آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز انجین کوین چیست؟ | آینده ارز انجین کوین

ارز انجین کوین ENJ چیست؟

ارز دیجیتال انجین کوین ( Enjin Coin ) چیست ؟ اکنون که در حال خواندن این مقاله هستید شاید شناخت کاملی از ارز دیجیتال انجین کوین نداشته باشید .  ما در این مقاله این ارز دیجیتال را به شما معرفی خواهیم کرد . ارز دیجیتال Enjin Coin از جمله پروژه های شرکت Enjin می باشد . این شرکت محصولات گیمینگ مبتنی بر بلاکچین را ارائه می دهد . در ادامه مطالب شما با عملکرد و ویژگی های این ارز دیجیتال آشنا خواهید شد . پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید .

شما می توانید مقاله کیف پول های ارز انجین کوین ENJ را مطالعه نمایید، همچنین می توانید در صفحه قیمت لحظه ای انجین کوین ENJ در پایگاه خبری زوم ارز، (قیمت انجین کوین | قیمت ENJ) را مشاهده نمایید.


ارز دیجیتال انجین کوین چیست؟

ارز دیجیتال انجین کوین ( Enjin Coin ) چیست ؟
بررسی ارز دیجیتال انجین کوین Enjin Coin

انجین ( Enjin ) یک اکوسیستم از محصولات یکپارچه را ارائه می دهد که توسعه ، تجارت و کسب در آمد با بلاکچین را برای همه آسان می کند . Enjin به کاربران خود اجازه می دهد تا  موارد موجود در گیمینگ را در بلاکچین اتریوم ثبت کنند .

همانطور که در ابتدای این مقاله گفتیم ارز دیجیتال انجین کوین توسط شرکت Enjin که یک پلتفرم گیمینگ می باشد ، ارائه شده است . رمز ارز انجین کوین ( Enjin Coin ) مبتنی بر بلاکچین اتریوم است که برای پشتیبانی مستقیم از ارزش دارایی های بلاکچین مجهز به Enjin استفاده می شود .

توکن ENJ دارایی دیجیتالی است که برای پشتیبان گیری مستقیم از ارزش دارایی های بلاکچین ایجاد شده ، در بستر Enjin مورد استفاده قرار می گیرد . توکن ENJ مطابق با استاندارد ERC-20 بر روی بلاکچین اتریوم ساخته شده است . ENJ را می توان با ارز فیات یا سایر ارزهای دیجیتال خرید و فروش کرد .


تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال انجین کوین

تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال انجین کوین ( Enjin Coin )
تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال انجین کوین Enjin Coin

Enjin به عنوان یک پلتفرم گیمینگ توسط Maxim Blagov و Witek Radomski تاسیس شد . Blagov مدیر عامل شرکت بود و Radomski به عنوان مدیر فنی ، توسعه فنی محصولات را بر عهده داشت .

Blagov خود را دارای تجربه در زمینه بازاریابی و مدیریت و طراحی پروژه های نرم افزاری توصیف کرده است .

ایده اولیه معرفی بلاکچین Enjin اولین بار توسط Radomski پس از علاقه وی به بیت کوین مطرح شد و در نهایت شرکت را متقاعد کرد که آن را به عنوان گزینه پرداخت بپذیرد . پس از اطلاع از اتریوم و قراردادهای هوشمند ، او تصمیم گرفت که می خواهد نرم افزار یکپارچه با بلاکچین خود را ایجاد کند . Radomski همچنین استاندارد توکن ERC-1155 را پیاده سازی کرده است که این استاندارد از جمله استانداردهای جدیدی برای توکن های صادر شده توسط اتریوم در ژوئن ۲۰۱۸ معرفی و یک سال بعد از آن نهایی شد . این استاندارد برای ضرب توکن های قابل تعویض یا همان NFT قابل استفاده است .


عملکرد ارز دیجیتال انجین کوین چگونه است؟

عملکرد ارز دیجیتال انجین کوین ( Enjin Coin ) چگونه است ؟
بررسی عملکرد ارز دیجیتال انجین کوین Enjin Coin

انجین کوین از یک سری از قراردادهای هوشمند استفاده می کند که توسعه دهندگان گیمینگ ، ENJ را برای ساخت توکن های جدید ، منحصر به فرد ، قابل تعویض و غیر قابل تعویض ERC-1155 می فرستند . این توکن ها را می توان در Enjin Marketplace ، که در سپتامبر ۲۰۱۹ راه اندازی شد ، معامله کرد و یا هر زمان بخواهید با پشتیبانی ENJ خود مبادله کنید .

طبق وایت پیپر ارز دیجیتال انجین کوین ، رمز ارز انجین کوین از یک سری فرآیندهای درون زنجیره ای و خارج از زنجیره استفاده می کند . هنگامی که یک تراکنش در اکوسیستم انجین انجام می شود ، یک بستر معتمد با کیف پول های هوشمند کاربران ارتباط برقرار می کند و وب سایت یا بازی بلافاصله با جایگزین به روز می شود تا زمانی که تراکنش توسط بلاکچین اتریوم تایید شود .


ویژگی های ارز دیجیتال انجین کوین

ویژگی های ارز دیجیتال انجین کوین ( Enjin Coin )
ویژگی های ارز دیجیتال انجین کوین Enjin Coin

در این قسمت از مقاله به بحث در ارتباط با ویژگی های پلتفرم انجین کوین که از طریق API و SDK عمومی خود ارائه می دهد ، می پردازیم .

۱.کالاهای مجازی : بیشترین ارزشی که انجین کوین برای جامعه گیمینگ به ارمغان می آورد ، ایجاد و مدیریت کالاهای مجازی است . توسعه دهندگان در هر سیستم عاملی می توانند به راحتی ارزی منحصر به فرد برای جامعه خود ایجاد کنند که توسط انجین کوین به عنوان واحد پول اصلی پشتیبانی می شود . این به کوین ها تمام مزایای بلاکچین را می دهد .

از آنجا که هر دارایی در یک قرارداد هوشمند رجیستری ثبت می شود ، همه کیف پول های هوشمند انجین آنها را تشخیص می دهند و شما می توانید در هر زمان کالاهای مجازی را با انجین کوین مبادله کنید .

۲.درگاه پرداخت : علاوه بر این ، SDK انجین کوین شامل یک درگاه پرداخت غیرمتمرکز است . این درگاه به شما این امکان را می دهد در بالای آن فاکتورها ، بازپرداخت ها و … را ایجاد کنید . همچنین ویجتی را برای پذیرش پرداخت های انجین کوین و یا کوین های سفارشی در وب سایت شما فراهم می کند .

درگاه پرداخت برای هر تراکنش فقط هزینه کمی می گیرد و هیچ هزینه اضافی دریافت نمی کند . با استفاده از قابلیت های کیف پول هوشمند ، شما به عنوان یک کاربر می توانید پرداخت های خودکار را به بازی ها و وب سایت هایی که به عنوان یک بستر معتمد لیست می کنید ، تنظیم کنید . این کار پرداخت های سریعتر و قابل اعتماد بیشتری را به خدمات عادی اشتراک اضافه می کند .

۳.کیف پول هوشمند : کیف پول هوشمند انجین مولفه ای است که همه چیز را به هم متصل می کند . کیف پول از کالاهای مجازی هریک از سیستم عامل های مورد اعتماد شما پشتیبانی می کند و با آدرس اتریوم شما همگام سازی می شود .

با کیف پول هوشمند می توانید کوین ها و موارد خارج از محیط بازی را با هر کاربر دیگری تجارت کنید . از طریق کیف پول ، شما می توانید معاملات را از طریق یک درخواست ارسال کنید که طرف دیگر معامله می تواند آن را تایید یا رد کند . علاوه بر این ، می توانید قوانینی را تنظیم کنید تا به طور خودکار از معاملات ناخواسته جلوگیری شود .

۴.افینیتی ( Efinity ) : در آغاز سال ۲۰۱۸ ، تیم انجین کوین برنامه هایی برای  Enfinity که یک راه حل برای کمک به مقیاس Enjin است ، اعلام کرد . Enfinity مانند Bitcoin′s Lightning Network از کانال های بازی متعددی تشکیل شده است که در آن یک بازی می تواند به سرعت و تقریبا با کارمزد صفر تراکنش و یا معاملات بی نهایتی را انجام دهد .


روند قیمت ارز دیجیتال انجین کوین

در زمان نگارش این مقاله قیمت رمز ارز انجین کوین ( Enjin Coin ) برابر با ۲.۸۲ دلار است و حجم معاملات ۲۴ ساعت این ارز دیجیتال برابر با ۱،۴۳۸،۱۲۷،۸۲۰ دلار می باشد . رمز ارز Enjin Coin در ۲۴ ساعت گذشته ۱۳.۳۹% دارای رشد صعودی بوده است . این ارز دیجیتال در سایت CoinMarketCap رتبه ۵۰ را دارا می باشد . همانطور که در نمودار پایین مشاهده می کنید این رمز ارز پس از طی یک روند ثابت در مارس ۲۰۲۱ به بالاترین قیمت خود رسیده است .

روند قیمتی انجین کوین Enjin Coin
روند قیمتی انجین کوین Enjin Coin

کیف پول های ارز دیجیتال انجین کوین

کیف پول های ارز دیجیتال انجین کوین ( Enjin Coin )
معرفی کیف پول های ارز دیجیتال انجین کوین Enjin Coin

پس از خریداری رمز ارز انجین کوین امکان ذخیره سازی این رمز ارز در کیف پول های سازگار با استاندارد ERC-20 وجود دارد . شما می توانید رمز ارز انجین کوین را در کیف پول هایی که در ادامه مطلب به شما معرفی می کنیم ذخیره نمایید .

۱.کیف پول سخت افزاری ترزور ( Trezor )

2.کیف پول سخت افزاری لجر ( Ledger )

3.کیف پول سخت افزاری کیپ کِی ( KeepKey )

4.کیف پول نرم افزاری کوینومی ( Coinomi )

5.کیف پول نرم افزاری اکسودوس ( Exodus )

6.کیف پول سخت افزاری Archos


چگونه ارز دیجیتال انجین کوین ( Enjin Coin ) را خرید و فروش نماییم؟

چگونه ارز دیجیتال انجین کوین ( Enjin Coin ) را خرید و فروش نماییم ؟
خریدو فروش انجین کوین Enjin Coin

همانطور که در مقالات مربوط به ارزهای دیجیتال گفته شده است برای خرید و فروش سایر رمز ارزها می توان از طریق صرافی های ارزدیجیتال اقدام کرد . برای خرید و فروش رمز ارز انجین کوین در ابتدا باید مشاهده کنید چه صرافی هایی از این رمز ارز پشتیبانی می کنند سپس اقدام به انجام معاملات کنید . صرافی های معتبر بسیاری هستند که شما می توانید پس از احراز هویت و ثبت نام در آن صرافی رمز ارز انجین کوین را خریداری نمایید و یا به فروش برسانید . پیشنهاد ما به شما این است تا از صرافی های آنلاین خارجی استفاده کنید زیرا نسبت به صرافی های داخلی از کارمزد کمتری برخوردار هستند . در قسمت بعدی مقاله شما با تعدادی از صرافی هایی که از رمز ارز انجین کوین ( Enjin Coin ) پشتیبانی می کنند ، آشنا خواهید شد .


صرافی های پشتیبان کننده رمز ارز انجین کوین

صرافی های پشتیبان کننده رمز ارز انجین کوین ( Enjin Coin )
صرافی های رمز ارز انجین کوین Enjin Coin

همانطور که گفتیم شما برای خرید و یا فروش ارز دیجیتال انجین کوین باید از طریق صرافی ها اقدام کنید . در حال حاضر شما می توانید از طریق صرافی های بسیاری همچون Binance ، Upbit ، CoinTiger ، FTX و ZG.com و دیگر صرافی ها به انجام معاملات بپردازید .

۱.صرافی بایننس ( Binance ) : این صرافی تعداد بیشماری از ارزهای دیجیتال را پشتیبانی می کند . صرافی بایننس به دلیل حجم معاملات بالایی که روزانه انجام می دهد از اعتبار بالایی برخوردار است و در میان کاربران بسیار محبوب می باشد .

۲.صرافی Upbit : صرافی آپ بیت در ۲۴ اکتبر ۲۰۱۷ در کره جنوبی راه اندازی شد . این صرافی تقریبا دو ماه پس از راه اندازی از نظر حجم معاملات ۲۴ ساعته تبدیل به برترین صرافی رمز ارزها شد .

۳.صرافی ZG.com : صرافی ZG.com در ژانویه ۲۰۱۸ آغاز به کار کرد و یک صرافی متمرکز است که گفته می شود در سنگاپور ، تایوان و کره مستقر است .

۴.صرافی CoinTiger : صرافی کوین تایگر در ۱۵ نوامبر ۲۰۱۷ راه اندازی شد و یک صرافی متمرکز واقع در سنگاپور است .

۵.صرافی FTX : صرافی FTX علاوه بر رمز ارز انجین کوین از ارزهای دیجیتالی همچون بیت کوین ، اتریوم ، بایننس کوین و … پشتیبانی می کند .

برای اینکه با دیگر صرافی های آنلاین خارجی که از رمزارز انجین پشتیبانی می کنند  آشنا شوید ، می توانید پس از جستجوی ارز دیجیتال انجین کوین در سایت CoinMarketCap صرافی های دیگر را مشاهده نمایید .


آیا ارز دیجیتال انجین کوین استخراج می شود؟

آیا ارز دیجیتال انجین کوین ( Enjin Coin ) استخراج می شود ؟
استخراج انجین کوین Enjin coin

برای به دست آوردن و سرمایه گذاری رمز ارزها یکی از راه ها خرید ارز دیجیتال و دیگری استخراج آن می باشد . از انجا که روند استخراج ارز دیجیتال نیازمند یک سیستم قوی و برق قدرتمند می باشد ، کار پر هزینه ای به شمار می رود .

برای اینکه بررسی کنیم که ارز دیجیتال قابلیت استخراج را دارد یا خیر در ابتدا باید الگوریتم آن رمز ارز را بررسی نماییم . طبق بررسی های انجام شده رمز ارز انجین کوین قابلیت استخراج را دارا نمی باشد .


آینده ارز دیجیتال انجین کوین

آینده ارز دیجیتال انجین کوین ( Enjin Coin )
آینده ارز دیجیتال انجین کوین ( Enjin Coin )

همانطور که در ابتدای این مقاله گفتیم انجین کوین مبتنی بر بلاکچین اتریوم است و در ایجاد برنامه های کاربردی در صنعت گیمینگ مشهور می باشد . یکی از ویژگی های این رمز ارز این است که محصولات بازی می تواند توسط توسعه دهندگان اجرا شود .

اگر این رمز ارز توسعه یابد و یا همکاری های خاص با شرکت های در حال توسعه انجام دهد می تواند پیشرفت چشمگیری در آینده داشته باشد . در واقع اگر رمز ارز انجین کوین بر روی بهبود پروتکل خود تمرکز کند ، می تواند کاربران و سرمایه گذاران زیادی را به خود جذب نماید .


سخن پایانی

به طور کلی در این مقاله به بررسی ارز دیجیتال انجین کوین پرداختیم . در واقع گام به گام عملکرد و ویژگی های این ارز دیجیتال را بررسی نمودیم . در ابتدای مقاله گفته شد که ارز دیجیتال انجین کوین توسط شرکت انجین که یک پلتفرم گیمینگ می باشد ارائه شده است .

توکن ENJ در بستر Enjin مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین یک توکن با استاندارد ERC-20 می باشد . لازم به ذکر است که پیش بینی می شود در صورت توسعه پلتفرم انجین کوین ، این رمز ارز از آینده خوبی برخوردار باشد .

ممنون از اینکه تا پایان “ارز انجین کوین چیست؟ | آینده ارز انجین کوین” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
5 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
معصومه
3 سال قبل

در کدوم صرافی میشه enj خرید؟

یاسین
3 سال قبل

دوستم انجین کوین داره به نظر شما خوبه نگه داره؟

تیم محتوا
پاسخ به  یاسین
3 سال قبل

قطعا ،بسیار آینده دار هست

غزل
3 سال قبل

این ارز را تو چه کیف پولی میشه نگهداشت ؟

تیم محتوا
پاسخ به  غزل
3 سال قبل

اتمیک

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده