آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز آوه Aave چیست؟ | آینده ارز آوه

ارز آوه Aave چیست؟

ارز آوه Aave، در این مقاله می خواهیم به بررسی پلتفرم وام دهی آوه Aave بپردازیم. این پلتفرم یکی از پروژه های قدیمی DeFi یا امور مالی غیرمتمرکز است که در گذشته با نام ETHLend شناخته می شد. کلمه ی Aave در زبان فنلاندی به معنای شبح یا روح می باشد و دلیل انتخاب این نام هدفی بوده است که این ارز دیجیتال داشته است. اگر می خواهید با عملکرد این پلتفرم و ویژگی های آن به طور کامل آشنا شوید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. همچنین توکن این پلتفرم با نام Aave را به شما معرفی خواهیم کرد و اطلاعاتی را در ارتباط با نحوه خرید و فروش این رمز ارز در اختیار شما قرار می دهیم.

شما می توانید مقالات تحلیل ارز دیجیتال آوه AAVE و کیف پول های ارز آوه AAVE را مطالعه نمایید، همچنین می توانید در صفحه قیمت لحظه ای آوه AAVE در پایگاه خبری زوم ارز، (قیمت آوه | قیمت AAVE) را مشاهده نمایید.

بررسی پلتفرم آوه Aave

بررسی پلتفرم آوه Aave
بررسی پلتفرم آوه Aave

اگر بخواهیم پلتفرم آوه را برای شما به طور خلاصه و دریک عبارت کوتاه معرفی نماییم، می توان گفت Aave یک پلتفرم وام دهی غیرمتمرکز برای ارائه ارزهای دیجیتال است.

در حقیقت، آوه اولین پروتکل وام دهی DeFi بود که اولین شبکه اصلی خود را به عنوان ETHlend در سال ۲۰۱۷ راه اندازی کرد. Aave به عبارتی یک پروتکل نقدینگی غیرمتمرکز، open source و غیرحضوری است که کاربران را قادر می سازد سود سپرده های ارز رمز پایه را بدست اورند و همچنین از طریق قراردادهای هوشمند دارایی خود را قرض بگیرند. این پروتکل جدا از درآمدزایی، وام های سریع را نیز ارائه می دهد.

Aave همانطور که گفتیم یکی از چندین ارز رمزنگاری شده DeFi است که یک سیستم وام غیرمتمرکز است که به کاربران اجازه می دهد از طریق دارایی های رمز نگاری، بدون داشتن واسطه، وام بدهند و یا وام بگیرند و سود کسب کنند.

در هسته اصلی آوه Aave، نرم افزار آن امکان ایجاد وام هایی را فراهم می کند که به کاربران امکان می دهد ۱۷ ارز رمزنگاری شده مختلف از جمله BAT، ETH و MANA را وام دهند و یا وام بگیرند. مانند سایر سیستم های وام دهی غیرمتمرکز در اتریوم، وام گیرندگان Aave نیز باید قبل از گرفتن وام، وثیقه ارسال کنند. بعلاوه، آنها فقط می توانند تا ارزش وثیقه ای که ارسال می کنند وام بگیرند. همچنین در این پلتفرم به جای استفاده از روش های نظیر به نظیر از استخرهای نقدینگی استفاده می شود.


ارز دیجیتال آوه Aave چیست؟

ارز دیجیتال آوه Aave چیست؟
ارز دیجیتال آوه Aave چیست؟

در ابتدای مقاله گفتیم که پلتفرم وام دهی Aave در ابتدا ETHLend نام داشت و توکن اختصاصی این پلتفرم LEND بود و این توکن از جمله توکن های مبتنی بر استاندارد ERC-20 است. استفاده از این توکن در پلتفرم ETHLend مزایایی را به همراه داشت که از جمله این مزایا می توان به کاهش کارمزد تراکنش ها اشاره کرد.

پس از اینکه در سال ۲۰۱۸ این پلتفرم نام خود را به Aave تغییر داد کاربران برای اینکه بتوانند توکن های Lend خود را به پلتفرم جدید انتقال دهند باید انها را به توکن Aave تغییر می دادند و انها را با این توکن عوض می نمودند. در این فرآیند نسبت ها به صورت ۱۰۰ به یک در نظر گرفته می شود یعنی در ازای پرداخت ۱۰۰ توکن LEND به کاربران یک توکن Aave اختصاص می گرفت.

Aave توکن اختصاصی و بومی پلتفرم Aave به شمار می رود. کاربرانی که این توکن را در اختیار دارند می توانند در کارمزدهای خود تخفیف دریافت نمایند. همچنین Aave یک توکن ERC-20 است و افرادی که این توکن ها را دارند می توانند در ارتباط با تغییرات شرایط در پلتفرم رای دهند.


نیم نگاهی به ارز دیجیتالAave

نام اختصاری Aave
نوع ارز Token
عرضه کل ۱۶.۰۰۰.۰۰۰
مقدار درگردش ۱۳.۴۸۹.۸۳۰
وب سایت رسمی Website
بلاکچین اکسپلور etherscan.io

polygonscan.com

scan.hecochain.com

github.com

blockscout.com

وایت پیپر https://github.com/aave/aave-protocol/blob/master/docs/Aave_Protocol_Whitepaper_v1_0.pdf
پیج های ارتباط رسمی bitcointalk.org

Medium.com

Twitter.com

Reddit.com

سورس کد https://github.com/aave
آدرس قرارداد ۰x7Fc66500c84A76Ad7e9c93437bFc5Ac33E2DDaE9

 


نگاهی به تاریخچه و بنیان گذاران آوه Aave

نگاهی به تاریخچه و بنیان گذاران آوه Aave
نگاهی به تاریخچه و بنیان گذاران آوه Aave

همانطور که در ابتدای این مقاله به شما عرض نمودیم آوه Aave در ابتدای راه اندازی و زمانی که برای اولین بار عرضه شد، در نوامبر سال ۲۰۱۷ بود که با نام ETHLend شناخته می شد و پس از این در سپتامبر سال ۲۰۱۸ نام تجاری خود را به Aave تغییر داد.

آوه Aave یا همان ETHLend توسط فردی به نام Stani Kulechov بنیان گذاری شد. این فرد از جمله کارآفرینان می باشد که در رشته حقوق به تحصیل و کسب دانش پرداخته است و از نوجوانی و در سن پایین به آموختن برنامه نویسی مشغول بوده است. یکی از افراد در ارتباط با Kulechov بیان کرده است که او می خواهد ETHLend را به آوه Aave تغییر نام دهد تا شرکت بتواند خدمات گسترده ای فراتر از وام اتر به کاربران ارائه دهد.

طبق گفته بنیان گذار آوه Aave، هدف اوه افرادی می باشند که از قبل در جامعه ارزهای رمزنگاری شده مشغول هستند و یه سرمایه گذاری در این بستر پرداخته اند.


عملکرد پلتفرم آوه Aave چگونه است؟

عملکرد پلتفرم آوه Aave چگونه است؟
عملکرد پلتفرم آوه Aave چگونه است؟

آوه Aave همانطور که گفته شد از جمله سیستم های وام دهی می باشد که به عنوان بهترین سیستم استخرهای وام توصیف می شود. کاربران وجوهی را که می خواهند وام دهند واریز می کنند و سپس در یک استخر جمع می شود. وام گیرندگان پس از گرفتن وام ممکن است از آن استخرها وام بگیرند. این توکن ها را می توان به دلخواه وام دهنده معامله کرد و یا انتقال داد.

برای تسهیل این فعالیت، Aave دو نوع توکن صادر می کند که یکی از آنها aTokens است و برای وام دهندگان صادر می شود تا بتوانند سود سپرده ها که همان توکن بومی Aave است را دریافت کنند. هر زمان که وجوه در Aave یا به عنوان وام دهنده یا به عنوان وثیقه هنگام گرفتن وام به حساب شما واریز شود، مبلغی معادل یک تومان در اختیار کاربر قرار می گیرد. به عنوان مثال، اگر ۱۰۰ DAI به Aave واریز کنید، ۱۰۰ aTokens به شما تعلق می گیرد. عملکرد این توکن ها این است که به شما امکان می دهند سود کسب کنید.

Aave همچنین به کاربران امکان می دهد تا با رمزارزهای متفاوت از سپرده های خود، وام بگیرند. به عنوان مثال، یک کاربر ممکن است اتریوم را واریز کند، سپس استیبل کوین ها را برداشت کرده و به Yearn.finance واریز کند تا بازدهی منظم داشته باشد.


مزایای سیستم وام دهی آوه Aave

مزایای سیستم وام دهی آوه Aave
مزایای سیستم وام دهی آوه Aave

سیستم وام دهی Aave می تواند مزایای را در اختیار کاربران قرار دهد که در ادامه به شرح هریک می پردازیم.

۱.یکی از اصلی ترین مزایای سیستم وام دهی Aave سادگی استفاده از آن می باشد و به عبارتی این سیستم به گونه ای طراحی شده است که کاربران می توانند به راحتی از آن استفاده نمایند. در واقع، از همان ابتدا زمانی که ETHLend بود، این پروتکل به عنوان یکی از آسان ترین موارد استفاده در DeFi شناخته شده است.

۲.از دیگر مزایای این پلتفرم این است که نرخ سود خوبی برای وام ها ارائه می دهند، اما به اندازه سود ارائه دهندگان نقدینگی نمی باشد.از این نظر، این پلتفرم به عنوان یک پلتفرم وام با حجم بالا طراحی شده است که می خواهد این دو جنبه پروتکل را جبران کند.

۳.از دیگر مزایا حاکمیت غیرمتمرکز پروتکل است. دارندگان توکن Aave می توانند با رای دادن در بهبود و یا تغییر مقادیر در سیستم، در روند و تکامل پروتکل مداخله کنند.

۴.از دیگر ویژگی های برجسته این پلتفرم امنیت ان است. امنیت اقتصادی این پلتفرم و عملکرد خوب این پلتفرم آن را به بهترین پلتفرم های مالی تبدیل می نماید.


نحوه استفاده از پلتفرم وام دهی آوه Aave چگونه است؟

نحوه استفاده از پلتفرم وام دهی آوه Aave چگونه است؟
نحوه استفاده از پلتفرم وام دهی آوه Aave چگونه است؟

برای اینکه بتوانید از این پلتفرم وام دهی استفاده نمایید، قبل از اینکه وارد پلتفرم Aave شوید دو کار باید انجام دهید. اول اینکه انتخاب کنید که می خواهید رمز ارزهای خود را وام دهید و یا وام دریافت کنید و پس از آن قبل از شروع هر کاری یک کیف پول نصب نمایید. شما می توانید برای دسترسی به این پلتفرم از یکی از کیف پول های لجر، مای اتر، کوین بیس و یا متامسک استفاده نمایید.

در ابتدا کیف پول خود را با استفاده از راهنما نصب نموده و پس از ان وارد پلتفرم Aave شوید و کیف پول خود را به آن وصل کنید. و در ادامه با انتخاب بازار مورد نظر به فعالیت بپردازید.

شما می توانید برای واریز به این شبکه از گزینه ی واریز و یا Deposit استفاده نمایید و در ادامه ارز مورد نظر خود را انتخاب کرده و مقدار ان را مشخص نمایید.


بررسی وام های سریع یا Loans Flash در پلتفرم وام دهی Aave

بررسی وام های سریع یا Loans Flash در پلتفرم وام دهی Aave
بررسی وام های سریع یا Loans Flash در پلتفرم وام دهی Aave

وام های Flash بدون شک مشهورترین مشارکت Aave در DeFi تا کنون بوده است. این عملکرد بحث برانگیز به کاربران اجازه می دهد مقدار زیادی ارز رمزنگاری شده بدون هیچ وثیقه ای وام بگیرند.

نحوه کار این وام ها در سطح فنی بسیار پیچیده است اما درک آن از نظر مفهوم آسان است. ارز رمزنگاری وام گرفته شده باید تا زمان استخراج بلاک بعدی اتریوم پرداخت شود. اگر بازپرداخت نشده باشد، هر تراکنشی که در ان بازه زمانی رخ داده باشد لغو می شود. برای هر وام Flash 0.3% کارمزد پرداخت می شود.


چه رمز ارزهایی در پلتفرم وام دهی Aave مورد استفاده قرار می گیرند؟

در پلتفرم وام دهی آوه Aave 17 دارایی مختلف برای وام دهی مورد استفاده قرار می گیرد که در ادامه مطالب آنها را به شما معرفی خواهیم کرد.

این رمز ارزها شامل DAI، USDC، TUSD، USDT، SUSD، BUSD، ETH، LEND، BAT، KNC، LINK، MANA، MKR، REP، SNX، WBTC و ۰x می باشند.

شما می توانید از این رمز ارزها در پلتفرم وام دهی آوه استفاده نمایید.


تفاوت پلتفرم وام دهی آوه Aave و کامپاند Compound

تفاوت پلتفرم وام دهی آوه Aave و کامپاند Compound
تفاوت پلتفرم وام دهی آوه Aave و کامپاند Compound

همانطور که می دانید آوه و کامپاند هر دو از پلتفرم وام دهی می باشند و هر دو دارایی وام دهندگان را به استخرهای وام متصل می کنند و هر دو دارای توکن اختصاصی خود می باشند. در مقایسه با آوه، کامپاند پیچیدگی کمتری دارد و در نتیجه ویژگی های آن کمتر از پلتفرم آوه می باشد. در ادامه به تفاوت این دو پلتفرم وام دهی خواهیم پرداخت.

۱.برای مثال پلتفرم Aave نرخ بهره پایدارتری را نسبت به کامپاند ارائه می دهد.

۲.همچنین پلتفرم Aave وام های سریع یا Flash loans را ارئه می دهد که کامپاند ندارد.

۳.پلتفرم اوه از ۱۷ دارایی برای وام دهی پشتیبانی می کند که کامپاند دارای ۹ دارایی می باشد.

۴.و از همه بهتر اینکه پلتفرم Aave به کاربران این امکان را می دهد تا درصد بیشتری از وثیقه را وام بگیرند.

بیشتر بخوانید

 آشنایی کامل با سرویس وام دهی غیر متمرکز compound


چه تعداد توکن Aave در گردش وجود دارد؟

چه تعداد توکن Aave در گردش وجود دارد؟
چه تعداد توکن Aave در گردش وجود دارد؟

عرضه اولیه کوین یا ICO در نوامبر ۲۰۱۷ برگزار شد، جایی که ۱۶.۲ میلیون دلار با فروش یک میلیارد توکن Aave با نرخ معادل ۰.۰۱۶۲ دلار هر قطعه جمع اوری شد. در آن زمان، ۲۳% از توکن های Aave به بنیان گذاران و پروژه ان اختصاص داده شد.

توکن های Aave بر اساس استاندارد ERC-20 ساخته شده اند. در صورت کمبود در پروتکل DeFi، توکن های سهام به عنوان وثیقه و اخرین چاره استفاده می شوند.

در ژانویه ۲۰۲۰، Aave از برنامه های خود برای برگزاری مبادله یک توکن رونمایی کرد.


روند قیمت ارز دیجیتال آوه Aave

در زمان نگارش این مقاله قیمت رمز ارز Aave برابر با ۴۳۲.۵۹ دلار است و حجم معاملات این رمز ارز در شبانه روز برابر با ۷۷۰،۴۸۸،۲۲۹ دلار است. این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته یعنی ۲۴ ساعت قبل از نگارش این مقاله ۷.۶۰% افزایش قیمت داشته است.

در سایت CoinMarketCap که یکی از وب سایت های معروف در حوزه رمز ارزها می باشد این ارز دیجیتال دارای رتبه ۲۹ است. لازم به ذکر است که این ارز دیجیتال در ۱۰ فوریه ۲۰۲۱ به ATH خود رسیده است. شما می توانید در ادامه نمودار قیمت این ارز دیجیتال را از اکتبر ۲۰۲۰ تا اکنون مشاهده نمایید.

روند قیمت ارز دیجیتال آوه Aave
روند قیمت ارز دیجیتال آوه Aave

خرید و فروش ارز دیجیتال آوه Aave چگونه است؟

خرید و فروش ارز دیجیتال آوه Aave چگونه است؟
خرید و فروش ارز دیجیتال آوه Aave چگونه است؟

برای خرید و فروش رمز ارز آوه Aave کافیست تا از طریق یکی از صرافی های پشتیبان کننده این رمز ارز اقدام نمایید. برای این کار کافیست تا در یکی از صرافی هایی که در ادامه مطالب به شما معرفی می نماییم، ثبت نام نمایید.

به دلیل تحریمات موجود در کشور ایران، کاربران ایرانی می توانند در ابتدا یکی از استیبل کوین ها را خریداری نموده و سپس ان را به رمز ارز Aave تبدیل نمایند. نکته قابل توجه این است که صرافی های زیادی از این رمز ارز پشتیبانی می کنند اما شما باید صرافی را انتخاب نمایید که معتبر باشد و از یک پشتیبان قوی برخوردار باشد.

برای خرید و فروش این رمز ارز می توانید از صرافی های Binance، Huobi Global، Coinbase Pro، FTX و … استفاده نمایید. برای مشاهده لیست کاملی از صرافی های پشتیبان کننده رمز ارز Aave می توانید به سایت CoinMarketCap مراجعه نمایید.


در چه کیف پول هایی می توان رمز ارز Aave را ذخیره نمود؟

در چه کیف پول هایی می توان رمز ارز Aave را ذخیره نمود؟
در چه کیف پول هایی می توان رمز ارز Aave را ذخیره نمود؟

برای اینکه پس از خریداری رمز ارز Aave آن را ذخیره نمایید، می توانید از کیف پول های دیجیتالی که از این رمزارز پشیبانی می کنند استفاده نمایید. این کیف پول ها می توانند به شکل دستکتاپی، موبایلی، تحت وب و یا حتی سخت افزاری باشند.

همانطور که گفته شد رمز ارز Aave یک توکن ERC-20 است که می توانید آن را در کیف پول هایی که از این استاندارد پشتیبانی می کنند ذخیره نمایید. در این قسمت ما تعدادی از کیف پول هایی که قابلیت ذخیره سازی رمز ارز Aave را دارند به شما معرفی خواهیم کرد.

کیف پول های سخت افزاری لجر و ترزور این امکان را به شما می دهند تا بتوانید رمز ارز Aave را در این کیف پول ها ذخیره نمایید. همچنین شما می توانید از کیف پول تراست که قابلیت نصب بر روی سیستم عامل های اندروید و IOS را دارد برای ذخیره سازی رمز ارز استفاده نمایید.

از دیگر کیف پول ها برای ذخیره سازی رمز ارز Aave، می توان به کیف پول اتمیک اشاره کرد. به علاوه می توانید از کیف پول تحت وب مای اتر نیز استفاده نمایید.


آیا ارز دیجیتال آوه Aave استخراج می شود؟

آیا ارز دیجیتال آوه Aave استخراج می شود؟
آیا ارز دیجیتال آوه Aave استخراج می شود؟

اگر اطلاعات اندکی در ارتباط با رمز ارزها داشته باشید، می دانید که یکی از راه ها برای سرمایه گذاری در بستر رمز ارزها خرید آن و دیگری استخراج رمز ارز می باشد. امروزه استخراج رمز ارزها نیاز به دستگاه هایی با قدرت پردازش بالا دارد.

همچنین قبل از انجام کار باید به جستجو بپردازید که آیا رمز ارز مورد نظر قابلیت استخراج را دارد؟ و اگر به نتیجه ای مثبت رسیدید به استخراج بپردازید. رمز ارز Aave به دلیل الگوریتمی که در ساختارش یعنی الگوریتم PoS یا اثبات سهام استفاده می شود قابلیت استخراج ندارد. برای اینکه رمز ارزی قابلیت استخراج را داشته باشد نیاز است تا در ابتدا مبتنی بر الگوریتم اثبات کار یا PoW باشد.


آینده ارز دیجیتال Aave چگونه است؟

آینده ارز دیجیتال Aave چگونه است؟
آینده ارز دیجیتال Aave چگونه است؟

به صورت کلی می توان گفت اینده ارز دیجیتال آوه Aave به پیشرفت پلتفرم ان وابسته است. این پلتفرم اهدافی را در نظر دارد که می تواند به آینده رمز ارز ان نیز کمک نماید.

بسیاری از افراد معتقد می باشند که سیستم وام باید از بانک ها جمع شود و باید سیستم وام غیرمتمرکز را رسما معرفی کنند. امیدواریم در این موضوع Aave پیشرو باشد و بتواند جلب توجه نماید که می تواند با این کار آینده خوبی را برای خود رقم بزند.


اینفوگرافیک ارز دیجیتال آوه Aave

اینفوگرافیک ارز دیجیتال آوه Aave
اینفوگرافیک ارز دیجیتال آوه Aave

کلام آخر ارز دیجیتال آوه Aave

در این مقاله به طور کامل به بررسی پلتفرم رمز ارز آوه Aave که یکی از پلتفرم های وام دهی است پرداختیم. این پلتفرم در ابتدا با نام ETHLend شناخته می شد و پس از آن به AVE تغییر نام داد.

شما می توانید با خواندن این مقاله اطلاعات کافی در ارتباط با این پلتفرم به دست اورید. همچنین با توکن های اراده دهنده این پلتفرم برای وام آشنا خواهید شد. برای استفاده از پلتفرم وام دهی آوه نیاز است تا در ابتدا یک کیف پول نصب نمایید و پس از آن برای وام کیف پول خود را به پلتفرم متصل نمایید. توکن این پلتفرم یعنی Aave برای رای گیری در ارتباط با شرایط پلتفرم مورد استفاده قرار می گیرد و کاربرانی که این توکن را دارا می باشند می توانند در این پلتفرم رای دهند. شما می توانید این رمز ارز را از صرافی های ارائه دهنده Aave خریداری نمایید و پس از خریداری در کیف پول هایی که به شما معرفی نمودیم ذخیره نمایید.

ممنون از اینکه تا پایان “ارز آوه Aave” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
7 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جواد
3 سال قبل

در مورد اینکه یک ارزی توکن هست یا کوین توضیح دهید؟

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  جواد
3 سال قبل

سلام
اگر ارز ، بلاچین مجزا داشته باشد اصطلاحا به آن کوین گفته میشود
اگر ارز، بلاکچین مجزا نداشته باشد توکن هست.

علی
3 سال قبل

الگوریتمی که ارز AAve دارد چیست؟

امین
3 سال قبل

تشکر

متین
3 سال قبل

ارز آوه را از کدام صرافی ایرانی بخرم؟

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  متین
3 سال قبل

باید ببینید کدام صرافی های داخلی از این ارز پشتیبانی می کنند

نسیم
3 سال قبل

آیا ارز آوه قابل استخراج هست؟

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده