 • Cardano
 • Vechain
 • Icon
 • Stealth
 • Woleet
 • Wanchain
 • Kowala
 • Particl
 • Rootstock
 • Waves
 • Rise
 • FIC Network
 • EOS
 • POA Network
 • IOTA
 • Lisk
 • Musicoin
 • Factom
 • Gamecredits
 • MIX
 • Ethergem
 • Nano
 • Nimiq
 • Peercoin
 • Zcoin
 • Tron
 • Ontology
 • Hycon
 • Pirl
 • Akroma
 • Bitcoin Private
 • ZenCash
 • NEO
 • Bitcoin Gold
 • Stellar
 • Hcash
 • DigiByte
 • Qtum
 • PivX
 • Vertcoin
 • Viacoin
 • Expanse
 • Ethereum
 • Litecoin
 • Dogecoin
 • Zcash
 • Dash
 • Straris
 • PoSW
 • Ethereum Classic
 • Komodo
 • Bitcoin Cash
 • Ripple
 • ARK
 • ERC-20 Tokens

نیم نگاهی به کیف پول لجر نانو ایکس Ledger Nano X

لجر نانو ایکس نیز یکی از کیف پول های سخت افزاری و محصول شرکت فرانسوی لجر است .لجر نانو ایکس ابتدا در نمایشگاه ces رونمایی شد و سال ۲۰۱۹ راه اندازی و به بازار عرضه شد.این کیف پول نیز مانند همتای خود از ۲۴ کلمه اختصاصی به امنیت بیشتر ولت کمک کرده که می توان آن ها را در پشتیبان گیری و بازیابی استفاده کرد.به عقیده برخی لجر نانو ایکس به منظورارتقای لجر نانو اس به بازار عرضه شد .چراکه در نانو ایکس مشخصاتی مانند صفحه نمایش بزرگتر ، قابلیت مدیریت ارزهای بیشتر ( حدود ۱۰۰ ارزدیجیتال به صورت همزمان ) و اتصال به وسیله بولوتوث به دستگاه های هوشمند را شاهد هستیم.در لجر نانو ایکس به وسیله صفحه نمایش و دو دکمه که روی آن تعبیه شده می توان به مدیریت تراکنش ها پرداخت.لجر نانو ایکس دارای دو باطری است.اگر باطری دچار مشکل شود می توان از طریق کابل از این کیف پول استفاده کرد.کلیدهای خصوصی در این ولت تحت هیچ شرایطی از شرایط امنیتی که در آن موجود هستند خارج نخواهند شد از این رو برخلاف نظر عده ای از افراد استفاده از فناوری بلوتوث باعث نقص امنیتی در این کیف پول نیست .چراکه ابدا امکان دسترسی به کلید خصوصی از طریق بلوتوث وجود ندارد.همچنین می توان آن را غیرفعال هم کرد و از طریق کابل از ولت استفاده کرد.با وجود عملکرد بهتر وامنیت قوی تر لجر نانو ایکس نسبت به لجر نانو اس اما قیمت نانو اس به دلیل مناسب بودن هنوز طرفداران خود را دارد.همچنین این ولت از لحاظ فیزیکی در برابر عواملی مانند حرارت و آب مقاوم نیست و از این جهت باید در شرایط مناسب از آن نگهداری کرد.


امنیت کیف پول لجر نانو ایکس Ledger Nano X

امنیت کیف پول لجر نانو x
امنیت کیف پول لجر نانو x

کیف پول لجر نانو ایکس از امنیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. امکان هک کیف پول لجر نانو ایکس با لایه های محافظتی و امنیتی به صفر رسیده است. با بکارگیری این لجر شما می توانید به راحتی اقدام ذخیره ارز های دیجیتال خود کنید. همانطور که در ابتدا گفتیم، لجر نانو اس یک کیف پول از قبل تولید شده توسط این شرکت می باشد، لجر نانو ایکس در گذشته با طی نمودن مراحل امنیتی، موفق به کسب رتبه اول شد.

در لجر نانو اس، زمانی که شما نرم افزار را اجرات می کردید، از شما درخواست یک پین کد می کرد، سپس شما می توانستید تازه به بخشی از داری تان دسترسی پیدا کنید. برای دسترسی کامل پس از وارد نمودن پیش اول، شما باید یک پین دیگر که شامل رشته های ۱۲ تا ۲۴ تایی می باشد را وارد کنید، حال دسترسی شما به کل دارایی تان مقدور است. دقیقا لجر نانو ایکس جهت ورود هم از این فناوری استفاده کرده استو این کار به شما جهت دسترسی هر چه آسان تر کمک می کند.

هدف شرکت فرانسوی لجر از این اقدام این است که، اگر زمانی توسط فرد یا افرادی لجر شما به سرقت رفت و شما به اجبار ناچار به دادن پین کد شدید، آن فرد نتواند به کل داری و یا سرمایه شما دسترسی پیدا کند.


مشخصات لجر نانو ایکس Ledger Nano X

اندازه ۱۸.۶ * ۱۱.۷۵ * ۷۲ میلیمتر
وزن ۳۴ گرم
جنس فولاد ضد زنگ و پلاستیک
باطری ۱۰۰ میلی آمپر ساعت
نحوه اتصال در گاه USB و Type-C
گواهینامه CC EAL5+
چیپ ها ST33J2M0 (secure) + STM32WB55
قابلیت نصب کامپوترهای ۶۴ بیت (Windows 8 & macOS 10.8 & Linux)

گوشی های هوشمند (iOS 9 & or Android 5)


آموزش نصب و فعالسازی لجر نانو ایکس Ledger Nano X

ما در این مقاله قصد داریم تا نحوه راه اندازی کیف پول لجر نانو ایکس Ledger Nano X در گوشی های آیفون را آموزش دهیم. این نرم افزار را می توانید در مایکت های اندرویدی برای سیستم عامل اندروید و از مایکت های آیفون برای سیستم عامل ای او اس دانلود کنید. در ادامه با ماهمراه باشید.

 1. ابتدا نرم افزار ” Ledger Live ” را دانلود و سپس آن را نصب و اجرا می کنید. پس از اجرا بر روی دکمه ” Get Started ” کلیک می کنید.

  خوش آمد گویی صفحه لجر نانو x
  آموزش نصب و فعالسازی لجر نانو ایکس Ledger Nano X
 2. در این مرحله باید نوع لجر خود را مشخص کنید، ما کیف پول لجر نانو ایکس ” Ledger Nano X ” را انتخاب می کنیم. شما می توانید با تهیه هر کدام از لجر ها در این قسمت آن لجر را انتخاب کنید.

  انتخاب نوع دستگاه
  آموزش نصب و فعالسازی لجر نانو ایکس Ledger Nano X
 3. در این مرحله به دلیل اینکه می خواهید یک لجر جدید نصب کنید بر روی گزینه ” Initialize as a new ” لمس کنید تا به مرحله بعدی بروید.

  شروع لجر نانو X
  آموزش نصب و فعالسازی لجر نانو ایکس Ledger Nano X
 4. در این مرحله باید یک پین کد برای دستگاه خود تنظیم کنید.

  انتخاب pincode
  آموزش نصب و فعالسازی لجر نانو ایکس Ledger Nano X
 5. در این مرحله لجر می خواهد که به توصیه های امنیتی آن توجه کنید.

  ذخیره کلمات پشتیبانی
  آموزش نصب و فعالسازی لجر نانو ایکس Ledger Nano X
 6. در مرحله بعدی باید انتخاب کنید که آیا توصیه های امنیتی لجر را دنبال کرده اید؟ با لمس گزینه ” Yes ” وارد مرحله بعدی می شوید.

  عکس جهت امنیت در لجر نانو ایکس
  آموزش نصب و فعالسازی لجر نانو ایکس Ledger Nano X
 7. در این مرحله باید لجر را با تلفن همراه خود از طریق بلوتوث جفت کنید.

  انتخاب ارز دیجیتال در لجر نانو X
  آموزش نصب و فعالسازی لجر نانو ایکس Ledger Nano X
 8. از اینکه بلوتوث دستگاه شما روشن است مطمئن شوید، بعد از جستجو و پیدا نمودن دستگاه بر روی گزینه ” Pair ” لمس نمائید.

  سوال جهت اتصال به بلوتوث
  آموزش نصب و فعالسازی لجر نانو ایکس Ledger Nano X
 9. اگر با پیغام زیر رو به رو شدید، جفت سازی گوشی و لجرناموفق بوده و باید مجدد امتحان کنید. برای ادامه بر روی گزینه ” Retry ” لمس کنید.

  اتصال ناموفق
  آموزش نصب و فعالسازی لجر نانو ایکس Ledger Nano X
 10. زمانی که با پیغام زیر رو به رو شدید، شما توانستید با موفقیت کیف پول را به دستگاهتان متصل کنید.

  اتصال موفق
  آموزش نصب و فعالسازی لجر نانو ایکس Ledger Nano X
 11. برای ادامه و کار با کیف پولتان در تصویری زیر باید کیف پولتان را انتخاب کنید.

  ledger nano x
  آموزش نصب و فعالسازی لجر نانو ایکس Ledger Nano X
 12. در این مرحله شما باید رمز ورود دوم برنامه را تائین کنید. این همان رمزی است که اگر کسی آن را پیدا کند به راحتی می تواند به تمام سرمایه شما دسترسی داشته باشد.pass - ledger nano x
 13. در نهایت با گذراندن این مراحل شما با موفقیت توانستید کیف پول لجر نانو ایکس را به راحتی نصب کنید.لجر نانو x - نهایی شدن نصب

آموزش آپدیت کیف پول سخت افزاری لجر(Nano s _ Nano x)

آپدیت کیف پول لجر ledger ،همانطور که می دانید برای انجام معاملات در عرصه ارزهای دیجیتال به کیف پول نیاز دارید.بعد از انتخاب یکی از انواع کیف پول ها ،ملزم به یادگیری نحوه کار با آن ها هم هستید.به همین دلیل در این مقاله قصد داریم نحوه آپدیت کیف پول لجر را که یکی از انواع کیف پول بیت کوین و ارزهای دیجیتال است آموزش دهیم. اگر شما یکی از کاربران کیف پول های سخت افزاری لجر هستید، به شما پیشنهاد می کنیم که این مقاله را تا انتها مطالعه کنید زیرا در پایان این مقاله نکات مهمی خواهیم آموخت.

کیف پول لجر یکی از محبوب ترین کیف پول های سخت افزاری می باشد. لجر در دو مدل ” لجر نانو اس  Nano S و همچنین ” لجر نانو ایکس  Nano X ” در بازار جهانی ماینینگ عرضه شد. البته کمپانی لجر مدل های مختلف دیگری نیز منتشر کرده است که جدید ترین مدل آن کیف پول سخت افزاری ” Ledger Blue ” می باشد. دو مدلی که نام برده شد تنها مدل های معروف این کمپانی می باشد اگر علاقه به تهیه دیگر نسخه از کیف پول های این کمپانی هستید می توانید آن ها را خریداری کنید.

در ادامه همراه ما باشید تا به بررسی نکات و همچنین باقی توضیحات و سپس طریقه آپدیت کیف پول سخت افزاری لجر بپردازیم.


چرا کیف پول های لجر نیاز به آپدیت دارند؟

هر تجهیزاتی که به وسیله یک سیستم عامل اداره شود نیاز به آپدیت دارد. آپدیت ها اصولا برای رفع مشکلات موجود ارائه می شوند و گاهی نیز به علت ارتقا یافتن.زمانی که یک دستگاه بر پایه کار با یک سیستم عامل به تازگی وارد بازار می شود، تا مدتی دارای باگ و یا مشکلاتی هست. کمپانی سازنده دستگاه موظف است با روانه آپدیت های مختلف به بازار، مشکلات و همچنین باگ های موجود را برطرف کند. چندی پیش متاسفانه برای کیف پول سخت افزاری لجر، چندین مشکل به وجود آمد. کمپانی لجر جدیدا با آپدیت خود توانست مشکلات و باگ های پیش آمده را حل کند.

به شما پیشنهاد می کنیم که با چک نمودن آپدیت ها، سیستم عامل کیف پول لجر خود را همیشه بروز نگه دارید. این کار باعث می شود تا مشکلات کم تری برای شما پیش بیاید. البته از این موضوع هم نگذریم که گاهی اوقات، آپدیت ها نیز دارای مشکل هستند و ممکن است دستگاه شما بعد از آپدیت با مشکل رو به رو شود.در این مقاله ما قصد داریم تا آپدیت کیف پول لجر ledger را آموزش دهیم .

نکته:این آموزش برای هردو نوع نانو اس Nano s و نانو ایکس  Nano x قابل استفاده است. تا انتها مقاله همراه ما باشید.


نکاتی که باید قبل از آپدیت کیف پول به آن دقت کنیم عبارت اند از:

مهم ترین نکته که ای شما باید آن را در نظر داشته باشید، از بین نرفتن سرمایه تان در حین آپدیت کیف پول می باشد. برای جلوگیری از این کار باید قبل از اقدام به آپدیت از کیف پول خود یک بک اپ و یا پشتیبان تهیه کنید. در هنگام ساخت کیف پول، یک عبارت ۲۴ کلمه ای بازیابی برایتان می شود. شما موظف بودید تا در آن زمان آن عبارت را یادداشت می کردید. اگر در آن زمان این کار را نکرده اید اصلا جای نگرانی نیست. می توانید با مراجعه به تنظیمات کیف پول مجددا آن را دریافت کنید. پس از ۲۴ کلمه بازیابی حال می توانید با خیال راحت کیف پول خود را اپدیت کنید. اگر در هنگام آپدیت کیف پول، با هر مشکلی رو به رو شدید، می توانید به راحتی با استفاده از ۲۴ عبارت بازیبای کیف پول خود را بازیابی کنید.


تجهیزات مورد نیاز برای آپدیت کیف پول سخت افزاری لجر

 1. کامپیوتر و یا لپ تاپ:

برای آپدیت کیف پول لجر باید از نرم افزار ” Ledger Live ” استفاده کنید. برای نصب این نرم افزار نیاز به یک کامپیوتر و یا لپ دارید. به همین منظور یکی از اجهیزات مورد نیاز شما برای آپدیت این کیف پول ” کامپیوتر و یا لپ تاپ می باشد.

 1. نرم افزار ” Ledger Live “:

با بکارگیری این نرم افزار می توانید به راحتی کیف پول لجر را آپدیت کنید.

 1. کابل مخصوص اتصال کیف پول به کامپیوتر و یا لپ تاپ:

از کابل باید برای اتصال کیف پول خود به کامپیوتر و یا لپ تاپ استفاده کنید. هر زمانی که نرم افزار ” Ledger Live ” دستور داد شما باید کیف پول را به وسیله این کابل به کامپیوتر و یا لپ تاپ متصل کنید.

 1. اینترنت:

برای اینکه بتوانید آپدیت نرم افزاری کیف پول خود را دانلود کنید نیاز به اینترنت دارید.

در این قسمت با پایان یافتن توضیحات به سراغ آموزش آپدیت این کیف پول می رویم، همراه ما باشید.


آموزش آپدیت کیف پول سخت افزاری لجر(Nano s _ Nano x)

 1. نرم افزار ” Ledger Live ” را اجرا کنید
 2. در مرحله اول از شما در خواست وارد نمودن رمز عبور می شود. شما باید رمز عبور خود که در ابتدا وارد کرده بودید را وارد کنید تا برنامه برای شما اجرا شود.آموزش آپدیت کیف پول سخت افزاری لجر(Nano s _ Nano x)
 3. پس از بارگذاری کامل نرم افزار ” Ledger Live ” باید بر روی گزینه ” Manager ” کلیک کنید.update ledger lvl2
 4. در این مرحله باید کیف پول خود را با استفاده از کابل مخصوص به لپ تاپ و یا کامپیوتر متصل کنید.update ledger lvl3
 5. در این قسمت باید رمز عبور خود را از طریق دستگاه وارد کنید.آموزش آپدیت کیف پول سخت افزاری لجر(Nano s _ Nano x) ،وارد کردن رمز عبور
 6. حال اگر به صفحه کامپیوتر خود نگاه کنید، نرم افزار ” Ledger Live ” در حال بارگذاری دستگاه می باشد. حال برای شما پیغامی مبنی بر تایید دستگاه نمایش داده می شود. باید با دستگاه پیغام نمایش داده شده را تایید کنید.update ledger lvl5
 7. پس از تایید دستگاه، اگر به صفحه نمایش خود دقت کنید، سمت راست در بالای صفحه برای شما پیغامی مبنی بر آپدیت نمایش داده می شود. شما باید بر روی این گزینه یعنی گزینه ” Update Firimware ” کلیک کنید.آموزش آپدیت کیف پول سخت افزاری لجر(Nano s _ Nano x) ، آموزش Update Firimware
 8. پس از کلیک بر روی گزینه ” Update Firimware “، صفحه جدید دیگری برای شما بارگذاری می شود. در این صفحه اطلاعاتی درباره آپدیت برای شما به نمایش در می آید. حال با تایید این صفحه بر روی گزینه ” Continue ” کلیک کنید. برای تایید باید تیک قسمت ” I Have My Recovery Phrase ” را فعال کنید. با این گزینه شما تایید می کنید که عبارت بازیابی خود را دارید.update ledger lvl7
 9. در این مرحله باید صبر کنید تا دانلود آپدیت جدید به پایان برسد.update ledger lvl8
 10. پس از به پایان رسیدن دانلود، کدی که در صفحه نمایش برایتان نمایان می شود، باید توسط شما در دستگاه تایید شود و بلافاصله پس از تایید کد باید رمز عبور خود را مجدد وارد کنید.آموزش آپدیت کیف پول سخت افزاری لجر(Nano s _ Nano x) ،تایید کد
 11. حال در صفحه نمایش پیغامی مبنی بر اینکه : ” کابل را از دستگاه جدا کنید و سپس دوباره متصل کنید و همزمان دکمه ای که در سمت چپ قرار دارد را لمس کنید.update ledger lvl10
 12. با فشار دادن دکمه، نرم افزار همزمان مراحل نصب آپدیت را آغاز می کند.آموزش آپدیت کیف پول سخت افزاری لجر(Nano s _ Nano x) ،نصب آپدیت
 13. پس از گذشت مدتی، با اتمام نصب آپدیت، دستگاه از شما می خواهد که رمز عبور خود را مجدد وارد کنید و پس از وارد نمودن رمز، بر روی ” Close ” ضربه بزنید. حال با موفقیت آپدیت کیف پول شما به پایان رسید.update ledger lvl12

نکته: ممکن است پس از دیدن اینکه نرم افزار ارز های دیجیتال شما پاک شده باشد ترسیده باشید. اما چیز مهمی نیست. با کلیک بر روی گزینه ” Download ” مجدد تمامی آن ها نصب می شود.

update ledger lvl13

ممنون که تا پایان ” آپدیت کیف پول لجر ledger ” همراه ما بودید.


تفاوت های لجر نانو ایکس ( Ledger Nano X )  و لجر نانو اس ( Ledger Nano S )

تفاوت لجر نانو s و لجر نانو x
تفاوت لجر نانو s و لجر نانو x

این دو کیف پول ، در سال های جدا با تفاوت های زیادی تولید و روانه بازار شده است. تفاوت های چشمگیر کیف پول لجر نانو ایکس موجب شد تا خریداران زیادی به سمت آن بروند.

زمانی که کیف پول لجر نانو اس روانه بازار شد افرادی زیادی بودند که رضایت کامل نسبت به امکانات این کیف پول نداشتند. صفحه نمایش لجر نانو اس تقریبا کوچیک بود و متون روی آن تا حدی ناخانا بود. این امر سبب شد تا این شرکت در محصول جدید خود یعنی لجر نانوس ایکس از صفحه نمایش بزرگ تری استفاده کند. حال این کار باعث شد تا طرفداران به سوی این کیف پول روی ببرند.

لجر نانو ایکس از امکاناتی مانند بلوتوث استفاده می کند. شما می توانید آن را به گوشی همراهتان از طریق بلوتوث متصل کنید. این ویژگی ممکن است به کار بعضی از طرفداران این کیف پول نیاید زیرا کاربر همه افراد با یک دیگر یکی نمی باشد.

حال با توجه به تمام نکاتی که گفتیم، لجر نانو اس در زمان خودش با قیمتی حدود به ۵۹ دلار و همچنین لجر نانو ایکس با قیمتی حدود به ۱۱۹ دلار به فروش می رسد.


هشدار امنیتی کیف پول لجر

کیف پول لجر به کاربران خود هشدار امنیتی داد.هشدارهای کیف پول Ledger of Fake Google Chrome Extension Stealing Crypto
آیا کیف پولهای سخت افزاری در مقابل سرقت امنیت دارند؟ فیشینگ چیست؟ آیا حمله های فیشینگ قابل پیش بینی هستند.؟

بزرگترین تهیه کننده کیف پول سخت افزار cryptocurrency لجر به کاربران خود در مورد حمله فیشینگ دیگری که سعی در سرقت رمزنگاری خود دارد هشدار داد.

شرکت رمزنگاری فرانسوی در توییت ۵ مارس عنوان کرد که افزونه جعلی در مرورگر گوگل کروم وجود دارد که سعی دارد با درخواست از آنها بخواهد رمز ورود کاربران را برای دسترسی به کیف پول خود وارد عبارت بهبودی ۲۴ کلمه ای کنند.

قابل ذکر است که Ledger Live از فروشگاه وب Chromeحذف می شود.


گزارش ZDNet درباره هشدار امنیتی کیف پول لجر

گزارشگر امنیت سایبری در وب سایت اخبار فناوری ZDNet در تاریخ ۴ مارس حمله فیشینگ را گزارش داده است. طبق گفته وی ،پسوند مخرب کروم برای اولین بار توسط هری دنلی ، مدیر امنیت سکوی رابط کاربری MyCrypto کشف شد.
براساس این گزارش ، افزونه جعلی Chrome به نام Ledger Live می باشد. و برنامه واقعی موبایل و دسک تاپ Ledger Live را تقلید می کند که به کاربران کیف پول Ledger اجازه می دهد تا با همگام سازی کیف پول سخت افزاری خود با یک دستگاه قابل اعتماد معاملات را تأیید کنند. از زمان پخش این اخبار ، ظاهراً برنامه افزودنی جعلی Ledger Live از فروشگاه وب Chrome حذف شده است.
براساس این گزارش ، پسوند فیشینگ حداقل ۱۲۰ بار قبل از اینکه بارگیری شود دانلود شده است.

همانطور که توسط ZDNet گزارش شده است ، برنامه افزودنی مخرب در تلاش بود کاربران را گمراه کند که فکر کنند نسخه Chrome برنامه اصلی Ledger Live را نمایندگی می کند و به آنها امکان می دهد تعادل را بررسی کرده و معاملات را از طریق Chrome تأیید کنند.


پیشنهاد لجر به کاربران خود درباره امنیت کیف پول لجر:

ظاهراً به کاربران پیشنهاد شده بود که با وارد کردن عبارت دانه کیف پول ، افزونه را نصب کرده و کیف پول لجر خود را به آن وصل کنند . عبارت پشتیبان یا کلمه بذر که برای دستیابی به کیف پول آنها استفاده شده است.

در اعلام اخطار ، لجر تأکید کرد که این پلتفرم هرگز از کاربران خود اصطلاح بازیابی خود را نخواهد پرسید و خواست که هرگز عبارت ۲۴ کلمه‌ای را به اشتراک نگذارید یا آن را در هر دستگاه متصل به اینترنت وارد نکنید.

شایان ذکر است که این اولین بار نیست که کاربران لجر با پسوند جعلی chrome روبرو می شوند. همانطور که در اوایل ژانویه توسط Cointelegraph گزارش شد ، یکی دیگر از برنامه های مخرب Chrome حدود ۱۶،۰۰۰ دلار در زمینه رمزنگاری با محوریت حفظ حریم خصوصی ( ZEC ) به سرقت برد.

 

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “ آموزش راه اندازی کیف پول لجر” همراه ما بودید.

 

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.

11 دیدگاه دربارهٔ «آموزش راه اندازی کیف پول لجر نانو ایکس nano X و لجر نانو اس nano S;

 1. سلام وقتتون بخیر
  دیروز من از صرافی نزدیک ۳۰۰ تا متیک روی شبکه ( پالیگان) به کیف پول لجر نانو ایکسم فرستادم ، یادم نبود روی شبکه ( Erc20) بفرستم ، تو کیف پولمم اتریوم دارم فقط به جای شبکه اتریوم ، پالیگان رو زدم و الان تو کیف پولم نمایش نمیده
  ممنون میشم راهنمایی کنید که از چه طریقی میتونم دوباره ارزها رو بدست بیارم!؟!؟

  پاسخ
 2. سلام
  ادرس درافت کیف نانو اجر ایکس را مدتی پیش دادم به استخر پولین برای واریز مستقیم اما الان که باز ادرس دریافت کیف پول نانو لجر را میزنم برای دریافت بیت کویین خود ادرس تغییر کرده و این ادرس با ادرس قبلی که به استخر داده بودم فرق داره ایا مشکلی بوجود نمیاد تو واریزی ؟؟؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده