آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

اموزش ساخت NFT | راهنمای کامل ساخت nft

آموزش ساخت NFT در نحوه فروش nft به صورت کامل

اموزش ساخت NFT و نحوه فروش nft به صورت کامل، شما که در حال مطالعه این مقاله هستید احتمالا تا به حال بارها نام NFT ها را شنیده اید. در حال حاضر به دلیل ورود متاورس به دنیای کریپتو، بازار کار NFT ها از قبل بسیار داغتر است و افراد مختلفی قصد ورود به بازار NFT ها و همچنین متاورس را دارند. تقریباً در هرکجای بازار کریپتو را که نگاه کنید، نشانه هایی را از NFT و یا توکن های غیرقابل تعویض را مشاهده می کنید. به همین دلیل ما تصمیم بر این گرفتیم تا به سراغ NFT ها برویم و نحوه ساخت NFT و یا توکن های غیرقابل تعویض را به شما آموزش دهیم.

تقریباً می توان گفت که ساخت NFT و کسب درآمد از آن فکری است که این روزها در ذهن افراد بسیاری مخصوصاً هنرمندان خطور کرده است؛ اما در این بین برخی از افراد، خیال می کنند که طراحی و ساخت یک NFT یک کار بسیار سخت و دشوار می باشد اما در این قسمت باید بگوییم که این‌طور نیست.

شما برای اینکه NFT بسازید، مراحل تقریباً ساده ای را در پیش دارید اما تا به حال فکر کرده اید که پس از ساخت و انتشار NFT مورد نظر آن را قرار است چگونه بفروشید؟ تقریباً یکی از سخت ترین کارها در بخش NFT ها بیشتر مربوط به کانسپت های فروش NFT می باشد. در صورتی که شما NFT خود را طراحی کنید اما پلنی برای فروش آن نداشته باشید، در اصل ضرر کرده اید چراکه برای شما برای یک NFT ابتدا باید هزینه های ساخت و طراحی و همچنین گس فی را بپردازید؛ بنابراین اگر نتوانید NFT مورد نظر را به خوبی و با قیمت مناسب نفروشید همان‌طور که گفتیم شما به جای سود ضرر کرده اید.

در صورتی که این مشکل گریبان گیر شما است و یا تا به حال به این موضوع فکر نکرده اید و اطلاع ندارید، ادامه این مقاله را حتماً مطالعه کنید. ما در این مطلب همان‌طور که گفتیم قصد داریم تا به صورت کامل به طریقه ساخت NFT و همچنین طریقه فروش آن اشاره کنیم. همراه ما باشید.

نیم نگاهی به NFT یا توکن های غیرقابل تعویض

نیم نگاهی به NFT یا توکن های غیرقابل تعویض
نیم نگاهی به NFT یا توکن های غیرقابل تعویض

قبل از هر چیزی بد نیست کمی با عناوین مقدماتی آشنا شوید. در این بخش کمی درباره NFT ها گپ و گفت خواهیم داشت و سپس به سراغ اصل مطلب می رویم. توکن های غیرقابل تعویض یا Non-fungible token (NFT) دارایی های رمزنگاری در بلاکچین هستند که منحصر به فرد و تنها برای یک شخص می باشند که قابل تعویض نمی باشند. بر خلاف رمز ارز های رمزنگاری شده، نمی توانید NFT ها را به صورت معادل معامله کنید. مثلاً، شما نمی توانید یک NFT را در مارکتی با یک NFT دیگر معامله کنید در صورتی که در حوزه رمز ارز ها برای شما این امکان وجود دارد که مثلاً اتریوم را در برابر بیت کوین معامله کنید. در کل، اگر قصد خرید و فروش NFT ها را دارید، تنها باید از یکی از رمز ارز ها در مقاله یک NFT استفاده کنید.

تقریباً با توجه به پیشرفت های حوزه NFT شما می توانید هر نوع محصولی را به NFT تبدیل کنید و مالک اختصاصی آن باشید. فرقی نمی کند که محصول شما به صورت تصویری است یا صوتی چراکه در اکثر مارکت ها شما می توانید محصولات مختلف را به NFT تبدیل کنید. در صورتی که چنین کاری انجام دهید، در بلاکچین هیچ فرد دیگری نمی تواند مالک محصول شما باشد.


چرا NFT ها مهم هستند؟

چرا NFT ها مهم هستند؟
چرا NFT ها مهم هستند؟

NFT یا توکن های غیرقابل تعویض تکامل مفهوم نسبتاً ساده رمز ارزها هستند. شما می توانید، همان‌طور که گفتیم هر محصولی را به یک NFT تبدیل کنید. انجام این کار باعث می شود تا واسطه ها حذف شوند. تبدیل محصولات فیزیکی به دیجیتالی به هنرمندان اجازه می دهد تا با مخاطبین خود به صورت مستقیم ارتباط برقرار کنند؛ جز این موضوع، آن ها می توانند فرآیند های تجاری را نیز بهبود ببخشند.

NFT جز کسب درآمد فواید دیگری مثل تأیید هویت نیز دارند. برای مثال گذرنامه های فیزیکی را در نظر بگیرید که باید در هر نقطه ورود و خروج ارائه شود. حال اگر گذرنامه فردی به NFT تبدیل شوند، به دلیل اینکه هر NFT ویژگی های شناسایی منحصر به فرد خود را دارند، فرآیند ورود و خروج را برای حوزه های قضایی ساده تر می کند.

تا به این قسمت تقریباً با NFT ها در حوزه کریپتو آشنا شدید. در صورتی که در حال حاضر با NFT ها آشنا نیستید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً به مقاله اختصاصی NFT چیست در سایت زوم ارز مراجعه کنید. در این مقاله ما به صورت کامل و جامع NFT یا توکن های غیرقابل تعویض را توضیح داده ایم. در ادامه همراه ما باشید تا به سراغ ساخت و فروش محصولات NFT برویم.


فرآیند کلی طراحی و ساخت NFT

فرآیند کلی طراحی و ساخت NFT
فرآیند کلی طراحی و ساخت NFT

همان‌طور که در ابتدای مقاله گفتیم، در حال حاضر به دلیل گسترش حوزه NFT افراد بسیار مختلفی مشتاق به ساخت NFT هستند. اگر بخواهیم فرآیند ساخت NFT را شرح دهیم، ایجاد NFT در کل به دو بخش تقسیم می شود.

 • بخش اول

بخش اول قسمت انتخاب موضوع و سپس طراحی محصول است. فرقی نمی کند که محصول شما یک عکس، نقاشی، موزیک، متن و… است؛ چراکه هر محصول نیاز به طراحی دارد؛ بنابراین، ابتدا باید موضوع مورد نظر خود که قرار است با استفاده از آن NFT بسازید را انتخاب کنید و سپس به سراغ طراحی محصول خود بروید.

در صورتی که محصول شما آماده است و نیازی به طراحی ندارد، حال می توانید به سراغ بخش دوم که ساخت NFT است بروید. برای مثال اگر شما یک نقاش هستید و محصول خود را آماده اید، تقریباً کار خاصی دیگر نباید انجام دهید و تنها باید پس از آماده سازی محصول از هنر خود عکس برداری کنید تا برای ساخت NFT محصول شما آماده شود.

 • بخش دوم

پس از اینکه طراحی شما تکمیل شد و یا محصول خود را برای انتشار آماده کردید، نوبت به این رسیده است که به سراغ یکی از پلتفرم های خرید و فروش NFT بروید تا بتوانید محصول خود را برای فروش بگذارید. توجه داشته باشید که انجام این کار نیاز به الزاماتی دارد که در آینده به آن ها اشاره خواهیم کرد.

در حال حاضر مارکت های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد. برای مثال، یکی از مارکت های معروفی که احتمالا نام آن را زیاد شنیده اید، اوپن سی Opensea می باشد. این مارکت، نسبت به باقی مارکت های موجود محبوب تر است اما متأسفانه توسعه دهندگان این پلتفرم ورود کاربران ایرانی را محدود کرده اند. در نتیجه اگر قصد استفاده از این پلتفرم را دارید، حتماً باید از نرم افزار های تغییر ای پی استفاده کنید. در ادامه بیشتر به این موضوع اشاره خواهیم کرد.

در این بخش همان‌طور که مطالعه کردید، به صورت کلی با فرآیند طراحی و ساخت NFT آشنا شدید. در ادامه قصد داریم تا به صورت جزئی و مجزا هر بخش را برای فهم بهتر و راحت تر به شما توضیح دهیم و در انتها نیز طریقه ایجاد یک NFT در مارکت اوپن سی opensea را به شما عزیزان آموزش دهیم. همراه ما باشید.


چگونه می توانیم در سیستم عامل های دسکتاپ یک NFT طراحی کنیم؟

چگونه می توانیم در سیستم عامل های دسکتاپ یک NFT طراحی کنیم؟
چگونه می توانیم در سیستم عامل های دسکتاپ یک NFT طراحی کنیم؟

برای این کار باید به سراغ نرم افزار های طراحی متناسب با سیستم عامل های دسکتاپ بروید. در حال حاضر نرم افزار های بسیاری برای انجام این کار وجود دارند که تمامی آن ها قدرتمند هستند. استفاده از نرم افزار های فوق برای طراحی NFT نیاز به تخصص دارد. به همین دلیل اگر قصد دارید تا با برنامه های طراحی متناسب با سیستم عامل های دسکتاپی کار کنید، باید تخصص داشته باشید. اگر در این زمینه تخصص ندارید بهتر است انجام این کار به فرد دیگری بسپارید.

به دلیل اینکه قصد ما در این بخش تنها معرفی است به سراغ توضیحات اضافه نمی رویم و از آن ها فاکتور خواهیم گرفت. در ادامه به شما چند نرم افزار معرفی خواهیم کرد تا بتوانید با استفاده از آن ها به راحتی NFT مورد نظر خود را بسازید و آن را برای فروش لیست کنید. برخی از برنامه های فوق عبارت اند از:

 • نرم افزار طراحی Illustrator مناسب برای سیستم عامل های ویندوز Windows و مک MAC
 • نرم افزار طراحی Photoshop مناسب برای سیستم عامل های ویندوز Windows و مک MAC
 • نرم افزار طراحی Corel مناسب برای سیستم عامل های ویندوز Windows و مک MAC

مقدمات ساخت NFT

مقدمات ساخت NFT
مقدمات ساخت NFT

در این بخش از مقاله قصد داریم تا به سراغ مقدمات ساخت NFT برویم و در نهایت پس از ایجاد NFT آن را در یکی از بازار های NFT مینت Mint کنیم. شما برای اینکه بتوانید یک NFT بسازید، ابتدا باید به مواردی دقت کنید و در همین ابتدا آن ها را مشخص کنید.

 1. انتخاب نوع NFT:

در اولین مرحله باید نوع NFT خود را مشخص کنید. برای مثال اگر طراح هستید می توانید یک طرح، طراحی کنید و برای فروش بگذارید؛ و یا اینکه اگر خواننده و یا آهنگ ساز هستید، می توانید اثر هنری خود را با فرمت MP3 به NFT تبدیل کنید و سپس آن را برای فروش بگذارید. در کل، هر هنری که دارید، می توانید از طریق هنر خود در فضای NFT درآمد کسب کنید.

البته لازم به ذکر است که شما هر اثری را نباید در دنیای کریپتو به NFT تبدیل کنید. اگر هنرمند هستید، سعی کنید تا از اثر های خاص خود استفاده کنید. مثلاً اگر بافنده تابلو فرش هستید، سعی کنید خاص ترین طرحی که می توانید را ببافید و سپس آن را به NFT تبدیل کنید. دقت کنید که هر محصولی ارزش NFT شدن و یا خرید ندارد.

برای اینکه شما بتوانید NFT مناسبی انتخاب کنید باید به چند نکته توجه کنید. یکی از مهم ترین نکاتی که لازم است در این بخش به آن اشاره کنیم، این است که سعی کنید NFT که طراحی می کنید ویژگی های خاصی داشته باشد تا نسبت به سایر NFT ها متمایز به نظر برسد. اگر به این موضوع دقت کنید، در مرحله فروش یک پله از NFT های مورد نظر خود جلوتر هستید.

اکثر افرادی که اقدام به ساخت NFT می کنند، فکر فروش آن نیستند چراکه پلن های فروش NFT از طراحی آن مهم تر است. در ادامه نیز مفصل در این باره صحبت خواهیم کرد تا بهتر و بیشتر بتوانید با این موضوع مهم آشنا شوید.

یکی از سؤالاتی که در این بخش توسط طراحان از ما پرسیده می شود، این است که ما چه طرحی را می توانیم انتخاب کنیم؟ اگر طراح هستید و به نرم افزار های طراحی مسلط می باشید، باید به دنبال طرح های پر تقاضا و جذاب باشید. در حال حاضر NFT های گرافیکی بسیاری در دنیای NFT ها وجود دارد بنابراین، بازار رقابت در این بخش نسبتاً سخت تر است. در نتیجه باید به سراغ طرحی بروید که ویژگی های خاصی نسبت به باقی رقبا داشته باشد.

با توجه به مطلب فوق، در بخش بعدی قصد داریم تا به کانسپت های فروش محصولات NFT اشاره ای کنیم. اگر با قصد دارید تا با پلان های فروش NFT آشنا شوید، حتماً بخش بعد را مطالعه کنید. ضمناً اگر برایتان سؤالی درباره انتخاب نوع NFT ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

 1. کانسپت های فروش NFT:

پس از اینکه موضوع و طرح مورد نظر خود را انتخاب کردید، قبل از هر کاری باید به سراغ بررسی پلان های فروش NFT مورد نظر بروید. در صورتی که در این بخش ضعفی در این باره مشاهده کردید، بهتر است مجدد به بخش قبل برگردید و موضوع و یا محصول دیگری را انتخاب کنید و سپس مجدد به سراغ بخش فروش بیاید. این مراحل را باید به قدری تکرار کنید تا بتوانید نتیجه خوبی در این بخش دریافت کنید. پس از دریافت نتیجه مطلوب در بخش پلان های فروش، حال می توانید به سراغ بخش های بعد بروید.

اولین موضوعی که باید در بخش پلان های فروش در نظر بگیرید، هزینه NFT مورد نظر است. شما باید برای NFT خود یک هزینه مناسب و معقولی را در نظر بگیرید. یکی از سؤالاتی که ممکن است در این بخش برایتان پیش بیاید این است که چگونه برای NFT طراحی شده هزینه مشخص کنم؟ برای انجام این کار، شما باید به موارد مختلفی توجه کنید. مثلاً:

 • هزینه طراحی:

طرح مورد نظر شما ممکن است هزینه هایی را در بر داشته باشد. برای مثال اگر بافنده فرش هستید، برای اینکه بتوانید طرح خود را ببافید نیازمند امکاناتی هستید که تهیه تمامی آن ها نیازمند هزینه می باشد؛ بنابراین، باید ابتدا هزینه هایی که در این راه صرف کرده اید را محاسبه کنید.

 • هزینه گس فی های پرداختی:

برای اینکه شما بتوانید NFT خود را بفروشید، باید مقداری کارمزد پرداخت کنید. معمولاً میزان کارمزد مورد نظر ۲.۵ درصد از هزینه کل معامله محاسبه می شود. در نتیجه، بهتر است شما میزان کارمزدی که باید پرداخت کنید را در نظر داشته باشید و قیمت NFT را به شکلی مشخص کنید که میزان کارمزد پرداختی شما باعث ضرر و یا سود کم نشود. اگر در این باره برایتان سؤالی ایجاد شد می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

 • سود شخصی:

پس از مشخص شدن هزینه های طراحی و همچنین کارمزد محصول خود، حال باید سود خود را نیز مشخص کنید. پس از اینکه سود خود را مشخص کردید، نوبت به این می رسد که قیمت نهایی را انتخاب کنید. همان‌طور که گفتیم بهتر است قیمت نهایی مناسب و همچنین معقول باشد تا افراد بتوانند NFT شما را خریداری کنند. در صورتی که قیمت مناسبی برای NFT خود انتخاب نکنید، ممکن است NFT شما به هیچ عنوان به فروش نرسد.

پس از تعیین قیمت، نکته ی دیگری که باید به آن دقت کنید، ویژگی های NFT شما می باشد. اگر NFT شما ویژگی خاصی نداشته باشد، قطعاً خرید آن توسط فرد دیگری منطقی نیست بنابراین نباید انتظار فروش NFT خود را داشته باشید. در صورتی که قصد دارید تا در فروش NFT به خوبی عمل کنید، حتماً به ویژگی های محصول خود دقت کنید و سعی داشته باشید تا NFT طراحی کنید که ویژگی های خاصی دارند.

جز موارد فوق که توضیح داده شد، موارد دیگری نیز در فروش NFT مهم هستند. برخی از آن ها عبارت اند از: مدل کسب و کار، طریقه بازاریابی، جامعه طرفداری و… . در ادامه بیشتر درباره موارد نام برده شده توضیح خواهیم داد. همراه ما باشید.

 1. انتخاب کیف پول (ترجیحاً افزونه ای):

پس از اینکه درباره فروش و همچنین نوع محصول NFT خود به نتیجه رسیدید، نوبت به این رسیده است که به سراغ مراحل بعدی بروید. در این بخش قصد داریم تا کمی درباره کیف پول ها صحبت کنیم تا بهتر بتوانید در این باره تصمیم گیری انجام دهید. در حال حاضر، کیف پول های بسیاری برای استفاده وجود دارد، شما می توانید به راحتی با توجه به استفاده ای که دارید، ولت مورد نظر خود را انتخاب و سپس از آن ها استفاده کنید.

در حال حاضر، اکثر کاربران برای مینت Mint محصولات NFT و… از کیف پول افزونه ای متامسک استفاده می کنند. این ولت تقریباً جزء ولت های معروف و محبوب اکثر کاربران است؛ اما با توجه به این که کمی پیش‌تر توسعه دهندگان این ولت استفاده کاربران ایرانی از آن را محدود کرده بودند، عده ای بی‌خیال استفاده از آن شدند و به سراغ ولت های دیگر مثل ربی Rabby و یا… رفتند.

حتی در صورت تمایل، شما می توانید جز ولت های افزونه ای، از دیگر کیف پول های نرم افزاری مثل سیف پل و تراست ولت و اتمیک نیز استفاده کنید. البته برای انجام این کار، نیاز به پروتکل WalletConnect دارید که خوشبختانه اکثر پلتفرم ها از این پروتکل پشتیبانی می کنند.

همیشه سعی کنید، برای انتخاب کیف پول کمی سفت و سخت عمل کنید. تقریباً می توان گفت که در مراحل فوق، انتخاب کیف پول نیز بسیار مهم است چراکه قرار است دارایی و یا سرمایه شما در داخل کیف پول ذخیره شود.

یکی از سؤالاتی که بسیار توسط کاربران مختلف از ما پرسیده می شود این است که بهترین ولت برای استفاده کدام یک از ولت ها (نرم افزاری و یا افزونه ای) می باشد؟

قطعاً از بین ولت های افزونه ای و نرم افزاری، انتخاب اکثر افراد استفاده از کیف پول های نرم افزاری می باشد. در صورتی که پس از بررسی های انجام شده توسط شما مشاهده کردید که امکانات کیف پول نرم افزاری مورد نظر طبق انتظارات شما است، پیشنهاد می شود که از کیف پول های نرم افزاری استفاده کنید. در حال حاضر از بین تمامی ولت های نرم افزاری کیف پول های تراست trust و سیف پل Safepal در اولویت هستند.

 1. انتخاب بلاکچین مورد نظر:

در مرحله انتخاب بلاکچین، باید انتخاب کنید که قصد دارید تا محصول خود را در چه شبکه ای لیست کنید. از بین تمامی شبکه های موجود، در حال حاضر بلاکچین اتریوم نسبتاً کارمزد بیشتری دارد؛ بنابراین اگر قصد دارید تا از بلاکچین فوق استفاده کنید، باید به فکر پرداخت کارمزد نیز باشید. برای اینکه در قیمت گذاری NFT با مشکل رو به رو نشوید، بهتر است به سراغ شبکه هایی بروید که میزان کارمزد آن ها بسیار کمتر است. در نتیجه این موضوع به شما کمک می کند تا نسبتاً قیمت کمتری را برای NFT خود مشخص کنید.

البته لازم به ذکر است که در انتخاب بلاکچین تنها به کارمزد نباید توجه کرد چراکه موارد دیگری نیز در این موضوع دخیل است. برای مثال اگر قصد دارید تا اعتبار محصول شما بیشتر شود، باید به سراغ بلاکچین هایی بروید و معتبر هستند. با توجه به این موضوع می توان گفت ازآنجایی که بلاکچین اتریوم اولین شبکه ای بود که NFT را همراهی کرد، نسبت به باقی بلاکچین ها محبوب تر است؛ اما در صورتی که علاقه ای به پرداخت کارمزد زیادی ندارید، می توانید از بلاکچین های دیگر استفاده کنید. برخی از بلاکچین ها عبارت اند از:

 • Polkadot
 • Smart chain
 • Cosmos
 • Palygan
 • Tezos

در صورتی که اطلاعاتی درباره بلاکچین های گفته شده ندارید، شما می توانید با مراجعه به مارکت مورد نظر پس از انتخاب، به راحتی بلاکچین خود را در آن بخش انتخاب کنید. اگر با مارکت های خرید و فروش NFT آشنا نیستید، قسمت بعد را مطالعه کنید.

 1. انتخاب

  مارکت پلیس Marketplace:

انتخاب مارکت پلیس نیز از مقدمات ایجاد یک NFT می باشد چراکه باید NFT خود را پس از طراحی در مارکت پلیس یا Marketplace برای فروش لیست کنید. در حال حاضر مارکت های بسیاری در حال فعالیت هستند. شما می توانید به راحتی یکی از مارکت های فوق را انتخاب و سپس از آن استفاده کنید.

در بین تمامی مارکت های موجود، تنها یک مارکت از همه معروف تر است. اگر پیگیر حوزه رمز ارز ها و همچنین NFT ها باشید، احتمالا با مارکت پلیس یا Marketplace اوپن سی Opensea آشنا هستید. شما در این مارکت می توانید به راحتی NFT های مختلف را خرید و فروش کنید. همچنین به دلیل رابط کاربری بسیار آسان اوپن سی، طریقه ایجاد NFT نیز در این مارکت بسیار آسان است.

یکی از مواردی که باید در هنگام انتخاب Marketplace به آن دقت کنید این است که پلتفرم مورد نظر آیا به کاربران ایرانی خدمات می دهد یا نمی دهد؟ در حال حاضر به دلیل تحریم های موجود، اکثر پلتفرم ها به کاربران ایرانی خدمات نمی دهند. به همین دلیل، باید این موضوع را بررسی کنید تا ببینید که وضعیت پلتفرم مورد نظر شما به چه شکل است؟ در صورتی که به این نتیجه رسیدید که آیا پلتفرم مورد نظر شما به کاربران ایرانی خدمات نمی دهد، باید بررسی کنید که آیا نیاز به احراز هویت دارد و یا تنها ای پی کاربران را مسدود کرده است. برای اینکه این موضوع را بهتر متوجه شوید بگذارید تا برایتان یک مثال بزنیم.

در حال حاضر پلتفرم اوپن سی Opensea ورود کاربران ایرانی را به پلتفرم خود ممنوع کرده است. اگر آدرس این سایت را جستجو کنید با ارور access denied یا دسترسی ممنوع شد رو به رو می شوید. برای اینکه بتوانید این پیغام را دور بزنید و وارد پلتفرم اوپن سی شوید، حتماً باید از یک نرم افزار تغییر ای پی استفاده کنید. در حال حاضر نرم افزار های تغییر ای پی بسیاری وجود دارد اما نباید همه آن ها را برای استفاده، انتخاب کنید. شاید برای شما سؤال پیش بیاید که دلیل این موضوع چیست؟

در حال حاضر، اکثر نرم افزار های تغییر ای پی رایگان مخصوصاً VPN ها پس از هر بار اتصال به شما را به ای پی یک کشور جداگانه متصل می کند. برای مثال اگر در یک دقیقه ۳ بار VPN خود را قطع و وصل کنید مشاهده می کنید که به ۳ کشور مختلف وصل شده است. در صورتی که این کار را انجام دهید و به مرور ادامه داشته باشد، پلتفرم مورد نظر حساب کاربری شما را بلوکه می کند و در نهایت شما سرمایه را از دست می دهد. برای اینکه بتوانید از این کار جلوگیری کنید باید به سراغ نرم افزاری های تغییر ای پی بروید که پس از هر بار اتصال یک ای پی در اختیار شما قرار می دهند. انجام این کار در نهایت باعث می شود.

با توجه به این موضوع، در صورتی که قصد استفاده از پلتفرم اوپن سی دارید، حتماً به سراغ یک نرم افزار تغییر ای پی ثابت بروید و همیشه نیز با ای پی همان کشوری که در ابتدا به نرم افزار متصل شدید وصل شوید. اگر تا به حال از صرافی های ارز دیجیتال استفاده کرده باشید، دقیقاً این موضوع همانند نحوه استفاده از صرافی های ارز دیجیتال می باشد. در صورتی که در این باره برایتان سؤالی ایجاد شد می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

تا به این بخش از مقاله با مقدمات ساخت NFT آشنا شدید. در ادامه قصد داریم تا به عناوین دیگری بپردازیم تا بهتر بتوانید NFT خود را ایجاد و سپس از آن کسب درآمد کنید. اگر در این زمینه تجربه کافی ندارید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.


آموزش ویدیویی ساخت NFT


معرفی مارکت پلیس Marketplace ساخت NFT

معرفی مارکت پلیس Marketplace ساخت NFT
معرفی مارکت پلیس Marketplace ساخت NFT

همان‌طور که در بخش قبل گفتیم، در حال حاضر مارکت پلیس یا Marketplace های بسیاری وجود دارد که شما بتوانید از آن ها استفاده کنید. در این بخش از مقاله برای اینکه بهتر و بیشتر با مارکت پلیس های فوق آشنا شوید قصد داریم تا تعدادی از آن ها را به شما معرفی کنیم. توجه داشته باشید همان‌طور که گفتیم، معرفی مارکت های فوق صرفاً برای آشنایی شما می باشد. در نتیجه اگر قصد استفاده از هر یک مارکت های فوق را دارید، بهتر است ابتدا کمی درباره آن تحقیق کنید و سپس از آن استفاده نمایید. برخی از مارکت پلیس های فوق عبارت اند از:

 1. معرفی مارکت اوپن سی OpenSea

همان‌طور که کمی پیش‌تر گفتیم، اوپن سی معروف ترین مارکت خرید و فروش NFT می باشد. شما می توانید به راحتی در این پلتفرم انواع NFT ها را بسازید و یا اینکه خرید و فروش کنید. خوشبختانه به واسطه رابط کاربری آسان این پلتفرم، طریقه کار با اوپن سی Opensea دشوار نیست و شما می توانید به راحتی فعالیت های مورد نظرتان را انجام دهید.

این پلتفرم به صورت غیرمتمرکز فعالیت می کنند. همان‌طور که می دانید در پلتفرم های غیرمتمرکز هیچ فرد و یا ارگانی دخالت نمی کند و کاربران به صورت مستقیم با یک دیگر در ارتباط هستند. زمانی که شما در این پلتفرم یک NFT ایجاد می کنید، محصول فوق در بلاکچین مورد نظر شما ثبت می شود و سابقه مالکیت آن محصول برای همیشه در بلاکچین برای شما ذخیره می شود. به این شکل هیچ فردی نمی تواند آن را از شما بدزدد.

این پلتفرم، تقریباً از انواع NFT ها برای خرید و فروش پشتیبانی می کند. این موضوع به این معناست که اگر شما خواننده هستید و دوست ندارید تا هنر شما دزدیده شود، می توانید هنر خود را با فرمت MP3 در این پلتفرم مینت Mint و سپس به NFT تبدیل کنید.

با توجه به پیشرفت هایی که این پلتفرم داشته است، تقریباً می توان گفت که اوپن سی می تواند نگرش پیشنهادات ارزشمندی را برای NFT های تازه ساخته شده به کاربران ارائه دهد.

یکی از بزرگ‌ترین معایب این پلتفرم در داخل ایران این است که متأسفانه به کاربران ایرانی خدمات نمی دهد. در بخش قبل به صورت کامل راهنمایی کردیم که چگونه می توانید تحریم این پلتفرم را دور بزنید و از آن استفاده کنید. در صورتی که در هنگام انجام این کار با مشکل رو به رو شدید حتماً ما را در جریان مشکل خود بگذارید.

 1. معرفی مارکت ریریبل Rarible

پلتفرم ریریبل یکی دیگر از مارکت پلیس marketplaces های حوزه NFT ها می باشد که شما می توانید از آن استفاده کنید. خوشبختانه این مارکت نیز همانند دیگر مارکت های NFT پرطرفدار است و جامعه کاربری بسیاری دارد.

یکی از مزایا پلتفرم ریریبل یا Rarible این است که یک توکن اختصاصی با نام RARI دارد. همانند اکثر پلتفرم های فعال در حوزه کریپتو، در صورتی که شما توکن اختصاصی پلتفرم Rarible را خریداری کنید، به شما اجازه می دهند تا در مورد به روزرسانی های پلتفرم رای گیری کنید و همچنین به بخش تأثیرگذار در مدرن سازی این پلتفرم تبدیل شوید.

پلتفرم Rarible از بلاکچین های مختلفی پشتیبانی می کنند. شما می توانید در این مارکت پلیس marketplaces بلاکچین هایی همانند اتریوم، تزوس، فلو و… را انتخاب نمایید. با توجه به این موضوع، شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که بهتر است کدام یک از بلاکچین های فوق را انتخاب کنیم؟ این موضوع بستگی به خودتان دارد چراکه کارمزد هر شبکه متفاوت است. همان‌طور که گفتیم اگر شبکه اتریوم را انتخاب کنید، کارمزد بسیاری باید پرداخت کنید. طبق داده های موجود در حال حاضر در پلتفرم Rarible، بلاکچین فلو کمترین کارمزد را دارد. در صورت تمایل شما می توانید این شبکه را انتخاب کنید.

 1. معرفی مارکت سوپر ریر SuperRare

پلتفرم سوپر ریر یکی دیگر از مارکت های NFT می باشد که احتمالا نام این پلتفرم را شنیده اید. تقریباً این مارکت نیز جزء مارکت های برتر حساب می شود و طبق نظرسنجی های انجام شده و داده های موجود، پلتفرم سوپر ریر در سال ۲۰۲۲ جزء چند مارکت برتر قرار گرفت.

در پلتفرم سوپر ریر نیز هنرمندان می توانند آثار هنری خود را به شکل NFT در آن اضافه کنند و برای فروش بگذارند. در این پلتفرم نیز شما می توانید همانند دیگر پلتفرم های موجود بدون هیچ دانش کد نویسی NFT های مختلف را معامله کنید و از انجام این کار سود دریافت نمایید.

تقریباً پلتفرم سوپر ریر از سال ۲۰۱۸ کار خود را آغاز کرد اما در سال ۲۰۲۱ توانست با معرفی توکن حاکمیتی خود، جای خود را در بین طرفداران باز کند. در حال حاضر این پلتفرم یک توکن اختصاصی با اختصار RARE دارد که شما می توانید این توکن را در صرافی های متمرکز و همچنین غیرمتمرکز معامله کنید. در صورتی که قصد دارید تا با توکن فوق بیشتر آشنا شوید، می توانید به سایت های معتبری همچون کوین مارکت کپ مراجعه کنید.

این پلتفرم برای لیست NFT بسیار حساس است. به همین دلیل، سرمایه‌گذاران می‌توانند از کیفیت NFT های این پلتفرم اطمینان بیشتری داشته باشند. SuperRare می تواند انتخاب خوبی برای افرادی باشد که به دنبال آثار هنری NFT سطح بالا هستند. در صورتی که درباره این پلتفرم برای شما سؤالی به وجود آمده است می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

 1. معرفی مارکت لوکس ریر LooksRare

این پلتفرم، نسبت به پلتفرم های معرفی شده جدید تر است چراکه به تازگی وارد عرصه محصولات NFT شده است. تقریباً می توان گفت که پلتفرم LooksRare از آن زمان که کار خود را آغاز کرده است تاکنون در تلاش است تا بخشی از سهم بازار Opensea را به دست آورد.

این پلتفرم در مقایسه با رقیب غول‌پیکر خود، تجربه خرید، فروش و فهرست بندی مشابهی دارد. با توجه به موارد فوق، چیزی که LooksRare را در مقایسه با Opensea متمایز می‌کند این است که این پلتفرم درآمد خود را از طریق توکن اختصاصی LOOKS با کاربران به اشتراک می‌گذارد.

در حال حاضر، توکن پلتفرم فوق، در بین تمامی رمز ارز ها رتبه مناسبی دارد و تقریباً در اکثر صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز معتبر فعال در حوزه کریپتو معامله می شود. در صورتی که قصد دارید تا درباره توکن LOOKS اطلاعات بیشتری کسب کنید، به شما پیشنهاد می کنیم که به سایت کوین مارکت کپ مراجعه کنید تا بتوانید با اطلاعات به روز این توکن آشنا شوید.

شما می توانید، در صورت تمایل هر یک از مارکت های فوق را برای انتشار NFT خود انتخاب و سپس از آن استفاده کنید. یکی از سؤالاتی که ممکن است برایتان پیش بیاید این است که بهترین مارکت NFT موجود کدام یک از مارکت های فوق می باشد؟ تمامی مارکت های فوق جز برترین مارکت های سال ۲۰۲۲ معرفی شده اند. به همین دلیل، باید بگوییم که تمامی مارکت های فوق به نوبه خود در بهترین جایگاه قرار دارند. برای اینکه بتوانید بهترین مارکت را از نظر خودتان پیدا کنید، همان‌طور که گفتیم بهتر است کمی درباره پلتفرم های معرفی شده تحقیق کنید تا بتوانید بهترین را از نظر خودتان انتخاب نمایید. در صورتی که در هنگام انتخاب با مشکلی مواجه شدید می توانید در بخش نظرات این مقاله، مشکل خود را مطرح کنید.


آموزش ساخت NFT در یکی از معروفترین پلتفرم ها

آموزش ساخت NFT در یکی از معروفترین پلتفرمها
آموزش ساخت NFT در یکی از معروفترین پلتفرمها

در این بخش از مقاله قصد داریم تا به شما طریقه ایجاد یک NFT در پلتفرم اوپن سی را آموزش دهیم. لیست یک NFT در پلتفرم اوپن سی شامل دو مرحله می شود. در مرحله اول شما باید NFT مورد نظر خود را در پلتفرم اوپن سی Opensea به صورت رایگان لیست کنید. پس از اینکه لیست شدن NFT شما با موفقیت انجام شد، در مرحله دوم باید برای NFT خود قیمت مشخص کنید و سپس آن را برای فروش بگذارید. تا زمانی که شما این کار را انجام ندهید، NFT شما جزء لیست محصولات فروشی قرار نمی گیرد.

انجام تمامی فرآیند های فوق به سادگی انجام می شود چراکه رابط کاربری این پلتفرم بسیار آسان است. در صورتی که برای لیست و همچنین فروش NFT در این پلتفرم نیاز به راهنمایی دارید، مطالعه این بخش از مطلب را از دست ندهید. برای شروع در ابتدا:

 • وارد سایت اوپن سی به آدرس Opensea.io شوید. قبل از اینکه بخواهید بر روی نام این پلتفرم کلیک کنید، لازم است تا به یک نکته اشاره کنیم. همان‌طور که گفتیم، این پلتفرم ورود کاربران ایرانی را مسدود کرده است. به همین دلیل، قبل از ورود به پلتفرم فوق، فراموش نکنید که ای پی خود را از ایران به یک کشور دیگر تغییر دهید.
 • پس از اینکه وارد سایت فوق شوید، با صفحه ای همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این بخش همان‌طور که مشخص کردیم باید بر روی گزینه Create کلیک کنید. توجه داشته باشید که در ادامه ما از بخش ساخت کالکشن فاکتور گرفته ایم و مستقیم به سراغ طریقه ایجاد NFT رفته ایم. در صورتی که قصد دارید تا کالکشن برای خود ایجاد کنید، می توانید از بخش کالکشن یا Collected به راحتی یک کالکشن برای خود ایجاد کنید.
 • آموزش ساخت NFT در یکی از معروفترین پلتفرمها-1
  آموزش ساخت NFT در یکی از معروفترین پلتفرمها-۱

  در مرحله جدید، همان‌طور که در تصویر ذیل مشاهده می کنید، باید ولت خود را انتخاب کنید. شما می توانید انتخاب ولت خود را طبق توضیحاتی که کمی پیش‌تر گفتیم انجام دهید. در حال حاضر، ولت هایی مثل metamask و همچنین پروتکل Walletconnect برای استفاده در اختیار شما قرار گرفته است. ما در این ادامه از کیف پول ربی یا Rabby استفاده کرده ایم. در صورت تمایل شما نیز می توانید از این ولت استفاده کنید. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که در این بخش نامی از کیف پول ربی برده نشده است. پس چگونه می توان آن را به پلتفرم اوپن سی opensea متصل کرد؟

برای اینکه شما بتوانید کیف پول ربی را متصل کنید، کافی است ابتدا افزونه کیف پول ربی را نصب کنید. پس از نصب افزونه، حال اگر بر روی کیف پول متامسک در این بخش کلیک کنید، کیف پول ربی برای شما بارگذاری می شود و می توانید از آن استفاده نمایید.

 • آموزش ساخت NFT در یکی از معروفترین پلتفرمها-2
  آموزش ساخت NFT در یکی از معروفترین پلتفرمها-۲

  در بخش بعد، حال باید NFT خود را بسازید و در سایت OpenSea لیست کنید. برای انجام این کار، باید بخش فوق را تکمیل کنید. به دلیل اینکه تعداد فیلد های موجود بسیار است، برای درک راحت تر ما به ترتیب شماره گذاری هر بخش را به شما توضیح خواهیم داد.

 1. آموزش ساخت NFT در یکی از معروفترین پلتفرمها-3
  آموزش ساخت NFT در یکی از معروفترین پلتفرمها-۳

  با استفاده از این قسمت می توانید محصول NFT خود را بارگذاری کنید. همان‌طور که مشخص است، در این بخش فرمت هایی همچون JPG, PNG, GIF, SVG, MP4, WEBM, MP3, WAV, OGG, GLB, GLTF قابل بارگذاری است. همچنین باید دقت داشته باشید که تنها مجاز به آپلود فایلی هستید که حداکثر حجم آن ۱۰۰ مگابایت باشد. در غیر این صورت با مشکل مواجه می شود. با کلیک بر روی کادر مشخص شده، شما می توانید فایل محصول NFT خود را انتخاب و سپس آن را آپلود کنید.

 2. در این بخش باید برای محصول NFT خود یک نام انتخاب کنید. نام شما می توانید هر چیزی باشد. توجه داشته باشید که باید نام محصول را به انگلیسی وارد کنید.
 3. شما می توانید با وارد کردن یک لینک سایت و یا لینک یک صفحه، کاربران را به یک بخش دیگری هدایت کنید تا بتوانند درباره NFT شما اطلاعات بیشتری کسب کنند. این بخش بسیار می تواند بر روی فروش NFT شما تأثیر گذار باشد. در صورتی که سایت ندارید، می توانید با ایجاد یک سایت تک صفحه ای و یا یک صفحه، اطلاعاتی از NFT خود را به کاربر نمایش دهید. برای مثال اگر محصول NFT شما نقاشی است، می توانید در یک صفحه مراحل تولید نقاشی خود را بارگذاری کنید و درباره آن بنویسید. آنگاه باید لینک صفحه فوق را در این بخش قرار دهید. حال اگر کاربری بر روی لینک فوق کلیک کند، صفحه مورد نظر برای مشتری بارگذاری می شود. انجام این کار می تواند حس بهتری را به مشتری انتقال دهد و در نهایت این کار ممکن است باعث فروش محصول شود. در کل از چنین تکنیک های فروشی می توانید در این بخش نیز استفاده کنید.
 4. در این بخش نیز شما می توانید جزئیاتی درباره محصول خود بنویسید. اگر به قصد فروش در حال ایجاد NFT هستید، باید به صورت کامل تمامی مقادیر فوق و مخصوصاً این بخش را به درستی و به صورت کامل تکمیل کنید. در غیر این صورت، احتمالا درصد فروش محصول شما ممکن است با کاهش زیادی رو به رو شود.
 5. در این قسمت، اگر برای خود کالکشن ایجاد کرده اید، می توانید کالکشن مورد نظر خود را انتخاب کنید تا محصول NFT فوق به آن کالکشن اضافه گردد. در صورتی که قصد افزودن کالکشن دارید، می توانید با مراجعه به بخش کالکشن به راحتی برای خود یک کالکشن ایجاد کنید. در غیر این صورت مراحل را به ترتیب ادامه دهید.
 6. در این بخش شما می توانید در کادر های مستطیلی شکل به جزئیات بیشتر محصول خود بپردازید. حتماً از این بخش استفاده کنید و سعی کنید ویژگی های محصول خود بسیار کوتاه بپردازید. مثلاً اگر محصول شما یک موزیک است، چند ویژگی موزیک خود را به صورت مختصر و مفید در این بخش بیان کنید. این موضوع نیز در فروش شما بسیار تأثیر دارد. در صورتی که از این بخش فاکتور و بخش های بعد فاکتور بگیرید و آن ها را تکمیل نکنید، ممکن است نتوانید به خوبی محصول خود را پرزنت کنید.
 7. در این بخش مجدد صفات محصول خود را بیان کنید اما متفاوت تر! اگر این بخش برای توصیف ویژگی های محصول خود استفاده کنید، می توانید یک نوار قرار دهید و به ویژگی هایی که توضیح می دهید امتیاز دهید. اینکه در این بخش از چه چیزهایی استفاده کنید بستگی به شما و محصول دارد.
 8. در این بخش مجدد می توانید صفاتی از محصول خود بنویسید و برای فهم بهتر به جای نوار پیشرفت، تنها از عدد استفاده کنید. انجام این کار نیز مجدد به پرزنت محصول شما کمک می کند. در صورتی که قصد استفاده از ۳ امکان فوق را ندارید، نباید انتظار پرزنت خوبی هم داشته باشید. پیشنهاد ما به شما این است که حداقل یکی از موارد فوق را انتخاب کنید. برای مثال شما می توانید از این امکان و همچنین امکان قبلی استفاده نمایید. این موضوع بستگی به خودتان دارد.

در صورتی که قصد دارید تا یک بار به صورت تست موارد فوق را مرور کنید، شما می توانید به صورت تست یک محصول NFT ایجاد کنید. انجام این کار رایگان است و هیچ هزینه ای برای شما ندارد بلکه به شما کمک می کند تا بهتر با امکانات اوپن سی opensea آشنا شوید. در صورتی که درباره هر یک از موارد فوق برایتان سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

 1. اگر این بخش را فعال کنید، می توانید یک محتوا در فیلد مشخص شده بنویسید. محتوای فوق تنها برای مالک و یا مالکین NFT قابل رویت است و هیچ فرد دیگری نمی تواند به آن دسترسی داشته باشد. در صورتی که قصد دارید تا برای خود یادداشتی بنویسید و یا اطلاعاتی از محصول یادداشت کنید که فردی آن را نبیند، از این بخش می توانید استفاده کنید. برای انجام کار همان‌طور که گفتیم کافی است این بخش را فعال و سپس در فیلد مشخص شده اطلاعات خود را تکمیل کنید.
 2. در صورتی که محصول NFT شما شامل موارد حساسیت برانگیز می باشد، باید این بخش را فعال کنید. با انجام این کار، در هنگام جستجو، پلتفرم اوپن سی محصول شما را فیلتر می کند و به همه افراد نمایش نمی دهد.
 3. در این بخش می توانید تعداد نسخه های قابل ایجاد از اثر خود را مشخص کنید. این کار نیازی به پرداخت گس فی و یا کارمزد ندارد. شما می توانید در فیلد مشخص شده، عدد مورد نظر خود را وارد کنید.
 4. در این بخش باید انتخاب کنید که قصد دارید تا محصول شما در کدام بلاکچین ذخیره شود. همان‌طور که گفتیم، سعی کنید بلاکچین هایی را انتخاب کنید که هزینه کارمزد کمتری دارند. برای مثال در این بخش ما شبکه پالیگان را انتخاب کرده ایم.
 5. تمام توضیحاتی که شما در این بخش وارد می کنید، بعداً قابل تغییر است. توجه داشته باشید که تنها توضیحات فوق را می توانید تغییر دهید. در صورتی که این گزینه را انتخاب کنید، تمام توضیحات ذکر شده به صورت دائم قفل می شود و به هیچ عنوان توضیحات فوق امکان تغییر ندارند. در صورتی که قصد دارید تا توضیحات فوق توسط فردی تغییر داده نشود، از این بخش استفاده کنید.

پس از اینکه تمام موارد فوق را در این صفحه تکمیل کردید، حال نوبت به این رسیده است که به سراغ مرحله بعد بروید. اگر از تمامی اطلاعات وارد شده مطمئن هستید، در انتها بر روی گزینه Create کلیک کنید.

 • در صفحه جدید با تأیید فیلد reCAPTCHA باید تأیید کنید که ربات نیستید. برای انجام این کار کافی است تا تیک IM not a robot را فعال کنید. در تصویر ذیل شما می توانید نمایی از صفحه فوق را مشاهده کنید.
 • آموزش ساخت NFT در یکی از معروفترین پلتفرمها-4
  آموزش ساخت NFT در یکی از معروفترین پلتفرمها-۴

  حال همان‌طور که در تصویر ذیل مشاهده می کنید، باید چند دقیقه ای صبر کنید تا محصول NFT شما ایجاد شود.

 • پس از اینکه محصول NFT شما ایجاد شد، با صفحه ای همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید. همان‌طور که مشاهده می کنید در این بخش با پیغام ایجاد موفقیت آمیز رو به رو هستید. برای اینکه بتوانید ادامه مراحل را دنبال کنید لازم است تا در این بخش بر روی علامت ضربدر کلیک کنید.
 • آموزش ساخت NFT در یکی از معروفترین پلتفرمها-5
  آموزش ساخت NFT در یکی از معروفترین پلتفرمها-۵

  در صفحه جدید، شما با صفحه ای همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این بخش باید به سراغ مرحله دوم که قیمت گذاری NFT است برویم. در این صفحه شما می توانید مواردی که اضافه کرده اید را مشاهده کنید. ما به دلیل اینکه برای تست این کار را انجام داده ایم، هیچ یک از موارد فوق را اضافه نکردیم. به همین دلیل در این بخش اطلاعاتی مشاهده نمی کنید.

برای اینکه بتوانید برای محصول NFT خود قیمت مشخص کنید، باید بر روی گزینه Sell که در تصویر ذیل علامت زده ایم کلیک کنید.

 • آموزش ساخت NFT در یکی از معروفترین پلتفرمها-6
  آموزش ساخت NFT در یکی از معروفترین پلتفرمها-۶

  در صفحه جدید، قسمت های بسیاری را می توانید مشاهده کنید. در سمت راست تصویر شما می توانید نمایی از محصول NFT خود را مشاهده کنید. همچنین در سمت چپ تصویر می توانید مواردی مثل تعیین قیمت و تاریخ انقضای فروش محصول خود را مشخص کنید. در تصویر ذیل شما می توانید نمایی از صفحه فوق را مشاهده کنید.

 • آموزش ساخت NFT در یکی از معروفترین پلتفرمها-7
  آموزش ساخت NFT در یکی از معروفترین پلتفرمها-۷

  در ادامه به سراغ تعیین قیمت محصول NFT خود می رویم. ما با توجه به مواردی که کمی پیش‌تر گفتیم، قیمت محصول NFT فوق را ۱ واحد اتریوم تعیین کردیم. در زمان نگارش این مقاله، هر واحد اتریوم برابر با ۱.۵۸۷ دلار می باشد. شما می توانید هر قیمتی که قصد دارید را به اتریوم در این بخش وارد کنید.

یکی از مواردی که در این بخش کاربران بسیاری درگیر آن می شود این است که عده ای قیمت محصول خود را به تومان حساب کرده اند و حال برای تبدیل آن به اتریوم با مشکل مواجه شده اند. برای اینکه بتوانید این مشکل را برطرف کنید باید ابتدا تومان را به دلار تبدیل کنید. پس از تبدیل تومان به دلار، باید با استفاده از ماشین حساب های موجود، دلار را به اتریوم تبدیل کنید. یا اینکه شما می توانید با استفاده از ماشین حساب سایت زوم ارز به صورت مستقیم تومان را به اتریوم تبدیل کنید و در این بخش آن را وارد کنید.

در بخش بعد یا Duration باید تاریخ انقضای فروش خود را مشخص کنید. در صورتی که تمایل دارید تا فروش محصول شما به زودی پایان یابد، در این بخش باید تاریخ های کوتاه مدت را انتخاب کنید؛ اما اگر علاقه مند به برعکس این موضوع هستید، یعنی قصد دارید تا زمان فروش محصول شما طول بکشد، می توانید تاریخ های بلند مدت را انتخاب کنید و یا در نهایت خودتان از روی تقویم موجود یک تاریخ انتخاب کنید.

پس از انتخاب تاریخ، می توانید درصد کارمزدی که باید پرداخت کنید را مشاهده نمایید. در حال حاضر میزان کارمزدی که باید پرداخت کنید، ۲.۵ درصد حجم کل معامله شما می باشد. در صورت تأیید، باید بر روی گزینه Complete listing کلیک کنید. شما می توانید نمایی از این صفحه را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

 • آموزش ساخت NFT در یکی از معروفترین پلتفرمها-8
  آموزش ساخت NFT در یکی از معروفترین پلتفرمها-۸

  در این مرحله ولت شما بارگذاری می شود و باید تأییدیه هایی را انجام دهید. پس از اینکه تأییدیه های فوق را انجام دادید، حال محصول NFT شما لیست می شود. در تصویر ذیل می توانید نمایی از صفحه فوق را مشاهده کنید.

 • آموزش ساخت NFT در یکی از معروفترین پلتفرمها-9
  آموزش ساخت NFT در یکی از معروفترین پلتفرمها-۹

  همان‌طور که در تصویر فوق مشخص است، شما می توانید در قسمتی از صفحه قیمت NFT که وارد کرده اید را مشاهده کنید. همچنین در قسمت بالایی صفحه می توانید گزینه cansel listing را نیز مشاهده کنید. در صورتی که بر روی این گزینه کلیک کنید، فروش محصول شما متوقف و یا به نوعی کنسل می شود و از لیست NFT های فروشی سایت اوپن سی خارج می شود. اگر قصد دارید تا محتوای موجود رد این صفحه را نیز تغییر دهید، همان‌طور که پیش‌تر گفتیم باید بر روی گزینه Edit کلیک کنید.

برای اینکه بتوانیم یک بار صفحه ای که مشتریان ما مشاهده می کند را مشاهده کنیم، با یک حساب کاربری دیگر وارد سایت اوپن سی می شویم و محصول خود را جستجو می کنیم. پس از نمایش محصول بر روی آن کلیک می کنیم. ما به محض انجام این کار با صفحه ای همچون تصویر ذیل رو به رو شدیم.

آموزش ساخت NFT در یکی از معروفترین پلتفرمها-10
آموزش ساخت NFT در یکی از معروفترین پلتفرمها-۱۰

همان‌طور که مشاهده می کنید، تمامی موارد به صورت کاملاً صحیح انجام شده است. حال باید منتظر پیشنهادات فروش NFT باشیم. برای اینکه بتوانید این صفحه را بهتر درک کنید، بخش های مختلف آن را علامت گذاری کرده ایم تا بتوانیم برای شما توضیح دهیم.

 1. در این بخش شما می توانید تعداد بازدید هایی که از محصول شما شده است را مشاهده کنید. در حال حاضر ۳ بازدید از محصول ما شده است که هر ۳ بازدید از سوی خودمان می باشد.
 2. در این بخش می توانید تاریخ انقضای فروش محصول خود را مشاهده کنید. همان‌طور که مشخص است تاریخ فوق به میلادی نوشته شده است.
 3. در این قسمت، می توانید قیمت نهایی را مشاهده کنید. همچنین در دل این بخش نیز دو قسمت دیگر وجود دارد که به ترتیب شماره گذاری آن ها را توضیح خواهیم داد.
 4. اگر بر روی این گزینه کلیک کنید، می توانید به صورت مستقیم محصول NFT را خریداری کنید؛ اما اگر قصد دارید تا پیشنهاد قیمت برای یک محصول ارسال کنید و یا به اصطلاح در مزایده قیمتی آن محصول شرکت کنید، باید به سراغ بخش بعد بروید.
 5. همان‌طور که گفتیم با کلیک بر روی این بخش شما می توانید پیشنهاد قیمتی خود را برای فروشنده ارسال کنید. برای مثال اگر فکر می کنید که محصول فوق تنها ۱۰۰۰ دلار ارزش دارد، می توانید در این بخش پیشنهاد خرید ۱۰۰۰ دلار را بدهید.
 6. در نهایت اگر برای محصول مورد نظر پیشنهاد خریدی ارسال شود، در این بخش قابل مشاهده است. شما می توانید در این بخش به راحتی پیشنهاد خرید محصولات مختلف را مشاهده کنید.

همان‌طور که مشاهده کردید، به همین راحتی می توانید در پلتفرم اوپن سی opensea یک NFT بسازید و یا به اصطلاح مینت Mint کنید و آن را برای فروش بگذارید. در صورتی که در هنگام انجام این کار با مشکل رو به رو شدید، می توانید مشکل خود را در بخش نظرات برای ما مطرح کنید تا کارشناسان زوم ارز در اسرع وقت پاسخ مشکل فوق را برای شما ارسال کنند.


طریقه فروش NFT پس از انتشار در پلتفرم

طریقه فروش NFT پس از انتشار در پلتفرم
طریقه فروش NFT پس از انتشار در پلتفرم

همان‌طور که گفتیم پلان های فروش NFT حتی از ایجاد آن مهم تر است. در بخش های قبل کمی درباره فروش NFT صحبت شد. حال در این بخش قصد داریم تا به صورت مفصل در این باره صحبت کنیم تا بتوانید با این موضوع بیشتر آشنا شوید و بهتر بتوانید محصول خود را بفروشید.

طبق آن چیزی که کمی پیش‌تر مطالعه کردید، با دو مورد از مواردی که بر روی فروش NFT شما تأثیر دارند آشنا شدید. در ادامه قصد داریم تا به سراغ موارد دیگری که تنها از آن ها نام برده شد برویم. برخی از مواردی که باید برای فروش آن ها را در نظر بگیرید عبارت اند از:

 1. بازاریابی

بازاریابی یکی از عوامل مهمی است که شما باید برای فروش NFT خود آن را انجام دهید. در ادامه به شما چند استراتژی بازاریابی NFT معرفی خواهیم کرد تا بتوانید از آن ها برای فروش NFT خود استفاده کنید. توجه داشته باشید که استراتژی های فوق، جز بهترین استراتژی های سال ۲۰۲۰ برای بازاریابی فروش NFT می باشد. اگر قرار نیست وارد بازار خرید و فروش NFT ها به صورت حرفه ای شوید، شاید برخی از استراتژی های فوق مناسب شما نباشد؛ اما اگر قصد دارید تا به صورت حرفه ای در این بازار فعالیت کنید و همچنین درآمد داشته باشید، با کمک استراتژی هایی که در ادامه با آن ها آشنا می شوید، می توانید فروش فوق العاده NFT های ایجاد شده را تجربه کنید. در صورتی که با برخی از استراتژی های فوق آشنا نیستید و نیاز به راهنمایی دارید، می توانید در بخش نظرات درخواست خود را ثبت کنید و یا همچنین مشکل خود را مطرح کنید تا کارشناسان زوم ارز در سریع ترین زمان ممکن به شما پاسخ دهند.

مهم ترین استراتژی های بازاریابی فوق عبارت اند از:

 • بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی یا Email marketing به شما این امکان را می دهد که به طور مدام با مشتریان و همین‌طور خریداران NFT هایتان و همچنین مخاطبان هدف خود ارتباط داشته باشید. شما می توانید از طریق بازاریابی ایمیلی برای مشتریان خود خبرنامه ارسال کنید، اطلاعیه بفرستید و یا به آن ها سایر پیام هایی که باعث افزایش اعتماد مشتریان به شما می شود را ارسال کنید. برای انجام این کار شما می توانید بدون هیچ هزینه ای از ایمیل مارکتینگ استفاده کنید.

ایمیل مارکتینگ تقریباً فعالیتی مهم است که شرکت و همچنین کمپانی های مهمی به آن توجه می کنند. اگر قصد دارید تا وارد بازار خرید و فروش NFT ها شوید، بهتر است مهارت ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی را آموزش ببینید تا بتوانید به نحو احسن آن را انجام دهید.

 • بازاریابی شبکه های اجتماعی

با استفاده از شبکه های اجتماعی موجود، می توانید به خوبی بازاریابی NFT های خود را انجام دهید. در حال حاضر با استفاده از تلگرام و مخصوصاً دیسکورد بازاریابی مطمئن تری می توانید انجام دهید. برای اینکه بهتر بتوانید در شبکه اجتماعی های فوق و همچنین دیگر اپلیکیشن ها بتوانید بهتر بازخورد دریافت کنید، به شما پیشنهاد می کنیم که یک انجمن بسازید و در پلتفرم های مورد نظر مطالب بارگذاری کنید؛ و همچنین در فعالیت ها نیز شرکت کنید. علاوه بر موارد فوق، آن دسته از کارهایی که فکر می کنید به شما بهتر پاسخ می دهد را انجام دهید.

 • ایجاد جامعه کاربری

با ایجاد یک جامعه کاربری هرچند کوچک، می توانید اعتماد مشتریان دیگر را بهتر جذب کنید. برای اینکه بتوانید فروش خوبی را تجربه کنید، بهتر است یک جامعه کاربری برای خود تشکیل دهید تا با استفاده جامعه کاربری فوق، افراد دیگر را جذب کنید. برای اینکه بتوانید این کار را انجام دهید، پیشنهاد ما استفاده از پلتفرم توییتر است. شما در تویتتر می توانید به راحتی افراد مختلف را جذب کنید. در صورتی که محصول شما ویژگی های خاصی برای خرید داشته باشد، بدون اینکه به باقی استراتژی ها توجه کنید، می توانید محصول خود را بفروشید.

شما می توانید با استفاده از تشکیل جامعه کاربری، برند سازی نیز کنید. در حال حاضر افراد مختلفی در حال برند سازی در حوزه کریپتو می باشند. شما می توانید این کار را در حوزه NFT ها انجام دهید و برای خود از طریق جذب جامعه کاربری یک پرسونال برندینگ یا personal branding ایجاد کنید.

 • ایجاد علاقه به نام تجاری خود

این استراتژی تقریباً مرتبط با استراتژی قبل می باشد. در صورتی که پرسونال برندینگ را برای خود ایجاد کردید، بهتر است فعالیت هایی انجام دهید تا کاربران به نام تجاری شما علاقه مند شوند. انجام این کار باعث اعتماد بیشتر کاربران مختلف می شود. در صورتی که چنین کاری را نتوانستید انجام دهید نگران نباشید چراکه این استراتژی نیازمند برند سازی و ایجاد یک جامعه کاربری می باشد.

امروزه مردم فقط انتظار یک برند زنده را دارند؛ بنابراین، برند سازی و ایجاد علاقه به نام تجاری به شما بسیار کمک می کند. اگر صنعت NFT ها را یک صنعت در حال توسعه یاد کنیم، در حال حاضر فرصت فوق العاده ای برای انجام این کار است. در نتیجه اگر قصد ورود به بازار NFT ها را دارید، می توانید با کمی تحقیق همین حالا بازار خرید و فروش NFT برند خودتان را راه اندازی کنید.

 • انجام تبلیغات پولی

بازاریابی از طریق تبلیغات پولی، همان تبلیغاتی می شود که در بستر اینترنت در حال انجام است. شما می توانید به راحتی تبلیغات پولی مختلفی انجام دهید. در صورتی که برند سازی کرده باشید بهتر می توانید در تبلیغات نتیجه بگیرید. در غیر این صورت، شاید تبلیغات به آن اندازه ای که فکر می کنید باب میل شما نباشد.

تبلیغات پولی به شما کمک می کند تا دسترسی گسترده تری به کاربران داشته باشید. انجام این نوع تبلیغات تقریباً نیاز به مهارت دارد. در صورتی که در این زمینه مهارتی ندارید، بهتر است از انجام تبلیغات پولی استفاده نکنید. همان‌طور که از نام این استراتژی مشخص است، شما باید هزینه هایی را برای این استراتژی در نظر بگرید. در نتیجه اگر نتوانید پاسخی بگیرید، در اصل هزینه های شما نابود می شود.

 • اینفلوئنسر مارکتینگ

امروزه مردم بیش تر از هر چیزی به اینفلوئنسر ها اعتقاد دارند. این استراتژی، بزرگ‌ترین چیزی است که می تواند ترافیک زیادی از مشتریان را به سمت شما سرازیر کند. اگر اینفلوئنسر خوبی هستید، می توانید به راحتی بر روی تصمیم و رفتار مردم تأثیر بگذارید و از این طریق محصولات NFT خود را بفروشید.

در حال حاضر اینفلوئنسر مارکتینگ در ایران بسیار رواج کرده است و شما می توانید به راحتی از این استراتژی استفاده کنید. در صورتی که از اینفلوئنسر مارکتینگ اطلاعاتی ندارید، می توانید یک اینفلوئنسر مارکتینگ استخدام کنید تا بهتر بتوانید از این استراتژی استفاده کنید. برای اینکه بتوانید یک اینفلوئنسر مارکتینگ خوب پیدا کنید باید به نکاتی دقت کنید. در صورتی که با نکات فوق آشنا نیستید، به شما پیشنهاد می کنیم که قبل از هرگونه اقدامی کمی در این باره مطالعه کنید.

در این مقاله به صورت کلی با ۳ پلان فروش NFT آشنا شدید. در صورتی که بتوانید از هر ۳ پلان به خوبی استفاده کنید، می توانید محصولات NFT خود را بفروشید و از انجام این کار درآمد کسب کنید. چنانچه در این باره برایتان سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.


آینده NFT ها چگونه پیش بینی می شود؟

آینده NFT ها چگونه پیش بینی می شود؟
آینده NFT ها چگونه پیش بینی می شود؟

با توجه به این که ساخت و سپس ایجاد یک NFT مقداری زمان بر و همچنین هزینه بر است، شاید برای برخی از افراد این سؤال پیش بیاید که آینده NFT ها چیست؟ در پاسخ باید بگوییم که همانند فناوری و تکنولوژی های دیگر در حوزه بلاکچین، آینده NFT ها تقریباً ناشناخته است؛ اما با این حال، اگر به داده های موجود نگاهی بیندازیم و با توجه به اینکه در حال حاضر سرمایه گذاران در حال تزریق سرمایه به NFT ها هستند، باید بگوییم که NFT به این زودی ها از بین نمی رود و حتی این احتمال نیز وجود دارد که آن‌ها بیشتر و بیشتر به وارد این جریان شوند.


یک NFT چگونه ارزش گذاری می شود؟

یک NFT چگونه ارزش گذاری می شود؟
یک NFT چگونه ارزش گذاری می شود؟

کمی پیش تر گفتیم که چگونه می توانید قیمت یک NFT را به صورت معقول مشخص کنید اما در این بخش قصد داریم تا درباره این موضوع بیشتر صحبت کنیم و بررسی کنیم که به چه عواملی باید در هنگام ارزش گذاری NFT دقت کرد؟ در ادامه قصد داریم تا به ۷ عامل مهم اشاره کنیم. شما می توانید با در نظر داشتن ۶ عامل ذیل به راحتی ارزش NFT خود را مشخص کنید تا بهتر بتوانید NFT خود را بفروشید. در صورتی که سؤال فوق برای شما مبهم است، مطالعه این بخش از مطلب را از دست ندهید.

 1. نادر بودن NFT

همان‌طور که اشاره کردیم، NFT های که ایجاد می کنید باید منحصر به فرد و همچنین دارای ویژگی های خاص باشد. این موضوع بسیار می تواند در قیمت گذاری به شما کمک کند. حتی اگر شما محصول NFT برای خود ندارید و قصد دارید تا NFT های کسب شده در بازی های بلاکچینی را بفروشید نیز باید به این موضوع بسیار دقت کنید. در صورتی که NFT شما نادر و یا کمیاب نباشد، آن‌چنان قیمتی نمی توانید در این باره برای NFT خود قرار دهید. در نتیجه باید بر روی باقی موارد مانور دهید.

 1. کارایی NFT

اینکه یک NFT کارایی مناسبی نیز داشته باشد بسیار می تواند در قیمت تأثیر بگذارد. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که منظور از کاربردی بودن NFT ها چیست؟ در گاهی از مواقع برخی از NFT ها در برنامه های واقعی می توانند کاربردی باشند. مثلاً یک NFT می تواند برای نماد سازی املاک و یا فلزات گران‌بها مورد استفاده قرار بگیرد. برای مثال، NFT های پلتفرم دیسنترالند Decentraland که به زمین های مجازی معروف است، نمونه ای عالی از این توکن NFT ها هستند.

 1. ملموس بودن NFT

NFT های مرتبط با اشیاء دنیای واقعی عنصری از ملموس بودن را ترسیم می کنند. آن دسته از NFT هایی که در دنیای واقعی مورد استفاده قرار می گیرند مثل بلیت ها، ارزش بیشتری را می توان برای آن ها قرار داد. البته این نوع NFT ها تاریخ انقضا دارند و پس ازاینکه تاریخ انقضای آن ها فرارسد، تقریباً می توان گفت که ارزش آن ها نیز کمتر می شود؛ اما آن دسته از NFT های که در دنیای واقعی قابل لمس هستند و تاریخ انقضا ندارند، در طول زمان ارزش بیشتری نیز پیدا می کنند.

 1. قابلیت همکاری NFT

قابلیت همکاری یک عامل کلیدی در ارزش گذاری NFT ها به شمار می رود. برای اینکه این بخش را بهتر درک کنید، گذارید با یک مثال توضیحات آن را شروع کنیم. مثلاً اگر NFT شما یک سلاح برای بازی های بلاکچینی است، اگر بتوان از آن سلاح در بازی های مختلف استفاده کرد، شانس بیشتری برای افزایش ارزش آن NFT دارید و می توانید قیمت نسبتاً بالایی را برای آن انتخاب کنید.

البته ممکن است این نوع از NFT ها به سختی پیدا شوند چراکه توسعه دهندگان باید شبکه گسترده ای از برنامه ها را ایجاد کنند. البته لازم به ذکر است که این موضوع به کمیاب بودن NFT ها نیز مربوط است و این موضوع هم می تواند به صورت هم‌زمان در ارزش گذاری NFT دخیل شود.

 1. شواهد اجتماعی NFT

شواهد اجتماعی نیز در ارزش گذاری NFT ها نقشی مهم دارند. بررسی نمایه های پروژه NFT در پلتفرم های اجتماعی همانند توییتر و اینستاگرام می تواند به فرد در سنجش میزان پذیرش آن NFT کمک کند. در صورتی که قصد دارید تا برای NFT خود ارزش زیادی اختصاص دهید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً رسانه های اجتماعی خود را گسترش دهید. این موضوع بر روی فروش NFT نیز بسیار می تواند تأثیر گذار باشد. در کل باید بگوییم که شواهد اجتماعی نشان می دهد که مردم در مورد یک پروژه چه فکر می کنند و این موضوع به تصمیم گیری و همچنین ارزش گذاری NFT بسیار مربوط می باشد.

 1. سابقه مالکیت NFT

هویت صاحب فعلی NFT و همچنین صاحبان قبلی بر ارزش محصول بسیار تأثیر دارد. آن دسته از محصولاتی که توسط افراد و یا شرکت های خاص منتشر می شوند، نسبت به NFT های که توسط افراد معمولی مورد انتشار قرار می گیرد، ارزش متفاوتی دارد. در صورتی که شما یک فرد ناشناس هستید اما قصد دارید تا ارزش NFT خود را از این طریق بالا ببرید، می توانید با یک شرکت قرارداد ببندید و NFT را به نام آن شرکت منتشر کنید. با انجام این کار بهتر می توانید برای محصول خود ارزش مشخص کنید. البته انجام این کار مزایا و معایبی نیز دارد که باید به آن توجه کنید.

با توجه به موارد فوق، در صورتی که قصد دارید تا یک NFT خریداری کنید، حتماً کمی درباره صاحبان قبلی تحقیق کنید. این کار به شما کمک می کند تا زمانی که فکر فروش NFT خود افتادید، بهتر بتوانید ارزش آن را مشخص کنید. در صورتی که یک هنرمند هستید و NFT قرار است اولین بار توسط شما منتشر شود، می توانید از الهام گرفتن از آثار افراد مشهور، کمی به ارزش آن اضافه کنید. برای مثال اگر خواننده و یا آهنگساز هستید، می توانید با الهام گرفتن از آثار افراد معروف، ارزش NFT خود را چندین برابر کنید.

 1. نقدینگی NFT

آن دسته از NFT هایی که ارزش نقد شوندگی بالایی دارند، بسیار ارزشمند تر از سایر NFT ها هستند. اگر قصد خرید NFT دارید، سعی کنید به سراغ NFT هایی بروید که ارزش نقد شوندگی خوبی دارند. با انجام این کار، زمانی که تصمیم به فروش NFT خود گرفتید، بهتر می توانید برای آن ارزش مشخص کنید.

معمولاً معامله گران حرفه ای NFT ها سعی دارند تا اقدام به خرید محصولاتی کنند که امکان نقد شوندگی بالایی در بازار های ثانویه دارند تا اگر در مواقع ضروری مجبور به فروش NFT فوق شدند، بتوانند سریعاً محصول خود را به یکی از رمز ارز های موجود تبدیل کنند.

در صورتی که موارد فوق را در محصولات خود رعایت کنید، می توانید به راحتی ارزش بالایی را برای NFT خود مشخص کنید. در صورتی که نیاز به راهنمایی بیشتر دارید، می توانید درخواست خود را در بخش نظرات برای ما ثبت کنید.


سؤالات متداول

اگر مقاله فوق را به صورت کامل مطالعه کرده باشید، به صورت کامل با طراحی و همچنین ساخت NFT و نحوه فروش آن به صورت کامل آشنا شدید. در بین مطالب موجود، ما سعی داشتیم تا به برخی از سؤالات پرتکرار پاسخ دهیم؛ اما ممکن است سؤالاتی نیز جا افتاده باشد. به همین دلیل در این قسمت قصد داریم تا به برخی از سؤالات احتمالی شما پاسخ دهیم. در صورتی که سؤال مورد نظرتان در بین سؤالات ذیل نبود می توانید در داخل نظرات سؤال خود را مطرح کنید.

 • آیا می توانیم هنر شخص دیگری را به عنوان NFT بفروشیم؟

در صورتی که شخص هنرمند مورد نظر شما، هنر خود را به NFT تبدیل کرده باشد، خیر! شما نمی توانید هنر آن شخص را به NFT تبدیل و سپس آن را بفروشید. در غیر این صورت اگر قصد انجام این کار را دارید، می توانید با کسب اجازه فعالیت مورد نظر خود را انجام دهید.

 • آیا می توان هر چیزی را به NFT تبدیل کرد و فروخت؟

هر چیزی که شما بتوانید از نظر فنی به NFT تبدیل کنید را می توانید بفروشید و از آن کسب درآمد کنید. برای مثال شما هیچ‌گاه نمی توانید سگ خود را به عنوان NFT بفروشید اما می توانید از آن یک تصویر تهیه کنید و تصویر آن را برای فروش بگذارید.

 • آیا ایجاد و فروش NFT سود آور است؟

بله چراکه نه! خرید و فروش NFT می تواند سود آور باشد در صورتی که به مواردی که گفته شد دقت کنید و هر محصولی را به NFT تبدیل نکنید. تقریباً این موضوع تا حد زیادی به این بستگی دارد که چه فردی هستید. چه زمانی NFT خود را ایجاد کردید و یا اینکه شما چه توانایی هایی در بازار NFT دارید. با توجه به موضوعات فوق و مواردی که گفته شد، می توانید از خرید و فروش NFT ها سود دریافت کنید.

 • خطرات فروش NFT چیست؟

فروشندگان NFT ممکن است در معرض دو خطر اصلی قرار گیرند: ۱) از دست دادن زمان و منابع مالی در فرآیند ایجاد NFT 2) خطر متهم شدن توسط خریدار به ارائه نادرست.

 • هزینه ایجاد NFT چقدر است؟

همان‌طور که گفتیم هزینه ایجاد NFT به عوامل مختلفی بستگی دارد. کمی پیش‌تر ما به این موضوع به صورت کامل اشاره کرده ایم. در صورتی که مقاله فوق را به خوبی مطالعه نکرده اید، به شما پیشنهاد می کنیم که به کمی قبل تر برگردید تا بتوانید پاسخ سؤال خود را دریافت نمایید.

 • برای ایجاد یک NFT حتماً به یک کیف پول نیاز دارم؟

در بیشتر موارد بله. شما برای اینکه بتوانید NFT ایجاد کنید، در بیشتر مواقع به کیف پول نیازمند هستید. همان‌طور که گفتیم، سعی کنید از کیف پول های نرم افزاری استفاده کنید تا بتوانید کمی از لحاظ امنیتی خاطر جمع باشید. در صورتی که قصد استفاده از کیف پول های افزونه ای دارید، حتماً به امنیت ولت خود توجه کنید و به هیچ عنوان سرمایه زیادی را در ولت مورد نظر نگه داری نکنید.

 • آیا از طریق خرید و فروش NFT می توان ثروت مند شد؟

NFT ها می توانند از راه های مختلفی شما را ثروتمند کنند. شما می توانید با ایجاد NFT های خود، خرید و تغییر NFT های موجود، سرمایه گذاری در NFT ها برای سود بلندمدت، به سوی ثروتمند شدن قدم بردارید. فراموش نکنید که این راه ریسک های خاص خود را دارید. در نتیجه قبل از هر کاری بسیار تحقیق کنید.

 • ایجاد یک NFT چقدر زمان نیاز دارد؟

در صورتی که محصول NFT شما آماده باشد، تنها نیاز است تا از محصول خود عکاسی کنید و سپس آن را در یکی از پلتفرم های منتخب لیست کنید. این کار ممکن است در کل یک روز وقت شما را بگیرد.

در صورتی که NFT شما هنوز ایجاد نشده است، ابتدا باید محصول خود را ایجاد و سپس آن را برای فروش بگذارید که زمان انجام این کار به دست خودتان می باشد و شما مدت زمان فوق را تعیین می کنید.

 • در صورتی که یک NFT در پلتفرم OpenSea هرگز به فروش نرسد، چه اتفاقی رخ می دهد؟

شما در هنگام انتشار یک NFT در این پلتفرم، برای آن زمان مشخص می کنید. در صورتی که زمان مشخص شده به پایان برسد NFT شما از لیست فروش حذف می شود اما در کالکشنی که ایجاد کرده همچنان باقی مانده است و می توانید مجدد آن را برای فروش بگذارید. تا هنگامی که NFT شما به فروش نرسد این روند کاری ادامه خواهد داشت.

 • چرا هیچ فردی NFT مرا نمی خرد؟

اینکه هیچ فردی NFT شما را نمی خرد به موارد مختلفی می تواند ارتباط داشته باشد. برای مثال ممکن است NFT شما ارزش خرید ندارد و یا اینکه هیچ ویژگی خاصی ندارد تا افراد به سمت خرید محصول شما بیایند. همان‌طور که گفتیم، شما پس از ساخت NFT باید بر روی فروش آن کار کنید.

 • آیا می توان تنها یک عکس را تبدیل به NFT کرد؟

بله. NFT هایی که به صورت تصویر هستند تنها یک عکس می باشند؛ بنابراین شما می توانید به راحتی هر تصویری که قصد دارید تا آن را بفروشید به NFT تبدیل کنید. در حال حاضر، اگر دقت کرده باشید، گران ترین NFT های دنیا نیز به صورت عکس هستند.

 • روزانه در دنیا چند NFT فروخته می شود؟

طبق جدیدترین گزارش ها از رفرنس های معتبر، روزانه ۳۲۰۰ محصول NFT در دنیا معامله می شود. با توجه به این موضوع، می توان گفت که پتانسیل نوسان در این بازار زیاد است. شما نیز می توانید در صورت علاقه همین امروز وارد بازار NFT ها شوید.

 • در کدام کشور بیشترین خرید و فروش NFT انجام می شود؟

طبق اطلاعات موجود در منابع خارجی، در حال حاضر NFT ها بیشتر در کشور هایی همچون چین، کره جنوبی، استرالیا، کانادا و همچنین آمریکا معامله می شوند. با توجه به تحریم ها و موارد موجود، متأسفانه ایرانی ها بسیار کمرنگ هستند.

 • کدام نوع NFT بیشترین طرفدار را دارد؟

تقریباً می توان گفت که در حال حاضر NFT های هنری بیشترین طرفدار را در دارند. اگر به مارکت های NFT مراجعه کنید، می توانید به صورت کاملاً واضح این موضوع را مشاهده کنید.


سخن آخر درباره آموزش ساخت nft

همان‌طور که در این مقاله مطالعه کردید، ساخت NFT بسیار آسان است و شما می توانید در سریع‌ترین زمان ممکن NFT مورد نظر خود را بسازید. همچنین در این مطلب به شما نرم افزار هایی را معرفی کردیم تا بتوانید با استفاده از آن ها به راحتی NFT های مورد نظرتان را طراحی و سپس برای فروش منتشر کنید.

توجه داشته باشید که اگر قرار است بدون هیچ برنامه و طرحی تنها با گوشی موبایل یک تصویر طراحی کنید و آن را برای فروش بگذارید، نباید انتظار فروش آن‌چنانی و… را داشته باشید.

در صورتی که علاقه مند ورود به این بازار هستید، به شما پیشنهاد می کنیم که همین حالا به سراغ مطالعه رفرنس های معتبر بروید تا بتوانید به صورت کامل با NFT ها و. آشنا شوید. در غیر این صورت، همانند دیگر بخش های دنیای کریپتو، نمی توانید بدون آموزش کسب درآمد را شروع کنید.

امروزه با توجه به فناوری متاورس، NFT ها سر و صدای بسیار زیادی به پا کرده اند. به همین دلیل و با توجه به نوپایی این حوزه، هنوز برای شروع دیر نیست. در نتیجه می توانید با اطمینان آموزش را شروع کنید. ما در سایت زوم ارز مطالب مختلفی را پیرامون آموزش NFT ها منتشر کرده ایم. شما می توانید از مطالب فوق استفاده و آموزش ببینید. چنانچه برایتان سؤالی ایجاد شد می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید تا در اسرع وقت به شما پاسخ دهیم.

ممنون از اینکه تا پایان “آموزش ساخت nft” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید:

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.

27 دیدگاه دربارهٔ «اموزش ساخت NFT | راهنمای کامل ساخت nft;

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده