آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز ولاس VLX چیست؟

ارز ولاس VLX چیست؟

ارز ولاس VLX چیست؟، تمرکز زدایی بزرگترین هدف از اولین روز پیدایش بلاکچین ها بوده است. سیستم های متمرکز بازدهی پایین و روابط پیچیده اداری و همچنین فساد را با خود به همراه دارند، از این رو بسیاری از مردم به سمت تکنولوژی بلاکچین روی آورده اند. البته سیستم های غیرمتمرکز نیز کاربر پسند نیستند و برای افراد تازه کار، پیچیده به نظر می رسد که چگونه می توان یک ارز را خرید و فروش و یا انتقال داد، و یا از چه شبکه ای برای رفع نیاز خود استفاده کند.

در این میان، پلتفرم ولاس Velas مجموعه‌ ای از فن ‌آوری ‌ها را توسعه داده که یک زیر ساخت غیرمتمرکز برای برنامه های غیرمتمرکز و همچنین پروژه های وب ۳ ایجاد کند. این پلتفرم اکوسیستم خود را طوری طراحی کرده که کاربر پسند، در دسترس، و به اندازه محصولات متمرکز قابل درک باشند و همچنین در عین حال بدون سوء استفاده از داده ها و اطلاعات کاربران باشد. ولاس Velas برای رسیدن به این هدف از شبکه سولانا و ماشین مجازی اتریوم و همچنین هوش مصنوعی بهره گرفته است. در این مقاله اکوسیستم این پلتفرم و اهداف آن را به طور کامل بررسی می کنیم.

ارز ولاس VLX چیست؟

ارز ولاس VLX چیست؟
ارز ولاس VLX چیست؟

ارز ولاس VLX محور اصلی پلتفرم Velas می باشد که برای تراکنش در سراسر اکوسیستم ضروری است و واحد اصلی برای پرداخت ها و هزینه ها می باشد. علاوه بر این، کوین VLX به عنوان یک روش رایج مبادله در برنامه ‌های غیرمتمرکزی است که روی بلاکچین این پلتفرم اجرایی شده است.

خوب است بدانید این توکن از مکانیسم DPOS پیروی می کند. در این مدل از مکانیسم تعدادی از کاربران به عنوان نماینده برای تایید تراکنش ها و ایجاد بلاک ها انتخاب می شوند و سایر کاربران که ارز VLX را دارند می توانند یکی از این نمایندگان را انتخاب کنند. برای مثال اگر شما به عنوان یک نماینده هزار کوین ولاس VLX در اختیار داشته باشید و دوست شما که ۱۰۰ عدد از این ارز را دارد شما را به نمایندگی انتخاب کند، در مجموع قدرت پردازش شما از هزار به هزار و صد ارتقا می یابد و بعد از ایجاد بلاک و دریافت پاداش، شما موظف هستید متناسب با دارایی هر کاربری که شما را نماینده خود قرار داده پاداش را بین خود و آن ها تقسیم کنید.

در این مدل مکانیسم کاربران علاوه بر کسب درآمد، خود را به عنوان یک عضو فعال در این جامعه می داند و همچنین هرچه تعداد کوین های استیک شده بیشتر شود امنیت شبکه بالاتر می رود. برای فعالیت در بلاکچین Velas شرایط زیر برقرار است:

 1. برای تبدیل شدن به یک کاربر Validator باید حداقل ۱ میلیون توکن VLX داشته باشد.
 2. برای تبدیل شدن به یک کاربر Delegator باید حداقل ۱ VLX داشته باشد.

نیم نگاهی به کوین ولاس Velas

نام اختصاری VLX
نوع ارز  Coin
عرضه کل ۲,۳۷۸,۸۰۱,۱۱۳
مقدار در گردش  ۲,۳۷۸,۸۰۱,۱۱۳
وب سایت رسمی velas.com
بلاکچین اکسپلورر explorer.velas.com

etherscan.io

bscscan.com

پیج های ارتباطی رسمی medium.com

bitcointalk.org

twitter

reddit

سورس کد github.com
آدرس قرارداد هوشمند 0x8c543aed163909142695f2d2acd0d55791a9edb9

تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم ولاس Velas

تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم ولاس Velas
تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم ولاس Velas

پلتفرم ولاس Velas در سال ۲۰۲۱ با هدف ایجاد یک بلاکچین غیرمتمرکز و کاربر پسند در کشور سوئیس تاسیس شد. از مدیران ارشد این پروژه می توان به Alex Alexandrov اشاره کرد. ایشان چهره ای شناخته شده در حوزه کریپتو هستند، شهرت ایشان به دلیل تأسیس سرویس Coinpayments است. او یک معامله گر در بازارهای مالی و همچنین سابقه فعالیت ۱۵ ساله در فن آوری اطلاعات را دارد.

از دیگر مدیران این پروژه می توان به Farhad Shagulyamov اشاره کرد. Shagulyamov از سال ۲۰۱۶ با تکنولوژی بلاکچین و کریپتوها آشنا شد و از آن جا که سابقه فعالیت در چندین شرکت مرتبط با بلاکچین را داشت و از نظر دیدگاه بسیار نزدیک به همکار خود Alex بود، تصمیم به ایجاد پلتفرم Velas  گرفت.


عملکرد پلتفرم ولاس Velas

عملکرد پلتفرم ولاس Velas
عملکرد پلتفرم ولاس Velas

به بیان ساده هدف بلاکچین Velas ارائه خدمات غیرمتمرکز و ایجاد یک زیرساخت برای پلتفرم های وب ۳ است. تیم این پروژه اعلام کرده که تمرکز این پروژه روی کاربران می باشد و در تلاش برای ترکیب راه حل های متمرکز و غیرمتمرکز در یک فضای غیرمتمرکز، امن و مقیاس پذیر است. این پلتفرم برای حل مشکل مقیاس پذیری از بلاکچین سولانا با ترکیبی از چند ویژگی جدید استفاده کرده است و تغییراتی نیز به مرور زمان و متناسب با صلاح دید کاربران و رای مثبت آن ها در آینده اعمال خواهد شد.

در وب سایت رسمی این پروژه عنوان شده بلاکچین ولاس Velas، پنج هزار تراکنش در ثانیه انجام می دهد که کارمزد این تراکنش ها تقریبا نزدیک به صفر است. برای بررسی این ادعا با هم اکوسیستم و ساز و کار این پلتفرم را بررسی می کنیم. این اکوسیستم از پنج تشکیل شده است:

 • Velas Account: این پلتفرم یک سیستم احراز هویت هوشمند بدون رمز عبور ایجاد کرده که با استفاده از آن به طور ایمن به انواع خدمات بدون رمز عبور دسترسی خواهید داشت.
 • Ethereum Virtual Machine (EVM): بلاکچین اتریوم بزرگترین شبکه پشتیبانی کننده از پلتفرم های دیفای است و تیم Velas با توجه به این موضوع از ماشین مجازی اتریوم برای راه اندازی و اجرای برنامه های غیرمتمرکز استفاده می کند تا بتواند این برنامه های غیرمتمرکز را روی شبکه خود نیز ادغام و اجرایی کند.
 • Based on Solana: پلتفرم Velas بر پایه کد شبکه سولانا ایجاد شده است، و تیم پروژه Velas دلیل این کار را بهره گیری از سرعت بالای این شبکه در تایید تراکنش ها می داند. شبکه Velas با از بین بردن محدودیت شبکه سولانا برای توسعه دهندگان توانسته یک شبکه با سرعت بالا و ویژگی های جدید به وجود آورد.
 • Velas Vault: این یک فن آوری جدید برای دسترسی همزمان به سرعت بالا در انجام تراکنش ها و حفظ حریم خصوصی است. که می توان از تایید هویت دو عاملی گوگل و یا اپل نیز استفاده کرد.
 • Velas Freedom: تیم این پروژه اعلام کرده همانند پلتفرم های متمرکز که خواندن و نوشتن هزینه ای برای کاربران ندارد، این شبکه نیز به گونه ای طراحی شده که کاربران حتی ممکن است متوجه نشوند که از خدمات بلاک چین استفاده می کنند، زیرا تراکنش ها بر روی فرآیندهای back-end انجام می شوند.

خوب است بدانید ولاس Velas از هوش مصنوعی برای محافظت از شبکه استفاده می کند. به این ترتیب که هوش مصنوعی دائما رفتار نودهای شبکه را بررسی می کند و اگر نودی خراب کار باشد یا به خوبی عمل نکند، وظایف آن را به دیگر نودها واگذار می کند. با استفاده از این تکنولوژی درصد موفقیت هکرا بسیار کاهش پیدا می کند.

یکی دیگر از خدمات این پلتفرم VelasPad می باشد. پروژه هایی که پتانسیل رشد بالایی دارند در این پلتفرم به صورت عرضه ی اولیه به فروش می رسند. و از طرفی تیم Velas نیز یک سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیون دلاری روی این پروژه ها انجام می دهد. در نتیجه پلتفرم Velas از سرمایه گذاری خود و کاربران نیز از خرید ارز مورد نظر زیر قیمت بازار و همچنین پروژه های معرفی شده از سرمایه گذاری که روی آن ها شده به هدف خود می رسند.


ویژگی پلتفرم ولاس Velas

ویژگی پلتفرم ولاس Velas
ویژگی پلتفرم ولاس Velas

در این بخش باهم ویژگی های جذاب پلتفرم ولاس Velas را باهم بررسی می کنیم:

 • رابط کاربری ساده و ایمن با استفاده از Velas Account.
 • پشتیبانی از تمامی برنامه های غیرمتمرکز شبکه های اتریوم و اسمارت چین و ترون.
 • کارمزد تراکنش نزدیک به صفر با بهره گیری از شبکه سولانا.
 • پشتیبانی مالی از توسعه دهندگان این پلتفرم.
 • مقیاس پذیری و سرعت بالا در تایید تراکنش ها.
 • احراز هویت کاربران به صورت غیرمتمرکز.
 • کسب درآمد با استفاده از استیک کردن Velas.
 • اداره غیرمتمرکز پلتفرم با استفاده از رای کاربران.

امنیت پلتفرم ولاس Velas

امنیت پلتفرم ولاس Velas
امنیت پلتفرم ولاس Velas

با این که قرارداد هوشمند ارز ولاس Velas و همچنین قرارداد هوشمند استخر این پلتفرم از هیچ نهادی مجوز دریافت نکرده اما می توان این پلتفرم را یک شبکه ای ایمن دانست. بهره گیری از هوش مصنوعی در بلاکچین و استفاده از ماشین مجازی اتریوم و همچنین الگو گرفتن از شبکه سولانا این پلتفرم را منحصر به فرد کرده است. یکی دیگر از نکات امنیتی خوب این پروژه تایید هویت افراد بدون نیاز به دریافت اطلاعات آن ها و به صورت کاملا غیرمتمرکز است. از دیگر نکات مثبت این پلتفرم به اداره این شبکه توسط کاربران می توان اشاره کرد.


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال ولاس VLX

تا اینجای مقاله به طور کامل با رمز ارز VLX و پلتفرم ولاس Velas آشنا شدید. همانطور که گفته شد محور اصلی پلتفرم ولاس ارز VLX است. این پلتفرم مجموعه ای از فناوری ها را توسعه داده که یک زیرساخت غیرمتمرکز برای برنامه های غیرمتمرکز و پروژه های وب ۳ ایجاد نماید. در ادامه به بررسی روند قیمت ارز دیجیتال VLX خواهیم پرداخت.

رمز ارز VLX در اواخر سال ۲۰۱۹ یعنی در تاریخ ۴ اکتبر با قیمت ۰.۰۱۷۵۵ دلار در بازار فروخته می شد. این ارز دیجیتال یک ماه بعد کمی افزایش قیمت داشته و به سطح قیمت ۰.۰۲۹۶۵ دلار رسید. در ابتدای سال ۲۰۲۰ قیمت VLX برابر با ۰.۰۲۰۲۲ دلار بود و در اواسط سال قیمت آن افزایش یافته و محدوده ۰.۰۸۲۸۴ دلار را رد کرد. پس از گذشت شش ماه یعنی در تاریخ ۲۸ دسامبر ۲۰۲۰ قیمت رمز ارز ولاس VLX برابر با ۰.۰۲۲۸۷ دلار بود.

این ارز دیجیتال سال ۲۰۲۱ را با قیمت ۰.۰۲۸۴۲ دلار شروع کرد و لازم به ذکر است در تاریخ ۴ نوامبر ۲۰۲۱ به بالاترین قیمت خود یا ATH رسید. در اوایل سال ۲۰۲۲ قیمت ارز دیجیتال ولاس برابر با ۰.۳۶۶۳ دلار بود و در تاریخ ۱۵ مِی سال ۲۰۲۲ قیمت آن کاهش یافته و سطح قیمت ۰.۰۷۳۹۴ دلار را رد کرد. در ادامه شما می توانید روند قیمت ارز دیجیتال ولاس VLX را بر روی نمودار مشاهده کنید.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال ولاس VLX
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال ولاس VLX

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال ولاس VLX

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال ولاس VLX
کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال ولاس VLX

با توجه به گسترش بازار ارزهای دیجیتال، امروزه کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری بسیاری مشاهده می شوند که می توان از آنها برای ذخیره سازی رمز ارزها استفاده نمود. در این قسمت از مقاله به معرفی کیف پول هایی خواهیم پرداخت که می توانید از آنها برای ذخیره سازی ارز دیجیتال ولاس VLX استفاده نمایید:

 1. کیف پول سخت افزاری ترزور Trezor

از کیف پول ترزور می توان به عنوان مشهورترین کیف پول سخت افزاری موجود در بازار ارزهای دیجیتال نام برد. Trezor One و Trezor T از مدل های این کیف پول می باشند. کاربران می توانند با خیال راحت دارایی های خود را در این کیف پول ذخیره نمایند زیرا از امنیت کافی برخوردار می باشد.

 1. کیف پول نرم افزاری متامسک Metamask

کیف پول متامسک، کیف پول اختصاصی بلاکچین اتریوم می باشد و به عنوان یک افزونه بر روی مرورگرهای کروم، فایرفاکس، بریو و Edge قابل اجراست. همچنین کاربران می توانند از اپلیکیشن این کیف پول بر روی تلفن همراه خود استفاده نمایند.

 1. کیف پول نرم افزاری سیف پل SafePal

کیف پول سیف پل را کاربران می توانند بر روی تلفن همراه خود نصب نمایند. این کار از طریق دانلود اپلیکیشن از فروشگاه های اپ استور یا گوگل پلی امکان پذیر می باشد. پس از نصب و راه اندازی کیف پول، کاربران قادر خواهند بود رمز ارز ولاس را در آن ذخیره نمایند.


صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال ولاس VLX

صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال ولاس VLX
صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال ولاس VLX

در این قسمت از مقاله به معرفی صرافی هایی خواهیم پرداخت که می توانید از آنها برای خرید و فروش رمز ارز ولاس VLX استفاده نمایید. این صرافی ها، صرافی های خارجی متمرکز و غیرمتمرکزی هستند که از ازرز دیجیتال ولاس VLX پشتیبانی می کنند.

 • صرافی کوینکس CoinEX

صرافی کوینکس در دسته صرافی های متمرکز قرار دارد و یک پلتفرم امن برای مبادله ارزهای دیجیتال می باشد. در این صرافی کاربران می توانند رمز ارز ولاس را با جفت ارزهای USDT و BTC مبادله کنند.

 • صرافی یونی سواپ Uniswap

صرافی یونی سواپ از مشهورترین صرافی های غیرمتمرکز می باشد که کاربران می توانند با اتصال کیف پول به پلتفرم به خرید و فروش رمز ارز ولاس با جفت ارز WETH بپردازند.

 • صرافی پنکیک سواپ PancakeSwap

پنکیک سواپ همانند یونی سواپ یک صرافی غیرمتمرکز است که برای استفاده از آن نیازی به ثبت نام و احراز هویت نمی باشد. تنها کافیست کیف پول خود را به پلتفرم متصل نمایید. در این صرافی رمز ارز VLX با جفت ارز WBNB قابل مبادله است.


نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال ولاس VLX

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال ولاس VLX
نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال ولاس VLX

برای خرید و فروش رمز ارز ولاس VLX شما می توانید از صرافی هایی که در قسمت قبلی مقاله معرفی نمودیم، استفاده کنید. علاوه بر صرافی هایی که نام برده شد، صرافی های دیگری نیز هستند که از این رمز ارز پشتیبانی می کنند. برای آشنایی با دیگر صرافی های خارجی پشتیبانی کننده ارز دیجیتال ولاس شما می توانید به سایت کوین مارکت کپ مراجعه نمایید. پس از مراجعه به این وب سایت ارز دیجیتال ولاس VLX را پیدا کرده و وارد صفحه اختصاصی آن شوید. در ادامه در قسمت Markets می توانید با تمامی صرافی های خارجی پشتیبانی کننده این رمز ارز آشنا شوید.

شما باید در یکی از صرافی های پشتیبانی کننده در صورت لزوم به ثبت نام و احراز هویت بپردازید. همچنین توجه داشته باشید که صرافی انتخابی از امنیت کافی برخوردار باشد.


آینده پروژه ولاس Velas

آینده پروژه ولاس Velas
آینده پروژه ولاس Velas

تقریبا می توان آینده تمامی پروژه های لایه اولی را روشن دانست، ویتالیک بوترین خالق اتریوم در یک مقاله با عنوان “آخر بازی” به این موضوع اشاره می کند که تا وقتی تمامی بلاکچین ها به یکدیگر متصل نشوند تکنولوژی ارزهای رمزنگاری شده کاربردی نمی شود. از طرفی شبکه ولاس Velas با ترکیب چندین بلاکچین و ویژگی های منحصر به فرد آن ها توانسته رویکردی متفاوت و رابط کاربری آسان و سرعت بالا، کارمزد پایین را ایجاد کند.


اینفوگرافیک ارز دیجیتال ولاس vlx

اینفوگرافیک ارز دیجیتال vlx
اینفوگرافیک ارز دیجیتال vlx

سخن پایانی درباره ارز ولاس VLX

در این مقاله پروژه لایه اولی ولاس Velas را به شما معرفی کردیم و دانستیم که این پلتفرم به صورت کاملا غیرمتمرکز توسط اعضای فعال آن اداره می شود. هدف این پروژه ارائه یک زیر ساخت برای برنامه های غیرمتمرکز و پروژه های وب ۳ است. این پلتفرم با استفاده از هوش مصنوعی و ماشین مجازی اتریوم و الهام گرفتن از بلاکچین سولانا به وجود آمده است.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “ارز ولاس VLX” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید


1 6

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
محقق و علاقه مند به بلاکچین و ارزهای دیجیتال
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده