آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز چین‌ بینگ چیست؟ | آینده ارز چین بینگ

ارز چین‌ بینگ CBG چیست؟

ارز چین‌ بینگ چیست؟، در ابتدای تاسیس اتریوم، بلاکچین این پروژه بدون هیچ مشکلی اطلاعات را پردازش می کرد. اما با رشد اکوسیستم اتریوم و به وجود آمدن مفاهیمی مانند دیفای، NFT ها و متاورس بار سنگینی از داده ها برای پردازش به وجود آمد که باعث کند شدن تراکنش ها در این شبکه و نارضایتی کاربران شد. از این رو پروژه هایی برای رفع این مشکل با اتریوم به رقابت برخواستند. همچنین بسیاری از پروژه های لایه دومی و سومی برای پردازش این داده ها به وجود آمدند.

اما امروز در این مقاله پروژه چین‌بینگ Chainbing را که با هدف ذخیره، تجزیه و تحلیل و به اشتراک گذاری داده ها در بلاکچین ایجاد شده است و توکن ارائه شده آن CBG را به شما معرفی می کنیم. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا از مباحث فنی این پروژه و آینده پیش رو آن با خبر شویم.

ارز چین‌ بینگ چیست؟

ارز چین‌ بینگ CBG چیست؟
ارز چین‌ بینگ CBG چیست؟

ارز CBG توکن بومی پلتفرم چین‌بینگ Chainbing می باشد که برای کارمزد تراکنش ها و همچنین امنیت شبکه و پرداخت سود ها از آن استفاده می شود. این توکن از استاندارد ERC20 پیروی می کند. در نظر داشته باشید این پلتفرم به صورت غیرمتمرکز اداره می شود و کسانی که توکن چین‌بینگ CBG داشته باشند می توانند در تصمیمات حاکمیتی مشارکت کنند.


نیم نگاهی به توکن چین‌ بینگ Chainbing

نام اختصاری CBG
نوع ارز Token
عرضه کل ۱۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰
مقدار در گردش ۳۳,۰۰۰,۰۰۰
وب سایت رسمی  chainbing.io
بلاکچین اکسپلورر etherscan.io

ethplorer.io

پیج های ارتباطی رسمی medium.com

twitter

وایت پیپر https://chainbing.io/whitepaper.pdf
سورس کد github.com
آدرس قرارداد هوشمند ۰x1900E8B5619a3596745F715d0427Fe617c729BA9

تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم چین‌ بینگ Chainbing

تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم چین‌ بینگ Chainbing
تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم چین‌ بینگ Chainbing

با بررسی بسیاری از مقاله ها و مصاحبه های مختلف هیچ تاریخ دقیقی از شروع این پروژه و همچنین تیم بنیان گذار آن پیدا نشد. حتی مصاحبه هایی که از عوامل تیم این پروژه با خبرگذاری های مختلف شکل گرفته با نام چین‌ بینگ Chainbing منتشر شده است. تنها موردی که در دست می باشد آن است که این ارز اولین بار در فوریه ۲۰۲۲ در یکی از صرافی های مطرح اندونزی به نام  Indodax لیست شد. همچنین با بررسی صفحات مجازی آن متوجه شدیم اولین پست از این پلتفرم در رسانه مدیوم مربوط به سپتامبر سال ۲۰۲۱ بوده است.


عملکرد پلتفرم چین‌ بینگ Chainbing

عملکرد پلتفرم چین‌ بینگ Chainbing
عملکرد پلتفرم چین‌ بینگ Chainbing

همان طور که گفته شد این پلتفرم به دنبال تجزیه و تحلیل و همچنین طبقه بندی داده ها می باشد تا اطلاعات سریع و دقیقی را در اختیار کاربران قرار دهد. در نظر داشته باشید پلتفرم چین‌بینگ Chainbing روی حوزه های کلیدی زیر تمرکز خواهد داشت:

 • جمع آوری و ذخیره سازی داده ها: شبکه داده ها متشکل از، نودهای سخت افزاری که در ذخیره سازی داده ها فعالیت می کنند و فضای ذخیره سازی را در اختیار شبکه قرار می دهند.
 • تجزیه و تحلیل داده ها با استفاده از هوش مصنوعی: ابزارهای تجزیه و تحلیل کلان داده ها مبتنی بر هوش مصنوعی که توسط Chainbing ارائه شده است.
 • تهیه و دسترسی به محتوا: ارائه اطلاعات ارزشمند برای کمک به رشد زنجیره‌ و دریافت سود به عنوان مشوق‌_کاربران برای دسترسی به محتوای پولی نیاز به پرداخت توکن چین‌بینگ CBG دارند.
 • مکانیسم توافق و شاهد: دارندگان توکن می ‌توانند در مشاهده و تایید داده‌ها و محتوا مشارکت کنند تا از صحت داده‌ها اطمینان حاصل شود.
 • حاکمیت جامعه: کاربرانی که توکن چین‌بینگ CBG را در اختیار داشته باشند می توانند در تصمیمات حاکمیتی این پلتفرم مشارکت کنند.

در حقیقت شبکه Chainbing یک BIAE است. BIAE مخفف عبارت Blockchain Informaon Aggregaon Engines می باشد، که به معنی موتور جمع آوری اطلاعات بلاکچین است. این شبکه از ۴ محور اصلی تشکیل شده:

 1. Collectors یا نود های جمع ‌آوری اطلاعات: که وظیفه جمع آوری اطلاعات خام را دارد.
 2. Processors یا پردازنده ‌ها: که مسئول تبدیل داده‌ های خام به محتوای قابل خواندن برای کاربران است.
 3. Creators یا سازندگان محتوا: که وظیفه انتشار خروجی بر اساس دادهای پایه را دارند.
 4. Monitors یا ولیدیتورها: این بخش وظیفه صحت و تایید داده ها را بر عهده دارند.

برای درک بهتر از وظایف بخش های ذکر شده از تصویر زیر کمک بگیرید:

1 1

خوب است بدانید این پلتفرم از یک پایگاه داده غیرمتمرکز بهره می گیرد. این پایگاه از سه بخش اصلی، شبکه و فضای ذخیره سازی و پردازش یا محاسبات تشکیل شده است. ساز و کار این پایگاه بدین ترتیب می باشد که ابتدا  نودهای تجمیع کننده اطلاعات این داده های خام را از بلاکچین به مرکز داده وارد می کنند. سپس نودهای پردازش، داده‌های خام را طبق مشخصات پروتکل BIAE به داده‌ های قابل خواندن توسط کاربران تبدیل می‌ کنند، که مستقیماً از طریق موتورهای جستجو در دسترس کاربران است. همچنین نودهای تولید محتوا می توانند داده ها را دو بار پردازش کرده و محتوای اصلی خود را تولید کنند. تمام داده های فوق در نودهای پایگاه داده ذخیره می شوند. مراکز داده از فناوری جدیدی برای تخصیص داده ها در شبکه برای دستیابی به تعادل بار و در دسترس بودن بالا استفاده می کنند. این فرآیند در تصویر زیر مشخص است:

2 1

در نظر داشته باشید شبکه BIAE از هوش مصنوعی برای تجزیه و تحلیل داده ها استفاده می کند. که به سازندگان اجازه می دهد به راحتی به اطلاعات خام معتبر، در زنجیره دسترسی داشته باشند و آن را به اطلاعات اصلی ارزشمند تر تبدیل کنند. در تصویر زیر استفاده از هوش مصنوعی در این شبکه را می توانید تصور کنید:

3 1


ویژگی پلتفرم چین‌ بینگ Chainbing

ویژگی پلتفرم چین‌ بینگ Chainbing
ویژگی پلتفرم چین‌ بینگ Chainbing

در این بخش قصد داریم مزایا و معایب این پلتفرم را برای شما مطرح کنیم. اما ابتدا به موارد مثبت آن می پردازیم:

 • استفاده از یک پایگاه داده غیرمتمرکز با استفاده از فضایی که کاربران برای ذخیره اطلاعات در اختیار شبکه قرار می دهند.
 • تجزیه و تحلیل داده ها با استفاده از هوش مصنوعی.
 • دسترسی آسان به اطلاعات و محتوا به صورت آزاد که البته بابت آن باید مبلغی پرداخت شود.
 • اداره پلتفرم به صورت غیرمتمرکز و با استفاده از توکن CBG.
 • کسب سود با استفاده از قفل کردن توکن CBG و مشارکت در شبکه.
 • اجازه دسترسی موتورهای جست و جوی این پلتفرم به اطلاعات شبکه پولکادات.

در ادامه به موارد منفی این پلتفرم اشاره می کنیم:

 • مشخص نبودن بنیان گذاران این پروژه و هیچ اطلاعات ثبت و هویتی از آن.
 • وایت پیپراین پروژه تنها ۷ صفحه می باشد و دقیقا همان اطلاعات نیز مجدد در سایت مطرح شده در نتیجه یک وایت پیپر جامع و کاربردی از این پروژه منتشر نشده است.
 • صفحات مربوط به این پلتفرم در رسانه های اجتماعی بازخورد مناسبی ندارند.
 • وجود رقیب های بزرگی مانند Filecoin و Arweave.
 • این پلتفرم در حال حاظر ۳۳ میلیون توکن در گردش دارد، این در صورتی است که حداکثر این توکن ۱۰ میلیارد می باشد. اگر تیم این پروژه برنامه دقیقی برای آزاد سازی این ارز نداشته باشد فشار فروش سنگینی روی این ارز رخ خواهد داد.

امنیت پلتفرم چین‌ بینگ Chainbing

امنیت پلتفرم چین‌ بینگ Chainbing
امنیت پلتفرم چین‌ بینگ Chainbing

این پروژه اعلام کرده که این پلتفرم به صورت غیرمتمرکز اداره می شود اما قراردادهای هوشمند این پروژه توسط هیچ نهادی بررسی و تایید نشده است. پروژه هایی که به صورت غیرمتمرکز اداره می شوند باید از امنیت بالاتری نیز برخوردار باشند.


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال چین‌ بینگ CBG

رمز ارز چین‌ بینگ CBG که در این مقاله به معرفی آن پرداختیم، توکن بومی پلتفرم چین‌بینگ Chainbing می باشد و از استاندارد ERC-20 پیروی می نماید. پلتفرم چین بینگ به دنبال تجزیه، تحلیل و طبقه بندی داده ها می باشد. در ادامه به بررسی روند قیمت این ارز دجیتال خواهیم پرداخت.

رمز ارز چین‌بینگ CBG در اواخر ماه آگوست سال ۲۰۲۱ با قیمت ۰.۱۲۵۲ دلار به فروش می رفت. در ابتدای ماه بعد یعنی در تاریخ ۳ سپتامبر قیمت آن کمی افزایش یافته و برابر با ۰.۱۵۰۱ دلار بود. در اواخر سال ۲۰۲۱ قیمت ارز دیجیتال CBG محدوده ۲.۸۰۴۹ دار را رد کرد. در ابتدای سال ۲۰۲۲ قیمت چین‌بینگ برابر با ۲.۸۰۴ دلار بود. در اواخر ماه فوریه سال ۲۰۲۲ قیمت رمز ارز CBG با یک رشد چشمگیری همراه بوده و برابر با ۵۷.۹۷ دلار بود. لازم به ذکر است که ماه بعد یعنی در تاریخ ۲۶ مارس ۲۰۲۲ این ارز دیجیتال به بالاترین قیمت خود یعنی ATH رسید که برابر با ۶۹۶.۱۰ دلار بود. در اواسط سال ۲۰۲۲ قیمت رمز ارز CBG کاهش یافته و محدوده ۴.۹۱۲۹ دلار را رد کرد. شما می توانید روند قیمت ارز دیجیتال چین‌بینگ CBG را بر روی نمودار مشاهده نمایید.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال چین‌ بینگ CBG
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال چین‌ بینگ CBG

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال چین‌ بینگ CBG

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال چین‌ بینگ CBG
کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال چین‌ بینگ CBG

پس از آشنایی با ارز دیجیتال CBG و پلتفرم ارائه دهنده آن یعنی چین‌ بینگ Chainbing حال وقت آن رسیده است که با کیف پول های پشتیبانی کننده آن آشنا شوید. همانطور که می دانید کیف پول های بسیاری در بازار ارزهای دیجیتال وجود دارند که کاربران می توانند از آنها استفاده نمایند. اما نکته ای که حائز اهمیت می باشد این است که کیف پول انتخابی باید قابلیت ذخیره سازی رمز ارز شما را داشته باشد و یا اینکه از ارز دیجیتال شما پشتیبانی کند.

یکی از کیف پول های نرم افزاری که می توانید برای ذخیره سازی رمز ارز چین‌بینگ CBG استفاده نمایید، کیف پول سیف پل می باشد. کیف پول سیف پل از جمله کیف پول هایی می باشد که برای سیستم عامل های اندروید و IOS در دسترس است. همچنین لازم به ذکر است این کیف پول از طیف گسترده ای از ارزهای دیجیتال پشتیبانی می کند.


صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال چین‌ بینگ CBG

صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال چین‌ بینگ CBG
صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال چین‌ بینگ CBG

همانطور که می دانید صرافی ها به منظور خرید و فروش ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرند. امروزه صرافی های متمرکز و غیرمتمرکزی بسیاری وجود دارند که کاربران می توانند از آنها استفاده کنند. اگر بخواهیم در یک عبارت کوتاه به معرفی صرافی های متمرکز بپردازیم، می توان گفت صرافی های متمرکز صرافی هایی می باشند که یک نهاد واسط بین خریدار و فروشنده وجود دارد و همچنین تراکنش ها را کنترل می نماید. لازم به ذکر است که در این صرافی ها ثبت نام و در برخی از آنها احراز هویت اجباری می باشد. صرافی های غیرمتمرکز صرافی هایی هستند که هیچ نهادی بر روی آنها کنترل ندارد و نیازی به ثبت نام و احراز هویت نیست. تنها با اتصال ولت کاربران می توانند به انجام تراکنش ها بپردازند. در ادامه به معرفی صرافی هایی خواهیم پرداخت که ارز دیجیتال چین‌بینگ پشتیبانی می کنند.

 • کوین تایگر CoinTiger

صرافی کوین تایگر یکی از صرافی های متمرکز است که در سال ۲۰۱۷ فعالیت خود را آغاز کرده است. در این صرافی شما می توانی ارز دیجیتال چین‌بینگ را با جفت ارز تتر مبادله نمایید.

 • ایندوداکس Indodax

ایندوداکس اولین پلتفرم معاملاتی یا صرافی ارزهای دیجیتال اندونزی است که از سال ۲۰۱۴ فعالیت خود را آغاز کرده است.


نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال چین‌ بینگ CBG

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال چین‌ بینگ CBG
نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال چین‌ بینگ CBG

خرید و فروش رمز ارز چین‌ بینگ CBG همانند خرید و فروش دیگر ارزهای دجیتال در صرافی ها انجام می پذیرد. در قسمت قبلی مقاله به معرفی دو صرافی خارجی پرداختیم که از ارز دیجیتال CBG پشتیبانی می کنند. کاربران ایرانی به دلیل تحریمات موجود برای استفاده و ثبت نام در این صرافی ها باید از نرم افزار تغییر IP ثابت یا VPS استفاده نمایند. با این حال آنها قادر به احراز هویت نمی باشند و استفاده از این صرافی ها محدودیت هایی را به همراه دارد. در صورتی که هر یک از صرافی های ایرانی از ارز دیجیتال چین‌بینگ پشتیبانی کند، کاربران ایرانی می توانند به راحتی به خرید و فروش آن بپردازند. برای آشنایی با صرافی های ایرانی می توانید به صفحه مقایسه قیمت صرافی ها در سایت زوم ارز مراجعه نمایید.


آینده پروژه چین‌ بینگ Chainbing

آینده پروژه چین‌ بینگ Chainbing
آینده پروژه چین‌ بینگ Chainbing

ویتالیک بوترین خالق اتریوم در نقشه راه اتریوم ۲ عنوان کرده که نسخه جدید اتریوم، دیگر اطلاعات را در بلاک ها برای همیشه ذخیره نخواهد کرد و بعد از مدتی این اطلاعات به یک شخص سوم، که منظور از این شخص پروژه های ذخیره اطلاعات است، برای نگهداری داده می شود. از این رو در آینده پروژه هایی که وظیفه ذخیره و نگهداری اطلاعات را دارند رشد خواهند کرد و حتی نیاز به پروژه های لایه دومی برای این مدل پروژه ها می شود.

اما در خصوص پلتفرم چین‌بینگ Chainbing، این پلتفرم در ابتدای راه خود می باشد و ابهاماتی نیز در رابطه با آن وجود دارد که باعث نگرانی کاربران می شود. اگر این پلتفرم چندین سرمایه گذار مطرح و یا همکاری با چندین پروژه کریپتویی را در آینده بتواند اجرایی کند، می توان تصور کرد که آینده خوبی در انتظار این پلتفرم خواهد بود.


اینفوگرافیک ارز CBG

اینفوگرافیک ارز CBG
اینفوگرافیک ارز CBG

سخن پایانی

در این مقاله پروژه چین‌ بینگ Chainbing و توکن بومی آن CBG را باهم بررسی کردیم و از ساز و کار و اهداف آن با خبر شدیم. شما می توانید از صرافی های عنوان شده برای خرید این ارز اقدام و در کیف پول هایی که معرفی کردیم از آن نگهداری کنید. همچنین در بخش “آینده پروژه” این پلتفرم را نیز نقد کردیم.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “ارز چین‌ بینگ CBG” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
محقق و علاقه مند به بلاکچین و ارزهای دیجیتال

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
11 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لیدا
1 سال قبل

لطفا تحلیل رمز ارز cbg را انجام دهید.

فاطمه
1 سال قبل

کدام صرافی غیر متمرکز برای ارز دیجیتال cbg بهتر است؟

مهزیار
1 سال قبل

آیا ارز دیجیتال cbg معتبر است؟

اشکان
1 سال قبل

آیا صرافی های ایرانی از ارز دیحیتال cbg پشتیبانی می کنند؟

یاسمن
1 سال قبل

تشکر از محتوای خوی شما.

فرشاد
1 سال قبل

کدام صرافی از ارز دیجیتال cbg پشتیبانی می کند؟

فرشاد
1 سال قبل

کدام کیف پول برای ارز cbg معتبرتر است؟

فاطمه
1 سال قبل

آینده قیمت ارز دیجیتال cbg چند است؟

سعید
1 سال قبل

آیا ارز دیجیتال CBG را بخرم؟

محمد
1 سال قبل

ممنون از محتوای خوب شما

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  محمد
1 سال قبل

ممنون از همراهی شما

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده