آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز یرن فایننس yfi چیست؟ | آینده ارز یرن فای

ارز یرن فایننس yfi چیست؟

ارز یرن فایننس yfi چیست؟ ، تا به حال نام توکن YFI را شنیده اید؟ آیا درباره این توکن اطلاعاتی دارید؟ به نظر شما توکن YFI کلاهبرداری است؟ آیا می توان برای سرمایه گذاری به توکن YFI اعتماد کرد؟ آیا اطلاعاتی درباره پروژه YEARN دارید؟

دارندگان توکن YFI می توانند آن را به عنوان یک وثیقه نگه دارند تا درباره طرح های سیاسی که بر آینده جهان تاثیر گذار است، نظر خود را اعلام کنند و رای بدهند. شاید تا چند وقت گذشته، نام این ارز را زیاد شنیده اید. این ارز دیجیتال طی چند هفته اخیر سود بسیار زیادی را به کاربران داده است. این موضوع سبب شد تا کمی در بین کاربران ارز دیجیتال شهرت پیدا کند. در این مقاله همانطور که مطلع هستید، در نظر داریم تا درباره توکن YFI با شما گفتگو کنیم.

شما می توانید مقاله کیف پول های ارز YFI را مطالعه نمایید، همچنین می توانید در صفحه قیمت لحظه ای یرن فایننس در پایگاه خبری زوم ارز، (قیمت یرن فایننس | قیمت YFI) را مشاهده نمایید.

ارز دیجیتال yfi چیست؟

نیم نگاهی به توکن YFI
نیم نگاهی به توکن YFI

YFI توکن بومی پروتکل Yearn.finance است و توکن حاکمیتی این پروتکل می باشد که به کاربران امکان می دهد در مورد اینکه می خواهند پروتکل به کدام ست حرکت کند رای دهند. از زمان راه اندازی پروتکل در ماه جولای، YFI به یکی از بزرگترین توکن های مبتنی بر اتریوم بدلیل تمرکز بر استراتژی های تولید خودکار تبدیل شده است.

این توکن در چند هفته اخر تقریبا تنها در چند روز یک سود ۳۰۰ درصدی به کاربران خود داده است. قطعا افرادی که از این ارز سود برده اند بسیار خرسند هستند. این موضوع سبب شد تا این ارز به شهرت برسد. قطعا شما که قصد شناخت این ارز را دارید، می خواهید تا درباره سازندگان و همچنین تیم پشتیبان کننده این تیم اطلاعاتی داشته باشید. توکن YFI توسط آندره کرونیه ایجاد شده است. آندره بسیار به حوزه تکنولوژی و همچنین ارزهای دیجیتال علاقه مند است و به همین خاطر درس خود را قبل از اینکه به پایان برساند کناره گذاری کرد و به سمت علاقه خود رفت.

تکنولوژی DLT یا بهتر است بگوئیم دفتر کل غیر متمرکز، سبب شد تا آندره به سمت ارز های دیجیتال روی بیاورد. پس از آمدن آندره به سمت ارزهای دیجیتال متوجه بازده بسیار خوب کوین ها شد و این موضوع باعث شد تا بیشتر به سمت حوزه ارز های دیجیتال و همچنین سیستم دیفای بیاید.

آندره در حین راه اندازی پروژه خود متوجه پیچیدگی دیفای برای کاربران مبتدی شد.از این رو آندره تصمیم گرفت تا کمی بیشتر بر روی پروژه خود کار کند. نتیجه این موضوع این شد که آندره تصمیم گرفت تا بر روی دو موضوع در پروژه خود کار کند.

  1. امنیت
  2. تجربه مخاطب

در ادامه همراه ما باشید تا دراین باره بیشتر با شما گفتگو کنیم.

همانطور که گفتیم، تقریبا چندی پیش این ارز یک سود بسیار زیادی را به کاربران خود داد. تقریبا ارز YFI قیمتی بیشتر از قیمت بیت کوین را در خود تجربه کرد و این موضوع سبب شد تا به گران ترین رمز ارز بازار تبدیل شود. این ارز در بستر اتریوم توسط آندره کرونیه ایجاد شد. هم اکنون قیمت ارز دیجیتال YFI برابر با تقریبا ۳۰ هزار دلار می باشد. قیمتی باور نکردنی و بیشتر از شاه ارز های دیجیتال!!

 YFI پروژه ای غیر متمرکز است که این روز ها مورد توجه بسیاری از فعالان حوزه ارز های دیجیتال قرار گرفته است. به صورت کلی می توان هدف این پروژه را ساده سازی دیفای Defi عنوان نمود. در حال حاضر به دلیل ارزشی که این ارز دارد، کاربران زیادی در تلاش هستند تا اقدام به بدست آوردن مقدار سهمی از این ارز دیجیتال کنند. در ادامه قصد داریم تا کمی درباره اکو سیستم Yearn.Finance با شما گفتگو کنیم. اگر قصد دارید تا درباره این اکو سیستم اطلاعات کسب کنید در ادامه با ما همراه باشید.


اکوسیستم Yearn Finance چیست؟

اکوسیستم Yearn Finance چیست؟
اکوسیستم Yearn Finance چیست؟

Yearn.finance یک پروتکل مبتنی بر اتریوم است که با هدف دسترسی کاربران خود به بالاترین بازده در سپرده های اتر، استیبل کوین و آلت کوین متمرکز است. این اکوسیستم غیرمتمرکز برای از بین بردن مهمترین مسائل پیش روی بازار ساخته شده است. امروزه Yearn.finance شهرت زیادی در ارائه بالاترین بازده سالانه یا همان APY از رمز ارزهای سپرده شده دارد. پلتفرم Yearn Finance می خواهد تا با استفاده از یک اکو سیستم متشکل از قوانین مختلف، سود سالیانه کاربرانی که قصد استفاده از این پلفرم را دارند افزایش دهد.

در اکو سیستم Yearn Finance پروتکل و یا قوانینی زیادی وجود دارد که در ادامه به صورت کامل به تمامی آن ها اشاره خواهیم کرد. در کل، این اکوسیستم به صورت کامل توسط توکن YFI اداره می شود. در ادامه همراه ما باشید تا به صورت کامل همانطور که گفته شد پروتکل های این اکوسیستم را بازگو کنیم. البته لازم به ذکر است این نکته گفته شود که پروتکل و یا قوانین ذیل در مرحله آزمایش هستند. در حال حاضر شما تنها می توانید از پروتکل yearn.finance و yswap.exchange استفاده کنید.

  1. پروتکل exchange:

به عنوان یک واحد می باشد که کاربران شبکه می توانند از این طریق مبالغ را به صورت دستی به پروتکل های مختلف دیفای یا Defi واریز کنند.

  1. پروتکل ytrade finance:

به کاربران اجازه می دهد تا با بکارگیری لوریج ۱۰۰۰ برابر، با استیبل کوین ها به انجام ترید خود ادامه دهند.

  1. پروتکل yliquidate finance:

این پروتکل از وام فلش برای در Aave برای نقدینگی بودجه بکار گرفته می شود.

  1. پروتکل iborrow finance :

این توکن شامل توکنیزه کرن بدهی ها در قوانین های دیگر با کمک Aave می باشد.

برای امتحان نمودن این اکوسیستم می توانید به این آدرس مراجعه کنید. حال یکی از توکن ها را انتخاب و واریز کنید. و دیگر می توانید کسب سود را ببینید. همانطور که گفتیم این محصول در مرحله تست و یا اولیه قرار دارد. این موضوع سبب می شود تا بدانیم که نباید پول زیادی را به این مجموعه واریز کنیم.


تاریخچه و بنیانگذاران ارز دیجیتال YFI

تاریخچه و بنیانگذاران ارز دیجیتال YFI
تاریخچه و بنیانگذاران ارز دیجیتال YFI

پروتکل یرن فایننس Yearn.finance همانطور که گفته شد در اوایل سال ۲۰۲۰ راه اندازی شد و این پروتکل ایده فردی به نام Andre Cronje می باشد. این فرد تجربه ی زیادی را در زمینه رمزارزها دارد. او همچنین دارای سمت هایی در اکوسیستم قرارداد هوشمند Fantom و CryptoBriefing است، منبعی که به پیشنهادات عرضه اولیه کوین و رسانه های رمزنگاری اختصاص یافته است.


عملکرد پروتکل یرن فایننس Yearn.finance چگونه است؟

عملکرد پروتکل یرن فایننس Yearn.finance چگونه است؟
عملکرد پروتکل یرن فایننس Yearn.finance چگونه است؟

یرن فایننس یک پروتکل است که برای استقرار قراردادها در بلاکچین اتریوم و همچنین سایر صرافی های غیرمتمرکز که روی ان اجرا می شوند مانند Balancer و Curve طراحی شده است. به این ترتیب، کاربران اطمینان دارند که قراردادهای YFI و همچنین قراردادهای مربوط به Balancer و Curve در اتریوم مستقر می شوند تا خدماتی را ارائه دهند.

اکثر خدمات یرن فایننس همانند Zap، Earn و APY به دنبال این هستند که کاربران بتوانند ارز رمزنگاری شده خود را وام دهند یا ترید کنند. در ادامه به توضیح هر یک از خدمات می پردازیم.

Earn:

راهی است که کاربران می توانند بهترین نرخ سود وام را دریافت کنند و با جستجوی پروتکل های مختلف وام دهی مانند آوه و کامپاند برای یافتن بهترین نرخ ها کار می کند. سپس کابران می توانند برای دریافت ان نرخ بهره، DAI، USDT، TUSD و USDC خود را در بستر سالانه یرن فایننس واریز کنند.

Zap:

به کاربران امکان می دهد چندین سرمایه گذاری را با یک کلیک انجام دهند. به عنوان مثال، یک کاربر می تواند DAI را با Ycrv که یک ارز رمزنگاری شده دیگر در DeFi است، در یک اقدام معامله کند. که این موضوع باعث صرفه جویی در وقت کاربر و کارمزدهای تراکنش می شود.

APY:

APY که مخفف Annual Percentage yield و به معنای درصد سود سالیانه است در پروتکل های وام که Earn از آن استفاده می کند، جستجو می کند و به کاربر اجازه می دهد میزان سود مورد انتظار خود را برای درامد سالانه، برای مقدار مشخصی از سرمایه تخمین بزند و به دست بیاورد.


ویژگی های پروتکل یرن فایننس Yearn.finance

ویژگی های پروتکل یرن فایننس Yearn.finance
ویژگی های پروتکل یرن فایننس Yearn.finance

ویژگی اصلی این پروتکل Vaultها می باشند که به کاربران این امکان را می دهد ارز رمزنگاری شده را سپرده گذاری کرده و سود کسب کنند. وجوه سپرده شده مدیریت می شود و سعی در به حداکثر رساندن بازده و به حداقل رساندن ریسک دارد. در هنگام راه اندازی، Vaultها بیشتر بر روی استیبل کوین ها تمرکز داشتند اما از آن زمان تا کنون برای پشتیبانی از اتر، بیت کوین، چین لینک و سایر کوین ها گسترش یافته اند.

Vault مهم است زیرا انها کارمزد بالای تراکنش در اتریوم را کاهش می دهند. Vault در واقع پیچیده ترین سرویس Yearn.finnace را به کاربران ارائه می دهد.


نقشه راه اکوسیستم Yearn finance

نقشه راه اکوسیستم Yearn finance
نقشه راه اکوسیستم Yearn finance

به دلیل تازگی این توکن برای نقشه راه آن آنچنان حرفی برای گفتن وجود ندارد. ارز دیجیتال YFI به تازگی وارد بازار شده است و این موضوع باعث شده است تا نقشه راه مشخصی نداشته باشد. چندی پیش در آخرین رای گیری صورت گرفته شده، به دلیل نرسیدن به حد نصاب ۳۳ درصد. این تیم تصمیم به ایجاد یک فورک و تبدیل توکن YFI به توکن YFI گرفته شد.

همانطور که گفتیم، سرمایه گذاران این ارز دیجیتال می توانند پیشنهادات خود را بیان کنند و اعلام نظر کنند و همچنین استراتژی های خود را بیان کنند. اگر پیشنهاد داده شده تایید شود، پس از اجرا در صورت جواب دهی بیشتر سود به دست آمده برای فرد پیشنهاد دهنده است.


چگونه می توانی ارز دیجیتال YFI را خرید و فروش کرد؟

خرید و فروش yfi
خرید و فروش yfi

همانطور که گفتیم، برخی از صرافی ها، ارز دیجیتال YFI را لیست کرده اند. و شما می توانید از آن ها اقدام به خرید ارز دیجیتال YFI کنید. در حال حاضر می توانید از طریق صرافی بایننس Binance و همچنین یونی سواپ UniSwap اقدام به خرید ارز دیجیتال YFI کنید. پس از خرید ارز دیجیتال، مهم ترین موضوعی که در میان است ذخیره رمز ارزها می باشد. همیشه باشد. اینکه در کدام کیف پول و کجا بخواهید رمز ارز هایتان را ذخیره کنید همیشه برایتان یک معضل به حساب می آید. در ادامه به شما خواهیم گفت که چگونه می توانید ارز دیجیتال YFI را ذخیره کنید. همراه ما باشید.


کیف پول های پشتیبانی کننده از yfi؟

کیف پول yfi
کیف پول yfi

همانطور که گفتیم YFI یک توکن مبتنی بر ERC-20 می باشد. بر همین اساس این امکان را دارید تا در هر کیف پول اتریومی ذخیره شود. شما می توانید برای ذخیره این ارز از کیف پول های اتریوم استفاده کنید. اگر قست هولدری ارز دیجیتال YFI دارید، باید از یک کیف پول بسیار امن استفاده کنید. برای این کار می توانید از کیف پول های سخت افزاری Ledger سری nano s و nano x و Trezor استفاده کنید.

اگر می خواهید هزینه های زیادی بابت کیف پول پرداخت نکنید، می توانید از کیف پول های نرم افزاری که به صورت آنلاین در اختیار شما هستند استفاده کنید. کیف پول های آنلاین بسیار کاربردی و مناسب می باشند اما متاسفانه برای سرمایه گذاری مناسب نیستند زیرا ممکن است هک شود و یا با دیگر حملات سرمایه تان از دست رود.

از کیف پول های مهم نرم افزاری ارز دیجیتال YFI می توان به کیف پول ” اکسودوس ” Exodus “ و ” کوینومی ” Coinomi “ اشاره کرد.


آینده یرن فایننس Yearn Finance

پیش بینی آینده یرن فایننس Yearn Finance
پیش بینی آینده یرن فایننس Yearn Finance

کمی پیشتر خالق Yearn Finance ( آندره کرونیه ) در یک مصاحبه اعلام کرد که دیفای Defi برای یک فرد معمولی بسیار پیچیده است. آندره حرف درستی زد و تقریبا حق با او بود. در شرایط فعلی، هر فردی که بتواند فرآیند کار را ساده کند و همچنین تجربه کاربری بهتری ارائه دهد، شانس بهترین برای به دست آوردن پذیرش انبوه دارد. در حال حاضر، ارز دیجیتال ” YFI ” قیمتی بسیار بالا حتی بالاتر از پادشاه ارز های دیجیتال که بیت کوین است دارد. لازم به ذکر است که قیمت این ارز دیجیتال تنها نتیجه ارزش کل قفل شده در پروتکل می باشد.

احتمالا شاید تا به حال جمله معروف تیم Yearn Finance را شنیده باشید. اگر به شبکه های اجتماعی این پلتفرم سرزده باشید قطعا شاید این جمله را خوانده باشید. ما در حساب توئیتر Yearn Finance خواندیم که:

” This token is for platform management. But many investors often ignore this statement. Avoid this token if you are not interested in platform management. “

ترجمه:

” این رمز ارز ( منظور YFI می باشد ) برای مدیریت پلتفرم است. اما بسیاری از سرمایه گذاران معمولا به این جمله دقت نمی کنند و یا آن را نادیده می گیرند. اگر علاقه ای به مدیریت پلتفرم ندارید، از این رمز ارز دوری کنید.


سخن پایانی

همانطور که می دانید YFI یک رمز ارز حاکم بر اکوسیستم Yearn Finance یرن فایننس می باشد. این ارزدیجیتال بر اساس ERC20 فعالیت می کند. هدف آندره کرونیه از ابتدا این موضوع بود که توکن و یا ارز YFI برای سیستم رای دهی به کار گرفته شود اما توجهی نشد و وارد بازار شد. کرونیه گذشته اعلام کرده بود که این توکن فاقد ارزش است و صرافی ها نبایند آن را لیست کنند. تمام حرف های کرونیه بر عکس اتفاق افتاده است و به نظر می رسد که حرف های او اثر روانشناسی معکوس برای کاربران داشته است.

ممنون از اینکه تا پایان “یرن فایننس yfi چیست؟” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
3 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حمید
2 سال قبل

چه کیف پولهایی جهت نگهداری بلند مدت ارز یرن فایننس توحید می شود

رامتین
2 سال قبل

آیا ارز یرن فایننس تا حالا پامپ و دامپ های شدید داشته ؟

سجاد
2 سال قبل

آیا سرمایه گذاری جهت یرن فایننس بصورت کوتاه مدت خوبه یا بلند مدت؟

آخرین مقالات منتشر شده