آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

کپی تریدینگ چیست؟

کپی تریدینگ Copy Trading چیست؟

کپی تریدینگ چیست؟، تا به امروز شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که آیا راهی برای ورود تریدرهای بدون تجربه و یا تازه کار برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد یا خیر. و یا شاید این سوال نیز در ذهن شما نقش ببندد که آیا افرادی که تجربه و مهارت کافی در ارتباط با ابزارهای تریدینگ و ریسک‌های بازار ندارند می توانند از فرصت های بازار بهره مند شوند؟ یکی از ساده ترین راه‌ها برای استفاده از فرصت های بازار، کپی برداری از بهترین معامله گران یا تریدرها می باشد.

کپی تریدینگ که در این مقاله قصد داریم به معرفی آن بپردازیم، به شما این امکان را می دهد تا به طور خودکار ویژگی هایی را که تریدرهای با تجربه‌تر ایجاد می کنند، بدون نیاز به تجزیه و تحلیل بازار، کپی کنید. برخی از تریدرها از این گزینه به عنوان راهی برای درآمد در حین یادگیری استفاده می‌کنند، زیرا پیمایش در بازارها برای تریدرهای جدید می تواند دشوار باشد. از سوی دیگر، برخی از تریدرها هستند که به دلیل کمبود زمان برای تعهد به بازار، از کپی تریدینگ استفاده می‌کنند. در هر صورت، کپی تریدینگ می تواند ابزار مفیدی باشد. در ادامه به معرفی کامل کپی تریدینگ، عملکرد و ویژگی های آن خواهیم پرداخت.


کپی تریدینگ چیست؟

کپی تریدینگ Copy Trading چیست؟
کپی تریدینگ چیست؟

کپی تریدینگ نوعی سرمایه گذاری است که شامل کپی کردن معاملات سایر تریدرها است. همه چیز در سال ۲۰۰۵ شروع شد، زمانی که سرویس معاملاتی Tradency برای اولین بار معاملات خودکار را ارائه کرد، اما محبوبیت آن با eToro و سرویس CopyTrader آن افزایش یافت. امروزه بسیاری از کارگزاران، کپی تریدینگ را با ویژگی های مختلف ارائه می دهند.

در کپی تریدینگ ، تنها تحقیقی که باید انجام دهید این است که یک تریدر سودآور در یک پلتفرم کپی تریدینگ پیدا کنید. اکثر پلتفرم ها راه ساده ای برای فیلتر کردن نتایج معاملات تریدرهای با تجربه ارائه می دهند، که یافتن روشی را که به بهترین وجه متناسب با سبک معاملاتی و تحمل ریسک شما است، آسان می کند. هنگامی که تریدری که دنبال می کنید معامله ای را باز می کند، پلتفرم کپی تریدینگ کپی همان معامله را به صورت خودکار در حساب شما باز می کند. همچنین می‌توانید انتخاب کنید که چه مقدار از سرمایه خود را می خواهید به یک تریدر تخصیص دهید، و همچنین کل ریسک های خود را در هر معامله مشخص کنید.

به طور خلاصه می توان بیان نمود که در کپی تریدینگ شما یک تریدر حرفه ای و با تجربه را انتخاب نموده و استراتژی های آن را دنبال می نمایید. نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که تریدری را که انتخاب می کنید با مدل سرمایه گذاری شما هم سو و هم جهت باشد و یا به عبارتی همخوانی داشته باشد. در واقع کپی تریدینگ شما را قادر به کپی و اجرای خودکار پوزیشن هایی که توسط افراد دیگر اتخاذ و مدیریت می شود، می نماید.


انواع کپی تریدینگ

انواع کپی تریدینگ Copy Trading
انواع کپی تریدینگ

به طور کلی استراتژی های کپی تریدینگ به دو دسته تقسیم می شود که در ادامه به شرح هر یک خواهیم پرداخت:

 1. خودکار Automatic

در پلتفرم های کپی تریدینگ امکان تقلید همراه با سرمایه گذاری خودکار وجود دارد. در این پلتفرم ها معاملات به صورت خودکار انجام می شود و یا اینکه تریدرهای حرفه ای و ربات ها آن را انجام می دهند.

 1. دستی Manual

ترید دستی جایی است که یک تریدر تصمیم می گیرد که چه زمانی یک دارایی را بخرد یا بفروشد و سپس خود معامله را از طریق بازار یا سفارشات در حال انتظار انجام دهد.


بررسی عملکرد کپی تریدینگ در بازار ارزهای دیجیتال

بررسی عملکرد کپی تریدینگ در بازار ارزهای دیجیتال
بررسی عملکرد کپی تریدینگ در بازار ارزهای دیجیتال

کپی تریدینگ یک مفهوم جهانی است که در همه بازارهای مالی کار می کند. چه بخواهید در فارکس، ارزهای دیجیتال، فلزات، کالاها یا سهام معامله کنید، می توانید این کار را با کپی تریدینگ انجام دهید. بیشتر تریدرهایی که می خواهند معاملات تریدرهای دیگر را کپی کنند، عمدتا به عملکرد معاملاتی که می توانند به آن دست یابند علاقه مند هستند، نه در بازارهایی که معامله می شوند. با این حال، اگر می خواهید کپی تریدینگ خود را صرفا بر روی ارزهای دیجیتال متمرکز کنید، می توانید این کار را انجام دهید.

ارزهای دیجیتال در دنیای مالی نسبتا جدید هستند و تریدرهای حرفه ای که از اکوسیستم کریپتو پیروی می کنند معمولا دانش فنی عمیقی از محصولات دارند. کپی کردن معاملات تریدرهای ارزهای دیجیتال کاملا منطقی است، به خصوص اگر تجربه لازم برای معامله آنها را به تنهایی ندارید. هر پلتفرم روش متفاوتی برای شروع کار دارا می باشد اما روند آن به طور کلی به صورت زیر است:

 • باز کردن یک حساب تریدینگ

افتتاح یک حساب با یک ارائه دهنده کپی تریدینگ اولین گام کپی تریدینگ است. فرایند آن بسیار ساده است. شما می توانید موارد ثبت نام را تکمیل کنید، واریز اولیه خود را انجام دهید، و پس از تایید حساب شما می توانید شروع به دنبال کردن تریدرهای سودآور کنید.

 • انتخاب یک تریدر

اکنون یک حساب تریدینگ دارید، وقت آن است که یک تریدر را برای دنبال کردن انتخاب کنید. این معمولا زمان‌برترین بخش کپی تریدینگ است، اما خوشبختانه اکثر پلتفرم های کپی تریدینگ به شما این امکان را می دهند که به سرعت معیارهای مهم معاملات را فیلتر کنید و بهترین تریدر را انتخاب کنید.

 • دنبال کردن تریدر

هنگامی که یک تریدر را پیدا کردید، کپی کردن معاملات یا تریدهای او به سادگی فشار دادن دکه “Follow” است. برخی از پلتفرم های کپی تریدینگ ممکن است از شما بخواهند که چه مقدار از وجوه خود را می خواهید به یک تریدر خاص اختصاص دهید، که به کنترل ریسک‌های شما کمک می‌کند.


مزایا و معایب کپی تریدینگ

مزایا و معایب کپی تریدینگ Copy Trading
مزایا و معایب کپی تریدینگ

در این قسمت از مقاله شما می توانید با مزایا و معایب کپی تریدینگ آشنا شوید.

مزایا

 • روشی کاربردی برای افراد مبتدی: کپی تریدینگ به عنوان یک روش کاربردی برای افراد تازه کار و مبتدی شناخته می شود. تمامی بخش های معامله را تریدر انجام می دهد که شامل بررسی احتمالات سود و ضرر و دیگر موارد می باشد و تنها لازم است شما کاری که او انجام می دهد را تکرار نمایید.
 • روشی مناسب برای کسب تجربه: برخی از پلتفرم های کپی تریدینگ دارای نسخه دمو می باشند. با این وجود شما می توانید بدون پرداخت هزینه، به آزمون و خطا بپردازید و در این حین با چند ابزار معاملاتی آشنا شوید و تجربه کسب نمایید.
 • اطمینان از استراتژی های تریدر: با توجه به اینکه تریدر و کپی تریدر هر دو دارایی های خود را به یک اندازه در معامله قرار می دهند، می توان از استراتژی های تریدر اطمینان حاصل پیدا کرد.

معایب

 • ریسک کپی تریدینگ: یکی از معایب کپی تریدینگ ریسک آن می باشد. در بازار زمانی می باشد که قیمت یک دارایی با نوساناتی همراه است و تغییر پیدا می کند که شما با ریسک بازار روبرو می شوید. به همین دلیل است که ریسک از دست رفتن ارزش پس از خرید دارایی نیز وجود دارد. با استفاده از استراتژی تخصیص دارایی، تریدرها قادر خواهند بود از ریسک زیاد جلوگیری به عمل بیاورند. با استفاده از استراتژی تخصیص دارایی از ضررهای بزرگ جلوگیری می شود و با این کار مقدار مشخصی از سرمایه برای یک استراتژی اختصاص داده می شود.
 • سپردن کنترل و مدیریت سرمایه خود به فردی ناشناس: در کپی تریدینگ شما کنترل و مدیریت دارایی خود را به فردی ناشناس می سپارید که در عین حال باید هزینه نیز بپردازید. تعدادی از تریدرها هزینه ای را به عنوان کمیسیون دریافت می نمایند.

تفاوت کپی تریدینگ و میرور تریدینگ

تفاوت کپی تریدینگ و میرور تریدینگ
تفاوت کپی تریدینگ و میرور تریدینگ

میرور تریدینگ Mirror Trading و کپی تریدینگ دارای تفاوت کمی با یکدیگر می باشند. میرور تریدینگ به معنای تقلید از یک استراتژی معاملاتی می باشد. در واقع میرور تریدینگ زیر مجموعه ای از کپی تریدینگ می باشد. در میرور تریدینگ کاربر استراتژی ها را مشاهده می نماید و به انتخاب خود یکی را اجرا می کند. اما در کپی تریدینگ اینگونه نیست و کاربر دقیقا و بدون بررسی، پوزیشن های تریدر انتخاب شده را استفاده می کند.


تفاوت کپی تریدینگ و سوشال تریدینگ

تفاوت کپی تریدینگ و سوشال تریدینگ
تفاوت کپی تریدینگ و سوشال تریدینگ

مردم اغلب دو مفهوم کپی تریدینگ و سوشال تریدینگ Social Trading را با هم اشتباه می گیرند. هر دو روش شامل همکاری با دیگران در سرمایه گذاری شما و تصمیم گیری بر اساس نظرات دیگران است. اگرچه نام آنها ممکن است شبیه به نظر برسد، اما تفاوت های کلیدی بین این دو روش وجود دارد.

سوشال تریدینگ نوعی سرمایه گذاری است که در آن تریدرها یک گروه تشکیل می دهند و با هم کار می کنند. تریدرها در این گروه تحقیقات و نکاتی را با یکدیگر به اشتراک می گذارند و بیش از یک نفر ممکن است برای کمک به تریدر در بهینه سازی سبد خود شرکت کنند. در برخی موارد، سرمایه گذاران حتی ممکن است سرمایه های خود را جمع کنند تا سرمایه‌گذاری بزرگ‌تری را با هم انجام دهند. این شکل از سرمایه‌گذاری به دلیل رسانه های اجتماعی بسیار محبوب شده است. به عنوان مثال، پلتفرم اجتماعی Reddit یا دنبال کنندگان توئیتر ممکن است شروع بخ بحث در مورد افکار خود کنند و شروع به اشتراک‌گذاری تحلیل‌های بازار برای کمک به تریدرهای خود کنند.

همانطور که می‌بینید، سوشال تریدینگ بسیار غیررسمی‌تر از کپی تریدینگ است. لزوما مجبور نیستید از نرم افزار خاصی استفاده کنید یا با سرمایه‌گذار قرارداد مشارکت در سود ببندید. بسیاری از افرادی که از سوشال تریدینگ استفاده می‌کنند، گروه‌های مختلفی را مرور می کنند و از چندین حلقه اجتماعی اطلاعات دریافت می کنند. برخی از اشکال سوشال تریدینگ می تواند شامل قراردادهایی برای ادغام وجوه باشد، اما شما مجبور نیستید به چیزی متعهد شوید مگر اینکه بخواهید.


بهترین پلتفرم های کپی تریدینگ

بهترین پلتفرم های کپی تریدینگ Copy Trading
بهترین پلتفرم های کپی تریدینگ

امروزه به نظر می رسد که افراد زیادی به سراغ ارزهای دیجیتال می روند تا سعی کنند به سرعت درآمد کسب کنند. با این حال هزاران ارز دیجیتال مختلف برای ترید یا سرمایه گذاری در دسترس هستند و میلیون ها نفر به این بازار وارد شدند. در اینجا به معرفی چند مورد از بهترین پلتفرم های کپی تریدینگ خواهیم پرداخت.

 1. بای بیت Bybit

بای بیت به طور کلی بهترین پلتفرم کپی تریدینگ است. با بای بیت می توانید تریدرهایی را برای کپی کردن معاملاتی که انجام می دهند، پیدا کنید و رشد موجودی ارز دیجیتال خود را مشاهده کنید. همه اینها در یک پلتفرم واحد و با کاربری آسان قرار دارد. تریدرهای اصلی می توانند به دیگران اجازه دهند تا استراتژی ها و معامات خود را از طریق پلتفرم بای بیت کپی کنند تا از کار خود سود ببرند. در مقابل، آنها ۱۰ درصد از سود کسب شده توسط هر فالوور را دریافت می کنند. برخلاف بسیاری از پلتفرم های معاملاتی کریپتو، بای بیت تریدرهای اصلی با تجربه و تریدرهای جدید را گرد هم می آورد تا یک تجربه کپی تریدینگ خوب برای همه ایجاد کند.

 1. ای‌تورور eToro

این پلتفرم به عنوان یکی از پیشگامان سوشال تریدینگ و کپی تریدینگ شناخته می شود. eToro یکی از بهترین پلتفرم های کپی تریدینگ ارز دیجیتال برای تازه کارانی است که به دنبال اتصال، دنبال کردن و سود بردن از تخصص تریدرها هستند. پلتفرم کپی تریدینگ ای‌تورو بسیار اصلی و در عین حال فوق‌العاده کاربردی و آسان برای استفاده می باشد.

 1. تری‌کاماز ۳Commas

تری‌کاماز یک ربات ترید می باشد و بهترین بستر برای کپی تریدینگ است. این پلتفرم معاملاتی به کاربران ربات های تریدر ارزهای دیجیتال را به صورت plug-and-play ارائه می دهد. شما می توانید با استفاده از ۳Commas ترید را با استفاده از هر تعداد استراتژی کپی کنید. شما به سادگی استراتژی کپی تریدینگ را که می خواهید کپی کنید انتخاب می کنید و ربات بقیه موارد را انجام خواهد داد.

 1. شریمپی Shrimpy

شریمپی Shrimpy یک پلتفرم کپی تریدینگ محبوب و ابزار تعادل مجدد سبد ارزهای دیجیتال است. این پلتفرم یکی از بهترین پلتفرم های کپی تریدینگ ارزهای دیجیتال به دلیل مجموعه همه کاره ابزارها و منابه کپی تریدینگ، دارای یک رابط کاربری تعاملی با کاربری آسان، پشتیبانی مشتری و طیف وسیعی از ویژگی های منحصر به فرد است. نه تنها می توانید به ربات های سوشال تریدینگ و کپی تریدینگ Shrimpy دسترسی داشته باشید، بلکه می توانید استراتژی های کپی تریدینگ سفارشی و صندوق های شاخص ارزهای دیجیتال خود را توسعه دهید. مانند چندین گزینه دیگر از پلتفرم های کپی تریدینگ، Shrimpy با ده‌ها صرافی برتر کار می کند و دسترسی معاملاتی به بزرگترین و محبوب ترین ارزهای دیجیتال امروزی را ارائه می دهد.

 1. مون‌ایکس‌بی‌تی MoonXBT

MoonXBT بهترین بستر برای اجرای سریع ترید است و در عرصه ارزهای دیجیتال نسبتا جدید می باشد. اما مون‌ایکس‌بی‌تی به لطف قابلیت های بی حد و حصر و معاملات عالی، در حال حاضر نام خود را به عنوان یک پلتفرم برتر ترید ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است. این پلتفرم در بیش از ۲۰۰ کشور قابل دسترسی است و به دلیل قرارداد ترید سبک منحصر به فرد خود شناخته شده است. برخلاف برخی از بهترین پلتفرم های کپی تریدینگ، MonnXBT  نقدینگی بالایی را نیز تضمین می کند. این همراه با ساختار قراردادی منحصر به فرد پلتفرم، منجر به برخی از سریعترین زمان‌های پردازش تراکنش در صنعت می شود. همچنین با یک عملکرد کپی تریدینگ که به تلزگی اضافه شده است، یک پلتفرم عالی برای تکرار نتایج تریدرهای با تجربه و سودآور است.

 1. بینگ‌ایکس BingX

بینگ‌ایکس BingX یک صرافی مبتکرانه ارز دیجیتال است که به کاربران اجازه می دهد تا تریدرهای برتر را دنبال کنند. این پلتفرم در سال ۲۰۱۸ تاسیس شد و دفتر مرکزی آن در سنگاپور است. BingX قصد دارد حتی سرمایه گذاران جدید را با دانش مورد نیاز برای سرمایه گذاری مناسب توانمند کند. تجزیه و تحلیل عالی این پلتفرم و شبکه سوشال تریدینگ به این معنی است که شما مجبور نیستید به تنهایی در فضای کریپتو حرکت کنید. مدل‌هایی وجود دارد که می‌توانید از آنها برای ساخت استراتژی های خود استفاده کنید، اما همچنین می توانید از طریق ویژگی‌ کپی تریدینگ، استراتژی‌های تریدرهای دیگر را کپی کنید.

 1. واندر تریدینگ WunderTrading

بهترین پلتفرم با یک رابط کاربری فوق‌العاده و یکی از راه‌حل های مبتکرانه کپی تریدینگ است. در اینجا سرمایه گذاران مبتدی ارزهای دیجیتال می توانند با ایجاد استراتژی ها و ربات‌های تریدینگ خودکار خود یا با کپی کردن معاملات مستقیما از تریدرهای با تجربه ارزهای دیجیتال، کسب تجربه کنند. پلتفرم WunderTrading از چندین صرافی برتر ارز دیجیتال از جمله Binance ،KuCoin ،Kraken ،Bybit ،OKX و غیره پشتیبانی می کند. با این حال چیزی که واقعا واندرتریدینگ را برجسته می کند، رابط کاربری فوق‌العاده آن است و استفاده از آن آسان می باشد.


اینفوگرافیک کپی تریدینگ چیست؟

اینفوگرافیک کپی تریدینگ Copy Trading چیست؟
اینفوگرافیک کپی تریدینگ چیست؟

سوالات متداول

۱.کپی تریدینگ چیست؟

کپی تریدینگ یک استراتژی معاملاتی است که به هر کسی اجازه می دهد معاملات تریدرهای با تجربه ارز دیجیتال را تکرار و کپی کند. ویژیگ کپی تریدینگ به این معنی است که تمام معاملات باز و بسته شده توسط تریدر در حساب دنبال کننده یا فالوور تکرار می شود.

۲.آیا کپی تریدینگ سودآور است؟

بله، کپی تریدینگ می تواند سودآور باشد، اما بستگی به تریدری دارد که انتخاب کرده اید.

۳.آیا کپی تریدینگ قانونی است؟

بله، کپی تریدینگ قانونی است. اما هر کشوری ممکن است مقررات خود را اعمال کند. توجه داشته باشید که همه پلتفرم های معاملاتی برای همه مناطق در دسترس نیستند.

۴.آیا کپی تریدینگ امن است؟

کپی تریدینگ امن است، اما اگر تریدر معامله بدی را باز کند، حساب شما آن معامه را تکرار می کند و ممکن است وجوه خود را از دست بدهید. بزرگترین چالش این است که یک تریدر با تجربه برای دنبال کردن پیدا کنید، که روی دارایی‌های مورد علاقه شما تمرکز کند. علاوه بر این، همیشه می توانید تصمیم بگیرید که کپی از تریدهای دیگران را متوقف کنید.

۵.مزایای کپی تریدینگ چیست؟

هم تریدر با تجربه و هم تریدر دنبال کننده از ویژگی کپی تریدینگ سود می برند. در مورد تریدر با تجربه، او می تواند فالوورهایی به دست آورد و همچنین به ازای هر ترید موفق از دنبال کنندگان خود کمیسیون دریافت کند. در مورد کسانی که معاملات او را کپی می کنند، اگر تریدها موفقیت آمیز باشد، درآمد غیرفعالی دارند.

۶.پلتفرم کپی تریدینگ چیست؟

پلتفرم کپی تریدینگ یک پلتفرم ترید مالی است که به سرمایه گذاران این امکان را می دهد که ترید تریدرهای با تجربه‌تر را دنبال کرده و به طور خودکار کپی کنند.


سخن پایانی

در این مقاله ما به طور کامل به معرفی کپی تریدینگ و تفاوت آن با سوشال تریدینگ و میرور تریدینگ پرداختیم. همچنین بهترین پلتفرم ها برای کپی تریدینگ را به شما کاربران عزیز معرفی نمودیم. در واقع اینها بهترین پلتفرم های کپی تریدینگ ارز دیجیتال برای سرمایه گذاران هستند. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که ترجیحات خود را ارزیابی کنید و انتخاب کنید کدام یک از پلتفرم ها به بهترین وجه نیازهای شما را برآورده می‌کند. می توانید نگاهی به بودجه خود بیاندازید، بررسی کنید که آیا ربات تریدر را ترجیح می دهید یا از تریدرهای حرفه ای کپی کنید و سطح مهارت خود را ارزیابی کنید. وقتی به همه این سوالات پاسخ دادید، پلتفرمی را انتخاب کنید که تمام مزایای مورد نیاز شما را داشته باشد.

البته کپی تریدینگ خطرات خاص خود را دارد، بنابراین به یاد داشته باشید که هرگز بیش از حدی که می توانید سرمایه خود را از دست بدهید، سرمایه گذاری نکنید و قبل از معامله با یک مشاور مالی صحبت کنید. با این حال، اگر با موفقیت سبد خود را متنوع کنید و از بهترین تریدرها کپی برداری کنید، احتمالا سود زیادی خواهید داشت.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “کپی تریدینگ چیست؟” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
10 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
هانیه
1 سال قبل

عالی

نسرین
1 سال قبل

یکی از دوستانم گفته که کپی تریدینگ خیلی ریسک داره و احتمال اینکه کل سرمایه از بین بره وجود داره… واقعا همینجوره؟ میشه توضیح بدین دقیقا چه اتفاقی میوفته

متین
1 سال قبل

وقتی ما حسابمون رو به تریدر وصل کنیم آیا اون میتونه بدون اجازه ما حساب ما را قطع کنه؟

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  متین
1 سال قبل

درود …خیر
فقط معاملات شما شبیه معاملات آن فرد صورت می گیرد

گوهزاده
1 سال قبل

شما آموزش کپی تریدینگ هم میدین؟

مهسا
1 سال قبل

سلام و عرض ادب
وقتی حساب شما به استراتژی ما متصل شد بصورت خودکار تمام معاملات برای شما لحاظ می‌شود ما دسترسی به حساب شما نداریم و خودتان می‌توانید واریز و برداشت انجام دهید.

مژگان
1 سال قبل

سلام. کپی تریدینگ فقط برای فارکس هست؟

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  مژگان
1 سال قبل

درود
خیر
در حال حاضر برای ارز های دیجیتال نیز می باشد

فرشاد
1 سال قبل

سلام. حداقل مبلغی که میتونیم برای حساب کپی تریدینگ شارژ کنیم چقدره؟

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  فرشاد
1 سال قبل

درود
برای حالت های مختلف و صرافی های مختلف فرق دارد
می توانید در هر صرافی مشاهده نمایید

آخرین مقالات منتشر شده