آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز زم Xem چیست؟ | آینده ارز زم

ارز XEM چیست؟

رمز ارز XEM چیست؟ ، این روزها با رونق بازار ارز های دیجیتال، رمز ارز های بسیاری به روی کار آمده اند. ارز دیجیتال ” xem ” نیز یکی از رمز ارز هایی است که شما می توانید در خرید و فروش هایتان از آن استفاده کنید. در این مقاله در نظر داریم تا کمی درباره این رمز ارز با شما گفتگو کنیم. در ادامه همراه ما باشید.

شما می توانید مقاله کیف پول های ارز XEM را مطالعه نمایید، همچنین می توانید در صفحه قیمت لحظه ای نم در پایگاه خبری زوم ارز، (قیمت نم | قیمت XEM) را مشاهده نمایید.

ارز دیجیتال زم Xem چیست؟

ارز دیجیتال زم Xem چیست؟
ارز دیجیتال زم Xem چیست؟

به طور کلی رمزارز XEM، دارای نماد اختصاصی NEM می باشد. NEM یک بلاکچین است که با زبان جاوا نوشته شده است و از چندین لایه پشتیبانی می کند. اکوسیستم NEM به گونه ای ساخته شده است که هر نوع دارایی دیجیتالی را بین بلاکچین های خصوصی و عمومی به طور یکپارچه متصل می کند و انتقال می دهد. NEM از الگوریتم اجماع POI استفاده می کند. اگر چه این الگوریتم مشابه الگوریتم اثبات سهام یا PoS می باشد، اما تفاوت هایی را نیز داراست.

شایان ذکر است ارز دیجیتال زم  ” XEM ” یک پلتفرم غیرمتمرکز یا همتا و همتا است.در حال حاضر حجم معاملات ارز دیجیتال XEM برابر با تقریبا ۷.۶ میلیارد دلار می باشد. هم اکنون ارز دیجیتال زم XEM در دهمین ردیف از لیست ارز دیجیتال قرار دارد.

نم یا ان ای ام اولین بلاکچین با عنوان دارایی هوشمند در دنیا می باشد. با در ذهن داشتن مدولار و همچنین سیستم دارایی هوشمند، نم یا ان ای ام به صورتی طراحی شده است که قابلیت استفاده در تمام برنامه ها و نرم افزار را داشته باشد.


نیم نگاهی به ارز دیجیتال XEM

نام اختصاری

XEM

نوع ارز COIN
عرضه کل ۸,۹۹۹,۹۹۹,۹۹۹
مقدار درگردش ۸,۹۹۹,۹۹۹,۹۹۹
وب سایت رسمی https://discord.com/invite/xymcity
بلاکچین اکسپلور http://chain.nem.ninja/#/blocks/0

https://explorer.nemtool.com/#/

وایت پیپر https://discord.com/invite/xymcity
پیج های ارتباط رسمی https://bitcointalk.org/index.php?topic=654845.0

https://forum.nem.io/

https://twitter.com/NEMofficial

https://reddit.com/r/nem

سورس کد https://github.com/nemtech

بلاک چین نم Nem

ارز دیجیتال زم بر روی بلاک چین نم پیاده سازی شده است. این بلاک چین دارای چند مزیت می باشد که شما می توانید در ادامه با آن ها آشنا شوید.

 1. کارمزد:

توسعه دهندگان بلاکچین نم در سایت رسمی خود عنوان کرده اند که برای هر تراکنش تنها ۰.۰۱ درصد کارمزد از شما کسر می کند. این امر سبب می شود تا بگوییم که بلاک چین نم یکی از بلاک چین هایی است که کم  ترین کارمزد را از شما کم می کند.

 1. شفافیت:

بلاک چین نم یک پروژه کاملا شفاف و همچینین متن باز است. هر فردو یا افراد و یا شرکتی می تواند بدون نیاز به اعتماد سازی این پروژه را در اختبار بگیرد و مورد استفاده قرار دهد.

 1. سرعت تراکنش:

هر ارز دیجیتال یک مدتی برای ثبت تراکنش هایش اختصاص داده شده است. مدت زمان تراکنش های ارز دیجیتال زم در بلاک چین نم چیزی حدود ۲۰ ثانیه برای هر تراکنش می باشد. این مدت، کمترین زمان ممکن می باشد. به ادعا تیم توسعه دهنده ی بلاکچین نم این شبکه می تواند تا ۳۰۰۰ تراکنش در ثانیه را انجام دهد. با این تفاوت نسبت به بیت کوین و اتریوم این رمز ارز بسیار بهتر است.


تاریخچه ارز دیجیتال زم یا XEM

تاریخچه ارز دیجیتال زم یا XEM
تاریخچه ارز دیجیتال زم یا XEM

این ارز دیجیتال، در سال ۲۰۱۵ با نماد اختصاری ” XEM ” شروع به کار کرد. در ابتدا پروژه نم حدود ۱۵۰۰ سرمایه گذار جذب کرد و سهامش فروخته شد و این موضوع باعث شد تا کمی رشد کند. هر سهم این ارز دیجیتال تقریبا ۲.۲۵ میلیون بود.


عملکرد NEM چگونه است؟

عملکرد NEM چگونه است؟
عملکرد NEM چگونه است؟

NEM قادر است کارها را با تلفیق انواع فناوری های جدید انجام دهد. این بلاکچین مکانیزم جدیدی را با نام PoI به بازار رمزارزها معرفی می کند. این الگوریتم از راههای مختلفی با سایر الگوریتم های دیگر متفاوت است.

در درجه اول، در یک مکانیزم PoI، زمان و مبلغی که شخصی به شبکه NEM اختصاص داده است در نظر گرفته می شود. در الگوریتم PoI نیاز است تا شما حداقل ۱۰۰۰ XEM به سیستم واگذار کنید تا واجد شرایط تولید بلوک های جدید باشید. کاربرانی که می خواهند بلوک های جدیدی به بلاکچین اضافه کنند پاداش و بخشی از کارمزدهای معامله را دریافت می کنند. برای اینکه XEM خود را از حالت عادی به XEM تحویل دهید، باید آنها را در کیف پول شبکه نگه دارید. دارایی های جدید شما با نرخ ۱۰% در روز به مالکیت بیشتری می پردازند.

ویژگی جالب دیگر در مورد PoI پاداش کاربرانی است که در شبکه با دیگران معامله می کنند. سیستم این مقادیر معامله را ارزیابی کرده و از این اطلاعات برای افزایش امتیاز PoI استفاده می کند. هر کاربر PoI بر اساس مشارکت و سهم کلی خود امتیاز PoI دارد. این امتیاز تضمین می کند که بهترین نودهای شبکه بیشترین فرصت را برای کسب دارند.


هاروست چیست و هاروستر به چه کسی می گویند؟

هاروست چیست و هاروستر به چه کسی می گویند؟
هاروست چیست و هاروستر به چه کسی می گویند؟

از دیگر عناصر مهم سیستم اجماع، پروتکل هاروست است. این پروتکل کدگذاری حساب شما را به یک سوپرنود موجود پیوند می دهد. سوپرنودها ستون فقرات اکوسیستم NEM را تشکیل می دهند. حساب های پیوند داده شده به سوپرنودها اجازه می دهد تا از امتیاز PoI استفاده کند تا شانس تولید بلوک را به نفع خود افزایش دهد.

در واقع، سوپرنودها امتیاز PoI را وام می گیرند تا از طرف آن بلوک ها را کامل کنند. این استراتژی باعث می شود که بلاکچین NEM بدون نیاز به تلاش زیاد کاربران برای محاسبه، امنیت خود را حفظ کند. به همین ترتیب NEM بسیار کارآمدتر از دیگر پلتفرم ها می باشد.

شایان ذکر است در بلاک چین نم Nem به عملیات ماینینگ هاروست گفته می شود. در شبکه بلاک چین بیت کوین و یا اتریوم به عملیات استخراج ماینینگ گفته می شود اما در بلاک چین نم هاروست می گویند. هاروست در لغت به معنای درو یا برداشت محصول می باشد.

به فردی که عملیات استخراج را انجام می دهد در شبکه نم Nem هاروستر گفته می شود. در بلاک چین های بیت کوین و اتریوم به هاروستر نیز ماینر می گویند.


قیمت ارز دیجیتال زم یا XEM

هم اکنون در زمان نگارش این مقاله قیمت ارز دیجیتال زم Xem که در بلاکچینی با نام Nem است برابر با ۰.۰۵۱۴۸۰۲ دلار می باشد. شما می توانید هم اکنون به این قیمت این ارز دیجیتال را خریداری کنید.


چگونه می توانیم ارز دیجیتال XEM به دست آوریم؟

ارز دیجیتال زم را می توانید از دو طریق:۱. استخراج، ۲. خرید و فروش به دست آورید. در بلاک چین Nem به جای کلمه استخراج از هاروست و هاروستر استفاده می کنند. در دیگر رمز ارز ها به استخراج ارز های دیجیتال ماینینگ گفته می شود اما در بلاک چین Nem به عملیات ماینینگ هاروست می گویند. هارو در فارسی به معنی درو کردن می باشد. همچنین به افرادی که عملیات ماینینگ را انجام می دهند هاروستر نیز می گویند. در ادامه همراه ما باشید تا با معنی هاروست و هاروستر بیشتر آشنا شوید.


ارز دیجیتال زم XEM چگونه استخراج می شود؟

ارز دیجیتال زم XEM چگونه استخراج می شود؟
ارز دیجیتال زم XEM چگونه استخراج می شود؟

در حال حاضر ارز دیجیتال زم را با هیج دستگاه ماینری نمی توان استخراج کرد اما برای پردازش تراکنش ها و یا همان استخراج نیاز به کامپیوتر های قدرتمند داریم. منظور از کامپیوتر های قدرتمند همان سیستم سخت افزاری قدرتمند می باشد. برای انجام این کار هاروستر ها باید به سوپر نود ها متصل شوند. با انجام این کار می توان گفت که تایید تراکنش ها انجام می شود.


ارز دیجیتال نم را چگونه می توان خریداری کرد؟

ارز دیجیتال نم را چگونه می توان خریداری کرد؟
ارز دیجیتال نم را چگونه می توان خریداری کرد؟

هماطنور که گفتیم همانند دیگر رمز ارز ها می توانید ارز دیجیتال نم را خریداری کنید. برای خرید این ارز دیجیتال باید در ابتدا به یکی از صرافی های موجود مراجعه کنید و سپس اقدام به خریداری ارز دیجیتال نم کنید و سپس اقدام به ترید کنید. شما می توانید در یکی از صرافی های ذیل ارز دیجیتال Xem را خرید و فروش کنید.

 1. صرافی Binance
 2. صرافی Hitbtc
 3. صرافی‌ Hubi
 4. و….

چگونه می توانیم ارز دیجیتال زم XEM را ذخیره کنیم؟

تنها راه ذخیره سازی ارز دیجیتال زم، ذخیره آن در کیف پول می باشد. شما می توانید به راحتی با دانلود و نصب کیف پول هایی که این ارز دیجیتال از آنها پشتیبانی می کند، اقدام به نصب آن کنید. کیف پول هایی هستند که از این رمز ارز نیز پشتیبانی می کنند. شما می توانید به صورت دلخواه یکی از کیف پول ها را دانلود و اقدام به نصب و استفاده از آن کنید. در صورتی که در هنگام انتخاب کیف پول با مشکل رو به رو شدید، در ادامه همراه ما باشید تا با کیف پول های ارز دیجیتال زم آشنا شوید.


کیف پول های ارز دیجیتال زم XEM

کیف پول های ارز دیجیتال زم XEM
کیف پول های ارز دیجیتال زم XEM

همانطور که گفته شد ارز دیجیتال زم از تعدادی کیف پول پشتیبانی می کند. شما می توانید به راحتی با انتخاب یکی از این کیف پول ها اقدام به ذخیره ارز دیجیتال زم کنید.

 1. کیف پول NEM Desktop Client
 2. کیف پول Trezor Wallet
 3. کیف پول NEM Mobile Wallet
 4. کیف پول Exodos

آیا می توان ارز دیجیتال زم را به دیگر رمز ارز ها تبدیل کرد؟

بله، همانطور که گفتیم، شما می توانید در صرافی های مختلف اقدام به خریداری ارز دیجیتال زم کنید. حال در صورت تمایل می توانید در همان صرافی ها اقدام به تبدیل رمز ارز های خود کنید. ساده تر از آنچه که فکرش را کنید می توانید رمز ارز زم را به هر رمز ارز که می خواهید تبدیل کنید.


اینفوگرافیک ارز دیجیتال XEM

اینفوگرافیک ارز دیجیتال XEM
اینفوگرافیک ارز دیجیتال XEM

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله مطالعه کردید، ارز دیجیتال زم یک رمز ارز متن باز با سرعت و شفافیت بالا و کارمزد پایین می باشد. شما می توانید برای ترید از ارز دیجیتال زم هم استفاده کنید. اگر برای ذخیره این رمز ارز در کیف پول ها همچنان مشکل دارید، در ادامه با دیگر مقاله های ما نیز همراه باشید.

ممنون از اینکه تا پایان “رمز ارز XEM چیست؟” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
5 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پروین
2 سال قبل

ارز Xem از چه الگوریتمی پیروی میکنه

حمیدرضا
3 سال قبل

چگونه می توان ارز xem را به تومان تبدیل کرد؟

صادق
3 سال قبل

ارز xem سابقه پامپ و دامپ دارد؟

مینا
3 سال قبل

صرافی هایی که این ارز در آن معامله می شود را لطفا بگید؟

ماریا
3 سال قبل

کیف پولهایی که این ارز را پشتیبانی میکند کدامند؟

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده