آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

شرکت بیت مین Bitmain | معرفی شرکت های سازنده دستگاه ماینر

شرکت بیت مین bitmain

شرکت بیت مین Bitmain ، در این مقاله قصد داریم راجع به شرکت بیت مین  که در مقاله های جدا آموزش راه اندازی ماینرهای این شرکت را شرح داده ایم بپردازیم.این شرکت یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده دستگاهای استخراج یا ماینینگ (ASIC) می باشد.

بیت مین نام یک شرکت چینی می باشد .افرادی که در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت دارند با اسم این شرکت احتمالا به دلیل دستگاه های ای سیک انت ماینر آشنایی دارند.اما باید بدانید این شرکت فقط در حوزه تولید دستگاه ماینر فعالیت نمی کند.این شرکت محصولاتی مثل تراشه وسرور را هم تولید می کند .همچینین سرویس هایی مثل راه کارهای رایانش ابری در بلاکچین و هوش مصنوعی را هم ارائه می دهد.دفتر مرکزی این شرکت در پکن می باشد.البته در هنگ کنگ ،سنگاپور و ایالات متحده هم فعالیت های خود را توسعه داده است.

بیت مین Bitmain چیست؟

همانطور که در مقدمه هم عرض کردیم بیت مین (Bitmain) یک شرکت تولید کننده دستگاه های ماینینگ (ASIC) می باشد که در سال ۲۰۱۳ که قیمت بیت کوین به بالاترین حد خود رسید توسط جیهان وو (Jihan Wu) و میکری ژان (Micree Zhan) در پکن چین تاسیس شد. قبل از اینکه که بیت مین تاسیس شود شرکت های زیادی بودنند که دستگاه های ASIC تولید می کردنند. حتی بعد از تاسیس شرکت بیت مین هم، همچنان به تعداد شرکت های تولید کننده بین مین افزوده می شد، اما طراحی ASIC شرکت بیت مین به سرعت بر زبان ها افتاد. اما با سقوط قیمت بیت کوین در دسامبر ۲۰۱۳ بسیاری از این شرکت ها از بین رفتند، اما برای بیت مین این اتفاق نیافتاد و به تولید دستگاه ASIC خو ادامه داد.

هنگامی که قیمت بیت کوین روند افزایشی در ابتدای سال ۲۰۱۴ به خود گرفت به تعداد ماینینگ کنندگان افزوده شد، و در همین حال بیت مین دستگاه S5 خود را روانه بازار کرد که بهترین سخت افزار موجود را داشت. از این رو این دستگاه بسیار فروش رفت و همچنین با فروش S5، بیت مین هم بسیار رشد و توسعه پیدا کرد. و با این شروع عالی bitmain در صدر صنعت ASIC در جهان قرار گرفت.

در یک کلام بیت مین بزرگترین و محبوب شرکت تولید کننده ASIC و فناوری های مربوط به کریپتوکارنسی در جهان می باشد، که تاثیرات و مشتریان زیادی در این خصوص دارد.


شرکت بیت مین چه کارهایی انجام می دهد؟

بیت مین برای دستگاه های آیسیک خود سخت افزار های مختلفی برای استخراج ارزهای رمز پایه طراحی می کند. همچنین بیت مین الگوریتم های استخراج ارزهای رمز پایه برای سخت افزار های خود هم طراحی می کند. اکثر دستگاهای بیت مین قادر می باشند که چندین ارز رمز پایه را استخراج کنند. به عنوان مثال دستگاه آیسیک S9 می تواند هم بیت کوین و هم بیت کوین کش استخراج کند. به دلیل این که هر دو این ارز از الگوریتم هش کردن یکسانی به نام SHA-256 بهره می برند.

در ادامه می خواهیم نگاهی به چندین دستگاه موجود در این شرکت بیاندازیم.


دستگاه های استخراج عرضه شده  Bitmain

  • انت ماینر S9: دستگاه محبوب استخراج بیت کوین
  • انت ماینر T9: دستگاه استخراج بیت کوین که جزو دستگاه های میان رده است.
  • انت ماینر V9:  دستگاه ماینر بیت کوین با ابعاد کوچک تر  و با قدرت هش ریت کمتر
  • انت ماینر L3: دستگاه استخراج با استفاده از الگوریتم  Scrypt که برای ارز لایت کوین، ارز دوج کوین، و دیگر کوین های Scrypt  استفاده می شود.
  • انت ماینر A3: دستگاه استخراج با استفاده از الگوریتم Blake2b  که برای سیاکوین و دیگر کوین های Blake2b استفاده می شود.
  • انت ماینر D3: دستگاه استخراج با استفاده از الگوریتم X11  که برای دش و دیگر کوین های X11 مورد استفاده قرار می گیرد.
  • انت ماینر E3: دستگاه استخراج    Ethhash که برای ارز اتریوم، ETC و دیگر کوین های  ethhash کاربرد دارد.
  • انت ماینر X3: دستگاه استخراج Cryptonight که ابتدا برای ارز مونرو طراحی شد، اما با دیگر کوین های Cryptonight  هم سازگار می باشد.

بجز دستگاه های نام برده در بالا شرکت بیت مین دستگاه های دیگری را هم تولید می کند که شامل روتر وای فای r1_ltc است .و گفته شده می تواند لایت کوین استخراج کند.البته این دستگاه فقط یک  mh بر s  تولید می کند .و این به معنای ان است که با استفاده از این دستگاه نتیجه مطلوبی نخواهید دید.


دستگاه های استخراج جدید بیت مین

شرکت بیت مین در آخرین گزارشات از فعالیت های خود از تولید کردن ۲ دستگاه جدید بیت کوین از سری دستگاه های ۱۷ خبر می دهد.و همچنین گفته شده این ای سیک ها دارای میزان برق مصرفی بهینه ای هستند.همچنین گفته شده این دستگاه ها قادر به پردازش ده ها تریلیون هش در ثانیه هستند.

ممنون که تا پایان مقاله” شرکت بیت مین Bitmain “همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
مهندسی صنایع فارغ التحصیل از دانشگاه فنی اهواز علاقمند به بازارهای مالی ومباحث IT

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده