آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز بی‌ سواپ BSW چیست؟ | آینده ارز بی‌ سواپ

ارز بی‌ سواپ BSW چیست؟

ارز بی‌ سواپ BSW چیست؟ با پیدایش پروژه های جدید کریپتویی بعد از بیت کوین، نیاز به یک پایگاه برای تبادل این ارزها احساس می شد و خیلی سریع تعداد زیادی صرافی متمرکز برای ارائه سرویس به کاربران به وجود آمد. اما بعد از گذشت مدتی این صرافی ها با مشکلاتی مانند: فشار دولت ها، دستکاری قیمتی، کلاهبرداری و ورشکستگی آن ها، مسدود کردن اکانت کاربران و تحریم ها علیه برخی کاربران رو به رو شدند.

در نتیجه نیاز به یک صرافی غیرمتمرکز احساس می شد که کاربران با خیال راحت به توانند در آن فعالیت کنند. در صرافی های غیرمتمرکز دستکاری قیمتی صورت نمی گیرد، اطلاعات کاربران توسط هیچ کسی مورد سوء استفاده قرار نمی گیرد و همچنین کاربران کنترل دارایی های خود را در دست دارند. امروز در این مقاله صرافی غیرمتمرکز بی‌ سواپ Biswap را که یک صرافی با طیف وسیعی از خدمات است را به شما معرفی می کنیم. همچنین به معرفی توکن بومی این صرافی یعنی BSW خواهیم پرداخت.

ارز بی‌ سواپ BSW چیست؟

ارز بی‌ سواپ BSW چیست؟
ارز بی‌ سواپ BSW چیست؟

ارز BSW توکن بومی صرافی بی‌ سواپ Biswap می باشد که بر بستر اسمارت چین ایجاد شده است. این ارز از استاندارد BEP20 پیروی می کند و کاربردهای زیادی در این صرافی دارد که آن ها را برای شما عنوان می کنیم:

 • از ارز بی‌سواپ BSW می توان برای کارمزد تراکنش ها در این صرافی استفاده کرد.
 • کاربران می توانند با استفاده از این توکن و استیک کردن آن در استخرهای مشخص شده کسب سود کنند.
 • کاربران با استفاده از این توکن می توانند در لانچ پول این پلتفرم روی پروژه های مختلف سرمایه گذاری کنند.
 • با استفاده از این توکن می توان جفت ارزهای معاملاتی در این صرافی ایجاد و سود مشخصی را بدست آورد.
 • کاربران می توانند با استفاده از این ارز NFT های مربوط به این پروژه را خریداری کنند.
 • کسانی که در بخش بازی های این پلتفرم فعالیت می کنند توکن BSW پاداش می گیرند.
 • کاربرانی که NFT های خود را در این پلتفرم قفل کند سود مشخصی از جنس ارز BSW دریافت می کنند.
 • کسانی که کاربران دیگر را به این پلتفرم معرفی کنند، درصد مشخصی سود در قالب ارز بی‌سواپ BSW دریافت می کنند.
 • همچنین کاربران می توانند با استفاده از این توکن به مراکز خریه هم کمک کنند.
 • این پلتفرم برای اصلاحات، از کاربرانی که این توکن را نگهداری می کنند رای گیری می کند و همچنین پاداشی در ازای استیک کردن می گیرند.
 • در بخش لاتاری این پلتفرم کاربران می توانند بلیط تهیه کنند و شانس بردن جایزه بزرگ را داشته باشند. خرید بلیط و جوایز از جنس ارز BSW می باشد.

نیم نگاهی به توکن بی‌ سواپ Biswap

نام اختصاری BSW
نوع ارز Token
عرضه کل ۳۱۳,۴۷۹,۷۶۹
مقدار در گردش ۲۷۳,۵۷۹,۴۷۷
وب سایت رسمی  biswap.org
بلاکچین اکسپلورر bscscan.com
پیج های ارتباطی رسمی  medium.com

telegram

twitter

وایت پیپر biswap.gitbook.io
سورس کد github.com
آدرس قرارداد هوشمند ۰x965f527d9159dce6288a2219db51fc6eef120dd1

تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم بی‌ سواپ Biswap

تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم بی‌ سواپ Biswap
تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم بی‌ سواپ Biswap

صرافی بی‌ سواپ Biswap در سال ۲۰۲۱ توسط یک تیم بین المللی با هدف ایجاد یک پایگاه غیرمتمرکز به منظور ارائه سرویس های مختلف به کاربران، تشکیل شد. اعضای تیم این پروژه با نام مستعار و آواتارها در وب سایت رسمی این پروژه معرفی شدند که در نوع خود عجیب است. در نظر داشته باشید عنوان شدن نام اعضای تیم یک پروژه بار قانونی دارد و در صورت بروز هر گونه مشکل، مراجع قانونی آن ها را احضار می کند اما در این مورد هویت اعضا نا مشخص و این موضوع کمی ناخوشایند است. به هر حال در ادامه اعضای مهم این پروژه را معرفی می کنیم که نام و سابقه کاری این افراد تنها ادعای خود پلتفرم می باشد و صحت آن نامشخص است.

بنیان گذار این پلتفرم EK می باشد. ایشان هفت سال سابقه فعالیت در صنعت کریپتو و همچنین مهارت خاصی در مدیریت و ایجاد ارتباط و انگیزه بین سایر اعضای این تیم چند ملیتی دارد. او توانایی بالایی در درک صحیح از مشکلات و تصمیم گیری عاقلانه برای رفع این مشکلات دارد.

از دیگر اعضای تیم می توان به Kevin اشاره کرد، او ۱۱ سال سابقه فعالیت به عنوان مدیر تولید را دارد که ۷ سال از آن در صنعت کریپتو بوده است. او بی وقفه به دنبال ارتقا تخصص خود و پیشرفت در ارائه محصولات پلتفرم بی‌سواپ Biswap می باشد.

از دیگر مدیران تولید می توان به miles اشاره کرد، ایشان ۵ سال تجربه در زمینه مدیریت محصول را دارد و در تلاش برای ارائه بهترین خدمات در صرافی Biswap است.


عملکرد پلتفرم بی‌ سواپ Biswap

عملکرد پلتفرم بی‌ سواپ Biswap
عملکرد پلتفرم بی‌ سواپ Biswap

در این بخش سعی داریم از نظر فنی اکوسیستم این پلتفرم را بررسی و خدمات آن را به شما معرفی کنیم:

 • صرافی:

همان طور که گفته شد این پلتفرم کمترین کارمزد در بین صرافی های غیرمتمرکز زنجیره اسمارت چین را دارد. نقدینگی در این صرافی توسط کاربران برای ایجاد جفت ارزها تامین می شود و در ازای آن توکن LP دریافت می کنند که کاربران می توانند LP ها را استیک کرده و ارز BSW دریافت کنند. کارمزد مبادله در این صرافی ۰.۱% است که نیمی از آن به کاربرانی که تامین نقدینگی کرده اند پاداش داده می شود و نیمی از آن توسط مکانیسمی هوشمند سوزانده می شود. در تصویر زیر مقایسه هزینه کارمزد بین صرافی های غیرمتمرکز روی بلاکچین اسمارت چین را می توانید ببینید:

عملکرد پلتفرم بی‌ سواپ
عملکرد پلتفرم بی‌ سواپ
 • بازار خرید و فروش NFT ها:

این پلتفرم در راستای غیرمتمرکزسازی بخش های مختلف، یک بازار غیرمتمرکز برای NFT ها ایجاد کرده است که ویژگی های آن را عنوان می کنیم:

 1. این پلتفرم ایمن و رابط کاربری ساده ای دارد.
 2. در سطح بالایی از پلتفرم های دیفای است.
 3. مشارکت تعداد زیادی از کاربران صرافی بی‌سواپ Biswap در این بازار.
 4. حجم بالای گردش نقدینگی در این بخش.
 5. استقبال گسترده تولید کنندگان NFT ها.
 6. وجود داده های آماری برای کالکشن ها مانند: حجم معاملات، تعداد کاربران، تعداد NFT ها.
 7. جست و جو با استفاده از فیلترهای قیمتی و مشخصات NFT ها.
 • Launchpool:

این بخش به شما این امکان را می دهد که از توکن های خود برای به دست آوردن توکن های بیشتر، به صورت رایگان استفاده کنید. به بیان ساده شما با قفل کردن دارایی خود به مدت مشخصی ارز دیگری را رایگان دریافت می کنید.

 • لاتاری:

کاربران می توانستند با تهیه بلیط در قرعه کشی برای به دست آوردن جوایز شانس خود را امتحان کنند. البته ادامه فعالیت این بخش توسط تیم این پروژه به رای گذاشته شد که حدود ۸۷ درصد از کاربران به لغو این بخش و استفاده بودجه آن در بخش های دیگر رای دادند.

 • NFT Earn:

کاربران می توانند از کالکشن NFT هایی که این پلتفرم با نام Robi منتشر کرده استفاده کنند و از آن ها کسب درآمد کنند. کسب درآمد از این NFT ها به این صورت است که کاربران می توانند NFT خریداری شده را در استخرهای مختلفی در بازه های زمانی مشخصی استیک کنند و سود مشخصی دریافت کنند.

 • IDO Launchpad:

کاربران با استفاده از این بخش می توانند روی پروژه هایی که ارز خود را به صورت عرضه ی اولیه توزیع می کنند، سرمایه گذاری کنند. این بخش ویژگی هایی دارد که برای شما عنوان خواهیم کرد:

 1. برای این بخش دو استخر در نظر گرفته اند که کاربران بر اساس سطح خود می توانند در آن ها شرکت کنند. یکی از این استخرها محدودیت در خرید دارد و دیگری ندارد.
 2. خرید ارزهای پروژه ها در این بخش با استفاده از توکن بی‌سواپ BSW انجام می شود.
 3. مدت زمان هر IDO بسته به توافق با پروژه مورد نظر قابل تنظیم است.
 4. پس از پایان IDO، توکن‌ها فوراً در صرافی Biswap برای مبادله، تامین نقدینگی و دیگر خدمات لیست می شود.
 5. هر پروژه می تواند پس از دریافت تاییدیه ها از این پلتفرم در این بخش IDO خود را برگزار کند.
 • بازی ها:

کاربران مجاز هستند در بازی هایی که این پلتفرم ایجاد کرده فعالیت کنند و پاداشی در قالب ارز BSW و NFT دریافت کنند.

 • دعوت نامه:

اگر شما دوستان خود را به این پلتفرم دعوت کنید و آن ها با لینک شما فعالیت خود را شروع کنند، شما شامل دریافت درصدی سود می شوید. این سودها به صورت زیر است:

 1. سود ۲۰ درصدی از معاملات فرد دعوت شده به صرافی این پلتفرم. در نظر داشته باشید این سود ۲۰ درصدی از کارمزد معاملات به دست می آید و نه از دارایی شخص دعوت شده.
 2. سود ۵ درصدی از فعالیت کاربر دعوت شده به لانچ پول و استخرهای استیک.

در نظر داشته باشید تمامی این سود ها در قالب ارز BSW به حساب کاربران واریز خواهد شد.


ویژگی پلتفرم بی‌ سواپ Biswap

ویژگی پلتفرم بی‌ سواپ Biswap
ویژگی پلتفرم بی‌ سواپ Biswap

در این بخش به نکات مثبت و منفی این پلتفرم می پردازیم:

 • پایین ترین کارمزد در بین صرافی های غیرمتمرکز زنجیره اسمارت چین.
 • کسب درآمد از طریق لانچ پول و استیک کردن و همچنین ایجاد جفت ارزهای معاملاتی.
 • اداره غیرمتمرکز پلتفرم با استفاده از رای کاربران.
 • کنترل کامل دارایی توسط کاربران.
 • کسب درآمد با استفاده از قفل کردن NFT ها در این پلتفرم.
 • ایجاد بازی های بلاکچینی و کسب درآمد از آن ها.
 • کسب درآمد از طریق پنل بازاریابی این پلتفرم.
 • سرمایه گذاری روی پروژه هایی که پتانسیل بالایی دارند.
 • وجود یک بازار برای خرید و فروش NFT ها.
 • و تنها نکته منفی این پلتفرم، مشخص نبودن اطلاعات هویتی اعضای آن می باشد.

امنیت پلتفرم بی‌ سواپ Biswap

امنیت پلتفرم بی‌ سواپ Biswap
امنیت پلتفرم بی‌ سواپ Biswap

قراردادهای هوشمند این پلتفرم توسط بنیاد CERTIK بررسی و تایید شده است. در گزارش منتشر شده از این بررسی، امتیاز ۷۵ از ۱۰۰ از نظر امنیتی به پلتفرم بی‌ سواپ Biswap داده شده که رتبه بالایی را در بین پروژه های تایید شده دارد. و اداره این پلتفرم نیز به صورت غیرمتمرکز می باشد و همچنین در تمامی صرافی های غیرمتمرکز کنترل دارایی به عهده خود کاربران و با استفاده از یک کف پول وب ۳ می باشد که این امر باعث رفع مشکلات بسیاری که در صرافی های متمرکز بود، شده است.

“در نظر داشته باشید تمامی پلتفرم های دیفای با هر سطح از امنیت از ابتدا تا کنون بهترین طعمه برای هکرها بوده است پس قبل از استیک کردن دارایی خود در این پلتفرم ها ریسک آن را بسنجید.”


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال بی‌ سواپ BSW

تا اینجای مقاله با ارز دیجیتال BSW و پلتفرم ارائه دهنده آن یعنی بی‌سواپ Biswap به طور کامل آشنا شدید. همانطور که گفته شد بی‌سواپ یک صرافی غیرمتمرکز می باشد که خدمات گوناگونی را به کاربران ارائه می دهد. لازم به ذکر است که این صرافی در سال ۲۰۲۱ بنیانگذاری شده است. پس از آشنایی با رمز ارز بی‌سواپ در این قسمت از مقاله به بررسی روند قیمت آن خواهیم پرداخت.

ارز دیجیتال بی‌سواپ BSW در ابتدا با قیمت ۰.۸۱۷۹ دلار به بازار رمز ارزها عرضه شد. پس از گذشت چند روز قیمت آن کمی افزایش یافته و در تاریخ ۱۲ ژولای ۲۰۲۱ قیمت آن به ۰.۹۲۳۳ دلار رسید. نه روز بعد یعنی در تاریخ ۲۱ ژولای قیمت بی‌سواپ کمی کاهش یافته و محدوده ۰.۶۹۰۷ دلار را رد کرد. پس از طی این روند نزولی، قیمت ارز دیجیتال بی‌سواپ BSW در تاریخ ۲۲ آگوست با یک افزایش قیمت چشمگیری همراه بوده و برابر با ۱.۸۵۲۱ دلار بود.

رمز ارز بی‌سواپ از اواسط ماه سپتامبر سال ۲۰۲۱ تا اواسط ماه بعد یعنی اکتبر ۲۰۲۱ یک روند نزولی را طی نمود. لازم به ذکر است که ارز دیجیتال بی‌سواپ در تاریخ ۸ دسامبر ۲۰۲۱ به بالاترین قیمت خود یا ATH رسید. این رمز ارز سال ۲۰۲۲ را با قیمت ۱.۰۲۶۴ دلار آغاز کرد و سپس در اواسط ماه ژانویه ۲۰۲۲ قیمت آن کاهش یافت و به محدوده ۰.۸۰۰۳ دلار رسید. رمز ارز بی‌سواپ در تاریخ ۲ آپریل ۲۰۲۲ با یک رشد قیمت خوبی همراه بود و قیمت آن برابر با ۱.۷۵۰۷ دلار بود. همانطور که بر روی نمودار زیر مشاهده می نمایید، ارز دیجیتال بی‌ سواپ در اواخر سال ۲۰۲۲ یک روند نزولی را طی نموده است.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال بی‌ سواپ BSW
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال بی‌ سواپ BSW

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال بی‌ سواپ BSW

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال بی‌ سواپ BSW
کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال بی‌ سواپ BSW

کیف پول ها از جمله ابزارهایی می باشند که برای ذخیره سازی رمز ارزها مورد استفاده قرار می گیرند. شما می توانید با استفاده از کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری موجود در بازار ارز دیجیتال به ذخیره سازی رمز ارزها بپردازید. نکاتی که در انتخاب کیف پول باید در نظر بگیرید این است که کیف پول انتخابی از امنیت کافی برخوردار باشد تا بتوانید با خیال راحت به سرمایه گذاری بپردازید، به علاوه از رمز ارز شما پشتیبانی کند.

کیف پو های سخت افزاری همچون لجر و ترزور از امنیت کافی برخوردار می باشند زیرا ارزهای دیجیتا را به صورت آفلاین ذخیره می نمایند. اما نکته ای که حائز اهمیت می باشد و با توجه به جستجوهای انجام شده هیچ یک از این دو کیف پول سخت افزاری از رمز ارز بی‌ سواپ BSW پشتیبانی نمی کنند. اما برای ذخیره سازی ارز دیجیتال بیسواپ شما قادر به استفاده از کیف پول نرم افزاری سیف پل می باشید. این کیف پول از رمز ارز BSW پشتیبانی می کند و کاربران می توانند آن را بر روی تلفن همراه خود هم برای سیستم عامل های اندروید و هم برای ios نصب نمایند.


صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال بی‌ سواپ BSW

صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال بی‌ سواپ BSW
صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال بی‌ سواپ BSW

برای خرید و فروش ارز دیجیتال BSW می توانید از صرافی های خارجی که در این قسمت از مقاله نام می بریم، استفاده کنید. کاربران ایرانی می توانند قبل از استفاده از این صرافی ها مقدار مبلغ مورد نظر خود به ریال که قصد سرمایه گذاری آن را دارند،  در یکی از صرافی های ایرانی به یکی از استیبل کوین ها همانند تتر تبدیل نمایند. سپس از صرافی های خارجی زیر برای تبدیل به رمز ارز بی‌سواپ BSW استفاده کنند.

 1. صرافی کوینکس CoinEx

صرافی کوینکس در سال ۲۰۱۷ فعالیت خود را آغاز کرده است و یک صرافی متمرکز می باشد. برای کار با این صرافی باید به ثبت نام بپردازید. در صرافی کوینکس شما می توانید رمز ارز BSW را با جفت ارز USDT مبادله نمایید.

 1. صرافی پنکیک سواپ PancakeSwap

صرافی پنکیک سواپ یک صرافی غیرمتمرکز می باشد و برای کار با این صرافی کاربران باید کیف پول خود را به پلتفرم متصل کنند. لازم به ذکر است که کاربران ایرانی برای کار با این صرافی باید از نرم افزار تغییر IP استفاده کنند.

 1. صرافی بی‌سواپ Biswap

صرافی بی‌سواپ همانطور که در این مقاله گفته شد، یک صرافی غیرمتمرکز است که در آن کاربران می توانند BSW را با جفت ارزهای MATIC ،ADA ،ETH و USDC مبادله نمایند.


نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال بی‌ سواپ BSW

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال بی‌ سواپ BSW
نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال بی‌ سواپ BSW

نحوه خرید و فروش رمز ارز BSW همانند خرید و فروش سایر ارزهای دیجیتال می باشد. کاربران می توانند در یکی از صرافی های پشتیبانی کننده این رمز ارز ثبت نام نمایند و سپس اقدام به خرید و فروش کنند.

برای آشنایی با دیگر صرافی های پشتیبانی کننده این ارز دیجیتال می توانید به سایت کوین مارکت کپ مراجعه نمایید. کافیست وارد سایت کوین مارکت کپ شده و به صفحه اختصاصی ارز دیجیتال بی‌ سواپ BSW مراجعه کنید. در صفحه اختصاصی رمز ارز و در قسمت Markets می توانید با صرافی های پشتیبانی کننده این ارز دیجیتال آشنا شده و پس از انجام اقدامات لازم به خرید و فروش بپردازید.


آینده پروژه بی‌ سواپ Biswap

آینده پروژه بی‌ سواپ Biswap
آینده پروژه بی‌ سواپ Biswap

این پلتفرم به دلیل خدمات گوناگون و کارمزد پایین و همچنین رابط کاربری آسان توانست در مدت کوتاهی نظر بسیاری از کاربران را جلب کند. به نظر می رسد با قانون گذاری صرافی های متمرکز موج عظیمی از کاربران به سمت صرافی های غیرمتمرکز هجوم آورند. از طرفی این پلتفرم همکاری نزدیکی با بخش سرمایه گذاری بایننس دارد که این نکته بسیار تاثیر گذار در آینده این پلتفرم است.


اینفوگرافیک ارز دیجیتال بی سواپ BSW

اینفوگرافیک ارز دیجیتال بی سواپ BSW
اینفوگرافیک ارز دیجیتال بی سواپ BSW

سخن پایانی

در این مقاله یکی از جذاب ترین صرافی های غیرمتمرکز زنجیره اسمارت چین را به شما معرفی کردیم. همچنین با خدمات و نحوه کسب درآمد از این پلتفرم آشنا شدیم. ویژگی ها و امنیت این پروژه را برای شما شرح دادیم و از آینده این پروژه با خبر شدیم. در نظر داشته باشید قبل از سرمایه گذاری در صنعت کریپتوها مدیریت سرمایه را رعایت کنید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “ارز بی‌ سواپ BSW” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
محقق و علاقه مند به بلاکچین و ارزهای دیجیتال

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده