آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز سندباکس چیست؟ | آینده ارز دیجیتال سند باکس

ارز سندباکس Sand چیست؟

ارز سندباکس SAND چیست؟ رمز ارزی که قصد داریم در این مقاله به معرفی آن بپردازیم، سندباکس نام دارد. این ارز دیجیتال توکن ارائه شده توسط پلتفرم The Sandbox است. پلتفرم سندباکس پلتفرمی مبتنی بر بلاکچین است که کاربران را قادر می سازد تا رمز ارز سندباکس را در قالب بازی بسازند.

پس از تغییر نام فیس بوک به متا Meta در اکتبر ۲۰۲۱، محبوبیت بازی های متاورس افزایش یافت. متاورس ها در بلاکچین نحوه تعامل افراد با یکدیگر را تغییر می دهند و مالکیت دارایی های دیجیتال درون بازی را بازتعریف می کنند.

یکی از داغ ترین پروژه های بازی مبتنی بر بلاکچین که تجربه مجازی منحصر به فردی را به بازیکنان ارائه می دهد، سندباکس است. سندباکس به بازیکنان اجازه می دهد در آیتم های بازی و سرزمین مجازی مشارکت کنند و همه بر اساس توکن های غیرقابل تعویض یا NFT است.

شما می توانید مقالات تحلیل سند sand و کیف پول های ارز دیجیتال سند sand را مطالعه نمایید، همچنین می توانید در صفحه قیمت لحظه ای سند SAND در پایگاه خبری زوم ارز، (قیمت سند | قیمت SAND) را مشاهده نمایید.


معرفی پلتفرم سندباکس The Sandbox

معرفی پلتفرم سندباکس The Sandbox
معرفی پلتفرم سندباکس The Sandbox

سندباکس The Sandbox یک بازی برای کسب درآمد است که فناوری بلاکچین، DeFi و NFTها را در یک متاورس سه بعدی ترکیب می کند. دنیای مجازی سندباکس به بازیکنان اجازه می دهد تا بازی ها و دارایی های دیجیتال خود را با ابزارهای رایگان ایجاد کنند. سپس کالاهای مجازی ایجاد شده را می توان در مارکت سندباکس فروخت.

به عبارت دیگر سندباکس را می توان یک بازی بلاکچین برای کسب درآمد معرفی کرد که به بازیکنان این امکان را می دهد تا با استفاده از توکن های غیرقابل تعویض NFT روی بلاکچین اتریوم دنیای مجازی بسازند.

پلتفرم سندباکس که در سال ۲۰۱۱ راه اندازی شد، در ابتدا یک پلتفرم بازی موبایلی بود که برای رقابت با Minecraft طراحی شده بود. در سال ۲۰۱۸، بنیانگذاران این پلتفرم تصمیم گرفتند پتانسیل ایجاد یک متاورس سه بعدی در بلاکچین را برررسی کنند. هدف آنها این است که به کاربران اجازه دهند واقع ساخته های خود را به عنوان NFT داشته باشند و در حین شرکت در اکوسیستم، جوایزی کسب کنند.

پروژه جدید سندباکس در سال ۲۰۲۰ منتشر شد و به همراه اکسی اینفینیتی Axie Infinity و دیسنترالند Decentraland به یکی از سریع ترین بازی های در حال رشد در دنیای رمزنگاری معرفی شد.


ارز دیجیتال سندباکس SAND چیست؟

ارز دیجیتال سندباکس SAND چیست؟
ارز دیجیتال سندباکس SAND چیست؟

همانطور که در ابتدای این مقاله گفتیم، SAND توکن اصلی پلتفرم سندباکس است. این یک توکن ERC-20 با عرضه کل ۳ میلیارد است. توکن سند برای انجام هر نوع تراکنش و تعامل در اکوسیستم سندباکس استفاده می شود. این بدان معناست که بازیکنان برای انجام بازی، شخصی سازی آواتارهای خود، خرید زمین یا تجارت دارایی در Marketplace سندباکس باید توکن SAND داشته باشند.

در واقع سند یک توکن حکومتی است. دارندگان آن می توانند تغییراتی را در پلتفرم پیشنهاد دهند و در مورد آنها رای دهند. علاوه بر این، دارندگان می توانند SAND را در بازی به اشتراک بگذارند و پاداش دریافت کنند. توکن SAND را می توان از طریق انجام بازی ها و مسابقات مختلف در پلتفرم سندباکس The Sandbox به دست آورد و یا از صرافی های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال خریداری نمود.


نیم نگاهی به ارز دیجیتال Sand

نام اختصاری Sand
نوع ارز Token
عرضه کل ۳.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
مقدار در گردش ۹۲۵.۰۵۴.۳۸۵
وبسایت رسمی sandbox.game/en/
بلاکچین اکسپلور Etherscan.io

Solscan.io

وایت پیپر https://sandbox.game/The_Sandbox_Whitepaper_2020.pdf
پیج های ارتباط رسمی Medium.com

Twitter.com

آدرس قرارداد ۰x3845badAde8e6dFF049820680d1F14bD3903a5d0

 

 


بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران ارز دیجیتال سندباکس SAND

بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران ارز دیجیتال سندباکس SAND
بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران ارز دیجیتال سندباکس SAND

پلتفرم ارز دیجیتال SAND، یعنی سندباکس در سال ۲۰۱۱ راه اندازی شد. آرتور مادرید Arthur Madrid یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Pixowl است. او در سال ۲۰۰۰ در رشته اقتصاد فارغ التحصیل شد. وی به صورت حرفه ای و به عنوان مشاور در Eurogroup Consulting کار خود را آغاز نمود.

سباستین بورگت Sebastien Borget همچنین یکی از بنیانگذاران Pixowl است و به عنوان مدیر اجرایی این شرکت فعالیت می کند. او در سال ۲۰۰۷ در شرته شبکه های کامپیوتری فارغ التحصیل شد. این دو نفر یعنی آرتور مادرید و سباستین بورگت Pixowl را در سال ۲۰۱۱ تاسیس کردند و به طور مداوم بر روی پروژه هایی با هم کار می کردند.


عملکرد سندباکس The Sandbox چگونه است؟

عملکرد سندباکس The Sandbox چگونه است؟
عملکرد سندباکس The Sandbox چگونه است؟

سندباکس sandbox یک دنیای مجازی است که بازیکنان می توانند NFTهای خود از جمله کالاهای مجازی با استفاده از VoxEdit و Game Maker بسازند. آنها نه تنها می توانند از کالاهای مجازی برای تعامل با سایر بازیکنان استفاده کنند، بلکه می توانند از طریق ترید در Marketplace سندباکس از این NFTها نیز کسب درآمد کنند. در ادامه به معرفی قسمت های مختلف آن خواهیم پرداخت.

VoxEdit

VoxEdit یک نرم افزارکاربر پسند برای بازیکنان است تا NFTهای مبتنی بر وکسل Voxel خود را ایجاد و تنظیم کنند. واکسل ها Voxels پیکسل های سه بعدی هستند. می توان آنها را به سرعت در VoxEdit ویرایش کرد. به عنوان مثال کاربران می توانند تجهیزات خود مانند لباس یا سلاح ایجاد کنند، و یا کالاها را برای استفاده در پلتفرم سندباکس طراحی نمایند. سپس قادر خواهند بود این کالاهای مجازی را به عنوان NFT صادر و به Marketplace سندباکس ارائه دهند.

Game Maker

این گزینه به کاربران این امکان را می دهد تا بازی های سه بعدی منحصر به فرد خود را در متاورس سندباکس بسازند و آزمایش کنند. این یک برنامه ساده است که برای استفاده نیازی به دانش کدنویسی ندارد. کاربران می توانند عناصر و اشیاء مختلف از جمله NFTهای ایجاد شده با VoxEdit را در محیطی به نام LAND طراحی و سازماندهی کنند.

Marketplace

Marketplace سندباکس که در آپریل ۲۰۲۱ راه اندازی شد، یک بازار NFT برای کاربران است تا دارایی های درون بازی یا همان Assets را با SAND که توکن بومی سندباکس است، معامله کنند.

Assetهای به دست آمده را می توان با استفاده از Game Maker برای ایجاد بازی های منحصر به فرد در LAND گنجاند. این NFTها می توانند همگی در سندباکس استفاده شوند.


چه ویژگی هایی سندباکس The Sandbox را منحصر به فرد ساخته است؟

چه ویژگی هایی سندباکس The Sandbox را منحصر به فرد ساخته است؟
چه ویژگی هایی سندباکس The Sandbox را منحصر به فرد ساخته است؟

سندباکس Sandbox یک پلتفرم منحصر به فرد است زیرا فناوری بلاکچین را به دنیای بازی معرفی می کند. وقتی صحبت از پذیرش فناوری بلاکچین به میان می آید، صنعت بازی یک بازار بزرگ است و Pixowl آن را در سال ۲۰۱۱ مشاهده کرد. با ایجاد جهانی که در آن گیمرها می توانند دارایی های مبتنی بر بلاکچین را ایجاد و جمع آوری کنند، سندباکس قصد دارد بازار را متحول کند.

پلتفرم سندباکس با توزیع توکن SAND، حکمرانی غیرمتمرکز را ترویج می کند و به کاربران اجازه می دهد نظرات و ایده های خود را در مورد توسعه پروژه به اشتراک بگذارند. به لطف فناوری در حال تکامل، حکمرانی غیرمتمرکز در پروژه های مبتنی بر بلاکچین به یک امر ضروری تبدیل شده است.


معرفی دو توکن دیگر پلتفرم سندباکس Sandbox

معرفی دو توکن دیگر پلتفرم سندباکس Sandbox
معرفی دو توکن دیگر پلتفرم سندباکس Sandbox

پلتفرم سندباکس از چندین توکن در اکوسیستم خود برای تعامل با بازیکنان پلتفرم استفاده می کند. این توکن های شامل LAND، SAND و ASSETS می باشند. با توکن سند که در قسمت های قبلی مقاله آشنا شدید. در ادامه به معرفی دو توکن دیگر یعنی LAND و ASSETS خواهیم پرداخت.

توکن ASSETS

ASSETS، NFTهای تولید شده توسط کاربر هستند. آنها دارایی های وکسل هستند که با VoxEdit ایجاد شده اند، که سپس در Marketplace سندباکس قرار گرفته و برای فروش بهNFT تبدیل می شوند.

از ASSETS می توان به روش های مختلف در بازی استفاده کرد. برای کسانی که بازی های خود را در Game Maker ایجاد می کنند، ASSETS می تواند به گونه ای طراحی شود که تجربه های منحصر به فردی از بازی را ارائه دهد.

توکن LAND

LAND یک قطعه دیجیتالی از املاک و مستغلات در پلتفرم سندباکس است. این یک توکن منحصر به فرد با استاندارد ERC-721 در بلاکچین اتریوم است. بازیکنان می توانند با استفاده از ابزار Game Maker، زمین هایی را خریداری کنند تا نسخه ای از بازی های خود را با ASSETS روی آن بسازند.

LAND به بازیکنان اجازه می دهد تا از تجربه بازی خود کسب درآمد کنند. برای مثال، آنها می توانند از سایر بازیکنانی که از LAND آنها بازدید می کنند یا بازی هایشان را انجام می دهند، هزینه دریافت کنند. در مجموع ۱۶۶۴۶۴ لند در سندباکس وجود دارد. آنها را می توان با SAND و اتر ETH از طریق فروش زمین خریداری کرد. از طرف دیگر، می توانید زمین را از سایر کاربران در Marketplace سندباکس و پلتفرم های NFT مانند Opensea خریداری کنید.


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال سندباکسSAND

در زمان نگارش این مقاله یعنی در تاریخ ۳۰ نوامبر ۲۰۲۱ قیمت رمز ارز سندباکس SAND، برابر با ۶.۷۷ دلار آمریکا است و حجم معاملات ۲۴ ساعته این ارز دیجیتال برابر با ۳،۸۲۱،۹۰۵،۴۶۲ دلار می باشد. رمز ارز سندباکس در ۲۴ ساعت گذشته ۸.۶۹ درصد کاهش یافته است.

اکنون این ارز دیجیتال در رتبه ۳۸ سایت کوین مارکت کپ قرار دارد. لازم به ذکر است که رمز ارز سندباکس در تاریخ ۲۵ نوامبر ۲۰۲۱ یعنی درست ۵ روز پیش به بالاترین قیمت خود یا ATH رسیده است. در ادامه شما می توانید روند قیمت این ارز دیجیتال را بر روی نمودار مشاهده نمایید.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال سندباکسSAND
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال سندباکسSAND

خرید و فروش ارز دیجیتال سندباکس SAND چگونه است؟

خرید و فروش ارز دیجیتال سندباکس SAND چگونه است؟
خرید و فروش ارز دیجیتال سندباکس SAND چگونه است؟

برای خرید و فروش رمز ارز سندباکس کافیست تا در ابتدا در یکی از صرافی های پشتیبانی کننده این رمز ارز، ثبت نام و احراز هویت نمایید. پس از انجام فرآیند ثبت نام، کاربران قادر خواهند بود با وارد شدن به پلتفرم خرید و فروش صرافی، عملیات مورد نظر را انجام دهند.

لازم به ذکر است که کاربران ایرانی در صرافی های آنلاین خارجی به دلیل تحریمات موجود قادر به خرید مستقیم نیستند. به همین دلیل می توانند در ابتدا یکی از استیبل کوین ها همانند تتر را خریداری نموده و در صرافی ها آن را به رمز ارز سندباکس تبدیل کنند. در قسمت بعدی مقاله شما می توانید با تعدادی از صرافی های آنلاین خارجی پشتیبانی کننده رمز ارز سندباکس SAND آشنا شوید.


معرفی صرافی های پشتیبانی کننده رمز ارز سندباکس

معرفی صرافی های پشتیبانی کننده رمز ارز سندباکس SAND
معرفی صرافی های پشتیبانی کننده رمز ارز سندباکس SAND

همانطور که در قسمت قبلی مقاله گفتیم، اولین قدم برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال انتخاب یک صرافی است. شما باید صرافی را انتخاب نمایید که از رمز ارز سندباکس پشتیبانی می کند. همچنین باید امنیت صرافی را در نظر بگیرید تا بتوانید با خیال راحت به سرمایه گذاری بپردازید.

صرافی های Binance، Huobi Global، KuCoin، Bithumb و … از ارز دیجیتال سندباکس SAND پشتیبانی می کنند. در این صرافی ها شما می توانید ارز سندباکس را با جفت ارزهای USDT، BUSD و BTC مبادله نمایید.


معرفی کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال سندباکس

معرفی کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال سندباکس 
معرفی کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال سندباکس

لازم است بدانید که پس از خریداری ارز دیجیتال سندباکس SAND، شما نیازمند کیف پول هایی هستید که از آنها به منظور ذخیره سازی رمز ارز خود استفاده نمایید. البته باید این نکته را در نظر بگیرید که کیف پول انتخابی شما حتما از ارز دیجیتال مورد نظر شما پشتیبانی کند. همچنین امنیت کیف پول نکته مهمی است که حتما باید در نظر گرفته شود. در ادامه به معرفی سه نمونه از کیف پول های پشتیبانی کننده رمز ارز سندباکس SAND خواهیم پرداخت.

۱.کیف پول متامسک MetaMask

کیف پول متامسک کاربران را قادر می سازد تا با اکوسیستم بلاکچین اتریوم تعامل کنند. این کیف پول در ابتدا تنها به عنوان یک افزونه در مرورگر کروم و فایرفاکس در دسترس بود. اما پس از مدتی و در سال ۲۰۱۹ نسخه موبایل آن نیز در دسترس کاربران قرار گرفت.

۲.کیف پول تراست Trust

کیف پول تراست از طیف گسترده ای از ارزهای دیجیتال پشتیبانی می کند. این کیف پول دارای قابلیت سواپ رمز ارزها به یکدیگر است. کاربران می توانند این کیف پول را بر روی تلفن همراه خود نصب نموده و از آن به راحتی استفاده کنند.

۳.کیف پول سیف پل SafePal

کیف پول سیف پل را می توان به عنوان یکی از پرکاربردترین کیف پول های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال معرفی نمود. فعالیت کیف پول سیف پل از سال ۲۰۱۹ آغاز شده است. برای دریافت اطلاعاتی در ارتباط با نحوه نصب و کار با کیف پول سیف پل به مقاله “آموزش کیف پول سیف پل SafePal” در سایت زوم ارز مراجعه نمایید.


آیا ارز دیجیتال سندباکس SAND استخراج می شود؟

آیا ارز دیجیتال سندباکس SAND استخراج می شود؟
آیا ارز دیجیتال سندباکس SAND استخراج می شود؟

یکی از راهها برای سرمایه گذاری در بستر ارزهای دیجیتال، استخراج آن می باشد. اما باید بررسی نمود که رمز ارز مورد نظر قابلیت استخراج دارد یا خیر. به طور کلی می توان گفت رمز ارزهایی که از الگوریتم اثبات کار یا PoW استفاده می نمایند، قابل استخراج هستند.

سندباکس بر روی بلاکچین اتریوم ساخته شده است و با مکانیسم اجماع اثبات سهام PoS ایمن شده است. با این وجود می توان نتیجه گرفت که این ارز دیجیتال قابلیت استخراج ندارد و تنها می توان با خرید از صرافی ها در بستر این ارز دیجیتال سرمایه گذاری نمود.


آینده ارز دیجیتال سندباکس SAND چگونه است؟

آینده ارز دیجیتال سندباکس SAND چگونه است؟
آینده ارز دیجیتال سندباکس SAND چگونه است؟

در این قسمت از مقاله قصد داریم تا بررسی نماییم که آینده رمز ارز سندباکس SAND چگونه است. آیا یک سرمایه گذاری مناسب به شمار می رود یا خیر. همانطور که در وایت پیپر این ارز دیجیتال بیان شده است، هدف حیاتی پلتفرم سندباکس ایجاد انقلابی در فضای بازی یا گیمینگ و فناوری مبتنی بر بلاکچین است.

از آنجایی که بازار و فضای گیمینگ NFT در سالهای آتی با رویدادهای امیدوار کننده همراه است، به نظر می رسد آینده برای سندباکس واقعا خوب باشد و نقطه عطف جدیدی در راه است. اگر شبکه با موفقیت به روز رسانی های برنامه ریزی شده را طبق وایت پیپر خود به دست آورد، ممکن است در آینده به رشد قیمتی خوبی برسد. با این حال نیاز است تا قبل از سرمایه گذاری، تمامی تحقیقات لازم را در ارتباط با این رمز ارز انجام دهید.


اینفوگرافیک ارز دیجیتال سندباکس SAND

اینفوگرافیک ارز دیجیتال سندباکس SAND
اینفوگرافیک ارز دیجیتال سندباکس SAND

کلام پایانی

همانطور که در این مقاله بیان نمودیم، سندباکس یک فضای مجازی مبتنی بر بلاکچین است که در آن کاربران می توانند از تجربه های بازی خود کسب درآمد داشته باشند. دنیای متاورس سندباکس در بالای بلاکچین اتریوم مستقر شده است و از مکانیسم اجماع PoS استفده می کند.

پلتفرم سندباکس توکن بومی SAND خود را دارد که یک توکن ERC-20 است. کاربران می توانند برای ذخیره سازی این توکن از کیف پول های متامسک، تراست و سیف پل استفاده نمایند. امیدواریم که با خواندن این مقاله اطلاعاتی کافی در ارتباط با رمز ارز سندباکس SAND دریافت نموده باشید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “ارز سندباکس چیست؟” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
14 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مجتبی
2 سال قبل

سپاس از شما جهت محتوای خوبتون

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  مجتبی
1 سال قبل

ممنون از شما زوم ارزی عزیز

حمیدرضا
2 سال قبل

لطف تحلیل رمز ارز sand را انجام دهید.

موسی
2 سال قبل

کدام صرافی غیر متمرکز برای ارز دیجیتال sand بهتر است؟

مانی
2 سال قبل

آیا ارز دیجیتال sand کلاهبرداری ااست؟

امیرحسین
2 سال قبل

آیا صرافی های ایرانی از ارز دیجیتال sand پشتیبانی می کنند؟

داود
2 سال قبل

تشکر از محتوای خوبی شما

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  داود
1 سال قبل

ممنون از همراهی خوب شما

موسی
2 سال قبل

کدام صرافی از ارز دیجیتال sand پشتیبانی می کند؟

مجتبی
2 سال قبل

کدام کیف پول برای ارز SAND معتبرتر است؟

فرید
2 سال قبل

آینده قیمت ارز دیجیتال sand چند است؟

کامیاب
2 سال قبل

آیا ارز دیجیتال sand را بخرم ؟

نفیسه
2 سال قبل

ممنون از محتوای خوب شما

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده