آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

بهترین سایت ها برای ساخت و فروش NFT

بهترین سایت ها برای ساخت و فروش NFT

بهترین سایت ها برای ساخت و فروش NFT، ان اف تی یا NFT! نامی آشنا که این روزها احتمالاً بسیار آن را می شوید. با توجه به فناوری متاورس و گسترش حوزه NFT افراد مختلفی در صدد ورود به دنیای NFT ها هستند. ان اف تی در لغت به معنای توکن های غیرقابل تعویض (Non-fungible tokens) می باشد. همان‌طور که از نام آن ها پیداست، هیچ فردی نمی تواند اطلاعات ان اف تی را تغییر دهد چراکه محصولاتی که به NFT تبدیل می شوند منحصر به فرد می باشد.

اگر در حال حاضر نمی دانید که NFT چیست به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله های سایت زوم ارز مراجعه کنید و کمی با NFT ها آشنا شوید و سپس به سراغ مطالعه این مقاله بیایید. در حال حاضر، NFT های بسیاری ایجاد و برای فروش قرار می گیرند. از بین تمامی NFT ها تنها برخی از آن ها معتبر هستند و همچنین ارزش خرید دارند. باقی NFT های موجود یا ارزش خرید ندارند و یا اینکه معتبر نیستند و تنها برای سرگرمی ایجاد شده اند.

به دلیل اینکه ساخت NFT آسان و معمولاً بدون هزینه است، هر فردی می تواند اقدام به ساخت NFT کند. به همین دلیل، در حال حاضر میلیون ها ان اف تی در سایت های مختلف وجود دارد. با توجه به این موضوع، شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که آیا ما نیز می توانیم اقدام به ساخت یک NFT کنیم؟ بله. شما می توانید به راحتی و بدون هزینه NFT مورد نظرتان را در پلتفرم دلخواهتان ایجاد و سپس آن را برای فروش بگذارید.

نکته ای که لازم است تا به آن در این بخش اشاره کنیم، این است که در بحث ساخت NFT، تنها ایجاد آن اهمیت ندارد بلکه بیشترین اهمیت در مهارت فروش NFT است. شما هر چه NFT جذابی ایجاد کنید اما آن را فردی از شما خریداری نکند، هیچ فایده ای ندارد. پیشنهاد ما به شما این است که قبل از ساخت NFT کمی به فروش آن فکر کنید. در صورتی که از فروش NFT اطلاعاتی ندارید، به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله آموزش ساخت NFT سایت زوم ارز مراجعه کنید. در مقاله فوق به صورت کامل و جامع جز طریقه ساخت NFT به شما کمی فروش محصولات ان اف تی را آموزش داده ایم.

برای اینکه بتوانید یک NFT ایجاد کنید پلتفرم های مختلفی وجود دارد. شما می توانید با توجه به امکانات و همچنین مواردی که به آن احتیاج دارید، به راحتی مارکت پلیس یا marketplaces مورد نظرتان را انتخاب کنید. در صورتی که با مارکت های خرید و فروش NFT آشنا نیستید، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید چراکه در ادامه قصد داریم تا برترین مارکت پلیس marketplaces های موجود و به عبارتی بهترین پلتفرم های NFT برای خرید و فروش را به شما معرفی کنیم.


نیم نگاهی به NFT

نیم نگاهی به NFT
نیم نگاهی به NFT

قبل از اینکه بخواهیم به سراغ معرفی پلتفرم های ساخت NFT برویم، لازم است تا ابتدا اشاره ای به اینکه NFT چیست کنیم. همان‌طور که گفتیم، کلمه NFT مخفف عبارت Non-fungible tokens (توکن های غیرقابل تعویض) می باشد. همان‌طور که از نام عبارت فوق پیداست، توکن های NFT که به عنوان محصولات نیز تلقی می شوند غیرقابل تعویض هستند.

بر خلاف رمز ارز ها، شما نمی توانید NFT ها را به صورت معادل معامله کنید. مثلاً شما نمی توانید در مارکت پلیس ها NFT را در برابر خرید NFT پرداخت کنید. این موضوع دقیقاً برعکس رمز ارز ها می باشد چراکه شما می توانید برای خرید یک ارز دیجیتال، رمز ارز دیگری پرداخت کنید.

شما برای خرید و فروش NFT باید در مقابل آن از رمز ارز ها استفاده کنید. برای مثال می توانید با مراجعه به سایت اوپن سی OpenSea اقدام به پرداخت اتریوم کنید و در معادل آن NFT مورد نظر خود را دریافت نمایید.

یکی از سؤالاتی که توسط کاربران بسیاری پرسیده می شود این است که دلیل ارزشمندی NFT ها چیست؟ دلیل ارزشمندی NFT ها تنها ۲ مورد است. ۱) مالیکت، ۲) کلکسیونی بودن. این دو دلیل باعث می شود که یک NFT با ارزش شود. البته موارد دیگری نیز در این موضوع دخیل است اما این دو مهم ترین گزینه های موجود می باشد.

با توجه به امکانات صنعت NFT تقریباً می توانیم بگوییم که ورود به این حوزه مهم است. هر فرد و یا کشوری که زودتر وارد صنعت NFT ها شوند، بهتر و همچنین راحت تر می توانند از آن استفاده کنند.

محصولات NFT تنها به اینکه شما بتوانید یک تصویر و یا یک موزیک را خرید و فروش کنید خلاصه نمی شود بلکه از NFT ها می توان در دنیای واقعی نیز کمک گرفت. برای مثال، گذرنامه های فیزیکی را در نظر بگیرید که باید در هر نقطه ورودی و خروجی ارائه شوند. با تبدیل گذرنامه های فردی به NFT که هر کدام ویژگی های شناسایی منحصر به فرد خود را دارند، می توان فرآیندهای ورود و خروج برای حوزه های قضایی را ساده کرد.


آیا NFT ها امنیت دارند؟

آیا NFT ها امنیت دارند؟
آیا NFT ها امنیت دارند؟

قبل از اینکه بخواهید به سراغ آشنایی با مارکت پلیس marketplaces برویم، ممکن است برایتان این سؤال پیش بیاید که آیا NFT ها امنیت دارند؟ ان اف تی یا توکن های غیرقابل تعویض درست همانند رمز ارز ها از فناوری بلاکچین استفاده می کنند و معمولاً امن هستند. با وجود فناوری بلاکچین، تقریباً هک NFT ها دشوار و یا حتی در مواقعی غیر ممکن می باشد.

تنها خطری که NFT ها را تهدید می کند، از کار افتادن مارکت پلیس Marketplace ها می باشد. برای مثال، اگر از مارکت اوپن سی OpenSea استفاده می کنید و در آن اقدام به خرید NFT کرده اید، در صورتی که مارکت فوق از کار بی افتد و یا اینکه هک شود، عملاً دسترسی به ان اف تی های خود را از دست می دهید. البته تا کنون درباره این موضوع گزارشی منتشر نشده است. در نتیجه بهتر است تنها با شنیدن این موضوع به NFT ها بی اعتماد نشوید. برای این اتفاق برای شما رخ ندهد و بتوانید از آن جلوگیری کنید، بهترین راه انتخاب درست مارکت پلیس می باشد. در صورتی که انتخاب درستی داشته باشید، می توانید با اطمینان NFT های خود را در پلتفرم مورد نظر ذخیره سازی کنید. در ادامه همراه ما باشید تا با مارکت های برتر دنیای NFT آشنا شوید.


بهترین سایت ها برای ساخت و فروش NFT

بهترین سایت ها برای ساخت و فروش NFT
بهترین سایت ها برای ساخت و فروش NFT

 همان‌طور که گفتیم، در حال حاضر برای ساخت و همچنین خرید و فروش NFT سایت های بسیاری وجود دارد؛ اما ما در این مقاله از بین تمامی مارکت های موجود سعی کرده ایم تا بهترین آن ها را عنوان کنیم تا بتوانید با انتخاب درست به راحتی وارد صنعت NFT ها شوید.

نکته ای که لازم است در این بخش به آن اشاره کنیم، طبق رفرنس های معتبر، مارکت هایی که در ادامه با آن ها آشنا می شوید، بهترین پلتفرم های ساخت و خرید و فروش NFT در سال ۲۰۲۲ معرفی شده اند؛ بنابراین، می توانید به راحتی یکی از مارکت های فوق را انتخاب کنید. در آخر باید بگوییم که قبل از انتخاب برای تأیید نهایی بهتر است کمی بیشتر درباره مارکت مورد نظر تحقیق کنید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

 1. معرفی مارکت اوپن سی OpenSea

  معرفی مارکت اوپن سی OpenSea
  معرفی مارکت اوپن سی OpenSea

پلتفرم اوپن سی opensea یکی از بزرگ‌ترین مارکت های غیرمتمرکز معروف و محبوب دنیای NFT می باشد که شما می توانید از آن برای ساخت و همچنین خرید و فروش NFT استفاده کنید. در همین ابتدا قبل از اینکه بخواهیم به سراغ توضیحات اصلی برویم لازم است تا به یک نکته در خصوص این مارکت پلیس اشاره کنیم.

متأسفانه مارکت اوپن سی چندی پیش اعلام کرد که زین پس به کاربران ایرانی خدمات نمی دهد و دسترسی کاربران ایرانی به این سایت را مسدود کرد. اگر با ای پی IP ایران وارد سایت این پلتفرم شوید، با پیغام (access denied) رو به رو می شوید. این پیغام به این معناست که دسترسی محدود شده است.

به همین دلیل، اگر قصد استفاده از این پلتفرم را دارید، در همین ابتدا باید به فکر یک نرم افزار تغییر ای پی ثابت باشید. در غیر این صورت، اگر ای پی خود را تغییر ندهید، نمی توانید از پلتفرم فوق استفاده کنید. البته لازم به ذکر است که ای پی شما همان‌طور که اشاره شد باید ثابت باشد. در غیر این صورت اگر پس از هر بار اتصال با یک ای پی جدید وارد مارکت اوپن سی شوید، ممکن است پس از مدتی اختلال برای حساب شما پیش بیاید. در نتیجه برای جلوگیری از مشکلات احتمالی، حتماً از نرم افزار های تغییر ای پی ثابت استفاده کنید. در صورتی که ریسک انجام این کار را نمی توانید کنید، بهتر است به سراغ پلتفرم دیگری بروید.

در حال حاضر این پلتفرم کاربران بسیاری دارد و روزانه هزاران نفر در این پلتفرم اقدام به ساخت و همچنین خرید و فروش NFT می کنند. فرآیند ساخت NFT در این پلتفرم بسیار آسان است و شما می توانید به راحتی این عمل را انجام دهید. اگر بخواهیم به صورت کلی فرآیند ساخت یک NFT را در این پلتفرم توضیح دهیم، ابتدا باید یک کالکشن برای خود ایجاد کنید. پس از ایجاد کالکشن حال می توانید به سراغ صفحه ساخت NFT بروید. در این مرحله باید NFT خود را وارد کنید.

طبق داده های موجود شما مجاز هستید تا NFT با فرمت های JPG, PNG, GIF, SVG, MP4, WEBM, MP3, WAV, OGG, GLB, GLTF وارد کنید. همچنین حداکثر حجم فایل NFT شما باید ۱۰۰ مگابایت باشد. لازم به ذکر است که در زمان نگارش این مطلب، تمامی اطلاعات فوق در سایت رسمی اوپن سی درج شده است. با توجه به گسترش صنعت ان اف تی ممکن است اطلاعات به‌روزرسانی شود. در نتیجه اگر زمان مطالعه شما با زمان نگارش این مقاله بازه طولانی دارد، برای اطلاعات بیشتری به شما پیشنهاد می کنیم که به سایت رسمی اوپن سی OpenSea مراجعه کنید.

در این بخش، برای اینکه بیشتر با این پلتفرم آشنا شویم بد نیست نگاهی به تاریخچه آن بیندازیم. طبق اطلاعاتی که در سایت رسمی این پلتفرم وجود دارد، مارکت اوپن سی در سال ۲۰۱۷ تأسیس شد. این مارکت در حال حاضر بیش از ۲۰۰ کارمند دارد که آن ها کاربران را هدایت می کنند. همچنین در این پلتفرم بیش از ۲ میلیون کالکشن و ۸۰ میلیون NFT ایجاد شده است که این اعداد و ارقام رو به روز در حال افزایش می باشد. طبق اطلاعات موجود در سایت رسمی، حجم معاملات این پلتفرم بیش از ۲۰ میلیارد دلار است.

یکی از سؤالاتی که توسط کاربران بسیاری از ما پرسیده می شود این است که آیا پلتفرم اوپن سی OpenSea معتبر است؟ بله. همان‌طور که گفتیم این پلتفرم بزرگ‌ترین مارکت NFT ها می باشد. در حال حاضر، شرکت های بزرگی در حوزه کریپتو از این مارکت حمایت می کنند. برخی از حامیان پلتفرم اوپن سی عبارت اند از: کیف پول تراست ولت، صرافی کوین بیس، بلاک استک و… .

اگر تا به حال با پلتفرم اوپن سی کار نکرده باشید، احتمالاً برایتان این سؤال پیش بیاید که برای خرید و فروش NFT و یا ایجاد آن چه مقدار باید کارمزد پرداخت کنیم؟ در حال حاضر، شما برای ایجاد NFT کارمزدی پرداخت نخواهید کرد اما در هنگام خرید فروش، ۲.۵ درصد از مقدار کل معامله به عنوان کارمزد کسر می شود. اگر به بخش ساخت NFT بروید، مشاهده می کنید که در آن بخش هم ذکر شده است که درصد فوق از مبلغ کل معامله کسر می شود.

در صورتی که قصد دارید تا از این پلتفرم استفاده کنید، حتماً به نکته ای که در ابتدای توضیحات گفتیم دقت کنید. در غیر این صورت ممکن است با مشکل رو به رو شوید. اگر در هنگام استفاده از مارکت اوپن سی برایتان سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

 1. معرفی مارکت راریبل Rarible

  معرفی مارکت راریبل Rarible
  معرفی مارکت راریبل Rarible

Rarible یک پلتفرم مبتنی بر شبکه اتریوم است که ایجاد، فروش و خرید آثار هنری دیجیتال را از طریق توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) تسهیل می‌کند. متأسفانه این پلتفرم نیز همانند اوپن سی دسترسی کاربران ایرانی را محدود کرده است. به همین دلیل، برای ورود به این مارکت نیز باید از نرم افزار های تغییر ای پی ثابت استفاده کنید. دقیقاً تمامی توضیحاتی که در بخش اول توضیحات مارکت اوپن سی من باب تغییر ای پی ذکر کردیم، برای استفاده از مارکت راریبل نیز باید به آن ها دقت کنید. در غیر این صورت ممکن است حساب کاربری شما مسدود شود.

فرآیند ثبت نام و ساخت NFT در این پلتفرم کمی متفاوت می باشد. برای مثال، در هنگام ثبت نام در پلتفرم اوپن سی شما تنها نیاز به این دارید که یک کیف پول به مارکت متصل کنید؛ اما برای ثبت نام در پلتفرم راریبل جز اتصال کیف پول باید یک ایمیل نیز ثبت کنید تا بتوانید حساب کاربری خود را تکمیل کنید. پس از اینکه ثبت نام شما تکمیل شد، حال می توانید NFT مورد نظر خود را بسازید و یا اینکه NFT مورد نظر خود را خرید و فروش کنید. برای ساخت ان اف تی در این پلتفرم شما می توانید به راحتی NFT هایی با فرمت های PNG, GIF, WEBP, MP4 or MP3 با حداکثر حجم ۱۰۰ مگابایت بسازید و از آن ها کسب درآمد کنید.

اگر بخواهیم فرآیند کلی ایجاد NFT در این پلتفرم را شرح دهیم این‌گونه باید بگوییم که پس از ثبت نام باید گزینه Create را انتخاب کنید. پس از انتخاب این گزینه حال نوبت به این رسیده است که شبکه ای که قصد دارید تا در آن NFT خود را ثبت کنید را انتخاب کنید. در حال حاضر این پلتفرم از بلاکچین های Ethereum، Solana، Tezos، Flow، Polygon پشتیبانی می کند. پس از انتخاب بلاکچین، انتخاب کنید که مجموعه خود را قصد دارید تا چندین بار بفروشید و یا تنها یک بار، پس از انتخاب این بخش، نوبت به این رسیده است که اطلاعات NFT خود را تکمیل و سپس باقی مراحل را طی کنید.

مراحل ساخت NFT در این پلتفرم به همین سادگی است که مطالعه کردید. یکی از سؤالاتی که ممکن است در همین بخش برای شما ایجاد شود این است که برای ساخت NFT چه مقدار باید در این پلتفرم کارمزد پرداخت کنیم؟ برای ساخت NFT در این پلتفرم هیچ کارمزدی لازم نیست که پرداخت کنید. تنها کارمزدی که باید در این پلتفرم پرداخت شود در هنگام معامله می باشد.

مقدار کارمزد این پلتفرم نسبت به پلتفرم اوپن سی کمتر است. Rarible از هر فروش که در بازار اتفاق می افتد ۱٪ از طرف خریدار و ۱٪ از طرف فروشنده دریافت می کند. برای مثال اگر ارزش NFT شما ۳۰۰ دلار است، شما به عنوان فروشنده و یا خریدار باید ۳ دلار را به عنوان کارمزد به پلتفرم راریبل پس از انجام معامله پرداخت کنید.

 1. معرفی مارکت سوپر ریر SuperRare

  معرفی مارکت سوپر ریر SuperRare
  معرفی مارکت سوپر ریر SuperRare

SuperRare، نامی آشنا که این روزها احتمالاً از افراد مختلفی آن را می شنوید. این پلتفرم نسبت به باقی پلتفرم های دیگر معروف تر است و کاربران نسبتاً بیشتری دارد. این مارکت یک بازار P2P می باشد که شما می توانید در آن اقدام به ساخت NFT های بسیاری کنید. متأسفانه توسعه دهندگان این پلتفرم، ورود کاربران ایرانی را مسدود کرده اند و کاربران ایرانی نمی توانند با ای پی IP ایران وارد پلتفرم سوپر ریر شوند. شما برای اینکه بتوانید وارد این مارکت شوید، باید از نرم افزار های تغییر ای پی استفاده کنید.

پیشنهاد ما به شما این است که حتماً به سراغ نرم افزار های تغییر ای پی ثابت بروید تا پس از هر بار اتصال، ای پی شما به یک کشور دیگر تغییر نکند. در صورتی که چنین اتفاقی برایتان رخ دهد، باید بگوییم که ممکن است حساب کاربری‌تان مسدود شود چراکه شما به عنوان یک ربات شناخته می شود.

در نتیجه برای جلوگیری از چنین مشکلاتی حتماً به سراغ نرم افزار های تغییر ای پی ثابت مثل VPN بروید. در صورتی که درباره این موضوع برایتان سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

اگر به سایت رسمی این پلتفرم مراجعه کنید، با اولین چیزی که رو به رو می شوید رابط کاربری آسان این پلتفرم می باشد. خوشبختانه پلتفرم سوپر ریر رابط کاربری آسانی دارد و شما با هر سطحی می توانید به راحتی فعالیت مورد نظر خود را انجام دهید.

هر اثر هنری در SuperRare یک کلکسیون دیجیتال است، یک شی دیجیتالی که توسط بلاکچین ایمن شده و در زنجیره بلوکی ردیابی می شود. این پلتفرم بر روی شبکه اتریوم لانچ شده است. به همین دلیل، تمامی پرداخت ها در این پلتفرم با استفاده از اتریوم انجام می شود بنابراین باید به میزان کارمزد هایی که باید در هنگام جا به جایی اتریوم های خود پرداخت کنید توجه داشته باشید.

یکی از سؤالاتی که ممکن است برایتان پیش بیاید این است که کارمزد پلتفرم SuperRare چقدر است؟ در حال حاضر طبق گفته های توسعه دهندگان، برای فروش شما هیچ کارمزد تراکنشی نباید انجام دهید. تنها کارمزدی که در این پلتفرم از شما گرفته می شود در هنگام فروش NFT است. برای مثال پس از لیست شدن NFT اگر برای آن مشتری پیدا شود و آن را بفروشید، حال باید ۳ درصد از کل مبلغ معامله را به عنوان کارمزد پرداخت نمایید.

از لحاظ امنیتی، خوشبختانه این پلتفرم امنیت مناسبی دارد و شما می توانید با اطمینان از آن استفاده نمایید. البته همانند همان حرف همیشگی، باید در هنگام استفاده از این پلتفرم مراقب مسائل امنیتی باشید. برای مثال اگر پلتفرم فوق از تأیید هویت دو عاملی پشتیبانی می کند، باید این گزینه را برای امنیت بیشتر فعال کنید.

برای اینکه بتوانید کار خود را با این پلتفرم شروع کنید، ابتدا باید یکی از ولت های: Metamask، Fortmatic و همچنین پروتکل Walletconnect را به این پلتفرم متصل کنید. در صورتی که تمایل به استفاده از ولت های متامسک و … را ندارید، می توانید با استفاده از پروتکل Walletconnect به سراغ کیف پول های دیگری مثل تراست ولت و یا اتمیک بروید.

توجه داشته باشید که برای ورود به این پلتفرم، تنها اتصال کیف پول کافی نیست چراکه شما باید یک حساب نیز در پلتفرم SuperRare ایجاد کنید. برای ایجاد حساب کاربری در این پلتفرم شما باید یک نام کاربری و همچنین یک ایمیل داشته باشید. پس از اینکه اطلاعات فوق توسط شما تکمیل شد، حال نوبت به این رسیده است که ثبت نام خود را تکمیل و کار را آغاز کنید. همان‌طور که گفتیم، اگر در هر مرحله برایتان سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

 1. معرفی مارکت فاندیشن Foundation

  معرفی مارکت فاندیشن Foundation
  معرفی مارکت فاندیشن Foundation

اگر در صنعت NFT ها فعال باشید، احتمالاً نام این مارکت را کمتر شنیده اید چراکه نسبت به مارکت هایی که به این بخش معرفی شده اند کم تر معروف می باشد. مارکت پلیس فاندیشن یا Foundation یک بازار مبتنی بر اتریوم می باشد که شما می توانید در این بازار NFT های مختلف را خرید و فروش کنید.

این مارکت در سال ۲۰۲۱ راه اندازی شده است. به نوعی باید بگوییم که مارکت فوق به نوعی نوپا است چراکه تقریباً از زمان راه اندازی آن یک سال می گذرد. ساخت NFT در این مارکت نسبت به مارکت های فوق متفاوت است. طبق اطلاعات موجود این پلتفرم دارای ۲۶۰۰۰۰ عضو می باشد و همچنین تا کنون بیش از ۱۰۰۰۰۰ محصول NFT برای فروش در این پلتفرم ایجاد شده است.

شما برای اینکه بتوانید در مارکت Foundation اقدام به ساخت یک NFT کنید باید ۳ مرحله را پشت سر بگذارید. اولین مرحله همانند باقی پلتفرم ها اتصال ولت است و شما باید کیف پول خود را به این پلتفرم متصل کنید. پس از اتصال کیف پول باید حساب خود را تأیید کنید. برای تأیید حساب باید یا از اکانت اینستاگرام و یا از اکانت توییتر استفاده نمایید.

به منظور انجام این کار، باید در هنگام اتصال وارد حساب تویتتر و یا اینستاگرام خود شوید. توجه داشته باشید که با انجام این کار به نرم افزار دسترسی ورود نمی دهید بلکه تنها تأیید می کنید که شما یک هویت دارید. برای اینکه بتوانید از این موضوع اطمینان حاصل کنید می توانید در اپلیکیشن اینستاگرام به بخش Login activity مراجعه کنید و سپس مطمئن شوید که هیچ دسترسی از سمت پلتفرم Foundation بر روی اینستاگرام شما ندارد.

در صورتی که قصد نداشتید تا چنین کاری را با حساب اصلی خود انجام دهید، می توانید یک حساب فیک ایجاد کنید و سپس این کار را با حساب فیک خود انجام دهید؛ اما در کل ما انجام چنین کاری را به شما پیشنهاد نمی کنیم چراکه ممکن است در آینده با تغییر سیاست های کاری پلتفرم Foundation مشکلاتی ایجاد شود. در صورتی که قصد دارید تا ریسک انجام این کار را بپذیرید، می توانید از حساب های فیک استفاده نمایید.

پس از اینکه شما هویت خود را تأیید کردید، حال نوبت به این رسیده است که نام کالکشن و سپس نماد کالکشن خود را در فیلد های مخصوص وارد کنید. در نهایت پس از انجام این کار، نوبت به این رسیده که کارمزد انتخابی را پرداخت نمایید. شما برای اینکه بتوانید کالکشن خود را بسیارید باید مقداری کارمزد پرداخت کنید. در غیر این صورت نمی توانید در این پلتفرم NFT بسازید.

در کل باید عنوان کنیم که رابط کاربری این پلتفرم سخت نیست و شما می توانید به راحتی فعالیت های مورد نظرتان را در آن انجام دهید. لازم به ذکر است که اگر تا به حال با پلتفرم های مختلف در صنعت NFT و یا کریپتو کار کرده باشید، می توانید به راحتی با مارکت پلیس فاندیشن نیز کار کنید.

مارکت پلیس Foundation از محصولات تصویری، ویدیویی و آثار هنری سه بعدی پشتیبانی می کند و شما می توانید موارد این چنینی را در این پلتفرم به یک محصول NFT تبدیل کنید. البته لازم به ذکر است که در آینده قرار است فایل های صوتی نیز به این پلتفرم اضافه گردد و کاربران بتوانند محصولات صوتی را نیز در این پلتفرم به NFT تبدیل کنند.

جز ساخت و فروش NFT، در این مجموعه شما می توانید اقدام به خرید NFT های مختلف نیز کنید. برای انجام این کار شما باید به سایت رسمی پلتفرم فاندیشن مراجعه کنید و سپس NFT مورد نظر خود را انتخاب کنید. پس از انتخاب NFT نوبت به این رسیده است که یا خرید خود را انجام دهید و یا اینکه پیشنهاد قیمتی خود را ارسال کنید.

در صورتی که قصد دارید تا پیشنهاد قیمتی ارسال کنید، باید همان مقداری که قصد دارید پیشنهاد دهید را در حساب خود موجود داشته باشید. درغیر این صورت نمی توانید هیچ پیشنهاد ارسال نمایید. برای مثال اگر محصول مورد نظر شما ۰.۲۰ واحد اتریوم است و شما قصد دارید تا ۰.۰۹ واحد اتریوم آن محصول را خریداری کنید، باید به میزان ۰.۰۹ اتریوم در کیف پول خود موجودی داشته باشید. در غیر این صورت پیشنهاد قیمت شما ثبت نمی شود. در نهایت اگر قصد فعالیت در این مارکت پلیس را دارید و برایتان سؤالی پیش آمده است، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

 1. معرفی مارکت نیفتی گیت‌وی Nifty Gateway

  معرفی مارکت نیفتی گیت‌وی Nifty Gateway
  معرفی مارکت نیفتی گیت‌وی Nifty Gateway

در زمان نگارش این مقاله متأسفانه سایت پلتفرم Nifty Gateway در حال به‌روزرسانی بود. به همین دلیل، نمی توانیم به صورت کامل سایت این پلتفرم را مورد بررسی قرار دهیم و باید به پاره ای از توضیحات اکتفا کنیم.

در این پلتفرم شما می توانید هنرهای دیجیتال را به NFT تبدیل کنید و آن ها را برای فروش بگذارید. پلتفرم Nifty Gateway از بلاکچین اتریوم، جیمینی پشتیبانی می کند. در صورتی که شما قصد ایجاد NFT در این پلفترم را دارید، پیشنهاد می کنیم که به سراغ بلاکچین اتریوم نروید چراکه باید کارمزد بسیاری را پرداخت کنید.

در این پلتفرم شما حتماً نیاز به این ندارید که کیف پول متامسک را برای پرداخت متصل کنید چراکه می توانید با کارت های اعتباری موجود نیز پرداخت خود را انجام دهید. در حال حاضر، کالکشن های بسیار معروفی در این پلتفرم ایجاد و به فروش رفته است. شما می توانید در صورت تمایل، به این پلتفرم مراجعه کرده و NFT های مورد نظرتان را خرید و فروش کنید.

خوشبختانه با توجه به رابط کاربری آسان پلتفرم Nifty Gateway کار با آن نسبتاً آسان است. فرقی نمی کند که شما مبتدی هستید یا حرفه ای چراکه می توانید به راحتی فعالیت مورد نظر خود را در این پلتفرم انجام دهید. در صورتی که برایتان در هنگام کار با این پلتفرم سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

یکی از ضعف های بزرگ این پلتفرم تقریباً می توان گفت که از لحاظ امنیتی می باشد. اگر به تاریخ پلتفرم Nifty Gateway نگاهی بیندازید، خواهید دید که چنیدن بار این پلتفرم مورد حمله هکر ها قرار گرفته است که متأسفانه توکن ها و همچنین NFT های کمی به سرقت رفته است. در صورتی که قصد دارید تا در این پلتفرم فعالیت کنید، حتماً به نکات امنیتی دقت کنید و تأیید هویت دوعاملی حساب کاربری تان را فعال کنید.

اگر از ضعف این پلتفرم فاکتور بگیریم و به سراغ مزایا آن برویم، شما می توانید در این پلتفرم، برداشت های خود را با استیبل کوین USDC نیز انجام دهید. انجام این کار به شما کمک می کند تا از نوسانات قیمت در امان باشید و یا به نوعی نقد باشید و هر موقع که تمایل داشتید رمز ارز مورد نظرتان را خریداری کنید.

 1. معرفی مارکت اکسی اینفینیتی Axie Infinity

  معرفی مارکت اکسی اینفینیتی Axie Infinity
  معرفی مارکت اکسی اینفینیتی Axie Infinity

تا به حال بازی های بلاکچینی را جستجو کرده اید؟ آیا با بازی های بلاکچینی آشنا هستید؟ اکسی اینفینیتی نام یک بازی بلاکچینی نسبتاً پرطرفدار می باشد که شما می توانید از آن استفاده و همچنین کسب درآمد کنید.

این بازی یک مارکت پلیس اختصاصی دارد که شما می توانید در آن اقدام به خرید و فروش محصولات داخل بازی و یا اکسی ها کنید. اکسی نام کارکتر های داخل بازی است که شما باید آن ها را برای بازی تهیه نمایید. در مارکت این بازی، شما جز محصولات داخل بازی، محصولات دیگری نمی توانید برای فروش بگذارید اما در کل برای اینکه با این مارکت آشنا باشید، تصمیم گرفته ایم تا در این بخش اشاره ای به آن داشته باشیم.

در مارکت پلیس اکسی اینفینیتی شما جز اکسی می توانید زمین های داخل بازی و همچنین آیتم های داخل بازی را خرید و فروش نمایید. اگر در بازی اکسی اینفینیتی توانستید NFT های فوق را کسب کنید، می توانید با مراجعه به این مارکت آن ها را برای فروش بگذارید.

برای اینکه با این پلتفرم بیشتر آشنا شوید بهتر است کمی به سراغ بازی اکسی اینفینیتی برویم. این بازی یک گیم رقابتی است. در بازی اکسی اینفینیتی شما باید با هیولاهای کوچک که اکسی نام دارند بازی کنید. هر اکسی شامل شش عضو از جمله: چشم، گوش، شاخ، دهان، پست و همچنین دم می باشد. هر اکسی ویژگی هایی مثل وضعیت سلامتی دارد که تحمل ضربه و یا جان اکسی را به شما نمایش می دهد. همچنین جز این ویژگی، اکسی ها ویژگی های دیگری مثل سرعت مهارت و همچنین قدرت حمله دارند.

شما برای اینکه بتوانید در این بازی کار خود را آغاز کنید، باید اقدام به خرید ۳ اکسی کنید. در این گیم جذاب، اکسی ها می توانند زادوولد کنند. پس از زادوولد هر اکسی، شما می توانید اکسی های جدید را در مارکت پلیس این بازی برای فروش بگذارید و کسب درآمد کنید.

یکی از سؤالاتی که ممکن است برایتان پیش بیاید این است که اگر از این بازی استفاده نکنیم، باز هم می توانیم محصول مورد نظرمان را در مارکت پلیس اکسی اینفینیتی برای فروش بگذاریم؟ در صورتی که قصد فعالیت در این بازی را دارید، می توانید از مارکت پلیس فوق استفاده نمایید. در غیر این صورت، به دلیل اینکه نمی توانید محصولات مورد علاقه را در آن آپلود کنید، این پلتفرم فوق مناسب استفاده نمی باشد. اگر در هنگام کار با پلتفرم اکسی اینفینی برایتان سؤالی ایجاد شد می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

ضمناً اگر قصد دارید تا درباره بازی اکسی اینفینیتی اطلاعات بیشتری کسب کنید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً به مقاله اختصاصی آموزش بازی اکسی اینفینیتی مراجعه کنید. ما در این مقاله به صورت کامل و جامع طریقه کار با بازی فوق را به شما آموزش داده ایم.

 1. معرفی مارکت دیسنترالند Decebtraland

  معرفی مارکت دیسنترالند Decebtraland
  معرفی مارکت دیسنترالند Decebtraland

دیسنترالند نیز همانند اکسی اینفینیتی مارکت پلیس اختصاصی پلتفرم بازی دیسنترالند می باشد. شما در این مارکت می توانید محصولات پلتفرم دیسنترالند را خرید و فروش کنید. متأسفانه در این مارکت پلیس نیز همانند اکسی اینفینیتی شما نمی توانید محصولات NFT مورد نظرتان را اضافه کنید و باید با همان محصولات داخلی پلتفرم دیسنترالند معاملات خود را انجام دهید.

در این مارکت پلیس شما می توانید اقدام به خرید و فروش محصولات NFT همچون: زمین، ابزار، لباس و دیگر آیتم ها کنید. واحد هایی که شما باید در این پلتفرم پرداخت کنید، مانا و پالیگان می باشد. برای مثال، اگر قصد خرید زمین در این پلتفرم را دارید، شما باید اقدام به پرداخت مانا کنید؛ اما برخی از محصولات دیگر، با پالیگان خرید و فروش می شود.

برای اینکه بتوانید با مارکت پلیس دیسنترالند آشنا شوید، بهتر است کمی درباره این پلتفرم اطلاعات به دست بیاورید. در پلتفرم دیسنترالند شما می توانید آواتار بسازید و زمین بخرید و آن را بسازید. زمین در این پلفترم قیمت های متفاوتی دارید و شما می توانید با قیمت های مختلف زمین های متفاوتی خریداری کنید.

جز ساخت آواتار و خرید زمین، شما می توانید در پلتفرم دیسنترالند در کنسرت، همایش و… شرکت کنید و یا حتی زندگی کنید. در کل دیسنترالند یک متاورسی است که شما می توانید در آن هر نوع فعالیتی را انجام دهید. با توجه به کیفیت گرافیکی این پلتفرم، خوشبختانه دیسنترالند کاربران بسیاری دارد. شما نیز در صورت تمایل می توانید از این پلتفرم استفاده نمایید.

 1. معرفی مارکت بیکری سواپ BakerySwap

  معرفی مارکت بیکری سواپ BakerySwap
  معرفی مارکت بیکری سواپ BakerySwap

مارکت پلیس BakerySwap یکی دیگر از مارکت های NFT می باشد که شما می توانید در آن ان اف تی های مختلف مثل عکس، ویدیو، گیف، صوتی و… را آپلود کنید و سپس آن ها را برای فروش بگذارید.

طریقه ساخت NFT در این پلتفرم بسیار آسان است و شما می توانید به راحتی با توجه به رابط گرافیکی آسان آن محصولات مختلف را به NFT تبدیل کنید. توجه داشته باشید که ساخت NFT در این پلتفرم نیازمند کارمزد می باشد. شما برای اینکه بتوانید در این پلتفرم NFT ایجاد کنید، باید مقداری کارمزد پرداخت کنید. طبق اطلاعاتی که در سایت رسمی وجود دارد، هزینه ساخت هر NFT در این پلتفرم برابر با ۰.۰۱ BNB یا بایننس اسمارت چین می باشد. اگر بخواهیم این میزان ارز BNB را با قیمت ۳۳۰ دلار حساب کنیم، این مقدار تقریباً معادل ۳ دلار می باشد. در اصل در زمان نگارش این مقاله اگر قصد ایجاد NFT در این پلتفرم را داشته باشیم، باید ۳ دلار کارمزد پرداخت کنیم.

پلتفرم BakerySwap تنها برای خرید و فروش NFT مورد استفاده قرار نمی گیرد بلکه شما می توانید در این پلتفرم خرید و فروش ارز دیجیتال نیز انجام دهید. برای انجام این کار لازم است تا به سراغ بخش Exchange بروید تا بتوانید توکن های مورد نظرتان را معامله کنید.

جز بحث خرید فروش، شما می توانید در استخر نقدینگی این پلتفرم نیز شرکت کنید و از آن سود دریافت نمایید. در کل باید بگوییم که این پلتفرم امکانات بسیاری را در اختیار شما قرار می دهد. در صورت تمایل، می توانید از این پلتفرم استفاده کنید. در صورتی که قصد دارید تا با پلتفرم BakerySwap بیشتر آشنا شوید، به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله آموزش صرافی بیکری سواپ یا BakerySwap مراجعه کنید. ما در این مقاله به صورت کامل و جامع طریقه کار با این پلتفرم را به شما آموزش داده ایم.

برای اینکه بتوانید در این پلتفرم فعالیت خود را آغاز کنید، باید ابتدا یک ولت انتخاب نمایید. سپس باید ولت مورد نظرتان را به پلتفرم BakerySwap متصل کنید. در حال حاضر این پلتفرم از کیف پول های متامسک، بایننس ولت و همچنین پروتکل Walletconnect پشتیبانی می کند. در صورتی که تمایل به استفاده از کیف پول های متامسک و یا بایننس اسمارت چین را ندارید، می توانید با استفاده از پروتکل Walletconnect از ولت هایی مثل تراست، اتمیک و… استفاده نمایید.

با توجه به این که این پلتفرم نه تنها یک مارکت NFT نیست بلکه صرافی و… هم است، شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که آیا پلتفرم BakerySwap امنیت دارد؟ برای اینکه بخواهیم به پاسخ این سؤال برسیم، باید موارد مختلفی را مورد بررسی قرار دهیم. یکی از بررسی های بسیار مهم این است که به سراغ گذشته این مارکت برویم و ببینم از گذشته تا به حال چندین بار این مارکت مورد حمله قرار گرفته است. در صورتی که نتیجه مثبتی در بررسی فوق گرفتید، می توانید به سراغ بررسی باقی موارد بروید.

پس از بررسی هایی که تیم زوم ارز انجام داده است، باید اعلام کنیم که تا حدودی می توان به این پلتفرم معاملاتی اعتماد کرد؛ اما لازم است اشاره کنیم که اگر قصد استفاده از این پلتفرم را دارید، حتماً به موارد امنیتی دقت کنید. اگر در این باره برایتان سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

همان‌طور که مطالعه کردید، در این قسمت از مقاله به صورت کامل و جامع با مارکت پلیس یا Marketplace های معروف NFT به صورت کامل آشنا شدید. شما می توانید از تمامی مارکت پلیس های فوق به راحتی برای ساخت NFT استفاده نمایید. با توجه به اینکه تعداد مارکت پلیس های های فوق بسیار زیاد است، شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که کدام یک از مارکت های فوق بهترین هستند؟ در ادامه همراه ما باشید تا پاسخ این سؤال را دریافت کنید.


بهترین ویژگی ها برای انتخاب مارکت پلیس برای ساخت NFT

بهترین ویژگی ها برای انتخاب مارکت پلیس برای ساخت NFT
بهترین ویژگی ها برای انتخاب مارکت پلیس برای ساخت NFT

اگر در صنعت NFT ها فعال باشید، احتمالاً اطلاع دارید که جستجوی بهترین مارکت برای ساخت NFT این روزها افزایش پیدا کرده است چراکه برخی از افراد در حال ورود به دنیای NFT ها هستند. همان‌طور که کمی پیش‌تر مطالعه کردید، در حال حاضر مارکت های NFT بسیار زیادی وجود دارد که شما بتوانید از آن ها استفاده نمایید.

انتخاب بهترین مارکت کمی در این بخش سخت است چراکه رقابت در بین اکثر پلتفرم ها تنگاتنگ است. برای اینکه بتوانید بهترین مارکت پلیس یا Marketplace را انتخاب کنید، باید به نکاتی دقت داشته باشید. در ادامه ما قصد داریم برای آشنایی بیشتر، چندین نکته مهم را به شما معرفی کنیم. در صورتی که با نکات فوق آشنا نیستید، مطالعه این بخش را از دست ندهید.

 1. امنیت مناسب از اولویت ها است

امنیت یکی از مهم ترین نکاتی است که باید به آن توجه کنید. در صورتی که پلتفرم مورد نظر شما امنیت مناسبی نداشته باشد، ممکن است مورد حمله هکر ها قرار بگیرد. در صورتی که چنین اتفاقی رخ دهد، باید منتظر عواقبی همچون از دست رفتن سرمایه تان باشید. اگر در خاطرتان باشد، کمی پیش‌تر گفتیم که پلتفرم Nifty Gateway در سال های قبل هک شده است. این موضوع در نهایت باعث از دست رفتن NFT کاربران شد.

در نتیجه باید از این موضوع متوجه اهمیت امنیت یک پلتفرم شوید. برای اینکه بتوانید امنیت یک پلتفرم را بسنجید باید به موارد مختلفی دقت کنید. مثلاً همان‌طور که گفتیم باید گذشته مارکت فوق را مطالعه کنید. در صورتی که در گذشته مورد حمله هکر ها قرار نگرفته باشد، باید به سراغ بررسی باقی موارد مثل اطمینان های امنیتی که توسعه دهندگان به کاربران داده اند و … بروید. اگر تمامی موارد مورد تأیید بود، می توانید مارکت فوق را یک مارکت امن بخوانید و سپس برای تأیید نهایی به سراغ باقی گزینه ها بروید.

 1. توجه به حجم معاملات و تعداد کاربران فعال

مارکت های NFT همانند صرافی ها دارای حجم معاملات هستند. برای اینکه بتوانید بهترین مارکت را انتخاب کنید باید به سراغ آن دسته از مارکت هایی بروید که حجم معاملات خوبی دارند. در صورتی که حجم معاملات یک مارکت مناسب نباشد، ممکن است از طریق کاربران مارکت فوق نتوانید NFT خود را بفروشید. در اصل در این نوع از مارکت ها فروش NFT کمی سخت تر می باشد.

در نتیجه، در هنگام انتخاب مارکت پلیس بهتر است به سراغ مارکتی بروید که حجم معاملات مناسب و معقولی را دارد. جز حجم معاملات، باید به تعداد کاربران فعال یک مارکت نیز دقت کنید. توجه داشته باشید که بین حجم معاملات و همچنین تعداد کاربران فعال یک تناسبی نیز وجود داشته باشد. برخی از مارکت هایی که به قصد کلاه‌برداری آمده اند، احتمال دارد که حجم معاملات خود را بیشتر از آن چیزی که هست نشان بدهند چراکه همانند صرافی ها نمی توان حجم معاملات دقیق مارکت ها را مشاهده کرد.

 1. پشتیبانی پلتفرم بسیار مهم است

در هنگام کار با پلتفرم ممکن است مشکلاتی برایتان پیش بیاید. در این مواقع بهترین راه سؤال و درخواست راهنمایی از پشتیبانی می باشد. در نتیجه، بهتر است پلتفرمی را انتخاب کنید که پشتیبانی مناسبی دارد. در صورتی که یک پلتفرم پشتیبانی مناسبی نداشته باشد، در صورت وجود مشکل، نمی توانید پاسخی دریافت کنید. در نتیجه امکان دارد این موضوع باعث شود تا اتفاق نامناسبی برایتان رخ دهد. برای اینکه بتوانید با پشتیبانی یک پلتفرم آَشنا شوید، می توانید قبل از ثبت نام و شروع کار، طریقه پاسخگویی پشتیبان پلتفرم مورد نظرتان را امتحان کنید.

 1. شناخت توسعه دهندگان و شفافیت آن ها

در هنگام انتخاب یک پلتفرم، بهتر است پس از بررسی موارد فوق به سراغ آشنایی با توسعه دهندگان، وایت پیپر white paper و همچنین نقشه راه Roadmap آن پلتفرم بروید. اگر هر سه مورد فوق را بررسی کنید، اطلاعات بسیاری می توانید از پروژه مورد نظرتان به دست بیاورید. یک پلتفرم خوب، باید در هر سه مورد با کاربران خود شفاف باشد و اطلاعات درستی را در اختیار کاربران قرار دهد. در صورتی که یک پلتفرم اطلاعات نادرست و یا دروغ در اختیار کاربران قرار دهد، در آینده ممکن است کاربران دچار مشکل شوند.

یکی از سؤالاتی که ممکن است برایتان پیش بیاید این است که چگونه متوجه شویم اطلاعات فوق برای یک پلتفرم صحیح است؟ برای بررسی این موضوع لازم است تا شما یک بار پلتفرم فوق را بررسی کنید. در صورتی که گفته های آن ها تا قبل از تاریخ مطالعه شما محقق شده بود، پس در آینده نیز باقی گفته های موجود در وایتت پیپر و یا نقشه راه محقق می شود و می توانید به پلتفرم فوق اعتماد کنید. در کل باید بگوییم که یک پلتفرم خوب و مناسب باید با کاربران خود کاملاً شفاف باشد. در صورتی که با بررسی موارد فوق متوجه شدید که پلتفرم فوق با کاربران خود شفاف نیست، باید از استفاده آن منصرف شوید و به سراغ یک پلتفرم دیگر بروید.

 1. رابط کاربری آسان به همراه پشتیبانی از امکانات مختلف

در نهایت یک پلتفرم خوب باید رابط کاربری آسانی نیز داشته باشد. همچنین در کنار یک رابط کاربری، پلتفرم مورد نظر شما باید از امکانات مختلفی نیز پشتیبانی کند. در صورتی که با رابط کاربری پلتفرم مورد نظر احساس راحتی نکردید، بهتر است به سراغ استفاده از یک پلتفرم دیگر بروید چراکه این موضوع می توانید در آینده برای استفاده از سایر امکانات برایتان دردسر ساز شود.

قبل از اینکه بخواهید در یک پلتفرم ثبت نام نهایی کنید، بهتر است یک بار به تمامی قسمت های پلتفرم مورد نظر مراجعه کنید تا بتوانید با تمامی امکانات موجود آشنا شوید. اگر در نتیجه گیری پلتفرم شما رتبه بالایی را کسب کرد، حال می توانید آن را با توجه به دیگر نکاتی که گفتیم، به عنوان پلتفرم مورد نظر انتخاب کنید.

در کل تمام موارد که گفته شد، تنها برخی از مواردی بود که باید در هنگام انتخاب یک مارکت پلیس Marketplace مناسب به آن توجه می کردید. در صورتی که یک مارکت نتوانست امتیاز مناسبی از نکات فوق را کسب کند، بهتر است همان‌طور که گفتیم از استفاده آن صرف نظر کنید و به سراغ انتخاب مارکت دیگری بروید. در انتها باید اشاره کنیم که اگر قصد شما به صورت جدی فعالیت در NFT ها است، حتماً در انتخاب مارکت پلیس دقت بسیاری کنید.


با کدام پلتفرم می توانیم با موبایل NFT بسازیم؟

با کدام پلتفرم می توانیم با موبایل NFT بسازیم؟
با کدام پلتفرم می توانیم با موبایل NFT بسازیم؟

برای ساخت NFT بهتر است به سراغ سیستم عامل های دسکتاپی بروید. در کل فعالیت در بازار های مالی در سیستم عامل های دسکتاپی، بازخورد بهتری را نسبت به سیستم عامل های موبایلی دارد.

برای مثال، اگر قصد داشته باشید تا از پلتفرم های غیرمتمرکز مثل صرافی ها و یا مارکت پلیس ها استفاده کنید، ممکن است در هنگام اتصال به ولت با مشکلاتی رو به رو شوید. به همین دلیل، بهتر است برای جلوگیری از بروز این نوع مشکل، از سیستم عامل های دسکتاپ استفاده کنید.

خوشبختانه در سیستم عامل های دسکتاپ، تنوع انتخاب کیف پول بیشتر است. به همین دلیل و همچنین دلایل فوق، بهترین راه استفاده از سیستم عامل های دسکتاپ می باشد.

جز این موضوع، برخی از پلتفرم ها، برای دسترسی بهتر و راحت تر به امکانات، در سیستم عامل های موبایلی خدمات نمی دهند. برای مثال، شما نمی توانید با گوشی موبایل خود وارد مارکت پلیس دیسنترالند بشوید. برای ورود به مارکت پلیس دیسنترالند تنها باید از سیستم عامل های دسکتاپ استفاده کنید.

در کل اگر مصمم به استفاده از مارکت پلیس های فوق در سیستم عامل های موبایلی هستید، می توانید از مارکت های مثل اوپن سی openSea، راریبل Raribel و… استفاده کنید. در زمان نگارش این مقاله متأسفانه یکی از باگ هایی که با آن رو به رو شدیم، عدم اتصال مارکت های فوق به کیف پول های موبایلی بود. همان‌طور که گفتیم، ممکن است در زمان اتصال به ولت شما نیز با مشکلات مشابه رو به رو شوید.

در صورتی که در هنگام انجام این کار، با مشکلاتی جز مشکل های فوق رو به رو شدید، حتماً در بخش نظرات مشکل مورد نظرتان را بریمان مطرح کنید تا در اولین فرصت به سؤالتان پاسخ دهیم.


سؤالات متداول

تا به این بخش از مقاله با اطلاعات بسیاری آشنا شدید. در حین مطالعه ممکن است برایتان سؤالاتی ایجاد شده باشد. در این بخش از مقاله قصد داریم تا به چند سؤال احتمالی پاسخ دهیم. در صورتی که سؤالات شما جزء سؤالات ذیل نبود، می توانید سؤال مورد نظرتان را در بخش نظرات برای ما مطرح کنید.

 1. اگر در هنگام خرید/فروش NFT از ما کلاه‌برداری شود، چه کاری می توانیم انجام دهیم؟

در صورتی که از شما در این حوزه کلاهبرداری شود، می توانید از سوی مراجع قضایی حق خود را مطالبه کنید اما به یاد داشته باشید که به دلیل عدم قانون های مشخص در این زمینه، رسیدگی به پرونده شما ممکن است زمان زیادی طول بکشد و در نهایت، نتیجه مثبتی نیز نداشته باشد. باید به تمام موارد فوق دقت کنید. بهترین کاری که ما به شما پیشنهاد می دهیم این است که حتما با احتیاط در این بازار اقدام به معامله انواع ان.اف.تی ها کنید.

 1. در صورتی که پلتفرم انتخابی ما هک شود، آیا NFT های ما نیز از بین می رود؟

این موضوع بستگی به نوع هک دارد. در صورتی که به پلتفرم مورد نظرتان حمله ای همانند حمله های Nifty Gateway شود، بله ممکن است NFT های شما نیز از بین برود و یا هک شود. برای اینکه بتوانید از این موضوع جلوگیری کنید، همان‌طور که گفتیم بهترین راه انتخاب درست پلتفرم می باشد. اگر این مقاله را با دقت مطالعه کرده باشید، کمی پیش‌تر راه های انتخاب بهترین پلتفرم را توضیح داده ایم.

 1. چگونه می توانیم به یک پلتفرم خرید و فروش NFT اعتماد کنیم؟

برای اینکه بتوانید به یک پلتفرم اعتماد کنید، باید آن را از زوایای مختلف بررسی کنید. همان‌طور که در سؤال قبل گفتیم، کمی پیش‌تر ما به نکاتی اشاره کردیم که اگر به آن ها دقت کنید و در هنگام انتخاب مارکت پلیس به آن ها دقت کنید، می توانید انتخاب مناسبی را داشته باشید.


سخن آخر بهترین پلتفرم های NFT برای خرید و فروش

همان‌طور که مطالعه کردید، در حال حاضر پلتفرم های بسیاری برای ساخت NFT وجود دارد. شما برای اینکه یک پلتفرم برای معاملات خود انتخاب کنید، باید بسیار دقت نمایید. اگر قصد فعالیت در صنعت NFT ها را دارید، انجام این کار دقیقاً همانند انتخاب یک صرافی برای ترید در کریپتو مهم است. هر چه پلتفرم شما امکانات کمتری داشته باشد، ممکن است در آینده با مشکل رو به رو شوید. در صورتی که برایتان درباره پلتفرم های ذیل سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

 

ممنون از اینکه تا پایان “بهترین سایت ها برای ساخت و فروش NFT” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید:

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
19 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
د
1 سال قبل

ببخشید من تازه وارد این کارشدم شخصی در اینستاگرام گف اثارت رو ان اف تی کن ۱۵۰۰دلار میخرم. من داخل اپن سی وارد شدم اما ایشون میگه حتما باید سایت Ethartesبلشع وگرنه نمیخوره. آیا ب نظرتون این سایت میتونم اعتماد کنم؟ هزینه ای هم باید پرداخت کنم؟

فرهاد
1 سال قبل

آدرس درست اینه
http://www.spaceshipworld.online
من آدرس رو اشتباه نوشته بودم

نسترن
1 سال قبل

سایت معتبر برای nft کدامه؟

موسی
1 سال قبل

عالی بود

نفیسه
1 سال قبل

ممنون

کریمی
1 سال قبل

خیلی مقالتون کامل بود. مرسی

مریم
1 سال قبل

ممنون از محتوای خوب شما.

مهنیا
1 سال قبل

ممنون از محتوای خوب شما.

ثمین
1 سال قبل

خرید nft را از کدام سایت انجام دهم؟

عرفان
1 سال قبل

برای فروش nft کدام سایت را انتخاب کنم؟

بهروز
1 سال قبل

کدام سایت برای ساخت nft بهتر است؟

Abas
1 سال قبل

mintbot.art

Abas
1 سال قبل

سلام وقت بخیر،من در یک سایت nftاثار خودم رو فروختم،gazfee رو پرداخت کردیم و ب فروش رفتن کارهام.نقاشی بودن،الان که تمام شده و میخواییم برداشت کنیم پیغام خطا میده که باید ۱۰٪رو پرداخت کنید ،با اینکه زیاد بود ولی ما گفتیم اوکی مشکلی نیست،تا اینکه پیغامی دریافت کردیم که میگه ۱۰٪رو از همون مبلغ موجود کسر نمیکنه و میگه باید پرداخت کنیم تا اون مقدار ارز موجود آزاد و قابل برداشت بشه.ممکنه درمورد این موضوع هم یک توضیحی بدید.ممنونم

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  Abas
1 سال قبل

درود و وقت بخیر
دوست عزیز لطفا ادرس سایت را ارسال نمایید تا بررسی نماییم

فرهاد
پاسخ به  محسن عباسپور
1 سال قبل

سلام برای من هم همین مشکل پیش اومد و بعد از فروش نقاشی حدود ۳ درصد از فروش رو میخواد به عنوان حق عضویت.سایت
http://www.spaceshipworlds.online
هست.

فرهاد
پاسخ به  محسن عباسپور
1 سال قبل

آدرس درست اینه
http://www.spaceshipworld.online

فرهاد
پاسخ به  محسن عباسپور
1 سال قبل

این مشکل منم هست.اینم سایتش
http://Www.Spaceshipworld.Online

بیتا بادکوبه
1 سال قبل

وقت‌بخیر،
با توجه به محدودیت‌های ایجاد شده در پلتفرم های خارجی مثل opensea برای ایرانی ها، جایگزینی میشناسید؟ راه های دورزدن این محدودیت‌ها رو می‌فرمایید؟
بنظرتون انفتینو مناسبه برای خرید NFT؟
با سپاس از پاسخگوییتون🌹

آخرین مقالات منتشر شده